Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Scorce


Scorce
tag

Sziasztok!
Pár napja írtam egy hozzászólást hogy szeretnék találni egy SAMSUNG SDM4510P-et.
Arról, hogy találjak egy ugyanolyan billentyűzetet mint amim régen volt már letettem.
Olvasgattam a hozzászólásokat és megtetszett ez a billentyűzet: [link]
Az lenne a kérdésem, hogy van-e ez magyar kiosztásban mert elvileg van, de képeket nem találok olyanról amin lennének ékezetesek betűk. Zsákbamacskát meg nem akarok nekem fontos lenne hogy legyenek rajta ékezetes betűk.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8402) antivirtuoz válasza Scorce (#8401) üzenetére


antivirtuoz
tag

Az általad is belinkelt cikkhez tartozik néhány kép, azokon látszik [kép].
A szintén a cikkhez kapcsolódó videón -ha nem is túl jó minőségben, de- szintén láthatók a magyar ékezetes betűk körülbelül 1:20-nál [link].

[ Szerkesztve ]

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#8403) Scorce válasza antivirtuoz (#8402) üzenetére


Scorce
tag

Teljesen igazad van! Csak a képeket néztem és abból is pont azt amelyiken a dobozt mutatja és azon pont az angol kiosztás volt. :D Jó, hogy vannak itt ilyen figyelmes emberek. Esküszöm most már minden képet és videót végig fogok alaposan nézni, mert most tiszta hülyének érzem magam. :D Kösz a felvilágosítást! :)

[ Szerkesztve ]

(#8404) Ribi válasza Scorce (#8401) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemtudom hogy nézted a képeket, de a második oldal 3ik képen elég jól látszik, hogy magyar kiosztású.

(#8405) Scorce válasza Ribi (#8404) üzenetére


Scorce
tag

Mert csak a dobozos képet néztem és abból azt gondoltam, hogy magyar billentyűzet kiosztású képet raknak rá, de nem az volt és ezért nem is találtam érdemesnek további képeket végignézni, de tanultam belőle, most már a doboz tartalmát fogom ezentúl nyomon követni, ha módom van rá. Ez is egy jó példa rá, hogy nem a borítójáról (jelen esetben a dobozáról :D) kell megítélni a könyvet.

(#8406) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Visszaolvastam egy keveset, majd elmentem CHS-be, megnéztem néhány billentyűzetet.

MS Comfort Curve: kényelmes, de halknak egyáltalán nem mondanám
MS Wired Desktop 600: Nem volt nekik, jövőhét kedden meg tudom nézni.

Ami nagyon kellemes csalódás volt az a:
Gigabyte Force K3: HUN, kényelmes, borzalmasan halk, nem is találtam mást ami ilyen halk lett volna. Egyedüli picike hiba, hogy semmiféle plusz gomb (multimédia) nincs rajta.

Illetve ugyancsak jövőhéten érkezik még hozzájuk a
Gigabyte K8100: HUN, ede ez nem volt nekik, de nagyon ajánlotta. Bár árban már másabb kategória mint a Force K3.

Szóval eddig a Force K3 a befutó nálam.
Ellenvélemények?

[ Szerkesztve ]

(#8407) Drakuf


Drakuf
tag

Nem tudtok valami helyet ahonnan Steelseries 6gv2-höz lehet hozzájutni olcsón? Már 1,5 hete keresem, de mindenhol csak rendelés alatt van és augusztusig nem is lesz:... :(

(#8408) antivirtuoz válasza Drakuf (#8407) üzenetére


antivirtuoz
tag

Esetleg itt? [link]

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#8409) Drakuf válasza antivirtuoz (#8408) üzenetére


Drakuf
tag

Ty, hogy találtál rá, ha szabad kérdeznem? :D Mert kajak vagy a 20. oldalig elmentem googleba és sehol nem volt. (:

(#8410) antivirtuoz válasza Drakuf (#8409) üzenetére


antivirtuoz
tag

A legismertebb "árgyűjtő" oldalakon kerestem rá, meg még néhány webshopban.
Előbbi hozott eredményt: [árukereső.hu].

Örülök, hogy segíthettem! :D

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#8411) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok!

