Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) nyunyu válasza Mercutio_ (#9898) üzenetére


nyunyu
félisten

Anyamnak is kene valami epkezlab billzet az 5 eves L Value helyett.
Kulon bonyolitja a kerdest, hogy ragaszkodik a vilagos billzethez, nem jo neki a fekete.

De MS Wired600-at mar nem kapni, oldschool L Deluxe 250/Internet 350 sem nagyon van. :(
Ujkori L-ek kozul a K300-at sikerult eloben "hasznalnom", nagyon gagyi.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9902) bads1 válasza nyunyu (#9901) üzenetére


bads1
aktív tag

Most rendeltem Wired600-at iPonból, igaz csak egérrel együtt lehet kapni de nekem pont szükségem volt arra is.

(#9903) maestro87 válasza Alpachino (#9900) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor majd várom a véleményed a termékről.:) Esetleg egy fényképet a valós billentyűzet kiosztásról is feltehetnél ha van rá mód.

Engem csak az dühít, hogy boltokban nem árulják egyiket sem, ha igen akkor sincs raktáron, így nem lehet élőben megnézni hogy milyen. MediMarkt-ban meg hasonló áruházakban is csak a méreg drága világítós Logitech-et látni, amit jóformán a kutya sem vesz meg. Úgy látszik ezt is látlanban kell majd megvennem mint az egeret.:(

(#9904) Alpachino válasza maestro87 (#9903) üzenetére


Alpachino
veterán

Videókat nézegettem róla én is és ez alapján választottam....veszteni nem vesztek vele 5K-t nekem simán ér, már a videók alapján is :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9905) #90933760


#90933760
törölt tag

Vettem egy Logitech K120-at, volt hozzá egér is. Teszkóba, 6k pénz. A bill egész jó, gyorsan tudok írni, nem ütök félre, mondhatni halk is, olyan furcsa érzés írni rajta az igaz, majd megszokom. Egész elviselhető. Az egér már nem ilyen jó, de megteszi. Mérete meg a súlya is jó, nem az a kisfos, utálom a kicsi egeret. A görgőt sokkal erősebben kell nyomni, mint az egérgombokat, ez kicsit idegesítő. Illetve az a hang amit kiad, életében nem láthatott olajat, még talán homokot is szórtak bele, hogy ilyen hangja legyen.

Használható, low end cucc, éppen arra jó hogy használd. Sokalltam az árát, de csak ez volt olyan felépítéssel ami nekem kellett.

Előtte megpróbáltam egy 1600 pénzes Teszkós billt, na te jó ég az mekkora katasztrófa. Ilyenkor megnyugszom, hogy azért ez a Logi mégse volt annyira drága. :U

[ Szerkesztve ]

(#9906) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Milyen bill-t. ajánlanátok ezekre:
-játék
-gépelés (lehetőleg gyorsan :D)
olyasmi tetszene mint pl az alma bill. ami vékony nem valami magas és gyorsan lehet rajta gépelni :D vagy alma vagy akár valami hasonló logitech bár arról hallottam jót és rosszat is :D (ezért is jöttem ide :)) )
ár ~15körül max..
Előre is köszi és remélem átment amire gondolok :)

(#9907) nyunyu válasza #90933760 (#9905) üzenetére


nyunyu
félisten

Mashol 4.5-5k a Desktop MK120. :DDD

L weblapjabol szokas szerint nem derult ki, hogy M90 vagy M100 eger jar hozza.
Lehet oldalra billenteni a gorgojet?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9908) #90933760 válasza nyunyu (#9907) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem lehet, ez mezei egér. Nincs ráírva semmi típus.

(#9909) nyunyu válasza #90933760 (#9908) üzenetére


nyunyu
félisten

Kozben megtalaltam a support oldalukon az eger kodjat.
Elvileg ez az M100, viszont azt nem ertem, hogy az europai L oldalakon ehhez az egerhez dontheto gorgos kep van, mig az amerikain nem dontheto. (ott az M110 a donthetos...)

Hmm, lecsereltek a kepeket, most mar magyar beallitassal sem dontheto gorgos.

