Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) footy válasza MunezXBK (#74089) üzenetére


footy
addikt

Pont az adagolóshoz olcsó a cucc.
Senki nem állította az ellenkezőjét. A korábbi hozzászólás arra vonatkozott, hogy 800-ból kizárásos alapon adagolós, vagy PD dieselt lehet venni, CR-t nem.

Az éves futás meg...én se megyek 10.000-nél többet...ráadásul kombim van. Nem azért vettem diesel-t, mert sokat megyek, hanem mert tetszik. Pont.
Oké, hogy neked tetszik, de itt arról volt szó, hogy megéri-e. A másik dolog pedig az, hogy itt az átlagról vásárlóról van szó.Neked bejön a diesel, szerintem pedig büdös és drágább az üzemeltetése mint a benzinesnek. Viszont évi 27-29ezret megyek ezért muszáj bevállalnom, mert itt már elég komoly megtakarítás van az üzemanyagon. Az átlag pedig az, hogy aki sokat megy az vesz dieselt és itt visszakanyarodva az eredeti témához, ha valaki idős dieselt vesz a kínálat aljáról az kockáztat. Ebben a fórumban valószínűleg mindenkinek rendben van az autója, én innen szinte bárkiét meg merném venni, de nem ez az átlag. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#74102) footy válasza Ice!? (#74100) üzenetére


footy
addikt

Nálam is képben volt korábban a premacy és kipróbáltam egy párat. A futómű és a váltó szerintem kategórián felüli, valószínűleg sokkal jobb lesz mint a Picasso-e. (bár még nem vezettem, csak Megane-t ;] )
Egyébként ha a premacy mellett döntesz, akkor alvázvédelem mindenképp kell, mert a mazdák szeretnek rohadni. Itt egy kis összeállítás abból amiket én megnéztem :)

Premacy - sárvédő

626 - ajtóél

6 - sárvédő

[ Szerkesztve ]

(#74103) Ice!? válasza footy (#74102) üzenetére


Ice!?
őstag

Akkor már csak el kell mennünk érte. :) Igazából tipikus japánautós betegség, meg a sárvédő amúgy is kapja az érzést. De akkor elvileg jó vétel.

(#74104) lsc válasza #43960832 (#74055) üzenetére


lsc
nagyúr

Abban nem az van, ha emlékeim nem csalnak az hengerenként 3 szelepes motor.

Az élet kegyetlen .

(#74105) hobizoli válasza Qru (#74063) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pedig mar evek ota is van benne 6% Etanol a

nem kell tole fosni, nekem 100% E85 is volt benne, es semmi baja sem lett a gumi meg a muanyag alkatreszeknek, meg semminek
pedig a technika 1993-s tervezesu

pl havercsavo puttonyaban 3 eve nem volt benzin, es mukodik

több drón kell ;P

(#74106) Kickass válasza DeFranco (#74090) üzenetére


Kickass
őstag

fókát mondjuk nem ismerem, de simán lehet akár bontottból is átpakolni a cuccokat, legalábbis ha egy Alfa 156ban lehet akkor mindenben :DDD :DDD

(#74107) hdman


hdman
őstag

Szardízel? :C

Sopron city :)

(#74108) neduddki válasza bitpork (#74096) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ajaja botg vagolTE??? miga idejernk a focvagengej-ek es kiatkoznka a vialgbol is:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74109) neduddki válasza hobizoli (#74105) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ma megoint slendriankoc...
"Esz-95/E5: A legfeljebb 2,7% (m/m) oxigéntartalmú (5% (V/V) etanoltartalmú) és legalább 95 kísérleti oktánszámú (RON) ólmozatlan benzin.
Esz-98/E5: A legfeljebb 2,7% (m/m) oxigéntartalmú (5% (V/V) etanoltartalmú) és legalább 98 kísérleti oktánszámú (RON) ólmozatlan szuperbenzin." bof

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74110) Lenry válasza neduddki (#74108) üzenetére


Lenry
félisten

baszki, mire ezt lefordítottam...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74111) Dluinet válasza neduddki (#74109) üzenetére


Dluinet
nagyúr

melyik üzemanyagban nincs egyáltalán etanol? Nitro+?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#74112) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

A 407-es Pözsómba szeretnék utólag tolatóradart szerelni (kijelző nem kell). Milyen típusokat ajánlanátok?

