Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Egon válasza Alter (#9787) üzenetére


Egon
nagyúr

Hali!

Nézd már meg légyszíves itt, hogy milyen ghosting képességei vannak ennek a billentyűzetnek! Az előd nem remekelt...
Olyan kombókat nézz, hogy pl. asx, asw. Ezek egyidejű lenyomását érzékeli, vagy sem?

Előre is kösz!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9802) icecave válasza A_ScHuLcZ (#9799) üzenetére


icecave
nagyúr

Én mostanában nézegetek csak úgy "poénból" billeket ismét.
Azt tudom,hogy magyar-világítós-halk-wireless nem létezik. Viszont,ha kiveszem a wireless-t, akkor sem vagyok előrébb... Néztem a kb910-et, azt ajánlja a nép, de abból nincs magyar. Mást meg nem is ad ki találatnak a topik sem, max a k800-at. Tényleg csak ennyi lenne? Semmi több? Egy darab sem?

(#9803) Alter válasza Egon (#9801) üzenetére


Alter
tag

Parancsolj.
Megjegyzem nem volt egyszerű mutatvány ennyi gombot egyszerre lenyomni, és még le is fényképezni, ugyanis printscreen gombot sajnos már nem érzékelte. :DDD

Warz:
iponban vettem. Ne foglalkozz a képekkel, sok helyen van v2 még mindig v1-es képpel felrakva. Kéken világít, vérbeli, igazi v2.. :D
Ha v2 van kiírva, akkor azt is kell kapnod. Ha esetleg mégsem azt kapod, akkor reklamálni kell.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#9804) Egon válasza Alter (#9803) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx. :R Meggyőző...:) Kár, hogy nem tudok olyan helyet, ahol meg lehetne tapizni: csak az tart vissza a vételtől, hogy szubjektíve nem tudom megítélni, hogy nekem hangos-e vagy sem.

icecave: Ezeket a köröket már lefutottuk párszor...:) Minden feltételednek csak a K800 felem meg, ami részben érthető is: mivel a világítás energia-igényes, eszi az akksit valamilyen szinten, nem nagyon várható wireless ÉS világítós klaviatúra.
Ha kiveszed a vezetéknélküli kivitelt a feltételeidből, már van egy pár variáció (nyilván azzal a kitétellel, hogy a halkság-hangosság feltétel meglehetősen szubjektív, és mint ilyen, nehezen értelmezhető/osztályozható).
Ha eltekintek az olcsó, kétes avagy megkérdőjelezhető minőségű próbálkozásoktól (A4Tech és társai), még úgy is ott a K8100 és az Isku. Nem nagy választék, de ha azt nézem, hogy prémium gyártó (pl. Logitech), kifejezetten játékra szánt billentyűzetéből, hány létezik magyar kiosztással (hint: kevesebb mint 1), akkor ez nem is olyan rossz... ;)

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9805) WARZ válasza Alter (#9803) üzenetére


WARZ
tag

Köszi!
Már informálódtam az egyik webshopnál és ők is ezt mondták csak hát nekik is egyszerűbb csak a kiírást változtatni mint a képet is cserélni!
Holnaptól én is tulaja leszek egy k8100 v2-nek! :R

[ Szerkesztve ]

(#9806) Alter válasza Egon (#9804) üzenetére


Alter
tag

Értelek, ismerős helyzet. Ettől féltem én is mikor megrendeltem, hogy esetleg megint csalódok benne, mint az előző a4techben. Csalódtam is, de pozitívan. :)
Főleg azért féltem, mert nem vagyok egy túl nagy híve a gigabyte-nak mint márkának. (2db bedöglött alaplap, 1db bedöglött táp, 1db bedöglött videókártya után szerintem ez érthető. Bár valszeg csak pech. )
Remélem ez tovább bírja. :D

Ha pesti vagy és gondolod, nyugodtan megtapizhatod nálam, vagy melóhelyemen. :DDD

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#9807) icecave válasza Egon (#9804) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, mindkettő, amit említettél az számomra már ilyen lób*szó méretű kategória, tuti nem vennék ilyet. Még UK kiosztásúval is kiegyeznék, de abban sem találtam pl. kb910-et. Lehet, rendelni kellene egy k800-at, aztán tesztelni, és ha nem tetszik, 8 napos elállási jogot felhasználva visszavinni.

