Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) WARZ válasza coll3ctor (#9750) üzenetére


WARZ
tag

A G110 tud olyat, hogy több gomb esetén is simán veszi az összeset és nem lagol?

(#9752) WolfheartGR válasza WARZ (#9751) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Lag alatt mégis mire gondolsz?

Több gomb érzékelésének alapfogalma: nKRO.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9753) WARZ válasza WolfheartGR (#9752) üzenetére


WARZ
tag

Na pont erre! Köszi, hogy kijavítottál! :R
Amúgy tudja?

(#9754) coll3ctor válasza WARZ (#9753) üzenetére


coll3ctor
tag

A G110 és a Blackwidow is 5 gombot tud a WSAD "környékén".
Ha többet akarsz,akkor a Corsair k60-k90 20-at tud.A Steelseries 6g-7g vagy a CM storm Quickfire tud nKRO-t PS/2 aljzaton,USB-n csak 6-ot.

(#9755) WolfheartGR válasza coll3ctor (#9754) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Vagy ugye Sidewinder X4 mondjuk.
Mint a legolcsóbb és 6KRO fölött teljesítő bill.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9756) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok! Csak gyorsan megjegyzem,hogy nov. 25-ig minden Logitech cuccra (billre is) 20% kedvezmény van itt: [link].

Nem, nem kapok részesedést, meg semmit, a k750-em innen van, gondoltam, aki amúgy is venne billt, most érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#9757) Alpachino válasza icecave (#9756) üzenetére


Alpachino
veterán

Csak, hogy pl. a g110 többe kerül 20% kedvezménnyel itt, mint pl. kedvezmény nélkül itt :D :W

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9758) icecave válasza Alpachino (#9757) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze, de a másik oldalt nézve, 14500 körül jön ki kedvezménnyel a k750, mikor amott meg majdnem 20. Szóval azért van, ami igencsak jó vétel.

(#9759) Alpachino válasza icecave (#9758) üzenetére


Alpachino
veterán

Meglesem, akkor tüzetesebben, hátha találok mégis egy valódi akciós darabot :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9760) Jim74


Jim74
nagyúr

Erre valaki esetleg?

Előre is köszönöm :R

(#9761) Sk8erPeter válasza icecave (#9756) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg, ha már említetted, AZÓTA hogy szuperál a K750? Mindig alkalmanként rákérdezek, hogy vajon megvegyem-e, szánjak-e rá annyi lóvét, vagy hagyjam a francba... :D

Amúgy találtam itt egy ilyen remek lila-fehér K750-et, ezt még nem is láttam, de nyilván must-have. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9762) icecave válasza Sk8erPeter (#9761) üzenetére


icecave
nagyúr

Tervezek az oldalamon írni egy hosszabb tesztet így pár hónap távlatából, csak megvárom, amíg be tudok szerezni egy normális fényképezőt, hogy ne telefonnal kelljen képeket csinálni róla. Annyit mondok,hogy ha a billentyűhang nem zavar, valamint az, hogy egy átlagos szobában merül, mint a gép (3 hónapig bírja fény nélkül? Ja,ha ki van kapcsolva), akkor vedd meg nyugodtan. :D

(#9763) Bálint85


Bálint85
senior tag

erről vélemény

Gigabyte Aivia K8100 v2

és mi a különbség Gigabyte Aivia K8100 és Gigabyte Aivia K8100 v2 között?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#9764) Sk8erPeter válasza icecave (#9762) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szóval akkor hagyjam a francba? :D Hát a billentyűhang nálam elég kritikus szempont, az pedig elég meglepő, hogy nem bírja az akksija 0 használat mellett sem. :F A billentyűzet amúgy szabályosan csattog, vagy mi?
Amikor nyomkodtam még a Mediában, akkor elég faszányosnak tűnt, de mondjuk tény, hogy egy ilyen 10 másodperces nyomkodás nem ekvivalens a hosszú távú tapasztalattal...

Sk8erPeter

(#9765) Ifju


Ifju
aktív tag

Keresztkérdés.
Létezik magyar kiosztású, zöld vagy fehér ledes világító billentyűzet?

(#9766) icecave válasza Sk8erPeter (#9764) üzenetére


icecave
nagyúr

Az elején halkabb volt, aztán szépen felhangosodott. Annyira nem vészes, de este gyk. "gyökkettő" sebességgel kell gépelni,ha azt szeretnéd,hogy az asszonyt ne zavarja. Az a tipikus nem hangos,de idegesítő hang jellemző rá, ami akkor keletkezik, amikor az ujjad hozzáér a gombhoz, lenyomod, majd "leválik" a gombról leütés után. Tehát nem is a lenyomás hangja zavaró,hanem ahogy az ujjad leütés előtt hozzáér a gombhoz magához. Nem tudom jobban megfogalmazni.

