Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) neverless


neverless
tag

Sziasztok

Egy olyan billetyűzetet keresek, ami:

-Wireless (rádiós) nano vevővel
-Magyar kiosztású
-A nyilak, insert, del gombok körüli rész oldschool tipusú, mint pl itt:
-Legyen "jobb egér gomb"-ja (Az előbbi képen egy logitech billrészlet van, ők egy FN gombot tettek a jobbegérgomb helyére :(
-Vékony, és halk legyen
-Egerem már van (logitech), szóval ne bill-egér kombó legyen

Félig offtopic:
Amúgy logitech bill-re fáj a fogam, több billjük is jó lenne nekem, ha nem cserélték volna le a jobb egér gombot FN-re. Beszéltem a supportjukkal is, hogy szoftverből esetleg rá lehet e venni, hogy az FN gomb az jobb egér gomb-ként működjön, de sajnos erre nincs lehetőség. Létezik ilyen program, mely erre jó (keystroke converter), mellyel kikerülhető lenne a probléma, de sajnos fizetős a program, ráadásul ahhoz képest elég húzós ára van...

-szóval vagy egy a fenti követelményeknek megfelelő bill kéne nekem, vagy az is jó, ha lenne lehetőségem áthekkelni azt a nyomi FN gombot...
Ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#8102) vlevi válasza TA68 (#8098) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, bocs, a görgőre.
Biztos van olyan helyzet, amikor az jobb, de nekem nem sikerült ilyen helyet találnom.
Ráadásul a középső egérgomb kattintást is majdnem lehetetlenné teszi, mert ha csak egy nagyon kicsit is elmozdul a görgő kattintás közben, azt már érzékeli, és szétszalad.
Márpedig a böngészőben az új lap nyitást és a lap bezárást az a középső gombbal lehet elérni.

(#8103) VinoRosso válasza vlevi (#8097) üzenetére


VinoRosso
veterán

köszi az infot !

(#8104) Dyingsoul válasza WolfheartGR (#8100) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Anyaghasználat, hang, billentyűmagasság terén van különbség köztük?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8105) WolfheartGR válasza Dyingsoul (#8104) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Dunsztom sincs, youtube talán segíthet.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8106) tjokai


tjokai
senior tag

Hali
Billentyűzetet szeretnék vásárolni, akár itt hardveraprón használt is szóba jöhet, egyedüli feltételem az, h laposgombos legyen és világítsanak a billentyűk a sötétben való láthatóság miatt! Max 10e ft-ot szánnék rá!
Esetleg aki jártasabb ebben a témában, ajánlhatna nekem pár típust!
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#8107) Dyingsoul válasza WolfheartGR (#8105) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Akkor megfogalmazom másképp: neked hogy tetszik az X6-od? mert az aláirásod és profilod alapján te olyat koptatsz. Jah és mondd el hogy mi az ami idegesítő/zavar, mik a hibái, mert tuti, hogy van valami negatív oldala is.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#8108) WolfheartGR válasza Dyingsoul (#8107) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem állítható a magassága és az antighosting képességei hagynak kívánnivalót maga után.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8109) F34R


F34R
nagyúr

hy

vajon az ilyen bill. milyen minőségű gombok olyanok mint a notebook-n :U

[link]

vagy jobban járnék egy normális uk kiosztású bill.el ?

(#8110) nyunyu válasza F34R (#8109) üzenetére


nyunyu
félisten

Kepek alapjan ollos billzet, igy valoszinuleg egyenesen jarnak a gombjai, es nem lotyognek keresztbe, mint a gagyi billzeteken.

"Noti billzet" amugy eleg sokfele minoseget takarhat az Asus eeePCtol az IBM ThinkPadig bezarolag. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8111) F34R válasza nyunyu (#8110) üzenetére


F34R
nagyúr

érzésre úgy általánosítva mondtam :D a másik teljes ms comfort curve 3000 lenne ezek úgy ~5k ig befejezőleg vannak.

(#8112) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Egy egyszerű és kicsi billentyűzet kellene munkahelyre. max 38cm hosszú. Semmi extra nem kell rá és olcsó legyen :) Hely ennyi van neki össz-vissz

(#8113) F34R válasza dlaccc (#8112) üzenetére


F34R
nagyúr

esetleg logitech k300 40cm már ez is kilóg a sorból , ha nem kell magyar és teljes kiosztású akkor a fentebb írtam egyet én is .

