Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) tg44


tg44
csendes tag

Helló!

Tanácsot kérnék, alapvetően két féle billentyűzetcsaládot nézegettem, a trackballosakat, és a touchpad-eseket. Viszont semmi tapasztalatom nincs velük, és ha valakinek van már, akkor azt nagyon megköszönném.

Első kategóriából ezt a 4-t néztem:
Trust 17911
Hama Entetainment
Hama Live
Hama Uzzano

Igazság szerint az utóbbi 3-ban nem találtam óriási különbségeket, az érdekelne, hogy mennyire kényelmesen használhatók, illetve esetleg tud-e valaki hasonló árkategóriában (max 15k) esetleg még olyat ami jó.

A másik csomaggal az a bajom, hogy touchpad-esek, de kompaktak legalább, ebből ezek amik felkeltették az érdeklődésem:
Trust 16816
Trust 18484
Logitech K400

(Próbáltam visszaolvasgatni de elég szerteágazóak a kérdések és válaszok...)

Előre is köszi!

(#9552) WolfheartGR válasza csimika (#9547) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Azért ez erős túlzás az alap gumiszarok irányában.
Logitech Wave-emet 3 év alatt vertem szét, pedig én állat mód ütöm a billeket (amíg az ízületeim közbe nem szólnak...). Sidewinder X6 szintén tartós állatfajta, két panaszost találtam, abból az egyiknek a nem megfelelő használat miatt kábeltörése volt. A többi évek óta használja. Nálam kiderül mit bír, napi szinten 4-6 órát ütöm a gépet mostanában, szóval kapja. Alapként a szintén MS Sidewinder X4 amit érdemes megvenni, ha valakinek kell a soksok (18) bill lenyomása egyszerre. Kiosztásból pedig a nem 105 gombos is használható. De jobb szeretem, ha nem kell kombózgatni az ékezetkhez.
Sajnos nálam pl nem játszik a mechanikus, mivel hangosabb mint amit megtűrnek itthon(asszony). De van pár közöttük aminek eltudnák vigyorogni itthon. Polcdísznek használni viszont nem tartok itthon.

tg44: K400 van itthon, házimozizni van használva, lehet rajta gépelni is ha nagyon muszáj, csak szokni kell a méreteket. A bal felső sarokban található extra balklikk csak első ránézésre hülyeség, valójában hasznos. Én sem szeretem a töccspadot, erről nem is nyilatkoznék. :))

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9553) pocokxx válasza csimika (#9547) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tehát azt mondod, hogy az 1500 ftos kolink ugyanannyit ér, mint mondjuk egy logitech k400? Kicsit túlzásnak érzem...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9554) csimika válasza pocokxx (#9553) üzenetére


csimika
csendes tag

Ezen a szinten kb igen, de lehet hogy egy kicsit torzult a nezopontom a billentyuzetekrol.
Kulonben az 1500Ft-os noname es a Logitech kozott akkora az arkulonbseg mint a Logitech es egy kezdo mechanikus billentyuzet kozott.

(#9555) WolfheartGR válasza csimika (#9554) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nagyon torz nézőpontod van.
Gyakorlatilag abból a hsz-ből ami nekem átjött, hogy aki nem 50e-huf feletti mecha billt vesz b.szom-f.szom kiosztásban az olyanféle (természetesen csóró, ->mivel nem telik rá) senki aki napi 10 percnél többet nem ül a gép előtt. Van egy rossz hírem. Tévedsz. Sőt...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9556) lipido válasza WolfheartGR (#9555) üzenetére


lipido
senior tag

+1

(#9557) csimika válasza WolfheartGR (#9555) üzenetére


csimika
csendes tag

Igazabol kicsit tapintatosabban fogalmaztam meg de kb ez a lenyege. Az emberek nem torodnek az egyik legfontosabb beviteli eszkozzel.

[ Szerkesztve ]

(#9558) Vasinger! válasza csimika (#9557) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is ezt hittem, amíg nem kezdtem el használni a K800-at. Korábban írtam, hogy eléggé sok olcsó billentyűzetem volt, főként Logitech, még gamer kategóriából is, de össze sem hasonlítható a K800 azokkal. Igenis van különbség ebben a kategóriában is.
Én is sokat vagyok a gép előtt és én is azon a véleményen vagyok, hogy érdemes sokat költeni a perifériákra, ha megnézed az adatlapom, ez látszani fog ott is. Viszont 20 fölött biztos nem adnék ki egy egérért se egy billentyűzetért. Persze ez ugye szubjektív. Kinek mi éri meg. Tehát azzal a dologgal egyetértek, hogy számodra nem érdemes 50k alatt venni billentyűzetet, mer Neked nem jó, de azt kijelenteni, hogy a nem mechanikus billentyűzetek között kb. semmi különbség az viszont butaság.

