Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) F34R válasza nuke7 (#8649) üzenetére


F34R
nagyúr

blackwidow sima neked miert nem jo ? mindenkeppen vilagitos kell ?
a switchtol is fugg milyen hangos lesz a billenytuzeted. alapjaba veve mindegy milyennel veszed akkor is hangosabb lesz mint egy hagyomanyos gumi dome-s.
jatszani kell akkor black vagy red , ha gepelni es ritkan jatszani akkor brown a kek is ugyszinten inkabb utobbihoz jon csak az valamivel halkabb.

(#8652) nuke7 válasza F34R (#8651) üzenetére


nuke7
veterán

nem, dehogy.
de most találtam blackwidow ultimate-et 21-ért :)
blackwidow ultimate-ben ha jol tudom kék van, és nem tud NKRO-t, az ozone-ban meg black és az tudja - viszont drágább. (24)
kb. fele-fele gépelés és játék.

https://youtube.com/user/nuke7

(#8653) bandi0000


bandi0000
nagyúr

erről valaki valami vélemény? [link]

Xbox One: bandymnc

(#8654) ch003067 válasza bandi0000 (#8653) üzenetére


ch003067
addikt

Az egér jól néz ki, de a billzet nagyon gagyinak néz ki :F

(#8655) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hát nem tudom
De akkor játékra milyen tulajdonságok alapján kell választani billentyűzete és egeret?
Vezeték nélkülibe gondolkodok mert az praktikusabb de normálisan akarok játszani szal valaki legyen szíves leírni hogy mit kell ezeknél nézni hogy jót válasszak(amúgy vezetékes is lehet nem gond)

Xbox One: bandymnc

(#8656) ch003067 válasza bandi0000 (#8655) üzenetére


ch003067
addikt

vezeték nélkülit semmiképp ne válassz, ha játszani akarsz.... Nagy cumi lesz, ha egyszer lemerül az egér a headshot beadása előtt...

A4tech 5 gombos egeret válassz, azok már jók... És jó márka is.

Billeztből meg végül is amelyik neked kényelmes... Mert más játszani egy vastagon, és ás egy vékonyon...

(#8657) nyunyu válasza Mercutio_ (#8650) üzenetére


nyunyu
félisten

A ledeken kívül fizikailag van eltérés a billentyűzetben?

Idiota LED elrendezes a Z580-ra jellemzo, Z570 meg normalis volt ebbol a szempontbol.

G550-et lekavezo kollega probalt beapplikalni egy G560 billzetet a laptopjaba, de nem passzolt, mert ott atvarialtak a numerikus reszt a modell frissitesnel.

Y570 es a Z570 dizajnja kozott viszont ranezesre semmi kulonbseg nincs, azert batorkodtam megemliteni, amit irtam.
Na jo, mas a bekapcs gomb szine :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8658) bandi0000 válasza ch003067 (#8656) üzenetére


bandi0000
nagyúr

És a DPI nek mi a lényege mert amit linkeltem egeret wz 1000 DPI s de van ugyanebből a márkából 2000 DPI s is

Xbox One: bandymnc

(#8659) ch003067 válasza bandi0000 (#8658) üzenetére


ch003067
addikt

a dpi az az, hogy milyen gyors a kurzor. Ha játszani akarsz, akkor előny, ha minél nagyobb a dpi.

(#8660) WolfheartGR válasza bandi0000 (#8658) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Egeret pontosság és kényelem alapján választunk mindenekelőtt nem a dpi száma alapján.
Itt van a topikja, első hsz-t olvasd át sok információval leszel gazdagabb és segít dönteni is. Egérrel kapcsolatos kérdéseidet a topikban tisztázhatod is.

