Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) vlevi válasza Egon (#9450) üzenetére


vlevi
nagyúr

Logi K400-nak is unifing vevője van. A logi honlapja szerint is, és a képek szerint is.
A lényeg az, hogy a másik billentyű, vagy egér is ilyen legyen. Az kevés, ha mini vevője van a másiknak, az kell, hogy ez a 6 ágú embléma rajta legyen, ez jelenti a unifyingot.

De pont az a lényeg a uni vevőben, hogy nem kell egy szettet venni, vehetsz külön billt és egeret is. Persze sokkal drágábban :(
Másik gond, hogy egyáltalán nincs választék.
Marhadrága K750, K800, vagy Mk710, nincs is mindegyik magyarul, vagy a K360, azon viszont nincs home/end/pagedown... gomb, meg olyan nagyonizé laptopos. Sokkal jobb, mint a K400, de nekem idegenül néz ki. A gombjainak a méretével nincs gond, mert a látszat ellenére teljes méretűek a gombok, de akkor is furcsa...

[ Szerkesztve ]

(#9452) #48967168 válasza Egon (#9450) üzenetére


#48967168
törölt tag

Hát, vasárnap csak 5 billentyűzet volt iPon-éknál... Biztos akkor frissítettek! :)

A javasolt szettnek nagyon durva az ár... :( Ennyit azért nem szánnék rá...

(#9453) Chereiose


Chereiose
addikt

ez a k400 alkalmas játékra?

(#9454) vlevi válasza #48967168 (#9452) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyébként nekem is hasonló a problémám, nekem is egy kicsit arrébb van a tévé, előtte a kormány+pedál. Én mondjuk annyival oldottam meg a dolgot, hogy a bill+egér szet az drótnélküli MS Wireless 800, amiből a billentyűzet egész használható, egérből meg van mégegy, normális drótos. Valahogy drótnélküli egér még nem volt a kezemben olyan, ami jó lett volna, billentyűzettel nincs akkora gond. Naszóval, az MS Wireless 800 szetnek az egere oda van téve a kormány mellé, a billentyűt meg viszem magammal, annyi belefér, és az az egér még annyira jó, hogy a "start race"-re kattintsak vele.

"ez a k400 alkalmas játékra?"
Egyáltalán nem. Inkább csak billentyűzet pótléknak lehet nevezni, olyan aprók rajta a gombok.
Persze én is játszok, de Race07, GTR2, GT Legends, amiben a billentyűzet csak arra kell, hogy egy crash után megnyomjam az ESC-t :D

[ Szerkesztve ]

(#9455) Acsi


Acsi
aktív tag

A várva várt csomag megérkezett! :)

(#9456) Acsi


Acsi
aktív tag

(#9457) wwhy válasza vlevi (#9451) üzenetére


wwhy
veterán

A K360-on már hogyne lenne Home/stb. ... /és nem is Fn, hanem rendes funkciógomb/ csak nagyon idétlen helyen :(

Ami viszont tényleg nincs (és nekem nagyon hiányzik) a normál bill.-kön a jobb oldali W gomb utáni helyi menüt előhozó bill:

Fn+PgUp-al előhozható, de egyáltalán nem kézre eső :(

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9458) vlevi válasza wwhy (#9457) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, úgy értettem, hogy nagyon idétlen helyen van.

(#9459) stranger28 válasza Acsi (#9456) üzenetére


stranger28
addikt

Valahogy ez nem az én világom. :)

(#9460) WolfheartGR válasza Acsi (#9456) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kicsit sok a csillivilli a billen, mindemellett nekem bejön. Főleg a modularitása miatt. Számolj be psl az NKRO képességéről. Itt a tesztoldal.
De az egér... Ennyi pénzért már van normális is. ;]
Nem ártana valami alátét sem. Kár a lakkozott asztalért.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9461) Maxtreme válasza Acsi (#9455) üzenetére


Maxtreme
addikt

Mennyiért vesztegetnek egy ilyet? :) (nem mintha venni akarnék, csak puszta kíváncsiság :D )

(#9462) Acsi válasza WolfheartGR (#9460) üzenetére


Acsi
aktív tag

Van alátét csak ugy nem látszódott az egér :) mi a bajod az egérrel próbáltad már?