Gondolom nincs is nagyon tapasztalatod minden árszegmensben nem mechanikusok terén.

[ Szerkesztve ]

(#9559) WolfheartGR válasza csimika (#9557) üzenetére


WolfheartGR
őstag

És most jobb, hogy közhírré tétetett, mennyi léd van billre, valamint mekkora kocka vagy a b.szom-f.szom kiosztásoddal?
Mert ez erről szólt, nem arról, hogy az emberek nem törődnek a perifériákkal. ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9560) Sk8erPeter válasza csimika (#9557) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Te meg ezek szerint mérhetetlenül sznob vagy. :D
Nagyjából olyan a hozzáállásod, mint az ebben a videóban lévő gyökereké: [link]. Bocs. :D

(#9559) WolfheartGR :
jaja, egyetértek, dehát érted, legalább itt a fórumon most gizdulhatott egy kicsit, hogy neki milyen jó, és hogy mennyire szánalmasak mások, hogy nekik nem telik ilyen f@szságokra, hogy 50 rongyot kib@sszanak egy nyomorék billentyűzetre.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9561) csimika válasza Sk8erPeter (#9560) üzenetére


csimika
csendes tag

Igazabol mondtam hogy mar 15ert kezdodnek ezek a billentyuzetek es a videoban levo emberke valoszinuleg a 20ezres overpriceolt csodagamermembranbillentyuzetet preferalna.

[ Szerkesztve ]

(#9562) Sk8erPeter válasza csimika (#9561) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Idézlek, ezt írtad:
"szerintem 15 ezer alatt csak a HP standard basic keyboard eri meg, es 30-50 ezer kozott kezdodnek a normalis billentyuzetek. Mechanikus, capacitive, stb. Alap gumiszart csak az vegyen aki napi 10 percnel kevesebbet hasznalja a szamitogepet."
Gratulálok.
Kár, hogy elképzelni sem tudod, hogy a saját ízléseden kívül létezik más is, ami más ember számára kellemes (pl. akár egy laptopbillentyűzet). És elég sokat használom a billentyűzetet.
De ez számodra nyilvánvalóan már felfoghatatlan, mert annyira el vagy szállva a saját véleményed igazságtartalmától és a sok, billentyűzetre kivágható lóvéd (amit lehet, hogy értelmesebb dologra is lehetett volna költeni, de ebbe nekem nem dolgom beleszólni, de talán elvárható, hogy te meg ne nézd le azt, aki nem ért veled egyet, és nem csak mechanikust tart billentyűzetnek) úgy tűnik, elvette a józan ítélőképességedet. Más véleményt nem is vagy hajlandó elfogadni.

Sk8erPeter

(#9563) csimika válasza Sk8erPeter (#9562) üzenetére


csimika
csendes tag

Igen, azt is irtam hogy nagyon elfogult vagyok a mechanikus billentyuzetekkel szemben, de szerintem ne folytassuk az offolast. Nem akarok senkit arra ravenni hogy tobbet koltson ra mint amit tud, de aki megteheti az legyen mar informalva a jobb lehetosegekrol.

(#9564) Sk8erPeter válasza csimika (#9563) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem jobban jársz, ha a jövőben megpróbálsz nem ilyen szélsőséges álláspontnak hangot adni a fórumban (ez a következménye), meg megpróbálod levenni a szemellenződet. :) Lehet, hogy még számodra is hasznos lesz egy kicsit nyitottabb szemlélet.

Sk8erPeter

(#9565) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy komoly gamer mechanikus billentyűzet.
Remelem tudtok segíteni milyet is vegyek. Kinéztem az uj logitech mechanikus gamer billt. Logitech G710+
Mik a vélemények róla? Vagy esetleg más alternatíva?

Előre is köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

(#9566) nyunyu válasza Szatesz. (#9565) üzenetére


nyunyu
félisten

Kellene nekem egy komoly gamer mechanikus billentyűzet.

Ugyan a Logitechben barna Cherry kapcsolo van (ami halknak szamit), plusz a gombok gumirozasa csokkenti a klakk hangot, de ne csodalkozz, ha anyuci/baratosno(/feleseg) nem toleralja majd, ha ejjel tolod az aktualis MMOt.