Előre is köszi!

A.

(#74113) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok, tudtok egy oldalt ajánlani, ahol össze vannak szedve a különböző abroncsokhoz a megfelelő guminyomások?

meg

(#74114) Dluinet válasza peugeotmate (#74113) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Itt, de csak vredestein abroncsokra vonatkozik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#74115) peugeotmate válasza Dluinet (#74114) üzenetére


peugeotmate
őstag

Épp Snowtrack 3-as téligumihoz keresek nyomásértéket, szóval tökéletes! Köszönöm! :R

meg

(#74116) neduddki válasza Dluinet (#74111) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

"Ez az európai szabvány előírja a nagy- és kiskereskedelemben forgalomba hozott ólmozatlan motorbenzin minős égi követelményeit és vizsgálati módszereit. A szabvány olyan ólmozatlan motorbenzinekre vonatkozik, amelyeket ólmozatlan motorbenzinnel működő benzinmotoros gépjárművekre terveztek. Ez az európai szabvány két típusú ólmozatlan motorbenzint ír elő, az egyik az 1. táblázat szerinti, legfeljebb 3,7% (m/m) oxigén- és legfeljebb 10,0% (V/V) etanoltartalomú, a másik pedig a 2. táblázat szerinti, legfeljebb 2,7% (m/m) oxigén- és legfeljebb 5,0% (V/V) etanoltartalmú. Ez utóbbi azokban a régebbi gépjárművekben használható, amelyek esetében nem garantált a nagy biohajtóanyag-tartalmú ólmozatlan motorbenzin használhat ósága. 1. MEGJEGYZÉS: A két típus az európai irányelv [3], [4] követelményein alapul. 2. MEGJEGYZÉS: Ebben az európai szabványban a "% (m/m)" tömeghányadot, µ-t, és a "% (V/V)" térfogathányadot, fi-t, jelent. " MSZ EN 228:2013

udv

neduddki

p.s. en meglepodnek ha ne mlenne bennuk

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74117) footy


footy
addikt

Én nem értem ezt a keréknyomás táblázatot. Jelenleg 2,3 van az összes kerékben.
Ez kevés lenne? A táblázat legalább 2,6-ot ajánl. Mondjuk nem Vredestein hanem Firestone Winterhawk van a kocsin, bár ez szerintem sokat nem kellene hogy befolyásoljon. A másik dolog, hogy miért ajánl hátra többet?
195 / 65 R 15 91 T előre:2,6 bar hátra:2,8 bar
Pont hogy orrnehéz az autó a (diesel)motor miatt, akkor nem előre kellene picit több?

(#74118) atos19881101 válasza footy (#74117) üzenetére


atos19881101
senior tag

Miért nem a gyár által ajánlott keréknyomást használjátok? Minden autónak a rá való mérethez meg szokták adni a keréknyomás adatot ... gondolom nem hülyeségből.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#74119) MunezXBK válasza atos19881101 (#74118) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt azért adják meg, hogy azon kívül bármelyik értéket használhatod! ;]

(#74120) atos19881101 válasza MunezXBK (#74119) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ahaaa ... akkor én vagyok a buta. :DDD

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#74121) Kornel válasza atos19881101 (#74118) üzenetére


Kornel
veterán

pl. az én gyári méretem 165/70 r14, de most 175/65 r14-et használok, ami pont váltóméret, tehát ugyanolyan magas az oldalfala, viszont szélesebb a futófelülete.
szerintem pl. ez esetben kicsit meg lehet emelni a gyári értékhez képest a guminyomást.

