Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) MongolZ válasza icecave (#9100) üzenetére


MongolZ
addikt

A töltöttség vége felé - mint minden akkumlátor - egyre lassabban tölt. Ha 10%-ra lett volna merülve, 5 óra alatt biztos, hogy jóval több, mint 2-3%-ot töltött volna.

(#9102) Egon válasza nyunyu (#9096) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyrészt igazad van: én még a régi nyelvekből indultam el, ahol - emlékeim szerint, én legalábbis - az általad felsoroltaknál jóval kevesebb speckó karaktert használtam; másrészt arra is gondoltam, hogy programozáskor általában nem kell ékezetes karaktereket használni (kivéve kommentek), így annyival mindenképpen kevesebb.
Összehasonlításképp: ha hosszabb szövegeket írok, akkor általában játszik az összes ékezetes karakter, értelemszerűen a .,;:()"" karakterek, a § karakter, és időnként egyéb karakterek is (pl. ~).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9103) Vasinger! válasza icecave (#9100) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos olvasgatom a véleményeket, de nem akarom elhinni, mert már régi múzsám már ez a bill+egér páros.

Az egérről rosszakat nem hallottam, azt szerintem marad is, viszont a billentyűzet kérdéses.

Kinézetre pont olyan ami kell nekem: Teljes kiosztás, csiklótámasz, lapos kialakítás. Ez a 3 nagyon hasznos. Sőt még vannak rajta médiavezérlő gombok is FN nélkül ami megint csak jó.

Viszont azt írjátok, hogy nagy hangos a gépelés rajta, viszont ez annyira nem zavarna, mert eddig sem voltak túl halk billentyűzeteim: G11, K300, K200 (most).

Esetleg van még rá esély, hogy valamelyik üzleteben ki lehessen próbálni? Vagy valaki aki pesti adna rá lehetőséget? :D

Továbbá ha minden kötél szakad, milyen más vez. nélküli bill.-t tudok ami Logitech és teljes kiosztású és normális ára van? 7k alatt.

(#9104) icecave válasza MongolZ (#9101) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát ezt a tapasztalatok úgyis megmutatják, persze, ezzel nem téged akarlak kétségbe vonni, nem azért írtam.

Egyértelműen sokat használom, és a nap számára normálisnak mondott 25 LUX feletti értéket sem éri el. Lehet sz*pni fogok még emiatt, merülési és töltési sebességtől függően.

Vasinger!: Az egérrel nekem se volt bajom, kivéve,hogy kevés a gomb rajta (megszoktam az oldalsókat, webes böngészéskor visszaugrás,stb. A fogása számomra kifejezetten kellemes volt.

[ Szerkesztve ]

(#9105) Peddy789 válasza icecave (#9100) üzenetére


Peddy789
őstag

nah ez a töltés már úgy talán reális, anno azért sokkal biztosabb voltál benne hogy nemfog lemerülni

(#9106) icecave válasza Peddy789 (#9105) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem voltam biztosabb, azt írtam, 3 hónap alatt merül le (legalábbis Logi oldalán). Tény,hogy 100%-ról nehezen indult meg, de aztán... napi 1%-ot merül. akkor 100 nap és ennyi, hacsak nem "érintetem" több fénnyel, mint amennyit most kap. Mondjuk napi 12-16 óra használatattal (nem folyamatos gépelés,de dolgozom, gyorsbillek, skype beszélgetés, etc. szerintem teljesen ok ez a napi 1%.

(#9107) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok!

Milyen vezetéknélküli billentyűzetet ajánlanátok (illetve egeret is), ami kellemes használatot biztosít, általános célokra. Nem baj, ha angol a kiosztás, sőt.

(#9108) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Játékra és internetre keresek Magyar kiosztású billentyűzetet, mindenképpen vezetékest,
tudtok ajánlani valamit?

(#9109) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Gigabyte Force K3-ról valakinek tapasztalat?

(#9110) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Végül is megvettem a Gigabyte K8100 v2-t.
Szerintem nagyon szuper az első meglepetés,hogy kék a háttérvilágítása.(és amit írtak hogy csak szemből láthatóak a gombok a kék verzióra nem igaz)
Szuperek a kiegyensúlyozott gombok.
Sokan szidták még a hangerő szabályzót ezt is kicserélték a v2 es verzióba + kapott média gombokat.
Játék közbe is szuper.
Nekem pozitív csalódás egy logitech g15-ről váltottam ami 8 évig kiszolgált most ment tönkre a világítása és kikopott pár gomb.
A leírtak alapján rosszabb minőségre számítottam.
Itt van pár kép a minősége nem a legjobb mert telefonnal csináltam.



