Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) nyunyu válasza Sk8erPeter (#8300) üzenetére


nyunyu
félisten

Szvsz meg 1-2 ev, aztan dugja, ahova akarja a PS/2-ot.

Mar most is egyre ritkabb az olyan alaplap, amire ilyen kovulet csatit tesznek.

Hirtelen arra is ra kellett gugliznom, hogy egyaltalan az ev elejen vett lapomon van-e, ugyanis mar 6.5 eve nem volt PS/2 eszkoz radugva egyik gepemre se.

Meglepo modon van meg rajta PS/2.

Brand gepeken, laptopokon mar 3-4 eve sem volt PS/2.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8302) draco31


draco31
veterán

Erről vélemény?
[link]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#8303) Egon válasza nyunyu (#8301) üzenetére


Egon
nagyúr

Tavaly vett modern Asus alaplapomon még mindig van két PS/2 csatlakozó: abba van dugva a Logitech Cordless Desktop Optical MX kombóm... :P

Ami meg az egeres topicot illeti: ez van, ha ilyen anime-homár fórumnácik rászabadulnak a közösségre... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8304) WolfheartGR válasza Egon (#8303) üzenetére


WolfheartGR
őstag

És nyunyunak. A csókának nem csak a szája jár. Bedarál. Szóval előbb fogadom el azt amit ő mond a dologgal kapcsolatban mint bárki mást.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8305) Egon válasza WolfheartGR (#8304) üzenetére


Egon
nagyúr

Lelked rajta.
Csak akkor fogadd el azt is (pölö tftcentral-os tesztek alapján), hogy egy átlag LCD-nek kétszer akkora input lagja van, mint egy jobb egérnek - hoppá... Kíváncsi vagyok, a sok vezetékhomár egyén közül hányan vállalják be a CRT-t... :U
Egyoldalú "tájékoztatás" rulez, birkaeffektus rulez.

Szerk.: amúgy Téged (minket) gondolom Kodiak is "bedarálna" - neki is hiszel?!? ;] :C

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8306) WolfheartGR válasza Egon (#8305) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nekem nem fér el sajnos az asztalomon, de az általatok lenézett emberke pl úgy tolja.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8307) Egon válasza WolfheartGR (#8306) üzenetére


Egon
nagyúr

Tudom hogy ő úgy tolja - lelke rajta. Pár plusz fragért nem folyatom ki a szemem.
Lenézni nem nézem le: mindössze arról van szó, hogy a tudását elhomályosítja a gusztustalan fórumnáci stílusa, ezért nagyon nem bírom, ennyi.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8308) Pantok válasza Egon (#8305) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nem feltétlenül kell elmenni mindenben a végletekbe, de lehetőségtől függően amíg az a praktikusság kárára nem megy, miért ne mennél?

Mit veszítesz egy CRTvel? Az asztalod felét minimum, a havi fizetésedet is ha modern, minőségit akarsz, és lehetne még mit találni. Sokmindent nyersz persze de ezek azért komoly áldozatok.
Mit veszítesz ha PS/2be dugod a cuccodat? Semmit. ellenben még a feljebb vitatott előnyök mellet felszabadul egy USB portod is, amit tudsz másra használni míg a PS/2-t nem.

A PS/2 pedig még marad amíg az emberek le nem szoknak a profi gépelésről, vagy ha az új usbk nem kezdik el NKROt hozni.

[ Szerkesztve ]

(#8309) Ribi válasza Pantok (#8308) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mond már el nekem mire jó az NKRO?
Mondj már egy esetet amikor 6 gombot le kell nyomnod egyszerre :F
Egyre több alaplapon van 1 vagy akár 0 PS2 port. Mostanában amikor egyes lapokon 14 USB port van, nem mindegy az az 1?
Amúgy MS Sidewinder X4 18KRO USBn. Elég lesz?

