Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131251) gooool válasza Qru (#131246) üzenetére


gooool
őstag

Bocsi, hogy belevauvau, de ez egy 2,4D S60-as ha jól tudom. 5 fokozatú automata vagy már a 6-os Geartronic? :)

Üdv, Balázs

(#131252) Qru válasza gooool (#131251) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az biza, S60 2.4 D5 (163 ló). :K

Ebben 5 fokozatú geartronik van. Ha ilyenben gondolkozol akkor szigorúan 6 gangosat keress, az tartósabb konstrukció.

#nincsbennetarcsi

(#131253) zoo8800


zoo8800
veterán

Egy Landy valakinek? :))

rip and tear, until it is done

(#131254) w333 válasza gooool (#131251) üzenetére


w333
félisten

Egyetértek ... Volvo benzinest már úgyis ismered a Lagunából ! :))

És inkább manuális váltóval ! :K

Én is gondolkodom az S60 -n de ilyen 700-800 körüli 2.4 szívó benzines vajon milyen lehet ? azon kívül hogy van benne csilliárd km ? :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#131255) Tom1939 válasza Mágus2 (#131248) üzenetére


Tom1939
őstag

A bizonyítási teher iránya itt a fő kérdés (Ptk. 6: 158. §). Kereskedőnek kell bizonyítania 6 hónapon belül hogy a fel nem ismert hiba a teljesítés időpontjában nem volt meg. Magánszemélynél fordítva...

Én kereskedőt ezen az alapon már fizetési meghagyással megkínáltam (nem mondott ellent, gondolom rájött hogy elég reménytelen, jogerős lett). Nem mintha pénzemhez jutottam volna (végrehajtás alatt van) :)

[ Szerkesztve ]

(#131256) gooool válasza Qru (#131252) üzenetére


gooool
őstag

Hova tartósabbat, ha ez is elmegy 600+ ezret? :Y

Amúgy még ez a hármas Laguna piszkálja a csőröm, ugyanis a 2.0dCi egy marha jó motor és van automatában, csak kérdés, hogy ami hozzá van rakva 6 gangos Jatco automata az milyen szerkezet...
Lentebb linkeltem már, mert ha sima automata, amiben nincs kettőstömegű, se duplakuplung, akkor megyek is érte. ;]

w333:

Na igen, kicsit lusta, de megölhetetlen szerkezet. :D
Még gondolkodom, hogy maradjak-e manuális vonalon vagy áttérjek automatára. Most ennek a Lagunának kell utánajárnom, hogy milyen az automatája, aztán ha jó, akkor dönt a piac és a pénztárca, hogy mi fér bele és melyik a legszebb, legjobb vétel. :)
Tudtommal a 2,4-es szívó is legendásan jó szerkezet, 500-at minden gond nélkül lefut, karbantartással a dupláját is. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#131257) akos727 válasza Tom1939 (#131255) üzenetére


akos727
senior tag

Tehat a mi esetunkben nekunk kell bizonyitani, h a hiba mar letezett a vetelkor? Ez akar ehet egy fenykep is? Vagy mi az amivel bizonyitom, h a kis kek eu-s matrica nincs a szelvedon? (Ezert kene ujrarendszamozni)

(#131258) Handball94


Handball94
aktív tag

[link] 424.094 volt benne februárban..

(#131259) TaaT válasza Handball94 (#131258) üzenetére


TaaT
veterán

És 205e-re tekerték vissza? Amatőr hiba, min 170-180-ra kellett volna. :U

Give them hell Ukraine!

(#131260) Handball94 válasza TaaT (#131259) üzenetére


Handball94
aktív tag

Hirdetés alapján egész jónak tűnt, indulás előtt azért ránéztem KEKKH-ban, érdemes volt..

(#131261) MunezXBK válasza Mágus2 (#131248) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szavatosságot.

Viszont itt is van olyan, hogy...belekerül az adás-vételibe, hogy ezért vagy azért ennyi az ára.

Kereskedőknek is van ügyvédje. ;)

(#131262) TaaT válasza Handball94 (#131260) üzenetére


TaaT
veterán

Engem még mindig az bosszant hogy ebbe az adatbázisba lehet az előzőnél kisebb értéket is megadni. Biztos nagy meló lenne úgy átírni hogy ez ne történjen meg. :W

"érdemes volt.."

