Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Ł-IceRocK-Ł válasza Maxtreme (#9400) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem szeretem a wireless beviteli eszközöket.
Tegnap megnyomogattam párat a média márkba, nem votl rossz, de furcsák a gombok között nagy közök.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9402) Maxtreme válasza Ł-IceRocK-Ł (#9401) üzenetére


Maxtreme
addikt

jaja, az mint említettem nekem sem tetszik :N

(#9403) stranger28


stranger28
addikt

Logitech is ringbe száll: [link]

(#9404) rayoliviero válasza stranger28 (#9403) üzenetére


rayoliviero
veterán

Csak az ára... :(

(#9405) stranger28 válasza rayoliviero (#9404) üzenetére


stranger28
addikt

Ahhoz képest nem vészes, de persze sok.

(#9406) Envo_


Envo_
aktív tag

Valaki nem tudja hol lehet kapni a Gigabyte K8100 V2-t? Mert neten sehol sem találom, és eléggé "kedvező" az ára pl a SteelSeries 6GV2-höz képest, arra nincs pénzem :(((

(#9407) Chereiose


Chereiose
addikt

Remélem az új logitech mechanikus billentyű megjelenésével olcsóbbak lesznek a régiek....DE nem valószínű mert az egerek se olcsóbbak, ha kijön egy új...sajnos :S

(#9408) vlevi válasza Chereiose (#9407) üzenetére


vlevi
nagyúr

150 dodó a logi oldalán. Az olcsóbb?
Nemhinném.
120-ért van náluk a G510

:(

(#9409) Soucaller válasza Envo_ (#9406) üzenetére


Soucaller
tag

Én is V2 est keresek de mindehol v1 van kirakva az meg kell a kutyának... :U

(#9410) st6969


st6969
őstag

Úgy alakult, hogy megvettem a Logitech MK260-at (kipróbálni sajnos nem tudtam sehol, itt nincs közelben semmilyen ilyen üzlet).
Kár volt.
Itt követnék meg mindenkit, aki megpróbált annak idején lebeszélni :( A billentyűzet elmegy, de az egér... eleve az gáz, hogy a görgő gomb nem az a csendes mikrokapcsolós, ami a legtöbb egéren van manapság, hanem az őskori hangos, tompán kattogós.
Az usb vevőt 2 részben lehet kihúzni a helyéről :) először a burkolat jön, majd a bentmaradó nyomtatott áramkört óvatosan megfogva ki lehet húzni. Nincs letörve semmilyen pöcök, ennyire lazán pattan össze.
A legnagyobb baj viszont az, hogy használat közben folyamatosan akad az egérmutató. Én ezt csak 1920x1080-as felbontásban tapasztaltam, de ott gyakorlatilag folyamatosan. Kisebb felbontásban jónak tűnik. Lehet ezen valamit állítani? :W
Win 8-at használok

(#9411) dEkKoo98 válasza icecave (#9050) üzenetére


dEkKoo98
csendes tag

Üdvözletem!

Én is billentyűzet vásárlás előtt állok! :)

A mostani egy Genius multimédia billentyűzet kb. 7 éves és teljesen jól működik csak már lötyögnek a gombok kicsit, de más baja nincs.
DE a mostani billentyűzetekhez képest elég nagy és már ideje lenne lecserélni.
Ilyen dolgokat szeretném ha tudna elérhető áron és még sem gagyit! :
- lehetőleg közepes méretű csuklótámasz
- jó nyomáspontú gombok
- igényes kialakítás
- magyar kiosztás
A háttérvilágítás nem fontos.
Igazából gamer billentyűzetet szeretnék venni de nem igazán találtam olyat ami magyar kiosztású.

Előre is köszönöm a válaszokat!

deKKo

(#9412) gg72


gg72
veterán

Trust Curve Wireless Keyboard milyen lehet? Az ára egész baráti (5ezer Ft körül):
[link]

(#9413) Ł-IceRocK-Ł válasza gg72 (#9412) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Láttam élőbe a médi márktba, hát élőbe nem túl meggyőző és az a hajlítás szerintem túl sok.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9414) gg72 válasza Ł-IceRocK-Ł (#9413) üzenetére


gg72
veterán

OK ;)

(#9415) Ł-IceRocK-Ł válasza gg72 (#9414) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

De ha tudod nézd meg élőbe, nekem nagyon nem jön be.
Ennyiért már van a Geniusnak is lapos és igencsak jól néz ki.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9416) gg72 válasza Ł-IceRocK-Ł (#9415) üzenetére


gg72
veterán

Persze, majd "megfogdosom" őket. Amúgy nem emlékszel mennyibe került?

(#9417) gg72


gg72
veterán

Apple billentyüzet müködik win7-en?

