Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) kiki22 válasza F34R (#8150) üzenetére


kiki22
senior tag

ki akarom próbálni mennyivel jobbak ezek a billek.mert elegem van ,h cserélgetni kell állandóan. megnézzük milyen ez a blackwindow ha ez a jó többség szerint

(#8152) F34R válasza kiki22 (#8151) üzenetére


F34R
nagyúr

én min úgy számoltam hogy ~ 10 év (úgy hogy én nem játszom )
de nagyon megfontolandó mert gyakorlatilag ahogy előbb is írtam 10db-t adnak érte. Nekem a KBC Poker , Ducky és HHKB Pro 2 , Noppoo Choc Mini

ezek jönek be a legjobban bár áruk horribilis .

(#8153) kiki22 válasza F34R (#8152) üzenetére


kiki22
senior tag

Ez az érdekes a cikk szerzője egy kicsit benézte :D[link]

(#8154) F34R válasza kiki22 (#8153) üzenetére


F34R
nagyúr

hát az Isku az biztos nem 20k alatt nem is nagyon taláni mecha-t .

max a n rollover-t tudhatja[link]

[ Szerkesztve ]

(#8155) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Létezik szálcsiszolt fém billentyűzet háttérvilágítással?

(#8156) Sk8erPeter válasza op9 (#8149) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kösz az infót, kép alapján tényleg ígéretesnek tűnik. Meg lehet ezt nyomkodni vajon valahol? A hülyének nézős boltban nem láttam még eddig kirakva (legalábbis ott, ahol néztem [Pólus C.]).

(#8150) F34R :
"hagy kattogjon azért van"

Az igen. :DD Ezen azért nevettem. Mondjuk lehet, hogy Te is csak poénnak szántad.
Ilyen alapon azt is lehetne mondani, hogy a gépben lévő hűtőventilátor hadd üvöltsön 100 decibellel, azért van, hasonlóan jó érv. :D

Sk8erPeter

(#8157) F34R válasza Matt-OPT (#8155) üzenetére


F34R
nagyúr

van egyedileg készített , modderek körében terjedt csak el , olyan amire te gondolsz hogy tömeggyártásra van sztem nincs.

#8156) Sk8erPeter

az összes mecha ilyen noha a black keyswitch és a piros valamivel halkabb.
aki gyorsan gépel az így is úgy is hangos ezek meg kis "aranyos " kattogások :))

[ Szerkesztve ]

(#8158) jaffa 2843 válasza Matt-OPT (#8155) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Corsair Vengeance K90

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8159) Sk8erPeter válasza F34R (#8157) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én ezt értem, de a szobában lévő másik ember nem biztos, hogy azt fogja gondolni, hogy "de aranyosan kattogtatja ez az ember már egy órája ilyen kurva hangosan azt a szart". :D

Sk8erPeter

(#8160) op9 válasza Sk8erPeter (#8156) üzenetére


op9
aktív tag

Hát nézegettem én is ilyen helyeken, de nem találtam sajnos... esetleg nálam :), de ezt inkább privátban.

How Bad Do You Want It?

(#8161) F34R válasza Sk8erPeter (#8159) üzenetére


F34R
nagyúr

a szobámban csak én tartózkodom :P így hidegen hagy (meg amúgy is :)) )
az más kérdés hogy egy irodában mindenki ilyet csapkodna milyen hangja lenne :DD

(#8162) Larodar


Larodar
csendes tag

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a billentyűzetem, egy wireless-es típusra, lehetőleg legyen fekete színű, teljes kiosztású, magyar nyelvű. A márka nem érdekel, csak legyen trapabíró valamint ha belefér 10.000 Ft-ba akkor legyen világítós lehetőleg piros színben.
Előre is köszönöm a segítséget.

Impossible is nothing!

(#8163) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Gyorsan átkerestem a topikot de csak a Genius SlimStar i820 Cordless találtam. Egére nincs szükségem, viszont média gombokra igen vagy legalább hangerő gombra. Mindenféleképp teljes kiosztású, slim érdekelne. Árba nem szeretnék 10k fölé menni de ha nagyon megtetszik akkor szánok kicsit többet rá. Remélem tudtok valamit javasolni.

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#8164) vlevi válasza royalka (#8163) üzenetére


vlevi
nagyúr

Logitech K360-at láttad már?
Mit értesz teljes kiosztásún? home, end, numerikus blokk, satöbbi?
Mert sajnos az nincs a K360-on, minden más szempontból jó lehet neked.

(#8165) F34R válasza vlevi (#8164) üzenetére


F34R
nagyúr

neked mióta van meg ? gombok még mindig úgy járnak mint ha új lenne ?

a genius i200 az nagyon bejön remélem van angolba is .