Billentyűzetnél ami elsődleges szempont, hogy hány billentyű egyidejű lenyomására van szükséged, mert ezeket az eszközök különbözőképpen kezelik. Kiemelkedő képességei ezen a téren a Microsoft Sidewinder X4-nek van, valamint a Ps2-őn csatlakozó mechanikus switchekkel operáló billeknek. Na meg nem baj, ha tudjuk mire mennyi összeget szánsz.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8661) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Köszönöm amúgy maximum 10k-m van a kettőre
De nekem lényeg az egér lenne mert egyszerűen a mostani az szaggat meg olyat csinál hogy kb ha nem mozdítom 5s ig akkor mintha kikapcsolna és a kattintásra nem reagál tehát játékra tökéletlen :D
A billentyűzetnél meg annyi a lényeg hogy viszonylag halk legyen más nem fontos mert nem vagyok nagy gamer kocka csak normálisan szeretnék játszani

Xbox One: bandymnc

(#8662) Sk8erPeter válasza Mercutio_ (#8650) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha a magyar billentyűzet-kiosztás esetén normál Enter van (és nem ilyen, ami feltételezem, így van), akkor tényleg egyezik az Y570-nel.
DE.
Már eleve az összehasonlítást nem értem nyunyu részéről.
Olyanokról beszél, akik pl. az N500 billentyűzetéhez vannak szokva, ami alapvetően az agyonüthetetlen ThinkPad-billentyűzetekre hajaz, meg pl. a G560 billentyűzetéhez (itt lásd pl. a videóban 3:55-nél), aminek megint csak semmi köze a szigetes kialakításhoz.
Nyilván totál más átszokni ezekről egy szigetes kialakításúra.
Eleinte, az Y570 megvétele után nekem sem 1 perc volt az átszokás a hagyományos billentyűzetekről (főleg az immár rendkívül gagyi, de sokáig használt EX110 kombó után), de mostanra nagyon megszerettem, és nagyon kényelmesnek találom rajta a gépelést. Úgy megmondani erről a billentyűzetről a frankót, hogy márpedig - idézem - "nem valami bizalomgerjesztő", hogy az illető nem is használta 2 percnél hosszabb ideig, enyhén szólva vicces.

Plusz Scroll Lock LED hiányát emlegetni, mint hűdeóriásinagy hiányt? Hagyjuk már.

Szerk.: és látom nyunyu is linkelt képeket, ott is igen jól látszik, hogy semmi köze az általa emlegetett laptopok billentyűzetének nem szigetes kialakításának az újabb, szigetes kialakításhoz. Eleve totál más gépelési élmény, nehezen összehasonlítható a kettő... De most pont nekem kell ezekre felhívni a figyelmet? :U Nem is értem.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8663) vlevi válasza bandi0000 (#8661) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egérnél problémásabb a vezetéknélküliség. Mert sokat fogyasztana, ha állandóan kapcsolatban lenne a géppel, ami miatt néhány nap után merülbe benne az elem. Főleg, ha folyamatosan égetné a LED-et. Ezért egy idő után mindegyik lekapcsol. Van, amelyik bénábban, és csak gombnyomásra éled fel, de az újabb, normálisabb darabok már a megmozdításra is. Átlagos egerészéshez ez rendben is van, de játékban még az is problémát okozhat, ha azért, mert éppen leállt az egér, nem 1-2 centit kell arrébhúzni, hanem nagyobb mozdításra éled csak fel. Ugyanez a probléma előfordult grafikánál is, be is vágtam a sarokba a drótnélküli egeret. Mert egy pontos kijelölés közben, amíg keresgettem, nézegettem, hogy merre jelöljem ki, bealudt az egér, és nem tudtam 2 pixellel arrébmenni. Amikor viszont arrébbment, akkor meg leszaladt a képről :D Utána megint pixelre pontosan ment, amíg magára nem hagytam megint az egeret.
Tehát röviden fogalmazva, netezni, wordhöz, excelhez, passziánsz, aknakereső, teljesen jó egy átlagos drótnélküli egér, de komolyabb dolgokhoz sajna nem.