(#9418) Ł-IceRocK-Ł válasza gg72 (#9416) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A média márkt ba 4-5 körül láttam.
De ha érdekel lgotiech k360 jó árban tudok egy megbízható eladót. Az is ennyi körül van, és vadi új, és hát nem genius.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9419) gg72 válasza Ł-IceRocK-Ł (#9418) üzenetére


gg72
veterán

Ha jobb, mint a K340 (ez van most nalam, de nem igazon jön be, inkabb a laptop-szerü billenytükhöz vagyok szokva, meg zavar a fenyes felület), akkor jühet PÜ-be. ;)

(#9420) batagy


batagy
őstag

Én a Spar-ban vettem egy Silverline MM-KB770 USB billentyűzetet, 1500 Ft-ért, meglepően jó. :)

Az Enter billentyű kétsor magas, a backspace két oszlop széles, a fel-le-jobbra-balra billentyűk és az insert-home-pagedown-stb blokk el van választva a többitől, szóval minden megvan ami kell.
Van rajta pár multimédia billentyű is, alapból működnek. A registry-ben lehet módosítani, ha más progit akarunk a gombokkal indítani, szóval nem kell külön driver.

Annyi negatívum van csak esetleg, hogy az ESC gomb kicsi (fél magas csak, mint a F1-F12 gombok), meg úgy általában a gombok közel vannak egymáshoz, de szerintem egész jó.

(#9421) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok!

A barátnőmet nagyon zavarja ha este tanulás közben gamelek és "kattogtatom" az egeret/billentyúzetet. Valami olyan darabot keresnék, amelyik nagyon-nagyon-nagyon csendes. Tudnátok tippeket adni? (és persze használható játékokhoz :) ).

Előre is köszi.

Sabee

(#9422) GuruZone válasza Envo_ (#9406) üzenetére


GuruZone
őstag

pchelpline.hu-n megtalálod a billentyűzetet, igaz, nincs odaírva a 2.0, de az enyém onnan való. Írjatok levelet nekik és nagyon gyorsan válaszolnak minden kérdésre.

ÉÉÉS itt és így jelenteném be, hogy a K8100-amat lecseréltem egy K8100 v2-re, így egy rövid videóval is tudok szolgálni

>>>> Gigabyte AIVIA K8100 v2.0

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#9423) Ł-IceRocK-Ł válasza Tepsifüles (#9421) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sok sikert a keresgéléshez.
A barátnődnek meg vegyél egy agybadugós fülest vagy egy zárt fejhallgatót, ugyanis nincs néma bill vagy egér. Egy alap szintnél egyik sem tud halkabb lenni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9424) Hunork válasza GuruZone (#9422) üzenetére


Hunork
veterán

Szép darab! :K :C

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#9425) vlevi válasza Ł-IceRocK-Ł (#9423) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ugyanis nincs néma bill vagy egér"
Általában a Space-n bukik meg, hogy halk-e vagy sem. Ezenkívül a halkság nagyon függ attól, hogy milyen "lendülettel" gépel az ember. Mert mindegyik halk, amikor óvatosan nyomogatjuk, de amikor gyorsan gépel valaki, akkor nem figyel oda, hogy ne nyomja le erősen a billentyűt, és olyankor jön a hang.
De egy minőségibb cuccnál később. Egy Genius sajnos képes arra, hogy 1-2 hónap után teljesen elkopjon belőle minden csillapítás, és a műanyag csattanjon a műanyagon. Akkor jó, ha a gumiharangok képesek elnyelni ezt az ütést.

(#9426) Maxtreme válasza Tepsifüles (#9421) üzenetére


Maxtreme
addikt

Tess.

Néma bill:

Néma egér:

Egyik sem szép, egyik sem jó, egyik sem használható, de legalább némák :DDD
Viszont ezeken kívül nagyon nem is fogsz kapni oylan beviteli eszközt amiknek abszolút nincs hangjuk
Vagy esetleg javasolhatnám ezeknek az alkalmazását:

[ Szerkesztve ]

(#9427) GuruZone válasza GuruZone (#9422) üzenetére


GuruZone
őstag

Megerősítve, hogy a 2.0-ás verziót kapni a pchelpline.hu-n

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#9428) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ha választani kéne, hogy 16k-ért melyik billentyűzetet vegyem, melyiket ajánlanátok?

Mindkettő 16k-ért lenne.

Logitech K800 kb. féléves, garis

Mx 5500 egérrel több mint 2 éves, kb. fél év gari van rá, de van hozzá egér is.

Gépelés szempontjából melyik lenne a legjobb?