[ Szerkesztve ]

(#8310) vlevi válasza Ribi (#8309) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mondj már egy esetet amikor 6 gombot le kell nyomnod egyszerre"
Vannak olyan billek, aminél nemhogy hatot, de szerencsétlen esetben hármat sem lehet.
Volt régebben olyan Logitech billentyűm, amivel a MOHAA (Medal of Honor) elég szívatós volt, mert előre futás közben mást (pl. oldalra menni, újratölteni) nem lehetett, mert a shift mellett csak 1 gombot bírt kezelni. Vagy valami ilyesmi, de emlékszem rá, hogy valahol mindíg megakadt a dolog.

A dolog akkor kezd egyébként érdekes lenni, amikor valaki tényleg gépíró sebességgel tud gépelni. Mert akkor könnyen előfordulhat, hogy még nem engedte fel az egyik gombot, de már üti a második-harmadikat, meg még hozzá shiftet, satöbbit. Ilyen esetben előfordulhat, hogy 4-5 gomb "egyszerre" le van nyomva, és ha ezt a billentyűzet nem képes kezelni, akkor a gépírónő úgy kivágja az ablakon, hogy öröm lesz nézni. Vagy pedig nem, mert azt sem tudja, hogy léteznek jobb billentyűzetek a csattogós kolinknál :DDD
Ezt ma az egyik kollégám játszotta el. Régebben marhára ragaszkodott az ergonómikus billentyűzetéhez, ami csak az alakja miatt volt ergonomikus. Egyébként egy marha magas, kemény, csattogós szar volt, de hát, ergonomikus, neki ilyen kell.
Aztán most beszorult valami rajta, mindegy, kapott egy totálfapados fekete logiteck k120-at, és el van ájulva, hogy mennyivel jobb, mint a régi. Erről ennyit, már annyira hozzászokott a szarhoz, hogy nem hiszi el, van jobb.

[ Szerkesztve ]

(#8311) jaffa 2843 válasza Ribi (#8309) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az a 6KRO nem egészen annyi alap esetben. Van, hogy már 3nál összehányja magát. Sidewinder-nek (X4) az összes billentyűjére vonatkozik az a 18KRO? Nekem speciel elég lenne a 6 is (inkább 8), ha úgy működne ahogy kéne neki.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8312) Ribi válasza vlevi (#8310) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ez hogy jön ide? PS2-ből és USB-ből is ilyen az összes alap.
De mindig ezzel az NKRO-val jönnek páran. Ki tudja kihasználni? Ennyi a kérdésem.
jaffa 2843 És mi az alapeset?
Az az antighost vagy mi a tököm, amikor bizonyos billentyűket úgy kötnek be, pl QWEASD, hogy ezeket le tudod nyomni eccerre, de pl mellette levő 6ot már nem.
2KRO esetében is vannak olyan gombok amiből akár 6-8-at is le tudsz nyomni, de ezek nem egymás mellett vannak. Ezek nem igazi 6KRO billentyűzetek, csak "gamer" billek.
Ha egy NKRO-t USB-be dugsz, 6KRO lesz belőle. Mind1 melyik 6+ funkció bill (alt,shift ...)

[ Szerkesztve ]

(#8313) Pantok válasza Ribi (#8309) üzenetére


Pantok
aktív tag

Gépelés.

Túllépve a facebookos 50 wpm-et, a kocka 90-100-at, vannak akik komoly sebességgel min. 120++++ wpmel gépelnek, nekik az NKRO kell és kész, nem igazán jönne be gondolom ha már ilyen sebességgel megy a dolog hogy megálljál belejavítani amibe írsz mert épp nem vette be azt az X leütést a bill.
Itt nem játékra és nem forumhuszárkodásra kell gondolni természetesen, munkára elsősorban.