Egyebkent meg 20k HUF alatt nemigen lehet kapni mechanikus billzetet, mert a Cherry MX gombok marha dragak :(
Logitechre meg 150 USDt irnak, az a magyar arkepzes alapjan siman 150€+afa lesz, vagyis nem fogod meguszni 40k alatt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9567) Szatesz. válasza nyunyu (#9566) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

40 et még ki is adnék érte, engem ez jó pár évig kiszolgálna. Szertem a jó cuccokat.
Esetleg másik alternatíva?

(#9568) WolfheartGR válasza Szatesz. (#9567) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Itt nézz körül. Van pár lehetőség.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9569) citkar


citkar
addikt

Üdv!
Keresek vezetékes, kis billentyűzetet, nem tudom mifélének hívják ezeket ( a jobb oldali numerikus rész nem kell).
Találtam egy ilyet de hátha van több is, nem láttam alternatívát (játszani is használnám, de nem vagyok harcore gamer).
Tudtok még többfélét ajánlati, elérhető áron?

[ Szerkesztve ]

(#9570) TigerCat válasza citkar (#9569) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem van egy ilyen és teljesen használható. Jó a kiosztása, kényelmes püfölni, de icipicit hangos és a szigetes kialakítás némi megszokást igényel. Én ajánlom, igaz a Fujitsu KB900 HU mellett csak tartalék...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9571) Hunork


Hunork
veterán

Na, döntöttem, a cégnél kipróbáljuk ezt, és majd a tapasztaaltok alapján eldöntöm, hogy jó lesz-e...bár az Usb port jó lenne még rajta... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#9572) citkar válasza TigerCat (#9570) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, akkor lenne tutire nyerő ha vezeték nélkül is működhetne s ha akarom vezetéket kötök rá (de csak egereknél láttam ilyen funkciót).

(#9573) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem szokásom hirdetést linkelni fórumba, de láttam, hogy sokan keresnek itt normális vezeték nélküli világítós billentyűzetet, nekem lenne egy eladó: katt

[ Szerkesztve ]

(#9574) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Van valakinek konkrét tapasztalata a Genius Slimstar billenytűzetekkel? Illetve Chicony, Trust A4TEch billentyűkkel? Fontos lenne a halk gépelés, nem kopó billenytűk, és lehetőleg 5k körüli ár.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9575) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nem ide tartozik, de hátha tudtok nekem ajánlani más fórumot, vagy topicot, hogy hol érdeklődjek. jobbat nem találtam. Van egy Logitech Wave billentyűzetem (fél éve porosodik a szekrényben), anno szétszedtem, hogy kitakarítsam, és azóta szívok vele. Szappanos vízbe el lett mosva az összes billentyű, kiszáradás után összeraktam, de nem volt jó, mitöbb közel sem volt olyan, mint szétszedés előtt. Szorulnak a billentyűk, nem mozognak olyan simán, némelyik fel sem jön lenyomás után. Volt olyan, ami szinte beszorult a lyukba, ahol azelőtt simán mozgott. Megdagadtak volna a víztől, vagy mi a franc lehet? :F
Szereztem szilikonsprayt, átfújtam vele kívül belül, nem sokat segített neki.. Plusz opció, hogy azóta a billentyűnyomások is borzasztó hangosak lettek, tisztán hallani, ahogy lenyomáskor hozzákoppan az aljához, mintha egy 10 éves 1000Ft-os bill-t hallanék, ez nem volt ilyen, nagyon nem.. :(
Ebben az idegesít, hogy 2-3ezer Ft-os billentyűzeteket takarítottam már így nem is 1et, azoknál csodát művelt vele, ennél meg pont fordítva, azon gondolkozom, hogy kivágom a kukába az egészet, annyira használhatatlan lett... :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9576) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, gondolkodom a jelenlegi vezetéknélküli bill+egér páros lecserélésén (logitech ex110).

Max 10k-t költenék rá, nyilvánvaló szempont a magyar nyelv, a multimédia gombok, a teljes méret (a jelenlegi ex110 mérete számomra tökéletes, ennél kisebbet nem igazán szeretnék), illetve, hogy legalább 5-7méteres körzetben működjön.

A jelenlegi logitech egerekbe amúgy milyen és hány db elem kell?

