Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32051) KisRia válasza neduddki (#32050) üzenetére


KisRia
csendes tag

Természetes megköszöntem nekik is. Viszont az sem mindegy, hogy ki ajánlja, Ajánlottak már nekünk nem egy kókler, vagy aki az lett az idők folyamán. Nagyon ritka az ilyen szakember vagy nincs szerencsénk.

(#32052) neduddki válasza KisRia (#32051) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amugy Laci-t nem kerdezted meg hogy megcsinlja-e?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32053) KisRia válasza neduddki (#32052) üzenetére


KisRia
csendes tag

Megkérdeztem. Túl sok neki, főleg a betonozás.Nekem meg az lenne a lényeg, a többi csak szépészet kérdése egy nem használt lakásban.

(#32054) Integra


Integra
titán

fűnyírás pipa, talajlazítás pipa, fűmag felülvetés pipa, műtrágyázás pipa, jöhet az eső, de nem jön bazz, tegnap pedig még szakadt :(( :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32055) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok,

keresek egy szakembert, aki a régi gázbojleremet kicseréli egy villanybojlerre, és vállalja az ezzel járó víz és gázszerelési munkálatokat.
persze a villamos dolgokhoz is kellene érteni valamennyire gondolom.
a helyszín budapest.

ha tudtok megbízható szakembert ajánlani, szívesen venném.

köszönöm :R

(#32056) csemberlen válasza #51736960 (#32055) üzenetére


csemberlen
őstag

privátot küldtem

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#32057) RoyalFlush válasza szabjan (#32033) üzenetére


RoyalFlush
őstag

A keresztmetszettel kapcsolatban: az acélcső 32 mm-es az új 20-as. Ide egy eggyel nagyobb (26-os) csövet kellett volna legalább beszerelni ezt mondták nekem.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#32058) Lipton válasza Integra (#32054) üzenetére


Lipton
őstag

Jol sikerult valasztanod ha minden munkafolyamat kozott van egy pipa :):):)

(#32059) philoxenia válasza Integra (#32054) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne dohányozz annyit! :D

Jön az eső, megyünk hétvégén kirándulni.... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32060) Integra válasza philoxenia (#32059) üzenetére


Integra
titán

tuti van valami turpisság benne, de nem értem :)
és nem dohányzom, pfujjjj :N

Lipton:
végülis scotts performance lett, hajnalban indul az öntöző, ha éjjel nem esik :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32061) axioma válasza Integra (#32060) üzenetére


axioma
veterán

az egesz mondatban pipazgattal, az volt a dohanyzas ;)

[ Szerkesztve ]

(#32062) Integra válasza axioma (#32061) üzenetére


Integra
titán

najóvanmár....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32063) Lipton válasza axioma (#32061) üzenetére


Lipton
őstag

Én speciel pont nem a dohányzásra gondoltam :):):) ééééérted :)

(#32064) Integra válasza Lipton (#32063) üzenetére


Integra
titán

ok, most leesett a tied is.. és még csak csütörtök van :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32065) axioma válasza Lipton (#32063) üzenetére


axioma
veterán

de nem a te hozzaszolasodra kerdezett vissza :P

(#32066) fero02


fero02
veterán

Egy 45 éves ház padlását kitakarítani...na az a nem gyenge!

:N :( :O :U :W

(#32067) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

mennyiért csinálnak térkövezést? és mi a rétegrendje? Tudnátok segíteni? Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32068) philoxenia válasza Sickboy25 (#32067) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát az sok mindentől függhet mennyire előkészített, milyen szerkezetű a talaj pl. Hány négyzetméter, milyen kő...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32069) runner 125 válasza Sickboy25 (#32067) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg sok mindentől függ, céget bízol meg, vagy cégnél dolgozó magánszemélyt aki feketén lerakja hétvégente, stb.

Ha, céget, ott az össz anyagköltség (térkő, kavics az alapba, beton, szegélykő..) 1,5x-esét nyugodtan számolhatod még munkadíjnak.
...és a fuvarköltségekről se feledkezz el.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32070) Sickboy25 válasza runner 125 (#32069) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi mindenkinek, akkor kihívok valakit aki majd felméri!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32071) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok !

