Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) M3oH válasza Egon (#9249) üzenetére


M3oH
addikt

Hat ennyiert huzos. Vezetekment. fontosabb nekem, ennyit nem er nekem a hattervil, marad asztali lampa bekapcs. :) Thx

(#9252) porpi007


porpi007
tag

Sziasztok!

Szerintetek megéri a Trust GXT a felárat a Genius hasonló billentyűzetéhez képest? Van valami lényeges különbség a kettő között?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Babi néni! Magáé a macska?

(#9253) 2csi válasza porpi007 (#9252) üzenetére


2csi
aktív tag

A trust jobb!
Az árat is nézni kell mert senki sem vett még Ferrarit 2 millióból, tehát minőségibb! :)
A másik, hogy mindegyik billentyűzet vízálló lenne ha jobban működne a vízállóságtól! :D

(#9254) porpi007 válasza 2csi (#9253) üzenetére


porpi007
tag

Nekem a Trust jobban tetszik, de hülye helyen van az "ű" betű...Több mint kétszer annyiba kerül, mint a Genius (csuklótámasz, vízállóság, dedikált gombok nem nagyon érdekelnek, a külön színű WASD miatt tetszenek, meg, hogy sok gombot lehet egyszerre lenyomni). És ez érdekelne, hogy megéri-e a felárat?

Babi néni! Magáé a macska?

(#9255) 2csi válasza porpi007 (#9254) üzenetére


2csi
aktív tag

Egyébként iszonyatosan nagy különbség nincs!
Véleményem szerint azt vedd ami tetszik!
Szerintem döntsd el te, hogy mennyit szeretnél rászánni! :)

(#9256) vlevi válasza nyunyu (#9188) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Win8 stilusu dizajnjatol hanyni tudnek."
SÜKETEK EZEK A MICROSOFTNÁL? AZÉRT ORDIBÁLNAK?

Bocs, szándékos volt, de csak demonstrációs jelleggel. Azt vettem észre, hogy divat lett náluk mindent nagybetűvel írni. Új office ribbonja, az új visual studio menü, most meg ez is.
Miért?

(#9257) nyunyu válasza vlevi (#9256) üzenetére


nyunyu
félisten

Meg a faszbuk+csirip gomb is nelkulozhetetlen egy 21. szazadi billzet driverben.

Egyelore lusta voltam megnezni az uj officet, visual studiot, ugyhogy azoktol meg nem kaptam agyfaszt ;]

Egyetemen meg adatbazisok gyakorlaton anyazott az eloado, hogy egyelore kenytelen SQL2008R2-ot oktatni az uj SQL2012 helyett, mert a laborban levo gepekre nem lehet uj SQL klienst telepiteni.
MS dobta az XP tamogatast az 2012-bol. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9258) vlevi válasza nyunyu (#9257) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ráadásul a VS-t is megszállták az emósok, mert van már benne sötét színséma is :)
Amúgy önmagában nem is lenne vele baj, mert a sötétebb színséma nem is rossz, a baj csak az vele, hogy alapvetően a Windows világos. És nekem személy szerint rosszul esik, amikor úgymond az egész képernyő "felvillan", azaz átvált egy sötét színsémás alkalmazásból egy világos színű alkalmazásra.
Az már megint más kérdés, hogy a sötét alapon világos betű kevésbé olvasható, mint a világos alapon sötét. Ha nem így lenne, fekete papírra nyomtatánk fehér tintával :)

"MS dobta az XP tamogatast az 2012-bol. :("
Azt olvastam, a következő Photosopp is dobni fogja.
Játékból is van jónéhány, ami nem megy.

Mi is szopunk néha, van 1-2 ügyfél, ahol a szerver win2000, emiatt néhány API hívás elhasal rajta :W

[ Szerkesztve ]

(#9259) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A Logitech MX5500 mikor jelent meg, nem tudjátok?

Azért kérdem, mert most tudnék venni egyet, de csak garival vennék, de az eladó nem tudja, hogy mennyi idős, így nem tudom, hogy van e még rá.

(#9260) csimika válasza vlevi (#9258) üzenetére


csimika
csendes tag

Sotet szinsema csak azoknak valo akik el akarjak rontani a szemuket vagy/es nincs penzuk kalibralo cuccal beallitani a tokeletes vilagossag szintet.