Aha, kevertem az OEMekkel. B110 a dontheto gorgos. (Hova tunt a magyar OEM weblapjuk?)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9910) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy Trust Isla billentyűzetet! Gondoltam írok egy kis tapasztalatot.

Nagyon jó kis bill. eddig ez a legjobb a sok közül. Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy csak ilyen 3 - 3,5k billentyűzeteim voltak.
Kicsi, vékony és könnyű, viszont nagyon jó a kiosztás, minden ott van ahol lennie kell. Jól eltalálták.
Nagyon halk, szinte el is felejti az ember hogy gépel :D de komolyan. Nagyon hasonlít a laptopok billentyűzetére, de azokból is a jobbakéra. Tetszik ez a szigetes elrendezés, ötletes egy ember volt aki ez kitalálta.
Nem lehet a dőlésszöget állítani (vagy hogy hívják ezt a hozzáértők), de szerintem nem is baj, legtöbbször ez amúgy letörött, vagy nem használtam. Remek még az alján lévő kis gumi talpak, nagyon jól tapad az asztalhoz, egyáltalán nem csúszkál.

Így elsőre ennyi, ha valakinek kérdése van, írjon bátran. Ajánlom mindenkinek (főleg azoknak akik odavannak a laptop bill.-ért), olcsó, és jó.

Ebben a kategóriában még a Genius Slimstar i220 emelhetném ki, melyet volt szerencsém kipróbálni. Szerintem a Trust jobban is néz ki (bár ez szubjektív), és valamiért jobb is.

Troszti

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#9911) Mercutio_ válasza troszti (#9910) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az i220-szal voltak problémák, ha jól emlékszem :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9912) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Egy fél éves Logitech billentyűzet egy gombja csak erővel működik, azt érdemes gariztatni?

(#9913) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Logi k310-ről vélemények?:) Tudom, 13k-t nemér, de árgépen csak 5k annyit talán már igen:)
Igazából játékra, gépelésre kellene. Ja és főleg azért is tetszik hiszen elég gyakran zabálok a bill. fölött és ezt lehetne tisztítani :DD
Előre is köszI!

(#9914) t.imi


t.imi
addikt

Ismer valaki bill. javitással foglalkozó szakit? Megállt az ms 5000 kombóm :O

[ Szerkesztve ]

(#9915) stranger28


stranger28
addikt

Beruháztam egy k310-be, hozni-vinni magammal mocskos helyekre pont jó. :D Filco-hoz hasonló kis irományra volna igény? :)

(#9916) reflxx válasza stranger28 (#9915) üzenetére


reflxx
aktív tag

Én nagyon kíváncsi lennék rá :) :R

(#9917) Werkly


Werkly
őstag

7-8 ezres árkategóriába milyen vezetékes billentyűzetet javasoltok magyar gombkiosztással esetlegesen játékra is használva? Kösz!

(#9918) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Tust Isla billentyűzetet (írtam is róla pár sort)

Na máig tökéletesen ment, viszont egyszer csak, ma délelőtt bekapcsolásnál kiírta a windows hogy nem sikerült felismerni az eszközt?

Próbáltam amit lehetett, de semmi, nem akar moccanni.

Valami ötlet?

Köszi, Troszti

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#9919) Mercutio_ válasza troszti (#9918) üzenetére


Mercutio_
félisten

gari

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9920) Sk8erPeter válasza troszti (#9918) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor már értem, miért írták itt is korábban, hogy "never trust Trust". :D

Sk8erPeter

(#9921) Sk8erPeter válasza A_ScHuLcZ (#9875) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A space tényleg csattog 1 kicsit."
Na, pont ettől tartottam a Logitech K800-nál. Kár, hogy beigazolódott a gyanúm, az a baj, hogy a Space megoldása szerintem amúgy is kritikus a billentyűzeteknél, mert azt annyira gyakran használja az ember, hogy ha az lötyögős-csattogós, akkor nem sokat ér az egész billentyűzet, lehet a többi gombja akármilyen halk vagy kellemes, ha a szóköz nyomkodása mindig jó hangosan belekontárkodik, az nagyon gázos.

