Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) A_ScHuLcZ válasza Sk8erPeter (#9823) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Bocs mindkettőtöknek a késői válaszért! :)

Nem sok drága billentyűzet fordult még meg a kezeim alatt, talán egy db, a Wave, attól halkabb, az biztos.
Nekem nem tűnnek gagyi műanyag hatásúnak a gombjai, inkább olyan kellemes, puha felületük van, laptopbillentyűzetre emlékeztet egyértelműen, de attól jobb. :) Megszokni gyorsan megszoktam, nincsenek félreütések, mondhatni egy álom rajta gépelni. Előtte Logitech K120-at használtam, nem volt azzal bajom a hangján kívül, de most nem cserélném vissza, az tuti. :)
Remélem nem fognak hangosodni a gombjai, és akkor jól elleszünk egymással, abban biztos vagyok.
Ha van kérdés még, akkor írjátok nyugodtan, megpróbálok rá válaszolni.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9852) Jim74 válasza Sk8erPeter (#9848) üzenetére


Jim74
nagyúr

komolyan mondom én alig éreztem különbséget a K800 és az MK520 között, amikor a MediaMarkt-ban nyomkodtam őket. Hangra, nyomásra szinte teljesen egyforma volt a kettő. Az MS 3000 meg hangosabbnak tűnt, de itt többen mégis azt írják, hogy rendben van az a billentyűzet.

Képtelen vagyok dönteni... :O Inkább nem veszek semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9853) Sk8erPeter válasza WolfheartGR (#9849) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, hát ebben lehet valami, hogy kevésbé "ragaszkodsz" a billentyűkhöz a "karmolós" pozícióban ("claw position"), azt elkerülendő, hogy félreüss, és jobban pihennek az ujjaid, de amúgy az én hsz.-emben nem tudom, hol láttál egészségügyi szempontból történő összehasonlítást. :DDD A tényen tehát nem változtat, hogy a mechanikus billek akkor is hangosabbak, és ez nekem akkor sem fog bejönni, ha még öt másik érvet felsorolsz a mechanikus billek mellett. :D Most itt sztem nem is az a cél, hogy meggyőzzük egymást, hogy kinek melyiket jobb használni, hanem hogy olyat találjunk, ami megfelel az egyéni ízléseknek. Ilyen alapon lehetne "Milyen billentyűzetet vegyek? MECHANIKUST, AZT' CSÁ!" is a topic címe. ;]

Sk8erPeter

(#9854) Sk8erPeter válasza A_ScHuLcZ (#9851) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a választ!

"inkább olyan kellemes, puha felületük van"
Ez mondjuk annyira nem hangzik jól :DDD Az MK520-nak is olyanok a billentyűi, hogy olyan kellemes, puha érzés, mintha egy olvadó tejcsokiba vagy friss puha kutyaszarba nyúltál volna. :DD
(mondjuk utóbbi már kevésbé kellemes)

"laptopbillentyűzetre emlékeztet egyértelműen, de attól jobb"
Milyen szempontból emlékeztet arra, a laposság miatt? Mitől jobb? Meg melyik laptop billentyűzetéhez képest jobb? :DDD

Tehát azt mondod, amúgy alapvetően halk a gépelés során? A Space nyomkodáskor nem csattog picit?
Nyugodtan írj kritikus véleményt, még ha a friss szerzeményedről is van szó. :P

Bocs a sok kérdésért, de már tökölök egy ideje a billentyűzet-vásárláson, és ha drágasága ellenére valami gáz van vele, akkor nem biztos, hogy megvenném.

(#9852) Jim74 :
"Inkább nem veszek semmit :DDD"
Ezzel én is így vagyok egy ideje... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9855) WolfheartGR válasza Sk8erPeter (#9853) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem meggyőzni akarlak. Neked pontosan tudnod kellene, hogy eléggé pártatlan vagyok. Engem a használhatóság és a csendesség érdekel. Meg mivel kezdenek aggasztani mindenféle eleddig távolmaradt fájások kézileg, ezért újabban az egészségügyi részének is utánaolvasgatok.
Tehát nem a meggyőzésről szól ez, és nem a végymekanukisataztcsá tóbiáskodásról. Csupán beszélgetek (próbálok) többek között veled is, hátha lesz kussolós lehetőség (tehát csendes mechanikus), illetve egy más/új perspektívát is mutattam az eddigiek mellé mindenkinek.

