Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Kobe válasza F34R (#8250) üzenetére


Kobe
veterán

azt vágom, csak nekem laptophoz kellene külső billnek, amin eléggé limitálva van az usb csatlakozók száma. Van egy M510-es egerem, amihez van unifying receiver usb-s vevő, amire több cuccot is rá lehet kötni, így olyan bill kellene ami szintén tud ilyet - nyertem egy USB csatlakozó helyet

(#8252) Sk8erPeter válasza Kobe (#8251) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha erről a kombóról van szó, akkor írja a spec.-nél, hogy Unifying van hozzá:
[Logitech Wireless Wave Combo MK550]

A bill. külön is kapható:
Logitech Wireless Keyboard K350

Ha F34R nem erre gondolt, akkor majd megmondja.

Itt pl. lehet kapni, itt is írja, hogy Unifyingos a bill.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8253) Kobe válasza Sk8erPeter (#8252) üzenetére


Kobe
veterán

igen, ezt nézegettem én is, ez a wave utódja wirelessbe, csak annyia szépséghibája, hogy magyarul nem is lehetett hivatalosan kapni magyarországon sem a k350et, semmilyen MK szettet amiben a K350 benne volt, csak US kiosztással, most meg már egyáltalán nem lehet kapni (mindenhol 0 raktárkészlet van)

[ Szerkesztve ]

(#8254) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Valakinek van esetleg tapasztalata a QPAD MK-85 mechanikus billentyűzetével?
Minden van benne amik nekem fontosan
-mechanikus
-N-key rollover
-világítás
-makro
-media gombok
-UK layout (nagy enteres és a / is jó helyen van)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8255) vlevi válasza Kobe (#8253) üzenetére


vlevi
nagyúr

Magyarban Wave néven lehetett kapni. Volt vezetékes (10k körül), és vezetéknélküli is.

[link]

(#8256) F34R válasza jaffa 2843 (#8254) üzenetére


F34R
nagyúr

játékhoz köll ?

egy barna / kék ( bár az inkább gépeléshez jó ) járnál jól. fekete switchek nem annyira tartósak.

(#8257) jaffa 2843 válasza F34R (#8256) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jah, azhoz kőne leginkább. :)
Szal ha black nem ajánlott annyira, akkor a red sem? Egyébként imádnám a blue hangját és érzését, csak játék közben ugyis tövig pumpálja az ember a gombokat.
Amugy a black miért nem annyira tartós?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8258) F34R válasza jaffa 2843 (#8257) üzenetére


F34R
nagyúr

barna fél úton van a kettő közt azért írtam mert nem tudhattam mire kell főképp.
egyébként a fekete meg a piros kapcsoló ami kimondottan játékhoz készült.
(ezek nagyobb erővel is lenyomhatóak ) egyébként meg átműthetőek a switchek ha baj lenne velük :DDD

(#8259) jaffa 2843 válasza F34R (#8258) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nah, mostmár végképp nem tudom, hogy milyen kéne... :D Még szerencse, hogy bármelyikkel rendelhető, csak tudjak választani :/

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#8260) laukotomi


laukotomi
csendes tag

Sziasztok!

Én is billentyűzetet szeretnék vásárolni, ahogy sokan mások itt, mert a mostaninak nem tetszett az a másfél deci söröcske... rip

A legfontosabb dolog nekem az lenne, hogy minél kényelmesebben járjanak a gombok és hogy ne legyen benne keylock (azaz legyen benne antighosting vagy micsoda.. tehát 3 billentyűt had nyomjak le egyszerre :D)
Most van itthon egy ilyen Genius i220-as bill, de hát annak a gombjai borzalmasan kemények a régi billentyűzetemhez képest :/
Az árkategória olyan 5k körül lenne, mert úgy őszintén én sokallok többet kiadni egy billentyűzetre, bár lehet megérné, de lehet nem kell drága, ezért írok ide :D

(#8261) F34R válasza laukotomi (#8260) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor jobb ha borítákolod hogy ennyiért nem adnak olyan billt. én egy alap induló pontnak egy MS Sidewinder x4-t mondanék

(#8262) -HajTömeg- válasza F34R (#8261) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A Microsoft Curve 3000-ről mi a véleményed?
Kéne nekem is valami 5ezres kategóriájú billentyűzet (csak word-re), szerinted ez megéri az árát?