A billentyűzet már más dolog, azzal nincs gond a mostani, újabb, 2.4GHz-es vevővel szerelt billentyűzetekkel.

(#8664) Sk8erPeter válasza vlevi (#8663) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"komolyabb" dolog alatt ezek szerint a grafikai jellegű munkákat kell érteni, meg a játékot. Szerintem "komoly" dolog a programozás is, de ahhoz nekem mégis teljesen jó a vezetéknélküli egér is. :DDD (jó, csak kötekszem ;])

Sk8erPeter

(#8665) siti válasza bandi0000 (#8661) üzenetére


siti
senior tag

legtöbb vezeték nélküli egér csak visszaveszi a világítást (de a vezetékes optikai is, élő példa itt van a kezem alatt) és az adatátvitelt is. Teljesen meg akkor kapcsol le, ha percekig nem mozdul, de ekkor is inkább "idle", mert teljes kikapcsoláshoz szokott rajta lenni egy kapcsoló is.
Szaggatni meg akkor szaggatott az enyém, ha merült az elem, vagy ha közel volt a hangszóróhoz a vevője és bezavart. Játékhoz nem ajánlja senki a vezeték nélkülit, bár én sokáig elvoltam egy mx1000-el, de nem is voltam egy quake függő.

de ha főleg egér érdekel, akkor ez a te cikked

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#8666) vlevi válasza Sk8erPeter (#8664) üzenetére


vlevi
nagyúr

" Szerintem "komoly" dolog a programozás "
Igazad van. F5 Build Solution gomb megnyomására jó a drótnélküli egér is :D

(#8667) ch003067 válasza ch003067 (#8631) üzenetére


ch003067
addikt

Nah megjött a cuccos.

Kicsit csalódtam benne, mert nem akkora, mint amekkorára számítottam.

Viszont az nagyon tetszik, hogy rendesen lehet látni sötétben a gombokat.

De az én nagy ujjaimnak egy kicsit kicsik a gombok.

(#8668) Beri válasza vlevi (#8663) üzenetére


Beri
addikt

Van olyan, amelyik folyamatosan égeti a ledet. Csak annyi a baj, hogy kétszer (sőt...) annyiért, mint egy random drótnélküli logi bill+egér kombó.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8669) SVLaller válasza ch003067 (#8667) üzenetére


SVLaller
senior tag

konklúzió: kicsinek kicsi, de legalább világít a sötétben :D

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#8670) ch003067 válasza SVLaller (#8669) üzenetére


ch003067
addikt

Na jah :D

(#8671) Sk8erPeter válasza vlevi (#8666) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez az. :D (Személy szerint én amúgy is minden szirszart igyekszem billentyűkombókkal elintézni, hogy ne nagyon kelljen egeret tapogatni.) Amúgy mondtam én, hogy csak kötekszem. :DDD

Sk8erPeter

(#8672) vlevi válasza Sk8erPeter (#8671) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért írtam :D
Programozás közben amúgy is 99%-ban billentyűket bököd az ember, nehogy már a fordításhoz egerésszek.

(#8673) Cheesy


Cheesy
őstag

Gondoltam beszámolok:

Kb. 3 hete vettem ezt: Dell 0Y011D

Első multimédiás billzetem, van benne anyag, jó súlya van, nem zörög, nem lötyög, kényelmes rajta írni, bár halkabbra számítottam. Az összes multimédiás billentyű működik rajta egyből, kivéve a "görgő".
SEHOL nem találok róla valamirevaló infót, ez is valami spéci KÁeurópai piacra gyártott termék lehet, a kutyát sem érdekli, hogy van-e hozzá driver... Jó lenne pedig, ha tudnám szabályozni a hangerőt vele.
A rajta lévő 2 USB hub, működik ugyan, de ha telefont dugtam rá nem tudta telepíteni a driverét (amit eddig felismert...), ha pendrive került bele, akkor "az eszköz gyorsabb működésre is képes..." azaz szerintem USB1-es a billzet.
Mindezen kívül jól működik, a szolnoki Win Investorban 6.400 HUF volt. (Szolnok legrégebbi pc üzlete, elég nagy nevek - végek - vásárolnak nála, nem utolsó garázsbolt)