Elgondolkodtam egy k800-onm ha másért nem a világítás miatt, meg azért, ha az merül, tudod tölteni. K750 esetében 40% alatt idegesítően elkezd pirosan villogni. Ha kiteszem fél napra az ablakba, visszatölt 70-75% környékére, ami gyk. 3-4 nap alatt visszamerül 40% alá megint. R2032-es elem való bele,de csak újratölthetőt rakhatsz bele, simát nem, azt meg nem találtam, csak e-bay-en töltővel. Szóval azért nem fenékig tejfel' a dolog. Én csak használni szeretném ezt a tetves billentyűzetet, nem az ablakban pihentetni hetente kétszer fél napot és addig egy régi sz*rral gépelni. A vicc az,hogy az elején rohadtul bírta, gyk. 1%-ot merült naponta. Aztán ahogy fogyott, szépen "begyorsult". :(
Nem értem, miért kell már 40% alatt villogtatni a piros ledet? Összességében még mindig azt mondom,hogy ez egy jó billentyűzet, de aki nem az ablak mellett tartja a gépét és így a klaviatúrát is, illetve sokat gépel egy nap, annak nem ajánlom. Nyilván a gyors merülésben nekem hozzájárul, hogy napi 14 órát itt ülök előtte, és használom max, pshop, skype a főnökkel írásba, etc, plusz,hogy az ablak a szoba másik végében van.

[ Szerkesztve ]

(#9767) icecave


icecave
nagyúr

Szóval kipróbálnék egy k800-at, de akkor kérdés, hogy a k750 mikor és mennyiért menne el, kettőt tartani meg elég nagy luxus, amíg eldönteném, melyik marad.

(#9768) Sk8erPeter válasza icecave (#9766) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, köszi a leírást, hát így ez annyira nem kecsegtető a K750-nel kapcsolatban.
Most a K800 19,9k az általad előbb linkelt helyen, az meg egész jó árnak tűnik, legalábbis én még valami 25k körülire emlékszem, amikor legutóbb néztem (rég volt). Korábban én is szemeztem ezzel a billentyűzettel, meg dicséreteket is olvastam vele kapcsolatban.
Viszont ezzel kapcsolatban az a parám, hogy nehogy az legyen, mint az MK520-nál, hogy képeken tök jól néz ki, aztán élőben megnyomkodva meg kiderül, hogy csak egy gagyiműanyag fos az egész. A gombjai legalábbis nagyon hasonlítanak az MK520-ra így képek alapján.

Sk8erPeter

(#9769) icecave válasza Sk8erPeter (#9768) üzenetére


icecave
nagyúr

Bizony, engem is ilyesmi tart vissza. A 19,9-ből még lejön 20% nem? Azt irja az oldal, hogy fizetéskor kerül levonásra a kedvezmény.

(#9770) Sk8erPeter válasza icecave (#9769) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, az lehet, nem vágom, én azt hittem, ez már eleve a kedvezményes ár.

Amúgy nekem még a K360 is bejönne, de kár, hogy ilyen kis nyomorék F1-F12 sora van, bár az is igaz, hogy az Y570 laptopom billentyűzetén (mint sokszor a szigetes laptop-billek esetében) is nagyon picik, szerintem kábé ugyanakkorák lehetnek.

Sk8erPeter

(#9771) tusi74


tusi74
őstag

Érdekel valakit? Fujitsu KB910 világító billentyűzet, német kiosztás.

Mivel Vaterás vagyok, így vannak megbízhatósági pontjaim:
Vevőim mondták.

[ Szerkesztve ]

(#9772) -FreaK- válasza icecave (#9769) üzenetére


-FreaK-
veterán

E felől nekem is vannak kétségeim, valahogy nem tűnik túl minőséginek az anyaghasználata.
Valaki esetleg meg tudná ezt erősíteni/cáfolni?

(#9773) hemaka válasza Ifju (#9765) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én is olyanra vadászok, bár nekem mindegy milyen színnel világít, csak lehetőleg magyar kiosztású legyen. :D

(#9774) Gave


Gave
addikt

Üdv!

Kellene mostanság egy jó billentyűzet desktophoz, főleg programozni. Nagyon megszoktam a régi Dell XPS notim billentyűzetét, amivel 98%-ban meg is voltam elégedve, amég ment a gép :). Tehát elsősorban notisra hajazó megoldás kellene.

