Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) enginev3.0 válasza TirGael (#8499) üzenetére


enginev3.0
félisten

15-ből jókat lehet venni

Nekem kedvenc márkám a Logitech így abból ajánlok (más majd másból)
G15 használtan megkapod, dobozosan, tökéletes állapotban, csak keresgélni kell
G105 újonnan is megvan ennyiből
Logitech Wave, ez nagyon kényelmes billentyűzet
Esetleg Illuminated-et szintén használtan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8502) Beldegg válasza WolfheartGR (#8485) üzenetére


Beldegg
csendes tag

Köszi! Az anti-ghosting korlátoltságáról tudtam, illetve láttam, hogy panaszkodtak a beragadó gombokra is, de látom, hogy ez csak a jéghegy csúcsa.
Akkor marad a Sidewinder X4.

[ Szerkesztve ]

(#8503) WolfheartGR válasza enginev3.0 (#8501) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Wave az valóban istenkirály, de nem levehető csuklótámaszos. Már pedig neki olyan kell. Többit most nincs időm kikeresgélni.

8504-re: Már akinek. A kérdezőnek biztos nem. Meg azért van pár hátránya is annak a billnek.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8504) enginev3.0 válasza WolfheartGR (#8503) üzenetére


enginev3.0
félisten

Wave-nek az az egyik legnagyobb előnye :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8505) gordonfreemN válasza enginev3.0 (#8504) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Es alapvetoen ezek a logi billek csendesek? Mondjuk egy gigabyte force k3 vagy egy sidewinder x4 es a logitech g105 kozul melyik lehet nyero a billentyu akadasmentessegetol kezdve a csendessegen at az egyszerre lenyomhato billentyukig?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8506) vlevi válasza enginev3.0 (#8504) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem minden billentyűzet legnagyobb hátránya a fix csuklótámasz. Így azok a leendő vásárlók, akiknek tetszik a billentyűzet, de ki nem állhatják a csuklótámaszt (pl. én :P ), azok csak messziről legyintenek egy ilyen cuccra.

wave-et meg már amúgy sem kapni, talán egy éve.

eastsider-nek pedig azt javaslom, hogy nézzen rá egy Microsoft Wired 600-ra, vagy Logitech K120, K200-ra. Az MS billentyűzet egyik hátránya, hogy aprók a funkcióbillentyűk.
Egyik sem az a horron áron lévő típus.
Ha be mered vállalni az ergonomikusnak mondott kialakítást, az MS Comfort Curve 3000-re is lehet vetni egy pillantást.

[ Szerkesztve ]

(#8507) enginev3.0 válasza gordonfreemN (#8505) üzenetére


enginev3.0
félisten

A Wave elég halknak mondható, a G15 hááát, olyan szo-szo, ha nagyon püfölik akkor némi hangja van

Több gombos lenyomásnál elég jól teljesít, de vannak kombinációk amik megfogják
G105 szerintem szinte ugyan az

Illuminated-ről pedig én videóalapján mondom hogy halk, kb mint egy laptop billentyűzet, ha minden igaz, holnap vagy holnapután itt lesz nálam egy, és akkor minden kiderül

Már várom :))

vlevi@ használtan vannak
Logitech billt én nem is vennék újonnan mikor hibátlant kapni az eredeti ár töredékéért

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8508) WolfheartGR válasza enginev3.0 (#8507) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A wave egy idő után hangosodik. Enyém már csattogott rendesen mikor lecseréltem.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8509) enginev3.0 válasza WolfheartGR (#8508) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem volt kettő is de nem észleltem ilyet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8510) Carasc0


Carasc0
őstag

Tisztelet mindenkinek!

A következő specifikációra melyik keyboardokat tudnátok illeszteni?

- Háttérvilágításos legyen
- halk legyen leütés
- Ne legyen az az egybe billentyűzet (tehát numerikus bill picit legyen távolabb az alfanumerikustól)
- ár mind1, de lehetőleg minél olcsóbb legyen!