Az usb slot meg egyszerű pozitív tény, nem mindig ilyen bőkezűek az usb portokkal a gyártók, az ember meg nem azoknak a száma alapján választhatja az alaplapot. Lényege az volt hogy PS/2 port MÁR ottvan, és majdnem semmibe nem kerül használni de pozitív hatásai vannak, ezért nem épp logikus összehasonlítás a CRTvel, aminél erős kompromisszumokat kell kötni.

[ Szerkesztve ]

(#8314) jaffa 2843 válasza Ribi (#8312) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az én olvasatomban az alapeset az, hogy a minimum, amit tud az 6 (töknyóc, hogy melyik 6 billentyű). Nem csak van 6db meghatározott gomb amik működnek egyszerre. Pont, hogy ezeknek a gamer kategóriájú billentyűknek kellene ezt a minimum 6-8KRO-t tudniuk minden esetben.

Az biztos, hogy ha cserélem a G110-et, mecha NKRO alá nem adom. Sokszor a hajamat tépem, mert 3 gombnál már meghal a tudomány...

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8315) Egon válasza vlevi (#8310) üzenetére


Egon
nagyúr

Túl van ez egy "picit" misztifikálva.
Az asszony igen gyorsan gépel (360 karakter/perc tempót tartani tudja, akár egy órán át is), és még soha, semmilyen billentyűzetre nem panaszkodott, hogy gondja lenne vele (pedig általában olcsó billeket használt).
Ki lehet fogni egy-két gagyi cuccot, de amilyen billeket teszteltem ilyen szempontból, azok általában 4-5 gomb egyidejű lenyomását is érzékelték, árkategóriától függetlenül (mondjuk voltak olyan kombinációk, amelyeket nem érzékeltek egyszerre, akár már 3 gomb lenyomása esetén, de ezek mind olyan esetek voltak, amik nem számítanak a gyakorlatban: 10 ujjas gépelés esetén, minden billentyű hozzá van rendelve 1-1 ujjhoz, egy ujjal pedig nem fog senki sem egyszerre 3 gombot lenyomni... Ezen túlmenően, nem olyan billentyűk voltak, amelyeket folyamatosan használnak az FPS-ekben.).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8316) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy jó billenytyűzetet inkább csak BF3 azok leginkább fps játékokhoz kellene de magyar kiosztással mert gyakran dolgozok vele.
Néztem a thermaltake challange billt csak nemtudom abba van e magyar kiosztásba!

(#8317) zetecR válasza nyunyu (#8301) üzenetére


zetecR
addikt

"Brand gepeken, laptopokon mar 3-4 eve sem volt PS/2."

Lárod, nem is gémer cuccok ezek. :D

(#8318) Ribi válasza Egon (#8315) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na igen, pont emiatt is hülyeség " komoly sebességgel min. 120++++ wpmel gépelnek, nekik az NKRO kell és kész" is. Mivel egy alap billentyűzet úgy van megoldva, hogy ha 10 ujjal nyomkodod, akkor akár mind a 10 (8) gombot lenyomhatod egymás mellett mindet érzékeli, hiába 2KRO. gépelésnél nem nyomsz le egyszerre egymás "felett" lévő gombokat, mert át kellene nyúlni.

(#8319) Kobe


Kobe
veterán

logitech mx 5500 egér-bill szettben milyen bill van konkrtan ? Kvajó kis bill, csak nekem külön kellene, az egér amit adnak hozzá nagyon hasonlít a performance mouse hoz csak kisebb és akadósabbak a görgők, de a bill brutál bejön

(#8320) WolfheartGR válasza Egon (#8305) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kodiak: privátban, egy megfelelő viszony kialakulása után, persze többször a kukába lő, utána hallgatok rá. Ami a "tv"-ből jön az bullshit (youtube, ilyen-olyan tesztek).

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8321) nyunyu válasza Kobe (#8319) üzenetére


nyunyu
félisten

logitech mx 5500 egér-bill szettben milyen bill van konkrtan

A sajatja, kulon nem kaphato.

Egere meg az MX Revo kekfogu valtozata.