Abszolút.

Give them hell Ukraine!

(#131263) w333 válasza gooool (#131256) üzenetére


w333
félisten

Pontosan ... :K

Szerk

Én meg lassan odajutok hogy keresek egy 20 éves E36 -t :D

A 320i (sor 6 -t ismerem) de mi a vélemény a 318i -ről ? mert őszintén megmondom 318i -ből sokkal nagyobb a kínálat ... köszi mindenkinek :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#131264) Tom1939 válasza akos727 (#131257) üzenetére


Tom1939
őstag

Bizonyítási eljárásban fénykép az elég nehézkes szerintem (mivel val hitelesítve a dátum stb.). Lehet hogy leírtad, de azt nem értem hogy lehet rendszám ilyen kis eu-s matrica nélkül... Én inkább a hivatalos eljárás irányából fejteném vissza (hogy is kapott rendszámot). Ha az az irány nem megy, akkor a fénykép már elég gyenge bizonyíték.

Én szakvizsgázott jogász vagyok, de nem ügyvéd. Általában figyelembe kell vennie a haszon/költség együtthatót egy jogi eljárásnál (az időd és az idegeid is bele kell számolni!). Neked eljáráshoz ügyvéd kell, villámgyorsan több lesz az mint a jelenlegi bukta (mely csak akkor jön vissza ha nyersz).

Szóval ha az újrarendszámozás költsége a bukta, én aa helyedben biztos nem próbálkoznék, max egy tértivevényes felszólítással (bár én avval sem, nálam elv ha kilátásba helyezek egy jogi eljárást, akkor az be is következik nem megfelelő reakció esetén).

Úgy venném hogy hibáztam, ennyi a tanulópénz.

(#131265) -v- válasza w333 (#131263) üzenetére


-v-
addikt

Bimmer kell :K
Sor4 fos szar gyenge nemmegy, 328i kell neked :K

(#131266) w333 válasza -v- (#131265) üzenetére


w333
félisten

Egyetértek a legjobb autóm eddig az E34 volt ... legendásan jól ment, futómű, motor, kényelem, komfort, 2 zónás klíma, stb. imádtam azt az autót ! :K

Tudod, tudom ... egy 320i vagy 325 és 328i lenne a legjobb, de nagyon ritka :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#131267) akos727 válasza Tom1939 (#131264) üzenetére


akos727
senior tag

Kicsereltek a szelvedot es nem kertek uj matricat. Nem az a 8-9000-es osszeg, ami miatt irok, ez csak a hab a tortan. Az auto masnap megallt, majd sikerult eletet lehelni bele. Aztan 4 napnyi allas utan 1500 volt a max fordulat, de most mar annyi sem, beindul es leall. All in all 80 km. Plusz olyan megoldasok vannak a motorban, hogy az egesz egy idozitett bomba (ami mar lehet fel is robbant). Ez a matricas-ujra rendszamozos dolog egy vonal amibe bele kapaszkodnank, ha lehetseges. Az egesz auto osszege nem nagy, de leirhatatlanul bosszantoak a tortentek (foleg, hogy egy barat ismerosetol lett veve a kocsi, aki mint kiderult egy gerinctelen nem irom le mi.)

[ Szerkesztve ]

(#131268) bitpork válasza akos727 (#131267) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Érdemes küön kezelni a kettőt. Ha a hiba olyan jellegű ami már felveti a rejtett hiba lehetőségét, akkor lehet kérni bírósági úton az eredeti állapot visszaállítását. Ami attól függetlenül, hogy nehezen de elérhető, nem garantálja hogy visszakapod a pénzed. Az eladóval próbáltál már megegyezni valamilyen formában? Vagy mindentől elzárkózik?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131269) mycso válasza gooool (#131235) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, bennem is nemrég merült fel az automata laguna3, de nem sok infó van róla. Akiknek ilyen van, azok elégedettek.