Alias: Júzer error

(#8263) F34R válasza -HajTömeg- (#8262) üzenetére


F34R
nagyúr

ha bejön a lapos kialakítás és az ívelt forma akkor mindenképp.
állítólag elég kényelmes ugye neked meg gépeléshez kell leginkább. arra ügyelj hogy van belőle angol és magyar kiosztású , vásárlás előtt csekkold meg.

olcsóbb kategóriában nem igen van tőle jobb, 5k meg nem húzós ha eseleg csalódsz is benne (bár nem hiszem )

(#8264) -HajTömeg- válasza F34R (#8263) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R

Alias: Júzer error

(#8265) Sk8erPeter válasza vlevi (#8255) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Háde ez nem is junifájingos.

Sk8erPeter

(#8266) vlevi válasza Sk8erPeter (#8265) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, de az mk550 szet, vagy a K350 billentyűzet sem az, amiről az egész indult.
Egyébként tényleg farokság a logitech részéről, hogy van egy ilyen technológiájuk, amit azonnal bele kellene rakni az összes eszközükbe, és akkor öröm bódogság lenne, de nem teszik. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#8267) Sk8erPeter válasza vlevi (#8266) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor miért írják a specifikációkban, hogy Unifying vevőegység van hozzá, ha nem Unifyingos? :D

Sk8erPeter

(#8268) vlevi válasza Sk8erPeter (#8267) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemtudom, lehet, hogy bekevertem valamivel? Vagy csak annyira kómás vagyok, hogy a drótos wave-re néztem, hogy nem unifying? :F :Y

(#8269) Sk8erPeter válasza vlevi (#8268) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tom, láttam egy régebbi magyar videóismertetőt erről a wave-ről, és abban is ilyen buzinagy USB-stick volt, nem a Unifying, szóval lehet, hogy az újabb változatokat viszont már Unifyinggal adják, nem?

Sk8erPeter

(#8270) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Razer Tarantula? Nem sok minden lelhető fel róla itt a fórumban csak, hogy van, akinek tetszik, és van, akinek nem... Azért a kérdés, mert egész baráti áron van 1-2 aprón most.
Mondjuk egy Sidewinder X4-hez hasonlítva?

(#8271) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Van olyan normál-magyar kiosztású bill, ami a Logitech Unifying egységével képes kommunikálni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8272) vlevi válasza fi:zi'k (#8271) üzenetére


vlevi
nagyúr

K360-ról biztosan tudom.

(#8273) mclord


mclord
aktív tag

Nagyon nem találom a billem, pedig azt gondolom nem nagy az elvárásom :)

1. Vezeték nélküli legyen
2. Háttér világítás
--Idáig könnyű dolgom van--

3. Magyar -sajna amit néztem logitech G sorozatát egyik se tud hunul :(
4. Ne legyen méregdrága :)
+1 előny a programozható bill. (PS-be is lehessen)
+2 Hang ki menet

Esetleg valami jó bill ami ezen paramétereknek megfelelő ?

[ Szerkesztve ]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#8274) fi:zi'k válasza vlevi (#8272) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na ilyen kellene, csak normál kiosztású, azaz teljes értékű bill. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8275) proxybition


proxybition
csendes tag

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata az A4tech KD-800l billentyűzettel? Tudom, hogy funkcióját tekintve alapvetően multimédiás billentyűzet, de mennyire lenne megfelelő játékra? A világító gamer billentyűk jóval efölött vannak árban, úgyhogy ha nem ajánljátok, akkor inkább választok led nélkülit ebben az árkategóriában.
Köszi.

(#8276) sw3nzor


sw3nzor
csendes tag

Sziasztok. Egy érdekes kérdéssel állnék elő, remélem tud majd valaki segiteni. Évek óta razer billentyűzetem van, és eddig nem nagyon kellett a hosszú i-t használnom, vagy megoldottam, de mostmár szükségem lenne rá mert egyre több fogalmazást kell irnom.. :D
A kérdés az lenne, hogy egy külföldi billentyűzeten, bármiféleképpen, programmal vagy másképp be lehet e állitani, hogy egy bizonyos gombot felülirjak egy általam kijelölt karakterre (ez esetben hosszú i-re). Szétszórom ezt pár fórumon hátha tudnak segiteni, előre is köszönök minden javaslatot, remélem van ilyesmire lehetőség. Szervusztok!

