Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Synthwave válasza Sk8erPeter (#9700) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak tudjuk, mi a jó. ^^

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9702) vlevi válasza vlevi (#9696) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, sajnos nem lett teljesen olyan a Logi Wave keyboardom, mint szerettem volna. Valami hígabb taknyot kellett volna belekenni, mert így van egy kis ellenállása, amikor lenyomom, nem nagyon érződik mikor rugózik be a gumiharang, és felfelé is "látszik", ahogy jönnek fel a gombok. Viszont a kiindulási állapotnál, amikor csak úgy ment le a gomb, ha totál függőlegesen nyomtam le, annál sokkal jobb. És hangja szinte semmi.
Korábban próbáltam varrógépolajjal, de az meg túl híg, kifolyt a billentyű mellől, rá a gumiharangokra, és onnantól kezdve semmi. Remélem, ha egy kicsit használom, kinyomogatom a felesleges szilikonzsír nagy részét és jobb lesz.
Amin viszont meg vagyok lepődve, az az, hogy sosem volt ergonomikus billentyűm, ez a wave az első. És mégis, viszonylag tévesztésmentesen tudok rajta gépelni, majdnem mint egy simán. Igaz, a Wave nincs annyira nagyon eltekerve, mint egy MS ergonómikus, csak éppenhogy. De legalább teljes méretű funkciógombjai vannak (igaz, viccesen 4x3 és nem 3x4 csoportokban), meg az ins-del-page down-up csoport is a lehető legidétlenebb, de hát mostmár ez van. Két év alatt ez a negyedik billentyűm, mostmár meg kellene állapodni valamelyiknél :D

(#9703) WolfheartGR válasza vlevi (#9702) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én imádtam a wavemet, de szétvertem 3 év online gaming alatt. :B

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9713) wwhy


wwhy
veterán

Sk8erPeter, [oWn]f4te:
A személyeskedést pü-ben tessék rendezni. De még ott sem kötelező ...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9714) csimika


csimika
csendes tag

En a regi magyar feliratos IBM Model M billentyuzetemet probaltam amerikaira cserelni, de vegulis csak eladni sikerult.

[ Szerkesztve ]

(#9715) Davs


Davs
tag

Hali!
Az olcso kategoriaban van kulonbseg billentyuzet es billentyuzet kozott? a 10-12euros arkategoriaban melyik markat erdemes valasztani? Notebookhoz lesz, az asztalon (foleg igy, hogy notebookhuto is van alatta) nagyon magasan van a notim, igy kellemetlen rajta sokat gepelni/programozni - elfarad a kezem/csuklom. Ha viszont az iroasztalon kihuzhatos reszere teszem a notit, akkor meg a monitor van tul alacsonyan es a nyakam faj egy ido utan :D Nem kell semmi extra, drotos legyen, USB-s, szerintem hattervilagitas nem kell, hagyomanyos billentyuelrendezessel.
Innen rendelnem talan, 15euroig csak akkor mennek fel, ha tenyleg nagyon megerne valamiert (az also, dragabb arat kell nezni, az van AFA-val egyutt)

(#9716) nyunyu válasza Davs (#9715) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek kozul talan meg mindig az L K200 tunik a legertelmesebb billzet potleknak, de mar azt is szidjak, hogy minosegben gyengebb, mint a korabbi L billzetek.

Icon7 Classic pl. egyenesen rohej 11€-ert, itthon egy ezresert mertek, amikor meg lehetett kapni.
Mondjuk az 5€-s kategoriaban meg mindig azt vennek, nem Chicony 9810-et. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9717) IzI


IzI
senior tag

Hi

Keresek olyan billentyűzetet ami nem több mint 15e Ft,magyar és legalább 4gombot lelehet nyomni egyszerre anélkül hogy blokkolnák egymást.
Megköszönném,ha vki tudna párat ajánlani.

(#9718) R@ZEL


R@ZEL
csendes tag

CM quickfire rapidot brown switchel lehet valahol venni magyarországon?

(#9719) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Valaki meg tudná mondani, hogy a vezetéknélküli Logitech billentyűzetek stickjei mennyire kompatibilisek más Logitech billentyűzetekkel? Konkrétan MK250------Logitech Cordless Internet Pro Wireless..

Köszi..

