Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162201) HKorn válasza nesa (#162199) üzenetére


HKorn
addikt

Én leginkább egyiket se venném :D

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#162202) nesa válasza HKorn (#162201) üzenetére


nesa
veterán

Neked egy jó német való :K

(#162203) stickermajom válasza Tom1939 (#162196) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt a 4 évet talán még kivárják, bár plusz gariért már nem fizetnék. :D
Az a baj, hogy a kategóriájában a LED mátrixszal és az Android Auto kompatibilitással kb. egyedülálló, ezek pedig eléggé vonzanak. Ha minden igaz az 1 literes turbós marad, azzal nincs semmi gond, de csak ötös váltóval adják. 1,6T-ről sajnos nem tudom marad-e.

(#162204) focvis válasza Qru (#162197) üzenetére


focvis
veterán

Kell, vagy ezt is bebeszéli magának? :F

@stickermajom: szvsz kis eséllyel faragnak bele egy PSA motort egy meglévő GM platformba, persze nem kizárt.
Egy gyökér germánautóbuzerátor vagyok, sok Opelem volt, szerettem őket, a PSA technikából nem kérek (súlyosan szvsz).

6,2-ért pontosan mit adnak?

2/3 kp., 1/3 hitel - nem a világ vége, ha hosszútávon tűrhető a törlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#162205) HKorn válasza nesa (#162202) üzenetére


HKorn
addikt

De olyan meg nincs :D

Run&Ride

(#162206) mdani01 válasza footy (#162114) üzenetére


mdani01
aktív tag

Köszi.

Na ettől tartottam, nem túl biztató infók. 1 év múlva tervezek hasonló autót venni ami benyás, automata, és német :D Ezek a Golfok tetszenek.

Focvis: Róla mi a véleményed? [link]

iPhone 6S SpaceGray

(#162207) nesa válasza HKorn (#162205) üzenetére


nesa
veterán

Vegyél hungaro coptert :K

(#162208) stickermajom válasza focvis (#162204) üzenetére


stickermajom
addikt

125 lovas 1,4T kombi. Innovation csomag minden (általam azért nem feltétlenül vágyott) csecsebecséje: kulcs nélküli nyitás, láblendítéssel nyíló elektromos csomagtérajtó, sávelhagyás érzékelő, ráfutás érzékelő, táblafelismerő, elektromos kézifék, meg ugye a szokásos ilyen esőérzékelő meg kétzónás klíma.

Amit kértem: LED mátrix, tolatókamera, ablaksötétítés, ergonomikus sportülések elöl (nem AGR), fűthető első ülések és kormány.

Navi még egy százas lenne, de nem használnám, az egy collal nagyobb középső kijelző meg a színes pici a km óránál nem biztos, hogy ér annyit.

(#162209) focvis válasza mdani01 (#162206) üzenetére


focvis
veterán

A negatív rész: USA kivitel, nincs xenon, 3 ajtós.
Amúgy fotóról szép. :)

@stickermajom: elég gazdag; az elektromos kézifék engem meglehetősen bosszant. Jó extrák. 👍

[ Szerkesztve ]

(#162210) stickermajom válasza focvis (#162209) üzenetére


stickermajom
addikt

Dettó. Plusz hibaforrás, lemerült akksival azt sem tudom mit csinálnék vele. A kulcs nélküli nyitásra sem vágyom annyira, de széria.
Viszont ezt annyiért adnák mint amennyiért a többi kereskedés az Enjoyt. Apró bökkenő, hogy 200km-re Pesttől. :D

(#162211) mdani01 válasza focvis (#162209) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nem is vettem észre nincs benne xenon. 3 ajtós nem baj, most is az van, maradnék ezen a vonalon :)

iPhone 6S SpaceGray

(#162212) rbalint88 válasza stickermajom (#162210) üzenetére


rbalint88
addikt

Eleg jo csomagnak tunik, de beleugras elott probalnek uj ceedet es i30-at. Utobbit biztos tudsz, az uj ceed meg ugyanaz a platform, mas dizajnnal. 1.4T dct-vel vennem. Nem matrixos a ledje talan, de valahogy megbizhatonak tunik szamokra. Tucson van a cegben, az fasza, elnem.