(#9261) Deadzone41


Deadzone41
őstag

üdv!

kapható itthon magyar kiosztású, vagy magyar kiosztásúként is használható mechanikus billentyűzet? ha nem, külföldről honnan érdemes rendelni, és milyet, szállítással együtt max 30k-ért?

(#9262) Egon válasza Deadzone41 (#9261) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez elvileg magyar. Elvileg. Én biztos megkérdezném, mert nekem gyanús picit.
Mondjuk kicsit kilóg a 30K-s keretből (lévén 33K), de legalább magyar. Xidewinder X4-ből ha lenne magyar, nekem a nem honosított verzióhoz képestm akár +5K-t is megérne.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9263) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok, plz valaki segítsen (bár gyanítom hogy erre okosat nagyon nem lehet mondani, mexoptam' ennyi)
Adott egy kb fél éve tökéletesen működő g700-as egér, amihez pár napja vettem egy logitech k800-at klaviatúrát.
1-2 nap használat után vettem észre hogy a k800 néha kissé fura dolgokat művel. Nevezetesen írásnál, és játéknál is sok esetben másodpercekkel a leütés után reagál az adott gombra.
Gondoltam valami szinkronizációs hiba, kikapcsoltam a billt, majd vissza, de pár perc után ismét előjött a gebasz.
Fogtam a vevő egységet, és átdobtam egy másik usb slotba, reménykedve abba hogy valami ott nem tetszik neki, de ez sem nyert.
Pár óra kísérletezés után rá kellett döbbenjek hogy a bill csak akkor működik tökéletesen, ha rá van dugva az usb kábel (de mint kiderül így sem, erről pár sorral odébb) viszont ez is cska addig működőképes megoldás, amíg fel nem töltődik a billentyűzet, mivel onnantól a vevőegységen keresztül kapja a naftát.
Ma arra lettem figyelmes hogy a már jól bevált vezetékes módszer sem játékos, mert ugyanúgy megőrült a cuccos, de most annyira, hogy nem is akart rendbe jönni akármit csináltam vele.
Aztán úgy néz ki rájöttem arra hogy hol is van a kutya elásva, ugyanis ahogy az egeremre rádugtam a kábelt, rögtön megszűnt a billentyűzet probléma.
Tehát.. Baromira úgy néz ki hogy a 2 egység vevő része zavarja egymást, emiatt van az input lag
Kérdem én, ilyenkor mi a teendő?
A magyar logi support gondolom elküldene a jó anyámba, mert igazából erre nem is tudom milyen megoldást lehetne találni.
Gyanúm hogy ők sem.

Mindenesetre ha választ nem is kapok, azért ez tanulságos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9264) Acsi válasza Vasinger! (#9259) üzenetére


Acsi
aktív tag

Nekem kb 2,5-3 éve volt olyanom biztos nincs már rá gari de ha javasolhatom ne vegyél olyat ha játszol. a görgője borzasztó nézz utána szoftver állítgatja és mindig össze vissza állítódik míg 2 hét után el nem romlik és ezért mindenki eladja én is eladtam mert rántok egy nagyobbat az egéren és fegyvert vált mert a görgőnek nincs tartása. viszont ha ez a hiba nem áll fent akkor mindenképp jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#9265) Vasinger! válasza Acsi (#9264) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egeret nem vennék, csak a billentyűzetet. Arról mi a véleményed? Nem játékra kéne amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#9266) Acsi válasza Vasinger! (#9265) üzenetére


Acsi
aktív tag

Nagyon jó egyedül a egér görgő volt borzasztó de amugy az egész nagyon jó bill is egér is formára nagyon kényelmes. Ha jól emlékszem van rajta 3 programozható gomb alul meg a média kezelőfelület is nagy segítség meg amit legjobban szerettem hogy van benne számológép. Imádtam. Jó vétel a billentyűzet magában!