KÉPEK a Dell és a munkahelyi IBM billzetemről.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#8674) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Minőségi wireless/vezetékes(egybe) bill-t tudnátok ajánlani nem csillagászati áron? Köszi

(#8675) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Mechanikus billentyűzetből melyik gyártó és típus volna a legmegfelelőbb sok és gyors pötyögésre? MX Blue switch tetszik legjobban, de sajnos még nincs vele tapasztalat. Világítós nagyon nem kell. Razert néztem, illetve a Filcot, Razer olcsóbb és lehet itthon kapni, de cserébe fényes és nem tudom mennyire strapabíró, Filco drágább, posta sem 2 forint, de rengeteg helyen ajánlják. Jó pár évet le kéne húznia, ennyi biztos.
Esetleg tudnátok még más alternatívát? Ha itthon is kapható lenne, az volna a legjobb. Filco ára a határ, postával, ez most olyan 50.
Köszi!

str28

[ Szerkesztve ]

(#8676) DBAtti válasza Cheesy (#8673) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Munkahelyemen szintén van egy nagyon hasonló darab, csak nincs görgő, se tekerő, de ha minden igaz, hangerő gombok vannak azon is ilyen kialakításban az insert, home, pgup... sor felett ugyanilyen billentyűkkel. Azoknak érzésem szerint lehetne hosszabb útja, határozottabb nyomásponttal, de hosszabb ideig még nem használtam. Ami nagyon tetszett az a baromi masszivitás, fém keret, nagy tömeg, minőség.

Én innen a fórumról vettem 2500-ért magyar szitázású(!) új (fóliás, bontatlan) Dell KB212-t. Nem tudom csak a funkcióbillentyűkben különböznek-e. Szerintem kellemes, nem teljesen hangtalan, de a Gigabyte 6150-emhez képest jobb a billentyűk járása, van útja, noha slim, nem jár kopogósan, és ami szerintem sok olcsó billentyűzet defektje: nem zörög a space, se az enter, és "hagyományos" kiosztású nagy enterrel, fektetett 6-os csoport a kurzormozgatók felett. felemelve sem nyeklik-nyaklik, mint a Giga, a vastagabb házszerkezet meggátolja abban, nem atombunker, de megfelelően merev.
A dőlésszöget beállító lábak oldalra nyílnak.

A komfortot Logitech K120 és Deluxe 250-nél (+ azok multimédiásitott vátozatai) jobbnak értékelem, azoknál a puha járás szerintem már túlzottan puha, elkeni a nyomáspontot, ami hosszabb távon számomra zavaró.

Amúgy tök jó lenne, ha normálisan forgalmaznák itthon is a DELL billentyűzeteket: nem lenne egy vagyon a boltokban, lenne egy típuslista, mert megszámlálhatatlan módosulata van egy-egy darabnak, a kódot meg nehezen találja ki az ember, illetve egyáltalán lehetne kapni őket (mindegyik fajtát).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8677) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli billentyűt szeretnék venni, mert kezdek egyre kevésbé elférni az íróasztalomon és az egerem-billentyűzetem kábelei is elég zavaróak. Rövidek és mindig útban vannak.
Két billentyűzetet néztem ki, a Logitech K340-et és a K360-at. Ezekről van valakinek tapasztalata? Most egy Logitech Wave-et használok, ami tökéletes, de sajnos vezetékes :(
Egy ilyen billentyűzet után mit kéne várnom a fent említettektől?
A K340 egyébként világít is? Mert képekről nagyon úgy néz ki a piros betétek miatt, de sehol sem találtam erre utaló infót.
Egyéb ötleteket is meghallgatok, de csak normális márkát szeretnék venni és használtak sem jöhetnek szóba.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#8678) K_Gabor válasza Teszla_ (#8677) üzenetére


