Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Prof válasza Chereiose (#8950) üzenetére


Prof
addikt

Én egy G110-et cseréltem le anno ISKU-ra. Most pedig egy nem gamer vezetéknélküli led-es bill-t próbálnék szerválni.
A billentyűtávolságok, macro gombok jobbak voltak az Iskun (plusz magyar volt), a háttérvilágítása viszont a Logitechnek jobb, a csuklótámasza viszont gyenge.

(#8952) Chereiose válasza Prof (#8951) üzenetére


Chereiose
addikt

csuklótámasz nekem mind1,nm nagyon kell nekem. 20 -23 ért meg nem veszek, max egy 10-12 ért, amennyiért kapok egy g105-öt vagy SW x4-et. akkor kérdésem hogy az ms x4 vagy logi g105? De sztem lehet h ősszel egy új logitech et adnak ki Black ops II kiadásban...ki tudja, szerintem várok karácsonyig és akkor döntök. Köszi

(#8953) WolfheartGR válasza Peddy789 (#8939) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem kell ám a flamewar. Csak a hiszti megy, tájékozódni meg nem annyira. Sidewinder X4 ár.
Ha tetszik, ha nem, el kell fogadni azt az egyszerű tényt, hogy vannak dolgok amiket meg kell fizetni. Még a ledeket is egy szaros nyavajás billentyűben. Ajánlani pedig ratyi cuccokat nem jó, mivel utána meg jön a tulaj hőbörögve, hogy ez szar és tönkrement 2 hónap alatt különben is zajos meg egyáltalán. Tudod mit? Igaza is van.
Ellenben veled, aki olyan dolgokat állít, miszerint itt mindenki oltja a másikat, hogy 20 alatt nincs normális bill. Holott a fentebbi linken a már sokszor ajánlott bill is 11k körül van. Használtban 8 körül is kifogható.

Ami haszontalan az nem a topik, hanem a hozzászólásod.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8954) Prof válasza Chereiose (#8952) üzenetére


Prof
addikt

A G105 szinte G110 ahogy nézem az ennyiért megéri, csak ne lenne idétlenül felpingálva MW3-al. :O

(#8955) lsc válasza WolfheartGR (#8953) üzenetére


lsc
nagyúr

Hasonló magyar kiosztással ?

Az élet kegyetlen .

(#8956) WolfheartGR válasza lsc (#8955) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Giga 8100 ami itt a topikban is sokszor felmerült. Az Iskuról inkább lebeszélnék mindenkit.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8957) F34R válasza lsc (#8955) üzenetére


F34R
nagyúr

gigabyte k8100

(#8958) TigerCat válasza Normi™ (#8922) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szia,
Egy KB 900-at nyúzok már 2 éve és nagyon szeretem. A hangja nem vészes, szerintem megveheted...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8959) lsc válasza F34R (#8957) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek.

Az élet kegyetlen .

(#8960) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!
Ez a razer mechanikus bill jó? RAZER BlackWidow .
Vagy a cmstorm trigger jobb lenne ?
Inkább játszani de gépelni is haszmálnám.

VAgy esetleg gigabyte osmium?

Melyiket és miért?

[ Szerkesztve ]

(#8961) Prof válasza WolfheartGR (#8956) üzenetére


Prof
addikt

Miért is ? Kipróbáltad ?? Vagy csak az idióta teszteket olvastad ahol a 30k-s mechanikus gamer billekhez hasonlítják? Egyedü la háttérvilágításást cseszték el egy kicsit.
Mind gamer bill sokkal jobb mint egy G110.

Nekem volt Isku, és a Giga nem véletlenül 10k-al olcsóbb, sokkal gyatrább. (a 8100 v1-re gondolok)

Én mindkettőt kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#8962) stranger28 válasza Szatesz. (#8960) üzenetére


stranger28
addikt

Én megvárnám a 2013-mas Razer BW-t inkább, az matt és nem 2KRO.
Jelenleg így áll a helyzet:
"PRE-ORDER
SHIPS IN 1-2 WEEKS"

