Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) WolfheartGR válasza Peddy789 (#8798) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Elég alja minőség az is. Még szarabb kell?
Vehetsz, sok sikert hozzá. Vagy az árküszöböt vidd feljebb vagy az igényeidet lődd be REÁLISAN!!!

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8802) Peddy789 válasza WolfheartGR (#8801) üzenetére


Peddy789
őstag

várjál már, szóval egy 20-30ezres billentyűzet jobb lenne mint a 7ezres? thank you captain obvious! :C

Az igényeim szerintem reálisak, azt szeretném ha világítanának a gombok, nem a legjobb minőséget akarom, jó ár/érték arányt akarok. Szerinted ezen mi nem REÁLIS???

csak abban kértem tanácsot hogy ennyiért reális-e ez a billentyűzet, vagy ugyanezt az alja minőséget megkapom 3ezerért is, ebben meg leszarozó hozzászólásod semmit nem segített... :U

(#8803) stranger28 válasza Peddy789 (#8802) üzenetére


stranger28
addikt

Pont ez az, hogy ami világítós és olcsó, az a Revoltec. Ha még lejjebb szeretnél menni, akkor engedned kell valamiből... :)

(#8800) Sk8erPeter: Én úgy tudom, hogy a módosítóbillentyűk nem számítanak bele, azok külön mennek és ~mindig. De lehet rosszul. :)

[ Szerkesztve ]

(#8804) hitman,


hitman,
őstag

Én is világítós bill.-t keresek 10-15k közötti árban!

A G105 ás a SideWinder X4-en kívül van még választási lehetőségem ami ennyiért van újonnan és van ilyen jó mint ez a kettő?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#8805) Peddy789 válasza stranger28 (#8803) üzenetére


Peddy789
őstag

Ahha, jah lehet akkor marad a revoltec, majd kicsit korulnezek mikvannak meg..

(#8806) Sk8erPeter válasza stranger28 (#8803) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:F
De a módosító gombok közé tartozik az Alton kívül a Shift, Ctrl, Alt Gr, Fn, meg a Windows-gomb vagy Maces Cmd, stb...
Azt állítod, hogy akkor ezek az NKRO és hasonló témákban nem számítanak? Én furcsállnám, mert nem nagyon értem, milyen különbséget jelent a lényeg szempontjából, hogy egyáltalán átmegy-e a jel, hogy lenyomtam plusz egy gombot.
Csak mert mondjuk játék közben az sokszor előfordulhat, hogy mondjuk valaki oldalazva ugrik, és a levegőben lőni is akar, aztán fingom sincs, még milyen mutatványokat akar előadni, és ilyenkor a Ctrl, Alt billentyűk szerepet játszhatnak.

Sk8erPeter

(#8807) WolfheartGR válasza Peddy789 (#8802) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Most, hogy felvilágosìtottak immár tudod mi a reális? Amúgy van még valami a4tech is hasonló áron.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8808) WolfheartGR válasza WolfheartGR (#8807) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Erről van szó.

(szerk időn kívül értem géphez)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8809) nyunyu válasza vlevi (#8797) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem az A-t már nem vette be az MS Wireless 800.

Probald egyszerre a negy kurzor gombot.

Akkor dicsekedj, ha kettonel tovabb jutsz ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8810) vlevi válasza nyunyu (#8809) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tessék :

:)

Az az érdekes, hogy a kurzormozgatókkal simán működik. De a numerikus blokk érdekesen adja elő magát. Elsőre nem sikerült. Aztán egy másik kombinációval már bevette mind a négyet (8462 numerikus gombokat) egyszerre. És utána már bármilyen sorrendben nyomtam, képes volt érzékelni. Fura

[ Szerkesztve ]

(#8811) stranger28 válasza Sk8erPeter (#8806) üzenetére


stranger28
addikt

"6KRO means you can push up to 6 keys + modifier keys (CTRL, ALT, etc.) at once and the keyboard will recognize all of your key presses." Forrás: [link]