Különben meg úgyis mindenkinek tizezzer alatt, de inkább ötezzerré kell a minőségi kékken világítós bill... Mint ugye tudjuk és megéltük párszor... ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9856) Jim74 válasza WolfheartGR (#9855) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem nem kell világítós :DDD, mégsem találok olyat, amit nyugodt szívvel megvennék...

(#9857) A_ScHuLcZ válasza Sk8erPeter (#9854) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Akkor este válaszolok inkább, miután kicsit megnyomkodtam, mert most melóban vagyok, az pedig otthon pihen. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9858) Sk8erPeter válasza WolfheartGR (#9855) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, akkor bocsi, félreértettem a szándékot, mint egy üldözési mániás. :B :D
Hát nem tudom, létezik-e olyan, ami mechanikus ÉS csendes ÉS minőségi, nekem eddig olybá tűnt a billentyűzet-guruk írásaiból, hogy a mechanikus billentyűzet, mint olyan, kizárja a csendességet. :D
Az egészségügyi szempontok egyébként tényleg nem tűnnek hülyeségnek, mert azért a laptopos billentyűzet esetén most megfigyeltem, hogy tényleg jobban odafigyelek, hova ütök, ezért lehet valami ebben a "karmolós" pozícióban, hogy úgy tartja alapból az ember a kezét, hogy ne gépeljen mellé.
Mindenesetre ne tartsd magadban, ha találsz a kritériumaidnak megfelelőt.
Én már kezdem kicsit unni (bár egyben kezdem is megszokni), hogy nem tudom itthon sem külön billentyűzettel használni a laptopomat, mert semmilyen nem felel meg. :D

======

(#9857) A_ScHuLcZ : OK, köszi előre is! :K

Sk8erPeter

(#9859) nyunyu válasza WolfheartGR (#9849) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem kellene egy mekániKUSS csendes típus numpad nélkül.

Ergonomikus tenkeyless

Ezt a barbar allatot ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9860) Sk8erPeter válasza nyunyu (#9859) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:DDD :DD
Hát ez hatalmas... ez csak poén, ugye? :D
Amin még röhögtem, első komment:
"JD said...
I've done this and now my keyboard doesn't work at all. :\ Any ideas on why? Can I fix it?"

:DDD

Sk8erPeter

(#9861) MichaelSD válasza nyunyu (#9859) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ezt büntetni kellene! :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#9862) nyunyu válasza Sk8erPeter (#9860) üzenetére


nyunyu
félisten

Regebben lattam mar hasonloan atalakitott Ergo4000-et egy masik oldalon, ahol tobb fotoval illusztralva volt a barkacs mikentje, csak azt most nem talaltam.

Egyebkent meg az eredeti igenyenek meg mindig ez felelne meg a legjobban.
Probalkozhatna ugyan gumigyurukkel zajcsokkentett MX Brown gombokkal, de annak a zajszintje tovabbra is kerdeses, meg az RSI problema ugyanugy megmarad, mint sima billzettel.
Harmadik sarkalatos pont meg az ar, egy mechanikus tenkeyless billzetet sem uszna meg 80-90$ alatt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9863) csimika válasza nyunyu (#9862) üzenetére


csimika
csendes tag

>tovabbra is kerdeses
A leutes hangereje szinte teljesen eltunik ha nem full erovel utod a billentyuzetet. Klikk ugye nincs mert a brown az nem olyan.
Viszont a hang ahogy a rugo visszaloki a gombot es visszaugrik alaphelyzetbe megmarad. Nem hangosabb mint egy atlagos billentyuzet.
Csodahalkapplebillentyuzetekhez se a hang se az erzes nem hasonlithato.