(#8963) WolfheartGR válasza Prof (#8961) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az megfelel, hogy van itthon? Vagy csak beugrottál kötözködni velem mert olyant írtam ami neked nem tetszik? Csak 1 oldallal ezelőtt írtam róla. Egy membrános bill-t nem hasonlítunk össze egy mechanikussal, ahogy egy rönyó kliót sem egy mergával. Nem egy ligában játszanak bár mindkettő ugyanabból a célból készült.
Egyetlen egy pozitívumát látom az eszköznek a magyar kiosztáson felül. Magától, fokozatosan kikapcsolja a fényét ha nem használod. Jópofa feature. Majd egyszer a Giga is sorra kerül, mindenesetre arra nem tudtommal nem kell ráhajolni, hogy lásd mit írsz. Az megvan, hogy azért van rajta világítás, hogy lásd a billentyűzetet? Nem csak bizonyos, merőlegeshez közeli szögtartományból?
Egyikért sem adnám oda a német kiosztásos X6-os Sidewinderem, ebben a Giga próbálása nélkül is biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8964) stranger28


stranger28
addikt

Na, kész a cikk, engedélyre várok, aztán lehet olvasni. :D

(#8965) fatallerror válasza stranger28 (#8964) üzenetére


fatallerror
addikt

miről?

don't tell me what i can't do!

(#8966) Sk8erPeter válasza fatallerror (#8965) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link]

Sk8erPeter

(#8967) Sk8erPeter válasza icecave (#8943) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Minek?"
Pl. hogy úgy létezzen, mint egy ember. :DDD (lásson világosságot is)

Sk8erPeter

(#8968) fatallerror válasza Sk8erPeter (#8966) üzenetére


fatallerror
addikt

ja már tudom de kösz :]

don't tell me what i can't do!

(#8969) F34R válasza stranger28 (#8964) üzenetére


F34R
nagyúr

ne bazz hogy van egy filcod ? ;]

(#8970) stranger28 válasza F34R (#8969) üzenetére


stranger28
addikt

Közös elvileg, de még egy darabig nálam van. ;]

(#8971) Chereiose


Chereiose
addikt

Üdv! Erről a billentyűről mik a tapasztalatok, ha vannak egyáltalán? jó? :)
link: http://www.aqua.hu/genius-imperator-gaming-billentyuzet-usb-180333.html

(#8972) F34R válasza stranger28 (#8970) üzenetére


F34R
nagyúr

ugye lesz rola valami iras toled ?

(#8973) stranger28 válasza F34R (#8972) üzenetére


stranger28
addikt

[link] :)

"engedélyre váró cikkek
2012-08-25, szombat
Filco Majestouch 2 Hendzon
12:30
Vajon hű lesz nevéhez a minimalista mechanikus?"

(#8974) WolfheartGR válasza stranger28 (#8973) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem kellett volna már élesednie?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8975) stranger28 válasza WolfheartGR (#8974) üzenetére


stranger28
addikt

Reggel jön.

(#8976) fatallerror válasza stranger28 (#8975) üzenetére


fatallerror
addikt

mennyibe került?

don't tell me what i can't do!

(#8977) stranger28 válasza fatallerror (#8976) üzenetére


stranger28
addikt

Total £140.72

Majd reggel 5-kor forintban is elolvashatod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8978) fatallerror válasza icecave (#8924) üzenetére


fatallerror
addikt

ja ezen befostam :D elképzelem ahogy majd a tányérok között a bill is feltűnik a szárítóban :DDD

don't tell me what i can't do!

(#8979) Chereiose


Chereiose
addikt

:)

(#8980) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok pár magyar kiosztású "gamer" billentyűzetet felsorolni 10-12 ezer között?

Köszi!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#8981) icecave


icecave
nagyúr

Közben még pár "morzsa" a K750-ről.

Használom már kb. egy hete. A gyári fólia még büszkén felszül rajta, nem is szándékozik feljönni (kíváncsi vagyok, meddig). A por azért szépen leszáll (mire nem), de egyelőre megoldom egy sűrített levegős fújással, majd utána jöhet neki a törlés.
Ha csak simán az asztalon van, és gépelek, akkor "hajlik annyit" billentyűzet,hogy kopogjon az asztallapon, ami elég hülye hangot generál. Pedig egyáltalán nem nyomom erősen a billeket, egész egyszerűen, azt agy 1 mm-t, ami az asztallap és a billentyűzet között van (kis gumilábak emelik meg a k750-et ugye, de csak a szélén), akárhogy gépelek, akkor is hozzá-hozzá ütődik az asztallaphoz. Nem tudom más mondani, talán olyan, mint mikor szeretkezés közben nagyon belejöttök, és azon veszitek észre magatokat, hogy az ágy háttámlája ritmusra ütögeti a falat (csak itt a billnyomkodás a ritmus, és a billentyűzet ütögetődik neki az aszallapnak).