(#8277) K_Gabor válasza sw3nzor (#8276) üzenetére


K_Gabor
tag

Jobb oldali alt+J kombináció í-t ír.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8278) vlevi válasza sw3nzor (#8276) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt AltGr+I pedig ugyanez, csak nagyban.
Í

[ Szerkesztve ]

(#8279) Csikter


Csikter
csendes tag

Szevasztok!
Esetleg tudnátok valamit mondani arról, hogy létezik e olyan billentyűzet itthon ami vezetékes, minőségi és netán háttérvilágítás is van benne (természetesen magyar kiosztással), mert egy fél délután ment el azzal, hogy kerestem és idáig az Isku meg a logitech k300 merült fel, ezeken legalább van magyar kiosztás és nem a ranglétra legalján helyezkednek el.
Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban vagy esetleg javaslata egy másik termékről ami talán beleillik a kritériumokba?
Előre is kösz a választ.

(#8280) vlevi válasza Csikter (#8279) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem még a Giga K8100-t lehet említeni.
Azt ne kérdezd, hogy milyen, mert személyes tapasztalatom nem volt vele, csak annyi tudok róla, hogy vezetékes, világítós, létezik belőle magyar, és azt, hogy itt a topicban is szóba került már.

(#8281) Csikter válasza vlevi (#8280) üzenetére


Csikter
csendes tag

Köszönöm, elfelejtettem odaírni, hogy vezetékes kellene.
Az a vicc, hogy abból sincs csak talán pirosban, ha hoznak, nevetséges ez az egész.
De azért kösz a választ.

[ Szerkesztve ]

(#8282) Kobe


Kobe
veterán

na, úgy néz ki Logi k360 vagy k400 lesz, még agyalok. Laptophoz kellene külső billnek, így jó ha lapos, de később nem lenne rossz a touchpad a k400ason ha pl notit tartósan összekötöm géppel, ágyból vezérelni, netezgetni stb. A K360 viszont viszont kinézetre jobban tetszik, bár játszani is szoktam egy keveset és a WASD nem volt pont alegkényelmesebb rajta.

De ha valaki tud linkelni unifying vevős magyar kiosztású K350-et, arra is csábulna a szívem :)

(#8283) vlevi válasza Kobe (#8282) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt a K400-at szerintem felejtsd el. Az nem billentyűzet, hanem valami katyvasz, amire betűket rajzoltak. Egyáltalán nem arra való, hogy noti mellé billentyűzeted legyen. Legfeljebb arra, hogy fotelből, ágyból tudjál úgy leütni pár billentyűt, hogy mellette van valami egér pótlék is. Nézd meg egy Mediamarktban, ha van rá lehetőséged, és rögtön leteszel róla...

A K360 már más tészta, az tényleg nagyon hasonlít egy notebook billentyűzetre. A gombok mérete akkora, mint egy rendes asztali billentyűzeten, és a hézag sem nagyobb közöttük. A nullától a backspace végéig milimétterre ugyanolyan széles mint bármelyik átlagos klaviatúra. Csak annyi az optikai trükk, hogy egy átlag billentyű trapéz alakú, míg ezen "kocka". Pont annyi a hézag a két gomb között, mint amennyi egy hagyományos billentyű trapéz része.

(#8284) Dot


Dot
őstag

Tudom, hogy ez nem az a topic, de hátha tudtok segíteni.
Van egy Logitech Internet 350 billem. Kb. imádom.
Sajna pár hónapja azt vettem észre, hogy az 'e' betűt nem mindig érzékeli.
Tuti, hogy nem windows, nem a progik miatt.
Nem tudom, hogy mechanikai, vagy elektronikai, esetleg mégis szoftveres baja lehet.
Szétszedtem, kitisztítottam, de nem segített.
Ütés, rázás sem segít!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#8285) kiki22


kiki22
senior tag

Koszi az ajanlasokat.Logitech G19 után a Razer blackwindow megváltás.

