Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) kroy83 válasza WolfheartGR (#9482) üzenetére


kroy83
tag

Tegnap kicsit nehéz napom volt, lehet h nem 10++ sörrel kellett volna akarnom megvilágosulni a témában. Mindenesetre most megértetetm amit írtál. :DDD

[ Szerkesztve ]

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#9502) VSZM


VSZM
tag

Üdv! Érdekelne, milyen billentyűzeteket tudnátok ajánlani. A szempontjaim:
-Elsősorban az a fontos, hogy gyorsan, kényelmesen lehessen szöveget gépelni rajta
-Legyen minél halkabb
-Game-re se legyen borzasztó
-Árban maximum 10, de ha van jó, akkor 5 ezer alatt legyen.
-Lehet vezetékes, vezeték nélküli.

Köszi

[ Szerkesztve ]

SWBF2 4 EVER

(#9503) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! MS Wireless 800 és a Wired 600 közt van valami különbség, szerkezetileg és hangosság tekintetében?

(#9504) wwhy válasza Laybee (#9503) üzenetére


wwhy
veterán

Van, a nyilacska billentyűk a 800-ban összeérnek, a 600-ban még megvan a köz.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9505) Laybee válasza wwhy (#9504) üzenetére


Laybee
őstag

Igen, tudom, 800as kicsit össze van nyomva. Vajon mennyire kényelmes és halk. Visszaolvastam, hogy a 3000es laptopos tulajdonságú.

(#9506) lezerkard


lezerkard
csendes tag

Helló!
Segítséget szeretnék kérni. Olyan Gamer billentyűzetet keresek ami lehetőleg olcsó. nem kell nekem az a sok plusz gomb. Egész egyszerűen ha lenyomok egyszerre 4 billentyűzetet ne kezdjen el csipogni. Ilyen rendes gamer billentyűzetet keresek az egyszerűbb fajtákból. Tudna valaki ebben segíteni?

(#9507) dEkKoo98 válasza lezerkard (#9506) üzenetére


dEkKoo98
csendes tag

Hali!

[Ezt!] Néztem ki magamnak, de nem tudom, hogy ez már a kettes verzió vagy még csak az egyes, és ha megrendelem akkor fekete színben és kék háttérvilágítással kapom-e avagy sem. Ebben tudnátok segíteni? Érdemes-e ilyen billentyűzetet vásárolni, kb. 15k-m lenne rá de fontos a magyar kiosztás...
Előre is köszi!

deKKo

(#9508) WolfheartGR válasza dEkKoo98 (#9507) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Felhívod a céget ahol venni akarod és megkérdezed.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9509) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
Tudtok ajánlani a logitech-től valamilyen billentyűzetet, ami nem ilyen lapos kialakítású, hanem rendes? Jelenleg ilyenem van, ez 2 ezer Ft-volt és a legjobb :D csak sikerült szinte tönkretennem és most néztem, hogy nem kapható itt a közeli boltokban már http://www.google.hu/imgres?um=1&hl=hu&sa=N&biw=1920&bih=955&tbm=isch&tbnid=5F6mxOys9IlbvM:&imgrefurl=http://www.pcfutar.hu/BILLENTYUZET/VEZETEKES/LOGITECH/Logitech_Deluxe_250_oem_fekete_PS_2&docid=2oErqvLIj9ONMM&imgurl=http://www.pcfutar.hu/kepek/BILLENTYUZET/Logitech_Deluxe_250_oem_fekete_PS_2.jpg&w=675&h=450&ei=yAeEUJb6Fs_itQaGlYHoAw&zoom=1&iact=hc&vpx=187&vpy=194&dur=2260&hovh=183&hovw=275&tx=184&ty=107&sig=105353591977591650133&page=1&tbnh=141&tbnw=208&start=0&ndsp=41&ved=1t:429,r:0,s:0,i:95

Más gyártótól nem is nagyon szeretnék!
köszi

(#9510) Jani18


Jani18
aktív tag

Hali Tud nekem ajánlani valaki egy jó minőségű,világítós,magyar kiosztású billentyűzetet?Roccat Isku-t nézegettem.De sokallom az árát.Meg van is rá panasz ahogy olvasgattam.