Na, miután ezt "szépen" körbemagyaráztam, jöjjön még a gépelési hang. Ez a billentyűzet NEM halk. Elhiszem, sőt tudom,hogy viszonyítás kérdése a dolog és halknak hallja az, aki a 380-as kukoricadarálóhoz van szokva, de egy átlagembernek, aki átlagos billentyűzethez és közepes/gyors gépelési tempóhoz van szokva, nem lesz nagyon elégedett. Persze, lehet rajta halkan gépelni, ha "gyökkettő" sebességgel, külön ügyelve minden billentyű lenyomására teszi azt az ember...

Ennyi egyelőre, ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

Mindezektől függetlenül továbbra is azon a véleményen vagyok,hogy megérte ez a billentyűzet, sejtésem szerint a tökéletes billentyűzet Az Apple alu és a k750 szerelméből születhetne,de erre sok esély nincs ugye.

Aki kompromisszumokkal akar halk és minőségi billentyűzetet (nincs printscreen, teljes kiosztásúban csak vezetékes van, etc.), az Aplpe-t vegye, aki meg normális kiosztás, winre és nem mac-re szánt billentyűzetet akar, ami szintén minőségi, de csak műanyag, és a fent említett hibáktól sem mentes, annak a Logitech a nyerő.

(#8982) vlevi


vlevi
nagyúr

Gyors gépelés közben szinte mindegyik billentyűnek megjön a hangja, ez azthiszem valahol természetes. Kérdés, hogy kinek hol van az ingerküszöbe, amire már azt mondja, hogy hangos.
De az, hogy a bill. közepe meghajlik, és leér az asztalra, és csattog, az már kabaré. Tudom milyen érzés, mert nekem is van egy logi mk250 billem, ami, ha nincs kihajtva a lába, akkor pont ugyanígy csinál. Elmebaj.
Érdekes, hogy más billentyűzetnél ezt nem tapasztaltam. De valóban marha idegesítő tud lenni.

(#8983) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

milyen billentyűzetet ajánlotok az alábbi felhasználásra:
- vezeték nélküli legyen (usb-s vevővel)
- méretben kisebb (numerikus rész nem kell)
- ha lehet legyen rajta touch pad (nem feltétel)
- média lejátszóhoz és tablethez kellene....

Psn ID: sefter_hun

(#8984) fatallerror válasza icecave (#8981) üzenetére


fatallerror
addikt

már a k310 a szerelmem de csak októberben jön :D ez a k750 nem tudom miért ilyen "rossz" neked

don't tell me what i can't do!

(#8985) K_Gabor válasza Sefter (#8983) üzenetére


K_Gabor
tag

Nekem ez ugrott be elsőre a feltételeid alapján.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8986) Egon válasza icecave (#8981) üzenetére


Egon
nagyúr

Kár, hogy nem a K800-at vetted: sztem az halkabb lehet a K750-nél, illetve érdekelt volna, hogy az Apple-hez képest mennyire halk (avagy hangos). Mondjuk a K800 se túl masszív, de talán annak nem ér le az alja gépelés közben.
Az Apple billentyűzetek (gondolom) nem magyar kiosztásúak, ezért nálam alapból kiesnek. Pedig nekem jó lenne vezetékesben is (mindenképpen teljes kiosztású kellene), bár a szigetes elrendezés szvsz nem túl ideális játékra... Lehet hogy két klavit kellene vennem: egyet játékra, egyet pedig esti gépelésre... :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8987) vlevi válasza fatallerror (#8984) üzenetére


vlevi
nagyúr

Trust, Hama, ... gyártóknak is van valami hasonló, kimonodottan médialejátszókhoz készült szerkezete. Máshogy fogalmazva, normális billentyűzetként használhatatlan, de gombnyomogatás pótléknak még elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#8988) icecave válasza Egon (#8986) üzenetére


icecave
nagyúr

Vezetékes és BT Apple billből is van magyar kiosztású, a kompromisszumot "máshol kell megkötni" ezeknél.

k800al is szemeztem, attól a nem laptopszerű billek (oda aztán be tud menni a "gány" közéjük", és a brutális tesco gazdaságos összeszerelés (mind érzetre, mind kinézetre) tántorított el. Többször elmentem megnézni, de egyszerűen mindig úgy jöttem haza, hogy ezért nem hogy 30k-t, de még 5-öt sem adnék :(

