Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Sk8erPeter válasza siti (#8700) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Mindig akkor merül le az elem, amikor használom. mondjuk ez nem csoda"
Hát igen, gondolj bele, milyen kellemetlen lenne, ha kikapcsolt állapotban merítené az elemet. :D

Házimozihoz nálam meg nincs távirányító. A töltős problémával nem találkoztam, nem volt ilyen töltős egerem/bill.-em. Bluetooth-os vezetéknélküli egeret/bill.-t nem használok (nem is fogok). Játszani nem játszom, legalábbis nem komolyabban, ahol előjöhet ilyen gond, de ezt már többször is említettem. FPS-eknél biztos előjöhet a különbség, de sok játéknál abszolút nem számít, még advanced módban sem. :DDD De hardcore játékos ne használjon wireless-t, azt' kész, tehát ez már rég nem téma. A kattogó hangra meg azt tudom mondani, hogy egere/billentyűzete válogatja...

Tehát ezek az érvek nem tántorítottak el a vezetéknélküli technológiától, a korábban említett kényelmi szempontok továbbra is igazak, a legrosszabb esetekkel összehasonlítani meg nem biztos, hogy van értelme.

Sk8erPeter

(#8702) nuke7


nuke7
veterán

mechanikus bill-ekről még mindig inkább máshol kérjek véleményt..? :F

mert a blackwidow ultimate-ről össze-vissza nagyon jót - és nagyon rosszakat olvasok...

de pl. a corsair k60-rol csak kvázi jót olvastam.

valaki..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#8703) stranger28 válasza nuke7 (#8702) üzenetére


stranger28
addikt

Razernek én is olvasgatok utána, de elég sok helyen lehúzzák a tartósságát, meg ugye fényes... Az az 5 level is csak 3.

[ Szerkesztve ]

(#8704) nuke7 válasza stranger28 (#8703) üzenetére


nuke7
veterán

annyira nem gáz a csillogás... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#8705) stranger28 válasza nuke7 (#8704) üzenetére


stranger28
addikt

Gyűjt minden port meg ujjlenyomatot, nem egy jó dolog, de persze el lehet nézni. :)

(#8706) nuke7 válasza stranger28 (#8705) üzenetére


nuke7
veterán

főleg, ha olcsóbb mint a k60.. :U
(egyébként a mostani bill-en is van csillogos felület, hetente egyszer 10mp letörölni... csak már érezehtő a lag a wireless miatt - mióta figyelek rá. Multiplayer pvp-ben eléggé idegesítő)

Ami viszont nagyon fontos, hogy a blackwidow ultimate tudtommal NEM tud NKRO-t, sőt, még 6ot se a fontos helyeken... erről te mit tudsz..? :F
valahol azt olvastam, hogy 2-t tud az ASWD területen, mint bármilyen sima bill...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#8707) stranger28 válasza nuke7 (#8706) üzenetére


stranger28
addikt

FAQ:

Q. Does Razer BlackWidow have anti-ghosting capability? How about N-key rollover?
A. Yes, the Razer BlackWidow does have anti-ghosting capabilities. The Razer BlackWidow is a USB only keyboard that features a gaming optimized key matrix that allows the recognition of up to six simultaneous key presses. N-key rollover (NKRO) is only possible with a direct connection to a native PS/2 port on the computer which also has other limitations that USB overcomes. The Razer BlackWidow’s gaming optimized key matrix serves a similar purpose while using the more modern and readily available USB port.