10k alatt játékra milyen billentyűzetet ajánlanátok kiskorú számára? Az életkorból kifolyólag azt hiszem kritérium lehet az is, hogy kicsit látványos legyen. :)

Kösz.

(#8412) Pantok válasza Siriusb (#8411) üzenetére


Pantok
aktív tag

Valamit 500 és 1500 forint környékén úgyis szétveri.

(#8413) nyunyu válasza AndrewTdi (#8406) üzenetére


nyunyu
félisten

Gigabyte Force K3 marketing blabla:


One-piece Rubber Sheet Design
Prevents being misaligned by dropping

Van egyaltalan olyan hagyomanyos billzet, ahol gombonkent kulon gumiharang van?

Ozonviz elotti Mitsumi billzetemben egyben volt a gumi, L Cordless Comfortban is, mostani MS Ergo4000-ben ha hol remlik, akkor 4 vagy 5 reszbol all.

Kulon-kulon gumiharangot eddig egyedul az IBM Travel Keyboardban lattam, de az ollos laptopbillzet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8414) Siriusb válasza Pantok (#8412) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez is egy megoldás. :)

Találtam ilyet:
Genius KB-G235 Gaming / 3k Ft
Nem is drága. Vajon meddig bírhatja egy ilyen? Van rá 2 év gari, de nem tudom, az a püfölést fedezi-e?! :D

(#8415) Pantok válasza nyunyu (#8413) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nekem volt néhány, a legutobbi a Tescó márkájú. Az azelötti valami "márkásabb volt".
Olyan kiváló bill volt, akkor vettem észre hogy billentyűnként van a cucc amikor kettétörtem és mindenfelé szórodott a kis gumi genya.

[ Szerkesztve ]

(#8416) AndrewTdi válasza nyunyu (#8413) üzenetére


AndrewTdi
addikt

pont ezért mentem el mindenféle nagykerbe illetve műszaki áruházba, hogy ne csak a "marketing blabla" után vegyek billentyűzetet. (nomeg azért is, mert kb 6 alkalommal kérdeztem itt a fórumon, de egy választ sem kaptam)
Nekem pl nagy csalódás volt a microsoft billentyűzet, mert bár annak ellenére, hogy sokan ajánlották, szerintem inkább csak kényelmes, de egyáltalán nem halk.
Vissza olvasgattam, force k3 róla nem találtam véleményeket, inkább csak kérdéseket. Volt szerencsém kipróbálni. Halkabb mint bármelyik elérhető microsoft, kényelmes, sallangmentes. Picike hiány, hogy nincsenek rajta multimédia gombok.

Ezek után leírtam az észrevételeimet, majd pont hogy te kapaszkodsz bele a marketing szövegükbe, annak alapján dobálsz kígyót békát, anélkül hogy kézbe vettél volna egyet.
Félre ne érts, nem kötekszem, inkább csak nem értem.

De remélem tudtam valakinek segíteni azzal, hogy leírtam a személyes fizikális kapcsolatot a billentyűzettel.

Siriusb: bár tudom, hogy csak a gamer volt a kritérium, de ilyet is volt szerencsém próbálni. egyetlen hibája, hogy klattyogós nagyon. bár ez nem volt szempont a kollégának.

[ Szerkesztve ]

(#8417) nyunyu válasza AndrewTdi (#8416) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem a termeket minositettem, hanem a marketingeseiket :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8418) AndrewTdi válasza nyunyu (#8417) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Akkor bennem alakult ki máshogy a hozzászólás. bocs, de tényleg nem kötekedésnek szántam.
Amint megveszem a K3-at, írok róla pár sort. :R

(#8419) Siriusb válasza AndrewTdi (#8416) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz az infót.

(#8420) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Üdv, sziasztok!

