Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#182851) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!

Neztem ma egy 2017-es Insignia Grand Sportot. Nagyon magas volt a gordulesi zaj, es cicergett a muszerfal elol, es valami valahol hatul. Van ilyen kocsija valamelyik hozzaszolonak? Ha igen, nektek is elojon ez a cicerges problema? A gordulesi zaj annyira nem aggaszt, gondolom egy halkabb gumival teljesen mas lenne.
Sajnos a Lexus IS300h utan nagyon gagyinak hatott a magas gordulesi zaj, de foleg a cicergesek egy ket eves kocsinal.
Minden mas teljesen oke volt vele, meglepoen jo auto a regi 2.0T-s A Insigniamhoz kepest.

(#182852) vzsryl válasza z-csongor (#182851) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Opel topikban hamarabb kaphatsz választ.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#182853) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Tenyleg, csak most vettem eszre, hogy van ilyen topic (kiuti igazabol a szemem). Bocs!

(#182854) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Skacok, ti mit vennétek az asszonykának 1-1,5 misi körül munkába járó autónak, városi használatra (max 10 éves)? Mert az asszonykám a yarist nézegeti. De lehet én gondolom rosszul, de szerintem ennyiért lehet jobb járgányt is venni. Bár én férfi aggyal gondolkodom, de nekem a yaris nem nagyon tetszik......Nos, mivel nem nekem lesz, ezért megpróbálom magam függetleníteni az ajánlatoktól, de segítsetek légyszi! Automata váltós is jöhet, szerintetek mit érdemes venni?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#182855) tboy93 válasza olajbogyo (#182854) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jazz, Swift?

(#182856) Cifu válasza olajbogyo (#182854) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Toyota Yaris jó (csak ne 1.33-as legyen), Honda Jazz, vasaló Suzuki Swift, stb.

@Tboy93: Jinx :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#182857) Richard! válasza olajbogyo (#182854) üzenetére


Richard!
addikt

Ezt: [link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#182858) tboy93 válasza Richard! (#182857) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nope nope nope :N Ez ugyan az mint a toyota aygo, ami egy rakat fos. Szar valto, kerrego 3 henger, tejfölös dobozbol keszult belter, szuk, kényelmetlen ulesek, nulla csomagter, semmiképp sem ajanlanam.

(#182859) 8th válasza Richard! (#182857) üzenetére


8th
addikt

Ennek az egyetlen pozitívuma, hogy finoman hajtva elképesztően jól fogyaszt. Amúgy meg rémesen igénytelen egy szekér minden szempontból még egy korabeli Swifthez is pedig az sem egy prémium autó.

[ Szerkesztve ]

(#182860) olajbogyo válasza tboy93 (#182855) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Akkor szerinted is jobb a yaristól a swift, és a jazz? Mert az, az igazság nekem is jobban bejövősek, és arról már nem is beszélve, hogy vasaló swiftünk már volt is. Az volt az első járgányunk, és anyucikám is vezette már legalább. No, majd akkor nézelődök ezen irányban, köszönöm!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#182861) rbalint88 válasza olajbogyo (#182860) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem ezt: [link] ugyan nem fér bele a 10 évbe, de tik lesztek vele az utsza kirájjai!!! (irónia off) ha nem lenne hobbiautónk, már megnéztem volna :B
amúgy csak városi autónak, amivel csak nagyon ritkán kell kimenni országútra, pályára, egy Splash is tökéletes.

(#182862) emvy válasza rbalint88 (#182861) üzenetére


emvy
nagyúr

Fu, nagyon ossze lehetett ez torve.

while (!sleep) sheep++;

(#182863) Cyrin válasza olajbogyo (#182854) üzenetére


Cyrin
addikt

1.6 fókát vettünk, ennek már autó kinézete van, és el lehet vele menni messzebb is.

