Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

5ezres kategóriában létezik minőségi, halk billentyűzet (csak word-re, semmi játék), vagy ne álmodozzak?

Alias: Júzer error

(#8202) Pantok válasza qfm (#8200) üzenetére


Pantok
aktív tag

Hát ezt ki kell próbálnod.
Laptop billet összehasonlítani egy mechanikussal - világ két oldala.
Ráadásul nagyon emberfüggő, én levágnám ak ezeimet mielött önszántambol laptopbillhez folyamodnék.

(#8203) qfm válasza Pantok (#8202) üzenetére


qfm
senior tag

Számomra sokkal jobban beváltak eddig, mint a hagyományos alsó kategóriás billentyűzeteim. Rövidebb úton járnak a gombok, puhán, könnyebb lenyomni őket, nem fárasztó a hosszú távú gépelés, jól alátámasztott a csukló. Mivel nem kell nagy, és nehezen járó gombokat erőből ütögetni, így gyorsabb, és kevésbé fárasztó a gépelés, ezért szeretem őket. De mint mondtam, csak alsó kategóriás billentyűzetekkel találkoztam még, így ez lehet nem mindre igaz.

Kipróbálnám szívesen, de nem tudom milyen boltba lenne raktáron, kipróbálható mechanikus Cherry MX Blue kapcsolós billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#8204) Sk8erPeter válasza Pantok (#8202) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"én levágnám ak ezeimet mielött önszántambol laptopbillhez folyamodnék."
Alig szélsőséges vélemény :DDD

Ennyire nem találod kényelmesnek?
Biztos nem próbáltál még gépelni hosszabb távon mondjuk az Y570-nel :D Mondjuk nyilván rá is kell állni.

Sk8erPeter

(#8205) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
notihoz szeretnék billt venni alapvetően játék célra: azaz ne a noti billjét verjem játék közben. :D
ami elvárás: könnyű legyen, minél vékonyabb (hogy ha kell, notitáskába is beleférjen), de masszív, hogy azért ne essen szét két menet TF2 után. valamint olcsó legyen.
korábban G15öm volt, olyan feeling tudom, hogy nem lesz, de hátha... :)

www.brczart.hu

(#8206) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Megláttam egy Revoltec XL2-t a boltban, meg is vettem mert megtetszett. Amikor hazaértem és kipróbáltam vettem észre, hogy egy rakás sz@r. Visszavittem a boltba, és szerencsére becserélik, de tanácstalan vagyok, hogy milyenre kéne cserélni. A világításról már lemondtam. Ezeket nézegettem: A4Tech X7 G800V, Microsoft Curve 3000, Microsoft 600, de a Logitech MK320-al is szemezek. Nem feltétlenül hátrány a vezeték nélküli (bár játékoknál talán). Szóval, szerintetek ezek közül melyik a legjobb? (Más is szóba jöhet, itt veszem, de 10k fölé semmiképp sem akarok menni.

Szerk.:
Szempontok:
-Magyar kiosztású legyen
-2 soros enter
-Játékra is alkalmas legyen (tehát jól kezelje azt, ha egyszerre több billentyűt is lenyomok)
-Halk legyen (bár ez nem fontos, de azért jó lenne)
-Kényelmes legyen

[ Szerkesztve ]

(#8207) deathtania válasza peter9228 (#8206) üzenetére


deathtania
senior tag

az XL2 tényleg ratyi, de az XL3 már mérföldekkel korrektebb, lesd meg azt is.
ha nem kellene magyar, én mondanám a Logitech G11ét, vagy ha találsz olcsón akkor G15. nagyon kis megbízhatók, csak épp angol kiosztásos (emiatt tanultam meg vakon gépelni, szal haszna is volt.)

és háttérvilágításos is mindkettő.

www.brczart.hu

(#8208) peter9228 válasza deathtania (#8207) üzenetére


peter9228
aktív tag

Bocs, elírtam, XL3-at vettem. Az nem tetszett, hogy ha a gomb szélét nyomom meg, nem lehet benyomni.