Vásárlási mizériában vagyok. Jelenleg egy Trust MaxTrack szettem van, de nem szeretem. Az egérben elemet kéthetente kell cserélni, a billentyűzet pedig gyakorta laggol, főleg, ha merültebb az elem. Mikor egy-egy gyors gépelést megszakít, szétddsvbsdvdd az egészet... Ha értitek mire gondolok. :D
Ez a wireless forma nagyon tetszik, ámbár attól tartok meg kell váljak tőle. Néztem egy színvonalasnak tűnő Logitech MK320 és 520 packot, de laggol az is, vélemények szerint.
A jobbak drágábbak és túlmennek a pénzügyi korlátaimon. 15-nél nehezen adnék ki többet egy szettért, vagy akár, ha külön is venném.
Nem játszok a gépen, inkább "irodai" munkára van használva, tehát nem kell semmi extra. Nagy kezem van, ezért mini egerek kilőve, illetve gyakran használom a bill. média gombjait is. A minőség fontos, a Trust-ot úgy vettem, hogy finom és érzékeny, halk gombjai voltak. Mára recseg, ropog, csattog... Első kérdésem, ilyen áron találok minőségi és a mostani problémáimtól mentes, illetve halk Wireless Desktop pack-ot? Gyorsan gépelek, gyakorta éjjel is pötyögök, zavaró tud lenni a néma csöndben (főleg, hogy a gépem is szinte full passzív, nincs hangja). Fontos még, hogy lapos legyen, a többivel nehezen boldogulok.
Ha nem, akkor sokkal egyszerűbb dolgom van, mert az USB-seket jobban ismerem.

:R

U.i: Persze, ha világítana meg szép lenne, talán kicsit többet is megérne. El tudok csábulni néha. :)

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#8421) Darko_addict válasza Darko_addict (#8420) üzenetére


Darko_addict
őstag

U.i.: Szívesen hallanám azt, hogy "Ne búsulj, már 10-ért is vannak jók", ergo nem csak 14.999,-Ft-osak érdekelnek, ha olcsóbban is kapok megfelelőt. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#8422) vlevi válasza Darko_addict (#8420) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem a Logitech, vagy microsoft egy kicsit jobban megoldotta már ezt a laggolás problémát, mint a trust.
Hogy a legolcsóbbakat mondjam, próbálj ki egy logi mk250 (nem 520, 250), vagy egy MS wireless 800-at. Vagy logi mk260. Ezekkel csak annyi a baj, hogy az hozzájuk adott egér a kétgomb + görgőn kívül nem tud mást. Vezetéknélküli szetekhez sajnos nem szoktak sokgombos, jó egeret adni. Az MS wireless 3000-hez van egér, aminek több a gombja, de ott meg az egér nem nagyon használható egérnek...
Legfeljebb a drágább szetthet van normálisabb egér. Vagy a Logitechnél az unifing vevő, amivel bármelyik bill és bármelyik egér használható egy vevőegységgel. Persze a "bármelyik" azt jelenti, hogy amelyik támogatja.

A laggol vajon milyen mértékben értendő? Mert nekem volt (van) logi m250-em, és MS wireless 800-am, de nem érzem a laggolást. Gyorsan hozzáteszem, nem játszok vele. De fotoshopban sem vettem észre, hogy laggolna az egér. Lehet, hogy egy kicsit többet késik, mint a drótos, de az bőven az emberi érzékelés határain belül van. Annyit késik a monitor is, hacsak nem crt-t használsz.

(#8423) Darko_addict válasza vlevi (#8422) üzenetére


Darko_addict
őstag

Direkt a magasabb kategóriáról olvastam előbb, mert, ha ott bajok vannak, az olcsóbb modellek szinte kizárt, hogy jobbak. Olyan, mint bármelyik autónál vagy motornál. Ha szar a full extrás, legdrágább széria, a fele annyiba kerülő nem lehet jobb.

Igazából nem tudtam minek hívjam a jelenséget, külföldi fórumon aggatták rá, hogy "lag". Azt csinálja mikor gépelek, hogy a szó közepén abbahagyja, és hiába nyomok bármit:
A) eset: vagy kell neki 2-5-8 másodperc míg reagál
B) eset: oda kell kattintanom egérrel és onnantól úgy tudok tovább gépelni, mintha misem történt volna.
Tehát nem a szó szoros értelmében vett lag, amikor írok és később jelenik meg.

Visszaolvastam kicsit miután írtam, egy fórumozó alázza a Micro bill.-eket is. Nem szeretnék próbálkozni olcsóbbakkal, egy kell, és az tartósan. Ezért fordultam hozzátok, tapasztalatok miatt. :)

A plusz gombok talán nem is kellenek az egéren. 90%-ban akkor vannak használva, mikor véletlen megnyomom őket. Veszett már el néhány levelem így, hogy visszalépett egy oldalt, mert véletlen megnyomtam...