Nekem régebben volt ilyen shiny billentyűm, utáltam emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#8708) nuke7 válasza stranger28 (#8707) üzenetére


nuke7
veterán

aha, a sima usb-s bill-ek 2 gombot tudnak érzékelni, ugyanúgy ahogy bw tesztben olvastam, pl. asw nem nyomható le egyszerre...
mert pl. k60as (és más mechanikus usb-s bill-en) ez megoldható... rosszul tudom? :F
az idézet nagyon marketing BS szagú... :U
láttam olyan usb-s bill-t amin 8 vagy akár több leütést is érzékelt egyszerre... (és az még asszem nem is mechanikus volt)

de akkor ha jól értem, szerinted nincs ebben különbség a corsair és razer közt..?

szerk.: amúgy miért off-ban írsz egy bill topikban..? :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#8709) stranger28 válasza nuke7 (#8708) üzenetére


stranger28
addikt

Ez valóban BS volt, 2KRO megy neki, WASD körül viszont "optimized". Na, hogy ez pontosan mit takar... :F
A K60 20KRO. Csak kár, hogy red switches. Ezt akartam venni először, ez még nekem is beleférne egyedül és tetszik is nagyon.
Van NKRO is, de az ritka, ahogy láttam és itthon nincs is.

Azért tettem offba, mert ez csak ilyen Razer oldalas gagyi idézet volt és hosszú is. :)

[ Szerkesztve ]

(#8710) nuke7 válasza stranger28 (#8709) üzenetére


nuke7
veterán

a red elvileg halkabb és puhább mint a fekete, nemdebár..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#8711) Egon válasza Kobe (#8682) üzenetére


Egon
nagyúr

Miért, a gumi nélkül hangos?
Már majdnem megrendeltem, de egy kicsit félek a hangjától: nekem fontos lenne az is, hogy relatíve halk legyen (a mostani Logitech-nél halkabb).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8712) stranger28 válasza nuke7 (#8710) üzenetére


stranger28
addikt

Igen.

(#8713) nuke7 válasza stranger28 (#8712) üzenetére


nuke7
veterán

:C szerintem megvan az új bill-em.. (már ha be tudom szerezni)

https://youtube.com/user/nuke7

(#8714) stranger28 válasza nuke7 (#8713) üzenetére


stranger28
addikt

Ha a Corsair-re gondolsz, az sok magyar boltban van, én iPonban néztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#8715) vlevi válasza nuke7 (#8708) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valami miatt a Microsoftos billek jobbak ebben, mint a Logitechek.
Nekem egy halmozottanhátrányos MS Wireless Desktop 800 van, és lazán érzékeli a waaaaassssssssssddrrreeee gombokat egszerre lenyomva. A Logitech általában a wa, de legkésőbb az s után megáll, és nem veszi az következőt, amíg az előzőeket el nem engedem.

(#8716) nyunyu válasza vlevi (#8715) üzenetére


nyunyu
félisten

MS billzeteken a kurzor gombok kornyeke akad ki.
Pl. balra+fel+le mar nem megy egyszerre -> 2KRO

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8717) Mercutio_ válasza vlevi (#8715) üzenetére


Mercutio_
félisten

Desktop 800-on normál Enter van, vagy csak "kicsi"?
Mennyire halk/használható?
Hasonló árban/olcsóbban van valami bill vagy bill+egér ami csnedes, jó gépelni rajta, és normál méretűek a gombja, esetleg a numerikus bill-t elhagyták róla méretcsökkentés céljából?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8718) vlevi válasza Mercutio_ (#8717) üzenetére


vlevi
nagyúr

termeszetesen normal enteres. halknaknhalk, amig nemutod erool, mert akkor megjon a hangja. de melyiknek nem?
szerintem jo bill., csak ket hibajat latom. az egyik az apro fukciobillentyuk :-( , a masik pedig, hogy elsporoltak azt a fel centi helyet a kurzorgombok korul. rossz otlet volt mindketto :-(

(#8719) nistv4n


nistv4n
tag

Üdv!

Lassan kezdem feladni a küzdelmet, de ti hátha láttatok már ínyemre való billentyűzetet.
Ami fontos vele kapcsolatban:

- USB
- Vezeték +/- nélküli
- Slim kialakítás
- Háttérvilágítás

Első három kritérium teljesítésére van egy jelölt, a Genius Slimstar i220, vagy esetleg az i-rocks egy példánya.

Ha nincs olyan slim, aminek van háttérvilágítása - ezidáig nem találtam - akkor egy igazán kis méretű háttér világítású is megfelelne, de sajna olyat se találtam egy ismert gyártónál sem. Valaki találkozott ilyennel?