Sk8erPeter

(#9922) Mercutio_ válasza Sk8erPeter (#9921) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg a space alá rakott szivacsdarabbal tompítható a csattogás, tudom sufni, de...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9923) vlevi válasza Mercutio_ (#9922) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem a billentyű csattog, hanem a drótdarab, amit merevítőnek raknak bele.
Most pl. a "felújított", újrazsírozott Logi Wave-em space-e nem csattog, de ha rossz kedve van, akkor igen :(
Ha viszont kiveszi az ember azt a drótot belőle, akkor olyan hosszú, hogy ferdén nyomódik le, és megszorul :(

(#9924) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

99€-s áron elstartolt a Roccat Isku FX.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9925) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok milyen billentyűzetet ajánlanátok játékra maximum 10000 forintig ?

(#9926) Mercutio_ válasza nyunyu (#9901) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne azt írd mit nem vennél, azt, hogy mit igen! :R :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9927) Casanova*


Casanova*
veterán

A4TECH G800V billről egy kis véleményem: nem értem miért dícsérik ezt a billet. egy napig volt nálam,másnap le is cseréltem egy egyszerű logitech billre. iszonyat rossz bill ez,nagyon rossz minőség az egész. lötyögős,nyikorgós,csattogós gombokat nem tudtam megszokni,nem is akartam. nem ajánlom senkinek ezt a billt.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9928) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Aki szereti a kihívást, az találjon nekem legyen szíves egy olyan billentyűzetet, ami az alábbiaknak megfelel:
-Vezetékes
-Lapos kialakítású(ha lehet notebook szerű gombokkal), max 2,7cm vastag
-Bal oldalt található rajta frissítő gomb (tudom, arra ott az F5 is)
-Bal vagy jobb oldalt található kikapcsoló, újraindító, és alvó állapotba helyező funkciógomb (akár a programozható gombok is jók hogy helyettesítsék)
-Fehéren vagy kéken világít (!) (Lehet több színű is, de a kettő közül egyiket tudja legalább)
-Multimédia gombok találhatóak rajta.

Ennél több nem kell. Nem kell kijelző, párna, óra, meg miegymás. Esetleg lehet gamer billentyűzet is, de nem fontos. Lényeg hogy a fenti kritériumoknak megfeleljen.
Jelenleg egy ilyet használok, de folyton kinyírom az akksikat, akár milyet is teszek bele. Amellett hogy nem világít másik problémája hogy kicsit magas. Épphogy befér a billentyűzet asztalba. A hangerőszabályzó poti a magas.
Keresgélésem eredménye képpen akadtam rá az A4-Tech KD-600L-re, de ezzel az a baj, hogy nincsenek funkciógombjai. Multimédia ugyan van, de nincs restart, kikapcs, és alvó gombja. Ezek nálam mindennapos használatúak.
(hozzátáeszem, a Razer-ek tetszenek formatervezésileg, de különösebben nem fontos)

[ Szerkesztve ]

(#9929) Casanova* válasza sanyek2 (#9928) üzenetére


Casanova*
veterán

ez tuti bill LOGITECH Washable Keyboard K310 és videó-teszt

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9930) sanyek2 válasza Casanova* (#9929) üzenetére


sanyek2
senior tag

Aranyos kis klaviatúra, de ragaszkodom a felsoroltakhoz :)
A videóban a fószer egy állat... xD

(#9931) Casanova* válasza sanyek2 (#9930) üzenetére


Casanova*
veterán

havernak ilyen van és szerelmes belé. :DDD GIGABYTE GK-K8100 Fekete Magyar ez nagyon komoly bill korrekt áron. igaz ez nem olyan lapos :P

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9932) lsc válasza sanyek2 (#9928) üzenetére


lsc
nagyúr

Igaz nem minden kritériumnak de a nagyjának megfelel Illuminated, nem régóta használom, ha tudna magyarul tökéletes lenne.

Az élet kegyetlen .

(#9933) sanyek2 válasza Casanova* (#9931) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ez jó is lenne, csak ugye elég vaskos.. Sajna nincs túl sok hely a billentyűzetnek magasságra.

lsc Nem tudod véletlenül, hogy programozhatóak-e a gombjai? Az Fn megoldás bevezetése hagyományos klaviatúrához jó ötlet! Elgondolkoztató

Közben ráakadtam egy Chicony WRCT-0609-re. Erről valakinek tapasztalata, véleménye van?