U.i.: A Newegg-en olvastam review-kat és bő 600 emberből csak néhány panaszkodott erre, de létező dolog. Főleg csak a hátrányokat szoktam nézni, szépet bárki tud mondani, kritizálni annál érdekesebb. Nálam sem mindig jön elő, egy jó ideje nem volt hasonló gondom, de zavaró, amikor megszakad.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#8424) vlevi


vlevi
nagyúr

Olyan úgysem lesz, ami mindenkinek jó. Nekem sem felel meg 100%-osan egyik sem, amit írtam, mert, vagy össze van nyomorítva a kurzorgombok környéke, mint az MS Wireless 800-on, vagy el van forgatva, mint a Logi Mk250-en, vagy túl lapos, plusz még csuklótámasza is van, mint az MS Wireless 3000-nek, vagy túl aprók a funkcióbillentyűk, ahogy az összes MS billen van, de már ígymarad. Meghagyom a wireless 800-at, egy éven belül nem veszek harmadik billentyűzetet.

Aztán lehet, hogy veszel valami jó drágát, ami majdnem jó, de 1-2 apróság bosszantani fog évekig.

(#8425) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek MS Sidewinder x4, vagy Logitech G105?

(#8426) peter9228 válasza peter9228 (#8425) üzenetére


peter9228
aktív tag

Eldőlt, a MS lesz a nyerő, mert a Logi kéken világít. Kiosztás: ENG. Ez mit jelent? US vagy UK? Tudna valaki linkelni nekem egy webshopot UK kiosztásúval?

(#8427) Beri válasza peter9228 (#8426) üzenetére


Beri
addikt

Magyarországon nem kapsz boltból UK X4-et, nekem elhiheted.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8428) Lackow válasza Beri (#8427) üzenetére


Lackow
csendes tag

Szuper, epp abban remenykedtem, hogy UK ENG-et tudok sidewinderbol venni.
:S

(#8429) Drakuf


Drakuf
tag

Na mint kiderült, Steelseries 6gv2 tényleg sehol nem kapható az országban, szval valami alternatívát tudna nekem valaki ajánlani helyette? A világítós, giccses gagyi cuccoktól kíméljetek meg. :D

(#8430) Lackow válasza Drakuf (#8429) üzenetére


Lackow
csendes tag

Shift. A hozza illetve neked valo keykeszlettel.
Gyartotol olcsobb picit, igaz posta gozom sincs mennyi.

(#8431) peter9228 válasza Drakuf (#8429) üzenetére


peter9228
aktív tag

Itt nézted?

(#8432) Drakuf válasza peter9228 (#8431) üzenetére


Drakuf
tag

Még 3 napja írtam nekik e-mailt, de náluk sincs készleten.:(

(#8433) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,
Mi a legolcsóbb vezetékes, világítós billentyűzet ami azért már normális minőség???
Kiosztás mindegy, csak játékra kell - de csak hobby szinten - nem hardcore!!!

Köszi :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8434) Pantok válasza Drakuf (#8432) üzenetére


Pantok
aktív tag

Coolermaster Quickfire Rapid, ugyanúgy kapható black switchel, talán még jobb minőségű is, viszont amcsi kiosztás és tenkeyless vagyis nincs numpad.

(#8435) Kobe


Kobe
veterán

Logi unifying vevos es nem horror osszeg, jatekra is hasznalhato....sztetek melyik az ? Mert ilyet meg nem nagyon talaltam

(#8436) Egon válasza scham (#8363) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a cikk egy óriási b*romság.
Egyrészt, magyarázd el nekem, konkrét példával alátámasztva, hogy 6KRO-nál nagyobb érzékelésű billentyűzetnek mikor, milyen esetben van (játékban vagy bárhol: pl. gépelésben minden ujj dedikálva van egy adott billentyűzetcsoportra, ott azért nem nyomsz le (kvázi) egyszerre bizonyos billentyűket) gyakorlati előnye, egy "csak" 6KRO-s klaviatúrához képest. Kezdjük azzal, hogy a játékok 99%-ában az egyik kéz az egeret fogja, a másik kézen pedig (sámánjelölteket leszámítva) maximum 5 ujj szokott lenni... :U
Másrészt, várom a konkrét példát azzal kapcsolatban is, hogy miért (hol, melyik programban) probléma, ha a linken szereplő kombinációkat (ASX, WDE és társai) nem tudja egyszerre érzékelni az adott billentyűzet. Különösen az ESDF kombó tetszik: próbáld már ki légyszives lenyomni ezeket egyidejűleg (egy kézzel!), röhögőgörcsöt fogsz kapni...
Béláim, gondolkozzunk már kicsit (mielőtt mindenféle, tudományosnak látszó, valójában áltudományos marhaságot besz*pnánk, amit a neten írnak... :U ).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8437) Aidan85 válasza Egon (#8436) üzenetére