Összefoglalva:
* Notis szerű kialakítás.
* Halk, ne csattogjon.
* Lapos billentyűk,de elég rés hogy ne üssek mellé annyit.
* Numpad rész nem kell, de ha már benne van, akkor elviszem :)
* Vezetékes USBs.
* Még pár hónapig linuxhoz, tehát windóz driver.csoda nélkül is mennie kell.

* 10k alatt jólenne, de nincs kőbevésve.

Előre is köszi a tippeket, tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#9775) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

A legolcsóbb, minőségi, normál kiosztású, slim, led-es billentyűzet az A4-Tech KD-600L még mindig?

(#9776) WolfheartGR válasza xtevo (#9775) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A minőség szót vedd le, többi stimmel asszem.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9777) xtevo válasza WolfheartGR (#9776) üzenetére


xtevo
őstag

Oks! :) Ha szeretném hozzátenni a minőség szót, akkor mik jönnének szóba? :P

(#9778) WolfheartGR válasza xtevo (#9777) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Legolcsóbban ez. Nagyjából ezután meg a magyar kiosztást felejtsd el... Ilyen ez a popszakma... :(

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9779) xtevo válasza WolfheartGR (#9778) üzenetére


xtevo
őstag

Ejha, ez azért más kategória, az tuti :) Köszi a segítséget! :R Azt hiszem akkor marad az a4-tech.

(#9780) nagyArc válasza Gave (#9774) üzenetére


nagyArc
tag

Én egy hónapja vettem egy Genius i220-at, szintén programozásra használom. Eddig tökéletes, sokkal jobb, mint a régi MS billentyűzetem volt. Szinte alig ütök mellé, halk, jól néz ki, mondjuk engem a fényes fekete keret sem zavar.

(#9781) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kicsit hülye kérdésem, de sajnos nem egyértelmű a dolog, és nem szeretnék rosszat rendelni!

Kinéztem a PCX.hu oldalán egy billentyűzetet, de nem tudom eldönteni, hogy magyar nyelvű-e...

Ma szeretnék rendelni, ezért megkérdezni se tudom tőlük.
Elég kevés billentyűzetnél emelik csak ki hogy magyar a nyelvezet, szóval merem remélni hogy ennek is az :)

Vélemény?

Köszi, Troszti

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#9782) icecave válasza troszti (#9781) üzenetére


icecave
nagyúr

A kép alapján nem az, elég megnézni,hogy nincs hosszú í a bal shift mellett, plusz z-y fel vannak cserélve, etc.

szerk: nincs ebben semmi furcsa, csomó bolt árul angol kiosztásút, vagy mást...

[ Szerkesztve ]

(#9783) troszti válasza icecave (#9782) üzenetére


troszti
aktív tag

A kép alapján látom hogy nem az, de minek árulnak angol billentyűzetet? És a 200 darabból, ha 10 hez írják oda, hogy magyar.
Valahol ki van emelve, hogy orosz, és ott is egy angol kép van...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#9784) pocokxx válasza troszti (#9783) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A kép alapján nem szabad megítélni, viszont a leírásban sem látom, hogy magyar nyelvű lenne... Én mindenképp rákérdeznék, még akkor is, ha valószínű, hogy az.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9785) WARZ válasza WolfheartGR (#9778) üzenetére


WARZ
tag

Szia!
Amit linkeltél gigabyte k8100 v2- őt, hol lehet kapni kék világítással?!

(#9786) WolfheartGR válasza WARZ (#9785) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Küldj szét pár emailt, hogy hol van v2 és ennyi.
Esetleg kérdezd meg azt, akinek linkeltem a hsz-ét.

És a V2-nek kék a világítása. Amelyiknek narancssárgás-pirosas az V1.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9787) Alter válasza Alter (#9744) üzenetére


Alter
tag

Csak hogy legyen egy kis feedback..

Megvettem a giga V8100 V2-est, és pozitívan csalódtam.
Egyetlen negatívuma számomra, hogy a felső multimédiás vezérlőgombok nincsenek kivilágítva. Amíg nem szokom meg a pontos helyüket, folyamatosan a billentyűzet felé görnyedve kell néznem, hogy mi pontosan hol is van.

Illetve a cd-ről telepített ghost progival gyűlt meg még a bajom kicsit, de mióta leszedtem netről egy frissebbet, azóta nincs gond.