(#9808) pmheros válasza Alter (#9806) üzenetére


pmheros
senior tag

szia,

meg tudnád nézni, hogy megy-e ps/2 átalakítóval ?

Üdv., pmheros

nem vagyok tökéletes

(#9809) Alter válasza pmheros (#9808) üzenetére


Alter
tag

Helló!

Ha tudsz nekem szolgáltatni, akkor persze. :D
Azonban sajnos én nem rendelkezek ilyennel.
De amúgy nem hiszem, már a világítás miatt sem, bár kitudja, ps2 is 5voltot ad asszem.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#9810) pmheros válasza Alter (#9809) üzenetére


pmheros
senior tag

ment privát

nem vagyok tökéletes

(#9811) draco31


draco31
veterán

Hello!
Erről mi a véleményetek?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#9812) Exon válasza WARZ (#9805) üzenetére


Exon
tag

Melyik webshopba találtál v2-es verziót? Én is szeretnék egyet venni, de sehol se találok :B

(#9813) syberia válasza draco31 (#9811) üzenetére


syberia
veterán

Én nem venném meg, nem egy minőségi darab.
A háttérvilágítás ebben szó szerint parasztvakítás :K
Az ipon megéri a pénzét mert ez nem magyar kiosztású
hanem max átmatricázott.

Én most rendeltem egy Geniust mert jókat olvastam róla,
érdemes olyat venni amit már mások is kipróbáltak és bevált nekik :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#9814) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Új billentyűzetet szeretnék venni.

Két kiválasztott van. Sidewinder x4 és natural ergonomic 4000.

Teljesen más kategória a kettő, tudom.

Az utóbbival tényleg annyira kényelmes a gépelés? Hogy viselkedik a játékok alatt? Kényelmes vele gémelni?

Az előbbit pedig milyen gépelésre használni?

(#9815) syberia válasza polonic (#9814) üzenetére


syberia
veterán

Nekem sosem jöttek be ezek a hajlított klaviatúrák,
szerintem túl sok idő kellene átszokni a simáról erre...
én a helyedben megtapogatnám olyan boltban ahol ki van rakva :)
Nekem személy szerint jobban bejön a Sidewinder x4

https://howbad.info/

(#9816) polonic válasza syberia (#9815) üzenetére


polonic
félisten

Hogy érted, hogy át kéne rá szokni? Én vakon, 10 újjal gépelek. Az nem lenne probléma szerintem.

Az a baj, hogy nem nagyon találok olyan helyet, ahol ki vannak rakva ezek.

(#9817) vlevi válasza syberia (#9815) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nekem sosem jöttek be ezek a hajlított klaviatúrák,"
Nekem se, de most meg vagyok lepődve, hogy a Logitech Wave-el nem nagyon ütök mellé többször, mint egy simával. Igaz az is, hogy a wave nincs olyan extrém módon megcsavarva, mint egy MS Ergonomikus...
De ezen (mármint a wave) mi a .... búbánatos ló....-nak kellett a funkcióbillentyűket 3x4 helyett 4x3-ba csoportosítani, és ki volt az az elvetemült, aki kitalálta a home-end gombok ilyetén elrendezését???

(#9818) draco31 válasza syberia (#9813) üzenetére


draco31
veterán

Haverom akarja venni, nekem egy jó kis Logitech van, a cordless mx duo-ból. Már párszor beázott, kipucoltam, semmi baja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#9819) csimika válasza vlevi (#9817) üzenetére


csimika
csendes tag

Legalabb nem Maltron.