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#9511) vlevi válasza Laybee (#9505) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem laptopos az. Mechanikailag tökugyanaz mind a három, csak a Wireless 3000-nél beültették a gombokat egy néhány mm mély árokba, pont úgy, mint ahogy a laptopokon mostanság divatos.

Talán ezen a képet [link] látszik. Jó nagy (6500x2500 pixel)

A Wireless 800 ugyanilyen, de azon nincs az a mélyedés, nincs csuklótámasz, és egymás mellé vannak préselve a kurzorgombok. Így [link]

A Wired 600 a három közül a leghagyományosabb. Ez drót, nincsen semmi kunszt rajta, multimédia gomb is alig, és valamennyire megmaradt a funkcióbillentyűk 3x4-es csoportosítása is. De még ezen is apró vackok :(

[link]

Ja, és mindháromban van egy kis "hullám", oldalról így néz ki : [link]

A Wireless 3000-ben is van, de abban oldalról nem látszik, mert ugyebár kicsit lejjebb vannak süllyesztve a gombok. Valahogy így : [link]

(#9512) Laybee válasza vlevi (#9511) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm szépen a kimerítő választ! :R

(#9513) Laybee válasza vlevi (#9511) üzenetére


Laybee
őstag

Szerk idő lejárt. Te melyik billentyűt javasolnád? Végül is nekem elég lenne a hangerő szabályzás mint multimédiabillentyű. Van egy Logitech K230, de az hosszútávra nemigazán használható. Vagy hagyományos Logiteches is csak az sajnos hangos.

(#9514) wwhy


wwhy
veterán

Valaki ismeri közelebbről a Slimstar 8000-es géniuszt? :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9515) RunTimeError


RunTimeError
tag

Üdv!
Én a Genius Wireless SlimStar 8010 USB bill.+egér kombóról érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata róla?
Vagy hasonló billentyűkiosztásos wireless-t tudtok-e még ajánlani, max olyan 6eFt körül gondolkodtam. Egér nem fontos hozzá.

[ Szerkesztve ]

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#9516) Destroyer91


Destroyer91
tag

Üdv!
Billentyűzet vásárlás előtt állok,maximum 10e Ft körül költenék rá. Már nézegettem,de sajnos nem nagyon találtam számomra tetszetős darabot,elsődleges szempontom nincs,csak minőségi legyen,és ne ilyen egyszerű oldschool kinézetű (gamer bill. is prioritást élvez,de gondolom ilyen árkat.-ban nem nagyon akad) :D Illetve,ha van ilyen árig olyan,ami háttérvilágításos és nem vérgagyi márka,akkor az is szóba jöhet.Eddig egyedül egy Genius Imperatort néztem ki magamnak,de mivel semmi konkrétat nem nagyon találok róla még külföldi oldalakon se,nem tudom,megérné-e azt a 8k-t.
Minden ötlet jöhet.
Előre is köszönöm! :R

(#9517) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Létezik vezeték nélküli, billentyű háttér világításos billentyűzet?

(#9518) Laybee válasza Koczka (#9517) üzenetére


Laybee
őstag

Logitech k800

(#9519) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék egy wireless bill+egér párost megfizethető áron! (ha külön tudtok jókat jó áron, az sem zavar ha nem párban van)
Tudnátok ajánlani vmi jót? (kb 9-10k környékén)

SZERK: Nézegettem a Logi MK 220-330 párosokat. Megéri a 330 a +3-3,5k-t? Esetleg vmi jobb?

[ Szerkesztve ]

(#9520) vlevi válasza lipido (#9519) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, az mk220 szerintem nem billentyűzet. Annyira össze van nyomorítva, hogy az már rettenet.
Szóba jöhetne még az mk200, az teljesen hagyományos elrendezésű, de a cégnél vannak K120 billentyűk, hát nem nagyon nyerte el a tetszésemet.
Akkor már inkább az mk320, vagy, az mk250. A 250 is használható, és a kék fn gombbal elég sok multimédiás gomb van rajta.
Amúgy úgy vettem észre, ezekben a szettekben az egerek egész használhatóak. Semmi extra két gomb+görgő (ami a harmadik gomb is), de legalább működnek.
Vagy a Microsoft Wireless desktop 800. Habár ebben az egér nem olyan híres. Nekem az nem tetszik benne, hogy ha bealszik, akkor elég nagyot kell mozdítani rajta, hogy feléledjen.