K_Gabor
tag

Szia!
Nekem K360hoz volt szerencsém nemrég,de nekem nem tetszett a hangja.Eléggé csattogós volt.
Anno én is kinéztem magamnak mikor billt kerestem,de egy MS ergo 4000 mellett döntöttem,és messze jobb választásnak tűnik számomra(persze igényektől függően).
A wave miatt talán neked is tetszene annek a vezeték nélküli változata.
Van hozzá egér is,csak hát ugye nem magyar meg azért már ára is van.
Ő lenne az.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8679) Teszla_ válasza K_Gabor (#8678) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ma voltam a helyi Media Marktban és nekem végülis tetszett a K360, nem éreztem rossznak a gombjait. A Wave-nek sokkal hangosabbak a billentyűi.
Amit linkeltél az sajnos nem igazán tetszik, főleg, hogy meg van törve középen, az gépeléshez nem túl ideális, nekem meg pont azt kell rajta csinálni nap, mint nap :)

(#8680) K_Gabor válasza Teszla_ (#8679) üzenetére


K_Gabor
tag

Az azért olyan,mert gépeléshez lett kialakítva:)
Elsőre kicsit furcsa,de nekem egy fél délután alatt ráált a kezem és iszonyat jó.
Laptop billentyűzetről váltottam erre a billre.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8681) nyunyu válasza Teszla_ (#8677) üzenetére


nyunyu
félisten

Vezeték nélküli billentyűt szeretnék venni, mert kezdek egyre kevésbé elférni az íróasztalomon és az egerem-billentyűzetem kábelei is elég zavaróak. Rövidek és mindig útban vannak.

Egyreszt feltalaltak mar az USB hubot is, felteve ha talalsz meg a boltban olyat, aminek nem 30centi vagy bonthato a madzagja.

Masreszt meg mostanaban eleg sok gyarto sporol a billzet/eger madzaggal, regebben szokasos 180 centi helyett a legtobb egypalcasnak mar csak masfel meter a madzagja, megsporolva kb. 20Ft anyagkoltseget.
MSek viszont nem sporolnak: Ergo4000-nek kereken 2 meter madzagja van.

Nyilvan nalam sem lenne szerencses a tolem jobbra az asztalon allo gep pofajaba dugni a billzetet, mert akkor pont keresztbe menne az asztalon a zsinor, at az egerpadon, ami az eger territoriuma.
Ehelyett egy USB poharalatettel at van vezetve a TV bal oldalara.
Igy fotelben hanyattvagodva, olemben a billzettel tudok gepezni, nem zavar a zsinor.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8682) Kobe


Kobe
veterán

Na tegnap megvettem en is a k8100 v2t. Arahoz kepest egesz korrekt, bar en inkabb a hozzavalo kotonnal fogom hasznalni :)

(#8683) Lackki válasza Kobe (#8682) üzenetére


Lackki
senior tag

én is úgy tolom :)

Privátot hamarabb észreveszem

(#8684) Phvhun


Phvhun
őstag

Tudnátok ajánlani valami cherry mx blue gombos billentyűzetet, amit kapni itthon is?
Rosewill-t nem találtam sehol.

(#8685) flash-


flash-
veterán

milyen játékos billentyűzetet vegyek?
nem akarok sokat költeni mégis olyan kell ami azért jobb válaszidejű mint az átlag bill,és magyar nyelvű.
(csili vili külső nem számít,lényeg a jobb technikai tudás pl gyorsaság)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8686) Phvhun válasza flash- (#8685) üzenetére


Phvhun
őstag

Ha valami igazán jót akarsz, akkor elkezdhetsz nézelődni a mechanikus billentyűzetek felé. Pl: [Link]
Sokkal jobb érzés ezekkel gépelni, sokkal tovább bírják, semmi csicsa, csak hát kicsit drágább.