(#8720) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!
Egy X6hoz mostanában mennyiért lehet hozzájutni?

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8721) Sk8erPeter válasza K_Gabor (#8720) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tessék, ennyiért. ;] Bocs, de nem igazán értem, miért nem keresel rá, létezik egy pár webshop.

Sk8erPeter

(#8722) WolfheartGR válasza K_Gabor (#8720) üzenetére


WolfheartGR
őstag

BMW vagy Microsoft?
Használt vagy új?
Miért nem a Google-nek tetted fel a kérdést???

Sk8erPeter: Megnyugodtam, más is normális nem csak én. Bezzeg a többi mind helikopter... ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8723) K_Gabor válasza Sk8erPeter (#8721) üzenetére


K_Gabor
tag

(#8721) Sk8erPeter,(#8722) WolfheartGR Jogos,sorry :U
Tegnap már lusta voltam keresgélni,am MS-től és használtra gondoltam :)

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8724) K_Gabor válasza Sk8erPeter (#8721) üzenetére


K_Gabor
tag

(#8721) Sk8erPeter,(#8722) WolfheartGR Jogos,sorry :U
Tegnap már lusta voltam keresgélni,am MS-től és használtra gondoltam :)

hopp,bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8725) WolfheartGR válasza K_Gabor (#8724) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Itt nézz körül. Sidewinder X4 nem játszik esetleg? Vagy van olyan tulajdonsága az X6-nak ami miatt az kell, viszont akkor tárgytalan az X4-es megjegyzésem.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8726) K_Gabor válasza WolfheartGR (#8725) üzenetére


K_Gabor
tag

Annyi az egész,hogy lenne egy X6 amit úgy gondoltam,hogy olcsó és ezért érdeklődtem csak.Main billnek nem használtam volna,csak puszta kíváncsiság,hogy mégis milyen :)
Bár a lekapható numerikus rész érdekesnek tűnik :D

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8727) WolfheartGR válasza K_Gabor (#8726) üzenetére


WolfheartGR
őstag

10esnél többet nem adnék érte. Én szeretem. Pont a levehető numpad volt az egyik vonzereje számomra is, valamint a strapabírása.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8728) K_Gabor válasza WolfheartGR (#8727) üzenetére


K_Gabor
tag

Akkor jól saccoltam,hogy kb annyit ér.Az a baj,hogy messze van és mire ideérne/elmennék érte majdnem 10ben lenne benne,uh sajnos felejtős a dolog.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8729) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan billentyűzetet keresek amin meglehetősen nagy a "felirat", nem kopik le hosszabb használat után sem, lehet vezetékes vagy vezeték nélküli is.

Eddig ezt néztem, ha jól tudom ez egy Dell SK-8115-ös. ( de legalábbis véletlenül sem az a quietkey amit a címsorban lehet látni, mert egy olyat rendeltem és teljesen más volt ami miatt át sem tudtam venni. )

:R

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#8730) superg


superg
senior tag

(#8719) nistv4n után szabadon
van ilyen cucc magyar kiosztásúban? [link]
márka mindegy csak nagy enter és a mechanikája ilyen legyen

(#8731) nyunyu válasza superg (#8730) üzenetére


nyunyu
félisten

Regi Genius Slimszar ollos volt.

Par eves koraban viszont tuti agyadra fog menni a csattogasa.

Esetleg IBM Think Keyboard, de azt magyar kiosztassal talalni az apron kb. feler egy lotto negyessel.
(hivatalosan nem letezett, gyakorlatban mar lattam rola hirdeteshez mellekelt fenykepet. :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8732) nyunyu válasza Sennalacy (#8729) üzenetére


nyunyu
félisten

Kettovel ezelotti melohelyemen talalkoztam ~4-5 eve valami hasonlo Dell billzettel, de akkor azt USB Entry Keyboardnak hivtak.
Eleg hangos volt, meg kemeny.