Egy 1920-1930-as polgári lakás , 70-80m2 és 3,8m-es belmagassággal mekkora rezsipénzeket emészt fel ?
Elsősorban a fűtés érdekel , ha lehet felújított fűtési rendszerrel de konvektoros árak is érdekelnének .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#32072) neduddki válasza merkucyo (#32071) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

normalis nyilaszarok+alacsony homersegletu futes napi 4-5m^3 azbol siman k lehet jonni 23-24fokra, ha birod a ~18fokm kornyeket es korefutenke akkor csak a hmv-re ekell koltened:- )

udv

neduddki

mod: ill. meg erdems lvego-s kondin elgondolkodni vmi -15-os fajtabol

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32073) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Régi öntvény kád hány kiló kb? (160x70-es)

(#32074) nesa válasza neduddki (#32072) üzenetére


nesa
veterán

Ha a szomszedok jol futenek minden iranybol.

(#32075) Morris válasza BRIKLY (#32073) üzenetére


Morris
veterán

90-100

(#32076) BRIKLY válasza Morris (#32075) üzenetére


BRIKLY
veterán

Fasza. Hajrá Brikly szedd ki egyedül az 50 kilóddal.. Ráadás hogy ezek a barmok először lerakták a kádat,aztán húztak a falra 3 centi vakolatot, + csempe :W

[ Szerkesztve ]

(#32077) Met válasza BRIKLY (#32076) üzenetére


Met
Topikgazda

Flex?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32078) merkucyo válasza nesa (#32074) üzenetére


merkucyo
aktív tag

4-5 m3 nekem is kevének tűnik naponta , a folyamatos 23-24 fokhoz szerintem 50-60.000 lehet a gázszámla

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#32079) Mate válasza BRIKLY (#32076) üzenetére


Mate
nagyúr

Kocsmában 2 sör valakinek? Esetleg fémgyűjtő vállára kapja és elviszi és még örül is.

(#32080) BRIKLY válasza Met (#32077) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hát mire ezt a 6 mili vastag valamit szétvagdosnám... :( akkor inkább kirúgom a tartófalát és kirángatom innen..

Egyszerűen nem fér ki.. Pár centin levertem a csempét és a vakolatot de kevés. Egy egész csempét meg nem akarok leverni,mert csak a következő fizuból lesz másik csempe,addig meg nem ázhat a fal

(#32081) Met válasza BRIKLY (#32080) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezért (is) mondtuk hogy vedd ki a falat is ne akard minden áron beültetni az új kádat a mostani helyére.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32082) BRIKLY válasza Met (#32081) üzenetére


BRIKLY
veterán

Igen,megmondtátok,és igazatok volt, csak én arra nem számítottam,hogy 4 centit a falban van a kád széle..
De most már ráb...tam,mert arra se maradt pénzem,hogy falazó habarcsot vegyek..viszont már annyit feszegettem,hogy a fél fal mozog.. Vettem viszont egy zsák flexi csemperagasztót.. Falazhatom azzal? :DDD

(#32083) föccer válasza BRIKLY (#32082) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, nem lesz vele baj.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32084) fero02 válasza BRIKLY (#32080) üzenetére


fero02
veterán

"akkor inkább kirúgom a tartófalát és kirángatom innen.."

Azt azért megnézném, Te kis Vándám. ;]

(#32085) BRIKLY válasza föccer (#32083) üzenetére


BRIKLY
veterán

Akkor jó,köszi.
Már közel állok hozzá,hogy kijöjjön,de brutális módon csak..Na de én hülye,ha ez nem jön ki könnyen,hát akkor az új sem megy be könnyen.. :B Azt a vékony lemez kádat meg ugyebár nem rugdalhatom össze-vissza..

(#32084) fero02: A fal kirúgást,vagy a kád kirángatást? ;] Hidd el,nem ismerek lehetetlent,akkor sem,ha valami nehezebb,mint én. 60 kilós,82 centis CRT TV-t le kellett szedni a szekrényről..Nem gond. Kandallót be kellett hozni az udvarról,fel a lépcsőn.. nem gond,megoldottam azt is :DDD
Sokszor én sem hiszem el magamról amiket alkotok,de sajnos kénytelen vagyok a gondjaimat egyedül megoldani..

(#32086) csemberlen válasza BRIKLY (#32085) üzenetére


csemberlen
őstag

5 kg-os samuval össze lehet törni. Védőszemüveg+ zárt beöltözés előírás :DD !

