Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162101) hobizoli válasza footy (#162099) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk nekem a Giulietta nem igazan bejovos, azzal a bamba elejevel, meg a Mito se

a FL elotti 147 is elegge...khm olyan
kar hogy 3.2 GTA csak azzal az elejevel keszult, a vadmacskasabb nezesu elejuvel mar nem

meg igazabol a fasz se erti, hogy az 1.8TBI miert nem kerult bele a 3.2 V6 GTA helyett, ha mar az a emisszios norma miatt muszáj volt kiganyeznyi

több drón kell ;P

(#162102) footy válasza hobizoli (#162101) üzenetére


footy
addikt

Szerintem az eleje ok, a segge meg 10/10. Eddig minden teren nagyon bejon, remeljuk igy is marad.
Ami meglepett, hogy a futomu ugyan joval feszesebb ugyn mint a Golfe megis kevesbe ut fel.

[ Szerkesztve ]

(#162103) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Milyen automata váltós, benzines típust érdemes nézni, amiből;
- van azért választék
- van hozzá szerelő, alkatrész
- alapvetően nagy nyűg nem várható vele
- menésben azért hozza egy 1.4 TSI szintjét
- 6-8 évnél fiatalabb példányok is vannak belőle
- és 3-3.5M Hufig van választék is azért?

[ Szerkesztve ]

(#162104) mdani01 válasza footy (#162099) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ő 2013-as, de jonak tunik a kepek alapjan, ezzel a motorral, valtoval nem ajanlott jol sejtem?[link]

iPhone 6S SpaceGray

(#162105) gooool


gooool
őstag

Üdvözlet!

Két autó van jelenleg kalapban, Ti melyiket választanátok?
Szempontok: évi 25.000 km-re kényelem, dinamizmus, megbízhatóság (micsoda szavak, Istenem...:DDD).

A két jelölt:
Suzuki S-Cross 1,4 Boosterjet GL+
Opel Astra K 1,4 Turbo 125 LE Enjoy v. Excite pár plusz extrával (LED-en és navin kívül minden).

Árban nem sok különbség van, mindkettő szimpatikus a maga nemében, seggpróba után is.

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#162106) 8th válasza pető bá' (#162089) üzenetére


8th
addikt

A futásteljesítmény 1000%-ig biztos, hogy nem valós. Végignéztem a kínálatukat az autóik 80+ százaléka 180-220ezer közötti kilométerállással van meghirdetve évjárattól függetlenül. Felhozatal zömét a bmw és merci teszi ki... nem folytatom. Szerintem felejtős. :N

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#162107) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Első autóvásárlás előtt állok és érdeklődni szeretnék, hogy mit gondoltok a következő autóról megérné e megvenni illetve a bal oldalán látható rozsdafolt mennyire lehet veszélyes-költséges? Személyesen szombaton fogom megnézni alváz motor egyebek de a jó tanácsokat, véleményeteket szívesen fogadnám :)
Mitsubishi

[ Szerkesztve ]

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#162108) t1 válasza pengegyerek (#162107) üzenetére


t1
addikt

Nem venném meg, japán, rohad az a javítás minimum 50-60k / oldal.

(#162109) 8th válasza pengegyerek (#162107) üzenetére


8th
addikt

Szerintem első autónak valami olyat vegyél amiből még sok fut az utakon. Pl. Opel Astra F Caravan vagy valami ilyesmi. Ahhoz sokkal olcsóbb minden és bontottban konkrétan gombokért megkapsz hozzá karosszériaelemtől kezdve bármit. Mitsuhoz érezhetően drágább az alkatrész még a bontóban is ha egyáltalán kapsz még hozzá. Én nem merném megvenni. :N

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#162110) rbalint88 válasza footy (#162102) üzenetére


rbalint88
addikt

fl előttinek a középkonzolja azzal a rádióval/navival eléggé kaksi, amúgy más szempontból bejönne. szerencsére a faceliftes már jól néz ki. ülésfűtés van a tiétekben? mennyire hatékony? nagyon kevésben látok, de ha amúgy is lájtos, akkor felesleges ráfeszülni, lehet bele rakatni faszagányost utólag is...