[ Szerkesztve ]

(#9267) Vasinger! válasza Acsi (#9266) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most kb. 10k-ért vagy olcsóbban tudnék venni egyet garisat, szerintem le is csapok rá :)

Ami negatívum és fura, hogy a csuklótámasza műanyag. Ha olyan lenne mint a Wave-nek vagy a nála jóval olcsóbb MK170-nak az a puha zselés egyértelműen best buy lenne.

(#9268) Acsi válasza Vasinger! (#9267) üzenetére


Acsi
aktív tag

Jó vétel. Hidd el nekem nagyon kényelmes! :)

[ Szerkesztve ]

(#9269) Vasinger! válasza Acsi (#9268) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt most nem feltétlen tőled kérdezem, de az lenne a kérdésem, hogy pl ezt a billentyűzetet lehet használni a saját vevője nélkül is, ha a notimban van beépített BT vevő?

Vagy ezeknek van valamilyen szabványa?

(#9270) tka


tka
tag

Üdv!Szeretnék venni egy ütős billentyűzetet,de tanácstalan vagyok.Ami szimpatikus az nincs magyaraban.Razert néztem,de abban csak angol van.Van még egy kettő erről van valakinek tapasztalata?Roccat Iskut néztem ez magyar,meg Logitech G110-et.Vélemény ajánlás,ha van megoszthatnátok.Köszi előre is.

a női hülyeség határtalan

(#9271) jilian


jilian
addikt

Van olyan billentyű aminek én tudom beállítani, hogy melyik gombjai világítsanak?

(#9272) 2csi válasza tka (#9270) üzenetére


2csi
aktív tag

Szia!
Pont most akartam írni ebbe a fórumba, hogy egy ismerősőm vett egy roccat iskut és borzalmasan rossz!
Az őszintét megvallva én is gondolkoztam rajta előtte sőtt már majdnem megvettem, de amikor megláttam élőbe...
Fényesek a gombjai és nagyon rossz őket nyomogatni!
Ha nem felülről nézed, akkor nem is látod a gombon a betüket, mert rossz helyen van a led benne, ha pedig világos van akkor meg szürkés színűek a betűk, amit szintén nem látni!
Egyszóval tényleg borzalmas, de nem is értem, hogy miért, mert drága!

(#9273) 2csi válasza tka (#9270) üzenetére


2csi
aktív tag

Logitech-em volt és nagyon jó, bár ez a billentyűzetem nem volt tőle, de a logitechek jók szoktak lenni!
Milyen árba gondoltad?
Mechanikuson nem gondolkozol?

(#9274) WolfheartGR válasza tka (#9270) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Jobb felső sarokban megtalálod a keresés opciót. A téged érdeklő típusokat pötyögd be, sok infó gazdája leszel. (Párszor kitárgyaltuk ezeket a billeket emlékezetem szerint.)

2csi:

"Ha nem felülről nézed, akkor nem is látod a gombon a betüket, mert rossz helyen van a led benne, ha pedig világos van akkor meg szürkés színűek a betűk, amit szintén nem látni!"

Szerintem:
Az a probléma azzal a billel, hogy sima átlátszó műanyagból van öntve a bill. Opálos színűből öntve lenne ami megtöri, szétszórja a fényt, ezért látható lesz a felirat. Nézz meg egy sidewinder X6-ot.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9275) Maxtreme válasza Maxtreme (#9263) üzenetére


Maxtreme
addikt

Csak hogy ne törjétek magatokat fölösen, ( :DDD ) megoldottam a problémát. :C

[ Szerkesztve ]

(#9276) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Valakinek volt mar dolga ezzel a billentyuzettel? Tapasztalat? Milyen? A kiosztas tenyleg magyar? A festek birja? Esetleg valami mas ebben a kategoriaban?

Illetve melyik erne meg jobban: a fenti vagy ez?

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9277) Lottheus


Lottheus
tag

Helló
Milyen billentyűzetet ajánlotok a következő feltételek mellett:
jólenne 5000 körül de ez nehezen kivitelezhető ahogy nézem úgyhogy ez az irányár :)
Game- eléshez kell, de funkció billentyűk nem különösebben érdekelnek
Magyar kiosztású legyen
Világító kéne

Trust e-light-ot néztem de jót nem nagyon olvastam róla :(
Köszi

[ Szerkesztve ]

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#9278) BenJoe80 válasza Lottheus (#9277) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Szia!