Amúgy elvileg Aisin Warner TF-80SC a pontos típus. Sok más autóba is rakják: [link]
Illetve, az újabbakban az általad említett Jatco AJ0 (JF613e) van, ami egy az egyben az előbb említett váltó.
Amit most pár nap alatt összegugliztam, hogy tök átlagosnak mondják és olyan 150k-200k km-t mondanak átlagos, hiba mentes futásnak.
Kis francia szösszenet: [link]

Az, hogy mibe melyik van pontosan, picit összefolyik, nem egyértelmű. Viszont a 2 váltó egy és ugyan az más néven.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#131270) Tom1939 válasza akos727 (#131267) üzenetére


Tom1939
őstag

Teljes együttérzésem, de kis összegért egyszerűen nem érdemes jogi útra terelni az ügyet. De szerintem átérzem amit érezhetsz, én is pipa voltam (pedig engem nem ismerős "csak" egy nepper vert át).

(#131271) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Kellene! :K

Azt hiszem ez Tsebacsinak is megfelelne. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#131272) akos727 válasza bitpork (#131268) üzenetére


akos727
senior tag

Persze hogy próbáltam. 400e-ért lett véve az autó, azt mondta, hogy 150ért visszavenné így. (hogy lehet vkinek ennyi bőr a képén?) De hogy ő amúgy sem, már elköltötte a pénzt (hozzátenném h kertben áll a vadi új 5-ös bmw olyan görgőkön, miből pontosan 3x kijön a szóban forgó autó) meg, hogy ő nem tudja, hogy én hogyan használtam (75 km alatt??...padlogázon is kikéne bírnia...én eleve nem olyan vagyok, ki így közlekedik vele, így végképp nevetségesnek tartom a feltételezést..)

Tom: Ügyvéd egy viszonylag közeli ismerősünk, így nem egyből merül fel bármi költség. Először meg szeretném említeni emberünknek, hogy ha ő így viselkedik, akkor mi is tudunk hasonlóan kedvesek lenni. Csak kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan vélekedtek, mik a tapasztalatok, mik a lehetőségeim.

(#131273) Mágus2 válasza akos727 (#131272) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mi az autó hibája amúgy? Elmesélnéd kicsit részletesebben? Elrettentő példának sem utolsó egy ilyen történet.

[ Szerkesztve ]

(#131274) Handball94


Handball94
aktív tag

Feladom, hogy 500k-ból (csak az autóra költve) találjak épkézláb G Astrát.
Megane marad, de most azt sem látok nagyon egyben lévőt.
Esetleg 323 Mazda.
Valami más ebben az árkategóriában? Jó lenne minél nagyobb és 2000-es évjárat körüli, klímával. Kombiról már letettem, sajnos ennyiért az sem lesz normális állapotú. Punto túl kicsi.
Szerk: Akár 550 is belefér.

[ Szerkesztve ]

(#131275) tboy93 válasza Handball94 (#131274) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy jol felszerelt F astra kombi kijon a keretbol. Vagy esetleg egy honda civic aerodeck, de abbol jot nem lesz egyszeru talalni.

(#131276) akos727 válasza Mágus2 (#131273) üzenetére


akos727
senior tag

Hiba nem lett pontosan megállapítva, valószínüleg adagoló. 1.9tdi a motor, mindenhonnan csöpörészik belőle a gázolaj, hűtővíz. Az autó elég erős nagy turbo, verseny csucsok, villany adagolo, pd belső, erő is van/volt benne bőven. Át lett nézve az autó, undorító megoldások vannak benne (mosogép vízcső pl a felhasznált eszközök között van, ami persze utólag derült ki), de ezt persze "így használta". Minden viszonylag alacsony költségű hibaforrás átnézve, megcsinálva, de semmi, beindul és megáll. Na most ugye adagolós ránéz és összerakja egyből 40k és akkor semmi nem lett benne kicserélve, etc. Autó azért lett megvéve, mert megbíztam/tunk az eladóban, mert mégis egy jó barátom ismerőse. Hittem, hogy tényleg üzembiztos, mint ahogy azt ő mondta, 2 év műszakival.

Mikor mondtam, h át kell rendszámozni (érdekesen fejből tudtam mennyibe kerül), akkor is ment, hogy menj el ide-oda van ismerős, oda telefonálok. Mondtam, hogy nekem ilyen megoldjuk okosba dolgok nem kellennek és nagyon nem tartom fairnek ezt az egeszet, amit csinal (tudom, hogy nem hat meg senkit).