[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#9111) Sk8erPeter válasza icecave (#9100) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

94%-nál még mit parázol? :)
MongolZ kommentjével értek egyet, akkor lenne érdekes a lassú töltés, ha valóban alacsony töltöttségen lenne.

=========================

(#9105) Peddy789 :
Te meg ne paráztasd. :D
Attól még, mert 94%-ról lassan kúszott felfelé, az még sztem nem mérvadó. A későbbi tapasztalatok lesznek érdekesek, azért nem hiszem, hogy feltétlenül tölteni kellene egy akksit 94%-nál... :U

=========================

(#9103) Vasinger! :
ha nem hiszel az itteni, MK520-szal kapcsolatos tapasztalatoknak, akkor mi a francnak kérdezed meg a véleményeket? :)
Szerintem pont azért a tízezervalahányszázért elvárható, hogy minőségi anyaga legyen, ehhez képest egy gagyiműanyag fos, én sem véletlenül vittem vissza azonnal másnap, pedig hozzád hasonlóan lelkes voltam az elején.

Sk8erPeter

(#9112) Sk8erPeter válasza Egon (#9091) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Programozásnál lényegesen kevesebb speckó karaktert használsz, mint szövegek írásakor, ráadásul lényegesen gyakrabban"
:Y
Ezen a nem kicsit sántító kommenten igencsak meglepődtem, de látom, azóta szerencsére nyunyu már korrigált, némi időt megspórolva nekem. :D
Az viszont kimaradt a hozzászólásából, hogy pl. PHP-programozásnál aktív kódoláskor a dollárjel ($) a változóknál egyfolytában kell - nem tudom, hogy vagy vele, de én általános szövegek írogatásakor nem szoktam félpercenként vagy még gyakrabban használni ezt a karaktert.
Ezenkívül kihagyta az olykor szükséges ` karaktert (pl. MySQL-nél), vagyis a grave accent karaktert (backtick, stb.), ami általános szövegírogatásnál szintén nem túl sokszor kerül elő...
Újabb szempont, hogy programozásnál ezerszer gyakrabban kerül elő a pontosvessző (;) karakter, mint általános gépelésnél.
Bizonyos nyelvek esetén a kettőskereszt (#) karakter is gyakran előkerülhet pl. kommenteknél.
Változók nevénél az alsóvonás (_) karakter használata is gyakori lehet.
Tehát tulajdonképpen akárhogy gondolkozom, az állításod semmiképp sem igaz. :D

Sk8erPeter

(#9113) Sk8erPeter válasza TigerCat (#9077) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ahhoz viszont egér is jár, amit majd megint kukázhatok, mert a Logitech Anywhere MX-emet nem cserélném le semmire."
Bocs, hogy OFF-olok, de téged nem zavart, hogy nincs középső kattintás, csak a SetPoint felrakása után, a görgő ALATTI gombra rákonfigurálva? (Nekem Payskin hívta fel a figyelmem erre, amikor nagyon azon gondolkoztam, hogy akkor ezt az egeret megveszem, mert hallottam róla pozitívumot, hogy faszán megy mindenféle felületen. De ez így elég gáz.)

Sk8erPeter

(#9114) Peddy789


Peddy789
őstag

10k körül van jó vezetékes mindenképpen kéken világító magyar billentyűzet? vagy menni a minimum amiért venni kell szerintetek?

(#9115) Sk8erPeter válasza Peddy789 (#9114) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom ez provokatív kérdés volt, nem? :D

Sk8erPeter

(#9116) icecave válasza Sk8erPeter (#9111) üzenetére


icecave
nagyúr

Tudom, hogy felesleges még parázni, de próbálgatom, stb. és azért osztom meg a tapasztalataim, hátha azok másnak jóljönnek majd.

Lassan le kell vennem róla a fóliát, mert koszolódik, és letörölni sem lehet, mert rátapad, max. lemosni, de az ugye nem játszik.

