Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) lazsi válasza zuzu000 (#9649) üzenetére


lazsi
tag

Na jó és ha a mechanikus kitételt elhagyjuk?

dEkKoo98: Huhh az nagyon sok. Max 10k-ra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#9652) Neurotoxin válasza wwhy (#9604) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Én ma nézegettem az MK220 kombót az MMben. 6k-ért adják, de mi a buktató? Nyomkodásra eléggé egyben van( kissé kicsire sikerültek a narrow billentyűk), bár az egere nem tudom, hogy hogyan teljesíthet.?

Érzésre azért jobb anyaghasználatra, mint pl, amit a Genius vagy a Trust művel. De sajnos az a véleményem, hogy valami nagyon nagy lealjasodás történik a számítástechnikai eszközök anyaghasználatában és ez alól számomra nem kivétel az alumínium apple billentyűzet sem.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#9653) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Szerintetek karácsonyig belehet szerezni egy Logitech G710+ billt?
Kapható lesz itthon addigra? Vagy nézzek mást!?
Vagy giga osmium jobb választás lenne? Mennyivel lehet halkabb a g710?

[ Szerkesztve ]

(#9654) vlevi válasza Szatesz. (#9653) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, itt lenyomta vagy kétszer, állítólag halk :

[link]

(#9655) dEkKoo98 válasza lazsi (#9651) üzenetére


dEkKoo98
csendes tag

Bocsi, csak most néztem, hogy a tegnapi válaszom előtt jött még egy hozzászólás... Azt akartam ìrni a Gigabyte Aiva Osmium - ról, hogy az ájpon - on néztem és ott azt ìrják róla, hogy ez egy magyar kiosztásù mechanikus billentyűzet és ez kerül 30 ezerbe. Van még a Roccat Isku illuminated gaming billentyűzet ami ugyanùgy mechanikus és magyar kiosztásù és 20 - 25 ezer. Én is sokallom az árukat.

deKKo

(#9656) WolfheartGR válasza dEkKoo98 (#9655) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az Isku sokminden csak nem mechanikus. És ugyanannyira jó, mint amennyire mechanikus...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9657) dEkKoo98 válasza WolfheartGR (#9656) üzenetére


dEkKoo98
csendes tag

Akkor elnézést összekevertem valamelyik másik billentyűzettel, de azt nem ìrtam hogy jó billentyűzet mert szerintem sem az.

deKKo

(#9658) WolfheartGR válasza dEkKoo98 (#9657) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Np. A minőségére meg azért tértem ki (részen mert te nem, holott kellett volna), hogy ha vesz is a kollega akkor ne ide jöjjön anyázni...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9659) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Létezik-e billentyűzet tesztelő program? Főleg a sebessége érdekelne. Még régebben olvastam több helyen, hogy a PS2-es billentyűzetek gyorsabbak, máshol viszont pont az ellentetjét írták, miszerint a gamer USB-s billentyűzetek a gyorsabbak.

Van egy Genius G235 USB-s billentyűm, viszont most találtam a számteches dobozkámban egy USB/PS2 átalakítót. Kivi vagyok érdemes lenne-e rátennem a kicsikére. Minden milliszekundum számít a mai gyors, rohanó világunkban! :)

(#9660) WolfheartGR válasza lemusz (#9659) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezt olvasd át és ezt. További kérdés esetén állunk rendelkezésedre.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9661) vlevi válasza A_ScHuLcZ (#9575) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Szorulnak a billentyűk"
Sikerült azóta működésre bírni a billentyűzetedet?

Nekem is ugyanilyen gondom van. Vettem egyet használtam, szintén Wave, kicsit akadozott, meg piszkos is volt. Kimostam, azóta szorul, pedig átkentem műszerolajjal a gombokat.

(#9662) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

MK520-as Logitech hogy bírja elemmel?
Illetve ha játszok is akkor mennyire megfelelő számomra?
És éjszaka mennyire látható ha csak a monitor világítja meg?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9663) Synthwave válasza enginev3.0 (#9662) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Wireless, ha játszol is? Semennyire.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9664) vlevi válasza Synthwave (#9663) üzenetére


vlevi
nagyúr

Játéka válogatja. Természetesen tudom, hogy ilyenkor játékon az FPS, RPG, ... játékokat értjük, de én pl. csak wireless billentyűzettel tudok játszani.
Azért, mert a vezetékes billentyűzet nem ér el a tévéig, ami előtt ott a pedál és a kormány :)

Tegük hozzá, hogy nekem nem kell másra a billentyűzet, csak kábé a boxkiállásnál a kerékcserére nyomni egy entert...