(#8286) zetecR válasza kiki22 (#8285) üzenetére


zetecR
addikt

Szreintem az Widow, mint özvegy.

(#8287) kiki22 válasza zetecR (#8286) üzenetére


kiki22
senior tag

Igaz;)

(#8288) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Világítós bill-t keresnék én olyan 10-15ig belefér valami best buy cucc!?

Trust eLight LED-es bill-em volt már! :K

Játékra kéne amúgy.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#8289) hitman, válasza hitman, (#8288) üzenetére


hitman,
őstag

g105 eddig a nyerő nálam,12k!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#8290) Aidan85 válasza hitman, (#8289) üzenetére


Aidan85
aktív tag

MS Sidewinder X4

(#8291) Falcon C. válasza vlevi (#8283) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

A K360-at halknak lehet nevezni? MS Wired 600-ast sajnos továbbra sem találok egér nélkül. :O

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#8292) neverless


neverless
tag

Sziasztok

Tegnap megvettem a Logitech MK260 nevű bill-egér kombóját. Gondoltam írok róla pár mondatot.

Még egy napja se használom, de már most imádom. Wireless, normális billkiosztása van tehát, az F1-F12 gombok 3x4-es csoportokban vannak, az insert-home-end-stb 6os sziget is a hagyományos elrendezésű. Ez egy régebbi modell, így erre még nem került FN gomb (hál'istennek). Egész vékony. Ilyen tulajdonású bill-ből nem találtam túl sokat... 7328 HUF-os ára se egy vagyon.

Sajnos nem unified-os -legalábbis én nekem nem sikerült pároztatni a meglévő uni nanómmal. Nincs caps és num lock visszajelző led se (nemtom, miből állt volna rátenni egy szaros ledet). Nincs ki-be kapcsoló gomb se.

A hátrányok ellenére nekem nagyon is megfelel. Az egérről nem írtam, mert az nem érdekel, nem is használom, ki se vettem a dobozból. :N

(#8293) Kobe


Kobe
veterán

hát ma sem lettem okosabb, melyiket válasszam, pedig elmentem saturnba és media marktba is, de értelmes áron normálisat nem láttam. Pedig ezeknek van a legnagyobb kirakott kínálata, amit emg lehet tapizni, és a végén már a kábeleseket is néztem

valaki mondjon már valami 5-8K közötti nagyon jól használható billentyűzetet, a K360 eddig a befutó de egyszerűen nem tudok kibékülni vele 100%-ban azzal sem.

Ha valakk tudna modnani egy jó billt, ami vezetékes, ennyiért, akkor lehet bepróbálnék egy usb hubot applikálni a notebook hűtőmre, fel leeht fogatni, így is nyernék usb aljzatot

(#8294) Ribi


Ribi
nagyúr

Jónapot az uraknak.
Felvetődött az egeres topikban, hogy PS2 bill jobb mint az USBs.
Igazából választ még nem kaptam miért.
Egyik ok elvileg az USB lehetséges kihasználtsága, ami valszeg lagot okozhat. Játék közben fontos ez valszeg, amikor nem sokan szoktak bluray filmet másolni külső winyóra.
Másik a cpu terheltség ugyancsak fene tudja mekkora mértékben, de gondolom ha 30MB/sec másolás nem igazán látszik meg akkor 3 billentyű lenyomása sem hiszem hogy gáz.
Harmadik a 6KRO. Ezzel az a gondom, hogy viszonylag ritkán nyomok le egyszerre 7 gombot, hogy ez gondot okozzon. Játéknál jobbkéz egéren, szóval facerollon kívül nem tudtam kaptam választ a PS2 hype-ra.
Valaki felvilágosítana?