(#8114) K_Gabor válasza dlaccc (#8112) üzenetére


K_Gabor
tag

vagy mondjuk Logitech K360 méret (SZ x M x H): 381 x 19 x 156 mm,még talán ez se túl drága.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8115) vlevi válasza dlaccc (#8112) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, oda maximum a Genius i200 fér be. Pontosan nem tudom mekkora, de a gombjai nincsenek összenyomorítva, csak a numerikus és a kurzor részt hagyták le róla teljes egészében. Szerintem olyan 31-32 centi széles lehet, és olyan laptopos kinézete van. De legalább teljes méretű gombjai vannak, és nem a gombok mérete van összenyomorítva.
Azthiszem a Speedlinknek is van ilyen kialakítású billentyűzete, nem tudom, hogy a kettő közül melyiket érdemes. Én a Geniusra tippelnék, hogy az a jobb. Szerintem Mediamarktban meg tudod nézni mindkettőt.

Összehasonlításképpen itt egy teljesen átlagos billentyűzet :

[ Szerkesztve ]

(#8116) F34R válasza vlevi (#8115) üzenetére


F34R
nagyúr

az ilyen "szigetes" kilakítású klaviatúrák mennyire strapabíróak , ugyan olyan szilikonos kapcsoló van alatta mint a magas gombos normál bill.-nek ?

nekem ez lenne a legjobb de horribilis árú , nem igen hiszem hogy megérne annyi felárat .

noppoo‑choc‑mini

[ Szerkesztve ]

(#8117) dlaccc válasza vlevi (#8115) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Köszi, azt hiszem ez a Genius i200 lesz. Nekem i220 van ami szinte ugyanez nagyban és nagyon megszerettem. Köszi :)

(#8118) haddent


haddent
addikt

üdv
tudnátok nekem ajánlani az alábbiak alapján néhány billencset?

- erős, tartós felépítés (jelenleg kb. 5 éves Logitech Wave van)
- erős festés, 1 hónap intenzív használat után ne kopjon le a WASD ...
- "kéztámasz" (az elején)
- egyszerű, elegáns, nem kell 526ezer multimédia gomb, beépített egér, usb hub.
- lehetőleg vezetékes
- nem lenne rossz fém / fém keretes

Hát úgy ennyi :) Keretet direkt nem írtam, egyelőre ezek alapján, szabadon kérnék javaslatokat, akár többet is több árkategóriából! Köszönöm

(#8119) Bufo bufo válasza F34R (#8116) üzenetére


Bufo bufo
tag

Noppoo mechanikus bill.Én is beneveznék egyre.... A minőséget meg kell fizetni :DD

(#8120) Pantok válasza F34R (#8116) üzenetére


Pantok
aktív tag

A noppoo choc mini mechanikus, fémlappal és cherry mx switchekkel, ugyanúgy fog működni 10 év mulva mint most, amikor bármelyik logi/akármi rubber dome billed már vissza se rugja a billentyűket lenyomás után.

"Horribilis" árával egyébként a legolcsóbb jó minőségű bill.
Sajnos én igényt tartok legalább teljes pagup/pagedown/home/end/del sorozatra, laptopon is eléggé unom az FN gombos szarakodást. Egyébként már megvettem volna :)

(#8121) F34R válasza Pantok (#8120) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem marhára bejön ha most lenne felesleges pénzem vennék az tuti , nekem bőven elég a 84 key .

[ Szerkesztve ]

(#8122) Beri válasza Pantok (#8120) üzenetére


Beri
addikt

Csak az a baj, hogy olyan veszettül hattog.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8123) Pantok válasza Beri (#8122) üzenetére


Pantok
aktív tag

Ez switch függő, kék switcbe van aki belehalna. Brown a középút és a legtöbben elviselik hogy kicsit még mindig hangosabb a rubberdomenál, blacket meg akármilyen halk nem szabad venni.