Prózai kérdés, de a mostaniba 2db aa elem megy, és ennek a súlyát már nagyon megszoktam ezalatt a több, mint 5-6év alatt, fps játékoknál számomra tökéletes, szóval szeretnék vmi hasonlót méretben és súlyban, illetve ne legyen túl csicsás, elég az alap görgő+két gomb kialakítás.

Előre is köszi. :R:)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9577) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Billentyűzetet szeretnék venni játékhoz és emiatt kérdezlek titeket háta ha tudtok segíteni benne!
Játékhoz lehet venni vezeték nélküli billt vagy itt sem ajánlott mint az egérnél? /BF3/
Ha lehet vezeték nélkülit akkor tudnátok ajánlani vmilyet olyan 10e ft a határ ha egy kicsit több az sem baj!
A válaszokat előre is köszönöm! :D

(#9578) wwhy válasza pocokxx (#9574) üzenetére


wwhy
veterán

A slimstar 8000-ről néhány külföldi fórum szerint kopik a felirat.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9579) citkar


citkar
addikt

Üdv!
Valakinek személyes tapasztalat erről ? Azt leszámítva, hogy elég drága tetszetős.
Esetleg alternatívát tud valaki ajánlani?

(#9580) Atesz918


Atesz918
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy vezetőasztalt egy busz szimulátorhoz (omsi), amire egy viszonylag egyszerű tervet eszeltem ki. A vezetőasztalon lévő gombokat kábellel összekötöm a billentyűzet megfelelő pontjaival, így úgy érzékeli a rendszer, mintha sima billentyűzet lenne. Ehhez szükségem lenne egy Mitac KB-5201 típusú billentyűzetre, mert elgondolásom szerint ezen oldható meg.

A kérdésem az lenne, hogy honnan lehet ilyen (üzemképes) billentyűzetet szerezni? Kerestem sok helyen, de nem találtam.

Előre is köszi!

(#9581) Vasinger! válasza citkar (#9579) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igazából annyit talán nem ér meg és a kiosztása is borzasztó, teljesen hülye és logikátlan helyen vannak a billentyűk, zsúfolt és nincs rajta minden billentyű sem.

Egy sokkal kényelmesebb kiosztású és olcsóbb billentyűzet a K800.

Nekem van ilyenem és nagyon meg vagyok vele elégedve, szavam sincs rá. Persze ez annyival kevesebbet tud, hogy csak egy eszközhöz használható egyszerre...

Egyébként pont eladó is a billentyűzetem, ha érdekelne írj.

[ Szerkesztve ]

(#9582) Sk8erPeter válasza Vasinger! (#9581) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért adod el, ha elégedett vagy vele?

Sk8erPeter

(#9583) Vasinger! válasza Sk8erPeter (#9582) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Anyagi okok. Nincs szükségem ilyen jó billre.

(#9584) Sk8erPeter válasza Vasinger! (#9583) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor minek vetted? :DDD Na jó, nem kötekszem. :))

Tudsz róla írni pár mondatot? Felkeltetted az érdeklődésem a billentyűzet iránt.
Most visszakerestem, és nem találtam tőled a topicban írást a billről, de érdekelne, neked mik a szubjektív tapasztalataid, mennyire kényelmes rajta gépelni, mik az esetleges számodra zavaró tulajdonságai (biztos vannak ilyenek is), és így tovább.
Amitől én tartok: az MK520-nál képek alapján ehhez nagyon hasonlóak voltak a billentyűk, aztán kiderült, hogy az életben sajnos egy kopogós, mégis puha gagyihatású műanyag szar. Ennél milyen?
Ez is Unifyingos, szóval nekem is kifejezetten hasznos lenne egy ilyen. Csak újonnan rohadt drága. :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9585) Sk8erPeter válasza icecave (#9100) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

icecave, azóta mi a helyzet a Logitech K750-nel?
Írtad, hogy majd később is beszámolsz róla, hogy hosszú távon mik a tapasztalataid, kíváncsi lennék, azóta mi a helyzet (pl. a korábban említett esetleges karcolódás, a billentyűzet halksága/hangossága, stb.). :K

Sk8erPeter

(#9586) icecave válasza Sk8erPeter (#9585) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem sok minden, azóta 47%-on áll, szóval lassan de biztosan merül, és nem tölt annyit vissza, mint "kellene". Elemet lehet bele tenni másikat, de csak tölthetőt, ezt írja a logitech. Szóval ha lesznek gondok, akkor muszáj lesz egy ilyet beszereznem: [link]

Karcolódás nincs, mondjuk, mindig úgy takarítom, hogy előbb az említett porvonzó cuccal áttörlöm, és aztán törlőkendővel, így akkor már nincs, ami karcolja, hisz leszedtem róla.