(#9934) sanyek2


sanyek2
senior tag

Francokat! Nem jó a Chicony WRCT-0609. Nem is világít meg vezeték nélküli is... :/

(#9935) Alpachino válasza sanyek2 (#9934) üzenetére


Alpachino
veterán

Az elvárásaidhoz leginkább az A4-Tech KD-600L áll, valóban a legközelebb :) nagyon jó kis bill. pont a napokban újítottam be egy ilyenre... fenntartásaim voltak vele, de kellemesen csalódtam.... :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9936) sanyek2 válasza Alpachino (#9935) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ez érdekelne.. Már néztem róla tesztet, de annyiban maradt. Kérlek írj némi használati tapasztalatot, ha úgy tetszik pro-kontra érveket!

(#9937) WolfheartGR válasza Alpachino (#9935) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezek a dolgok nálad nem jelentkeznek?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9938) lsc válasza sanyek2 (#9933) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen programozhatóak.

Az élet kegyetlen .

(#9939) Alpachino válasza WolfheartGR (#9937) üzenetére


Alpachino
veterán

:N

Kimondottan jónak ítélem meg. A gombjai, bár lehet hogy egy kicsit hangosak, de én ezt ebben a kategóriában még megbocsátom neki.....viszonzásul széles, kellemes rugózású, nagyon jól lehet vele gépelni, nem csúszik le róla az ujjam, (ami ritka, más bill. mert elég széles ujjaim vannak :) )

A gombok fényereje sem zavaró, pont az a szint, ahol a dizájn és a praktikum találkozik :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9940) WolfheartGR válasza Alpachino (#9939) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Tervben van itt is a beszerzése, igaz nem saját magamnak, hanem jóanyámnak.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9941) sanyek2 válasza lsc (#9938) üzenetére


sanyek2
senior tag

Feltételezem neked ilyen klaviatúrád van. Ugyebár nincs kikapcsoló funkció rajta, és akkor gyakorlatilag be lehet állítani az egyk fn-es kombóra? Miket lehet beállítani?

(#9942) lsc válasza sanyek2 (#9941) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen ilyenem van. Külön kikapcsoló nincs, de most nem arról írok hanem egy notiról /nem otthon vagyok/, nem tudom megnézni mit lehet beállítani set point-ban.

Az élet kegyetlen .

(#9943) sanyek2 válasza lsc (#9942) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ha otthon leszel, légyszíves dobj egy PM-et, hogy mit lehet és mit nem. Felkeltetted az érdeklődésemet a klaviatúra iránt! :)

(#9944) lsc válasza sanyek2 (#9943) üzenetére


lsc
nagyúr

OK, holnap majd írok.

Az élet kegyetlen .

(#9945) Sk8erPeter válasza lsc (#9944) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

sztem ne privátba, hátha mást is érint :)

Sk8erPeter

(#9946) Casanova*


Casanova*
veterán

srácok! Újjabb Giga K8100 v2 billt hol tudom megrendelni? Neten nem találom sehol.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9947) raver


raver
aktív tag

Sziasztok.
Nincsenek nagy igényeim.
Olyan bill. kéne ami nagy enterrel rendelkezik, normál méretű ( nincs összenyomorgatva a kurzormozgató és a numerikus rész, tehát olyan normál kialakítású), halk. Ezek a legfontosabbak!

Az sem baj ha csuklótámaszos, és állítható a bill. dőlése. PS/2 vagy USB az mindegy.

Árban nem nagyon szeretnék 5000 fölé menni.

(#9948) hemaka


hemaka
nagyúr

15-20k körül milyen billentyűzetet ajánlotok, aminek a gombjai meg vannak világítva?

(#9949) lsc válasza sanyek2 (#9943) üzenetére


lsc
nagyúr

Nos ezeket lehet állítani
.

Az élet kegyetlen .

(#9950) lsc válasza Casanova* (#9946) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért van pár helyen [link].

Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.