Illetve több hozzászólásban/helyen is olvastam a témával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#8812) gordonfreemN válasza stranger28 (#8811) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Többek között ezért szeretem én is game közben nem a C-re állítani a guggolást, mint sokan mások. Sprint mindig a bal shift, guggolás mindig a control, a hasalás mindig az alt. jaj és ugrás mindig a space.
Így marad potenciál a betű gombokban.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8813) stranger28 válasza gordonfreemN (#8812) üzenetére


stranger28
addikt

:K

(#8814) Sk8erPeter válasza stranger28 (#8811) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na ezt nem vágtam, köszi. Bár az okát nem nagyon értem még mindig, hogy miben más, hogy módosító billentyűt nyomsz le, de ha így van, hát akkor így van. :D

Sk8erPeter

(#8815) stranger28 válasza Sk8erPeter (#8814) üzenetére


stranger28
addikt

Még én sem, de csak idő kérdése. :D

(#8816) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Billentyűzetet keresek, a keret 3000-5000 Ft ig. Viszonylag sokat gépelek, de előfordul, hogy játszogatok is rajta, összességében viszont nincs agyon nyüstölve (napközben inkább noti megy). Fontos lenne, hogy legyen rajta multimédiás bill sor, (vagy legalább hangerő) és gépelésnél ne legyen túl hangos. Jól elkülönülő nyilak, ill. numerikus rész előny, hosszú backspace szinte kötelező. Köszi előre is ! :R

Ahogy néztem elég nagy a szórás még ebben az árkategóriában is. Most egy Chicony bill.em van, igazából nincs vele gond, csak egy picit hangos...

Egyelőre ezeket találtam, a felsoroltak közül melyiket ajánlanátok jó szívvel?
-Logitech K200
-A4 Tech KB 28-G
-Genius KB M 200

(Esetleg egy első hsz.t nem akar összedobni valaki..?)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8817) Phvhun válasza Sk8erPeter (#8800) üzenetére


Phvhun
őstag

[del] benéztem

[ Szerkesztve ]

(#8818) Egon


Egon
nagyúr

Ez tényleg magyar kiosztású lenne?!? :o
Ha igen, akkor megvan az első honosított mechanikus billentyűzet... :R Mondjuk az ára igencsak húzós. :( Viszont ha jól láttam, Red mikrokapcsolók kerültek bele, ami (tudtommal) a leghalkabb verzió, ez jó.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8819) icecave


icecave
nagyúr

Már majdnem megállapodtam a k750-nél, de nem tudom kiverni a fejemből ezt az ujjlenyomat gyűtő zongoralakkos cuccot. Néztem a Fujitsu lx900-at. Külföldi tesztekben, ahol többek közt az Applre wireless, és a K750, stb szerepel, azt írják, az egyik leghalkabb közülük. Van magyar kiosztásban is. Viszont elég kevés az infó ról a neten, youtube videó meg egy sem...
Valaki tud ellenérvet?

Az egér nem érdekel, nem használnám,csak a billt. A K750 azért lenne ok, mert Logitech Performance egerem van, így mennének egy unifying-ról, viszont a fuji bill meg nem fényes, csillogós.

(#8820) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Microsoft Desktop 3000 vagy Logitech MK 520 ajánlottabb?

(#8821) Sk8erPeter válasza rayoliviero (#8820) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olvass vissza (használd a keresőt). Nekem nagyon rossz tapasztalataim voltak az MK520-szal (elég hosszan írtam róla korábban), viszont itt a MS 3000-et már dicsérték.