(#162111) Mr X válasza pengegyerek (#162107) üzenetére


Mr X
veterán

Rozsdára figyelj. Az a bal oldal pár tízesből megvan (háztáji maszeknál). De ha ott olyan, az alja is lehet gázos. Típushiba a takban a hullámterelő lemez letörése, ami lefojtja az AC-t. A motorja nagyon jó, azt nézd meg, hogy hirtelen gázra nem kezd-e dadogni kicsit. Alkatrészárak nem vészesek, de azért nem is Swift kategória. Jópár helyen bontanak is gömb Lancert, szóval kb. mindent be lehet szerezni.

Országúton és városban kellemesen fogyaszt, pályán azért csipeget, a rövid váltó miatt 130-nál 4000-et forog.

[ Szerkesztve ]

(#162112) molnarpeter válasza BigBlackDog (#162103) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Prius

(#162113) IreN!CuS válasza gooool (#162105) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Amelyik neked jobb tetszik ilyen egyszerű :)

Én is sokat vacilláltam a két modell között, igaz én a 150 lovas verziót néztem.

Viszont nagyon nincsenek egy árban ha csak nem történt valami nagyobb "leárazás" az Opelnél. a Suzuki ~4.7 metállal és +2 év garival míg Astránál nem nagyon láttam 5 alatt sőt inkább 5.2+, igaz én a kombikat néztem.

Kaptál esetleg konkrét árajánlatot kíváncsi lennék mi mennyi most Opel oldalon? :)

Viszont ne hagyd ki a 3-as Mazdákat sem ha ilyen kategóriában nézelődsz.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#162114) footy válasza BigBlackDog (#162103) üzenetére


footy
addikt

J Astrat 2,5-2,7-ig aztan ha kolteni kell a motorra a maradekbol megcsinaltatnam.

(#162104) mdani01
Focvis kerdezd, neki most is GTI van. En nem mernem megvenni, mert tul sok jot(olajevesre, hengerfejesedesere valo hajlam) nem olvastam a 2.0TSI-krol. A DSG-bol meg az olajos van benne, ami megbizhatobb mint a szarazkuplungos, de az sem orok elet. Az olajra kulonosen kenyes, ha egyszer megeg es ugy jarnak vele egy darabig akkor draga szamlak jonnek. A GTI-nel azert konnyen elofordulhat hogy csapatasra hasznaljak.

(#162110) rbalint88
A mienk 2011-es, szerencsere az elozo tulaj kicserelte a fejegyseget egy 2dines pioneerre. Nekem igy jobban tetszik es a hangminoseg is javult. Ulesfutes a mienkben nincs, az elektromos derektamaszt is mult heten fedeztem fel :)

Takaritas kozben keszult a kep, ugyhogy a lomokat ne nezd ;)

(#162115) BigBlackDog válasza footy (#162114) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, J Astra... Sok szempontból szimpatikus, de vannak hátrányai is (számomra). :DDD

Mondjuk, ha már így előjött, milyen az az Alfa, mennyire nyűgős a fenntartása összességében? Őszintén bevallom, hogy bármennyire is ódzkodok az olasz-francia vonaltól, valamiért szimpatikus a Giulietta. Kívül-belül tetszetős, felszereltség is jó, motorokból a leggyengébb is elegendő már akár.

(#162112) molnarpeter: :R Az elmúlt napokban már nézegettem Priusokat. Egyelőre még nem vitt rá a lélek, hogy komolyabban foglalkozzak velük, bár ténynek tartom, hogy eléggé racionális választásnak minősülnek manapság. Egyedül a hosszabb autópályázás során nyújtott "képességeire" lennék kíváncsi (fogyasztás, teljesítmény, zaj, kényelem).

(#162116) footy válasza BigBlackDog (#162115) üzenetére


footy
addikt

Hosszu tavu tapasztalatok meg nincsenek vele, januarban vettuk, azota csak tankolva volt.
Mielott megvettuk atturtam a forumokat es nem nagyon talaltam tipushibakat.
Nekunk a 120 lovas van. Nagyon kellemes kompomisszum a fogyasztas es dinamika tekinteteben.
Egyebkent a duplakuplungos automatajara sem panaszkodtak, de nalunk az kiesett a magas adok miatt. (csak 170 loeroshoz van)
Ha kicsit is szeretsz vezetni akkor nem nagyon fogod szeretni a priust.