Elvileg ennek az egernek szantak utodul a Perf MX-et, de elegge elcsesztek a formajat, plusz a sebessegfuggoen kikapcsolo racsniju gorgojet is kihereltek, vegeredmeny meg erosen LOL lett.

Szoval MX Revo >> Perf MX.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8322) Kobe válasza nyunyu (#8321) üzenetére


Kobe
veterán

jaja, következő egerem az performance mx lesz, nem kérdés.

(#8323) nyunyu válasza Kobe (#8322) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek szerint rosszul fogalmaztam, a Perf MX nekem nem jott be.

Tul magasra tettek a lecet az MX Revoval, Perf MX-nek meg nem sikerult megugrania, tul sokat olcsositottak rajta.
Perf MX aran persze ez nem latszik :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8324) nyunyu válasza Kobe (#8322) üzenetére


nyunyu
félisten

Meg kene mar tanulnom, hogy hozzaszolas iras utan nem nyomunk mouse 4+5-ot, mert akkor szerkesztes helyett dupla lesz :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8325) Kobe válasza nyunyu (#8323) üzenetére


Kobe
veterán

hát nekem a kétgörgős otrombaság nem jött be anynira. Ahogy nézegettem, a perfo mx kicsivle nagyobb, 1 görgője van de az legalább normálisan jár, könnyebben mozog a hüvelykujjnál található gomb, és a fenti görgő kapcsolója is jobb, könnyebben állítható. Az mx 5500 as szett is csak a bill miatt tetszett meg, bánom h nem lehet kapni külön unfiying vevővel, mert annak ellenére h kurvarégi, tényleg kényelmes és jó cucc

(#8326) Sk8erPeter válasza WolfheartGR (#8306) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát szegény embert nem irigylem, hogy ilyeneken van ideje/kedve kattogni, hogy inkább CRT-monitort használ LCD helyett, meg hogy szerinte elképesztő sebességkülönbség van a PS/2- és az USB-alapú kommunikációban, ami még érezhető is. A legnagyobb baj nem az, hogy ő ezt elhiszi magának, hanem az, hogy erről úgy próbál meggyőzni másokat, hogy nem támasztja alá normális szakmai érvekkel, amik közül legalább el lehetne fogadni valamennyit.
De ha valaki hiteles forrásból tud idézni, ami mindezt bizonyítja, akkor talán elkezdhetünk beszélni arról, hogy van valami alapja. Az valahogy kevésbé tűnik hitelesnek, hogy "tapasztaltam, ennyi", amikor kiderül, hogy a dolog technológiai hátterével kapcsolatos tudása is sántít. Eleve már azt sem lehet tudni, milyen eszközök összevetése során volt ilyen tapasztalata.

Sk8erPeter

(#8327) WolfheartGR válasza Sk8erPeter (#8326) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Lőjj vele párat, ne a szádat jártasd. Aztán ha kikászálódtál a kukából el lehet kezdeni gondolkodni azon, lehet nem hülye az illető ahhoz amiről beszél. Ahhoz meg nem kell cipésznek lenni, hogy érezd befolyik a víz a lyukas talpán. De erről beszélgetni meddő dolog. Mindenki azt hisz amit akar. Én sem hiszek istenben. Ennyi.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8328) Sk8erPeter válasza WolfheartGR (#8327) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Lőjj vele párat"
Mivel lőjek párat? Miről beszélsz? :D Ahelyett, hogy elöntené az agyadat a szar, inkább beszélj normálisan.

"Aztán ha kikászálódtál a kukából"
Vegyél már vissza az arcodból, kinek képzeled magad? :) Látom elkövetted azt a hibát, hogy ahelyett, hogy próbálnád az embert meggyőzni, helyette csak jó nethuszár módjára nagyra nyitod a pofádat, de érvelés az nulla. Egy darab értelmes szakmai mondat nem hangzott el a hozzászólásodban, ami az érdekesebb rész lett volna, helyette fröcsögtél, mint egy óvodás (~ "te vagy a hülye, jó?").