[ Szerkesztve ]

(#9665) Synthwave válasza vlevi (#9664) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Tegük hozzá, hogy nekem nem kell másra a billentyűzet, csak kábé a boxkiállásnál a kerékcserére nyomni egy entert..."

Igen, AZT azért tegyük hozzá. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9666) nyunyu válasza vlevi (#9664) üzenetére


nyunyu
félisten

Rallyversenyzo exkollega hegesztetett maganak zartszelvenybol egy vazat, amire gondosan be volt allitva a Recaro versenyules, a kormany, a pedalok helye, meg az orra elott a TVnek a VESA felfuggesztes, aztan ugy tolja PS3-on az aktualis autoversenyeket. :))
Ha mar a rendes hobbijahoz nem sikerult szponzorokat gyujtenie.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9667) Prof válasza WolfheartGR (#9658) üzenetére


Prof
addikt

Meddig használtál Isku-t? A kicsit elcseszett háttérvilágításon kivül mi a baj vele?
(amit egyébént az új verzió orvosol)

[ Szerkesztve ]

(#9668) Prof válasza vlevi (#9664) üzenetére


Prof
addikt

Ezzel így tudsz játszani, hogy a képernyő kb. 15%-án látod csak merre mész?

(#9670) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Vettem billentyűzetet

[link]

Piacon, kérdeztem a csávót, hogy honnan tudom működik-e?
Azt mondta sehonnan, 300at megér nekem?

Óóóó mondom persze, legalább nem kell sietnem új billentyűzetvásárlással :D

És működik! :D :D :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9671) nyunyu válasza enginev3.0 (#9670) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt boltban ujonnan sem adtak dragabban, mint egy ezres.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9672) vlevi válasza Prof (#9668) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, azóta már bőven állítottam a FOV-on, ez egy nagyon régi kép, kábé első próbálkozás.

Ennél csak az volt a durvább, amikor a Caterhamet próbáltam vezetni. Hogy értsd, megfotosoppolom neked ezt a képet.

Egy métert nem bírtam menni úgy, hogy bal oldalt van a váltó :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9673) enginev3.0 válasza nyunyu (#9671) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát nekem egy ezres sok lett volna, de így pont jó, mert ráérek vásárolni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9674) WolfheartGR válasza Prof (#9667) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Még mindig van itthon Isku és marad is mivel asszonyé. Ha javított a második rev az nem baj. Szerintem mi ezt már lejátszottuk egyszer. ;)
Csak a világítás elbszásával sikerült az egész terméket gyakorlatilag használhatatlanná tenni olyannak, aki nem tud vakon gépelni. Alapvetően meg a Roccat cuccok az elmúlt évek tapasztalatai alapján nem érik meg a pénzüket -bár a Taito padról egyre több a pozitív vélemény olyan emberektől akik eléggé objektívek-.

(Amennyire véded őket, ha nem tudnám, hogy volt Aiviád meggyanúsítanálak, hogy te vagy az importőr. :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9675) Sk8erPeter válasza Egon (#9669) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:DD
De amúgy egy egér sem egér, ha vezetéknélküli, nem tudtad??! :DDD

Sk8erPeter

(#9676) vlevi


vlevi
nagyúr

Én, ha lett volna magyarban, akkor már rég vettem volna egy Sharkoon Skiller billentyűt.

Nem azért, mert ez a tuti gémer bill, hanem, mert olyan árat írtak rá (4 ezer alatt, asszem), és látszólag minden gomb megvan rajta, ami kell.
De nincsen, csak német. Illetve, mintha most a Zallmann is kiadta volna ugyanezt, kísértetiesen hasonló formában, és talán hasonló áron.

Persze attól, hogy ők gyártják, nem lesz jobb, és az sem valószínű, hogy lesz magyarul, de reménykedni szabad.