(#9117) Sk8erPeter válasza icecave (#9116) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Persze, írogasd csak a tapasztalataidat, jól jöhetnek. :K
Főleg, hogy még mindig rá vagyok azért kattanva a K750-re, a negatívumok ellenére... csak megvenni nem akaródzik. :D (sok pénz, nem jó anyag)

Sk8erPeter

(#9118) vlevi válasza Peddy789 (#9114) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pár forintot még rá kell rakni, és lejebb scrollozni kettőt : 9110

[ Szerkesztve ]

(#9119) Peddy789 válasza vlevi (#9118) üzenetére


Peddy789
őstag

tehát ezt érdemes, :/ értem, de akkoris drága egyszerüen ennyi egy billre érzésem szerint..

(#9120) WolfheartGR válasza Peddy789 (#9119) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezt csakazért mondod mert még nem volt minőségibb cucc a kezed alatt.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9121) lsc válasza zsombor22 (#9110) üzenetére


lsc
nagyúr

Üdv
Megkérdezhetem hol vetted ? Ez a kék világítás jobban tetszik mint a sárga.

Az élet kegyetlen .

(#9122) Peddy789 válasza WolfheartGR (#9120) üzenetére


Peddy789
őstag

volt már, havernál, neki is valami 20k-s billje van... és őszintén nem nyűgözött le valami nagyon... de hát mindenkinek más a fontos

(#9123) WolfheartGR válasza Peddy789 (#9122) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Sajnos manapság nem minden az ár. Ezért nem is drágát írtam hanem minőségit.
Két drága szar nálunk is van itthon (Lycosa, Isku). Mindkettőt odaveri az X6-om. Pedig ez sem tökéletes, sőt.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9124) csimika válasza WolfheartGR (#9123) üzenetére


csimika
csendes tag

Igaz. Kar hogy a legtobb embernek a jo billentyuzet egyenlo a gamer szarokkal. Biztos nem adnek ki 10-20 ezret egy Logitech gamer cuccra.
15 ezerert (szallitassal egyutt Taiwanbol) lehet uj mechanikus Alps switches billentyuzetet rendelni, egy Filco meg csak 50 ezer, vagy kb 30-35 ha billentyuzetes forumon veszel hasznaltat.

[ Szerkesztve ]

(#9125) Sk8erPeter válasza csimika (#9124) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"egy Filco meg csak 50 ezer"
Remélem az a "csak" ironikus volt... :)

Sk8erPeter

(#9126) csimika válasza Sk8erPeter (#9125) üzenetére


csimika
csendes tag

Egy uj Topre jo esetben 80, a jelenlegi billentyuzetem 170 es ha a Topre-t nagyon ki akarod riceolni akkor 200 alatt meg se allsz.

[ Szerkesztve ]

(#9127) Sk8erPeter válasza csimika (#9126) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gratulálok, hogy hajlandó vagy a magyar havi átlagkeresetet jócskán felülmúló összeget fizetni billentyűzetre. :D Erre mást nem tudok mondani, bár sejtésem (és reményeim) szerint nem dicsekedésből írtad le, hogy ennyi lóvéd van egy nyomorult beviteli eszközre. De azért tanulságos, hogy vannak, akik ilyenre költenek ennyi lóvét.

Sk8erPeter

(#9128) Payskin válasza Sk8erPeter (#9113) üzenetére


Payskin
tag

A Logitech korrekt módon kezelte a dolgot: ők küldtek érte futárt, egy fillérembe nem került visszaküldeni. Két és fél hónap múlva (épp a múlt héten) rátelefonáltam a hazai supportra, hogy mi a búbánat van, és sűrű elnézések közepette 3 napon belül nálam volt a pénz. :U

Azóta sem értem, hogy 2012-ben kinek a hülye fejéből pattanhatott ki, hogy nincs szükség a középső kattintásra. :(

(#9129) zsombor22 válasza lsc (#9121) üzenetére


zsombor22
aktív tag

A lambda computerbe vettem.
De szerintem már csak ezt lehet kapni,mondjuk érdekes a kékről semmi info még egy kép se volt a neten.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#9130) lsc válasza zsombor22 (#9129) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi.

Az élet kegyetlen .

(#9131) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv!