Sk8erPeter

(#8329) nyunyu válasza Kobe (#8325) üzenetére


nyunyu
félisten

perfo mx kicsivle nagyobb, 1 görgője van de az legalább normálisan jár, könnyebben mozog a hüvelykujjnál található gomb, és a fenti görgő kapcsolója is jobb, könnyebben állítható

Ja, magasabbra raktak az M4+M5 gombokat fel centivel, igy nem lehet normalisan megnyomni oket, mert kozben beleakad a huvelykujjad a semmire sem jo zoom gombba.

Gorgo kapcsolo? Az meg a masik rossz vicc a Perf MX-en.
Alapertelmezes szerint az MX Revon a gorgo gombjanak lenyomasa valt a racsnis/nem racsnis mod kozott, illetve par alkalmazasban a gorgo porgetes sebessegetol fugg, illetve lehet alkalmazas szinten is definalni, hogy docogjon a gorgo, vagy szabadon porogjon.
Ehelyett Perf MX-be betettek azt az ultragagyi mechanikus valto gombot, felaldozva egy szabadon programozhato gombot. :(

En mondjuk mindenhol a SmartShiftet hasznalom, igy ha lassan forgatom, akkor lehet 1-2 doccnyit adagolni, ha meg sokat kell tekerni, akkor meglenditem, es magatol kikapcsol a racsni, aztan ha meg akarom allitani a gorgetest, akkor eleg finoman rautni a gorgore, es megall+visszakapcsol a racsni.
Ez az csak az MX Revo tud, illetve allitolag lehetett erre okositani a VX Nanot is, elvegre az is elektronikusan kapcsolt a racsnis/nem racsnis mod kozott.

Tobbi L eger hirbol sem ismeri ezt a featuret :(

MX Revo masodik gorgoje: ez nem gorgo, hanem tekeres iranyatol fuggoen harom gomb.
En mondjuk nem szoktam hasznalni, mert tul elol van, nem erem el az M4+M5-on nyugvo huvelykujjammal.
Max meloban hasznalom a "hatratekerest", ha bal kezzel nyomkodom a telefonos menurendszert, amit fejlesztek, kozben jobb kezzel egereszve nezem a webes feluleten, hogy minden beallitas rendben van-e.
Ilyenkor nincs eleg kezem arra, hogy 40-50 menupont vegig tesztelese kozben billzeten is matassak, sokkal gyorsabb egyik kezzel telefonalni, masikkal meg egerezni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8330) nyunyu válasza Sk8erPeter (#8326) üzenetére


nyunyu
félisten

En mar joideje leszoktam arrol, hogy az agymeneseit kommenteljem.

Van az a kozmondas, hogy sose vitatkozz hulyekkel, mert lehuznak a szintjukre es ott legyoznek a rutinjukkal.
Teljesen igaz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8331) WolfheartGR válasza Sk8erPeter (#8328) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Lőj vele párat: Játssz ellene
Kikászálódtál a kukából: utalás arra, hogy kellemetlenül szétlőnek. "kukába lőttek".

Nyunyu: köszönöm az elismerés. Igazad van, dont feed the troll, ha épp elkap az erre való hajlamom. Elnézést.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8332) Sk8erPeter válasza nyunyu (#8330) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, igazad van. :D Néha elkap a hév, mert azt feltételezem, lehet személyeskedés nélkül, szakmai alapon, érdekes vitát is folytatni valakivel. Úgy látszik, jelen esetben is tévedtem, pedig reméltem, hogy közeledni fognak az álláspontok, és sikerül szakmai síkra terelni a témát. Ehelyett most nagyjából az van, hogy "ha nem vagy CS-guru, akkor nem is érthetsz hozzá, hogy működik a számítógép". :DDD Sebaj, legalább így már én is látom, hogy nem érdemes folytatni a vitát. De azért örülök, hogy nem vagyok egyedül azzal, hogy nem kicsit tűnnek túlzónak ezek az álláspontok (használjá' CRT-t, plusz kizárólag PS/2-es csatlakozóval rendelkező perifériát, mert különben szar a konfigod :P).