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#32087) BRIKLY válasza csemberlen (#32086) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mármint a kádat?
A falnak nem kell sok,élére állított kisméretű tégla.. :)

(#32088) neduddki válasza nesa (#32074) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elso v. masodik eset?:- )

udv

neduddki

mod: merkucyo: 113m^2 4.7m belmag 5.8m^3/nap 1 kiszzobafal felol volt szomszed es meg lentrol sem, de elotte ezet a fiylmedbe ajanlom:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32089) neduddki válasza neduddki (#32088) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ablakaim nem tugy avki hun vannak???:- )))

udv

neduddki

mod: merkucyo: lemaradt nem aszontam hog yezaz alap hanme hogy ell ehet erni siman...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32090) Ton-ton válasza BRIKLY (#32087) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen a kádat. Két darabban határozottan könnyebb kivinni.
Védőszemüveg és fülvédő mindenképp kell (fülvédő is, mert zajos). Megütőd a hosszú oldal külső szélét, és mész egyre beljebb. 1,5 kilóssal kell neki 10-15 határozott ütés, nagyobb kalapáccsal -ez ügyben- nincs tapasztalatom.

http://qtp.hu

(#32091) Ton-ton válasza BRIKLY (#32082) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, de mindenképp áztasd be a téglát.

http://qtp.hu

(#32092) BRIKLY válasza Ton-ton (#32090) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az a baj,hogy a legnagyobb kalapácsom egy kőműves kalapács.. De ha már ki bírom billenteni a helyéről,akkor nincs gond,teszek a sarka alá rongyot,és kihúzom..Bevált módszer,a kandallót is így hoztam be,csúszik az a járólapon..

(#32091) Ton-ton: Ja vízbe,hogy ne szívja ki hamar a vizet a ragasztóból? Ha nem szólsz rám,az első 2 tégla után rájövök,mert anno mikor legutóbb kisméretű téglával falaztam rájöttem..Fél perc sem kellett,és már nem tudtam igazítani a téglán,mert elkezdett kötni a habarcs.. De köszi azért! :)

(#32093) philoxenia válasza BRIKLY (#32092) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem fer bele az uj kad a regibe? Alafujni kis purhabot aztan lesulyozni... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32094) BRIKLY válasza philoxenia (#32093) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hmm,ez nem lett volna rossz ötlet,csak az a baj,a vakolat miatt így sem menne be.

Ezt egyébként mindenhol így csinálják,vagy csak én látom úgy,hogy brutálisan gány munka? Sőt,nem csak a vakolást csinálták kád lerakás után,hanem az aljzat betonozást is! :U

(#32095) neduddki válasza nesa (#32074) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gyun eszembe: akinke nincs gaz az abalakban aznnka van gazszamla:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32096) Ton-ton válasza BRIKLY (#32094) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem, általában vakolás után, de még burkolás előtt teszik be a kádat manapság. Bár az is előfordul hogy csak burkolás után kerül be a kád (ezt főleg új építésű társasházaknál követik el ahol megbízhatatlanok a különböző szakik, ahol összeszokott csapatok dolgoznak ott az előző érvényes).

http://qtp.hu

(#32097) BRIKLY válasza Ton-ton (#32096) üzenetére


BRIKLY
veterán

Csináltam már én is sok hülyeséget,na de ekkorát?
Itt teljesen egyértelmű egyébként,hogy előbb volt kád,mint vakolás,mivel a kád alatt a falon semmi nincs, ott a csupasz betonblokk.Na meg a szélénél ahol levertem,ott is látszik,teljesen a falnak tolták a kádat,és utána kapott 3 centi(!) vakolatot...

(#32098) Stafni válasza neduddki (#32095) üzenetére


Stafni
aktív tag

Akinek meg nincs pénze, fingjon a két üveg közé!

Ez a dupla üveg se garancia, bérelünk új építésű sorházat és télen ömlött az üvegről a víz. Minden sorház ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#32099) genndy válasza Stafni (#32098) üzenetére


genndy
addikt

Az pont nem az üveg miatt volt, hanem a szellőzés hiánya miatt. A mai ablakok szerkezete már jó, nagyon zárnak, nincs légmozgás. Pára meg van bent, és ha nem tud kimenni akkor csorog. Vagy hideg volt a lakásban.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#32100) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na feldühített és akarat nélkül is szétlöktem a falat ahogy kitéptem onnan a kádat.
Már csak az a kérdés hogy fogjak hozzá az újat berakni.
Valahogy megoldom,de inkább előbb kérdezek itt. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.