(#8166) vlevi válasza F34R (#8165) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem MS Wireless 800 van. Ez nekem nagyon bejött, egyetlen apróság, hogy a kurzorgombok és a billentyűzet fő része között nincs hézag, és kicsit aprók a funkciógombok, de a billentyűzet rész az nagyon rendben van. Puha, csendes, de határozottan érezhető a nyomáspontja. Ami pl. a Logitech K120-ról nem mondható el, az olyan, mintha szivacsot nyomogatnék.
Nagyon hasonló hozzá az MS Wireless 3000, mármint a mechanika szempontjából. És van kismillió multimédia gombja. Viszont a látszat ellenére kicsit laposabb, mert a gombokat beültették egy néhány mm mély "völgybe", ettől szerintem pontosan olyan, mint egy laptop billentyűzet. Oldalról nézve nem is látszanak a gombok. A Wireless 800-nál ez nem így van, az ebből a szempontból is "átlagos", és szerintem jobb is így. Viszont aki sokat laptopozik, és hozzászokott, az biztos tudja értékelni.

A Logi K360-at csak a formája miatt ajánlottam. Nincs vele sok tapasztalatom, csak a mediamarktban nyomogattam egy kicsit. Nekem tetszik, de a home-end gombsor nagyon érdekesen van megoldva rajta, ezért nem mertem megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#8167) haddent


haddent
addikt

sziasztok
tud valaki javasolni (egylőre ár megkötés nélkül) megbízható, erős, jó és kényelmes mechanikus billencseket?
köszönöm

(#8168) royalka válasza vlevi (#8164) üzenetére


royalka
őstag

Kis híján meg is vettem, csak mikor észrevettem hogy a home,end.... nincs a nyilak felett sajnos le kellet mondani róla. :( Amúgy igen erre gondolok.. Jó volna valami más is a genius helyett. Valami kicsit dizájnosabb.. De igazábol nem tom hogy induljak a keresésnek.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#8169) royalka válasza vlevi (#8164) üzenetére


royalka
őstag

Dupla

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#8170) F34R válasza haddent (#8167) üzenetére


F34R
nagyúr

fentebb írtam egy párat .

egyébként meg [link]

#8166) vlevi

akkor minőségre kb ms comfort curve 3000 is ott van , az a baj nem tudok dönteni a szigetes i200 és e között a numerikus blokk nem szükséges. az igazi a mechanikus bill. lenne de annyira pro vagy gyors gépíró sem vagyok hogy kiérdemeljem ( meg persze a baromi drága ár sem másodlagos )

(#8171) nyunyu válasza Sk8erPeter (#8159) üzenetére


nyunyu
félisten

"de aranyosan kattogtatja ez az ember már egy órája ilyen kurva hangosan azt a szart". :D

Exmelohelyemen kollega regi genius slimszarjarol pont ez volt a velemenyem, rettento idegesitoen kattogtak az olloi.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8172) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Logitech Wireless Combo MK520

Nála a billentyűzet működik usb-ről is?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8173) Sk8erPeter válasza nyunyu (#8171) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem is volt ilyen negatív tapasztalatom, valami olcsó szart csapkodott kollégám, és képtelenség volt figyelmen kívül hagyni, ahogy gépel, alig volt idegesítő... :D

===

(#8161) F34R :
ha nagyon csattog, nem értem, téged hogy nem zavar, még ha egyedül is vagy. :D

Sk8erPeter

(#8174) Sk8erPeter válasza enginev3.0 (#8172) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most ezt úgy érted, hogy az elem helyett? Nem.

Sk8erPeter

(#8175) enginev3.0 válasza Sk8erPeter (#8174) üzenetére


enginev3.0
félisten

Oh, értem

Nem tudom mi lehetne a G15 helyett, ami az se baj ha szép, kényelmes, halk, esetleg világít, és mindenképp Logitech :(((
Nem sok választék van náluk 10-15k körül

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8176) F34R válasza enginev3.0 (#8175) üzenetére


F34R
nagyúr

logitech g105

(#8173) Sk8erPeter

ez a csattogás nagyon félre érthető :DDD .

engem nem zavar igazából.

[ Szerkesztve ]

(#8177) enginev3.0 válasza F34R (#8176) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nézegettem, de nem vagyok elragadtatva tőle
Most valami fehér háttérvilágításút szeretnék
Illuminated vagy hasonló, csak az árai nem az én pénztárcámhoz vannak szabva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8178) F34R válasza enginev3.0 (#8177) üzenetére


F34R
nagyúr

pedig logiból ez van elfogadtható áron.