(#9677) dEkKoo98 válasza WolfheartGR (#9658) üzenetére


dEkKoo98
csendes tag

Rendben, legközelebb a minőségről is szót ejtek!

deKKo

(#9678) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Milyen billentyűzetet tudtok ajánlani ami kb 7k jól néz ki vezetékes és kicsit laposabb (laptop van most és hogy könnyebb legyen átszokni )? :F :))

(#9679) WolfheartGR válasza dEkKoo98 (#9677) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Elkerülendő az ilyent.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9680) MaNR


MaNR
tag

Sziasztok!

Egy CSENDES vezetékes billentyűzetet keresek. Kb. 3-4 ezres keretem van a dologra.

Köszi a segítséget!

(#9681) Prof válasza WolfheartGR (#9674) üzenetére


Prof
addikt

Nem védem őket, és már nincs Isku-m ,mert rájöttem nem kell nekem gamer bill. Na jó egy Osmium-ot azért kipróbálnék :B
Aiva-t csak próbáltam vagy 20percig, nem volt sose.
A háttérvilágítását kivéve szerintem elég rendesen össze van rakva. Amit őszíntén nem értek, mintha sose próbálták volna ki világítással a kész terméket.
Nem rossz cucc csak túl van árazva, 15k-t kérnének érte vinnék mint a cukrot.

(#9682) JDM_Style


JDM_Style
tag

Sziasztok. 10000Ftig keresek billentyűzetet. Ki mit ajánlana? Vezetéknélküli jöhet csak szóba :) Új vagy használt, az már lényegtelen

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#9683) enginev3.0 válasza JDM_Style (#9682) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem ajánlottak egy mk520-at jó árért itt ph-n privibe
ha érdekel írj

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9684) JDM_Style válasza enginev3.0 (#9683) üzenetére


JDM_Style
tag

Nem tudom, külsőre az nem nagyon tetszik

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#9685) Sk8erPeter válasza enginev3.0 (#9683) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért mielőtt ilyen billentyűzetet ajánlasz, keress vissza, hogy mik voltak vele a tapasztalatok.
Saját: igen negatív.

Sk8erPeter

(#9686) JDM_Style válasza Sk8erPeter (#9685) üzenetére


JDM_Style
tag

miért?

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#9687) enginev3.0 válasza Sk8erPeter (#9685) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én nem ajánlottam neki, csak mondtam hogy HA érdekli

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9688) Sk8erPeter válasza JDM_Style (#9686) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#9689) dEkKoo98 válasza Sk8erPeter (#9688) üzenetére


dEkKoo98
csendes tag

Sziasztok! Tudom, hogy nagyon sokat írok ezzel a kérdéssel, de billentyűzetet szeretnék vásárolni és leírnám akkor, hogy mik a szempontok:

- magyar kiosztás
- jól lehessen gépelni vele
- lehetőleg vezetékes, de a ha nélküli az sem gond
- minőségi legyen, minőségi márkától
- legyen alkalmas játékra is :)
Nagyjából ennyi! Eddig a Gigabyte Aiva K8100 v2-t találtam, esetleg más alternatívát tudnátok mondani?

Előre is köszi!

deKKo

(#9690) pocokxx válasza MaNR (#9680) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az olcsó microsoft billentyűzetek halkabbak, mint a Logitech hasonló árú társai. Bár ezt én is csak itt olvastam valahol a fórumon. Egyébként ezekre a kérdésekre nincs válasz... Ahogy figyelgetem a topikot, mivel én is billentyűzetet keresek, ezek azok a kategóriák, amiknek nincs favoritja. Ha teheted menj el egy boltba és próbálgasd ki. Talán érdemesebb valami neves márkát választani, ha a tartósság is szempont.

De, ha valaki hozzáértőbb olvassa, igazán beleköthetne...:) Mit érdemes venni az alábbi ártartományokban? (Viszonylag nagy rá az érdeklősés, mégsincs kielégítő válasz)
3-4k
5-7k
8-10k

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9691) wwhy


wwhy
veterán

Olcsó(bb) vezeték nélküli, hagyományos kiosztású bill.-t keresek (újból), és ezért a MM-ban rászántam kb. 1,5 órát, összehasonlítgattam, nyomogattam, egymás mellé tettem.