===

(#8331) WolfheartGR : ja, hogyha nem vagyok CS-maestro, és nem b@szom el a fél életemet különböző FPS-ekkel, hogy elmondhassam a - virtuális - spanoknak, mekkora góré vagyok a játékban, akkor már nem is szólhatok a témához, és nem állíthatom, hogy szakmailag nem biztos, hogy helytálló, amit a srác állít, tehát valószínűleg túloz? Ja bocs, így akkor már értem, hogy miért is vagytok olyan hajthatatlanok.

"Nyunyu: köszönöm az elismerés. Igazad van"
Kár, hogy nem hozzád szólt. ;)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8333) WolfheartGR válasza Sk8erPeter (#8332) üzenetére


WolfheartGR
őstag

OMG, szorri, nem csak téged kap el a hév. Lobbot vetett az agyam. :B

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8334) nyunyu válasza Kobe (#8322) üzenetére


nyunyu
félisten

következő egerem az performance mx lesz, nem kérdés.

BTW, itt egy egesz korrekt MX Revo vs Perf MX osszehasonlitas

Kevesbe elfogult, mint en :DDD

Kepeken amugy az egy elso szerias MX Revo van, illetve Perf MX-hez mostanaban mar nem ezt az Eneloop akkut adjak, hanem GP ReCykot.

MX Revo szeriahibakent felrott mikrokapcsolo faradas meg az osszes Logitech egeret erinti, mivel ~10 eve kinai Omront hasznalnak az addig japan szeria helyett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8335) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni!
Wireless billentyűzetet szeretnék, esetleges egérrel.
Jó lenne ha halk lenne a billentyűzet, gépelésre kényelmes. HUN kiosztás. Nyilván nem kívánom, hogy még gamer is legyen, de van amikor játszom.
Szeretnék egy wireless egeret is. Bár erre lehet, hogy másik fórum létezik.
keret? nem tudom. ha van jó cucc, akkor rászánom az esetleges magasabb árat.

(#8336) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Gondolom, már volt néhány hozzászólás háttérvilágítású billentyűzettel kapcsolatban, viszont nem szeretném mind a 8335-öt végigolvasni - gondolom, megértitek. :D
Szóval a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani olyan háttérvilágítású billentyűzetet, melyre igazak az alábbiak:
- fekete,
- lapos (laptop/notebook típusú) billentyűk,
- magyar kiosztású,
- nem kompakt (azaz jól el vannak különítve a betűk, a számpad, a nyílbillentyűk) [példa kompaktra].
Ezeken felül plusz pont jár a külön médiagombokért (lejátszás/stop/hangerő/előre-hátra), valamint azért, ha vezetéknélküli (viszont ezek nem feltétlenül szükségesek). :)
Tudom, elég nehéz ilyet találni, ezidáig nekem sem sikerült. Remélem, Ti tudtok legalább egy ilyen darabot. :D
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
Üdv,

Antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#8337) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Milyen billentyűzetet ajánlotok 7-8k körül?

Mindenképpen vezetékest szeretnék,magyar kiosztással és lényeges hogy halk legyen mert az őrületbe tud kergetni a kattogás amikor az asszony gépel.
Most egy világítós speedlink alterno van de szegény már nagyon recseg-ropog,telesen használhatatlanná vált.
Úgy néztem hogy hogy a normálisabb világítós billentyűzetek 15k-tól kezdődnek ezért lemondtam a világításról.Majd megoldom máshogy az éjjeli írkálást. :)

Üdv:Viktor

(#8338) scham


scham
tag

mechanikus billentyűzet, de melyik?