(#182864) olajbogyo válasza Cyrin (#182863) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszike, néztem a fókát is, de tényleg nehéz, mert mindenáron olyan autót akarok neki, ami nekem bejövős...őrület, mi közöm hozzá?! :D
Mondjuk messzebbre járónak ott van az új Ford Kugánk....no, e mellé kéne nékije egy járgány :F
Anno a vasaló swift, nagyon bejövős volt, és nem is kellett rá költeni semmi extra összeget, lehet annál kéne maradni......tényleg nem tudom sorry.... :F
Tudtam, hogy meg kellett volna venni AV Bentley-ét....csak licitálnom kellett volna :K

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#182865) tboy93 válasza olajbogyo (#182860) üzenetére


tboy93
nagyúr

A francia Yaris nekem nem a szivem csucske, de azert nem kifejezetten rossz autó az sem. Praktikum szempontjabol Jazz, ar-ertekben talan Swift a nyero.

(#182866) Richard! válasza tboy93 (#182858) üzenetére


Richard!
addikt

Akkó mondok egy D Korzikát 1.4 101 pacival. Megfelel? :D

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#182867) tboy93 válasza Richard! (#182866) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy fokkal jobb :D

(#182868) máyköl válasza Richard! (#182857) üzenetére


máyköl
veterán

Szeretem Pistat, de hogy ez "barmelyik smart -nal jobb" az oriasi butasag. Van tapasztalatom a C1 -el es a smarttal is.

(#182869) Dare2Live válasza olajbogyo (#182860) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

yarisnal arra kell figyelni ha hasznaltat vesz az ember, hogy a regi 1szfe vagy 2szfe legyen a motorkod.
yaris 1 es 2 ben is ennyi a szabaly.
összességében imo jazz es swift is sokkal rosszabb.

az 1.33as es az uj 1.0 1krfe viszont kerulendo. ott a jazz es swift a jobb vetel.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#182870) olajbogyo válasza Dare2Live (#182869) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Nagyon köszönöm, az értékes infókat! Ha, a feleségem mégis a yaris mellett dönt, ez sokat segített, még egyszer köszi!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#182871) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kártörténet lekérdezéshez van tapasztalat,hogy melyik a legrészletesebb? Van a totalcarnak is az új szolgáltatása, carvertical és hasonlók tömkelege a neten. Vannak különbségek? Pl. valamelyik az adott kárról küld képet is?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#182872) CactuS válasza V.Stryker (#182871) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerintem ez elég eseti dolog, autónként más és más lehet/lesz a jó válasz, plusz még mindig ott van, hogyha el akarja valaki titkolni az autó sérülését, akkor simán kiejteni bármelyik ilyen lekérdezőből az autót.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#182873) Qru válasza V.Stryker (#182871) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az a tapaszalatom, hogy érdemes többnél is lekérdezni a végsőnek tűnő 1-1 kiszemelt példányt. AutoDNA, meg mondjuk a TC-s (utobbi ingyenes ha nem talál semmit). A carvertical sztem kicsit lehúzás, mert drága és semmi pluszt nem ad.

#nincsbennetarcsi

(#182874) A214


A214
aktív tag

Sziasztok
Tanácsot szeretnék kérni.
Szeretném ezt az autót megnézni. [link]
Ennél a típusnál mire kell odafigyelni?
Elsősorban városi autónak néha országúton is lenne használva.

[ Szerkesztve ]

(#182875) Qru válasza A214 (#182874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennek elég problémás a motorja. Skoda tervezésű a motorja nem VW. A vezérműlánc hajlamos átugrani (alultervezett a hidraulikus láncfeszítő benne), alacsony a gyújtótrafók élettartama, kicsi az olajtöltete (szintén alultervezési hiba) azért a tartós autópályázáskor túlmelegszik az olaj, megég és kokszlerakódások keletkeznek a motor számos pontján, átéghetnek a szelepek és a hidrotőkék is sérülhetnek. Ezen kívül könnyen lelkokszolódik a pillangó és EGR szelep, illetve a katalizátoruk sem túl tartós.
Ezektől a hibáktól mentes ennk a motornak az áttervezett verziója amit onnan ismersz fel, hogy az már Euro5-ös besorolású (2009 utáni gyártásúak).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182876) V.Stryker válasza A214 (#182874) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ez k.rva drága ahhoz képest amit nyújt...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#182877) freeknight válasza A214 (#182874) üzenetére


freeknight
őstag

Csatlakozok az előttem szólóhoz, én elengedném ezzel a motorral a típust.

V.Stryker: sajnos reális, a magyar használt autók árai az egekben vannak, a VAG csoport autói meg kifejezetten túl vannak árazva.