1. MS Wireless 800: jó, tetszik. Hátrány: mini méretű ESC bill., a jobbra/balra nyilak mellett nincs hely, nagyon hangos, csattanó Enter, lötyögő szóköz.

2. Logitech K260: magas bill.-k, elég sok oldalirányú mozdulással (mikor leütöd a bill.-t, érezni, hogy nem merőlegesen megy le, hanem kicsit vmelyik irányba elmozdul), hangos szóköz bill.

3. Genius 8000: nagyon lapos, nagyon halk. A billentyűk mérete nagyobb pár mm-el, mint a hagyományos, így aki nem vakon gépel, nagyobb eséllyel nyomja le. A szóköz, enter nem néma, de nem is hangos.

3. Genius: 8010: az előző hagyományos bill. méretű társa, a szóköz hangosabb, billentyűút hosszabb.

Figyelembe véve, hogy a szóköz+enter hangossága/csattogása/lötyögése a legzavaróbb,
és nem tudni (csak sejteni), hogy intenzív használat mellett az említett hátrányok mennyire fokozódnak, a következőre jutottam: kiosztását, nyomáspontját, halkságát tekintve az előbb említettekből a Genius8000 a nyerő, majd a MS, Genius, Logi következik. Szigorúan szubjektív módon.

Az egerekkel nem foglalkoztam, mind alap, nekem nem elég.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9692) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát már senki sem szereti a jó hangos billentyűzeteket? Mint amilyenek a 20-25 éves IBM M-keyboard-ok, a rugós gombjaikkal, amiket a szomszéd szobában is lehet hallani. Sajna nem valami olcsóak, újonan meg pláne, de az az igazi. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9693) nyunyu válasza Synthwave (#9692) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem is olyan veszelyes a 80 USD-s ara, csak az a franya 88 USD postakoltseg ne lenne.

Hasonlo kaliberu Cherry G80-3000-et sem nagyon talalsz 85-90USD alatt, plusz azt se lehet itthon kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9694) Synthwave válasza nyunyu (#9693) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát ez az; a postaköltség miatt 2x annyi. De ha ennyi pénzt szánnék billentyűzetre, istenuccse ilyet vennék (vagy egy PCD Maltron-t ugye, csak annak az árából kijön a 102 cm-es FullHD Sony Bravia..). Bár ez már Unicomp - az eredeti IBM az igazi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9695) coll3ctor válasza Synthwave (#9692) üzenetére


coll3ctor
tag

"...már senki..."
Szerintem biztos sokan,nekem pl White ALPS-os van.

(#9696) vlevi válasza A_ScHuLcZ (#9575) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, azthiszem megvan a megoldás a szoruló billentyűkre. Természetesen zsír kell hozzá. Vettem egy tubus szilikonzsírt, és próbából egy régi billentyűzetet, amit korábban kimostam, és emiatt szorult, mitha satuba fogtam volna a gombjait. Szétkaptam, leszedtem az összes gombot, és nagyon vékonyan, de bekentem a gombok "ágyát" és a gombok nyakát is. Túlzás nélkül állíthatom, olyan, mint az új.

Valami ilyesmi volt, csak támasz nélkül.

(#9697) Pantok válasza Synthwave (#9694) üzenetére


Pantok
aktív tag

Csak vadászni kell, az utobbi kéthónapban két IBM billt is láttam aprón/vaterán, a trükk persze az hogy te nem IBM billt keresel, hanem az öreg ibm gépet veszed meg.

A drágábbik egy 10-es volt, gép, monitor, bunkó ibm egér és a bill.

Edit: Az egyik garantáltan rugós volt, a másikról csak erősen valószínüsítettem.

[ Szerkesztve ]

(#9698) Synthwave válasza Pantok (#9697) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ilyenekre gondoltam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9699) Pantok válasza Synthwave (#9698) üzenetére


Pantok
aktív tag

Tisztában vagyok vele, én is erről beszélek.
Szerencse kell hozzá, de akad.

Jómagam is csupán tavaly ástam elő faterom IBM gépét, sajnálatos módon minden eredeti IBM volt kivéve a billt, ami csak a kinézetet vitte de más volt a gyártó. (és persze már rubberdomeos volt)

(#9700) Sk8erPeter válasza Synthwave (#9698) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ecccsém, milyen perverzek vagytok ti... :DDD

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.