Sk8erPeter

(#8822) neilyoif


neilyoif
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy eddig egy Logitech K300-at használtam és hát nagyon szerettem. Viszont tönkre ment sajnos, még benne volt az egy évbe, de a PCX nem tudott vele mit kezdeni úgyhogy most vagy levásárolhatom vagy visszakapom az összeget ami eléggé akciós ár. Ahogy néztem, 6-7k alatt nem úsznám meg, nekem az viszont sok. Néztem ezt a K200 és K340-et, de nekem azért a k300 a best. Tudtok valami hasonlót ajánlani esetleg? Vezeték nélkülit is óvakodva vennék, de ahogy néztem Logitech-nek nem olyan rossz. Még egy utolosó kérdésem lenne, hogy szerintetek ilyenkor visszakérhetem a szervizből a billentyüzetet és ha megvárom az egy évet(most fog letelni) akkor a Logitech support kicserélné?
Sorry, hogy ilyen hosszúra sikerült, azért előre is köszi.

(#8823) vlevi válasza Sk8erPeter (#8821) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az MS3000-nek az egerét nem mondanám valami nagyon híresnek. A billentyűzet viszont jó, már persze akkor, ha valaki szereti a lapos billentyűket és a csuklótámaszt, és nem kap agylobbot attól, hogy a funkcióbillentyűket egyáltalán nem látja. Mert idétlen módon fekete alapon kékkel vannak felírva a funkciógombok.
Az MS 3000 egy igencsak lapos bill, mert a többi MS billentyűhöz képest néhány mm mély árokban vannak a billentyűk. Pont úgy, mint egy laptopban. Vagyishát úgy kell ezt a laposságot érteni, hogy a billentyűzet oldalról nézve normális magasságú, de maguk a gombok nem olyan kiálló hatalmas kockák, mint pl. egy Dell quietkey-en, és mivel be vannak süllyesztve, ezért nem állnak ki a csuklótámasz síkjából. Nekem ez volt a fő ok, ami miatt lecseréltem. Egy Wireless 800-ra. Ez sem tökéletes, de legalább a gombok lenyomásához nem kell a pincébe lemászni, és a funkciógombok is fehérrel vannak feliratozva. Bár még mindíg aprók, és nincsenek négyesével csoportosítva, mint egy 100%-ban hagyományos billentyűzeten, de már nagyjából elmegy.
De aki hozzá van szokva a laptop billentyűzethez, és az neki kényelmes, annak nem lesz baja a Wireless 3000-el.

Ahogy olvastam, másnak meg a Logi Mk520 az, ami nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#8824) rayoliviero válasza Sk8erPeter (#8821) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen, akkor visszakeresem a tapasztalatokat. :R

(#8825) rayoliviero válasza vlevi (#8823) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Logitech kizárva, elolvastam mindent. A kérdés, hogy a Microsoft Desktop 3000 vajon jobb-e a mostani billentyűzetemtől és egeremtől (Revoltec Lightboard XL 2 és Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000)? Megéri vajon váltanom az MS 3000-re? Hogy lapos, az engem annyira nem hiszem, hogy zavarna.

(#8826) Sk8erPeter válasza vlevi (#8823) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, pl. nekem. :D
Mert egy gagyihatású kopogós fos. Röviden összefoglalva. :DDD
Hosszabban itt írtam róla.

Nekem egyébként a lapos, szigetes kialakítású, halk billentyűzet jön be (a gamer billek meg még sok más tipikusan nem ilyenek, de nekem nem is az kéne), de még sajnos mindegyik billentyűzetnél találtam valamit, amibe bele lehet kötni, még a 20 ezres kategóriában is... :( Pl. vagy túl nagy az adóvevő, vagy karcolódós, fényes felület - lásd pl. a Logitech K750-et... :(

(#8824) Gazsi00 : nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8827) icecave válasza Sk8erPeter (#8826) üzenetére


icecave
nagyúr

Pontosan ez tart még vissza a K750-től és nézegetem a fujitsu-t, de arról meg olyan kevés az infó :(

(#8828) nyunyu válasza icecave (#8819) üzenetére


nyunyu
félisten

Néztem a Fujitsu lx900-at.

Ejj, de ismeros valahonnan ez az eger dizajn.

Nem jovok ra, konkretan honnan, pedig megneztem par matricazo muhelyt.