(#9864) coldDUST


coldDUST
csendes tag

Hello.
Kinéztem magamnak a Razer Blackwidow billentyűzetet és érdeklődnék, hogy ebben az árban jó-e ez a billentyűzet vagy valami mást ajánlotok. Legfőképp az a bajom, hogy amerikai a kiosztása, de ez gondolom a legtöbb mechanikus billentyűzetnél így van.

(#9865) WolfheartGR válasza nyunyu (#9862) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Volt olyan bill a kezeim között anno. Mégis a wave mellett döntöttem.
Egyenlőre bízok benne, hogy nem RSI, csak a nem megfelelő üléspozíció, rossz szék és asztal kombó miatti terhelés ütközött ki. Széket nemrégiben vettem, most asztal csere következik. Eztán megfontolom a billváltást (egércserélgetéssel nem lesz gond :DDD ).. Szeretem ezt az X6-ot. A numpadja fent csücsül a gép tetején, néha ha kell akkor rádobom azt megy vissza. Viszont elkezdtem aggódni (najó, konkrétan beszartam), hogy mi lesz ha baj lesz. Inkább elkerülném ha lehet. Viszont ha az asztalcsere nem hozza a kívánt eredményt akkor bizony muszáj lesz váltani... Frankó heroinárú bill... Hátam közepére nem kívánom...
De akkor már legyen olyan amilyent szeretnék...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9866) pecze


pecze
aktív tag

Szegény billentyűzetem elhalálozott nemrégiben, nagyon szerettem, pedig már rég elkoptak rajta a betűk, meg ragadtak a médiagombok, típusa Logitech S510 volt. Most egy régi fehér, hagyományos billentyűzetet használok, de vennék valami jóbat.
Nem tudom ma mely billentyűtípusok viszik a pálmát, tehát nem ragaszkodom a Logitech-hez, meg a vezetéknélküliséghez se, csak legyen jól használható és strapabíró, vannak már tán gravírozottak is, amikről nem kopik le a betű, az nem ártana, meg legyen rajta hangerőszabályzó és legyen magyar kiosztású.
Kb. ennyi elvárásom van, nem kellenek felesleges, programozható gombok, de ha nem foglalnak plusz helyet, akkor akár lehetnek is (pl. F billentyűkön, mint az S510-esen)
10 ezret szánnék rá, kérlek ajánljatok valamit.

(#9867) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Üdv Nép!

Olyan problémám lenne, hogy kb. 1 hónapja vettem egy Gigabyte k8100 v2. billentyűt.

Egészen 2 héttel ezelőttig nem is volt vele probléma, amikor is a következőt kezdte el művelni: A kis fényes nyilak a jobb felső sarokban elkezdtek felvillanni, egymás után, mintha hangosítanám a cuccot a rajta található érintőgombbal, pedig hozzá sem nyúltam. Ezután meg 2-3 percenként folyamatosan lenémítja a rendszert, ami játék közben piszok idegesítő.

Eleinte még a gyári cd-jét sem tettem fel, de miután előjött a villogás, gondoltam, hátha az majd segít rajta, de nem. A tegnapi nap folyamán mivel még mindíg fenn állt a dolog, találtam a neten valami hozzávaló driver félét, azt feltettem, de a probléma nem szűnt meg.

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni!

Ciao!

(#9868) Bálint85 válasza zo-lee (#9867) üzenetére


Bálint85
senior tag

nekem is ilyen problémám volt / csütörtökön vettem, feltettem a cd - jén lévő progit nem volt jó vele majd letöltöttem az oldaláról az újabbat de azzal se volt jó V2 verziós van nekem is, kéken világít a bill./ és leszedtem a driverét majd leáramtalanítottam a gépet újra bekapcsoltam és most működik. most a programja nélkül használom mivel nekem nem kellenek a macro gombok.

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#9869) zo-lee válasza Bálint85 (#9868) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Tehát akkor a cd-n lévő progi nem kell, csak a netről lerántott driver cucc ?!

A makró szutykot én sem használom, csak a világítást, meg max a hangerő gombokat.