(#8179) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Olyan billentyűt keresnék, amivel igazán kényelmes írni, szóval mind leütésileg, mind tapintásilag ott van. Ez a fő szempont, mert elég sokat pötyögök. Ezen kívül legyen kevéssé hangos és bírja a strapát. Világítás sem jönne rosszul enyhén, de ez már elmaradhat az ár miatt is, meg, ha esetleg az első szempont rovására menne.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8180) enginev3.0 válasza stranger28 (#8179) üzenetére


enginev3.0
félisten

Logitech Wave?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8181) royalka


royalka
őstag

Hát nem sok ötletet kaptam és ha nem kell vezetéknélküli csak legyen MAC stílusú és teljes (del,end,PD. egy más mellet a nyilak felett, és legyen numerikus rész) + legyen rajta média gomb külön ne Fn-es megoldással.. :K

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#8182) F34R válasza royalka (#8181) üzenetére


F34R
nagyúr

ARCTIC COOLING K381
genius i220
logitech k360 (vezetéknélküli )

(#8183) royalka válasza F34R (#8182) üzenetére


royalka
őstag

:C Ezeken már átfutottam kivéve a ARCTIC COOLING K381. DE mivel egyik se multis gombú ahogy írtam: külön legyenek ne kombósan + a k360-nak a kiosztása se jó... Azért megpróbáltad, csak figyelmetlen voltál. ;)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#8184) stranger28 válasza enginev3.0 (#8180) üzenetére


stranger28
addikt

Hát nem tudom... a hagyományos kialakítással nincs valami más?

(#8185) enginev3.0 válasza stranger28 (#8184) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát az a neked megfelelő szerintem, a hullámokat meglehet szokni 2 nap alatt, és utána kényelmesebb mint bármi más, legalább is nálam úgy volt :)

Hagyományosra ajánl más valaki valamit :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8186) stranger28 válasza enginev3.0 (#8185) üzenetére


stranger28
addikt

Megpróbálom ezt is akkor, köszi. :R

De "rendesekből" is szeretnék pár javaslatot kérni tőletek. :)

(#8187) F34R válasza stranger28 (#8179) üzenetére


F34R
nagyúr

ms comfort curve 3000 vagy ergo 4000 , ha világítós kell akkor ms sidewinder x4 , ha olcsóbb gagyibb akkor trust de azok is 8 ezer forint kürl mennek akkor inkább a sidewinder x4

(#8188) vlevi válasza stranger28 (#8184) üzenetére


vlevi
nagyúr

Esetleg MS Wired 600, vagy drótnélküliben, kicsit multimédiásabban, csuklótámasszal az MS Wireless 3000. Vagy Wireless 800. A Wireless 800 azért lóg ki kicsit a sorból, mert a kurzorgombok körül nincs "hely", azért lehet, hogy zavaró, és mellényúlogat az ember.
Logitechből most hirtelen nem tudok ajánlani, mert a mostani Logitech választék nekem nemigazán tetszik. Esetleg a Deluxe-t meg lehet próbálni, ez egy 100%-ban hagyományos billentyűzet.

(#8189) stranger28


stranger28
addikt

Köszi mindenkinek, megcsekkolom őket. :R

(#8190) neverless


neverless
tag

Sziasztok

Egy Logitech Wireless Combo MK260 vásárlásán gondolkodom.

Akinek ilyen van, az meg tudná mondani, hogy:
-A szett billentyűzetét más logi cucc nano unifyed vevőjéhez is lehet csatlakoztatni?
-A billen nincs caps és num lock led. Van esetleg szoftveres OSD-szerű visszajelzés a képernyőn, ha megnyomom pl a caps lockot? (mint pl az MK520 esetében; ott szürke színnel azt hiszem így be-fade-elődik, hogy Caps lock ON)
-Tudnátok felrakni egy fényképet a magyar kiosztású billről?
-A context (jobb egérgomb) menü gomb mennyire esik kézre? Úgy látom a mellette levő ctrl gomb jó hosszú, így elég messzire kerül a context menü gomb.

Köszönöm

(#8191) Chereiose


Chereiose
addikt

Amúgy szerintetek változtat annyit a játékon, hogy minimálisan is jobb legyek egy drága billentyűzettel? :DD

(#8192) Pantok válasza Chereiose (#8191) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nem. Legfeljebb valami MMOkban segíthet macrogombokkal de az is minimális.
Az olcsó bill és a drága bill között CSAK kényelmi különbség van, teljesítményt nem befolyásol.