(#162213) Tom1939 válasza rbalint88 (#162212) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát nekem i30 volt (2007-es), és komolyan gondolkoztam rajta annak ellenére is hogy nagyobb hasmagasságot is akartam. De ha jól sikerült utána néznem a dct egy "száraz" duplakuplungos. Az meg éppen a várost nem szereti. Hagyományos automatával lehet hogy megvettem volna.

(#162214) kisza25 válasza Qru (#162180) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kia ceed fb csoport

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#162215) kisza25 válasza proof88 (#162195) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem volt 1,1-es trabim, óra szerint ment 150-et, az ajtó tömítéseken át süvített be a levegő, na abban volt sebességérzet, amúgy még 3.ban is nyikkant, utána a vectraban a 180 lagymatag döcögés volt:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#162216) 8th válasza bitpork (#162159) üzenetére


8th
addikt

Szó sincs csodavárásról. Sokkal jobb és tartósabb konstrukció egy láncos vezérlés feltéve ha nem olyan fillérbaszó a gyártó mint a fauvé és nem centizi ki a dolgokat csak mert a kétszer olyan erős soha meg nem nyúló lánc többe kerülne autónként mittomén száz euróval és az szerintük már nem fér bele egy szájba tekert hétmilliós proli golf árába. Sebaj. 100k km-t elmegy a kád dugó méretű lánc is, más meg nem számít. Japcsik sem sokkal jobbak. Igaz ők többnyire mérnöki szemmel nézik a dolgokat de rájuk különösen jellemző az a szemlélet, hogy aprólékosan kiszámítják adott alkatrésznek hajszál pontosan mit kell kibírnia és azon felül zéró biztonsági tartalékot hagynak benne. Aztán ha valaki okosan beleborítja a long life olajat pláne ha a silányabbik fajtából és doktorüzemben tolja bele azt a 20+ ezer kilométert mert hiszen lónglájjf olaj az meg bírja, na akkor jönnek a gondok meg a de szar japán. Nem szar az csak a mérnök nem azzal számol amivel az okosok.

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#162217) Egon válasza stickermajom (#162208) üzenetére


Egon
nagyúr

Elég sok Opel márkakereskedésnél érdeklődtem különböző csatornákon, és az alábbiakra jutottam:
- túl sok különbség nincs az árakban, marginális eltéréssel lehet találkozni,
- általában 1 milla körül mindenhol engednek a listaárból, készleten levő autó esetében nyilván picit többet,
- az ország szélén levő márkakereskedések bizonyultak a legdrágábbnak, utánuk jönnek a Bp-iek, a legolcsóbbnak egy Bp környéki kereskedés bizonyult,
- a lízing THM-je becsapós: ha 0%-os, akkor a listaárból kevesebbet engednek, a végén ugyanott vagy, plusz csak 2 évre adnak maximum ilyen feltételekkel,
- a THM is többnyire egyforma, kivéve ha az adott márkakereskedés külön szerződést köt valamelyik bankkal, mert akkor tudja olcsóbban adni.

Egyébként mi is 125 lovas K Astra ST-t néztünk, csak kisebb csomaggal (Enjoy), gyakorlatilag egy millával kevesebbért, de benne volt a téli csomag, komfort csomag 2 (ebben van a kétzónás klíma), teljes méretű pótkerék és tolatókamera.
Ablaksötétítést majd utólag, a többi extrából meg van amit hasznosnak ítélnék, de nekem annyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#162219) stickermajom válasza Egon (#162217) üzenetére


stickermajom
addikt

Eredetileg én is Enjoyt néztem, de állítólag a LED mátrix lámpával opciós kötelező rendelés miatt kötelező a Vezetéstámogató Csomag 1, azzal együtt viszont az Innovation már annyiba jönne ki, mint az Enjoy. Bár ezt egyetlen kereskedés mondta csak, a többi simán kiküldte Enjoyra az árajánlatot, de olyan árban amennyiért az az egy már Innovationt adott volna.. Fene se tudja..

(#162220) molnarpeter válasza stickermajom (#162219) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Octavia nem játszik?