A driver-t innen szedted le? ; http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3588#utility

Válaszodat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9870) Bálint85 válasza zo-lee (#9869) üzenetére


Bálint85
senior tag

ha nem használod a makrókat és ha win7 van fent neked is akkor nem kell feltenned hozzá semmit , mert a win 7 felismeri.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#9871) zo-lee válasza Bálint85 (#9870) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Eredetileg nem is volt fent sem a cd-s progi, sem a driver de kb. 2 hét múlva így is elkezdte a viccelődést.

Win 7 van nekem is, simán működött nélküle az első pár hétben, aztán elkezdte.

A drivert azért fel kéne pakolni, nem ?! Vagy nem ezt mondtad az előző hsz.-edben ?!

(#9872) Bálint85 válasza zo-lee (#9871) üzenetére


Bálint85
senior tag

leszedtem a driverét a gépről / letöröltem / és utánna jó lett. ahogy gondolod én nem teszem fel, mert így is működik nekem.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#9873) zo-lee válasza Bálint85 (#9872) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Oké, köszi a tippet, és a segítséget :)

(#9874) nagyArc válasza coldDUST (#9864) üzenetére


nagyArc
tag

Az Amazonon vannak róla értékelések, egy részük egészen kriminális.

Egészen elképesztő, hogy egy ilyen rohadt drága billentyűzetnek olyan hibái vannak, amitől még egy 2000 forintosnál is kiakadsz: beragadó billentyűk, a space beleakad az ALT-ba és lenyomja azt is, egyik napról a másikra felcserélődnek a betűk a képernyőn. Ráadásul úgy néz ki, hogy a gyártó nem sokat törődik a vásárlókkal, egy év garit ad csak, de ezen belül sem igazán töri magát, hogy kicserélje a hibás készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#9875) A_ScHuLcZ válasza Sk8erPeter (#9854) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szerintem továbbra sincs gagyi műanyag hatásuk, nekem tetszenek, de ez szubjektív, ugyanúgy, mint a hangja. Én halknak vélem, de más lehet hangosnak mondaná. A space tényleg csattog 1 kicsit.

Laptopbillentyűzetből a saját HP Compaq gépemhez tudom hasonlítani, annak a billentyűzeténél sokkal jobb. :)

A tejcsokis puha kutyaszaros hasonlatot durvának találtam, annyira azért nem vészes.. :D

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9876) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok
Milyen vezetéknélküli billentyűzetet ajánlanátok maximum 10 000 forintért amit lehet androidos telefonnal használni ?

[ Szerkesztve ]

(#9877) vlevi válasza Mirman (#9876) üzenetére


vlevi
nagyúr

Majdnem azt mondanám, bármelyiket, ami nem egy ezeréves, 27MHz-es vevős múzeumi szökevény. A tippem az, hogy a mostani 2.4Ghz-es vevővel rendelkező bill+egér szettek mindegyike megy driver nélkül is, én pl. többször jártam a számítógépem BIOS-ában. Ha driver kellene hozzá, nehéz lenne...
Logitech mk250-et pl. az Android 4-es Concorde 9.7IPS táblám felismerte. Még a görgőt is, sőt, amin meglepődten, a kék fn gombos funkciókat is, pl. fn+F1-re altatás van, szépen lekapcsolta a kijelzőt, másikra hozta a gmailt, a naptárat, keresést, satöbbi.

Természetesen itt szempont lehet, hogy apró legyen, hogy könnyű legyen hurcolni, (trust, hama,... gyárt ilyen egybe billentyű+egér+trackball dolgokat), akkor viszont billentyűként nem olyan jól használható, de azért pár szavas leveleket, chatet írni lehet vele. Vagy a teljes méretű billentyűzet, azt meg macerásabb előkapni.

(#9878) Mirman válasza vlevi (#9877) üzenetére


Mirman
őstag

Köszönöm de inkább konkrét típusokra lennék kíváncsi hogy miket érdemes megvenni . Méretből lehetőleg teljes értékű legyen , hordozhatóság nem fontos , asztalon fogom használni otthon.