(#8209) deathtania válasza peter9228 (#8208) üzenetére


deathtania
senior tag

az akkor faxa, hogy az XL2 után is egy kalap f*st csináltak az XL3ban. pedig olyan jól nézett ki, még szemeztem is vele...

www.brczart.hu

(#8210) -HajTömeg- válasza peter9228 (#8206) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A Microsoft Curve 3000-el én is szemezek,ha valakinek van vele tapasztalata ossza meg velünk! :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#8211) nyunyu válasza Pantok (#8192) üzenetére


nyunyu
félisten

Edit: Pontosabban a röhejesen szar bill azért tudja negaítvan befolyásolni a teljesítményt is, de 2k-ért teljesen értelmeset lehet már venni.

Regebben ajnaroztam az egypalcas billzetek kozott a Labtec Standard+-t, mint teljesen jol hasznalhato olcso billzetet.

Icon7 Classicot, az sem az almaim netovabbja, meg a ketpalcas szintet sem eri el, de a

Heten kollega par honapos laptopjan kellett dolgozni, amihez a Standard+-ra megszolalasig hasonlito USBs Labtec billzetet dobott a random generator (ertsd: epp ez volt olcson a nagykerben, amikor a laptop lett beszerezve), de 2 perc utan minden bajom volt tole, annyira nehezen jarnak a gombjai.

Kolleganak persze nem tunt fel, mert a regi asztali gepehez valami 6-7 eves retket hasznal, meg katasztrofalisabb ergonomiaval.

Nekem 2.5 eve dobott egy
Icon7 Classicot ugyanez a random generator, ez sem az almaim netovabbja, meg a ketpalcas szintet sem eri el, de valahogy ezen gepelni is lehet.

Anyam oregecske bezs L Value Keyboardja helyett kene valami NEM fekete, USBs, joaras, magyar kiosztasu hagyomanyos billzet, de fogalmam sincs mit lenne erdemes helyette venni.

MS Wired 600-bol sosem letezett nem fekete, de a feketet se nagyon lehet mar kapni.
L Deluxe 250/Internet 350 is megszunt. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8212) ratcache válasza nyunyu (#8211) üzenetére


ratcache
aktív tag

MS Wired 600-bol sosem letezett nem fekete, de a feketet se nagyon lehet mar kapni.

a kaphatóság persze már más kérdés... :U

(#8213) peter9228 válasza peter9228 (#8206) üzenetére


peter9228
aktív tag

Gigabyte Force K3-ról mit kell tudni? Ha lehet még ma kéne egy gyors válasz erre és az előző kérdésemre:)

(#8214) royalka


royalka
őstag

Nah találtam hardver aprón Genius I820-at ma meg is jött. Kicsit szokatlan a külön média gombok hiánya de amúgy egy nagyon kényelmes kis bill. Az egér nevetségesen kicsi, számomra használhatatlan, de nem is ez volt a lényeg. 5 ropit simán megért.. Köszi mindenkinek a segítséget.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#8215) Ptech válasza peter9228 (#8206) üzenetére


Ptech
őstag

Nekem elvileg holnap jön meg az A4Tech X7 G800V-m, majd leírom, hogy mik a tapasztalatok.