(#162221) molnarpeter válasza 8th (#162216) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem jobb a nyomórudas vezérlés :K Jó, pár évente állítunk azért hézagot, de azt Jazzen is kéne ;]

[ Szerkesztve ]

(#162222) bitpork válasza 8th (#162216) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a longlájf marhaságot aki kitalálta...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#162223) #94529552 válasza máyköl (#162191) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem jobb elkerülni a bajt, onnan az átverés 99%.ban garantálva. A szervizkönyv elég zavaros és összevissza hibásan, hiányosan van vezetve("mindvégig precízen vezetve"). A belejavítgatásokat nem nehéz észrevenni. Több mint 30 sorban próbál rábeszélni a nepper, a felét kiabálva.
Például a 2013-as vezérléscserére hívatkozik, ami éppen 5 éve volt, tehát azonnal esedékes lenne. A 166 ezer km-t se hinném el neki, ami simán lehet akár a duplája is egy 2005-ös németországi autónál.

[ Szerkesztve ]

(#162224) máyköl válasza #94529552 (#162223) üzenetére


máyköl
veterán

:R
Többiről gyors vélemény esetleg? :B

(#162225) Csabroncka válasza molnarpeter (#162221) üzenetére


Csabroncka
addikt

Peti nem tudod véletlenül, hogy nagy átlagban a VW alkatrészek mennyivel olcsóbbak az Audi alkatrészeknél, egyáltalán van-e különbség.
Az egyik nagyon jó ismerősöm azt mondta, hogy (2004-es A4-ese volt), hogy arányában nem drágább, és mindig van "olcsóbb" jó minőségű "helyettesítő" - ez igaz?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#162226) bitpork válasza #94529552 (#162223) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ennyi? Mert nem tetszik ahogy ír már biztos h szar? :U Ha HDban megvan a szervizkönyv fotója , kérlek nyomassad mert kíváncsi vagyok ln is a javításokra :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#162227) Qru válasza kisza25 (#162214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól még lehet nepper. :D

#nincsbennetarcsi

(#162229) stickermajom válasza molnarpeter (#162220) üzenetére


stickermajom
addikt

Ahogy néztem húzosabb áruk van az Opelhoz képest. :( Illetve egyelőre az Astra nagy szerelem. :D

(#162230) #94529552 válasza bitpork (#162226) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megvan, de nem ennyi, mert nem csak a leírásról beszéltem, és nem nyomatom, csak átnéztem(nem is 1x, hogy véletlenül se mondjak hülyeséget). A hibás és hiányos kitöltést és a belejavításokat magad is láthatod. A nepper stílusát szóvá se tettem volna, ha minden valósnak látszana, amit mond.
Én már végigjártam azt a neppertelepet, amikor autót kerestem, és ezt másnak is ajánlom, ismeret szerzés céljából. Amúgy meg saját véleményt írtam, ezzel segíteni próbáltam, és te is leírhatod, ha van véleményed róla. Szerinted, akkor ez ajánlott vétel, megbízható eladótól, és garantáltan annyi km-rel? Akkor 1:1, majd az érdeklődő eldönti a többit.

(#162231) bitpork válasza #94529552 (#162230) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Írtam h jó vétel? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#162232) #94529552 válasza máyköl (#162224) üzenetére


#94529552
törölt tag

A távolból nehéz konkrétan eldönteni, csak véleményeket írunk, ezért nem ártana saját szemmel+ egy hozzáértővel megtekinteni egyik-másik kiszemelt példányt, majd alaposan átvizsgálni alul-felül, kívül-belül(rozsda se legyen), minden funkció működjön hibátlanul, valamint hosszabb távon kipróbálni, ha lehet. Rétegvastagság mérő se árt, ha van kéznél.
Megnézném a tulajdonviszonyokat is, amikor azt írják, hogy első hölgy tulajtól<>közben már Mo.-on a kereskedésben van az autó. Volt ilyenekről is szó itt nemrég, ha kicsit visszalapozol.
A többiről nincs annyi infó, de 2005-ös import használt autóknál én a km-t nem hinném el nekik, ezért ha megveszed valamelyiket, a vezérlés csere mindegyiknél azonnal esedékes(még a láncosnál is ajánlatos, mert az előéletük bizonytalan) szerintem. Összes szűrő, összes folyadék is csere.
Például sokan rosszul értelmezik a longlife szerviz fogalmát, pedig elmondják nekik, és a szervizfüzetbe le van írva, hogy a kijelző szerint, de max 2 évente, vagy maximum 30k km-enként esedékes, de mivel használattól függ, ezért előbb fog jelezni a szervizigényt a műszerfalon. A saját tapasztalatom szerint sose érheti el a 30k-t, hogy ne figyelmeztetne( pedig van, hogy még többet is meg tesznek, ahogy egyes beírásnál látni). Vannak olyanok, akiknél nem számít, hogy valami villog a kijelzőn, és nyugodtan használják még x ezer km-en.