(#9463) Acsi válasza Maxtreme (#9461) üzenetére


Acsi
aktív tag

Forintba átszámítva 100k a létező legdrágább :S

(#9464) csimika válasza Acsi (#9463) üzenetére


csimika
csendes tag

Az enyem egy kicsit dragabb volt es meg nem is nez ki olyan rosszul.
Plusz meg ennel is van dragabb.


(lehet 10 eve meg nekem is tetszettek volna ezek a csodagamer billentyuzetek)

[ Szerkesztve ]

(#9465) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

SOS-be kellene nekem egy ajánlott vezeték nélküli egér +bill páros

Saját akkus vagy ceruza akkus lenne a jó

Telefonhoz használnám így nem lenne rossz ha relatíve kis méretű lenne de azért még kényelmesen használható tudtok valamit ajánlani?

Köszi

(#9466) WolfheartGR válasza Acsi (#9462) üzenetére


WolfheartGR
őstag

[link]
Másrészt meg szívtam már saitek cuccal, volt egy pro gamer command unitom meg egy erővisszacsatolásos kormányom is. Tőlük nem merek venni semmit immár. Arról nem beszélve mik a tapasztalatok a rat széria többet eladott darabjaival.
Remélem neked semmi gondod nem lesz és sokáig élvezed a cuccost. :K

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9467) csimika


csimika
csendes tag

Ki fogja a Filcojat upgradelni?

(#9468) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

mechanikus billentyűzetet ajánlotok, gépelésre, ha a billentyűzetet használó (nem én vagyok) igen "erős leütéssel" gépel, és szüksége van arra, hogy iso kiosztású legyen a bill?

a magyar boltokban kapható razer blackwidow-k azok UK kiosztásúak? más brown/blue (a fentiek alapján melyik lenne jobb) - kapcsolós bill kapható itthon, 30k alatt?
jó lenne, ha mind2 win gomb meglenne, illetve + a menu is.

(#9469) hegti


hegti
aktív tag

sziasztok! Gigabyte GK-K6800 multimédiás billentyűzetről mi a véleményetek? mennyire jó vétel 3300 Ft-ért?

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#9470) stranger28 válasza Ringman (#9468) üzenetére


stranger28
addikt

Biztos akad abból olyan kiosztással is itthon.

Bár én inkább néznék egy Rosewillt vagy Das Keyboardot a Razer helyett, csak ezek nem igazán vannak itthon.

Fentiek alapján egy írógépet kellene megmoddolnia, azt verheti agyba-főbe. ;]

(#9471) kroy83


kroy83
tag

Valahol olvastam hogy a billentyűzet is mehet 500hz-en ahogy az egér. Ez billentyűzettől függ, vagy tweak? :U

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#9472) WolfheartGR válasza kroy83 (#9471) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ömmm... Azon kívül, hogy rá van írva, és terheli az usb síneket feleslegesen kevésbé tartom valószínűnek, hogy javítaná a billentyűzet perfect controllját...

"USB Polling Rate: Ez az az érték, ami megmutatja, hogy egy másodpercen belül hányszor frissül az egérpointer pozíciója. A 8 bites adatsávval rendelkező egerek esetén (Microsoft WheelMouse Optical 1.1 / Intellimouse 1.1a / Intellimouse Explorer 3.0 / Laser Mouse 6000, Logitech MX 300 / MX 500) az emelt polling rate jelentősen javítja a perfect control-t is. Picit részletesebben lsd. lejjebb.

Perfect Control: Az az egzakt sebesség (m/s), ameddig a szenzor hiba nélkül követi a rántási vektort." Bővebben.

Egy billentyű esetében az egyszerre kezelt gomblenyomások kezelése az érdekes játékos szempontból. nKRO
Tehát miért fontos ez neked? (Vetült fel bennem az értetlenkedő kérdés.)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9473) stranger28 válasza WolfheartGR (#9472) üzenetére


stranger28
addikt

Olyan gémeressen hangzik, azé.