Ezektől eltekintve csak ajánlani tudom. Számomra tökéletes erősségű világítás, tökéletes nyomó érzékenység, ezerszer halkabb mint az előző a4tech kd600, és nagyon jó a hozzá adott szilikon védő cucc is.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#9788) WARZ válasza Alter (#9787) üzenetére


WARZ
tag

Szia!
Neked kék a világítása a v2-nek és ha igen hol vetted?!
A választ előre is köszönöm!

(#9789) Gave válasza nagyArc (#9780) üzenetére


Gave
addikt

Ez a i220 tényleg elég igéretesnek néz ki. Köszi a tippet. Az én találatom egy Fujitsu KB900 szintén elég jól néz ki, bár a kódoláshoz szüks karik nekem kicsit szétszórtak mindkettőn. Eddig úgy néz ki lerendelem mind a kettőt és valakinek megvan a karácsonyi ajándéka is egyben. :)

(#9790) WolfheartGR válasza WARZ (#9788) üzenetére


WolfheartGR
őstag

:W
Mit nem értesz azon amit a világítással kapcsolatban írtam?
Tudnám mi a &@{@-nak tépem néha a billentyűzetem...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9791) WARZ válasza WolfheartGR (#9790) üzenetére


WARZ
tag

Értem én amit írtál de pl megnéztem az egyik webshop oldalán sőtt 2 webshop oldalán és a v2-ek a képeken narancssárga a világítása! Ez engem elbizonytalanított és ezért kérdeztem rá az előző hsz-ben hogy most akkor mi is van!
Kora reggel van szúszá van ;) remélem megérted, hogy nem akarok úgy kiadni casht hogy nem tudom 100 %-ig mi is van!
De elnézést is kérek, nehogy nekem itt a végén miattam legyen magas a vérnyomásod! :)

(#9792) WolfheartGR válasza WARZ (#9791) üzenetére


WolfheartGR
őstag

V1-ről van kint a kép. Ilyen egyszerű. Mindenképp kérdezd meg a boltot melyik kiadás.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9793) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Billentyűzet+patkány párosításban ez a Microsoft mennyire vállalható? :U Tizenéveseknek lenne, főleg netre, tanulásra, némi játékra (de nem veszettsok FPS-re). A cseppálló funkció szerintem jól jönne abban a környezetben.

Ha nem jó, akkor légyszi ajánljatok valami halk és megbízható jószágot, kb. ebben az árkategóriában (egerestül).

Köszönöm :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9794) Sk8erPeter válasza Traxx (#9793) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

van pár vélemény róla korábbról (néha érdemes a keresőt használni)....

http://prohardver.hu/tema/milyen_billentyuzetet_vegyek/keres.php?stext=wired%20600

Sk8erPeter

(#9795) Traxx válasza Sk8erPeter (#9794) üzenetére


Traxx
őstag

A kereső most tényleg kimaradt :B De ezzel a kérdés el is dőlt...köszönöm :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9796) Sk8erPeter válasza Traxx (#9795) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mégpedig? :)

Sk8erPeter

(#9797) Traxx válasza Sk8erPeter (#9796) üzenetére


Traxx
őstag

Mégpedig az a kérdés, hogy a kinézett szett jó lesz a delikvenseknek, a vélemények alapján :D :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9798) Sk8erPeter válasza Traxx (#9797) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor ez gyorsan eldőlt, öröm. :D

Sk8erPeter

(#9799) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Logitech K800-as billentyűzettel vannak játékos tapasztalatok? Mármint olyanoktól, akik nem csak irodai munkára, hanem játékra is használják (elsősorban fps).
Wave Pro Wireless bill+egér kombóm van/volt, vissza kellett küldenem garanciáztatni, de ugyanilyet nem tudnak küldeni helyette készlethiány miatt, felajánlottak néhány alternatívát közöttük a K800-al. Szimpatikus, de nem tudom számomra a megfelelő választás-e, mert időnként szoktam játszani, viszont egyéb dolgokra tökéletes lenne. Gondolkoztam Gamer billentyűzeten is (pl G110), ha már most választhatok helyette azonos árban, de azzal sem biztos, hogy jól járnék, mert játék mellett nagyon sok másra használom a gépet (pl Visual Studio, Oracle)

Tanácsot kérnék! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9800) coll3ctor válasza A_ScHuLcZ (#9799) üzenetére


coll3ctor
tag

K800?
Szerintem nem az a kérdés hogy mire használnád,hanem hogy bírod-e a slimet v nem.Ha igen akkor megfelel játékra is,ha nem akkor úgyse jó semmire.
"...nagyon sok másra..."
Annál inkább G110.Megszabadulhatsz a Ctrl+akármi,Alt+akármi és bármi egyéb kombótól.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.