5000HUF korul en ezt a ket magyar kiosztasu gamer billentyut talaltam: ezt meg ezt. Azaz igazsag, hogy a gamer billnetyuk eleg dragak es amugy is nehez olyanhoz hozzajutni, amelyiknek magyar kiosztasa lenne.

A baj csak az, hogy eleoben meg egyikkel sem talalkoztam, tovabba erdekelne nemi tapasztalat. Erre varok en is.

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9279) Maxtreme válasza Lottheus (#9277) üzenetére


Maxtreme
addikt

normális világítós billt 5-ért soha nem fogsz kapni.
Kicsit drágábban esetleg nézz rá a genius imperator-ra. Bár nekem még nem volt vele dolgom, de igazából rosszakat nem olvastam róla.
Vagy esetleg ott a Revoltec Lightboard XLIII, csak ezt nagyon ki kell fogni.
A jelenlegim előtt nekem is ez volt, komoly gondom igazából sosem volt vele.

(#9280) tka


tka
tag

Oké srácok,köszönöm a segítséget.Utána olvasok,mert nem az számít,hogy huu de jól néz ki. :) THX

a női hülyeség határtalan

(#9281) thomeef


thomeef
őstag

Ma néztem tescoban k260 14ezer magyar huf :DDD Szép kis haszonkulcs...

Aztán már 6-7k körül kapni....

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#9282) Maxtreme válasza thomeef (#9281) üzenetére


Maxtreme
addikt

ahh a tescoba nem szabad semmi műszaki, de főleg logitech cuccot venni. Nem egyszer 100-150%-os hasznot vágnak rá az adott termékre.

(#9283) both68


both68
csendes tag

Van-e valakinek tapasztalata ezzel a billentyűvel: [link]. Esetleg van-e más olyan billentyű, amin egért helyettesítő, jól használható eszköz van?

(#9284) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Meglepő módon billentyűzet választásban kérnék segítséget :) .
Tablethez kéne valami bluetooth-al működő eszköz, aminek nincs külön vevőegysége. Ha egér is lenne a csomagban, az sem gond. Nem normál, asztali méretre gondoltam, de azért lehessen rajta gépelni relatív tűrhetően. Mit ajánlotok?

(#9285) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az lehetséges, hogy a Logitech honlapjáról nem lehet magyar kiosztással rendelni az alábbi billeket? :F

Továbbá ezen billentyűzetek közül melyik a legjobb? :)

Logitech Wireless Desktop MK710
Logitech Wireless Solar Keyboard K750

Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800

Mindegyiket az oldalon jelzett ár feléért tudnám megvenni.

4. lehetőségként egy garanciális, de használt MX5500 bill lenne 11k-ért.

Tehát szinte mindegyik billentyűzet ugyananyiba fájna.

Ki mit ajánl? Melyik leghalkabb, legkényelmesebb, legmegbízhatóbb a 4 közül? :)

[ Szerkesztve ]

(#9286) TigerCat válasza both68 (#9283) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt ha jól emlékszem bemutatták a PH-n. Keress rá, nagyon dicsérték...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9287) nyunyu válasza both68 (#9283) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahhoz kepest, hogy az elodjet 4-5 eve 15k-ert osztogattak *, eleg vastagon fog a Lenovo arazo ceruzaja.

Plane, hogy a regi IBM Travel Keyboardon tapipad is van, igy lehet simizni is, nem csak csiklot pocogtetni.

*: nemeteknel lehetett kapni ~8k-nyi €-ert, magyar kiosztassal...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9288) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
A Logi G105 hogyan teljesít a KRO-s tesztekben? Konkrétan más nem is érdekel, csak a qwerasdfíyxcv együttes.
Google-ban nem nagyon találtam használható infót.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#9289) Maxtreme válasza Vasinger! (#9285) üzenetére


Maxtreme
addikt

A k800-ról tudok nyilatkozni (de gondolom ha a keresőbe beírod, előttem több százan megtehették)
Röviden:
- Ha megfelelő távolságba teszed a vevőegységet, nincs input lag.
- A billentyűk nagyon kényelmesek, egyértelműen minőségi érzetet keltenek.
- Az összeszerelés jó, a "ház anyaga" hagy némi kívánnivalót maga után.
- A billentyűk világosban és sötétben is egyaránt remekül olvashatók.