(#9720) vlevi válasza Gézengúz (#9719) üzenetére


vlevi
nagyúr

Konkrétan ez a típus semennyire. Csak a Logitech Unifying vevős cuccok olyanok, hogy egymással lehet őket párosítani, és egy vevő kiszolgál több eszközt.

(#9721) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem olyan billt aminek a gombjainak a világítását lehet programozni, hogy mondjuk csak a wasd és pl a 01234 számok betűk világítsanak? Az ára max 25e ft legyen.
A segítséget előre is köszönöm! :R

(#9722) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Néztem itthon ilyen ezer éve félre rakott billentyűzeteket, hátha találok valami mechanikusat, mert nagyon kíváncsi vagyok hogy miért jobb gépelni rajta, mint egy rövid utas, lapos gombos membránoson.
Nos, találtam egy Cherry G81-3000 -et, de ez sajna nem teljesen mechanikus kapcsolós, hanem egy olcsó alternatívaként kitalált vegyes dolog, hát elég szörnyen is működik sajna.
Valakinek van frissebb tapasztalata ilyen régi mechanikusokkal? :)

(#9723) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Kellett a notimhoz venni egy usb-s billentyűzetet, és teljesen véletlenül sikerült ráakadnom a Genius Slimstar 120 -ra.

Nekem nagyon bejött: egyszerű, helytakarékos kialakítás, kellemes anyaghasználat, halk működés, visszafogott, bordó led-ek...

Mindenkinek tudom ajánlani, akinek egy egyszerű, olcsó billentyűzetre lenne szüksége!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9724) McDog


McDog
aktív tag

Sziasztok!
Világítós billentyűzetnél normális áron REVOLTEC RE119 Lightboard XL3-ot és a Trust eLight LED 17376-ot találtam. 10 e alatt van valami más alternatíva? Melyik a jobb?
Most egy 1-2 e Ft-os Seedlinket használok, amivel tulajdonképpen, ha sötétben látnék teljesen elégedett lennék, lámpát meg nem szeretnék használni, mert általában vakon is megvannak a billentyűzetek, de éjjel, fáradtan már nem mindig jön össze, ilyenkor egy-egy pillanatra jó lenne látni.

(#9725) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Mikor jön ki a logitech g710+?
Előre is köszi

(#9726) coll3ctor válasza -FreaK- (#9722) üzenetére


coll3ctor
tag

Érdemes kipróbálni,de nagyon nehéz találni itthon,főleg jó áron(csak ha az eladó nem tudja mit árul).Én egy 20+ éves White ALPS(szokták az MX Bluehoz hasonlítani)-ost használok,és nagyon tetszik.De ha venni kéne,akkor max egy pár éves Cherry G80-at vennék,ha nem száll el a licit(főleg ha van aki hazahozza).Régebbit inkább csak jelképes áron,nagyon látszik rajtuk a kor,még ha a működésükön nem is venni észre.

(#9727) csimika válasza coll3ctor (#9726) üzenetére


csimika
csendes tag

A Pixelben mx black es mx blue switcheket biztos ki lehet probalni, lehet hogy most mar brown-t is.
Ezen kivul en meg az Alps es Topre switcheket neznem meg. Topre biztos nincs uzletben probalhato itthon, es Alps green switches billentyuzet annyira nem draga hogy tesztnek ne lehessen beprobalni.

(#9728) t.imi


t.imi
addikt

Reggelt!

Kis segítséget szerenék kérni.
Meghalt a MS Wir. laser desktop billentyűm és szeretnék egy másik slim, ergonómikus, magyar nyelvűt helyette.
Eddig az MS curve 3000-t találtam csak.
Van még a piacon slim magyar ergonómikus v. ennyi a választék?

(#9729) nyunyu válasza t.imi (#9728) üzenetére


nyunyu
félisten

Logitechnek volt a Cordless Wave Desktopja magyarban, viszont az utod K350-bol nem biztos, hogy van magyar.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9730) t.imi válasza nyunyu (#9729) üzenetére


t.imi
addikt

Wave volt, pár éve az is elhalálozott, az fél slim. A 350 nincs magyarban, ha jót olvastam.
Elég silány a felhozata sajna.

(#9731) McDog válasza McDog (#9724) üzenetére


McDog
aktív tag

Ezekkel végül is érdemes foglalkoznom? :U

[ Szerkesztve ]

(#9732) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok,meghalt a Logitech K300-m,nagyonjó volt vele gépelni.Ilyen áron van nála jobb,vagy vegyek helyette másik K300t?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#9733) WolfheartGR válasza McDog (#9731) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Felejtősek.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9734) nyunyu válasza ricshard444 (#9732) üzenetére


nyunyu
félisten

Probaltal mar normalis billzetet?

