Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32501) Dluinet válasza Matthew (#32500) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gondolom kemény vízzel max 2 napig működne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32502) szabjan válasza genndy (#32499) üzenetére


szabjan
tag

Isten ments, hogy vitatkoznék veled, a precizitás jó dolog.
Viszont néha /sokszor/ átesnek a ló túloldalára. Ma amikor már a gagyi szelepek termofejei is elmennek pár évet simán, akkor bizony 10 vagy 20 centin spórolni egy milliós beruházásnál ahol a spórolás a 30 ezret sem éri el, nos , ha nem is felesleges, de értelmetlen. Pláne amikor a 600/700 as lemezradiátor a 800 as helyett drágább a kisebb rendelési mennyiség miatt... Feleslegesen spórolnak sok helyen, de soha nem ott ahol kéne.
A másik véglet is megvan sajnos. A túlméretezés, de koránt sem akkora problémát tud okozni mint az alulméretezés. Másodsorban amiről szintén szeretnek elfeledkezni a kedves szerelő / de néha még tervező urak is! /, hogy a /gáz/ fűtő berendezés névleges teljesítményét illik minimum 80% ban lefedni radiátorokkal.
Erről akik szereltettek kondenzációs-radiátoros rendszert néha regényeket tudnának írni. Főleg mikor meglátták a radiátor méreteket /és azok árait.. :D / Úgyhogy nem úgy számolun k hogy a 180 as ablakba 180 as radiátor kell, de érdemes hagyni 10-20 /30/ % tartalékot. Aki egy kihűlt házat próbált már felfűteni pontosan méretezett radiátorokkal, az tudja miről beszélek... ;)

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#32503) Retro DJ válasza csemberlen (#32491) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Mester, nagyon szabálytalan dolog egy megfelelő méretű érvégbe (mondjuk 10-es be) belepérselni egy 6-os meg egy 4-es vezetéket?

Retro

(#32504) neduddki válasza szabjan (#32502) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es mi vna akko rha 10fokkal vagyok winwatt alalt vizhofokkal?

udv

neduddki

p.s tlom fogjam be apofat es vogyorogjak;- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32505) szabjan válasza neduddki (#32504) üzenetére


szabjan
tag

Akkóó jó a fűtés... :D

a vizesember

(#32506) neduddki válasza szabjan (#32505) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszittema szigetels;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32507) talpas válasza Mate (#32483) üzenetére


talpas
aktív tag

Elkezded arányos távra kifúrni a lyukakat, 8-as, 10-es sima tiplancs bőven elég a betonba. Kb. 10x10cm a betonháló v 15-ös. Ha vasalásba ütközöl, 2 cm-el arrébb fúrsz, feltételezve a keresztben futó vasat. Ha kész vagy átviszed a méretet a karnisra, kifúrod, majd felszereled, asszonykát létrára függönnyel, és alulról csekkolod. A munkádat. Mi itt a gond?

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#32508) Mate válasza talpas (#32507) üzenetére


Mate
nagyúr

Előre ki van fúrva a karnison a lyuk, így adja magát, hogy hova kell fúrni.

A gép gyenge betonhoz, ez volt a gond. Hilti-vel kb. 1,5 perc alatt kifúrtam a maradék 4 lyukat, ahol meg vasba ütközött, kihagytam :)

(#32509) talpas válasza Mate (#32508) üzenetére


talpas
aktív tag

Tudom. Ezért írtam amit írtam. Az megint más, hogy krepegősfúróval nem fogunk neki jó minőségű betonnak. Gőzölt betonpanelba a Hy...i, Bosch másolattal, jó fúrószárral a 120-as lyukat is kidolgoztam. Vasat azt nem. De fönt a karnis ez a lényeg :R

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#32510) Mate válasza talpas (#32509) üzenetére


Mate
nagyúr

Fent bizony, bár lehet majd lecserélem egyszer. Ha ablakcsere is megtörtént.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

(#32511) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Befalaztunk pár éve egy ajtót egy vastagabb fa lappal. Festés előtt kb fél nappal nyomtam körbe a réseket festhető sziloplaszttal.
Sajnos ez pár hét után elkezdett repedezni (talán túl nagy felület volt neki az 5-6 mm).

Most más színre festenénk a szobát és szeretném ezt a repedt-festés dolgot is kijavítani.