Steelseries 6GV2 vagy DasKeyboard Ultimate? :D

default aláírás

(#8339) jaffa 2843 válasza scham (#8338) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha csak így kellene választani, akkor DasKeyboard. Azért nem ártana tudni, hogy mi lenne a fő felhasználási területe. (játék, gépelés, esetleg legyezni kell itt a nyári melegben)

Habár nekem a pro is elég lenne. (nem árt, ha van felirat a billentyűkön)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8340) scham válasza jaffa 2843 (#8339) üzenetére


scham
tag

természetesen csak a legyezés :)) illetve megnevelni azokat, akik a gépemhez akarnak ülni :DDD

valójában játszani veszem, fontos az NKRO és hogy ilyesmi design legyen, mint ezek. a SS-ben az tetszik, hogy nincs külön nyúlvány a logónak, a másikban pont az, hogy nincs felirat, mekkora poén. (bár lehet, hogy csak addig, amíg nem akarok gyorsan gépelni :)

default aláírás

(#8341) Munyos


Munyos
csendes tag

Sziasztok én szeretnék venni egy logitech g105 öt de csakis zöld billentyűzettel.
Nagyon sok helyen már kék billentyűzettel lehet csak megvásárolni.
Ha tudnátok mondani egy online üzletet vagy csak egy linket ahonnan meg tudnám rendelni az nagyon jó lenne. Egy kritérium hogy zöld legyen a billentyűzet. g105
Előre is köszönöm.

(#8342) Pantok válasza scham (#8338) üzenetére


Pantok
aktív tag

Ha már kipengetnéd a DASt akkor vehetsz egy Filcot is, nincs rajta igénytelen fényes felület és minőségben top.

Ráadásult nemhiszem hgy 6Gv2-t még kapsz valahol is.
Ellenben érdeklődök figyelmébe hozom hogy mostmár kapni kis országunkban Cooler Master Quickfire Rapidot.
Ugyanarra épül mint a Filcokk tehát minőségben derekas, bár a gamerrr font meg a 15 CM márkajelzés amit rátettek az elriaszthat.

Már érdeklődök hogy hol melyik Switch-el árulják őket.

(#8343) scham válasza Pantok (#8342) üzenetére


scham
tag

6GV2-t külföldön nézegettem, itthon valóban nem lehet kapni.

FILCO? ezek? nagyon szépek <3 köszi a tippet. a Cherry MX key switchek között az a különbség, hogy a barna és a kék kattog, a többi nem? :)

default aláírás

(#8344) Pantok válasza scham (#8343) üzenetére


Pantok
aktív tag

Igen ők azok, ajánlom a keyboardco.com-os oldalt vásárlásra.

Nem éppen, érdemes komolyan utána olvasni mielött rendelsz.
Red: Egyenes utas, nincs se fizikai "kattanás" se hang, könnyű lenyomni - érzékeny
Black: Egyenes utas, ugyancsak nincs semmilyen kattanás, nehéz lenyomni
Blue: Van fizikai és hang "kattanás" is
Brown: Fizikai fizikai "kattanás" de nincs (külön) hang

Van még pár de ezek a gyakoriak.
Kattanás alatt itt a fizikai feedback értődik, tehát lenyomáskor külön ponton érezhető mikor "ütődik" be a gomb, ez nem a billentyű földetérésekor van. A blue switch hangos klikkelése direkt van betéve erre a pontra.
Gépeléshez jó dolog mivel így nem kell leütni a billentyűt a földig minden alkalommal hanem kellő gyakorlottság után csupán a bevitelig.
Innetől ez mind preferencia kérdése, ha lennének rendes boltok MOn akkor jönne a "ki kell próbálnod" szöveg.
Közismertebb tudnivaló ezekröl hogy a Black switcheken könnyen fárasztó lehet gépelni/átlag használat, hogy a fizikai feedback a sokat pötyögtetős játékokban picit zavarhat (tehát ahol gyorsan ütöd le ugyanazt a gombot vagy hasonló)
A leg elterjedtebb "arany középút" az a brown switch.