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#8511) WolfheartGR válasza enginev3.0 (#8509) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem annyira halk.
Zörög.
Hangosodik.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8512) vlevi válasza WolfheartGR (#8511) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezért hajlok mostmár affelé, hogy ha nem kellenek extra igények (világítás), akkor nevesebb gyártó, de olcsóbb billentyűzetét kell venni. Az sem lesz minden szempontból tökéletes, de könnyen előfordulhat, hogy egy 20-25-30 ezer forintos sem lesz az. Lehet, hogy nem is sokkal halkabb, vagy sokkal tartósabb, csak egy kicsit, azonban az árát inkább a rajta lévő extra dolgok, mint a tizenvalahány makró, meg rengeteg más dolog hajtja fel, amit nem is tudunk kihasználni, de ez az árfelhajtó tényező sajnos exponenciális. 10% pluszért 2-3x árat fizetsz.
És ha nem tetszik meg, akkor két dolog fordulhat elő. Vagy morcoskodva továbbadsz rajta, és bevállalod, hogy buksz rajta, vagy nem adod el, és sok-sok évig morcoskodsz miatta, hogy mégsem tökéletes.
Ellenben egy 3-4-5 ezer forintos billentyűzettől egyrészt könnyeb elfogadni az apróbb hiányosságait, másrészt könnyebben is megválik tőle az ember, ha talál jobbat.

És szerintem a kérdező által említett logi 250 helyett, ha nem is lesz generációs ugrás egy logi k200, vagy ms wired 600, de rosszabb sem lesz.
Ja, mégegy dolog. Mintha az olcsóbb szegmensben a Microsoft billentyűzetek jobban teljesítenének ghosting terén, mint a hasonló olcsóbb Logitechek. Cégnél Logi van, itthon MS.

[ Szerkesztve ]

(#8513) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

USB-s billentyűzetet keresek.
fő követelmények: tartósság, gépelési komfort, csendes, nem rozoga lötyögős, magyar kiosztás
pozitívum:
multimédia, márkanév ;), külalak, hagyományos, nagy enteres
árkategória: minél olcsóbb, ha nagyon jó lehet ~5k HUF (csak hogy a Quietkey-t se zárjuk ki ;))

nagyon sokat végignéztem már neten, élőben meg sehol nincs kiállítva mind.
Érdekes lehet:

HP 528A (vagy más típus ha van)
Dell - nagyon sok típus van, quietkey kellene azt hiszem, jó lenne egy eligazítás, melyik melyik (hamisítják őket?)
MS Wired 600 - rohadt árgép mindig csak a desktop-ot dobja ki, de nekem csak bill kell.
Trust Convex 17615, feltűnően hasonlít a MS Wired-re külsőben (gyártói kép oldalról).
Trust Black Stream - 16202
A4 tech KD600 - minőség?
Logitech 250, 350
Gigabyte Force K3 - tényleg megér annyit, mint egy HP, vagy DELL? Nem vagyok nagy játékos, de a minőséget meg tudnám szeretni.

No, elég sokat felsoroltam, de még jöhet akár más is.
Jelenleg egy Gigabyte 6150-et használok, nem helyette, hanem mellé kellene egy. Ez viszonylag új, hangereje nekem már jó, elég rövid úton jár, és egyelőre nem csattog túlzottan, ami nem tetszik, hogy nyeklik-nyaklik ha felemelem, nem a legjobb minőségérzet (ezt csak azért írtam, hogy legyen valamilyen viszonyítási alap).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8514) DBAtti válasza DBAtti (#8513) üzenetére


DBAtti
aktív tag

sajnos kifutottam az időből, még hozzácsapnám a listához
Logitech K200
DTK mint márka, úgy rémlik egész jó volt az egyetemen taperolt példány, típusra persze már nem emlékszem. :(

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8515) vlevi válasza DBAtti (#8513) üzenetére


vlevi
nagyúr

"MS Wired 600 - rohadt árgép mindig csak a desktop-ot dobja ki, de nekem csak bill kell."
Már régóta nincs külön wired keyboard 600, csak a desktop.
Egy lehetőség van, nem kell bedugni.
Persze számítana az ember rá, hogy akkor kicsit olcsóbb lenne csak a billentyűzet, de ez sem biztos.