Par nem gyenge copy+paste:
Hama Raptor (MS WLM6000/7000)
Hama M2150 (MS Explorer)
Sharkoon FireGlider (MS/Razer Habu)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8829) icecave válasza nyunyu (#8828) üzenetére


icecave
nagyúr

Az egér pont nem érdekel, lehet el is adnám, viszont a billről megtudnék szívesen sokmindent, ha találnék :S

(#8830) stranger28


stranger28
addikt

Na, már kis hazánkban van a Filco. Ha van rá igény, írok róla szívesen egy tesztet/cikket. :R

(#8831) WolfheartGR válasza stranger28 (#8830) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Miért nincs még kész a cikk? ;]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8832) K_Gabor válasza stranger28 (#8830) üzenetére


K_Gabor
tag

Engem is érdekelne :)

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8833) depzoo


depzoo
tag

Sziasztok!

Érdekelne mik a legolcsóbb gamer billentyűzetek, hangerő gombbal és legalább 500HZ polling rate-tel? Nem baj ha világít, de 10k alatt szereték nézelődni.

Köszi!

Ryzen + Vega (?)

(#8834) WolfheartGR válasza depzoo (#8833) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Fórumtársakért mindent!;] Jó nézelődést:

KKKKKKKKKK

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8835) Phvhun válasza stranger28 (#8830) üzenetére


Phvhun
őstag

Kiváncsian várom.

(#8836) stranger28 válasza WolfheartGR (#8834) üzenetére


stranger28
addikt

Juj. :DDD

(#8837) depzoo válasza WolfheartGR (#8834) üzenetére


depzoo
tag

Rendkívül mókás, de ha nem segítesz légyszíves ne szólj hozzá.

Valaki, aki otthon van a témában, megdobna pár ötlettel, hogy milyen modellek illenek legjobban arra amit írtam?

Ryzen + Vega (?)

(#8838) WolfheartGR válasza depzoo (#8837) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Olvass vissza pár oldalt mielőtt kérdezel és fel sem teszed a kérdést. Nagyjából ezért nem válaszol senki, hetente egy, de inkább több ember jön hasonló kérdéssel (bár általában a gammer legyen meg világíccson meg tízezeré de inkább öté me azissok igények szoktak felmerülni). A bill frekijével eleddig különösképp senki sem foglalkozott, az antighosting/nkro probléma ami releváns a billentyűzeteknél.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8839) csaabz


csaabz
őstag

Melyik a "legjobb" magyar kiosztású világitós billentyűzet?
Gamer célokra...

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#8840) Phvhun válasza csaabz (#8839) üzenetére


Phvhun
őstag

Ha-ha..

(#8841) csaabz válasza Phvhun (#8840) üzenetére


csaabz
őstag

Van illyen márkájú billentyűzet? Nem is tudtam. :))

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#8842) icecave válasza csaabz (#8839) üzenetére


icecave
nagyúr

Az első mondat a lényeg.

Más: szerdán viszik a billemet, döntenem kell addig,hogy k750 vagy fujitsu lx900. Nem tudom, k750 ugye az unifying miatt jó, hisz az egerem miatt már egyet úgyis használok, fuji meg nem szedi jjlenyomat, de nem tudom, mennyire halk/hangos, mert kipróbálni sehol nem tudom,...

[ Szerkesztve ]