(#9474) WolfheartGR válasza stranger28 (#9473) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ne bántsd, újonc. Majd beletanul. Mi meg azért vagyunk itt, hogy segítsük. :K

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9475) Ringman válasza stranger28 (#9470) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)

milyen kapcsolót érdemes ezek alapján választani?
blue vagy brown? (vagy ez esetben - nagy ütőerő - jó a red/black is?)

(#9476) kroy83 válasza stranger28 (#9473) üzenetére


kroy83
tag

Nem kell hülyének nézni...

Egérnél ugye ez válaszidőt jelent, vagyis 500hz 2ms 1000 hz 1 ms, ha nem tévedek...
Gondoltam ez a billentyyűzetnél is így van, vagyis annál gyorsabban reagál, minnél több hz!? :U

Köszi a választ, nekem ebből az következik hogy így van ez a billentyűzeteknél is...
Tehát 125hz alapból ugye? 8ms válaszidő
500 hz 2ms válaszidő (vagyis gyorsabban reagál a gomblenyomásra, nekem ez igy jön le)

[ Szerkesztve ]

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#9477) stranger28 válasza kroy83 (#9476) üzenetére


stranger28
addikt

Egérnél mozgást követ, ahogy írják is. Tehát minél több adatod van a mozgásról, mivel kisebb időközönként vettél mintát, annál pontosabban tudod majd követni a mozgást. Szóval ez nem olyan válaszidő, mint amire te gondolsz.

Billentyűzetnél ugye nincs mozgás, így végül bőven jó a kisebb Hz.

Másrészt egeret sem sokan ajánlják, hogy 1000-ren használd, terhel az mindent, szvsz feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#9478) kroy83


kroy83
tag

Hogy ne lenne mozgás. A jobbra balra előre hátra nem mozgás?

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#9479) stranger28


stranger28
addikt

Beletanul mi.... :DDD

(#9480) csimika válasza kroy83 (#9476) üzenetére


csimika
csendes tag

Ha ennyire fontos a gyorsasag akkor meg 1000Hz-en is mindenkeppen 1 ms a minimum delay, inkabb hasznalj PS/2-s billentyuzetet, az interrupt alapu, nem pollolt.

[ Szerkesztve ]

(#9481) kroy83 válasza stranger28 (#9479) üzenetére


kroy83
tag

Biztos én vagyok a hülye, de mi a különbség az között hogy fel irányítom az egeret, vagy balra nyomom a kurzort? A reakcióidő az amilyen gyorsa reagál az eszköz a mozdítás\lenyomás pillanatától nemde? :F

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#9482) WolfheartGR válasza kroy83 (#9481) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Elsősorban az, hogy a billentyűzettel egy mm-t sem teszel meg az asztalon, míg az egérrel ez akár sok-sok centit is jelent.
Tudod mennyi az a 8ms? 0,008másodperc. Beszarok, ha ennél gyorsabb vagy. Teszt.
Jaigen, ha ez ennyire fontos, akkor az Ikari kattintás és történés a gépen késleltetése a legjobb 5ms, egy Da 20ms körül van. Valahol az egeres topikban linkeltem erről egy képet, tesztet, nincs időm megkeresni.

Nem azért kell nekünk az emelt polling rte, hogy gyorsabban kattintsunk. Hanem azért, hogy a kommunikációs kapcsolat sávja nőljön.
Stranger: Segítsétek kiverni a fejébből a marketing f@szságot. Mert nagyon megette...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9483) kroy83 válasza WolfheartGR (#9482) üzenetére


kroy83
tag

Tudom mennyi az a 8ms, és a saját agyamra hagyatkozok, Próbálok nem megenni semmi sz@rt. Kösz a segítséget. Respect.

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#9484) stranger28 válasza WolfheartGR (#9482) üzenetére


stranger28
addikt

208 ms, pedig engem szerettek mindig is bannolni, bakker. :D

Hát, én már leírtam neki, hogy az nem az egér válaszideje, hanem az USB-é, ha úgy tetszik, de nem érti. Másrészt az sem bonyolult dolog, hogy a billentyűzetnél nincs mozgás, amit nagyon pontosan le kéne követni digitálissssan. Az, hogy a billentyűzettel is tudsz irányítani, teljesen irreleváns, mivel vagy le van nyomva valami, vagy nem. Egérnek pont az az előnye, hogy térbeli mozgást követ le, így pontosabb, mintha 4-8 irányod lenne összvissz ilyen lenyomás-nemlenyomás kombókkal.