(#162117) gooool válasza IreN!CuS (#162113) üzenetére


gooool
őstag

Én 4,8 körül láttam errefelé az S-Crosst, igaz egyáltalán nem mentünk még bele a mi az alja tásvérem dolgokba, csak a kirakott alap kedvezménnyel számoltam.
Opelből ugye már 2-300 ezer mínusz az általad nézettekhez képest, hogy én 125 lovas 5 ajtóst vennék, bőven elég az is (ha nem, akkor ott a csipsz ;] ).
Hétvégén megyek konkrétumokért, ha akkor kapok valami szépet Opeléktől, akkor megosztom Veled. :)

Üdv, Balázs

(#162118) IreN!CuS válasza gooool (#162117) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Suzukinál az említettem összeg volt a vége nálam, igaz nem toltam túl a dolgot. Lehet van még benne -50-100k ha valaki jobban próbálkozik :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#162119) gooool válasza IreN!CuS (#162118) üzenetére


gooool
őstag

Engem az a dolog zavar, hogy e hó 31-ig gyártják ebben a formájában az 1,4 Boosterjetet és kifújt, szünet, majd természetesen drágábban jön majd a DPF-el felszerelt új Euro szabvánnyal. Legalábbis ezt az infót kaptam tegnap.

Üdv, Balázs

(#162120) IreN!CuS válasza gooool (#162119) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Igen, leáll az egomi gyár. Nyertek valami gyár felújító pályázatot illetve a vitaránál kivezetik a 1.6 szívót és jön helyette a boosterjet + talán facelift, de ez nem 100%.
A DPF-röl nem hallottam, nekem legalábbis nem említették.

Az "e hó 31-ig gyártják" dolgot kezeld fenntartással. Iszonyatosan limitálva van már minden, színből már csak három jön le ( kék piros meg még talán a fehér). Legtöbb kereskedő már nem vesz fel rendelést csak aug. végén szept. elejére.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#162121) focvis válasza gooool (#162105) üzenetére


focvis
veterán

Az Astra K egy szép autó, még német technika; én tuti azt választanám magamnak. 10% árkülönbség az kutya füle.

(#162122) pècsimunkás válasza focvis (#162121) üzenetére


pècsimunkás
addikt

+1 . Èn is azt vennèm. Kombiban nem tetszik , de az 5 ajtós kívül - belül szèp .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#162123) BigBlackDog válasza focvis (#162121) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem is bejön formára, meg úgy összességében is, de több embertől is hallottam panaszt. :( Népítéleten eddig két problémás bejegyzés van; egy motorcserés (mondjuk 17e km-es olajcsere sem túl optimális) és egy csörgős-füstölős bejegyzést látok csak, bár sokan még nem írtak róla.

Nem tudom, hogy mennyire egyedi esetek, igazából hallanék már szívesen valami konkrét "ítéletet" is magáról a típusról, motorról. :(

Ahogy látom, előfordul másnál is ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#162124) focvis válasza BigBlackDog (#162123) üzenetére


focvis
veterán

Népítéletet nem olvasok, a széria elején volt gond az 1,4T valamelyik szigetelésével.
Örömmel tudnék visszanézni rá a parkolóban.

Kis gond, nem gond. :D

(#162125) HKorn válasza IreN!CuS (#162120) üzenetére


HKorn
addikt

Amikor benzinesről beszéltek, akkor az a DPF inkább GPF.. :)

Run&Ride

(#162126) -v- válasza footy (#162093) üzenetére


-v-
addikt

Nem nagy a kormány? Több helyen írják, nem valami sportos, főleg emiatt a nagy kormány miatt.
Melyik motoros van nektek?

(#162127) stickermajom válasza focvis (#162124) üzenetére


stickermajom
addikt

Van egy hangos réteg akik miatt bajosnak tűnik az 1,4T, de elvileg 2017 szeptemberétől orvosolták új olajjal (dexos 1 gen2) és most kezdték visszahívni az autókat szoftverfrissítésre.
Fórum alapján amúgy Németországban 1600-an vártak motorcserére pár hete.
2000-es fordulatról gyorsítva csörög, rángat a motor többeknek, emiatt lekokszosodik 20 ezer km alatt, aztán 1-1 hengerből eltűnik a kompresszió.
Tipikus LSPI, Youtube-on van pár videó erről, illetve csomó fórum foglalkozik vele.