Aidan85
aktív tag

sztem ott ilyen kacska kezű user-re gondolhatnak, aki FPS-ben hátrál jobbra átlósan, közben E-vel kidugja a fejét még jobbra, és F-el valami funkciót nyomogat, meg még a G-t is talán eléri, hogy gránátot dobjon... :DD

(#8438) Egon válasza Aidan85 (#8437) üzenetére


Egon
nagyúr

Próbád meg egyszerre lenyomni azt a négy gombot. Most! :DDD
Viccen kívül: fps-ben alaphelyzetben az ASD-gombokon van a bal kéz gyűrűs-, középső- és mutató ujja (ha hátrálsz; egyébként meg az AWD-n), nem? Négy gomb egyidejű lenyomásához, be kellene vonni a hüvelyk- vagy a kisujjat is, ami az ujjakat ilyen kis helyre összezsúfolva, szinte kivitelezhetetlen (gyorsan reagálva pláne).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8439) Ribi válasza Egon (#8436) üzenetére


Ribi
nagyúr

Írás nem azt taglalja, hogy a 6KRO kevés, csak említi, hogy NKRO USBbe dugva 6KRO lesz.
Leginkább az aintghosting "gamer" billentyűzeteket szídja. ASX igen gyakran használt játék közben is. (pont most amikor az ASX-et akartam leírni, az jobb shiftet nyomva, ha nem emelem fel az A-ról az ujjam elég hamar, az S-t már nem veszi be.) ESDF szerintem is hülyeség. Csak próbált utalni arra, hogy lehet letesztelni. Amúgy vannak akik pont 1-el elcsúsztatva nem az wasd-t, hanem a esdf-et használják, mert így balra is marad 1 sor gomb pluszban amit könnyen elérnek. Persze mind a 4-et nem szokta nyomni senki. Szóval ugyancsak javaslom "Béláim, gondolkozzunk már kicsit"...

(#8440) Aidan85 válasza Egon (#8438) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Jahm, nem kötekedésnek szántam, teljesen egyet értek veled, hogy az ilyen jellegű teszteknek nem sok értelmük van, valós felhasználáskor ilyen eset nincs... :)

[ Szerkesztve ]

(#8441) Egon válasza Ribi (#8439) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért kiolvasható a cikkből, hogy a szerző szerint nem (minden esetben) elég a 6KRO (kiemelés tőlem):

A lényeg, hogy az USB ennyire képes. Kivéve, hogy néhány gyártó megoldotta, hogy USB-n is átküldhető legyen több billentyűlenyomás, ezek 18KRO-k, ami azért már elég szokott lenni. Jellemzően ezeket a gép nem is ismeri fel szabványos billentyűzetként, ráadásul Mac alatt pl. egyáltalán nem is mennek (de az kit érdekel :D). Ha nincs PS/2 portod és komolyan gondolod a játékot, akkor ilyen billentyűzetet kell venned.

Tehát játékra (PS/2 port hiánya esetén) 18KRO-s billentyűzetet ajánl (ami szerintem LOL).