(#8124) Lori82 válasza tjokai (#8106) üzenetére


Lori82
senior tag

10 rongy alatt,csak gyenge minőségű világító billentyűzetet találsz.A trust elight 6300 körül van a revoltec pedig 6800 kerül.Én kockáztattam és rendeltem egy Trust elightot.Lapos viszont a gombok nem a legstabilabbak.Elég jól kezeli játékoknál több gomb egyszeri lenyomását és nagyon szép kéken világít.A revoltec lehet,hogy jobb,de játékoknál elég rosszul kezeli több gomb egyszeri lenyomását.Írtam a gyártónak és ők mondták.

(#8125) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Üdv

Szeretnék segitséget kérni billentyű vásárláshoz.
Olcsó billentyűt szeretnék max 5K értékben.
A kiszemelt versenyzők:
Microsoft Wired Keyboard 200
Logitech K 250
A4tech G800V
Gigabyte GK-K6800
Játékra kellene,főleg WoW -ra.
Előre is köszi a segítséget.

(#8126) zserrbo válasza s.s.j.goku (#8125) üzenetére


zserrbo
aktív tag

A k6800-as gigabytenak a gombjai több ember szerint is beragadhat egyes példányoknál:
http://www.pcx.hu/termek/gigabyte-gk-k6800-billentyzet-40150

Bár haverom vagy 3 hónapja nagy megelégedéssel használja, játékra is. Személyes tapasztalatom nincs vele.

Én 3 bill közül vacilálok épp.
Trust Convex [link] 2,426
Logitech K120 OEM [link] [link2] 1,994 / 2,032
Modecom MC-9002 [link] 1,689

A logitechnél nem tudom mi különbség lehet a két bill közt, de a kb 30Ft-tal drágábbhoz 2 év gari van. Nah ez is érdekes, mert sok boltnál változó a garija az OEM verziónak. A hozzám közeli boltban 2250-ért van 3 év garival.

Nem a reklám miatt, de a linkelt oldalon szerda éjfélig ingyenes szállítás van facebookos kóddal meg elvileg ingyen garancia futár is ez esetben hát kíváncsi leszek az utóbbira, mert innen akarok rendelni.

Convexet és a K120-at már volt szerencsém kipróbálni, mindkettőt kellemes volt lenyomni a Convex-et talán egy picit jobban és ebben a boltban 3 év garival is adják szóval abból tuti veszek egyet.

A ModeCom termékéről van valakinek tapasztalata? Mit gondoltok a Logitechel járok jobban 2 éves garival 2030Ft-ért (vagy 3 évessel 2250-ért) vagy a Modecommal 1700-ért?

(#8127) TA68 válasza s.s.j.goku (#8125) üzenetére


TA68
senior tag

Szia!
A Gigabyte GK-K6800-at kerüld el messzire, tapasztalatból mondom. Ár érték arányban mindenképp az A4tech a nyerő, de úgyis mindenki mást fog ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#8128) s.s.j.goku válasza TA68 (#8127) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Tetszik az a4tech-es billentyűzet,remélem nem lövök mellé vele.

(#8129) TA68 válasza s.s.j.goku (#8128) üzenetére


TA68
senior tag

Itt egy teszt róla, hátha segít a döntésben: [link]

(#8130) Bufo bufo válasza Pantok (#8123) üzenetére


Bufo bufo
tag

Mi a gond a black-el?Mechanikus bill. szeretnék venni és elég sok gyártó szerel black switch-el....

(#8131) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Hali!
Nézegettem a billentyűzeteket, és visszaolvastam jó néhány hsz-t. Egy MS Sidewinder X4-re be is neveznék. Viszont mérlegelve a dolgokat, semmi szükségem rá, h világítson, nem kellenek makrózható gombok sem. Antighosting is elég lenne 5 lenyomásig. Szóval ajánljatok nekem pls valami billentyűzetet, max X4 áráig, programozás menne rajta, meg FPS néha és legalább UK kiosztású legyen.
:R

(#8132) Beri válasza Aidan85 (#8131) üzenetére


Beri
addikt

Én már próbálkoztam itt ugyanezzel (mondjuk nekem az antighosting nem volt sok :D ), nem jártam sikerrel. Viszont az X4 nem rossz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8133) Aidan85 válasza Beri (#8132) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Igen láttam, visszaolvastam bőven addig, mikor még te kerestél... :DD
Sőt ebay.de-n már néztem is X4-et.
De gondoltam hátha azóta találkozott valaki, valami jóval, ilyen extrák nélkül. :)

(#8134) op9 válasza neverless (#8101) üzenetére


op9
aktív tag

Én a Fusi LX900-at ajánlanám, igaz, ez kombó, de nem sok wireless-es billentyűzet van. Én most egy KB900-at használok, ami uez vezetékesben, és meg vagyok elégedve vele.