A K800 nagyon csábít a világító billentyűk miatt, de az kicsit zavar, hogy saját akksija van, tehát nem cserélhető. Tehát ha lemerül muszáj vezetékkel használni, másrészt meg ha elhasználódik, akkor nem lehet cserélni se.

Mennyi ideig tart a töltés?

(#9429) jilian válasza Maxtreme (#9426) üzenetére


jilian
addikt

:DDD
Melyik filmben láthattam ilyet?

(#9430) Maxtreme válasza Vasinger! (#9428) üzenetére


Maxtreme
addikt

"saját akksija van, tehát nem cserélhető"

De.. Sima eneloop AA-s aksik vannak bent, bármikor ki lehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#9431) Vasinger! válasza Maxtreme (#9430) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha jól láttam, akkor ezek Ni-Mh akksik.

Tehát ha van itthon 2 Ni-Mh Duracell 2650-es akksim akkor gond nélkül kicserélhetem rá, ha azok lemerülnének? :F

(#9432) vlevi válasza Vasinger! (#9431) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, kicserélheted, de nem fog lemerülni :)
Nekem is eneloop van a fényképezőgép vakujában, marhajó cucc.
Az eneloop abban különbözik a hagyományos cerka akksiktól, hogy akár 1 évig is megmarad a töltöttségének 70-80%-a, ha nem használod. Ezzel szemben egy hagyományos ceruzaakkumulátor már 1 hónap után is alig-alig használható. Nem azért, mert elfogyasztod belőle a szuflát, akkor is van egy elég jelentős önkisülése, ha a fiók mélyén tárolod.

(#9433) Maxtreme válasza vlevi (#9432) üzenetére


Maxtreme
addikt

Így van.
Ha jól tudom egyedül a Sonynak van még ehhez hasonló akksija.
Az energizer, Duracell széria labdába nem rúghat emellett. :)

(#9434) Maxtreme válasza Vasinger! (#9431) üzenetére


Maxtreme
addikt

Kicserélheted, de minek is? :D
Kb 1 óra alatt teljesen feltöltődik a billentyűzet (addig is használhatod kábelen keresztül) és kb 10-12 napot elmegy 1 töltéssel.

(#9435) WolfheartGR válasza Maxtreme (#9434) üzenetére


WolfheartGR
őstag

ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9436) Vasinger! válasza Maxtreme (#9434) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát ha ez tényleg így van, akkor valóban nem fogom kicserélni, csak túl szép hogy igaz legyen :D

Amúgy melyik technológia/billentyűzet közvetlenebb?

Tehát hol van kevesebb késés? Az Mx5500-nál a BT miatt vagy K800 Wifi?

(#9437) Maxtreme válasza Vasinger! (#9436) üzenetére


Maxtreme
addikt

huha hát az mx5500-ról nem tudok nyilatkozni, de a k800-nál ABBAN AZ ESETBEN nem érzékelhető semmilyen input lag, ha közel van a vevőegység.
Olvass vissza, (vagy használd a keresőt) írtam erről pár postot. Első körben sajna nagyon megszívatott.

WolfheartGR : oks :)

(#9438) wwhy válasza Maxtreme (#9433) üzenetére


wwhy
veterán

Nem jól tudod, lassan minden gyártó piacra dob ilyet típusú aksit:) :

Én az Eneloop mellett használtam Vartát, GP-t, Duracellt és Panasonicot - és csak ez utóbbi ért az Eneloop nyomába. De igazából a Vapextech Instant és az Uniross Hybrio aksik aprofik, csak hát nálunkfelé nem hozzáférhetők :(

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9439) nyunyu válasza wwhy (#9438) üzenetére


nyunyu
félisten

Unirossnak a sima NiMH akkuja eleg csapnivalo volt, 2-3 ev utan kifolyt mind.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9440) wwhy válasza nyunyu (#9439) üzenetére


wwhy
veterán

Sajnos nekem semmilyen Uniross, Ansmann nem volt, most viszont van eladó kb. 12 AA aksim (Energizer, Varta, Eneloop, Panasonic) :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9441) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos jelentem, hogy most már a K800-ról gépelek. :)

Hát egy cseppet sem bántam meg, hogy megvettem. Ég és föld az ezen való gépelés.

A korábbi alsó-közép kategóriás billentyűzeteim közelébe sem érnek ennek, pedig próbáltam már párat: K120, K200, K300, K340, G11, G15 stb stb.

Ezen élvezet a gépelés. Nem tudok félreütni rajta, beszarás.... Azt hittem, hogy már én felejtettem el gépelni, de kiderült, hogy ez nem így van.

A világítás hihetetlen jó, bár arról lesz pár kérdésem a hozzászólás végén.