[ Szerkesztve ]

(#162233) Szajo


Szajo
őstag

Van olyan kocsi ami több mint 10 éves és egyáltalán nem rohad? Úgy átlagolva persze...

(#162234) molnarpeter válasza Szajo (#162233) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

VAG&Toyota 1998-2000 után kb.

(#162235) 8th válasza Szajo (#162233) üzenetére


8th
addikt

Audi A2. :K

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#162236) focvis válasza Szajo (#162233) üzenetére


focvis
veterán

A skandináv autók se (Volvo, Saab). Bezzeg egy jó kis Mazda 6. :(((

(#162237) Tom1939 válasza Szajo (#162233) üzenetére


Tom1939
őstag

Hyundai i30-am volt 2007-es. Újonnan vettem, nemrég adtam el. Nem rohadt.

(#162238) aero. válasza Szajo (#162233) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Úgy 10 év távlatából én nem nagyon tudok negatív példát a Mazdan kívül.

(#162239) Szajo


Szajo
őstag

Hondákkal egyébként mi a helyzet 2005 körüli accordok? Rohadósak?

[ Szerkesztve ]

(#162240) BigBlackDog válasza Szajo (#162239) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én eddig nem láttam, hogy rohadtak volna.

(#162241) bitpork válasza BigBlackDog (#162240) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na jó de te engem sem láttál :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#162242) Integrale válasza bitpork (#162241) üzenetére


Integrale
veterán

Lehet, hogy te sem letezel. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#162243) BigBlackDog válasza bitpork (#162241) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Viszont Te már láttál engem, én tudom. ;]

(#162244) máyköl


máyköl
veterán

Hi All,

1,5m -ig milyen van jobb tippetek esetleg a 2 -es Fókánál? Kicsit s.o.s lett az ügy, mivel ha minden igaz megveszik a Fabia -t, valamivel meg járni kell...
Fabia -nál nagyobb kell, de nem sedan, ferdehátú. Klíma, villanyablak ami a legfontosabb, de a tempomat, tolatóradar nem lenne hátrány. Idáig abszolút a 2 -es fókában gondolkoztam, de 1,5m -ig nem igazán van normális az 1.6 benzinesből. H Astra böki még nagyon a csőröm, a 3 ajtós változat marha szép, de félek, hogy nem lenne praktikus...

:R

(#162245) gzbotii válasza máyköl (#162244) üzenetére


gzbotii
veterán

Amit nekem ajánlottak itt, hasonló keret mellet az a Fiat Bravo, 1.4 T-jet, turbós benzines.
Esetleg Golf Plus, Golf 5? Benzines (1.6) ennyi körül már van, szerintem normális darabot is kifogni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#162246) focvis válasza máyköl (#162244) üzenetére


focvis
veterán

BMW E39 530d kombi. (Nem viccnek szántam.)

Egy 2/3 ajtós autó - tapasztalatból mondom - tényleg szop@s.

[ Szerkesztve ]

(#162247) vzsryl válasza máyköl (#162244) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Háromajtósat nehéz eladni, szóval ezt is figyelembe kell venni. Esetleg busz Civic-ből valami kései évjáratos, szebb darabot nézhetsz ennyiért, nagyon jó "kis" kocsi az is, kategóriája legnagyobb belterével és legjobb váltójával. E12 Corolla?

(#162245) gzbotii: Ha 2-es fókából nem talált rendeset ennyiért, akkor Golf 5-ből sem fog, mivel azért mindig többet kértek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#162248) diegho válasza máyköl (#162244) üzenetére


diegho
nagyúr

2004 utáni E12 Corolla egy nagyon jó választás. Például

(#162249) focvis válasza focvis (#162246) üzenetére


focvis
veterán

Ezt megnézném magamnak: [link]

(#162250) -v- válasza focvis (#162249) üzenetére


-v-
addikt

Veheted :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.