Még ma beszél vele a barátom, hogy most ez mégis mi...aztán meglátjuk.

Hab a tortán, hogy ápr 6-ai az adas-veteli, így át kell iratni. (szerencsémre ügyintéző nagyon együtt érző volt, mert már 2-odjára vagyok nála 2 napon belül, és elmondta, hogy csúszok pár napot, nem fognak büntetést kiszabni.)

Bármi tippetek van, mi a jó mondóka irányába, hogy tudnám neki prezentálni ezt az egész dolgot, hogy nem mondta el a hibáit, nagyon szivesen fogadom.

És mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#131277) Handball94 válasza tboy93 (#131275) üzenetére


Handball94
aktív tag

F Astrával kapcsolatban rozsdától tartok és azért az már pár évvel idősebb is (tudom, az elvárásokat a keretösszeghez igazítsam)

(#131278) aero. válasza akos727 (#131276) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha szabad megkérdeznem miért kell átrendszámoztatni? Egyáltalán milyen esetekben muszáj? Soha nem hallottam még ilyenről.

(#131279) TaaT válasza akos727 (#131276) üzenetére


TaaT
veterán

"Hittem, hogy tényleg üzembiztos, mint ahogy azt ő mondta, 2 év műszakival."

Hát őőő egy szétfaragott dízel az minden csak nem üzembiztos, itt a topikban ha dircsiszürcsi van a csont gyári motoron már menekülnek az emberek. :U

Give them hell Ukraine!

(#131280) tboy93 válasza Handball94 (#131277) üzenetére


tboy93
nagyúr

2000 koruli autok kozul ritka az olyan tipus ami nem rohad. Nyilvan korbe kell jarni rendesen, alanezni, de szerintem letezik az orszagban olyan f astra ami nem rozsdaboglya :) 323 is rohad, de a civic is, e36 is, punto is...

(#131281) lenko válasza akos727 (#131276) üzenetére


lenko
aktív tag

Miért tuningolt? Hogy széthajtsák, meg jöjjön belőle a sok korom, és boldogság van.
Tipp: Legközelebb vegyél full gyárit, és ha igényed van rá, majd te szétsufnizod magad.

Az embereknek fáj az igazság!

(#131282) Tsebacsi válasza fi:zi'k (#131271) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ááááá úúúúú olvastam igen :C :K Nyál indult, de tudom, hogy marha kemény a futómű és ezek a felnik/gumik. Meg még 2 év, mire lesz ócsó :DDD Feketében vagy valami rejtő színben jöhet! :D Esetleg a kék még :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#131283) aero. válasza fi:zi'k (#131271) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a külseje kicsit bazári egy 185 lovas dízelhez. A Golf GTD sokkal visszafogottabb. Az Octavia RS Combi meg példamutató kb.

(#131284) Kornel


Kornel
veterán

Nem az első ilyen 400-ért keresünk jó autót, de a végén szart kapunk eset mostanában itt a topicokban.
Szerintem azt kellene belátni, hogy 400k-ért nagy valószínűséggel nem fog jó autót kapni senki.
Ez jelenleg az az összeg a jelenlegi magyar használt piacon, amiből jellemzően lepukkant, műszakin okosba áttolt, a lelküket éppen ki nem lehelő példányok futnak a "komolyabb" autókból.
Egy jó feliciat, vagy swiftet, stb. ki lehet fogni ennyiért, de sokkal többet nem.
persze van ellenpélda is biztos, de egyre több ilyet olvasni itt is, és máshol is.

(#131285) bitpork válasza Kornel (#131284) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez akár mehetne is a TIRbe. Lassan fejleszteni kellene, mert sok az azonos tapasztalat. :K
MOD
Javasolnám minden gyártói topikban a legaktívabbaknak egy kis feladat keretében, hogy csináljanak egy ilyen listát amin pár százezres nagyságrendenként vannak ajánlások topiktapasztalatok alapján ebbe a TIRbe.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#131286) TaaT válasza aero. (#131283) üzenetére


TaaT
veterán

"Szerintem a külseje kicsit bazári"

Hát még a belseje :D

Give them hell Ukraine!