K200 : Használható. Puha, csendes az is, mint az MS Wired 600, de valahogy mégis más.

[ Szerkesztve ]

(#8516) eastsider válasza vlevi (#8506) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszönöm! :R ez a comfort curve jól néz ki. használtam már ilyesmit régen, meg lehet szokni, talán még kényelmes is lehet (biztos az), egyetlen hátrányát látom így képen, mégpedig a fényes felületet... ezt enm tudom miért erőltetik pont egy billentyűzetnél :F

szumma: a comfort curve tűnik a leg minőségibbnek ezek közül... kár, hogy fényes... :F

[ Szerkesztve ]

(#8517) DBAtti válasza vlevi (#8515) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"Egy lehetőség van, nem kell bedugni." :DDD
Valahol még láttam pedig, emlékeim szerint 3500 körül, de lehet hogy egyedi eset, polcon ragadt példány.

"K200 : Használható. Puha, csendes az is, mint az MS Wired 600, de valahogy mégis más."
Ezt ki tudnád fejteni kicsit bővebben? Jobb, vagy rosszabb? Hosszabb úton jár esetleg, vagy nem olyan határozott a nyomáspontja?

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8518) TirGael válasza enginev3.0 (#8501) üzenetére


TirGael
tag

Köszönöm! :R

(#8519) vlevi válasza eastsider (#8516) üzenetére


vlevi
nagyúr

"egyetlen hátrányát látom így képen"
Meg a hülye alakú Del gombot...
Meg azt, hogy az íves kialakítás miatt a kurzorgombok körül elfogyott a hely.

"DBAtti "
Inkább az, hogy nem érződik a nyomáspontja. Majdnem mindegyik gumiharangos billentyűzet olyan, hogy lenyomáskor érezni, mikor "rogyott be" a gumiharang. Én ehhez vagyok szokva. A K200-nál ez nem érződik. Nem mondanám, hogy használhatatlan tőle a cucc, de kicsit furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#8520) DBAtti válasza vlevi (#8519) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Értem, köszönöm az infot!
A többivel kapcsolatban esetleg valami tapasztalat?

Mindenkitől kérdezem:
A mindenfelé megtalálható átmatricázott német, használt Dell-ekről mit érdemes tudni? Találtam 8135-öst 2500-ért, képek alapján tényleg szép, de hát ki tudja, javított, vagy van benne már milliárdnyi leütés, stb.
Illetve szürke színben hirdetnek Dell L100-ast (entry?), 1000HUF alatt, akár pár hó garanciával. A szürke éppen nem tetszik, de 8-900HUF-ért egy Dell, nem rossz munkásbillentyűzet.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#8521) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok!

Én vettem egy ilyen magyar kiosztású világítós bill-t 5700 Ft-ért. Nem egy hardcore csúcs darab - de amire nekem kell - tökéletes.
Esti használat, médiagombok, időnként kis éjjeli játék. Multizni azért nem ajánlanám. :DDD

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#8522) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#8507) üzenetére


enginev3.0
félisten

Meglett az illuminated, most egy kicsit furcsa, mert eddig egy space beragadó billem volt vagy 2 hétig, amit néha igen meg kellett ütni a hüvelykujjammal.
Illetve tényleg olyan mint egy laptop bill, amiket nagyon szeretek.

Eredetileg egy G510 lett volna, de nem találtam megfelelő használtat, ehhez pedig nagyon jó áron jutottam hozzá. Viszont egyszer veszek egy G510-et is, nem mondok le róla :N

Ezt pedig most szokom kicsit, hogy gyengén kell használni, viszont tökéletesen halk. Tényleg egy az egyben laptopbillentyűzet, hangra, nyomásra, mindenre.