(#9521) lipido válasza vlevi (#9520) üzenetére


lipido
senior tag

Köszönöm!
Néztem még az MS-t is (800-3000) és A4Tech, Giga... Gondolom ez utóbbi kettő nem ajánlott kategória.
Nincs nagy elvárásom. Igazából a költséghatékonyság, és h ne zabálják az elemet! (ha akkus lenne jobb lenne, de gondolom ennyiért felejtős)

(#9522) vlevi válasza lipido (#9521) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még nem próbáltam, de a Sanyo Eneloop elemeket bele lehet tenni ezekbe a cuccokba. Az Eneloop nagy jósága, hogy 1-2 évig bírják, és nem merülnek le, minden más tekintetben ugyanolyanok mint bármelyik Ni-MH akku.
A billentyűzet az nem probléma, mert 1-2 évig bírják, hanem az egerek azok, amik több naftát igényelnek, természetesen az érzékelő LED-je fogyasztja a többlet energiát, és az, hogy sokkal sűrűbb a kommunikáció a számítógéppel.

(#9523) lipido válasza vlevi (#9522) üzenetére


lipido
senior tag

Szóval akkor igazából mind1 h MS 800 vagy Logi mk250-e. Mert akkor nyilván az olcsóbbat veszem!

(#9524) vlevi válasza lipido (#9523) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha van lehetőséged, tapogasd meg. A Mediamarkt erre nagyon jó. Venni ott már nem célszerű, mert sokkal drágább náluk minden.

(#9525) lipido válasza vlevi (#9524) üzenetére


lipido
senior tag

Köszönök mindent! :R

(#9526) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek melyik a jobb választás?

Logitech MK520 billentyűzet 3500 Ft-ért, 2 év garival, vagy egy Logitech Cordless Wave billentyűzet 2500 Ft-ért garancia nélkül.

Mind a kettő keveset volt használva és csak a billentyűzet lenne, az egér nem.

Szerintetek melyik lenne a jobb? Melyiken kényelmesebb gépelni, esetleg játszani?

Bluetooth vagy Unifying technológia a jobb? Fogyasztani kb. mindkettő ugyanannyit fogyasztana, itt inkább a válaszidőre gondolok.

A választ előre is köszönöm! :R

(#9527) Vasinger! válasza Vasinger! (#9526) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most látom, hogy a Wave is már Unifying-os vevől rendelkezik, a K350-nel kevertem. :B

(#9528) Sk8erPeter válasza Vasinger! (#9526) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát sztem én elég markáns negatív véleményt fogalmaztam meg az MK520-ról, mondjuk az is igaz, hogy egészen máshogy álltam volna hozzá, ha 3500-ért kapom... mondjuk szerintem akkor is porfogónak használtam volna, mert rohadtul idegesített volna a gépelés során a Space lötyögése, meg az egész billentyűzet kopogása (új létére), plusz a gagyiműanyag hatása.
De nem muszáj ám elhinni, viszont ha nem hiszed el, akkor felesleges kérdezned, majd úgyis azt csinálsz, amit akarsz. :)

Sk8erPeter

(#9529) Vasinger! válasza Sk8erPeter (#9528) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én elhiszem amit mondasz, de külsőre nagyon bejön, mivel a K800 is szinte tök ugyanígy néz ki, persze a billentyűzet mechanikája teljesen más.

Akkor lehet, hogy a Wave lesz majd, csak kérdés, hogy ergonómikus kialakítása miatt mennyire használható gépelésen kívül másra is.

(#9530) Sk8erPeter válasza Vasinger! (#9529) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elhiheteted, hogy képek alapján először nekem is nagyon tetszett a Logitech MK520... egészen addig, amíg nem kezdtem el tapogatni, nyomogatni élőben. Akkor már egészen más volt az "élmény".
De jobb lenne, ha kipróbálnád élőben, hogy el tudd dönteni, számodra mennyire zavaró, hogy gagyi, kopogós műanyag hatása van.

"Akkor lehet, hogy a Wave lesz majd, csak kérdés, hogy ergonómikus kialakítása miatt mennyire használható gépelésen kívül másra is."
Mi "másra" gondolsz? Ha komolyabb játékra, akkor sztem nem ebben az árkategóriában kellene nézelődnöd (hanem feljebb).