(#9820) WolfheartGR válasza vlevi (#9817) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A funkcióbillek elrendezéséért én is kiutalnák egy herevillanyozást minden közreműködőnek...
Mindenek ellenére imádtam azt a billt és a mai napig hiányzik.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9821) Hunor94


Hunor94
csendes tag

Érdekes ez a csavart billentyűs "kütyü".Volt már hozzá szerencsém egyszer, nem mondom,hogy nem jó,de én megszoktam a simát..Bár pár játék után fel sem tűnik :)

"Vérem minden cseppje, mi e drága földért fakad, azt fogja hirdetni: Hazám,népem szabad!"

(#9822) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Jelentem meghozta a futár a Logitech K800-as cseredarabot, amit a javíthatatlan Wave Pro Wireless szettem helyett kaptam, egyelőre nem húztam le róla semmilyen matricát, de azt hiszem jóban leszünk, nem akarom én majd eladni ezt.. :D

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9823) Sk8erPeter válasza A_ScHuLcZ (#9822) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Majd tudsz róla írni röviden pár mondatot? Például amire nagyon kíváncsi lennék, hogy amikor tapizod-nyomkodod a gombokat, nincs-e ilyen picit gagyiműanyag hatása. Meg hogy milyen vele a gépelési élmény, és halk-e.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9824) icecave válasza Sk8erPeter (#9823) üzenetére


icecave
nagyúr

Pontosan, a többi engem sem érdekel. Csak hangja most és kb. 2 hónap múlva (k750 is halkabb volt ez elején).

(#9825) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Még mindig billentyűzetet keresek, ami

- vezeték nélküli
- halk
- vannak rajta funkció gombok (hangerő +/-, némítás, ilyesmire gondoltam)
- nem ultragagyi
- nem túl drága

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#9826) Egon válasza A_ScHuLcZ (#9822) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó választás, a helyedben én is ezt preferáltam volna.
Ghosting képességei kiválóak, ezen nem múlhat a játék (input lag (nem tudni mekkora mértékű késleltetése van ennek a cuccnak) megítélése pedig szubjektív: ha eddig is wirelessről nyomultál, nem hiszem hogy gondot fog okozni).
Csatlakoznék a többiekhez: engem is érdekelne, hogy 2-3 hónap múlva nem hangosodik-e...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9827) csimika válasza Jim74 (#9825) üzenetére


csimika
csendes tag

Tudok barkinek segiteni ha olyan billentyuzet kell ami
- vezetekes
- hangos
- nincsenek rajta funkcio gombok
- ultraprofi
- eleg draga
- amerikai kiosztasu

Ennek az emberkenek meg vegre segitsen mar valaki aki jobban ert hozza.

(#9828) MichaelSD válasza polonic (#9814) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem Ergonomic 4000-em van és biztos nem fogok mást venni. Zseniális. Ne ijesszen meg a tört kialakítás, kényelmesebb, de nem fog zavarni.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#9829) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! GIGABYTE GK-Force K3 billentyűzetről megosztana valaki velem tapasztalatokat, megéri az árát? Ergonomikusan néz ki, valóban az? Ilyen áron más, ami jobb? Köszi előre is.

(#9830) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi 3 közül melyiket ajánljátok?

- Logitech Wireless Desktop MK520
- Microsoft Wireless Desktop 2000
- Microsoft Wireless Desktop 3000

Igazából az utolsó kettő között vívódok, mert a Logitechről, elég sok negatív tapasztalatot is olvastam itt.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#9831) Bubicica


Bubicica
csendes tag

Sziasztok!

Karácsony beálltával szeretnék egy új billentyűzetet, mert a mostani kezd széjjel menni, na meg az életemben először szeretnék valami nem ultragagyit (jelenleg egy 500 Ft-os havertől vett fekete 'márkájú' billentyűzetet hazsnálok) kipróbálni.

Amire használnám:

- Játékok főleg (Guild wars 2, League of legends, akciójátékok (Batman, Assassin's creed és társai, stb.))
- Word, excel, stb. szerkesztés
- Léggitározás

Az összeg amit rászánnék, az olyan 10 000 Ft körül lenne.