És iszonyatszép! :) Este kíváncsi leszek a fényerőre.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8523) gordonfreemN válasza enginev3.0 (#8522) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Húzd le a redőnyt ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8524) enginev3.0 válasza gordonfreemN (#8523) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ja persze, mindig az egyszerűség :((( :D
Csak várni kell! Mindjárt este van :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8525) enginev3.0 válasza gordonfreemN (#8523) üzenetére


enginev3.0
félisten

No, egész besötétedett, és mivel lusta voltam lecsukni a villanyt, ezért kapóra jött, hogy feljött apum és lekapcsoltattam vele

Egész szépen világít, sokkal kényelmesebb a szemnek mint a G15-é volt, kevésbé folyik egybe mivel fehér vagy ilyen minimálisan kékes.
Az első két fokozat használható itt is, a 3. az hangulatvilágítás vagy nem is tudom minek szánták

Szóval sokat vártam ettől a bill-től, és meg is kaptam, eddig nem találtam negatívumot, talán csak annyit, hogy kisebb a doboza mint a megszokott volt, és így jobban elveszik a többi között :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8527) gordonfreemN válasza enginev3.0 (#8525) üzenetére


gordonfreemN
addikt

ha van kedved, lökj egy képet, hagy csodáljuk mi is ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8528) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Milyen bill.t ajánlotok 3k körül? Én néztem egy Giga K7100-at... az jó lehet?

üdv.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#8529) Mozso26


Mozso26
senior tag

Üdv all!

Játékra kéne egy megbizhaó kényelmes billentyü.Max 15.000huf. :R

(#8530) prokxy válasza petata (#8528) üzenetére


prokxy
veterán

Ezt vedd: Genius KB-G235
Nemrég vettem, játékra is bőven elég. Nem világít, nincs rajta némító gomb, de ennyi a hibája! Csendes, könnyű, jó tapad az asztalra, tudja, amit kell.

Mozso26!
Logit vegyél szvsz, nem fogsz csalódni. De sztem írd le, h mik az elvárásaid, így elég nehéz vmit mondani...

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#8531) Mozso26 válasza prokxy (#8530) üzenetére


Mozso26
senior tag

egy billentyüzettel kapcsolatban nem sok az elvárásom :F Nem kellenek spéci gombok, extrák világitás stb.Mechanikus gombokkal mondjuk nem lenne rosz , de az tul drága.Legyen egyszerü és nagyszerü :)

(#8532) prokxy válasza Mozso26 (#8531) üzenetére


prokxy
veterán

Akkor olvasd el előző hozzászólásom erről: Genius KB-G235

BF3-hoz vettem, eddig hibátlanul teljesít. A komolyabb fizikai behatások következményeit is bírja, mely a csapattársak és a saját bénázásom ihlet! :U
A többi pénzből meg veszel mást, mondjuk egy jó egeret! ;)

SZERK:
Nekem a gamer bill-ekkel az a bajom, vagyis páromnak, h nem magyar kiosztásúak.
Most 6-tól több gombot meg az életben nem fogok leütni egyszerre...én, mmorpg-ben lehet, de FPS-ben tuti nem.

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#8533) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Steelseries billentyűzetet már nem forgalmaz senki MO-n? Honnan lehet/érdemes jó áron beszerezni?

(#8534) DuracL


DuracL
tag

üdv

Van egy mx5500-as szettem , és mostanában meg-megszakad a kapcsolat a bill-el, ami egyébként már elég zajos is lett.. (az egeret nem használom) , kérdésem hogy a bluetooth adaptere mennyibe kerül egy ilyennek (gondolom ez a baj forrása), és hogy témánál legyek, kérném segítségetek ehhez:

keret 5-10k , mindenképp időtállóan halk, semmi gamer funkció/médiagomb nem kell, normál magyar kiosztás, vezetékes

(#8535) vlevi válasza DuracL (#8534) üzenetére


vlevi
nagyúr

"keret 5-10k , mindenképp időtállóan halk, semmi gamer funkció/médiagomb nem kell, normál magyar kiosztás, vezetékes"
Ebből kijön 3-4 darab Logi K120, vagy K200 :)
Vagy 1-2 darab Microsoft Wired 600

(#8536) enginev3.0 válasza gordonfreemN (#8527) üzenetére


enginev3.0
félisten

A kért képek uram!