Sk8erPeter

(#9531) csimika válasza Sk8erPeter (#9530) üzenetére


csimika
csendes tag

Csak az a baj hogy muanyag hatasa van?
Ajanlom figyelmedbe a [link] billentyuzetet, nemreg learaztak. Az egyetlen problema az ABS gombok amiket nem olcso lecserelni.

Ezen kivul megerkezett a Filco controller!
Mar csak mx green switcheket kell venni hogy passzoljon a zold switch stickerhez es indulhat a hekkeles.

(#9532) Vasinger! válasza Sk8erPeter (#9530) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem játékra használnám főleg, hanem gépelésre.

De ha teszem azt kedvem támadna egyet csézni, akkor a WASD kialakítása nem lenne e zavaró, ezért kérdeztem.

Tehát csak nagyon ritkán használnám játékra, de akkor minden gond nélkül szeretném.

(#9533) Sk8erPeter válasza csimika (#9531) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem csak az volt a baj vele, hanem az is, hogy abszolúte nem halk.
Én azóta sem találtam megfelelő billentyűzetet. :D
Az elvárásaim: legyen laptopszerű, szigetes kialakítású billentyűzet, mert nekem az fekszik, játékra abszolúte nem kellene. Legyen wireless, lehetőleg legyen Unifyingos vagy hasonló, hogy egeret, billt csak egy stick-kel tudjak használni (plusz szempont, hogy ez tényleg miniatűr adóvevő, nem áll ki a laptopból). Legyen halk, minőségi.

Na, a mechanikusak legfeljebb a minőséginek felelnek meg, a halknak nem. :D Másik szempont, hogy ezek iszonyat drágák.

A K750 igen jónak tűnt volna, ennek még az árára is rábólintottam volna, mert nyomkodás alapján is kellemesnek tűnt (legalábbis a helyszínen, huzamosabban még nem használtam), de erről a típusról meg azt mondták, hogy nagyon kényes, karcolódós az anyaga. Ahhoz képest meg túl drága.

(#9532) Vasinger! : hát akkor annyit tudok mondani, hogy szerintem az MK520 tutira nem a barátod. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9534) Laybee válasza Sk8erPeter (#9533) üzenetére


Laybee
őstag

Ms billentyűk se nyerték el tetszésedet?

(#9535) Sk8erPeter válasza Laybee (#9534) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Konkrétan? :) Természetesen ha van az előbb jelzetteknek megfelelő billentyűzet, és még valami értelmes egeret is lehet majd hozzá találni (én speciel nem láttam túl sok jó vezetéknélküli MS egeret, ami jól is nézett volna ki, de ettől még simán lehet, hogy van csomó jó), akkor nyitott vagyok a Microsoft-billentyűzetekre is. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9536) Laybee válasza Sk8erPeter (#9535) üzenetére


Laybee
őstag

Esetleg MS 3000? Csak egy tipp.

(#9537) Sk8erPeter válasza Laybee (#9536) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az a gáz, hogy ennél még ez a buzinagy adóvevő van, amit az alábbi képen pirossal bekereteztem:

MS 3000

:(

Sk8erPeter

(#9538) Laybee válasza Sk8erPeter (#9537) üzenetére


Laybee
őstag

Igaz, igaz. Én is keresek egy bill-t, be kell valljam, szegényes a választék.

(#9539) vlevi válasza Sk8erPeter (#9537) üzenetére


vlevi
nagyúr

És az egeréről inkább ne beszéljünk. A Logi Mk250-hez (vagy az MS Wireless 800-hoz) adott egér összehasonlíthatatlanul jobb nála.

De maga a billentyűzet nem rossz. Aki viszont használja a funkcióbillentyűket (pl. programoz, vagy rendszeresen total commanderezik), az meg fog őrülni tőle, mert a funkciógombok aprók, és az F1-F12 feliratok fekete alapon kékkel vannak. Napfényben is alig olvasható, szobában pedig fizikai képtelenség megtalálni az F5-öt. Mert ráadásul a 4-es csoportosítást is elhagyták róla. :W

[ Szerkesztve ]

(#9540) Sk8erPeter válasza vlevi (#9539) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudnám, ezeket ki teszteli és hagyja jóvá, és azt miért teszi... :(

Sk8erPeter

(#9541) gagyi67 válasza haddent (#9022) üzenetére


gagyi67
csendes tag

Gigabyte Aivia Osmium hibátlan de drága :(

(#9542) Bufo bufo


Bufo bufo
tag

Látom a Logitech-et is utolérte a mechanikus idők szele... :C
Legalább nem a megszokott sémát követi!Blue és Black switch....Végre Brown :DD
Remélem hamarosan érkezik róla valami jó teszt cikk, ide a prohardver!-re...