(#182878) richies


richies
senior tag

Sziasztok.

Őrület határán már...

Melyiket ajánlanátok
Napi 45km, (10km varos)
2 hetente hetvegi max 100km kiruccanas

Toyota Auris
2015, 1.6 benzin, 76k km, 3.5 milla (kiscég, flottas volt)

Seat Leon
2016, 1.6d, 79k km, 3.5 milla (carnext)

Hyundai i30
2017, 1.6, 40k km, 4 milla (carnext)

VagyO Occó
Focus
2015, 1.6d, 65k, 2.5 milla (carnext)

Koszi

[ Szerkesztve ]

Rozsomak of Power

(#182879) V.Stryker válasza richies (#182878) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én a Toyotát vinném. :) Esetleg a Hyundai -t.

Unokatesóm most volt egy céges Aurissal Németországban és habár elsőre nem tetszett neki, mikor hazaért, már ott volt,hogy a Civic-jét lecseréli rá. Azt mondja,hogy ezzel az 1.6 benzinmotorral nem egy rakéta gyorsulásban, de megpakolva vígan tartotta hegyen völgyön a 160-at.

A focus is ajánlott ha jól rémlik ebben a topikban, az 1.6d is kellemes motor. Ár értékben majd a többiek tudják. Felszereltséget is nézd meg azért. A focusokat én is néztem egy hónapja, de nagyon fapad a nagyrésze.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#182880) richies válasza V.Stryker (#182879) üzenetére


richies
senior tag

Igen, azok a fikuszok full fapadosak.
Dehát annyiért...

I30 is kecsegtető, mert azon még 3 ev gyári gari.

Rozsomak of Power

(#182881) Cifu válasza richies (#182880) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyénje válogatja, de ha már kiad az ember 3 milliót egy autóra (átírással, eredetvizsgával, ellenőrző szervízzel stb. a 2,5 milliós fóka is közel 3 lesz), akkor azért legalább minimális szinten üsse meg az elvárásokat. Szóval fapadot én nem biztos, hogy vennék.

Én a Toyota és a Hyundai közül választanék. Nézd meg képeken, vagy ha teheted, akkor személyesen a belteret, ideális esetben mindkettőt próbáld ki legalább beülés szempontjából.

A Hyundai gyári gariról írtak már a koreai autó topicban, ha úgy van, a hivatalos Hyundai képviselet is szívesen kibújik alóla. Szóval szerintem ne ez döntsön...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#182882) Doki16 válasza richies (#182878) üzenetére


Doki16
addikt

Auris vagy i30. Ha Aurist nézel mindenképpen legyen benne a TSS és a ledes fényszóró. Nem szabad megvenni halogénnel, az nagyon vacak.

Az i30 szimpatikus, mert szinte új autó. Melyiknek milyen a felszereltsége, vannak képek vagy hirdetés. Az Aurisról bármit megmondok képe alapján, hogy mi van benne :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#182883) alázógyík válasza richies (#182878) üzenetére


alázógyík
őstag

Aurist venném egyértelműen.

(#182884) _q válasza Doki16 (#182882) üzenetére


_q
addikt

Többször hallottam már, hogy rossz a halogén. Ez az átlag halogénhez képest is rosszabb vagy csak a mai xenon és led-ek világa miatt mondják rossznak?

(#182885) Tin válasza _q (#182884) üzenetére


Tin
veterán

A másik kettő jobban világít, de a vonal felett meg alig sajnos. Kivéve az automata matrixosokat.

(#182886) Qru válasza Tin (#182885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"a vonal felett meg alig sajnos"

Elsőre azt hittem a miénkben van/volt szarul beálítva a xenon (Passat B6) de átülve haveréba (3er E92) abban is így világít. Ahol van közvilágítás ott oké de éjszaka pályán kicsit olyan "vakon repülök" érzésem van. :( Most az új autóban LED fényszóró van, remélem azzal jobb lesz a helyzet.

#nincsbennetarcsi

(#182887) richies válasza Doki16 (#182882) üzenetére


richies
senior tag

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/auris/toyota_auris_touring_sports_1_6_lounge_magyar_szervizkonyv_78_700km-15093559

Rozsomak of Power

(#182888) molnarpeter válasza Qru (#182886) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sima LED, vagy mátrix kitakarós?