Mivel teljesen tájékozatlan vagyok a témában, ezért bármilyen ajánlatnak örülnék, vagy legalább valami gyártó név féleségeknek is, hogy arra nézelődjek (pl.: már rájöttem, hogy a Roccat nem az én gyártóm árai miatt).

Nagy előny még hogyha halk!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9832) Jim74 válasza Bubicica (#9831) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Vezetékes, vagy wireless?
A léggitározást nem egészen értem :U
Assassin's Creed-re és Batman-re inkább javaslom az X-box kontrollert.

(#9833) Bubicica válasza Jim74 (#9832) üzenetére


Bubicica
csendes tag

A léggitárt csak úgy írtam:)

Engem nem zavar a zsineg, ha meg kifogy az elem, az meg eléggé idegesítene, úgyhogy szerintem vezetékes.

Kontrollerem van, kifejezetten billentyűzet kéne.

[ Szerkesztve ]

(#9834) Diamond500


Diamond500
senior tag

Sziasztok! Ezt a bill.-t szeretném megszerezni Magyarországról, de nem találom sehol [link] Logitech-Media-Keyboard-K200 elvileg a típusszáma, de erre rákeresve google-val másféle bill-t dob ki. Lehet h más típusszámon fut? Tudnátok segíteni honnan tudnám beszerezni? :(((

[ Szerkesztve ]

(#9835) Egon válasza Bubicica (#9833) üzenetére


Egon
nagyúr

Még kellene pár paraméter.
Hagyományos kiosztás kell, vagy jó az elforgatott Ins-Del stb. hatos blokk? Magyar nyelvű kell, vagy jó az angol? Ghosting mennyire szempont? Lapos/szigetes billentyűzet jöhet, vagy "normál" kell? Keskeny F-gombok jöhetnek, vagy kizáró tényező? Csuklótámasz kell vagy senem? Világítós legyen? ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9836) Sk8erPeter válasza Jim74 (#9830) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem nem a Logitech-ről úgy általában olvashattál rosszakat, hanem legfeljebb konkrétan az MK520-ról... :U Azért egy jó márkát ne húzzunk le teljesen azért, mert vannak jó szar termékeik is. :)

Többi:
http://prohardver.hu/tema/milyen_billentyuzetet_vegyek/keres.php?stext=wireless%202000

http://prohardver.hu/tema/milyen_billentyuzetet_vegyek/keres.php?stext=wireless%203000

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9837) Jim74 válasza Egon (#9835) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Ha már így belejöttél, akkor az alábbi 3-ból melyiket ajánlanád?:

- Logitech Wireless Desktop MK520
- Microsoft Wireless Desktop 2000
- Microsoft Wireless Desktop 3000

Még annyit hozzátennék, hogy jelenleg egy Logitech M705 egeret használok, de nem feltétel a megtartása, ha pl. a Desktop 3000-hez járó egér hasonló minőségű.

Egyébként általános felhasználásra kellene, mindenből egy kicsi (office, net, játék). A lényeg, hogy halk legyen és rendelkezzen programozható funkcióbillentyűkkel. Na meg persze drótnélküli :DDD legyen

Előre is köszönöm segítséget :R

(#9836) Sk8erPeter: nem a logitech-et húztam le, hanem a felsorolt három termék közül, a listában szereplő logitechre írtam, hogy olvastam róla negatív tapasztalatokat.
A keresőt meg én is tudom használni, végigolvastam az összes hozzászólást, ami ezekkel kapcsolatos, de nem tudtam dűlőre jutni. Gondoltam vannak friss tapasztalatok, csak esetleg nem írták még le őket.

[ Szerkesztve ]

(#9838) Bubicica válasza Egon (#9835) üzenetére


Bubicica
csendes tag

Úristen, azt sem tudtam, hogy ennyi minden van.

-Nem zavar, ha el van forgatva, majd megszokom, amúgy is ritkán nyúlkálok arra, csak ha nagyon szerkesztek.