(#74122) neduddki válasza footy (#74117) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

told fel 2.8ra es kezd vele jarkalni es engedd le .1eneknmt es eg fogod tlalani amit ugy erzel hogy jo, hatso nagyobb nyomas telitraktusra szokott vonatkozni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74123) atos19881101 válasza Kornel (#74121) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ezt egy gumis oldalon találtam:

Sokan felteszik nekünk azt a kérdést, hogy adott méretű gumiba mekkora a megfelelő nyomás. Erre a kérdésre nem létezik válasz, mert az optimális guminyomás nem a gumimérettől függ, hanem az adott autó típusától (súly, sebesség). Ezért minden esetben a gyártó guminyomásra vonatkozó előírásait tekintsd irányadónak!

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#74124) hdman


hdman
őstag

Tegnap lattam egy csont ugyanilyen Rapid Spacebak-et becsben, kovezzetek meg, de szerintem rohadt jol nez ki. :) Mondjuk az eleje kicsit bamba, de projis lampatesttel szebb.

Viszont nagyon pici :(

[link]

Sopron city :)

(#74125) Kornel válasza atos19881101 (#74123) üzenetére


Kornel
veterán

én úgyis túl szoktam fújni 0,1-0,2 barral, hogy jól fogyasszon ;]

(#74126) MunezXBK válasza hdman (#74124) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1.2 TSI? :D

(#74127) atos19881101 válasza Kornel (#74125) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha 0.1 barral túlfújod, akkor az kb mikor leveszed a szelepről a kompresszort el is száll a levegőbe. :K
Legalább is én ezt tapasztaltam. ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#74128) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

WagonR+ bemondta az unalmast.

G13BB jelű, 2003-as, 77e km, gyújtás ráadása után az AC pumpa nm megy, EPS lámpa égve marad. Ha külön adok neki 12V-ot akkor beindul, motor szépen jár. Vezérlővel nem kommunikál a laptop, korábban felismerte (szerelő szerint). Szerintetek?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74129) 8th


8th
addikt

Boltból hazafelé kíváncsiságból elkanyarodtam a gumis felé. Az udvar tele autókkal + három autós várt a sorára az utcán. :D

(#74130) MunezXBK válasza Tothgera30 (#74128) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mármint melyik vezérlővel nem kommunikál?

(#74131) Tothgera30 válasza MunezXBK (#74130) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hp 2510p össze van dugva a WagonR+ motorvezérlőjével (ECU), gyújtás ráadása után sem ismeri fel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74132) hdman válasza MunezXBK (#74126) üzenetére


hdman
őstag

Csakdizel.

8th: gyönyörű. Valamelyik nap a hiradoban is mondtak, hogy vannak meg verebek :)

Sopron city :)

(#74133) Kornel válasza Tothgera30 (#74131) üzenetére


Kornel
veterán

vegyel egy bontott ecu-t, suzumin-nel szokott lenni minden.
de en megneznem, hogy mi vagta tonkre, mert suzukinal nem jellemzo, itt valami nem kerek.
elotte azert ranezetnek markaszervizbe is, budaors-on dicsertek a vilag-ot.

(#74134) Tothgera30 válasza Kornel (#74133) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még biztosítékokat kellene végig próbálni, mert az AC pumpának is van külön, tehát lehet hogy az nem jó. Tudom hogy nem jellemző, bár Suzuki bontós szerint pont az ami érzékeny ezekben, és 10-15k körül ajánlott ECU-t bele. Márkaszerviz hozzám Nyíregyen van közel, tehát BP. és környéke kiesik, itt meg sok kókányolón kívül kevés ért hozzá. Van ismerős, régóta autó diagnosztikával foglalkozik, vele néztük meg, és szedtük szét a hátulját, AC pumpa hibára gyanakodva.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74135) Kornel válasza Tothgera30 (#74134) üzenetére


Kornel
veterán

a biztosítékokat mindenképp végignézném, bár egy jó autóvillamosságis emberke se ártana, mi van, ha valami zárlat van, és az vágta haza mondjuk az ecu-t?
meg a biztosíték se megy ki magától.
szerencsére gyakori típus, bontóból olcsón meglesz minden.