Régen emlékszem a Logi Wave erősen ajánlott kategória volt, talán 8E körül ment. Sajnos új billzetet kellene vennem, de ezt a típust úgy tűnik már nem forgalmazzák. Van most valami hasonló árú/minőségű bestbuy darab? K350-t találtam, ami formára megegyezik vele, de nincs szükségem arra, hogy vezeték nélküli legyen.

(#9132) nyunyu válasza Blackhole13 (#9131) üzenetére


nyunyu
félisten

Ergo4000? ~10.5k.

Mondjuk ebbol nincs magyar kiosztasu, csak magyarra ganyolt US, meg a ganyolatlan US.
Esetleg nemet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9133) K_Gabor válasza Blackhole13 (#9131) üzenetére


K_Gabor
tag

Ha ilyen stílust keresel akkor szerintem ez egy nagyon jó választás.
10-11k a vezetékes belőle.Nekem pár hónapja ilyen van és nagyon megéri szerintem.

Ah látom közben beelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#9134) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Köszönöm a tippeket, jónak tűnik, bár nem tudom mennyire tudnám megszokni ott középen azt a valamit nagyítót, de mindenképp megnézem élőben. :D
Aprón van egy K350 6E-ért, annyiért viszont lehet, nem hagyom ott.

[ Szerkesztve ]

(#9135) nyunyu válasza Blackhole13 (#9134) üzenetére


nyunyu
félisten

bár nem tudom mennyire tudnám megszokni ott középen azt a valamit nagyítót

Hasznalja azt valaki?

En leragadtam a Ctrl+gorgonel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9136) K_Gabor válasza nyunyu (#9135) üzenetére


K_Gabor
tag

Én nagy ritkán megpiszkálom,de nem jellemző :)

(#9134) Blackhole13: A formáját kell inkább szokni kicsit,bár ha volt hasonló billed nem lesz gond vele szerintem.Az meg,hogy egy kis botkormány van középen nem sok vizet zavar,nálam legalábbis. :)

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#9137) vlevi válasza Blackhole13 (#9134) üzenetére


vlevi
nagyúr

Comfort Curve 3000-ből van magyar, legalábbis úgy rémlik

[link]

Igaz, ez jóval egyszerűbb szerkezet, mint a Wave, de egy megnézést talán megér.

(#9138) nyunyu válasza vlevi (#9137) üzenetére


nyunyu
félisten

Specko szerint tenyleg van belole magyar.

Ha rendes Ins/Del hatosa lenne, akkor a 4k-s araval siman bestbuy lenne.

Mondjuk MS billzetet csak akkor szoktunk ajanlani, ha konkretan ki is probaltuk oket, mivel a nagyon jo billzetek mellett volt mar par elfuseralt is. (pl. Multimedia Keyboard, Wired 500, meg mintha a Digital Media Keyboard 3000-et is szidtak volna itt a topikban.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9139) stranger28 válasza csimika (#9126) üzenetére


stranger28
addikt

170 'zmeg? :Y Melyik az?
50-et is nehezen utaltam át a Filcora, azt még nem is mind az én pénzem volt.

[ Szerkesztve ]

(#9140) Sk8erPeter válasza stranger28 (#9139) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"azt még nem is mind az én pénzem volt"
Loptál? :DDD

Amúgy nem értem, nincs az a billentyűzet, ami 170-et érne. Még ha hegyekben állna a pénz itthon, akkor is tök feleslegesnek tartanék kiadni ennyit.

===========================

(#9128) Payskin : igen, sztem is nagyon degenerált megoldás. :(
Én elég sokszor használom a középső klikket, úgyhogy tutira idegesítene.

Sk8erPeter

(#9141) stranger28 válasza Sk8erPeter (#9140) üzenetére


stranger28
addikt

Kaptam. :D

(#9142) Kassadin válasza Peddy789 (#9114) üzenetére


Kassadin
addikt

Van 10 alatt is, nevezetesen a revoltec lightboard xl3, kék/piros háttérvilágítással. Azt már nem mondanám rá, hogy jó. Nekem már gyárilag akadt a bal shift, 1 év alatt pedig rendesen kopott némelyik betűn a festék, azért ez gáz szerintem (ha érdekel egy kis bemutató, akkor olvasd el a blogomban). Ha mindenféleképpen ledes bill-t akarsz, akkor szerintem aivia a te választásod. Van róla logouton is bemutató, 13-14e körül mozog a bolti ára. A revoltec meg olyan 6-7e, de olyan is.