Aztan mostani melohelyemen egyik kolleganak dobott ilyet ~3 eve a randomgenerator, de az mar QuietKey neven futott, vajpuha gombokkal.

Mai napig nem tudom, mi a kulonbseg a ket, kulonbozo szeria kozott, formailag tokugyanaz volt mindketto.

Egyebkent meg a nem utolag magyaritott MS billzeteknek (*) eleg tartos a feliratozasa, 5 evig nyuzott elozo Ergo4000-emen sem halvanyodtak a gombok feliratai, hanem a mechnikaja kopott el. :DDD
Nyilvan masodszorra is ugyanolyan, english internationalt vettem, direkt nem "magyaritottat".

*: Magyar forgalmazo altal utolag magyaritott: Curve2000, DMK3000, Ergo4000 :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8733) Phvhun


Phvhun
őstag

Na megvan a jelölt végre: magyar kiosztás ( feliratozás nélkül ), cherry mx blue, full N-key rollover PS2 adapterrel, és postázzák hunföldre.

[Das Keyboard]

(#8734) Bufo bufo válasza Phvhun (#8733) üzenetére


Bufo bufo
tag

Nem rossz bill.Van belőle barna switch-es változat is!Viszont fényes fekete a káva...Ha jól tudom van belőle olyan is amin a billentyűk oldala van feliratozva.
Gondolkodtam rajta hogy beszerzek egyet én is,de az ára...
Most egy BW. nyúzok,az is fényes de nem zavar..

[ Szerkesztve ]

(#8735) superg válasza nyunyu (#8731) üzenetére


superg
senior tag

Kösz a választ,akkor azok nem az igaziak :(

(#8736) nuke7 válasza Phvhun (#8733) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem ez elég drága... Vagy neked az a lényeg h ne legyen felirat rajta..? :F

BTW, 90% h k60 lesz nekem, pcland-Ben meg olcsó is :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#8737) stranger28 válasza nuke7 (#8736) üzenetére


stranger28
addikt

Gondolom azért, mert úgy nincs megtévesztő felirat, hogyha magyarra állítja, vagy bármi másra.

[ Szerkesztve ]

(#8738) Phvhun válasza stranger28 (#8737) üzenetére


Phvhun
őstag

Indeed.

(#8739) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Kérdésem,hogy magyar kiosztású, halk, világítós billentyűzet létezik-e? k800-nál megáll az élet? Remélem nem...
Mindegy egyelőre, hogy vezetékes,vagy vez. nélküli. Eddig Apple alu keyboardot használtam, ez igen halk.

[ Szerkesztve ]

(#8740) Sennalacy válasza nyunyu (#8732) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Köszi!

Ez kész idegbaj. :) Már két napja próbálok vadászni ilyet, de ennél bonyolultabb projektem még nem nagyon volt.. Gyakorlatilag eddig 3 variánst sikerült beazonosítani ami így néz ki feltehetően. SK-8115, L100, RT7D50, valamit az árlistákon quietkey néven is listáznak ilyet rendszeresen, de az is esélyes, hogy nem az.. Ezek után találja ki az ember, hogy mit rendeljen.. :W Ráadásul a neten is összevissza vannak képek a Dell oldalán sincs róluk infó.. pedig jó lenne az a halk gombos változat.. A webáruházak pedig rendelésre hozzák, úgyhogy még meg sem tudják nézni helyben a dobozban.. Fantasztikus. :(((

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#8741) gregus021


gregus021
tag

Sziasztok! Most vettem használtan 3500 Ft-ért egy Revoltec lightboard XL3-at. Így szerintem simán megérte az árát. A billentyűk nálam teljesen, jól működnek, a space kicsit fura, de azt is meg lehet szokni. Az egyetlen probléma a billentyűzettel, hogy lapos az enter, és sokszor férrenyomok, mert megszoktam a a nagy entert az előző Logitech Ultra Flat Keyboardomon. A billentyűzet szerintem újonnan, 6-7 ezer forint körül nem éri, meg, érdemesebb gyűjteni még egy kicsit egy jobb ledes billentyűzetre, de így használtan simnán megéri az árát.