(#182889) MunezXBK válasza Qru (#182886) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Golfban pöpec, mióta be lett állítva.

(#182890) _q válasza Tin (#182885) üzenetére


_q
addikt

Ez a vonal feletti rész mit jelent?

A xenon csak 1 fokkal jobban mint a halogén, de igazából mind a kettő nagyon messze van a led fényétől?

(#182891) Tin válasza Qru (#182886) üzenetére


Tin
veterán

A LED szerintem még rosszabb. Nekem az van, vonal felett szinte nulla. Pályán nem is olyan vészes, nincs annyi nagy kanyar meg szintkülönbség, de közúton gáz, felette konkrétan nem látsz. Ha még feljebb állítod valahogy kézzel, vakító. Csere a refi nagyon erős.

Vonal felett = a fény vetített szintvonala felett

(#182892) rbalint88 válasza Qru (#182886) üzenetére


rbalint88
addikt

Projektoros halogennel detto, csak ott sokszor alatta is szar :DDD amugy be kell allitani rendesen, nem vakitosra, aztan jo lesz. Amugy meg rakd automata tavfenyre es csa. Palyan amugy is 180+, hogy ki legyen kormolva, ott meg kell a tavfeny, hogy idoben lehuzodjanak ;]

(#182893) A214 válasza Qru (#182875) üzenetére


A214
aktív tag

Köszönöm , átgondolom.
freeknight ,V.Stryker :R nem tudom mennyire alkuképes , de igen szerintem is sok érte főleg ha ilyen betegségei vannak ennek a típusnak.

(#182894) kisza25 válasza A214 (#182874) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez az 1,2 htp nagyjából az élettartama végén van, elég problémás motor, jól rémlik bent van a milyen motorral ne vegyél autót 20-as listában is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#182895) rbalint88 válasza rbalint88 (#182892) üzenetére


rbalint88
addikt

látszik, hogy fáradt vagyok, amúgyception befigyel :B

(#182896) _q válasza Tin (#182891) üzenetére


_q
addikt

Eddig a led-ről csak jót hallottam. Akkor mi a jó fényforrás? :D

(#182897) rbalint88 válasza _q (#182896) üzenetére


rbalint88
addikt

a mátrix led. a sima lednek annyi az előnye, hogy egyenletesebben osztja a fényt (egy jó halogén is elég jó ebben a tekintetben) és nem kell cserélgetni fél évente az izzót. hátránya hogy ha sérül, akkor drága. xenon a legrosszabb jó fényű megoldás. ki is ég, bonyolult (vezérlő-trafó-izzó), drága, ha sérül.
mátrix led a legdrágább, ha cserélni kell, de a legjobb fényt adja.

(#182898) Doki16 válasza _q (#182884) üzenetére


Doki16
addikt

Csoportban lévő tapasztalatban mondom, hogy rosszabb. Sokan szidták a sima halogénes projektorost. Ha már halogén akkor legyen sima tükrös rendszer.

(#182886) Qru: Első este mentem a Golf-al és mondom ez alig világít, szinte csak magam elé láttam. Mondom ez így nagyon nem jó. Tegnap benéztem a motortérbe és látom, hogy sima imbusz kulccsal állítható. Beálltam a garázsba fel van rajzolva a vonal és rá állítottam. Ma mentem vele este egy kicsit és sokkal jobb az eredmény. Így már baromi jó fénye van a adaptív félig meddig kitakarós távolságival.

(#182887) richies: Ohh ez 2014-es FL előtti. Ez az egyik legfapadosabb kiszerelés. Egyáltalán nem Lounge. Ez nem ér ennyit. Alig többért már fullos hibridet kapsz, ha belépsz az auris club csoportba és kicsit körülnézel.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#182899) Qru válasza molnarpeter (#182888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fogalmam sincs.

LED mátrix, megnéztem most a neten.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#182900) richies válasza Doki16 (#182898) üzenetére


richies
senior tag

Az auris elegge hintazott hatul rossz uton. Ez normaaaalis? (Nem maaargit)

Rozsomak of Power

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.