(#131287) Kornel válasza bitpork (#131285) üzenetére


Kornel
veterán

:R

Muszáj lenne valahogy felhívni a leendő tulajok figyelmét, hogy mennyi pénzért mire számíthatnak.

Viszont innentől jó lenne figyelni rá, ha valakinek az ársáv alján lévő gépeket ajánlgatnak, ami amúgy jó eséllyel nem véletlen van ott, akkor legalább valaki felhívja a veszélyekre a figyelmet.
Ez egy tizenX, inkább húsz felé közeledő autónál még hatványozottabban igaz.

Vannak jó poénok, amikor 500-600-ért 750i-t ajánlanak itt poénból, szerintem ez se vicces, ha egy valaki komolyan veszi, akkora rollerre ül fel, hogy az tényleg vicces lesz, csak nem az illetőnek.

[ Szerkesztve ]

(#131288) Tsebacsi válasza aero. (#131283) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

ST, hogy nézzen ki, mint egy alapgolf? A VW-t ne hozzuk ide, ők konzervatívak, a Golf GTI közel ugyanolyan, mint egy mezei, az Octáv se sokban tér el, ezen legalább rögtön látszik, hogy kihaénnem kocsi :)

Ha másért nem is, hát EZÉRT :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#131289) aero. válasza Tsebacsi (#131288) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ST-nek ST, de ne legyen középen kipufogója meg stb. Ez akkor ciki mikor a kerületi képviselős 2.0 tdi mellől nem lehet lelépni. Szerintem, mondjuk én inkább a teljesítmény-visszafogott külső híve vagyok, nem vagyunk egyformák. :)

A benzines verzió okés, szeretem a dízeleket, de ez nekem sok. :D

[ Szerkesztve ]

(#131290) máyköl


máyköl
veterán

Bocsi srácok, egyszer már kérdeztem tudom, de w333 kollegán kívül más nem válaszolt.
Megnéztem ma ezt az autót, gyönyörű kívül-belül, minden okénak tűnt a próbakör alatt is, de csak bennem van az alfapara.
Mennyire betegágy?

(#131291) trassher válasza Handball94 (#131274) üzenetére


trassher
addikt

Jó állapotú g astra évjárattól függetlenül 700-800K között indul jelenleg. 500K-s keretből szép f astra van.

Redmi Note 7

(#131292) mdani01 válasza Kornel (#131284) üzenetére


mdani01
aktív tag

300-350 korul is ki lehet fogni jo swifteket, de szerencse kell ahhoz is.

iPhone 6S SpaceGray

(#131293) Morris válasza aero. (#131278) üzenetére


Morris
veterán

Gondolom szélvédő csere volt és nem rakták vissza a matricát. :U

(#131294) trassher válasza Morris (#131293) üzenetére


trassher
addikt

Nem ismerem a jogi hátterét a dolognak de akkor mi van ha nem rakták vissza? Ha elcsapok egy őzet és az utastérbe hullik még a betlehemi csillag is akkor visszarakják a ki tudja milyen állapotú matricát? Eredetvizsgára úgyis mennie kell az autónak, ott nem tudnak kérni rá újat ha nem lopott az autó és az alvázszám passzol?

TaaT: És ha nem maradt belőle semmi mint jelen esetben? Akkor eredetvizsga és adják az újat nem?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#131295) Kornel válasza mdani01 (#131292) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt nem is kétlem.
De ez itt 400k-ert nem swifteket keresgetnek, és nem is azt ajánlgatnak többnyire.
Csupán erre akartam felhívni a figyelmet.

(#131296) TaaT válasza trassher (#131294) üzenetére


TaaT
veterán

Az ocsmányirodában kell újat kérni. Amennyiben maradt valamennyi a matricából azt le kell adni.

Give them hell Ukraine!

(#131297) Integrale válasza máyköl (#131290) üzenetére


Integrale
veterán

Futomu kenyes, az ECO motor kevesbe. Nagy tuzet ne varj tole, cserebe a vezerlesmodosito +50e Ft-os tetelet meguszod, de viszonylag szepen megy meg igy is.
Kuszobok vegeit nezd at, illetve belul a padlolemez es a kuszob talalkozasanal is, ha jon a rozsda, akkor ott, mashol nem jellemzo.