A 4 közül én (!) egyértelműen a k800at választanám, már csak a világítás miatt is. Nálam ez volt az elsődleges szempont.

[ Szerkesztve ]

(#9290) Vasinger! válasza Maxtreme (#9289) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És a magyar kiosztásról mi a véleményed? A hivatalos honlapon nem tudom kiválasztani, hogy magyarral rendeljem. :F

(#9291) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Konyorgom! Az A4Tech G800V billentyuzetrol tud valaki valami tapasztalatot mondnai? :F

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#9292) Egon válasza Vasinger! (#9290) üzenetére


Egon
nagyúr

Elég nehéz összehasonlítani az általad kiválasztott termékeket: mindegyik másban jó.
Az egyik eleve egy desktop, azaz egér is tartozik hozzá. A másik napelemes, tehát nyilván az energiatakarékosság jegyében készült (ami járhat mondjuk olyan "megszorítással", hogy ritábban kommunikál a géppel, ezáltal megnő az input lag - játékra biztos nem vennék olyat); ráadásul szigetes elrendezésű (kinek bejön, kinek nem). A harmadik versenyző pedig világít.
Válaszd azt, amelyikre szükséged van... :U
Amúgy ezek közül, én is a K800-at preferálnám.
A helyedben felhívnám a Logi-t: tutira létezik magyar kiosztásban (vannak fényképek a neten), nem tudom miért nem lehet úgy rendelni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9293) Vasinger! válasza Egon (#9292) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És a K800 kb mennyit bír átlagos használat mellett 1 töltéssel?

(#9294) Maxtreme válasza Vasinger! (#9290) üzenetére


Maxtreme
addikt

Azt passzolom, magyar kiosztású nyilván létezik (nekem is az van) de hogy a logitól lehet e rendelni, azt passzolom.

(#9295) Maxtreme válasza Vasinger! (#9293) üzenetére


Maxtreme
addikt

saccra oylan 10-12 nap szerintem, de kábelről is üzemel. (viszont a vevő egység ebben az esetben is kell neki!)

(#9296) Maxtreme válasza Egon (#9292) üzenetére


Maxtreme
addikt

Létezik, itt van a sajátomról egy kép:

(#9297) Lottheus


Lottheus
tag

Hi
Megnéztrm a genius imperator billt iponon, ott nem nagyon véleményezték, de nem tűnik rossznak, ha tényleg magyar.
Még vacillálok 10.000 alatt más világító jó gamer billt nem nagyon találok?

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#9298) Maxtreme válasza Lottheus (#9297) üzenetére


Maxtreme
addikt

nem (A4tech-éknek is van valami pilácsolós cuccuk, de az sem éppen tartozik a "gamer" kategóriába)
Tényleg. Homályosítson engem már fel valaki hogy 1 billentyűzet mitől gamer:?
Attól hogy van rajt +10.000 gomb? Elég sokat játszok online, de valahogy soha nem hiányoltam (egérnél oks, ott valóban nagyon hasznos)
A multimédiás billeknél is amivel eddig dolgom volt, max a hangerőszabályzást használtam.

[ Szerkesztve ]

(#9299) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Extra gyors villlámkérdés:

Logitech MX™ 5500 Revolution vagy Logitech Wireless Desktop MK710?

Kizárólag a billentyűzet részük érdekelne.

Melyik lenne jobb választás? A BT vagy a Wifi technológia rendelkezik kisebb input laggal? Melyik a megbízhatóbb?

Azt hiszem el is dőlt, MK710-ből nincs magyar kiosztású :(

[ Szerkesztve ]

(#9300) WolfheartGR válasza Maxtreme (#9298) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Elsősorban az NKRO képesség miatt, másodsorban makrózható, programozható gombok miatt. Harmadsorban egyébb feature-ök is szóbajöhetnek, pl levehető tartozékok.

Ez alapján nem mind gamer amit a gyártó annak hív marketing okokból!
Legalábbis nekem ezt jelenti a gamer bill.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.