Más kérdés, hogy ettől függetlenül én is ezt a motort nézem nagyon. Bár én a 125 lovasat, mert gyakorlatilag csak a szoftverben tér el a 150-estől, cserébe ~200 ezerrel olcsóbban adják, és később még mindig lehet csipszelni. ;]
A görbe 3600-as fordulatig szinte megegyezik: 125LE 150LE
A 150 lovas erőtöbblete 4000 fölött jelentkezik, arra azért viszonylag ritkán járok. :D

(#162117) gooool Én kértem ajánlatot egy vidéki szalontól nemrég. Más kérdés, hogy nem arra adtak amire én kértem, de Neked érdekes lehet:

Modell : Astra 5-ajtós Enjoy B 14 XFT (110kW / 150HP) MT6 Euro 6.1
Szín : GR5 - You Drive Me Grazy (Metálfényezés) [9M2]
Komfort Csomag 2
Első ködlámpák
Kárpit - Szövet, Talino, Jet Black
Acél pótkerék 16 x 4.0 (helytakarékos)

Bruttó Listaár : 6 205 000 Ft
Egyedi Kedvezmény összesen : -950 000 Ft
Egyedi Bruttó vételár : 5 255 000 Ft

Illetve az alap 2 év garancián felül +2 évet ajánlottak még.

Készleten lévő autó, de ebből tudsz már viszonyítani kb.

[ Szerkesztve ]

(#162128) footy válasza -v- (#162126) üzenetére


footy
addikt

Nem tunt fel hogy tul nagy lenne. Preciznek erzodik a kormanyzas. Az igazi meglepetes viszont a futomu volt, mennyire jol kimozogja az uthibakat a feszesseg ellenere.
1.4TB 120LE

(#162129) HKorn válasza stickermajom (#162127) üzenetére


HKorn
addikt

Opel...

volt több Astram is, de többet nem lesz, Opel nem tud motort gyártani maradjunk annyiban.

Run&Ride

(#162130) -v- válasza hobizoli (#162092) üzenetére


-v-
addikt

MultiAir resz cserere szorult

És az amúgy mennyibe fáj?

(#162131) stickermajom válasza HKorn (#162129) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálunk van X14NZ, meg Z17DTH (bár ez inkább Isuzu) a családban, nincs velük gond szerencsére. Általában az elégedett felhasználók nem írnak, szóval franc tudja mennyi motorral van gond. FB csoportban többen is írják, hogy a visszahívás előtt sem volt semmi baja az autójuknak.
Más márkánál sem tudok sajnos jelenleg olyan motort mondani, aminél nem volt probléma az elején. Ha nem kéne olyan motorokat gyártani, amik lassan csak unikornis fingot eregethetnek, nem lenne probléma.

[ Szerkesztve ]

(#162132) alázógyík válasza -v- (#162130) üzenetére


alázógyík
őstag

Sokba...
200-250K.

(#162133) HKorn válasza stickermajom (#162131) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, vannak ilyenek is, de ha csak a motort nézzük az említett S-Cross 1.4T sokkal megbízhatóbb konstrukciónak tűnik és véleményem szerint is a Suzuki inkább tud motort gyártani, mint az Opel.

Run&Ride

(#162134) focvis válasza HKorn (#162133) üzenetére


focvis
veterán

A motor résszel egyetértek; a kasztni, futómű, beltér,ergonómia, esztétikum az Opel mellett szól.

(#162135) Qru válasza HKorn (#162129) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most, hogy megvette őket a PSA ez sokat fog javulni változni... ;]

#nincsbennetarcsi

(#162136) Tom1939 válasza Qru (#162135) üzenetére


Tom1939
őstag

Nálam múlt évben itt szállt el még megérkezés előtt a crossland x. Az 1,2-es turbót régen nem engedték itthon forgalmazni az üzemanyag minőség miatt ha jól tudom. Pedig hagyományos automata magasabb hasmagassággal ritka állatfaj 5-6 millióig és ebben volt mindkettő (így nyert végül az scross). Mondjuk élőben később meglátva nem is tetszett a crossland x.

(#162137) Qru válasza Tom1939 (#162136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az itthon kapható üzemanyag miatt nem forgalmazták egy jó ideig ezt jól tudod (egészen pontosan a magas kéntartalom miatt).