Az apple billeknél az a gáz,hogy nincs pl. printscreen, és más gombok is vannak, amiket jobb,ha az ember sharpkeys-el "hoz elő", és pont ezeket, usb-s teljes billel még meg is barátkoztam régebben, de sajnos a bt változatról lemaradt a teljes numpad rész,valamint a de-pageup-own, stb. amit szintén sharpkeys-el lehet megoldani,hogy pl. a jobb cmd gombra teszem a del-t, de nem akartam ilyenekkel foglalkozni. Egy ideig jó volt, aztán egyre jobban hiányzott a teljes kiosztás. Viszont,ha lenne Apple-ből teljes kiosztású, vezeték nélküli, akkor már meg is volna egy életre a billentyűzetem az tuti, de mivel nincs, marad a k750 annak minden előnyéve és hátrányával együtt.

Ami a vicces,hogy az Apple 15k-ból tudott csinálni (számomra) szinte tökéletes billentyűzetet (csak ugye nem vezetéknélküli), a logitechnek ez 20k-ból sem sikerült (hozzátéve,hogy kinek mi a fontos, azt már embere válogatja, én csa ka saját szempontjaimat tartom szem előtt)). Egyik alu és vezetékes, másik ugye műanyag és vezetéknélküli. Na, bumm, megint ott tartok,hogy a kettőből lenne egy frankó :D

[ Szerkesztve ]

(#8989) fatallerror válasza vlevi (#8987) üzenetére


fatallerror
addikt

és ez hogy kapcsolódik hozzám? :D

don't tell me what i can't do!

(#8990) vlevi válasza fatallerror (#8989) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyszerű a válasz.
Sefternek akartam válaszolni, de mellément. :D

[ Szerkesztve ]

(#8991) fatallerror válasza vlevi (#8990) üzenetére


fatallerror
addikt

ja h ilyen vonzó vagyok neked :DDD

don't tell me what i can't do!

(#8992) Normi™ válasza TigerCat (#8958) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Köszönöm a válaszod,megvettem közben,nagyon tetszik! :)

Csendes,elegáns,lapos,kényelmes,ajánlom mindenkinek! :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#8993) TigerCat válasza Normi™ (#8992) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gratulálok, Én is nagyon szeretem!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8994) Sefter


Sefter
veterán

K_Gabor , vlevi !

köszi mindkettőtöknek, az a logitech nem tűnik rossznak, személyes tapasztalata van valakinek :F

Psn ID: sefter_hun

(#8997) fatallerror válasza Sefter (#8994) üzenetére


fatallerror
addikt

én 1x sem mentem el nem hogy 3x ;]
vakon ne vedd meg, keress boltot ahol megtudod nyomkodni szerintem

don't tell me what i can't do!

(#8998) K_Gabor válasza Sefter (#8994) üzenetére


K_Gabor
tag

Sajnos nekem nincs.
Egy hasonló darabot volt szerencsém megtapizni,de nem pont olyan amit keresel,nem tudom érdekelni fog-e.
Erről lenne szó.
Kisebb méretű az átlagnál,befér egy laptop táskába.Én kicsit csalódtam benne,bár ebben valószínű közrejátszik az is,hogy másmilyennek képzeltem + egy ideje más jellegű billen pötyögtem mire volt szerencsém kipróbálni.Nemigazán tetszett a tapintása és a kissé csattogós hangja(laptop bill feeling).Kb 2-3 sort gépeltem rajta ezért nemigazán tudok többet mondani róla.
Ha van lehetőséged akkor tapizd meg valahol,egy próbát szerintem megér.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8999) nyunyu válasza K_Gabor (#8998) üzenetére


nyunyu
félisten

befér egy laptop táskába

Amelyik laptop taskajaba belefer a K360, amelle szvsz felesleges megvenni, mert azokon eleve van numpad, raadasul az ujabb laptop billzetek ugyanilyen szigetes kialakitasuak.
(Pl. Lenovo Z570, Z580)

Hogy melyik idiota tomoritett kiosztassal sziv az ember, az meg tokmindegy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9000) K_Gabor válasza nyunyu (#8999) üzenetére


K_Gabor
tag

Akinél láttam úgy rémlik nincs numpad a laptopon.
Meg mondjuk ő amúgy is azért vette,hogy ne a laptop kopjon.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.