Logitech mostanaban nagyon tularazott szemetet gyart, K300 kb. egy egypalcas, ezresert osztogatott noname billzettel vetekszik gepelesi komfortban.

Vagy meg azzal sem, pl. Icon7 Classic boven felulmulja hasznalhatosagban. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9735) McDog válasza WolfheartGR (#9733) üzenetére


McDog
aktív tag

És a A4-Tech KD-600L milyen? Teszt alapján jónak tűnik.

(#9736) WolfheartGR válasza McDog (#9735) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Erre még itt nem panaszkodott senki. Szóval kb ez maradt. :DDD
Árban feljebb Gigabyte Aivia k8100 V2.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9737) McDog válasza WolfheartGR (#9736) üzenetére


McDog
aktív tag

Köszi a segítséget.

(#9738) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Még mindig billentyűzetet keresek, ami

- vezeték nélküli
- halk
- vannak rajta funkció gombok (hangerő +/-, némítás, ilyesmire gondoltam)
- nem ultragagyi
- nem túl drága

Jelenleg egy Logitech MK250-et használok (csak a billentyűzetét), de este nem tudok rajta gépelni, mert felébred a gyerek :DDD

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#9739) ricshard444 válasza nyunyu (#9734) üzenetére


ricshard444
veterán

Rengeteget próbáltam,egyik sem volt drágább 6000nél,de a barátomnál volt pár drágább ma normál billes cucc,nem jött be nagyon,mert hosszú úton járnak a billek.K300nál nemtudok most jobbat :F

Logitech G15 Black pearl ??

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#9740) ProdyG


ProdyG
senior tag

hi, világító bill-t szeretnék venni.
A Revoltec-et mennyire ajánljátok? esetleg valami jobb alternatíva? köszi :R

(#9741) Sk8erPeter válasza ProdyG (#9740) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link] :D

Sk8erPeter

(#9742) Alter válasza McDog (#9735) üzenetére


Alter
tag

Nekem KD-600L van. Nem ajánlom. :(
Hangos, kemény, space-t ha bal szélén nyomom, nem mindig reagál rendesen.
Pozitívum: szépen világít. Ennyi. :)

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#9743) McDog válasza Alter (#9742) üzenetére


McDog
aktív tag

Köszi. Akkor azt hiszem gyűjtögetek még egy kicsit a Gigabyte Aivia k8100-re.

(#9744) Alter válasza McDog (#9743) üzenetére


Alter
tag

Most én is arra gyűjtök, remélem, abban nem csalódok. :) Bár elég jókat írnak róla.
Max 1-2 hét és kiderül.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#9745) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali
milyen billentyűzetet tudtok ajánlani ami magyar kiosztású és aminek a billentyű betűi világítanak és nem a billentyű körül és tudjam állítani a fényerősséget rajta , meg multimédiás legyen?

márka, esetleg konkrét típusok

ezt néztem ki de nem tudom, hogy magyar kiosztása van e :F

Zalman ZM-K400G
Speedlink
Logitech

thx :R

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#9746) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Új billentyűzet vásárlásban kérném a segítséget. 5-10 ezer között gondoltam (de ha picit több, az se baj), cseppálló, csuklótámaszos legyen, és jó ha van USB 2.0 HUB rajta.
Játékra is használnám!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9747) -FreaK- válasza cadgers (#9746) üzenetére


-FreaK-
veterán

Mások ajánlása alapján, a pár hsz-el feljebb is szereplő Gigabyte Aivia k8100 v2 a legjobb a kategóriájában.

(#9748) cadgers válasza -FreaK- (#9747) üzenetére


cadgers
aktív tag

Ennél picit azért olcsóbb kéne :)

(#9749) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Ti melyiket ajánlanátok jobban? /FPS játékokhoz/
Gigabyte Aivia K8100
Razer Lycosa
Logitech G110

(#9750) coll3ctor válasza WARZ (#9749) üzenetére


coll3ctor
tag

Ezek közül én biztos a G110-et választanám,a +12 gomb hasznos tud lenni.De inkább hozzátennék 2-3k-t és vennék egy BlackWidow-t.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.