(#9879) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, eddig egy Gigabyte GK-K6800 billem volt, de nem működik már jól, nem is tetszik, másra vágyom stb.
Amit szeretnék: halk legyen (kb. notiféle), puha (bár ha kemény elviselem azt is), ne billegjenek a billentyűk, normál kiosztású! ez a legfontosabb, egy két funkciógomb, multimédiás gomb se lenne rossz, lehet vezetékes is, sőt, inkább azt preferálom. Árban nem szeretnék elszállni 5-7k körül gondoltam.

Köszi előre is a tippeket, javaslatokat! :R

(#9880) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

USB-s, slim kivitelű fém billentyűzetet keresek. Van bármiféle ötletetek a jelenlegi klaviatúra kínálatból? :F

(#9881) xtevo válasza xtevo (#9879) üzenetére


xtevo
őstag

Uh, azt nem írtam, hogy nem játszok semmilyen játékkal, az már elmúlt, de ellenben sokat fórumozok :D (nemcsak itt) ezért is fontos a csendes működés, asszonypajtinak ne forogjanak vérben a szemei. :P

(#9882) Werkly


Werkly
őstag

Milyen billentyűzetet javasoltok ami jó W7 alá és hasonlít a Genius KB29e Calcuator típusra ami jelenleg van nekem. Köszi!

(#9883) Faxxx


Faxxx
csendes tag

Gigabyte k8100rol lenne egy kérdesem.
A billentyűk felezett magasságúak-e?pl Mint a sidewinder x4-en
a kisebb F-ek nem zavaróak?

(#9884) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, tényleg nincs normális kiosztású és halk 2.4GHz-s vezeték nélküli billentyűzet 4-7k között?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9885) taknyi


taknyi
aktív tag

Csákány! Nemsokára megérkezik a Logitech G400 játékos egerem. Játékra milyen billentyűzetet ajánlotok ami passzol hozzá? Előre is köszi...

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#9886) WolfheartGR válasza taknyi (#9885) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mindegyik szépen mutat mellette. Ez milyen kérdés? Milyen bill kell és mennyiért? Mit kell tudnia?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#9887) Jim74 válasza Mercutio_ (#9884) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Nagyon úgy néz ki, hogy nincs. Én is ilyet keresek, de egyszerűen nincs megfelelő megoldás. Még többet is hajlandó lennék fizetni érte, de még sincs jó megoldás.
A logitech MK520-szal szemezgettem egy darabig, de elbizonytalanodtam, mert itt olvastam róla negatív tapasztalatokat.
A logitech K800 állítólag jó, na de annyit azért nem fogok kifizetni egy billentyűzetért, ráadásul nálam a háttérvilágítás nem szempont, tehát azért nem akarok felárat fizetni.

De, ha megtalálod a megfelelő terméket, akkor ne tartsd magadban az infót ;)

(#9888) Mercutio_ válasza Jim74 (#9887) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ha lemondok a vezetéknélküliségről, akkor van valami normál billentyűkiosztású csendes és nem olyan kemény mint az ősrégi dell-em?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9889) xtevo válasza Mercutio_ (#9888) üzenetére


xtevo
őstag

Nah, így már engem is érdekel a dolog. ;) Én amúgy a Logitech K200 illetve a Microsoft Comfort Curved 3000 között vacillálok, de még nyitott vagyok mindenre. :P

(#9890) Jim74 válasza Mercutio_ (#9888) üzenetére


Jim74
nagyúr

Erre nem tudom a választ, mert nekem mindenféleképpen wirelessre lenne szükségem...

(#9891) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok

Egy wireless bill-nél kb mekkora input laggal kell számolni? Évek óta használok egy Logitech Cordless Internet Pro billentyűzetet fps játékra(Q3), régebben már le akartam cserélni vezetékesre, de a kényelme miatt inkább megtartottam. Ha viszont a vezetéknélküliség miatt megérné, akkor lecserélném valami másra.