Mivel lehet olyan felületet csinálni, amit ha lefestek nem fog lepattogni, berepedezni, stb?
Kb olyan dologra gondoltam, mint ablakoknál a gitt. Ez is elég tartós dolog, de beltérre talán van jobb.
Lehet ehhez glettet használni? Ha igen milyet vegyek? :R

⭐ Stella

(#32512) Dluinet válasza radi8tor (#32511) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Üvegszálas hézagerősítő csík

off: komolyan hívok ki a házhoz gipszkartonosokat, de csak nőket, ahogy a reklámanyagokban szokott lenni:

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32513) radi8tor válasza Dluinet (#32512) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hűha, ez kicsit komolyan hangzik nekem. Gyakorlatilag fém ajtókeret és fa lap közötti résről van szó. (panellakásban egy ajtót falaztunk be így) Nincs valami egyszerűbb megoldás? Esetleg 1 lépésben felkenni valamit? Vagy ez ugyanúgy repedésre hajlamos lenne?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32514) Dluinet válasza radi8tor (#32513) üzenetére


Dluinet
nagyúr

250 forint, milyen egyszerűbb anyagot akarsz?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32515) radi8tor válasza Dluinet (#32514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem az ára miatt mondtam, hanem felhelyezésére. De, ha ez a megoldás, akkor bele kell vágni. :)

Festhető sziloplaszt jó ötletnek tűnt, de az idők során változott a mérete vagy nem tudom mi, mert végigrepedt a festék az egészen.
A fa lap biztos nem mozog, mert meleg ragasztópisztollyal végignyomtam (erős ragasztópatronnal).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32516) Winner_hun válasza radi8tor (#32515) üzenetére


Winner_hun
félisten

A fa lap biztos nem mozog, mert meleg ragasztópisztollyal végignyomtam (erős ragasztópatronnal).

Tömör fa, vagy...?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32517) radi8tor válasza Winner_hun (#32516) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az anyag nevére nem emlékszem de ilyen porból préselt valami. Teljesen homogén szerkezetű, sima felülettel, mint egy papírlap. Jó vastag. :)

Gyalulásnál is finom por jött róla.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32518) Winner_hun válasza radi8tor (#32517) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az akkor MDF. Ne csúfold falapnak mert a faládád megsértődik és szétesik:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32519) radi8tor válasza Winner_hun (#32518) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ok. :B

Amúgy már tervben a cica láda új verziója, majd kereslek, ha... :)

⭐ Stella

(#32520) föccer válasza radi8tor (#32517) üzenetére


föccer
nagyúr

Jól látod, az gyakorlatilag préselt papíré.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32521) Winner_hun válasza föccer (#32520) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem, a papírhoz köze sincs.

Az MDF-lap (angolul: Medium-density fibreboard, am. "közepes sűrűségű farostlemez") farostból, nagy nyomáson, gyantával vagy anélkül préselt bútoripari alapanyag, fa-agglomerált lap

forrás

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32522) harry


harry
veterán

Van valaki, aki esetleg jártas riasztórendszerek témában?
Mozgásérzékelők érdekelnének, na de annyi van... melyik márka, milyen típus, milyen paraméterek számítanak, mi elég egy átlag ház belterébe, mire érdemes figyelni, mi a digitális/analóg stb.
Alapvetően sima PIR-ben gondolkodok, és egy saját központhoz fognak csatlakozni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32523) robogos10 válasza runner 125 (#32440) üzenetére


robogos10
aktív tag

runner 125 nekem pedig ez a munkám!
És valóban szép :K

(#32524) robogos10 válasza Dluinet (#32512) üzenetére


robogos10
aktív tag

Más néven Bandázscsík :)

(#32525) kisninja válasza robogos10 (#32523) üzenetére


kisninja
őstag

Téves

harry

Van e kisállat a lakásban ? Mi Bosch BLP2 -es infrákat favorizáljuk, rovar védett (tehát nem mászik bele a pók és csinál sok téves riasztást.) Ha jól emlékszem 15 vagy 25kg ig nem érzékeli a kisállatokat ha úgy van beállítva.
Ha első riasztó akkor kell egy kis terv hol legyen a központ, legyen e sziréna ha akkor külső vagy belső.
Rádiós érzékelők legyenek vagy vezetékes. Csak a pénztárcád szab határt.
Lehet védeni a lakást PIR el, nyitás érzékelővel, fűst érzékelővel, infra függönnyel. stb
Legyen e nappali és éjszakai védelem.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#32526) harry válasza kisninja (#32525) üzenetére