(#9543) vlevi válasza Bufo bufo (#9542) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nézd, harmincöt, negyvenezer forintért én is csinálok neked mehcnanikus billentyűzetet.
Azt nem mondom, hogy gépelni lehet majd rajta, de mechanikus lesz :D :D :D

(#9544) Bufo bufo válasza vlevi (#9543) üzenetére


Bufo bufo
tag

Ha kész van, jöhet a teszt róla... :DDD

(#9545) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.

Haverom akar vezetékes billentyűzetet venni.

Semmi lcd kijelző, festett wasd gomb. Legyen multimédiás, kényelmes, ne zörögjön, lehetőleg legyen jó supportja.

Mit tudtok ajánlani?

(#9546) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Én is kérdeztem, és rajtam kívül mostanában elég sokan, hogy milyen billentyűzettet érdemes venni 5-10 k között. Ennyire mindegy, hogy mit veszünk ebben az árkategóriában? Csak mert nincs rá nagyon ajánlás. Én pl ezeket néztem ki:
Logitech K340
Logitech K360

Fontos, hogy jól lehessen rajta gépelni, de nem bánnám, ha játékra is lehetne használni. Mondjuk ez miatt az utóbbitól kicsit "félek" a kis nyíl gombok miatt, bár biztos meg lehet szokni. A másik, ami aggaszt ( a sok Total Commander miatt..:DDD , hogy az funkcióbillentyűk picik, és egymásba érnek...

Mit érdemes venni enniyi pénzért, ami alkalmas hlak gépelésre, és olykor játékra is? Érdemes ragaszkodni a Logitechhez, vagy inkább más gyártóknál kellene körülnézni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9547) csimika válasza pocokxx (#9546) üzenetére


csimika
csendes tag

Gondolom minden embernek mas velemenye van ezekrol de szerintem 15 ezer alatt csak a HP standard basic keyboard eri meg, es 30-50 ezer kozott kezdodnek a normalis billentyuzetek. Mechanikus, capacitive, stb. Alap gumiszart csak az vegyen aki napi 10 percnel kevesebbet hasznalja a szamitogepet. Monitor, billentyuzet, eger, hang kimenet: ezeken nem szabad sporolni, ezekkel van folyamatosan kapcsolatban az ember.
Termeszetesen billentyuzetbol csak amerikai ANSI kiosztas, minden mas egy vicc.

(#9548) pmheros válasza Synthwave (#9500) üzenetére


pmheros
senior tag

Üdv,

ez a "4KRO" -s kifejezés ez nekem nem mond semmit. A topik keresője szerint (szinte) csak te használod, ez mit jelent ? (kb sejtem hogy egy csoportban 4 gombot is érzékel, ha nem majd cáfolsz). És ha már "bármelyik", akkor egy-két konkrét típust írnál ? -mert nagy segítség lenne!

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#9549) hegti válasza pocokxx (#9546) üzenetére


hegti
aktív tag

Szia! Én is ilyen gondban vagyok... [link]

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#9550) csimika válasza pmheros (#9548) üzenetére


csimika
csendes tag

4KRO: Nincs olyan 4 gomb amit lenyomva egyiket nem erzekelne. Vagyis 4 gombot egyszerre mindenkeppen erzekel a legrosszabb esetben is. Ennel jobb lehet az atlag vagy a maximum, ez csak minimumot jelent.
Az egyik legismertebb 2KRO billentyuzet a Logitech Illuminated Keyboard. Shift, w, space egyszerre nem nyero: ezzel nem fogsz bunnyhopolni.
Nekem mindket billentyuzetem NKRO-s vagyis akar mind a 87 billentyut lenyomhatom egyszerre, azt is beerzekeli.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.