(#9892) vlevi válasza Skalci (#9891) üzenetére


vlevi
nagyúr

Otthoni játékra már teljesen elfogadhatóak a mai 2.4GHz-es vevővel rendelkező billentyűzetek. Amit te említettél, annak még a régi 27MHz-es vevője van, az ilyen szempontból sokkal rosszabb. Én konkrétan egy ilyennek az egerétől voltam rosszul, mert szemmel láthatóan késett az egér a képernyőn.
De van egy Logi Mk250-em, aminek 2.4Ghz-es vevője van, annál ezt nem tapasztalom.

(#9893) petata


petata
őstag

'Estét!

Már voltam itt anno kétszer is, de valahogy sosem úgy sült el a dolog, ahogy terveztem volna. (Illetve beszereztem egy Giga K6800-at, de azt továbbadtam már.) Ajánlottátok a Razer BlackWidow Ultimate-et, látom azóta jött ki új belőle, de gondolom nem egetrengető a különbség. Kérdésem, hogy mit érdemes manapság venni ( - árat nem adnék, legyen valami bestbuy dolog :) )? Igazából tetszik ez a Razer (Világítás, Razer és még mechanikus is ugye. ;]), de más alternatívát is meghallgatok.

Előre is köszönöm!

Üdv.
Peti

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#9894) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Világítós, vezetékes, magyar nyelvű billentyűzetet szeretnék venni max. 5-6 ezer forintért. Eddig én csak ezt a 3-at találtam:
[MC-9006]
[A4TECH KD-600L]
[re145 - Revoltec LightBoard XL3]
Ezek közül szerintetek melyik lenne a legjobb minőségben? Lényegében mind három bill. tetszik külsőre, csak nem tudom melyiket lenne érdemes meg venni. Ezeket ipon-on néztem, de ha máshol tudtok jobbat, akkor szívesen fogadom az ajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

(#9895) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! Nem szeretnék túl sokat költeni billentyűzetre, de természetesen 2k körül nem is várom el, hogy megfelelő minőséget kapjak.

5k körül van Gigabyte GK-Force K3, melyet egyelőre csak kinézete alapján tudok megítélni és úgy gondolom kényelmes lenne gamer billentyűzetnek. Jól gondolom? Plusz gombokra nincsen szükségem gameléshez, csupán annyit szeretnék, hogy a kezeimet megfelelő alátámasztással tudja tartani és ne legyen nagyon hangos a leütés. Jó választás lenne?

Előre is köszi!

(#9896) nyunyu válasza Halfer (#9895) üzenetére


nyunyu
félisten

Weblapjukat elnezve semmivel sem tunik komolyabbnak, mint a 2k alatti Value Keyboard, ami a Logitech kinalat legalja volt 4-5 eve.

Leszamitva persze a "gamer" WASD+kurzor festest. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9897) szaszapi


szaszapi
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki megadja magát a jó öreg régi lx710-es logi bill-egár párosom.Nem lenne baja csak kb 9 év alatt szétkopott és a töltést se veszi már jól.Melyik kombó felel meg utódjának?Tudnátok valamit ajánlani lehetőleg logitech vonalon?Köszi!

(#9898) Mercutio_ válasza nyunyu (#9896) üzenetére


Mercutio_
félisten

ObiVan nyunyu erre vagy az előzményére valami javaslat?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9899) M3cK


M3cK
tag

Üdv!
Valaki nem tudja hogy lehet-e G110-nél bemacrozni azt, ha egyáltalán lehet, hogy a lejátszóeszközöknél váltogassa a 2 közül a dolgokat? Mármint ha megnyomom pl a G6-ot akkor a fülesre rakja át, ha a G7-et akkor meg a hangszóróra. Meg ugyan így a monitoroknál is, hogy ha megnyomom a G8-at akkor a monitor, ha a G9-et akkor meg a TV-re rakja át a képet. Vagy egybe, G6-ot megnyomom, akkor berakja füles+monitorra, ha G7-et, akkor hangszóró+TV.

(#9900) Alpachino válasza maestro87 (#9894) üzenetére


Alpachino
veterán

Én is most rendeltem be egy KD-600L....kíváncsi vagyok a minőség ill. használhatóságára :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.