En az 1.4 TS-sel, szinten 105 le, elmegyek egy tankbol 6-700km kozott, autopalyan sokat forog 130-nal 4500, de ott sem hangos, csak mar torkos, vegyes hasznalattal 6.5-8 kozott (147 nem tudom, hogy mennyit forog, de nem eszik tobbet az sem)

A km allas akar meg valos is lehet, nagyon patent a belseje, az elso ami kikopik az uleseken, az az elen vegigfuto muanyag hurka, ami be van vonva textillel (jol korbe irtam, fingom sincs, hogy mi a neve).
Elektromos nyugog 90%-a kontak problema, egy Alfas szaki csukott szemmel megmondja, hogy mit es hol takarits ki, fujj be. (Vagohid utca D.Z, es Tarnok (Erd) Grosz Ferenc)

Olajra erzekeny a motor, gyakori cseret meghalalja, ahogy a figyelmes hasznalatot is, en pl megyek vele 10km-t, ugy, hogy a garazsban, kiallas elott meg jaratom fel-1 percet, utana mar lehet dundizni.
X idonkent erdemes az olajteknoben levo szurokosarat kitakaritani, foleg ha ritkabban lett cserelve az olaj, vagy gagyi szart kapott.

Ingadozo alapjarat szokott meg elojonni, ez az esetek tobbsegeben filleres problema, elkoszolodik a pillangoszelep, es folyton korrigalja magat, erdemes idoben foglalkozni vele ha ilyet tapasztalsz, kulonben a sok ingas miatt cseres is lehet. Ez nem Alfa specifikus jelenseg.
Gyertyabol 8 kell, 100e km az intervalluma, 20-40e Ft-os tetel.
Felni nem kell tole, csak ne ess abba a hibaba, hogy megveszed a legolcsobbat, mert, dejo mar ennyiert is van, mert azokra a gatyad is ra tudod kolteni.
Amit linkeltel nem tunik ilyennek.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#131298) #16514048 válasza máyköl (#131290) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem kifejezetten betegágy, bár az 1.6-os TS motort nem nagyon szokták ajánlani, inkább a 1.8 (ami mondjuk tudtommal nincs 147-ban), vagy a dízelek. Azt mondják, hogy a futóművük kényes kicsit, meg apróbb elektronikai problémák előfordulhatnak...

De ha benned van az "alfapara", akkor inkább hagyd, mert fenntartási költség és megbízhatóság szempontjából azért nem egy régi Swift. Ez azoknak való, akik szerelemből vesznek autót és képesek elnézni a hibáit.

A TC-s Vályi Pista vett pár éve egy 156-ost, ráadásul 1.8-ast, ami a legmegbízhatóbb a benzinesek közül. Igazából nem volt baja, de mégis eladta, mert nem bízott benne. Érdemes elolvasni: [link]

Tehát kár megvenni, ha benned is ez a para lenne végig.

De látom közben Integrale már írt egy ettől sokkal hasznosabb hsz-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#131299) rbalint88 válasza máyköl (#131290) üzenetére


rbalint88
addikt

Alfapara ne legyen. Rozsdára NAGYON nézd át, ezen a mechanikával nem nagyon tudsz beszopódni, ha az alap dolgok rendben vannak. Mondanám, hogy vidd el szerelőhöz, de nem specifikushoz nem nagyon érdemes, specifikushoz meg egy hét legalább, mire időpontot kapsz, addigra meg elviszi valami beleszerelmesedő tudatlan. Vízben ne legyen olaj, olajban ne legyen víz, ne égjen a dzsinn (de ne azért, mert kiszedték az izzót), futóműben ne ropogjon-kopogjon semmi. kb ennyi.

(#131300) Integrale válasza #16514048 (#131298) üzenetére


Integrale
veterán

Az 1.6-ot azert nem ajanljak, mert nem eszik jelentosen tobbet az 1.8, de 40 loerovel erosebb, ami erezheto a temperamentuman.

Valyi felt az autotol, kezdetektol fogva bizalmatlan volt.
Fenntartasi koltseg persze, hogy tobb, igenyesebb is minden szempontbol, eleg megnezni a futomuvet,
nem szabad osszevetni egy Swifttel, de meg egy Golf 4-gyel is.

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.