Extra pozitívum, hogy az "F" billentyűket egyszerűen be tudom állítani, billentyűkombinációkra, és így gyorsan megy a piros pontok frissítése

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8537) kovacs65


kovacs65
senior tag

Keresek:

Világítós (lehetőleg nem csak egy fokozat),
nagy Enter,
makrózható (min 5 gomb),
USB HUB-ként is használható

lehetőleg (de nem kizáró)
magyar kiosztású (de "í"-t is szeretnék írni),
inkább irodai használatra bill-t (nem szuper gamer).

1000*THX

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#8538) peter9228


peter9228
aktív tag

Logitech s510-ről van valami vélemény?

(#8539) Lackki


Lackki
senior tag

Nekem fél év után meghalt egy K8100 a kezeim közt... egyszerűen kiütötte USB-n keresztül a billentyűket, csak a hangerő állítás ment.
Na de most kaptam egy új k8100-at gariból, viszont már a dobozon láttam, hogy ez más mint az előző. Ez "k8100 v2", neten még képet se találok róla.
Ami más, hogy van rajta média vezérlő érintő gomb, kéken világít piros helyett, és szerintem több az anti ghosting key (20db). Ja meg "mode" felirat helyett egy ufó van a beállítás váltó gombon.

Találkozott már ilyennel vki?

Privátot hamarabb észreveszem

(#8540) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen billentyűzetet érdemes venni általános használatra+játékra?

(#8541) Sk8erPeter válasza Lackki (#8539) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"egyszerűen kiütötte USB-n keresztül a billentyűket"
Mi ütötte ki? :DD

===========

(#8540) Kezdő vagyok :
nem ártana több infót megosztanod (milyen árkategória, stb.), még ha kezdő is vagy. :P

Sk8erPeter

(#8542) Kezdő vagyok válasza Sk8erPeter (#8541) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Max.8-10000 Forint.

(Jót mosolyogtam rajta.) :)

[ Szerkesztve ]

(#8543) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok milyen billentűzetet ajánlotok max 5k-ig? chatelés+játék,egyszerre 4 gombot tudjon :K :R

(#8544) energy_ válasza energy_ (#8543) üzenetére


energy_
senior tag

szerk: magas gombokat preferálom

(#8545) Lackki válasza Sk8erPeter (#8541) üzenetére


Lackki
senior tag

ja a "táp" szó kimaradt :)
azóta a táp is meghalt és vitte az alaplapot is, de ez már más téma :)

Privátot hamarabb észreveszem

(#8546) Egon válasza Lackki (#8539) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez érdekes. Amúgy a gombok vonatkozásában, mennyire jobb/rosszabb, mint az előd? Elsősorban a halkság/hangosság érdekelne...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8547) Lackki válasza Egon (#8546) üzenetére


Lackki
senior tag

szerintem a kék fény erősebb mint a piros, bár ez ugye optikai csalódás is lehet a színből fakadóan. nekem halkabbnak tűnik, én a "kotont" pl rajta hagyom, így kb nem is hallom hogy lenyomom.

Privátot hamarabb észreveszem

(#8548) Egon válasza Lackki (#8547) üzenetére


Egon
nagyúr

Magyar kiosztású?
Ilyen? [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8549) Lackki válasza Egon (#8548) üzenetére


Lackki
senior tag

igen magyar, de ezen a képen semmi nem látszik :)
formára ugyanaz szerintem, bár 2 hónapig tartott kicserélni gariból, szal lehet már nem emlékszem milyen a sima k8100

Privátot hamarabb észreveszem

(#8550) Lackki


Lackki
senior tag

pár képet csináltam gyorsan

1
2
3
4
5
6

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.