Halknak nem halk, sőt, egész hangos lett, lehet csak azért mert megszoktam, lehet azért, mert elég gyorsan gépelek, de az Apple bill mindenképp sokkal halkabb volt, mint ez. Egyébként szeretem, jó kis bill, ujjlenyomat nem vészes, főleg,hogy hetente takarítom (mindegyiket szoktam, azon tud a legtöbb gány és vírus/bacilus megtelepedni).

A "kirakom a napra", nem egyből tölt, tehát kint van 3-4 órát is akár, nem meg feljebb a töltés, hanem utána szép lassan kicsit feljebb megy (biztos a cella magába szívja, majd úgy adagolja a kraftot a telepnek, nem tudom). A vicc az,hogy ha kint van egész nap a napon nyáron is akár, max 10-15%-ot tölt fel, és elég hamar "meg is eszi" a bill, ha kevés fény éri ezután. Szóval, ha viszonylag sötét szobában van használva, vagy nem ég állandóan a villany, akkor bárki könnyen abba a szituba eshet, amit az elején vázoltam.

(#9587) bandy13


bandy13
aktív tag

Hali
Keresek egy ledes billentyűzetet. Találtam is egyet ha valakinek van ezzel tapasztalata megírhatná :)
Thermaltake CHP001US Tt eSports Challenger PRO billentyũzet US

Vagy ha ti tudtok kedvezőbb áron az jó lenne, ennek amit találtam 15k az ára ez a plafon inkább olcsóbba keressetek vagy mondjatok ha esetleg tudtok :)

Előre is köszönöm!

Üdv! András

(#9588) WolfheartGR válasza bandy13 (#9587) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Microsoft Sidewinder X4

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9589) bandy13


bandy13
aktív tag

Lehet hogy ezt amit írtál ezt választom :D
Az lenne a kérdésem, hogy nekem nagy (régimódi) enter kellene mint ami ezen a videón látszik : [link]
de a webolán csak ez az újféle enter van ami kicsi (nekem nem áll kézre) [link]
Ennek van valami megkülömböztető jelzése ?

(#9590) WolfheartGR válasza bandy13 (#9589) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Vagy német vagy uk angol bill kell akkor. (Nekem X6-van német kiosztás.)
Esetleg egy Gigabyte Aivia k8100 V2? <-van magyar kiosztás is.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9591) bandy13


bandy13
aktív tag

Tudnál még írni néhány ilyen minőségi ledes billentyűzeteket ?

valamint amit én írtam ide Thermaltake CHP001US Tt eSports Challenger PRO ez milyen ?

[ Szerkesztve ]

(#9592) WolfheartGR válasza bandy13 (#9591) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Először is mire akarod használni és milyen nKRO képességűnek kell lennie?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9593) WolfheartGR válasza bandy13 (#9591) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Dupla. :F

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9594) bandy13


bandy13
aktív tag

Hát nekem amire kellene az a játékhozés a programozáshoz ideális legyen.
A led az lényeges hogy olyan erősségű legyen hogy este tisztán lássam a betűket ...
-led háttérvilágítás kikapcsolása 1 gombbal
Ami nemártana ha tudná :
- 2 usb
- média gombok (hangerő + - play stop ...)
- Venti (ami a kezet hűti felesleges nem kell nekem)
- fekete színű
-háttér világítás mind 1 milyen színű

-NKRO minél több annál jobb minimum 3

[ Szerkesztve ]

(#9595) citkar válasza Vasinger! (#9581) üzenetére


citkar
addikt

Igazából épp az a lényeg, hogy kicsi legyen, csupán a home/end, page up/down gombok hiányoznának (kicsit), de jó görgővel az is helyettesíthető (most MX 5500-as szettem van). Annyi hogy a nyilaknak jobb lenne kissé nagyobb méret.
Másik fontos dolog, hogy vezeték nélküli és vezetékes válthatóság kellene.
Vajon kipróbálható ez valahol? (MM, Saturn, van Logitech márkaüzlet?)