Suzukival jól jártál, a legjobb ár/értékű autó most. :K

#nincsbennetarcsi

(#162138) stickermajom válasza focvis (#162134) üzenetére


stickermajom
addikt

+1

Illetve sajnos az Opel mellett szól a LED mátrix, nagyon csorog rá a nyálam.. :))

(#162139) BigBlackDog válasza stickermajom (#162138) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért az S-Cross LED lámpája sem kutya, igaz nem mátrix. :K

(#162140) Tom1939 válasza BigBlackDog (#162139) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen, ezt tanúsíthatom. De ha jól tudom az opeles maga kapcsolgat le távolságit a szemben jövők függvényében. Azért az fincsi lehet a gyakorlatban...

Qru: Igen azt hiszem az autóvásárlás logika mentén vonalat most végrehajtottam, gondolom és remélem a jazz is megfelel majd (mondjuk a jazz-nél a fő irány a ne romoljon el soha karbantartva az asszonyka alatt volt...)

[ Szerkesztve ]

(#162141) bitpork válasza BigBlackDog (#162139) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amíg egyszer nem kell saját zsebből cserélni :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#162142) Tom1939 válasza bitpork (#162141) üzenetére


Tom1939
őstag

Az 300 rugó lenne. Csak azt nem tudom hogy egyenként vagy párban :) Egyik fő oka cascómnak.

(#162143) BigBlackDog válasza Tom1939 (#162142) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyenként annyi szerintem.

(#162141) bitpork: Igen, múltkor utánanéztem! :D Durva azért eléggé, de lehetett rá számítani.

(#162144) creedszl


creedszl
aktív tag

sziasztok

családi autó vásárlása előtt állok. kb 1m-ig bezárólag mindennel együtt.Ezeken gondolkodom:

- 2003-2005 közti Honda Civic 5 ajtós, 1.4-es
- 2006-2007 közti Ford Fiesta, ott nem tudom mennyi a különbség az 1.25-ös és 1-3-as motor közt, melyik érdemesebb.
- illetve még gondoltam Yaris Verso-n
- vagy 2002-2006 E12-es Corolla szintén 1.4

Ezekben mind láncos ha minden igaz a vezérlés, ez szempont.Évi 10k körül kilometer lenne a terhelés.Kis ingázások naponta (6km), hetente egyszer 50-60km. Nem szeretnék száguldozni, szóval fontosabb az alacsony fogyasztás mint a motorerő.Jelenleg egy 1.1-es Hyundai-om van, annál minden jobb lesz :D :DD

Az 1 milliós kategóriában melyik ajánljátok?Melyik típusból lehet jobb állapotút venni ennyi pénzért?

Hulligaaan

(#162145) rasotamas válasza zolikaDB (#161986) üzenetére


rasotamas
veterán

A becsnepper nem szokott ilyen hosszú levelekre válaszolni. Hívd fel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#162146) LuckyL válasza creedszl (#162144) üzenetére


LuckyL
őstag

miért jó a láncos vezérlés?
a szíjasat legalább le tudod cserélni vételkor és a te futásoddal vagy 6-7 évig biztos nem lesz vele gond
a láncosat meg ha cserélni kell akkor jóval többe fog fájni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#162147) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.

Autovásár előtt állok, és segítségre lenne szükségem.
Véleményeznétek nekem az alábbi autókat, illetve motorokat?

Amiket eddig kinéztem.

- Opel Insignia 2.0 CDTI, 2011, 130LE
- Audi A4 1.6 ( szívóbenzin ) 2006, 102LE
- Audi A4 1.8T 2006, 160LE
- Mazda6 1.8i TE 2008, 120LE ( erre kaptam már vélemény igazából, hogy jó a motor, rohadátásra figyelni )

Egyelőre kb eddig jutottam. Külsőleg/belsőleg az Opel tetszik a legjobban, utána meg az Audi, és végezetül a Mazda. Sajnos a benzines insignia kiesik a keretemből, és ezért is kérdezem ezt a dízelt, hogy mik a tapasztalatok.

Köszönöm a segítségeteket! :R

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#162148) #94529552 válasza rasotamas (#162145) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nagyjából tudni lehet a válaszát: vegyen japán autót, legfőképpen Honda Jazz-t, esetleg Accord, ha nagyobbat keres, és van is nála véletlenül a neppertelepen.

;]

[ Szerkesztve ]

(#162150) focvis válasza SSJmeszes (#162147) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Az 1.6-os A4-et húzd le a listáról, azzal rendkívül lomha lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.