-Magyar nyelvű előny lenne.

-Ghosting... hát, őszintén szólva nem tudom mi az :B

-Szigetes, meg hajlított sem zavar, arról isd úgy hallottam, hogy megszokás után sokkal kényelmesebb.

-F-ek mindegy milyenek.

-Csuklótámasz nem szükséges, bár biztos jó lehet, úgyhogy jöhetnek olyan modellek is :)

Világítani nem kell, látok a sötétben :)

(#9839) Egon válasza Jim74 (#9837) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyrészt, lásd aláírásom.
Másrészt nem tudok segíteni a konkrét ügyben: az említett MS szettekkel nem volt tapasztalatom. A helyedben egy negyedik alternatívát választanék: inkább néznék valami másik Logi wireless bill-t (nem szettet), amiről pozitív tapasztalatok jöttek.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9840) Jim74 válasza Egon (#9839) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elnézést, nem is figyeltem az aláírásod :B

[ Szerkesztve ]

(#9841) Sk8erPeter válasza Egon (#9839) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Aláírásodra reagálva: mi értelme ilyen jellegű dolgokat priviben kitárgyalni? :D

Sk8erPeter

(#9842) Jim74


Jim74
nagyúr

Hazafelé bementem az MM-ba, hogy végignyomkodjak néhány billentyűzetet. Igazából az MS Wireless Desktop 2000, 3000, valamint a Logitech MK520 volt.

Tapasztalatok:
- mindkét MS billentyűzet halk volt, de nem kiemelkedően csendes
- az MS 2000-nél nagyon zavaró, hogy nincs a CTRL, numerikus rész és a kurzor billentyűk között hézag. Számomra sokkal zavaróbb, mint a 3000-es süllyesztett gombjai. Azokat nem éreztem megszokhatatlannak.
- az MS-ekhez adott egerek tényleg nem túl nagy eresztések, főleg a Marathon M705-höz képest, de mondjuk számomra az egér nem is volt érdekes. Bár a 3000-es egere használhatónak tűnt, szívesen megnyomkodtam volna egy nem kiállított darabot, ki tudja milyen előélete lehetett.
- logitech MK520 határozottan halkabb volt a két MS-hez képest. Igaz, hogy tényleg elég gagyinak tűnik a gombok feliratozása, viszont számomra nagyon kellemes volt gépelni rajta (és még halk is volt). Ráadásul az elrendezés is ennél a legszimpatikusabb számomra.

Kövezzetek meg, de élőben a Logitech MK520 jött be nekem a legjobban. (az egerét sajnos nem találtam meg :DDD)

(#9843) Sk8erPeter válasza Jim74 (#9842) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, Media Marktban nyomkodni elég megtévesztő. :)
Amikor kibontottam itthon az MK520-at, először kissé legörbült a szám, amikor megláttam, hogy milyen gagyiműanyag hatású, aztán elkezdtem cseszegetni a gombjait, na mondom nem vészes, először egész jónak tűnik, aztán bevetettem élesben: elkezdtem itt PH!-n írogatni :DDD, válaszoltam egy-két e-mailre, stb. Na, akkor éreztem, hogy mekkora szar. :D A Space lötyögős, csattog, a gombokról amikor átmegyek a másikra, akkor is érezhető és hallható valami fura csattanás, zörgés, szóval egy 10 másodperces nyomkodásnál hosszabb idő után kiderül, hogy tényleg egy fos.
De én nem akarlak lebeszélni róla, felőlem megveheted, csak gondoltam elmondom az én élményeimet (amit mondjuk már láthattál hosszabban is leírva). :DDD

Sk8erPeter

(#9844) itna01


itna01
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül hogy új k270-es Logit hol lehet Budapesten vagy környékén reális áron beszerezni? (Angol kiosztású is jó, csak ne kis enterrel)

A k360-ast próbálta már valaki takarítani, könnyen piszkolódik?
(kicsit sokallom az árát, meg félek ha szétszedem nem tudom már szépen összerakni)

Előre is köszönöm a segítség!