harry
veterán

A házban megvan a vezetékezés (megvolt, mikor idejöttünk), így adott a füst/mozgás érzékelők, vezérlők, központ helye / száma.
Kisállat: passz, kutya van, ~22kg, de ha elmegyünk akkor házon kívül van (csak felmerült, hogy adott körülmények között bent lenne-e, vagy lesz-e később másik kisállat, szóval lehet azért majd ránézek ezekre a szenzorokra is).
Maga a projekt inkább ilyen hobbi jellegű dolog, magam szeretnék építeni központot / vezérlést mikrokontrollerekből stb. Igazából a prototípus kész is, működik, de egyelőre ilyen mezei pár dolláros eBay-es PIR-t használok teszteléshez. [link] Felmerült, hogy esetleg ezeket bedobozolni + tarzókonzol, de... talán jobb lenne ebből "rendeset" venni. Csak egyelőre nem tudom, milyet.

Illetve a működésük nem teljesen világos. Milyen jelet adnak riasztás állapotban? Pl. adott feszültségszint, vagy változó jel, vagy pont, hogy megszakad riasztásnál, nem tudom.
Az ilyen anti-tamper áramkörök hogyan működnek? Külön vezetékvonalon sorosan fel van fűzve mind, és szabotázs esetén (megszakad) egyből riaszt? Milyen bekötés típusok vannak, NO, NC, ezek mit jelölnek?

Ezek egy részének persze utána tudok olvasni, ez folyamatban is, nem ismerem az ilyen rendszereket, egyáltalán, hogyan működik egy ilyen bolti verzió, abban milyen megoldások vannak, első körben ezek érdekelnek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32527) biker válasza harry (#32526) üzenetére


biker
nagyúr

Ne szenvedj ilyen szarral, nincs lencse, relé, doboz, nem éri meg
Egy gazdaságos pir konzol nélkül 1500ft, egy jó konzollal 2500ft, persze van 6x ennyiért is, de nem kell
Tamper no mikrokapcs, mikor a fedél zárt, akkor zárt a kapcsoló
Kell dc 12V meg van egy relé kimenete, ennyi

Mellesleg ha nem tudod, mi az NO meg NC, akkor milyen mikrokontrelleres vezerlést csinálsz???
Mert a normally open és normally closed jelentése az elektronika alapjainak alapja, egy fali kapcsolót se tudsz e nélkül bekötni

A riasztóknál akkor jönnek trükkök, EOL, DEOL kapcsolás, éles gerinc, szabotázs, hidegítés, testre zárás figyelés, stb

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32528) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata (bejövő) gázcsonk áthelyezéséről ?
Sajna pont a tervezett garázs/ kocsibejáróba esik bele, máshol meg nem tudunk bejárni az udvarba, vagy csak macerásan.

Itt lenne a legjobb helye... viszont az a ** gázcsonk. Pedig nincs is bekötve ...

Át szeretnénk helyezni, kb. 1,5-2 méterrel. Szerintetek van rá lehetőség, hogy földben elkanyarodik, és egy 2 méterrel odébb jön fel a földből?
Vajon mennyibe fájhat a dolog? :)

Üdv:
Dávid :R

(#32529) biker válasza Reaper04 (#32528) üzenetére


biker
nagyúr

Gáztervet kell csinálni, engedélyeztetni, új szabványos csonk, stb
150-200e ft

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32530) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

Sziasztok!

Itthon az egyik ajtó zsanérja nagyon nyikorog. Mivel kenjem be? Mivel csak erre az egy dologra kéne vmi zsír vagy olaj nem akarok megvenni egy egész doboznyit.

(#32531) genndy válasza biker (#32529) üzenetére


genndy
addikt

Kivitelezéssel, földmunkával, mindennel együtt? Igen, azzal bizony hihető az összeg; nem olcsó mulatság.

Feriboy2: WD40. Nem kenni kell, hanem fújni, de van belőle egészen kis flakon is.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#32532) Reaper04 válasza biker (#32529) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Nah klassz... csak gondoltam, hogy nem olcsó.

B@sszus .. egyik oldalon egy fa áll (közterületen), másik oldalt meg ez a gázcsonk.
A fa kivágás és pótlás se olcsó, majdnem ugyan ennyi ...

Marad akkor a középen és ráfordulás a garázsra :N

Köszi az infót. :R

(#32533) fero02 válasza biker (#32529) üzenetére


fero02
veterán

Itt lenne a legjobb helye... viszont az a ** gázcsonk. Pedig nincs is bekötve ...