Mindenesetre megérte a nem is kevés összeget 16k-t fizettem érte, vadonat újonnan szinte, aki használta még nem is tette fel töltőre mert még annyit se használta, a töltő kábelét én csomagoltam ki hozzá.

A világítással tehát a kérdésem:

Szóval milyen opciók vannak? Van a 3 opció ugye a setpointban:
- Kéz érzékelés
- Adott ideig világít gomblenyomás után.
- Kikapcsolás.

Viszont a fény érzékenységét hogyan lehet állítani. Tehát az oké, hogy az FN gombokkal tudom állítani, de a azt hiszem van rajta fényérzékelő is. Azt hogyan lehetne feléleszteni? Pontosan hogy működik ez?

[ Szerkesztve ]

(#9442) rayoliviero válasza Vasinger! (#9441) üzenetére


rayoliviero
veterán

Jó áron vetted nagyon. :)

(#9443) Maxtreme válasza Vasinger! (#9441) üzenetére


Maxtreme
addikt

A mozgásérzékelő érzékenységére gondolsz? (ez de szép így leírva :DDD )
Azt sajna sehogy Egy kis késés lesz mindig. Tehát nem pontosan akkor kapcsol be a világítás amikor a billentyűzet fölé teszed a kezed, hanem mondjuk 1 sec múlva. :)

A fényerőt pedig FN+F5/F6 (csak manuálisan működik tudtommal, nincs automatikus fényérzékelés. Aztán lehet én tévedek, soha nem keresgéltem mert nincs rá különösebb szükségem :) )

Am grat hozzá :C
Ha esetleg előjön az input lag, nem bepánikolni, hanem közelebb tenni az érzékelőt! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9444) stranger28


stranger28
addikt

Valaki használ itt dvorak kiosztást?

(#9445) Vasinger! válasza Maxtreme (#9443) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem. Elvileg van benne fényérzékelő ami a háttérvilágítást állítja automatán. Erre lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet ezt kapcsolni.

Más:

Azt meg lehetne oldani, hogy a billetyűzetet 2 géphez is használnám, ha van 2 db vevőm? Ha igen, hogy?

(#9446) zsotty4


zsotty4
tag

Üdv , nézegettem kicsit a billentyűzeteket, és megtetszett a k360. Méret, kiosztás , stb minden tekintetben megfelelne az ízlésemnek, csak hát wireless... Ezért kérdezlek titeket, hogy hasonló billentyűzet vezetékes kivitelben létezik-e?

(#9447) Vasinger! válasza zsotty4 (#9446) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pont ugyanilyen van logitech k300 néven, de már kifutott, tehát sztem csak aprón fogsz találni. Amúgy mi a baj azzal, hogy wireless? Semmiféle késés nem érezhető, komoly játékra meg úgysem ennyiért vesz az ember billentyűzetet.

(#9448) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Vettem egy Logitech Touch Kexboard-ot (K400) mert néhanap a szimulátorozom a szoba másik sarkában lévő cockpitemben, és marha praktikus, hogy nem kell a meglévő bill+egér kombót hurcolászni.

A K400 vásárlása előtt azt olvastam róla az iPon termékfórumon, hogy hajlandó más Logi-billentyűkkel együtt párhuzamosan (!) is dolgozni, azaz nem kell csereberélni őket a használatukkor. Sajnos nekem ennek ellenére a meglévő vezetéknélküli Logitech szettemmel nem megy (a típusát nem tudom, elég blőd, de már lekopott róla a felirata) bár az még a régifajta vevőegységgel van ellátva, nem ezzel a mákszemnyi USB csatival.

Kezd világossá válni, hogy ebből a "fő" szett cseréje lesz, de az a kérdésem, hogy melyik Logitech-re cseréljem? Olyan kellene ami biztosan hajlandó együttműködni a K400-al... Egyébként normál napi használathoz lenne, nincs szükségem a gamer csoda billenytűzetekre...

(sajnos az iPon-on már nem forgalmazzák a K400-at, így a fórumán sem tudtam ezt megkérdezni)

Előre is köszi!

(#9449) Laybee válasza #48967168 (#9448) üzenetére


Laybee
őstag

Árulják a k400at iponnál. Miért ne árulnák?

(#9450) Egon válasza #48967168 (#9448) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha mindkét vevőegységet csatlakoztatod a géphez, elvileg mennie kell. Ha azt akartad elérni, hogy egyetlen vevőegység lekezelje a régi szettedet is meg a K400-at is, az úgy nem fog működni.
Ha egy vevőegységre akarsz több eszközt kötni, az a Logitech® Unifying technológiát használó eszközökkel elvileg lehetséges. Ha szettet akarsz, akkor csak a Wireless Desktop MK710 játszik, ha jól látom.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.