(#8216) po1son válasza Ptech (#8215) üzenetére


po1son
addikt

Én tegnap vettem meg. Eddig meg vagyok vele elégedve. Kicsit szokatlan volt először, mert a régi billentyűzetemet majdnem 8 évig használtam, de most már kezdem megszokni az újat.
A gépelés egyébként kényelmes és a csukló támasz is jól jön főleg játéknál. Viszont nem vmi halk, de ilyen áron szerintem ez elfogadható.
A wasd és a lefeljobbball nyilak azok narancssárgák, amik szerintem nagyon jól néznek ki és ami még lényeges, hogy gumiborításúak. A bill driver-ét feltéve egyébként kapunk egy olyan parancsikont az asztalra, hogy X7 Oscar Keyboard Editor.
Ha ezt a programot elindítjuk, akkor itt a 16 gyors gombot betudjuk állítani, hogy milyen célt szolgáljon. Elején megemlíteném azt, hogy 5 profil áll rendelkezésünkre vagyis 5 féle beállítást lehet alkalmazni a 16 gyors gombra. A beállításokat egyébként el lehet menteni a bill memóriájában vagyis, ha másik gépen használjuk, akkor ott ugyan úgy tudjuk használni azokat a beállításokat.
Most hirtelen ennyi. Lusta vagyok továbbfolytatni. Azt ne kérdezték, hogy vízálló-e, mert nem próbáltam és nem is fogom. :DDD
Tehát ár/érték arányban szerintem jó választás.

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8217) peter9228 válasza Ptech (#8215) üzenetére


peter9228
aktív tag

Nekem is holnap jön meg, majd én is leírom:)

(#8218) vlevi


vlevi
nagyúr

Én a múltkor láttam a Mediamarktban egy ilyen Speedlink billentyűzetet.

Látszatra bejövős, minőségét nem tudom.

(#8219) Sk8erPeter válasza vlevi (#8218) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Uhh, de jól néz ki így első ránézésre (legalábbis nekem tetszik). Nem tudod, milyen típus?

Sk8erPeter

(#8220) royalka válasza vlevi (#8218) üzenetére


royalka
őstag

Árat nem tudsz mondani?? Nálunk nincs, csak elég messze. :(

:P
Sk8erPeter:
Speedlink SL-6455-SWT
Elvileg

Nekem is nagyon bejön, lehet csere lesz. kábeles.. :W

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#8221) Sk8erPeter válasza royalka (#8220) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Á, köszi! :)
Igen, nekem is ez az egyetlen bajom, hogy kábeles :(
Mondjuk persze még jobb lenne magyar kiosztással :P

Amúgy azt nézem, hogy még ebay-en sincs. Ez valami új bill., or what?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8222) deathtania


deathtania
senior tag

hali!

kinéztem magamnak egy ilyen Genius billt. arra használnám, hogy amikor gamelek egy kicsit, akkor ne a notim billjét verjem szét. ez kb heti 1-2 alkalom. erra megfelel igaz?

valakinek valami tapasztalata van esetleg vele?

www.brczart.hu

(#8223) peter9228 válasza deathtania (#8222) üzenetére


peter9228
aktív tag

Én egy ilyet nyomkodtam meg a boltban, nem rossz. Olyan átlagos. A WASD és nyilak nem gumiborításúak, csak más színűek. Amit néztem, az még az volt, hogy a gombok szélét lenyomva működik-e, és működik (nem ragad be). Szóval szerintem neked megfelelő lenne.

(#8224) deathtania válasza peter9228 (#8223) üzenetére


deathtania
senior tag

köszönöm, magam is így vélem. :R
ez esetben meg is rendelem. :)
igaz minőségi viszaesés lesz egy Logitech G15 után, nem is várok tőle csodákat, csak a notit akarom kímélni. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#8225) zetecR válasza vlevi (#8218) üzenetére


zetecR
addikt

Én elég régóta használok egy Speedlink Silent Keystroke-ot és kezdeti bizalmatlanságomat szépen leépítette, kifejezetten megszerettem, valóban csendes, elég pontos billentyűzet.

(#8226) Strauss


Strauss
senior tag

Sziasztok!

Billentyűzet vásárlás előtt állok ( bármily meglepő ) ,Ötleteket várok
Kritériumok : Magyar kiosztás, világítós , USB hub a többi nem lényeg.
Játékra és gépelésre kellene , most egy Trust easy silverakármit használok , csak már hangos is a lelkem, meg hát setétbe nem látom :)))
Előre is thx.