Még 1x köszi a biientyűzetet ori02-nek!

(#8742) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Na akkor mégeccer, mivel a múltkor sem kaptam rá választ...

USB-s, slim kivitelű, fém billentyűzetet szeretnék, a keret rá max. 13000 Ft. Miket ajánlanátok? Régen a Fujitsu-Siemensnek voltak ilyen billjei, de a jelenlegi kínálatukat elnézve semmi ilyesmit nem találok! :(

[ Szerkesztve ]

(#8743) icecave válasza icecave (#8739) üzenetére


icecave
nagyúr

Ahogy olvasta ma fórumot, ez elég mission impossible :D Akkor a fontossági sorrend: halk, világítás, vez. nélküli. Árat nem mondok, ha van valami jó, nem sajnálom rá a pénzt.

(#8744) Egon válasza icecave (#8743) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézd, a kérdésedre kielégítő választ nehezen fogsz kapni: a halkság ugyanis elég relatív fogalom. Akinek valami régi csattogós sz*rja volt eddig, annak egy közepesen halk klaviatúra is "extrahalk" lesz. Olyan meg nem nagyon van, aki fél tucat (ma is kapható) billentyűzetet használt volna.
Ráadásul egyéb tényezők is bonyolítják a helyzetet. Pl. találkoztam már olyan esettel, hogy két klavi közül az egyiknek jelentősen halkabbak voltak a gombjai mint a másiknak, viszont a space billentyűje sokkalta hangosabb volt, olyan szinten, ami komolyan zavaró volt számomra... Aztán van olyan is, hogy finoman nyomva halk, de ha elkezdek gyorsan gépelni, máris hangos.
Szerintem a legjobb amit tehetsz, az az, hogy elmész pár helyre, ahol lehet billeket tapizni (MM, Saturn, Pixel stb.).

Amúgy az Apple csodát miért adod el?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8745) icecave válasza Egon (#8744) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem biztos még, egy ilyet tervezek venni, csak ugye elég gagyi, műanyag, mondjuk sosem lennének a billel egymásba rakva, így talán nem venni észre, hogy mennyire "utángyártott" :D

Ja, amiért fontos: pshop gyorsbillek egy részéhez kell a numpad (nemcsak a számok, page up-down, pluszminusz, stb) nekem. Eddig bírtam nélküle :D

[ Szerkesztve ]

(#8746) nuke7 válasza icecave (#8745) üzenetére


nuke7
veterán

nem gagyi egyáltalán, és nem műanyag. :K
tudok is ilyet neked olcsóbban, írj egy pü-t ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#8747) icecave válasza nuke7 (#8746) üzenetére


icecave
nagyúr

Az összes youtube-os videón, és mindenen ott kopogtatják, és mondják is,hogy műanyag az egész, és eléggé gázos az Apple alu bill mellett emiatt... :(

(#8748) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jól használható, viszonylag olcsó, USB-s, LED háttérvilágítású vezetékes billentyűzetet?

Let the Zone take me if I am.

(#8749) fracture333


fracture333
aktív tag

Ha ez bárkinek is segít. nekem már kb 3 éve van egy 1500 forintos tesco gazdaságos billentyűzet, és azonkívül hogy kicsit koszos, semmi baja nincs, jól tok vele játszani is, bár az utóbbi időben nem játszottam, érzékeli az összes billnetyű lenyomását ennyi idő után is. szerintem felesleges sok pénzt költeni egy jó klaviatúrára ha ilyen olcsón is lehet venni egyet :D

(#8748) asound - ez a tesco-s amiről feljebb írtam, USB-s és olcsó, igaz nincs háttérvilágítása viszont oldalt ha bevezetsz 1-2 apróbb ledlámpát, meg is van oldva a háttérvilágítás problémája, és sokkal olcsóbb mint venni 10k-ért egyet, amiben már alapból be van építve

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#8750) nuke7 válasza fracture333 (#8749) üzenetére


nuke7
veterán

hát, ez nem a Te topikod :N

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.