Szerintem ez esetben nincs szükség gáztervre. :U

(#32534) genndy válasza fero02 (#32533) üzenetére


genndy
addikt

Attól még élő vezetéket akarsz macerálni. Kelleni fog az a gázterv, engedélyezve meg minden.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#32535) harry válasza biker (#32527) üzenetére


harry
veterán

Hát lencse ugyan van rajta, de bedobozolni meg felfüggeszteni elég macerás lenne.

Nem találkoztam még ezzel a két rövidítéssel, ennyi, miért baj ez? :U Így kiírva nyilván értem, de ez (biztonságtechnika, riasztók) egy olyan terület, amivel nem foglalkoztam korábban, nem tudom, milyen megoldásokat szoktak használni.
Amikkel a prototípust építettem amúgy elég egyszerűek voltak, 0V vagy 3V jelent meg egy kimeneten, s ezeket figyeltem, ezekben nincs sem szabotázsvédelem, sem bármi egyéb. A szoftver összerakásához és monitorozásához elég volt, más kérdés, hogy éles rendszerben érdemes lehet bővíteni a funkcionalitást.

A jelentésüknek / működésüknek jellemzően utána tudok járni én is (pl. [link]), inkább az érdekelt, milyen megoldásokat használnak a gyártók, és azt miért, melyik jobb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32536) radi8tor válasza harry (#32535) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A gyártók nem fogják elárulni milyen algoritmusokat, biztonsági elemeket raknak a termékeikbe, ez üzleti titok.
Ami előnye van a saját készítésű riasztónak az az, hogy nem ismerheti a betörő.
Hátránya, hogy lehet nem gondolsz annyi mindenre, mint egy gyártó.

⭐ Stella

(#32537) harry válasza radi8tor (#32536) üzenetére


harry
veterán

Igazából nem is célom mindent megismerni, egy alap rendszert szeretnék, ami pluszra gondoltam a mozgásérzékelők (vagy bármilyen rendszerelem) kapcsán, az a NO / NC / Tamper dolgok, ezeknek utánajárok. S mivel a rendszerben lesz PC is, monitorozás, riportolás, wlan/3g riasztás, otthon automatizálás, ezért nem félek attól, hogy extrák terén kevesebbet tudna egy gyári rendszernél.

De ennyit a rendszeremről, továbbra is az érdekelne elsősorban, a bolti mozgásérzékelők között milyen különbségek vannak :) Mert nem mindegy, hogy 3k egy darab, vagy 5-6k, mivel kéne belőle ~14db.
A kisállat érzékelést láttam, egyik-másik típusnál állítható érzékenység, megint másoknál cserélhető a lencse. Na majd lehet elolvasok pár specifikációt, aztán rábökök egyre, de nem igazán szeretek így vásárolni (teszem azt legtöbb műszaki cuccot nem is szabadna így venni).

Az analóg / digitális érzékelők között mi a különbség? S akkor azt jól látom, hogy a legtöbbnél a kimenet 28V? A Paradox márkából szabad választani?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32538) Reaper04 válasza fero02 (#32533) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Aham, nincs....
Csak itt áll ki a földből. :(

genndy: sanszos ... de majd rákérdezek náluk.

Mondjuk a fánál is így volt... :) "Fa kivágás ugyan már..."
Erre 1 méter magasságban lemérik az átmérőjét, +20%, majd a kapott erdményt szorozzák a fa típusának alap díjával.
Jelen esetben ez ~60cm, x 1,2 = 72 * 2500 FT-tal = 180 ezer HUF. :W
És akkor még külön fizetni kell a kivágásért, mert persze azt csak ők végezhetik el, valamint gondoskodni kell a pótlásról (megadott fafajták közül) saját pénztárcánkból plusz értelem szerűen az ültetésről, amit megint csak ők végezhetnek el. :N
Nem annyira számolgattam végig, de ez is alsó hangon 250be fájna ha nem többe, pedig csak egy nyomorult közterületen lévő fa. :N