How Bad Do You Want It?

(#8135) oroszbence


oroszbence
tag

Üdv

Játékos billentyűzetben gondolkodom.

Ár kategória: max 25 000

Tud valaki ajánlani valamit?

(#8136) kexksz válasza oroszbence (#8135) üzenetére


kexksz
addikt

Razer Blackwidow

(#8137) oroszbence válasza kexksz (#8136) üzenetére


oroszbence
tag

én is néztem razor billentyűzeteket csak kíváncsi lenék van-e valami más használható?

(#8138) WolfheartGR válasza oroszbence (#8137) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Akkor bármilyen meglepő én a Sidewinder X4-et tudom mondani.
Meg azt, hogy Razer Lycosa-t véletlen se vegyél.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8139) oroszbence válasza WolfheartGR (#8138) üzenetére


oroszbence
tag

miért ne ? (pont azt néztem ki)

(#8140) WolfheartGR válasza oroszbence (#8139) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Lycosa-t miért ne? Olvass vissza a topikban és megtudod.
Röviden.
Amúgy meg egy oldallal van visszább. Csak nem Write Only üzemmódba kell lenni.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8141) oroszbence válasza WolfheartGR (#8140) üzenetére


oroszbence
tag

Vissza olvastam meg találtam bocsánat :)

(#8142) Sk8erPeter válasza op9 (#8134) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jé, és azt nézem, hogy ehhez ilyen miniatűr adóvevő van, meg kép alapján egész komfortosnak látszik.
Gépelési élmény milyen? Halk, puha, stb.?

Sk8erPeter

(#8143) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok! a Microsoft Sidewinder X4,6 mechanikus billentyűzetek ?

(#8144) kexksz válasza kiki22 (#8143) üzenetére


kexksz
addikt

Nem

(#8145) kiki22 válasza kexksz (#8144) üzenetére


kiki22
senior tag

köszi.Akkor a legolcsobb mostani mechanikus bill amit forgalmaznak az az isku ?

(#8146) kexksz válasza kiki22 (#8145) üzenetére


kexksz
addikt

Az Isku nem mechanikus. :F

(#8147) kiki22 válasza kexksz (#8146) üzenetére


kiki22
senior tag

hat akkor rosszul tudtam :D akkor melyik mechanikus ami mar hasznalhato kategoria ?

(#8148) Beri válasza kiki22 (#8147) üzenetére


Beri
addikt

A blackwidow nem rossz, az arénatársam dícsérte, csak baromira idegesítő volt az állandó kattogás skype-on :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8149) op9 válasza Sk8erPeter (#8142) üzenetére


op9
aktív tag

Nekem teljesen bevált. Én is a hozzászólások alapján mertem bevállalni (rákerestem a KB900-ra ebben a topikban), és tanúsíthatom, hogy tényleg halk. Amolyan laptop billentyűzethez hasonlít. A gombok határozottan nyomhatóak, nem igazán lehet félig lenyomni. Szóval tökéletesen érezni, h mikor nyomtad meg. Persze mindenkinek más és más az igénye, ezért tudom csak azt mondani, h érdemes kipróbálni, ha valaki ilyent keres, mert jó alternatíva.

How Bad Do You Want It?

(#8150) F34R válasza kiki22 (#8145) üzenetére


F34R
nagyúr

mechanikus kell csak csupán ? semmi kompakt meg gamer ?

én a Blackwiddows (nem világítós verzió ) és a Thermatake Mecha-t mondanám.

van ilyen gagyibb 48 dollárért [link]

egyébként max 100 dollárig vennék ( még a 80 is baromi sok mikor 10 alap bill-t veszel belőle. )

(#8148) Beri

hagy kattogjon azért van .

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.