[ Szerkesztve ]

(#9485) WolfheartGR válasza kroy83 (#9483) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem azért ìrtam ami ìrtam, hogy megbántsalak. Csak próbálok segìteni. Tudom időnként kicsit nyers a stìlus. Ha csak ez a baj akkor ne haragudj meg érte. (Most is melóból lógok, hogy neked ìrjak.)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9486) jilian


jilian
addikt

Bajekom ebből az utolsó pár hsz. -ből én is tanultam tőletek! (ismét)

:R :R
más:

tudtok még ilyen kis teszt oldalakat? ez az egeres nagyon jó. :K

(#9487) WolfheartGR válasza jilian (#9486) üzenetére


WolfheartGR
őstag

És nem unod a "pofámat" lassan? :DDD

nKRO teszt van linkelve feljebb. Mit szeretnél még tesztelni?

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9488) jilian válasza WolfheartGR (#9487) üzenetére


jilian
addikt

Nem még annyira nem. ;)

Nekem felesleges az nKRO, bár jó volt látni/tudni, hogy tudja a bill.

"Mit szeretnél még tesztelni?" :DDD
...inkább gyakorolni, hogy pontosabb legyek a játékokban.

(#9489) WolfheartGR válasza jilian (#9488) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ment pü.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9490) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Régóta szeretnék egy világító betűs billentyűzetet, de minden kéken világít, pedig azt utálom.
Nekem azt hiszem a pirosas-narancs színű betűk tetszenének legjobban.
Tudom, vannak matricák, de jobban szeretném én befolyásolni, mikor világít.
Találtam flexibilis világító billentyűzetet is, télre nem lenne hülyeség olyan sem, de az is kéken világít, ráadásul a billentyűzet világít, a gombok sötétek, a betűk meg feketék rajta, szóval pont a lényeg nincs kontrasztban. Létezik kedvemre való billentyűzet, ami nem is drága? :))

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#9491) WolfheartGR válasza gyulank (#9490) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az attól függ, kell e magyar kiosztás. Ha nem akkor van mit ajánlani. Ha igen akkor meg őőőő, majd segít valaki más.
Amúgy a Microsoft Sidewinder X4-et tudom ajánlani. Kapcsolható és pirosan világít.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9492) gyulank válasza WolfheartGR (#9491) üzenetére


gyulank
addikt

Igen, magyar kiosztással, de nekem elég, ha annyival tud többet, hogy világít. Ez a funkció, gondolom nem kerül annyiba, mint a plusz gombok.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#9493) barisj


barisj
aktív tag

Hali, melyik a legolcsobb gamer bill cs1.6ra?:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#9494) WolfheartGR válasza barisj (#9493) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Szeva! A lopott! :DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9495) barisj válasza WolfheartGR (#9494) üzenetére


barisj
aktív tag

:D na de most tényleg:DDDD

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#9496) Synthwave válasza barisj (#9493) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bármelyik 4KRO-s, lehetőleg PS/2-es. Ár használtan: ~500 Ft.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9497) Synthwave válasza WolfheartGR (#9466) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A joy-aik nem rosszak. Persze nem CH Combatstick.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9498) barisj válasza Synthwave (#9496) üzenetére


barisj
aktív tag

hát nem nagyon találtam itt phn:D és melyik a legjobb ár/érték arányú gamer bill?:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#9499) Maxtreme válasza Acsi (#9463) üzenetére


Maxtreme
addikt

azt a kuuu :Y
Azt sejtettem hogy drága, de hogy ennyire. :D

[ Szerkesztve ]

(#9500) Synthwave válasza barisj (#9498) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bármelyik 4KRO-s, lehetőleg PS/2-es. Ár újonan: ~2000 Ft.

:)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.