(#32539) biker válasza harry (#32535) üzenetére


biker
nagyúr

nincs rajta lencse :)
amit te látsz az egy körkörös lencse, nem fog neked mozgást érzékelni, csak jelenlétre jelet ad
a dobozolt pir egy üres érzékelő előtt sávosra öntött(jobbnál csiszolt) domború elem, ami megoldja a kb 50-70 érzékelési sávot, így arra riaszt, ha egyik sávból átlépsz a másikba
Ez a biztonságtechnikai része
Meg a tamper (felnyitásérzékelő) meg a szabotázs (kábelvágás érzékelés)

nem megsérteni akartalak az NO/NC kérdéssel, csak jelezni, ez minden kapcsoló alapja, ezért furcsa, ha nem ismered, de mikrokontrollert gyártasz. ez egy kapcsolón, mikrokapcsolón, relén, bármit nézel, megvan

a 0-3V érzékelőd már egy normális TTL vezérléshez is kevés, mert 5V kell ugye HI szinthez

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32540) biker válasza harry (#32537) üzenetére


biker
nagyúr

a 3k-s is tud kisállat érzékelést (ki/12,5/25kg) és első/második jelre riasztást
relés mindegyik

a 15k-s már PIR/Radar/üvegtörés zaj érzékelős :)

"Az analóg / digitális érzékelők között mi a különbség? S akkor azt jól látom, hogy a legtöbbnél a kimenet 28V? A Paradox márkából szabad választani?"
Nem jól látod, a benne lévő relé max 28V DC-t tud kapcsolni, semmilyen "kimenete" nincs, csak egy relé, 12V DC-t fogsz úgyis kapcsolni vele

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32541) fero02 válasza genndy (#32534) üzenetére


fero02
veterán

Élő - nem élő, attól még a fogyasztásmérő előtt van, tehát a szolgáltató tulajdona, arra pedig nem kell gáztervet csináltatni. Szép is volna, ha nekem kellene a szolgáltató szarjait engedélyeztetni és terveztetni...

Ettől függetlenül maga a babrálás lehet engedélyköteles, vagy szakfelügyeletet kíván, de lehet csak regisztrált szerelő dolgozhat rajta.

Off: én is most csináltatom a gáztervet és hasonló cipőben járok, mint a kolega. Nekem is szar helyen van a bejövő cső és a rajta lévő nyomáscsökkentő is. A lépcső és a járda által határolt kb 2 nm^2-es terület majdnem középpontjában van. Kérdeztem a tervezőt, amikor volt felmérni a kéglit, hogy mi lenne ennek az áthelyezésnek a menete. Azt mondta, hogy mivel amúgy is a telekhatárra (kerítésbe) kell kivinnem a mérést, így miután a Dégáz leszerelte és elvitte a nyomáscsökkentőt és a fogyasztásmérőt, valamint lezárták a bejövő csövet, ássam meg nyugodtan és hozzam be a kerítés felé. Így a cső kicsit hosszabb lesz, de azt majd visszaszereléskor megoldják a szerelők.

(#32542) harry válasza biker (#32539) üzenetére


harry
veterán

Nem tudom, nem látszik-e jól, vagy másra gondolunk, de akkor mi az a fehér burkolat? Az nem gömbölyű felület, hanem több kicsi lap, s így, a mögötte lévő 2 érzékelő látóterét sok sávra osztja - ha jól tudom. Szóval elvileg Fresnel lencse az is. Itt talán jobban látszik: [link]
A tesztek alapján szintén érzékelt mozgást, függetlenül attól, hogy a szoba mely pontján álltam. Szóval szerintem működne a cucc alapvetően, csak nem biztos, hogy megéri a macerát a barkácsolás miatt, főleg nagy tételben. Meg hát az esztétikum.

Semmi baj, és köszönöm a tanácsokat, igazából úgy "komolyabban" elektro dolgokkal talán egy éve foglalkozok, és ez eddig valahogy nem jött szembe. A platform is egy Arduino, kb. a legegyszerűbb ilyen tekintetben. Szóval azt mondanám, a hardver annyira nem bonyolult, a szoftverrel azért kellett ügyeskedni (főleg, hogy elosztottan, több vezérlő is van, és rs485 buszra vannak felfűzve).

Működik TTL logikával is, mivel a high jel ugye egy intervallum, ennek csak a felső határa az 5V (körüli érték), az alsó pedig talán 2.5V, szóval a 3V kimenettel a High tartományba esik már, így nem ez nem jelent problémát.