[ Szerkesztve ]

(#9596) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Logitech K360-nal van valakinek tapasztalata? Halk, jó minőségű billentyűzetet keresek mindennapos (net, office, ilyesmi) használathoz. Fontos, hogy gépelés közben ne csörömpöljön :)
Mivel az egerem is unifying vevős, ezért gondoltam erre.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#9597) wwhy válasza Jim74 (#9596) üzenetére


wwhy
veterán

Van, persze.
Ha nem hivatásszerűen gépelsz, akkor egy elég jó kis bill., nem a leghalkabb, de elmegy. Viszont csak Fn-el érhető el a jobb oldali Windows és Ctrl gomb között található helyi menüt előhozó gomb, a nyilak és a PgUp+PgDown pedig egyenesen katasztrófa. Én többek között ezért adtam el.

Nekem a Microsoft bill.-űi mindenképpen halkabbnak tűnnek, mint a L.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9598) Vasinger! válasza Sk8erPeter (#9584) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Írtam PÜ.-t

Tehát a billentyűzetről: Logitech K800

Nincs sok időm, tehát csak egy kis összefoglalót írnék:

Nekem a fő szempont az volt, hogy legyen egy viszonylag halk, kényelmes, teljes kiosztású és vezeték nélküli billentyűzetem. Nos ez a billentyűzet minden kritériumnak megfelel.

Az, hogy világít is mellé csak plusz, de így utólag rohadt jól jön, mert van egy ledsor amit a billentyűzetem fölött van, de az csak akkor működik ha azt asztali be van kapcsolva, ezt a billentyűzetet meg a notimhoz vettem, így mindig látom a billentyűket.

Akkor jöjjenek először a negatív tulajdonságok:

Rövidebb ideig bírja mint egy nem háttér világításos billentyűzet. /mily meglepő/ :U De még így is eléggé sokáig bírja. Még nagyon adatot nem tudok mondani, mert mióta megvan nem merült le. A fura az benne, hogy 3 szint jelzi az akku töltöttségét, maxról nagyon hamar lemegy közepesre, de ott stagnál nagyon hosszú ideig. Ha le is esik alacsonyra, akkor másnapra megint közepesen csomó ideig, tehát mintha töltené magát.

A másik ami még negatívumnak fogható fel, hogy a közelségérzékelő néha kicsit lassabban reagál. Nem tragédia, de megemlítem. Ez még egyáltalán nem zavaró dolog.

Esetleg még az árat lehet ide venni, de ha apróról 20k körül kifog egy ilyet az ember megéri a vételt, mert hosszú ideig fogja szolgálni és hála a jó támogatásnak a gari sem probléma.

A negatív tulajdonságok itt ki is fújtak.

Jöjjenek a pozitívumok:

Nem vártam sokat a ezektől a csoda billentyűktől, mivel nem egy mechanikus billentyűzet, de meglepően kényelmes a gépelés rajta. Érezhetően jobb, mint az általam próbált billentyűzeteken.

A gépelést halknak mondanám, persze nem teljesen néma, mint egy szigetes kiosztású billentyűzet, de ez bőven a tűrhető kategória, még este is.

A világítás nagyon szuper, homogén, egyenletes. Jók a fokozatok is, még arra nem jöttem rá, hogy a fényérzékelőt hogyan lehetne működésbe hozni, meg hogy mikor felejti el a fényerőt és mikor nem, de erre valszeg idővel rájövök, vagy utánaolvasok ha lesz időm.

Remélem kielégítő volt a válasz :D

(#9599) Vasinger! válasza citkar (#9595) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát ha játszani akarnál, vagy hasonló elképzeléseid lennének, akkor biztos ne ezt vedd. A nyíl billentyűk használhatatlanok. Volt tapasztalatom hasonló Logitech billentyűzettel.

Másik fontos dolog, hogy vezeték nélküli és vezetékes válthatóság kellene.

Ez alatt mit értesz? Speciel a K800 is tudja ezt. Ha bedugod az USB kábelbe, akkor vezetékes, ha nem, akkor vezetéknélküli. :F

A K810 újdonsága az, hogy egyszerre 3 féle eszközzel is összepárosítható és könnyen válthatsz közöttük.

Azért írtam új hsz.-t, hogy jobban áttekinthetőbb legyen

(#9600) citkar válasza Vasinger! (#9599) üzenetére


citkar
addikt

Ha kisebb lenne a K800 és bluetoothos is (ha jól láttam nem az) jó lenne, mert nem kell teljes kiosztás, legalábbis a minden napokban, egyébként van egy teljes kiosztású, vezetékes bill., az elég lenne arra a kis időre, amikor szükségem lenne rá.
(ha ez vezeték nélkül IS menne, persze drágábban, egész jó lenne)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.