(#8843) Sk8erPeter válasza icecave (#8842) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem lenne túl etikus egy privát üzenetet bemásolni, úgyhogy nem teszem, de nekem Pierre75 írt elég részletesen privátban a K750-ről, esetleg őt megkérdezhetnéd még megvétel előtt.
Engem tulajdonképpen ő beszélt le a K750 megvételéről. :D Mondjuk nem voltam nehezen meggyőzhető, miután említette, hogy rendkívül zavaróan ujjlenyomatgyűjtős anyagból van, és tényleg nagyon könnyen karcolódik. Én meg nem akarom, hogy olyan billentyűzetem legyen, ami két hónap után eléggé karistolt állapotban van, csak azért, mert Logitech-ék ennyi pénzért képtelenek voltak valami normális anyagból készíteni azt a nyomorék billentyűzetet.
Pedig nekem gépelési élményre is nagyon tetszett, meg külsőre is, meg az sem egy szar dolog, hogy soha nem kell bele elemet venni, de ha ilyen áron fos az anyaga, akkor inkább mégsem... :(
Persze nem akarlak lebeszélni róla, mert fogalmam sincs, milyen a Fujitsu LX900.
Azt sem tudom, hogy tényleg minden K750 ilyen-e, bár feltételezem, nem csak ő kapott ilyen különlegesen szar (karcolódós-fényes) anyagból lévő billt.
Én nagyon sajnálom, hogy ez a bill. végül kiderült, hogy nem túl fasza ennyi lóvéért, pedig már épp elhatároztam, hogy akkor rászánom azt a pénzt... azóta sem találtam igazán jó billentyűzetet, ami ugyanilyen szigetes kialakítású, és ilyen kellemesen nyomkodható lett volna, persze tájékozatlan is vagyok bill. kérdésben, ezért figyelem folyamatosan a topicot, hátha érkezik valami kihagyhatatlan ajánlat. :D

Sk8erPeter

(#8844) Pantok


Pantok
aktív tag

Vállalkozó kedvűeknek feltűnt egy ilyen is kínából:
[link]

Elméletileg Costarra épül mint a filco billek vagy a CM Quickfire rapid
Jópofán világít, mechanikus akármelyik switchekkel, talán még az áfát is meglehetne úszni ha szerencsés az ember.

[ Szerkesztve ]

(#8845) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Milyen Illuminated billentyűzet létezik (ha van egyáltalán), ami az alábbi kritériumoknak megfelel:

- matt külső, nem szedi össze az új lenyomatokat.
- magyar kiosztású.
- nem lapos (nem notebook féle), hanem sima/normál felépítésű.
- játékokhoz is alkalmas.
- lehetőleg fehéren világít.
- lehetőleg 10k alatt megáll.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8846) icecave válasza Tothgera30 (#8845) üzenetére


icecave
nagyúr

"nem szedi össze az új lenyomatokat"

A régieket akkor összeszedheti? :U :D

Egyébként én rég vadászok ilyet, de nemigen lehet kapni, főleg nem 10k körül... bár az is igaz,hogy nálam a vezetéknélküliség is kritérium, a világításról már lemondtam.

(#8847) Tothgera30 válasza icecave (#8846) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A régieket had szedje... :P

Még az nem is igazán lényeges, mert át lehet törölni, csak este jó lenne ha nem kellene mindenhez lámpát kapcsolni, és a billentyűzetet úgy is látnám, ha épp az asztalinál ülök. Vezeték nélkülit én nem szívesen vennék, akksi töltési procedúra, és társai miatt, körülményes az egész, egy nagy billentyűzettel meg úgy se mászkál el úgy az ember a monitortól, akkor inkább noti elő ül az alkalmi user. Bár én már notit használok 80%-ban, most is arról írok, de este felé már fáradtabban, jó jön az asztali nagy kijelzője, és akkor érdekes a világítós billentyűzet számomra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8848) pocokxx válasza pocokxx (#8816) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

:F

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8849) icecave válasza Tothgera30 (#8847) üzenetére


icecave
nagyúr

"mert át lehet törölni"

Igen, csak pont megint az én példám, hogy a k750-ről akik le akarnak beszélni, épp azt mondják erre, hogy ha letörlöm, akkor karcolódik, annyira hülye anyagból van.

(#8850) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Egy Fujitsu KB900-at használok már 2 éve, ami baromi jó billentyűzet. Nem klaffog, könnyen jár, szép, minden ott van, ahol kell. De jó lenne, ha vezeték nélküli lenne és világítana is. Próbálta már valaki ennek az ilyen verzióját?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.