[ Szerkesztve ]

(#9143) Psysoul99


Psysoul99
csendes tag

Sziasztok!

Most, hogy átolvastam az utolsó 3 hónapnyi hozzászólást, meg mindenféle infókat neten, úgy döntöttem, hogy beszerzek egy mechanikus billentyűzetet. Elsősorban cherry MX blue / brown billentyűkre gondoltam. Melyiket érdemesebb venni? Tudom, hogy egyéni preferencia, de a blue kicsit talán hangosnak tűnik, bár ha nem nyomjuk le teljesen, akkor az is halkabb, igaz? Talán a brown felé húzok most.

Amire kellene:
Gépelésre használnám (webes fejlesztés, e-mailek stb.), ritkán játék.

Fontos, hogy full size legyen, oldschool ins-home-pageup és kurzor szekcióval, numpad is kell. Néhány plusz gomb a billentyű tetején nagy előny lenne (shut down, calculator, homepage, email, média nem kell).

Örülnék a HU kiosztásnak, de ahogy néztem nem nagyon van mechanikusból ilyen, így maradna a 105 gombos UK kiosztás, ami ha minden igaz jól használható magyar billentyűzetként, úgyse nézem a billentyűzetet.

Amit találtam:
Steelseries 6G V2 angol billentyűzet
WASD keyboard UK (külön tetszik, hogy személyre szabható, talán e-mailezés után még ékezeteket is lehetne kérni rájuk, az editor nem tud ékezetet, negatívum a szállítás ára..talán ha többen rendelnénk egyszerre jobb lenne).

Mit tudtok ajánlani még? Ezeket érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#9144) stranger28 válasza Psysoul99 (#9143) üzenetére


stranger28
addikt

Nem vészes a blue szerintem, olyasmit klikkel, mint egy kicsit hangosabb egér. G400-hoz viszonyítok.

Steelseries az black switches szerintem.

UK kiosztás teljesen jó, pláne, ha nem is nézed.

Mennyi a kereted?

(#9145) Psysoul99 válasza stranger28 (#9144) üzenetére


Psysoul99
csendes tag

30-35 körül szánnék rá, de persze valószínűleg erre még rájön a szállítás.

(#9146) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mi a véleményetek a Logitech Wave-ről? Használtan apróról egész jókat ki lehetne fogni.

Talán ez az egy billentyűzet tűnik az egyetlen normálisnak, most ahogy körülnéztem vez. nélküli kategóriában.

Egyedül ez a hullám kiosztás aggaszt, sose volt ergonomikus billentyűzetem, mennyire könnyen megszokható? Esetleg játékoknál okozhat gondot?
Elsősorban gépelésre venném, programozás, chat, böngészés, de ha néha játszanék FPS játékot a WASD kiosztás kicsit másképp van, meg a több is...

(#9147) troland26 válasza Vasinger! (#9146) üzenetére


troland26
őstag

Nekem ilyen bill-em van . Használtan vettem itt az aprón kb 2 éve .., de mostanra kezd néhány gomb szorulni , lecserélni nem szeretném még , mert egyébként szeretem . Álltalános célokra használom/használtam ..szóval chat , gépelés meg hasonlók ..erre tökéletesen megfelel/t , bár kicsit bosszantó a gombok megszorulása . játékra nem tudom , hogy alkalmas-e ...nem szoktam játszani . Nekem kifejezetten bejön és fekszik a hullám kiosztás , ha ez kipurcan tuti , hogy hasonlót fogok szerválni ....

(#9148) Vasinger! válasza troland26 (#9147) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha vennék biztosan új állapotút vennék és előtte kipróbálnám, hogy hogyan járnak a gombok.

Szóval ettől függetlenül nagyon jó bill? Nem késik? Teljesen kényelmes?

(#9149) troland26 válasza Vasinger! (#9148) üzenetére


troland26
őstag

Nekem is jól működött 1-2 hónapja kezdett el szarakodni . Én többnyire ölben használom fotelből..abszolúte kényelmes ..nem tudok rosszat mondani róla..ja..kb 1x cseréltem benne elemet ( 2 év alatt ) és napi szinten használom a bill-t .

(#9150) Vasinger! válasza troland26 (#9149) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, köszi, hogy leírtad a véleményed. A wave-nek még a régi vevője van, tehát nem a nano unifying, ugye?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.