(#9845) Jim74 válasza Sk8erPeter (#9843) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor mi a tökömet vegyek? :F
Pedig nincsenek nagy igényeim. Wireless, halk, funkció gombos, normális elrendezésű, magyar kiosztású...

(#9846) Sk8erPeter válasza Jim74 (#9845) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tudom, mit vegyél. :D Mondom, felőlem megveheted. Nekem ugyanezek voltak az igényeim, aztán azóta sem találtam megfelelőt. :D Amikor elkezdtem feljebb vinni az árat, ami még belefér, akkor elkezdtem szemezni az elég drága Solar K750-nel, aztán sajnos arról is voltak kevésbé pozitív tapasztalatok itt a topicban, pedig az nagyon tetszett, meg nyomkodás alapján is jónak tűnt, szóval én is kicsit meg vagyok lőve. Még a K800 az, ami érdekelne, de arra még nem jelzett vissza érdemben senki, hogy nincs-e annak is kicsit gagyiműanyag hatása.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9847) Jim74 válasza Sk8erPeter (#9846) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem igaz, hogy nincs egy normális billentyűzet... Solaros nem kell, k800 nagyon drága. Lehet, hogy a vége mégis ms desktop 3000 lesz...

(#9848) Sk8erPeter válasza Jim74 (#9847) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát én is reménykedem, hogy van normális billentyűzet, hidd el... mármint ami nem mechanikus-csattogós szar (bár itt most biztos felháborodottan tátják a szájukat a mechanikus-fanok :DDD). Ez két külön tábor: van, aki a laptopos, szigetes, csendes billentyűzeteket szereti, van, aki a mechanikus-hangosakat, amiket mondjuk max. bombarobbanás tud megviselni.
Itt vicces, hogy épp az MK520 "jobb" minőségére hivatkozik egy srác az MS 3000-rel szemben... :DDD Hát ha az MK520 minőség, akkor lenyelem a fejem (de ilyen akcióra nem lesz szükség, mert saját szubjektív véleményemre hivatkozom, és az az, hogy egy gagyi fos :D).
vlevi hosszabban is írt az MS 3000-ről: [link].

Azt már biztosan tudom, hogy amennyiben ebben az árkategóriában nézelődöm, akkor mindenképp kompromisszumot kell kötnöm a minőség tekintetében. De ez mondjuk közel sem jelenti azt, hogy a 20 ezres kategóriájú billentyűzetekbe ne lehetne belekötni - legalábbis az itt olvasott szubjektív élmények azt igazolják, hogy még ebben az árkategóriában is vannak a billentyűzeteknek idegesítő tulajdonságaik.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9849) WolfheartGR válasza Sk8erPeter (#9848) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nekem kellene egy mekániKUSS csendes típus numpad nélkül. Kicsit olvasgattam a témában és azt sikerült összeszednem, hogy a teljes méretű billek egészségesebbek a kéznek mint a kisebb, laposabb példányok. Ha jól értelmezem. Bemásolom az angol verziót, valaki legyen oly kedves és fordítsa le korrekten:

"Now I *highly* recommend mechanical and NOT low profile simply for the player health benefits.

The high profile keys are easier to distinguish/find, and press for your fingers.
With the higher keys your fingers can naturally gently rest on them without having to be in a claw like position to avoid hitting the surrounding keys, when applying pressure in a claw position you are more prone to cramping.
Less pressure + more choice on finger position = less camp / rsi / better finger / hand health."

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9850) Bálint85


Bálint85
senior tag

nekem tegnap jött meg a billentyűzetem Gigabyte Aivia k8100 v2 de valahogy hiába nyomkodom a hangerő szabályozó gombokat nem mindig működik. és a jobb felső résznél a ledek úgy mennek mint a knight rider autó lámpája. van valami ötletetek? vagy h működik? vagy melyik drivert tegyem fel hozzá win 7 van fent?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.