Mechanikus Razerek ( kicsit csicsásabbak ): [Link]

Szerk: jobb válaszidőt ne várj semmitől, és az olcsó GAMER billentyűzeteket kerüld, mert nagyon gagyik tudnak lenni, akkor már jobban jársz egy ilyennel: [link]
Ilyet használok már egy éve, és pro gamerként azt kell hogy mondjam, hogy kiváló a minősége az árához képest, de egyébként semmivel sem leszel jobb ha tizszer annyit költessz billentyűzetre. ( Egérnél ez már nem így van, az más tészta )

[ Szerkesztve ]

(#8687) flash- válasza Phvhun (#8686) üzenetére


flash-
veterán

a lényeg hogy nekem most pár ezer forintos olcsó labtec billentyűzetem van.
annál valamivel jobbat keresek.
Logitech Compact Keyboard K300 előrelépés lenne?
és egy A4-Tech G800V X7?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8688) Phvhun válasza flash- (#8687) üzenetére


Phvhun
őstag

Épp ezekről a gamer csodákról beszéltem mint az a4tech, ezeket mindenképp kerüld.
A Logitech az már korrekt, mindenképp előrelépés lenne, de zsúfoltak rajta a gombok, én egy kicsit tradícionálisabb elrendezésűt ajánlanék: [link]

Szerk: és ne tévesszen meg az egyszerű design, mindenképp veri a labtek meg egyéb ilyen noname szemeteket.

[ Szerkesztve ]

(#8689) stranger28 válasza stranger28 (#8675) üzenetére


stranger28
addikt

Erre valami? :)

(#8690) nyunyu válasza nyunyu (#8645) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyebkent meg leendo utodom kapott a laptopja melle egy L K300-at.

Tegnap beszolt, hogy hasznalhatatlan a billzete.
Nem lepodtem meg. :DDD

Mondtam neki, hogy csapjon le a jovo heten selejtezendo Icon7 Classicra, azon legalabb semmi sallang, es lehet gepeli.
Nyilvan az sem egy MS Wired600, de mar azt se lehet kapni :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8691) nuke7 válasza stranger28 (#8689) üzenetére


nuke7
veterán

esélytelen :N
nem igazán téma itt a mechanikus bill - ahogy én észrevettem...

https://youtube.com/user/nuke7

(#8692) stranger28 válasza nuke7 (#8691) üzenetére


stranger28
addikt

Azért hátha. :)

(#8693) Beri válasza stranger28 (#8675) üzenetére


Beri
addikt

Ha nincs problémád egy Filco árával, akkor ne nézelődj tovább.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#8694) stranger28 válasza Beri (#8693) üzenetére


stranger28
addikt

Nem az ára a gond, mert nem egyedül veszem, viszont jobb szeretném itthonról megoldani a vételt.

(#8695) Sk8erPeter válasza nyunyu (#8681) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Valaki elmagyarázhatná már, miért baj az (miért kap egyből finomabb oltogatást), ha valaki a kábelektől meg akar szabadulni, és ezért vezetéknélkülit szeretne... :) (Szerk.: feltéve, hogy nem játékra szeretné használni, és nem szeretne szenvedni az állítólagos válaszidő-késéstől.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8696) Phvhun válasza Sk8erPeter (#8695) üzenetére


Phvhun
őstag

Egy hiba van a hsz-edben. Az "állítólagos" szó.

(#8697) Sk8erPeter válasza Phvhun (#8696) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az "állítólagos" szó azért került oda, mert én alapvetően nem játszom, ezért nem is észlelem, tehát hagyatkozom a nálam tapasztaltabb játékosokra, az ő állításukra. :) (Értsd: állítólag van késés. Se cáfolni, se megerősíteni nem tudom.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8698) nyunyu válasza Sk8erPeter (#8695) üzenetére


nyunyu
félisten

Regebben nem lehetett kulon vezeteknelkuli billzetet kapni, csak valami hozza csomagolt gagyi egerrel egyutt, vagy ha jo volt az eger, akkor meg horror ara volt a szettnek. (pl. MX5500R)

Most sem tul acelos a kulon billzet valasztek, egyedul L probalkozik a Unifyinggal, MS sajnos nem mozdult ilyen iranyba.