Igen, én is abban bíztam, hogy ilyen 3-4k körüli is megteszi, majd akkor ezeket átfutom, mik is vannak.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32543) biker válasza harry (#32542) üzenetére


biker
nagyúr

1990+áfa

Az a mini lencse nem lehet pontos, főleg nem állítható. Ugye a burkolatban a lencse 2-3cm-re van, nem 2-3mm-re az érzékelőtől, pontosabban megmunkálható, szögszélesség kiszámolható, egy "lencse" kimunkálása nem 0,1mm hanem 1mm, mert messzebb van
+ állítható a szög a lencse és az érzékelő elmozgatásával, ugye

TTL low 0-0,8V, high 2(2,5)V tól Vcc-ig, de azt szoktam mondani, Low 0-0,5V, high 4,5-5V legyen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32544) szabjan válasza fero02 (#32541) üzenetére


szabjan
tag

Terveztetned nem neked kell, de mivel csak szemből állnak rá az ingatlanra így az új kiállás készítést kiszámlázzák. és új cuccokat fognak beépíteni az biztos. Az energiahozzájárulást nem de a szerelés és közmű tervezés díját valószínüleg ki kell pengetni...Meglesz az a 1-2 kiló...ha aszfaltot vágnak akkor mégtöbb...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#32545) szabjan


szabjan
tag

Más...
Kedves villanyszerelő mesterek..
Klímát pakoltattam be hozzánk és emiatt felvetődött bennem pár kérdés.
Képzeljetek el egy lakást ahol ha belépünk a bejáratin középen keresztbe el van vágva. hátul jobbra balra két szoba. A felezőtől innen jobbra egy kisszoba és egy konyha, balra egy spejz, wc, fürdő.
Namostan a hátsó két szoba és a jobb oldali kisszoba összes konnektora ugyan azon a körön van.
Van még egy kör amin az összes többi konnektor van. egy 3. kör amin az összes világítás van az egész lakásban. 4. amin a mosgép megy külön a fürdőben, továbbá 3 megszakító a tűzhelynek és a fi relé 3 fázisú. Minden megszakító 16-os. Mennyire normális ez így?
Gondoltam én mafla hogy majd bedugom simán a klímát oszt annyi. De mivel minden szobai konnektor együtt menne még vele, így gondolkodóba estem. lakattal mértünk egy max fogyasztást az inverteres klímán. 3.3 Amper, de megy még három asztali pc komolyabb videokártyákkal.. / néha egyszerre.../
Kicsit aggódom hogy túlterhelem a kört. A másik gondolatom az volt hirtelen, hogy mivel mindenhol ledes és fénycsöves lámpáim vannak, így rá kéne kötnöm valahol a világítás körére a klímát...
Vélemény?

a vizesember

(#32546) Retro DJ válasza szabjan (#32545) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ha a betáp engedi, akkor a klímának külön áramkört vinnék.

Egyébként, ha a klíma már lehűtötte a lakást, akkor szabályozza a teljesítményt, és akár ennek a felére is leeshet.

Számítógépek: 3*500W -> 1500 + klíma ~800W ->2300W -> 10A. Ha a kismegszakítók a vezetékek terhelhetőségére vannak méretezve (és nem hasraütésre cserélve) akkor el kell bírnia akár órákon át.

De ha a vezetékek pl. 1,5 al vezetékek... akkor :O :O

Retro

(#32547) szabjan válasza Retro DJ (#32546) üzenetére


szabjan
tag

Ok. Köszi.. Jövő hét végén ráérek jobban megint és utánanézek a dolgoknak.
Annyit tudok, hogy újracsövezték és szerelték a lakást 2001 ben. Réz van mindenhol az is biztos.
A teljesen új kör az borzalmas lenne, mert mindössze 1 doboz van szabadon. az is valahol középtájon.
Ráadásul fűrészporos az összes falam. A klíma és a biztitábla pedig a két átellenes pontban.
Erre a világításra kötéssel ,érdemes foglalkoznom szerinted? Gondoltam, hogy valamelyik kapcsoló felett megkeresem a dobozt és reménykedem hogy nulla is van ott. Annyira nem értek hozzá, csak úgy az sok év látványa... :D

a vizesember

(#32548) harry válasza biker (#32543) üzenetére


harry
veterán

Köszi az infókat megint :)
Tényleg elég olcsó, ennyiért nem bohóckodok sajáttal (illetve arról már rég letettem), lehet akkor ebből veszek párat teszteléshez.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32549) biker válasza szabjan (#32545) üzenetére


biker
nagyúr

A mosogep korere kotnem :)
Elbirja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32550) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van egy sarokcsiszolóm amit pár hónapja még tudtam használni viszont most ha bedugom nem csinál semmit. mi lehet szerintetek a baja? melyik alkatrésze adhatta meg magát? meg lehet-e javítani? amúgy gérex márkájú cucc.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.