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#8227) deathtania válasza Strauss (#8226) üzenetére


deathtania
senior tag

Logitech G11/G15 vagy egyéb világító billje. kb elpusztíthatatlanok, csak ajánlani tudom őket. :)

g11et használtan kapsz, kb 6-7k max az áruk, de ha hibátlan, akkor még évekig az lesz.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#8228) Egon válasza Strauss (#8226) üzenetére


Egon
nagyúr

Magyar kiosztású, világítós, minőségi, kifejezetten játékra alkalmas billentyűzet (ami még ráadásul halk is), nem nagyon létezik (még jó, hogy az olcsó kitételt nem szerepeltetted, mert akkor végképp impossible mission...:)) ).

A Logitech G szériás cuccai (meg az MS Sidewinder billek) elég jók, de nincsenek honosítva (valamint az előbbiek nekem picit hangosnak tűntek).
A Logitech K800 elérhető magyar kiosztással, halk is, minőségi cucc, szépen világít - de mivel wireless, HC játékra nem merném ajánlani (ráadásul nagyon húzós az ára). Roccat Isku-t szidják mint a bokrot. Esetleg még a Gigabyte K8100 van (de azzal kapcsolatban is vegyesek a vélemények).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8229) royalka válasza zetecR (#8225) üzenetére


royalka
őstag

Én egy Dual Color-t már vagy 3 éve.. Teljesen meg vagyok vele elégedve a csere is csak azért volt mert megtetszett a Apple fíling :D

Kérdés: vajon a hogyan tudok a jobb sarokba lévő csillag gombhoz funkciót rendelni??? (bill genius i820)

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#8230) Falcon C. válasza Egon (#8228) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Mit mondanál arra, hogy magyar kiosztású, fekete és halk billentyűzet? Semmi extra nem kell, csak ezeknek a kritériumoknak kellene megfelelni (olcsó persze lehet!). Még egy apróság: az is mindegy hogy vezetékes-e, vagy sem. Köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#8231) vlevi válasza Falcon C. (#8230) üzenetére


vlevi
nagyúr

MS Wired 600.

(#8232) vscotina válasza vlevi (#8231) üzenetére


vscotina
aktív tag

Azt is meg tudod mondani, hogy hol kapható fehérben??? köszönöm

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#8233) vlevi válasza vscotina (#8232) üzenetére


vlevi
nagyúr

Fehérben még nem láttam. Csak képen. De a kérdés pont a feketére vonatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#8234) Falcon C. válasza vlevi (#8233) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Egyelőre a rágcsáló nélküli feketét sem találom, egyik üzletben sem. :O

Fehér meg a hivatalos honlapon sincs.

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#8235) F34R válasza qfm (#8203) üzenetére


F34R
nagyúr

Hát ahogy érzed , semmivel nem nehezzebb lenyomni egy mechanikus switch-et mint egy sima rubber dome-t. ez a notebook bill érzés addig jó még nem egy olyan illető nyomkodja akinek robosztusabb a keze ( vagy szereti érezni hogy az a bill rendesen le van nyomva.)
Mondjuk nekem mechanikusból is nagy vágyam egy brown kapcsolós nem teljes 88 gombos (us,uk )billenytűzet. Kipróbálni nem merek őket mert az eladó törölgetheti a nyálam a pulton. :P

(#8236) vlevi válasza Sk8erPeter (#8219) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ma is jártam a médiában, és sajnos az enter pont olyan lapos rajta, mint a becsatolt képen. Az Enter fölött van az ű betű.

(#8237) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Microsoft Curve 3000-ról tapasztalata valakinek? :F

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#8238) Aidan85 válasza -HajTömeg- (#8237) üzenetére


Aidan85
aktív tag

(#8239) -HajTömeg- válasza Aidan85 (#8238) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R