Masik: billzetet nem pakolaszod ide-oda az asztalon, igy ott kevesbe zavaro a drot, mint az egernel.
Egyebkent meg regen en is drotnelkuli billzetet hasznaltam az MX700 melle.

Akkor szoktam ra a fotelben hanyattvagodva billzet olbevevos tortenetre, amit a drotos Ergo4000-rel mar macerasabb volt megoldani, de azert csak sikerult :DDD

Kozben exmelohelyen joideig HP Bumblebeet hasznaltam, mert exfonokom jo szokasa szerint akcios gepet vett a nagykerben, csak eppen azert volt akcios, mert olasz piacos termeket szortak ki.
Mas uj, magyar billzet meg nem volt keznel, igy az enyem landolt ugyfelnel.

Szerintem jo csere volt, joval kenyelmesebb volt, mint az akkori egypalcasaink, raadasul az egzotikus feliratozasa miatt kollegak sem neztek trombitanak, mint a tesztrendszeremen logo billzeteket. ;]

Sajnos 1 ev utan tonkrement a radioja :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8699) Sk8erPeter válasza nyunyu (#8698) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Akkor szoktam ra a fotelben hanyattvagodva billzet olbevevos tortenetre"
Na látod, meg is válaszoltad magadnak, hogy miért is előnyösebb nagyon sok esetben a vezetéknélküli billentyűzet+egér. :D
Vagy házimozizáshoz is igencsak praktikus, amikor nem kell hasraesni a kábelrengetegben... Lehet akár 2 méteres is, és akkor legalább lehet örülni neki, hogy amikor hárman-négyen vagytok, akkor előbb-utóbb valaki tuti belerúg a kábelbe, rálép, vagy valami lesz, leveri, stb., gondolom ismerős helyzet. Ha nincs kábel, legalább azt nem lehet megtörni. :D
Persze egyéni ízlés kérdése, de én azért a pozícióváltásnál való minimális kábeligazítás szükségességét is szívesen kihagyom. :)

Sk8erPeter

(#8700) siti válasza Sk8erPeter (#8699) üzenetére


siti
senior tag

én az ágyból nem látom a monitort, házimozihoz meg van távirányító. :)

vezeték nélküli technológiánál van egy adatátviteli késés, hiszen van egy oda vissza jel átalakítás is, illetve a legtöbb készülék elem kímélés miatt dobálja magát "standby"-ba. kb ez annyira zavaró, mint az mp3 minőségvesztése. van aki hallja, van aki nem.
hc játékos körökben még a Wifi sem jöhet szóba, mert nő a ping és ha nekik már ez számít, akkor szeretnek teljesen bedrótozva lenni.

amiért én nem szeretem:
Mindig akkor merül le az elem, amikor használom. mondjuk ez nem csoda :)
Ha beépített aksis volt (ez mondjuk logitech egér), akkor a töltőnek kellett külön konnektor, vezeték a töltőig, ez a töltő vette a jelet és ez volt rádugva a gépre. így a vezeték nélküli helyett lett két vezeték...
BT vevős egyfolytában párosodni akart minden indításnál és nem mindig jött össze. ilyenkor kikapcs, újrapárosít, megvan. ez mondjuk az olcsó kínai no-name volt, de mégiscsak rossz tapasztalat.
Aminél meg a vevő is kisméretű, elemes, jó meg minden, annak meg hülye kattogó hangja volt.

szóval még nem találtam ideálisat, de azóta az egér is csak madzagos lehet, hogy minél kevesebb elemet/akkut használjak. (szuperzöld)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.