Ha elkap a kreativitás és tényleg szépet akarsz http://www.wasdkeyboards.com/-on megcsináltathatod a billentyűzetet amilyenre akarod, és a minőség itt is jó.

[ Szerkesztve ]

(#8345) scham válasza Pantok (#8344) üzenetére


scham
tag

köszi a választ! közben elkezdtem már utánanézni, youtube-on van egy rakás review, ott lehet is hallani kb., hogy mi milyen. persze nyomogani nem, arra nem lesz lehetőség a boltok készlethiánya miatt - amit te is írtál :(

de a blue lesz a nyerő sztem, éljen a retro.

haha, jópofa ez a WASD cucc. egyre nehezebb dönteni :F :))

default aláírás

(#8346) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

USB-s, slim kivitelű, fém billentyűzetet szeretnék, a keret rá max. 13000 Ft . Miket ajánlanátok? Régen a Fujitsu-Siemensnek voltak ilyen billjei, de a jelenlegi kínálatukat elnézve semmi ilyesmit nem találok! :(

(#8347) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Erre esetleg valaki?
A wireless már nem annyira fontos. INkább a halkság, HUN kiosztás, esetleg mechanikus. (és hogy azért néha néha játszani is lehessen vele 1-2 órát).

(#8348) Sk8erPeter válasza Pantok (#8344) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A belinkelt oldalról megnéztem ezt csak találomra - ennél miért jó, hogy a billentyűzet tetején abszolúte SEMMI nincs, viszont az oldalán (a felhasználó szemszögéből elöl) ott vannak a betűk? Hogy a kezdő szopjon csak vele, mert úgysem neki készült a billentyűzet? :D Meg mert úgyis lekopik? Vagy mert olyan hűdenagyon rontja a gépelési élményt, hogy azt a mikrométer nagyságú festést kell érezni rajta? :D Értem én, hogy egy tízujjas vakongépelőnek nincs feltétlenül szüksége arra, hogy rá legyenek írva a betűk ahhoz, hogy tudja, melyik betű hol található (szabványos, hagyományos billentyűzetnél), de ez ebben a formában laikusként inkább tűnik viccesnek, mint komolynak: tulajdonképpen nem értem, miért jobb, hogy nincs rajta betű.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8349) Sk8erPeter válasza WolfheartGR (#8333) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem gáz, inkább az a gáz, hogy a spanod azóta is folyamatosan nyomja a szöveget a másik topicban, és terjeszti a szerintem erősen megkérdőjelezhető és továbbra sem rendesen alátámasztott érveit. :N Azóta sem láttam tőle egy darab hiteles referenciát, csak saját magára hivatkozott, mint hiteles forrásra...

Sk8erPeter

(#8350) Pantok válasza Sk8erPeter (#8348) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nem kell offolni ez billentyűzet technológia. :)

Több ok van rá, de ha engem kérdezel:
Miért ne?

Negatívummal nem jár mivel mindent ugyanúgy látsz a szemben lévő oldalon, cserébe azért esztétikusabb alapból, és az is marad mivel nem kopik le szöveg (és egy ilyen billt simán használ az ember 10+ évig)
Engem például idegesít-get a kitapintható nyomtatás. Na most ezt nem úgy kell elképzelni hogy leülök és dühöngök hogy a f*szé' van ott az a majdnem észrevehetetlen réteg, de minimálisan zavar.
Olyasmi mint amikor valami morzsa kerül a touchpadra, nem akadályoz, nem olyan szörnyű, de perferálnám ha a sima felületet tapintanám.

Lehet venni teljesen blank billentyűzeteket is, ez már amolyan elitizmus nem tagadható. Én ítélek létjogosultságot a fölsőnek, örülnék ha olcsóbb billeken is alkalmaznák.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.