(#74136) neduddki válasza Tothgera30 (#74134) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nincs Nked iszidiszi pumpara kotott immobilizered?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74137) Tothgera30 válasza Kornel (#74135) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem az is meg lesz nézve, lehet valamit lecsapott, de elvileg tényleg csak annyi baja van hogy nem ad az AC pumpának jelet. De a kábelköteg jó lehet, mivel üzemanyag szintjét jelzi.

#74136 neduddki: Ez jó kérdés, jövőhéten kiderül, -7 fokban nincs nagy kedvem kísérletezni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74138) tomcsi23 válasza hdman (#74132) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, azt láttam én is. ;] Azt mondja a gumis, hogy az enyhe idő miatt eddig fel sem tették a télit. Már azt hitték, megússzák a nyárin. :D

#74117) footy: érdekes értékek vannak itt. Vagy full terhelésre vonatkozik.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#74139) -v- válasza tomcsi23 (#74138) üzenetére


-v-
addikt

Lehetne hó, kíváncsi vagyok mit vállal hóban ez a gumi. Ha jó akkor ugyanilyet veszek, mert szárazon, vizesen nagyon fasza.

(#74140) TaaT válasza 8th (#74129) üzenetére


TaaT
veterán

Végülis eddig kb olyan volt a tél hogy simán fent hagyhattam volna a nyári kerekeket. :)

Give them hell Ukraine!

(#74141) TaaT válasza Kornel (#74135) üzenetére


TaaT
veterán

Ez szerinted eredeti? :U [link] japó felniket annyira nem vágom

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#74142) 8th válasza TaaT (#74140) üzenetére


8th
addikt

Én sem azt mondom, hogy októberben rakassa fel mindenki a télit de wazze január vége van. Tényleg most jut eszükbe? És ott toporogtak sorban mint a szaró galamb a műhely bejáratánál türelmetlenül. Sosem fogom megérteni az ilyen embereket.

(#74143) MunezXBK válasza 8th (#74142) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én októberben raktam fel. Nincs is nyári kerekem. :))

(#74144) Typhoon47 válasza 8th (#74142) üzenetére


Typhoon47
őstag

Miért lepődsz meg ezen? Kibaszottul imádja mindenki kicentizni a gumicserét, már már verseny szinten.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#74145) Kornel válasza 8th (#74142) üzenetére


Kornel
veterán

én felraktam októberben... de eddig kn. elmentem volna a nyárival is, sőt, itt pesten most sincs egy cm hó se, szerintem nem is lesz. szóval aki lesz*rja, az eddig simán eljárt nyárival, főleg városban.

(#74141) TaaT: ez elég jól néz ki, de fogalmam sincs, hogy milyen erős, és milyen nehéz... :U

[ Szerkesztve ]

(#74146) -v- válasza Kornel (#74145) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk nekem meg az fordult meg a fejemben hogy ha februárban is még ilyen idő lesz, visszarakatom a nyárit :DDD

(#74147) Kornel válasza Kornel (#74145) üzenetére


Kornel
veterán

ezek szerint nem rossz.

(#74146) [rvilike] : ez már bennem is felmerült :K

[ Szerkesztve ]

(#74148) neduddki válasza TaaT (#74141) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat??? szerinted? bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#74149) TaaT válasza Kornel (#74145) üzenetére


TaaT
veterán

Gugli szerint ~5kg/db 15-ös méretben, és hát tuti tökös-mákos felni :) [link]

neduddki: gyanúsan olcsó :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#74150) Kornel válasza TaaT (#74149) üzenetére


Kornel
veterán

ez ennyiért tényleg csak replika. :(

(#74148) neduddki: japan racing-ről valami info? súly, erősség?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.