Alias: Júzer error

(#8240) deathtania válasza peter9228 (#8223) üzenetére


deathtania
senior tag

köszönöm a megerősítést, már meg is érkezett a kis Genius KB-G235. azt kell mondjam, hogy ebben az árkategóriában maximálisan jó. kicsit emlékeztet a G15ömre. nagyon könnyű vele gépelni, és ha a gombok szélét nyomom le, akkor is szépen lemennek a gombok. ezt a hsz-t már arról írom. azt hiszem szimplán ezt fogom használni a mindennapokban is. :)

www.brczart.hu

(#8241) qfm válasza F34R (#8235) üzenetére


qfm
senior tag

Félre értettél valamit. Pont a nem mechanikusok közötti összehasonlítást írtam, és azok között érzem a minőségi laptop bill.-t jobbnak (erre a hsz-re válaszoltál). A mechanikust próbálnám ki szívesen, ha lenne rá módom. De mivel nincs, ezért érdeklődtem az elején, hogy mennyivel ad másabb gépelési élményt.

"ez a notebook bill érzés addig jó még nem egy olyan illető nyomkodja akinek robosztusabb a keze"

Nincs kis kezem, és erőm is van hozzá elég, hogy szétverjek egy normál billt, de ha órákon át írsz esetleg, akkor nem mindegy hogy milyen gombokkal küzdesz. Főleg, ha következő nap is még írni akarsz, nem a kezed pihentetni.

(#8242) F34R válasza qfm (#8241) üzenetére


F34R
nagyúr

hát igen én is szívesen kipróbálnám az összes switch-et , könyebben járnak atól nem kell félni hogy annyira elfáradnak az újjaid.

(#8243) Kobe


Kobe
veterán

logitech wireless billentyűzetből milyet érdemes venni, ami nem túl drága, de használható ?

van egy m510-es egerem, annak van már ilyen okosabb fajta usb csatlakozója, amire több készüléket is rá lehet kötni, valami olyasmi kellene ami azzal kompatiilis

mivel az asztal billentyűzettálcáján lenne ahsználva így jó lenne ha nem lenne túl magas. Elvárás semmi extra, esetleg 1-2 programozható gyorsbill, és hogy ne legyen 90 es évekbeli irodai kattogós hangja :)

(#8244) Sk8erPeter válasza F34R (#8235) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"ez a notebook bill érzés addig jó még nem egy olyan illető nyomkodja akinek robosztusabb a keze"
Ez nem igaz. Nekem eléggé lapátkezem van, mégis szeretem, ha finoman jár a billentyűzet, mint pl. a Lenovo Y570 billentyűzete esetén. Az ilyen csattogós billentyűzetektől meg kimegyek a fazonomból. Szóval ez pusztán egyéni preferencia kérdése, nem kézmérettől függ.

Sk8erPeter

(#8245) Csatii


Csatii
csendes tag

Sziasztok!

szerintetek melyik bill a jobb? árba és minőségbe is.

-genius slimstar i220
-genius slimstar i222

előre köszi a segítséget!

Apple iPhone Best!

(#8246) -HajTömeg- válasza Csatii (#8245) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nekem a 222 van,semmi különös...
Hamar elég zajos lesz,de ebben az árkategóriában nem rossz.

Alias: Júzer error

(#8247) Csatii válasza -HajTömeg- (#8246) üzenetére


Csatii
csendes tag

aha, köszi! :DD :DD

Apple iPhone Best!

(#8248) Falcon C. válasza vlevi (#8231) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Esetleg az MS Wired 600 helyett valami szintén halk, fekete és nem agyament árú billentyűzet? Sajnos a 600-ast csak egérrel együtt lehet megvenni, rendelni mindenfelé. :F

OK, szettben sem drágább 6ezernél, de minek vegyek még egy egeret, így is van itthon kettő...

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#8249) Kobe válasza Kobe (#8243) üzenetére


Kobe
veterán

ötletek ? tetszik a logitech k350, talán még bevállalnám - 1 helyen 9800ért láttam, a többi 5-7ezer forintos legalja logitechekhez képest nagy ugrás lenne, de nem tlaálok sehol magyar kiosztásút :(

(#8250) F34R válasza Kobe (#8249) üzenetére


F34R
nagyúr

logitech wave hun kiosztéssal van

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.