(#8295) Csikter


Csikter
csendes tag

Szevasztok!
Most vettem meg az A4tech x7-et.
Gondoltam egy rövid beszámolóval bemutatom, egy rakat szar!
Bővebben, a gombok olyanok rajta mintha egy elhasznált 10 éves bill-t használnál, a 15 macro gomb ennél szarabb helyre már nem is kerülhettek volna, ebből 8 már kifejezetten használhatatlan mivel telibe a space alatt vannak, kettő pedig a a jobb és bal oldalán ami megfelezi a mértét, aztán meg ezek a piros tapadásmentes gombok már egyenesen röhejesek.
Tényleg csak az vegye meg aki nem akar szarakodni a hosszú í-vel, meg a többi magyar kiosztás részleteivel, mert egy kétezer forintos billentyűzetnél tényleg nem jobb, már ezt a rövid beszámolót is idegesítő vele megírni.
Aki az Isku-n gondolkodik és az zavarja, hogy lehet a magyarosításnál elbaszták, hát helyet adhat a rossz-érzésének mert nem csak az hulladék hanem az eredeti angol is, utána néztem az amerikai fórumokon és ott is pont ugyanaz a baja mint ami itt.
Hát ennyi, ne legyetek lusták mint én és vegyetek egy angolt vagy várjátok meg amíg valamelyik igazi gyártó kihoz egy magyar kiosztást mert ez nem állapot.
Ennyi.

(#8296) vlevi válasza Ribi (#8294) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Játék közben"
Ezt a játék közben úgy kell érteni, hogy amikor már valaki hardcore-ban nyomja multiplayeren, és már mindent kikapcsolt, és már csak ez maradt. Akkor, amikor a i7-es configon, Ati 6970x2-vel, de CRT monitoron 800x600 felbontásban élsimítás nélkül 500fps-el nyomja a counterstrikeot, és még egy mikrosecundumot ki akar csikarni a gépből.
Egyébként nem igazán számít, Ha offline játszol, gép ellen, akkor szinte tökmindegy. Egyébként pedig rengeteg dolog van, ahol késlekedés csúszik a rendszerbe. Az egyik a hálózat. Ha egy kicsit terheltebb a szerver, akkor százvalahány ms-os válaszidő a szerver felé, ugyanennyi a többi játékoshoz, az már kétszáz ms. Az, hogy ehhez még a TFT monitor késlekedése, a billentyűzet, vagy egér miatt hozzáadódik 10, vagy 20ms, szerintem lófütty.

(#8297) nyunyu válasza neverless (#8292) üzenetére


nyunyu
félisten

Nincs caps és num lock visszajelző led se (nemtom, miből állt volna rátenni egy szaros ledet).

Regebbi L desktopokon a billzet vevojen vilagitott a 3 LED.

Ranezesre kollega ilyen MK260-at kapott az uj asztali HP gepe melle, mert a logisztikusunk nem vagta, hogy a HP csomagol billzetet+egeret a gepei melle. :D
Ha nem felejtem el, lecsekkolom.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8298) nyunyu válasza Csikter (#8295) üzenetére


nyunyu
félisten

Hát ennyi, ne legyetek lusták mint én és vegyetek egy angolt vagy várjátok meg amíg valamelyik igazi gyártó kihoz egy magyar kiosztást mert ez nem állapot.

Legtobb jo billzetbol van brit vagy nemet valtozat, amelyek a gombok elrendezeset tekintve a magyarnak felelnek meg.
Brit angolt nem nagyon szoktak tartani az itteni nagykerek, tisztelet a kivetelnek, azt sem tudjak, miben ter el az amerikaitol.

Nemet billzet beszerzese mar eselyesebb.
Ha maskepp nem, akkor osztrakiaban csak az van, esetleg ebay.de :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8299) nyunyu válasza vlevi (#8296) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt a játék közben úgy kell érteni, hogy amikor már valaki hardcore-ban nyomja multiplayeren, és már mindent kikapcsolt, és már csak ez maradt. Akkor, amikor a i7-es configon, Ati 6970x2-vel, de CRT monitoron 800x600 felbontásban élsimítás nélkül 500fps-el nyomja a counterstrikeot, és még egy mikrosecundumot ki akar csikarni a gépből.

Hajaj, ne is mondd.
Ezek osztjak az eszt az egeres topikokban. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8300) Sk8erPeter válasza nyunyu (#8299) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pont én is azt olvasgatom, szerintem [oWn]f4te elég röhejesen túlzásba viszi az ezen való rágódást, mintha számítana bármit is, hogy USB-s vagy PS/2-es billentyűzetet használ a játékhoz. Használj PS/2-es billentyűzetet, mert csak úgy leszel menő játékos, akinek másból sem áll az élete! :D

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.