Nem egy fps-sel játszottam a Wolfenstein óta, és szerintem sosem próbáltam egyszerre lenyomni az ASX-et. Milyen játékban, milyen szituációban kell(ene) ezt a három gombot egyszerre lenyomni? Az X-et eleve ugyanazzal az ujjal nyomkodom, mint az S-t: halál kényelmetlen közvetlenül egymás alatt levő gombokat nyomni, pláne ha gyűrűs+középső+mutató ujjal nyomnád...
A cégnél levő klaviatúrán már elég sokat játszottam mindenfélét (nem (csak) a cégnél használva), és ennek ellenére sosem volt problémám a "2KRO"-s mivoltával. Azért az idézőjel, mert a valóban előforduló kombókat (pl. Shift+W+D+Space stb.) simán kezeli...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8442) Ribi válasza Egon (#8441) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nagyon kevés olyan bill van, ami nem NKRO és nem 2KRO.
Kb az MS X4 az egyetlen 18KRO, tehát nem hiszem, hogy ilyet javasol. Hacsak nem tényleg buta volt kicsit az író. Bár tényleg az van odaírva.
Nem csak FPSben kell gondolkozni.
MMOnál nagyon sok bombot kell nyomdosni. Pl nagyujjal faszán ehet használni az ZXCVB gombokat, amiből a ZXC gond lehet ha ASD-t is nyomod közben. (ezen a mostani billemen pl pont nemaz, de úgy emlészem az otthonin az)
Szóval kb vagy2KRO-t veszel, vagy NKRO-t. Más nem igazán van. 6KRO rendszerint azért 6KRO, mert USBbe van dugva. Legalábbis ahogy a cikkben írt forumot olvasgattam.

[ Szerkesztve ]

(#8443) Egon válasza Ribi (#8442) üzenetére


Egon
nagyúr

Kipróbáltam, és valóban: az SDC hármast nem veszi az itteni bill (az otthoni szerintem tudja, majd megnézem), ami egy fps-ben lehet pl. a guggolva srégen jobbra hátrálás (előrefelé, tehát WDC összeállításban működik). Ez adott esetben tényleg jelenthet problémát (ezek szerint, én még sosem futottam bele ezzel a klaviatúrával (sem): jobban belegondolva, valszeg inkább ugrálni szoktam össze-vissza, guggolva jobbára csak előrefelé megyek...:DDD).
Ezzel együtt is fenntartom, hogy a cikk túlzó állításokat/ajánlásokat fogalmaz meg, valamint felfúj egy olyan problémát, ami erősen marginális (mivel a játékosok, és egyáltal, a PC-felhasználók igen kis részét érinti, őket is csak erősen speciális esetekben).
Azzal viszont egyetértek, amit te is említettél: jelesül, hogy szégyen, hogy a gyártóknak van arcuk gémerként eladni kegyetlen drága billeket, amelyek ilyen szempontból semmivel sem jobbak más, mezei klaviatúráknál.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8444) scham válasza Egon (#8436) üzenetére


scham
tag

biztosan fel van fújva az NKRO dolog, de régen nagyon sokat toltuk a Mortal Kombatot ketten, egy billentyűzeten. akkor de jó lett volna...

továbbá ha tudom, hogy a billentyűzet NKRO, csak magamat okolhatom, ha bénázok, nem csapkodhatom szét, hogy nem vette be a space-t miközben futva/előre-oldalazva próbáltam egyszere lőni és késelni :) (igaz, ez csak 5 key :)

default aláírás

(#8445) peter9228 válasza leonel (#8433) üzenetére


peter9228
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék.

(#8446) Egon válasza peter9228 (#8445) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha honosított kell, akkor szerintem Giga K8100.

Ha jó angol kiosztással is, akkor a SideWinder X4-et ajánlanám.

Előbbi sajnos nem mentes az előbbiekben tárgyalt KRO-problémától (lásd korábbi hsz-ok), utóbbi jobb választás ebből a szempontból (is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8447) leonel válasza Egon (#8446) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi a választ.
Közben én is nézelődtem x4 vagy G105 lenne az ajánlottabb?

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8448) freelanced


freelanced
addikt

HalI! Microsoft SideWinder X6-ot érdemes lecserélni? Mondjuk semmi gondom vele de gondoltam rákérdezek.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#8449) WolfheartGR válasza freelanced (#8448) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha semmi gondod vele nincs értelme. Nekem is szépen dolgozik, tudja ami nekem kell.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8450) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Milyen billentyűt tudnátok ajánlani olyan 10k alatt? Gamer géphez lenne, jó lenne, ha minőségi, tartósabb darab lenne, háttérvilágitás és médiagombok se jönnének rosszul.
Kösz a segítséget.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.