Edit: Pontosabban a röhejesen szar bill azért tudja negaítvan befolyásolni a teljesítményt is, de 2k-ért teljesen értelmeset lehet már venni.

[ Szerkesztve ]

(#8193) vlevi válasza neverless (#8190) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez nem unifying vevős (a képen látod milyen), szóval nem lehet másik egérrel használni :(
Nekem MK250 volt, és abban sem volt visszajelzés, nem is tudtam rávarázsolni a gépre (mondjuk nagyon nem is akartam). Ha arra gondolsz, hogy majd a Logitech Setpoint szfotver megoldja, sajnos nem, mert ezekkel a billentyűkkel nem megy.
A magyar kiosztású teljesen szabványos. Ugyanolyan, mint a német. Logi K120, 200, mk260, satöbbi, egyforma.
Ezen a képen majdnem minden rajta van. A magyar is ilyen formájú, csak képzelj rá ékezeteket. Szerintem a popup gombja teljesen rendben van. Nagyobb is, mint az átlag, és jó helyen van.
Ha az egere tud annyit, mint a Logi Mk250 szet egere, akkor sok bajod nem lesz vele. Egyszerű egér, kevés rajta a gomb, de legalább működik. Nem késik (sokat), nem akadozik, oda megy, ahova húzod. Oké, multiban COD-ozni van jobb egér is, de desktopon húzgálni a nyilat lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#8194) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!Akkor a legjobb mechanikus billentyuzet megfizetheto aron a razer?vagy milyen alternativak vannak meg?vilagitas jo ha van

(#8195) Beri válasza kiki22 (#8194) üzenetére


Beri
addikt

Mi az a megfizethető ár? [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8196) stranger28 válasza kiki22 (#8194) üzenetére


stranger28
addikt

Az annyira jó amúgy? Nem volt még hozzá szerencsém, azért kérdem.

Találtam linket a keresővel közben. :R Ki kell próbáljam.

[ Szerkesztve ]

(#8197) Pantok


Pantok
aktív tag

Megjegyezném hogy ha világítós bill kell mert nem tudsz gépelni, akkor mechanikus billentyűzet szükségleteid se nagyon lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#8198) neverless válasza vlevi (#8193) üzenetére


neverless
tag

Először is köszönöm a reakciót. Igen, sajnos tartottam ettől, hogy nem unifingós megoldású az MK260 :( De ez még nem akkora baj, max nemtom elajándékozni az egeret családon belül, hanem megtartom vésztartaléknak.

A kiosztás a linkelt képen jónak tűnik, tehát gondolom a bal shift melletti gomb lesz a hosszú í betű.

A caps lockos visszajezésnél meglepődtem, hogy még szoftveresen se lehet megoldani. Jobban mondva megoldani meg lehet (sztem van a caps locknak scan kódja), csak nincs megvalósítva a szoftverben :( Ha már hardveresen nem csinálták meg leddel, akkor legalább a nullköltségű programkód benne lehetne a szoftverben.... Szóval akkor megnyomok egy betűt és vagy kicsi lesz, vagy nem?? Így derítem ki a caps lock állapotát?? :Y

Hááááááát eddig vállalhatónak tűnik ez az MK260.

Igazából néztem a K270-et is. Ez csak bill és majdnem ugyanaz mint az MK260-as szett billje. Viszont ha jól látom, ez már unifiedes. Sajnos ezt a billt magyar kiosztásúban azonban nem találtam a neten. Vagy csak én vagyok vak...?

(#8199) po1son


po1son
addikt

Sziasztok!

Bill vásárlás előtt állok és ő rajta gondolkozok A4Tech X7 G800V.
Van vkinek személyes tapasztalata róla? Megéri ilyet venni? Játékra kéne főleg.

Üdv: po1son

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8200) qfm


qfm
senior tag

Egy mechanikus billentyűzeten mennyivel másabb gépelni, mint egy jó minőségű laptop billentyűzeten? Hamarosan vennem kell valamit, de őszintén szólva eddig összesen egyszer próbáltam olyan billentyűzetet, ami hozta a laptop billentyűzet (hp üzleti széria, ibm/lenovo thinkpad) szintjét, az pedig valamilyen hp billentyűzet volt, aminek a típusát sem tudom.

Szóval a két kérdésem az lenne:

- miben jobb gépelésnél a mechanikus, mint egy jó laptop billentyűzet?
- milyen billentyűzet ajánlott, hogy hasonlóan jó, vagy jobb gépelési élményt kapjak, mint az említett billentyűzeteken?

Mindenféle fura kialakítású, komfortnak nevezett csodákat kérem ne ajánljatok, ha csak az nem valami világmegváltó dolog.

:R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.