Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32551) föccer válasza dellfanboy (#32550) üzenetére


föccer
nagyúr

Kapcsoló vagy szénkefe. Valószínüleg javítható, csak kérdés, hogy megéri-e. Kisfelxet 10k körüli áron lehet kapni olyat, ami normális.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32552) Winner_hun válasza dellfanboy (#32550) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kapcsoló, de az is lehet hogy csak a kábel van valahol megtörve.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32553) harry válasza dellfanboy (#32550) üzenetére


harry
veterán

Esetleg ha a kábelt mozgatod a géphez eső felénél?
Amúgy esélyes a kapcsoló, kipróbálhatod úgy, hogy kikötöd, s megnézni úgy megy-e. Egy kis szerelést megér szerintem, ha hasonló jellegű a gond, amire van esély.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32554) Winner_hun válasza dellfanboy (#32550) üzenetére


Winner_hun
félisten

De a szerelés előtt próbáld meg másik hosszabbítóval / másik aljzatban használni a gépet. Engem a múlt héten szívatott egy hosszabbító. Fent voltam a fán, láncfűrész hol ment hol nem ment. Aztán egyáltalán nem ment. Szétszedtem, semmi baja, megy. Összeraktam, megy. Vissza a fára, megint nem megy. A hosszabbító adta meg magát...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32555) Sickboy25 válasza dellfanboy (#32550) üzenetére


Sickboy25
addikt

szénkefe lesz a ludas... Pár százas tétel vedd ki boltba bevisz, kicserél és boldogság :D

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32556) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Csempe mehet majd közvetlenül a beton falra? (Úgy értem vakolat nélkül)
Ahol ugye már vagy 2 hete levertem a csempét pókhálósra repedezett a vakolat,és szinte a véső sarkával le tudom lökdösni a falról.. :Y

(#32557) föccer válasza BRIKLY (#32556) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze hogy mehet. Csak szilárd, pormentes, enyhén nedvszívó legyen a felület. Erősen felglettelsz egy 1-2 mm-es alapréteget a ragasztóbol a csempére, hogy minden pórusba rendesen betapadjon, majd a felat telibe behúzod szintén vékonyan, majd fogas vassal és mehet fel a lap. Ha így csinálod le nem szedi onnan senki, csak darabokban :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32558) BRIKLY válasza föccer (#32557) üzenetére


BRIKLY
veterán

Oké,kösz.Akkor végig leverem a vakolatot,mert túl sok ragasztó kellene,ha azokat a 2 centis vakolat ugrásokat azzal akarnám kiegyenlíteni. Újra vakolni meg nem szeretném az egészet ha nem muszáj. :)

Hát igen,főleg majd így,hogy vakolat nem lesz alatta.Ezt majd vagy beton blokkostól,vagy csak cafatokban szedheti onnan le valaki..Aki nem én leszek az biztos :DDD

(#32559) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

köszi mindenkinek a hosszabító, másik dugalj vezeték birizgálása volt az első gondolatom ott nem volt hiba.
viszont akkor szétszedem megnézem mi a baja a szénkefének.
köszi

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#32560) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Készített már valaki ehhez hasonló medence víz melegítő cuccot?

lehet ennek létjogosultsága?

3/4-es fekete locsolómötmlőből pártíz méter meg tábla amire rátekeri az ember. Még annyival megsépeklném, hogy egy hőtükrös fóliát alátennék.

(#32561) runner 125 válasza AndrewTdi (#32560) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem, de biztos h hasznos.
..múltkor kinnhagytam a locsolótömlőt, megnyitottam 6 fele, pár másodpercig (amennyi volt a slagban) forró víz jött.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32562) AndrewTdi válasza runner 125 (#32561) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ugyanebből indultam ki én is.

(#32563) föccer válasza AndrewTdi (#32560) üzenetére


föccer
nagyúr

Minél vékonyabb, annál hatékonyabb lesz, cserébe annál erősebb szivattyú kell hozzá. Egyébként meg kb szög egyszerű, el sem lehet rontani. Csak annyira kell ügyelni, hogy ha elég meleg a víz, akkor mehessen úgy is forgatni, hogy ne a futócsöveken keresztül menjen a víz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32564) AndrewTdi válasza föccer (#32563) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Úgy gondoltam, hogy van egy homokszrőm, az lesz egyben a szivattyú is. És úgy akarom megcsinálni, higy mozgatható legyen a melegítő cuccn. (Mivel nem valami szép, el akarnám tenni szem elöl)

[ Szerkesztve ]

(#32565) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na ettől féltem, ezzel mi a francot csináljak? Na meg azzal,hogy némelyik "tégla" kilóg vagy 2centit...

(#32566) Met válasza BRIKLY (#32565) üzenetére


Met
Topikgazda

Mit kellene látni? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32567) BRIKLY válasza Met (#32566) üzenetére


BRIKLY
veterán

Azt,hogy az ablak felső pereme lehullott, ami 5 centi vakolat volt... Meg hogy a falon lévő 3 centi vakolat leverése után hogy tüntessem el a rést a mennyezetnél..

Merítsek ötletet az építőtől? "rés van 2 fal között? Nem baj, kitömjük ronggyal! " :DDD

Komolyan mondom ott tartok,hogy jobban jártam volna,ha lebontom az egészet,és újjá építem alaptól kezdve.. :U

[ Szerkesztve ]

(#32568) Met válasza BRIKLY (#32567) üzenetére


Met
Topikgazda

Levered mindenhol a vakolatot és vissza vakolod, ha kell akkor több rétegben.
Résre nincs ötletem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32569) kisninja válasza BRIKLY (#32567) üzenetére


kisninja
őstag

A résnél vagy raksz fel hungarocell táblákat (egész mennyezet, legalább szigetel) vagy kipótolod a gipszkartont, de meg fog repedni a széleinél mindig.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#32570) Morris válasza Met (#32568) üzenetére


Morris
veterán

+1
Erre még az olcsó csemperagasztó is jobb, mint a vakolat!

BRIKLY: Verd le a vakolatot végig, egyenesítsd ki a falat ott ahol tudod, aztán mélyalapozóval kend le. Ez megköti a port illetve kiegyenlíti a felület szívóhatását. Ha ez megvan, vakold vissza csemperagasztóval olyan vastagságban amilyenben szeretnéd.

Ha ez megszáradt vékony rétegben gletteld le, majd csiszolás és mehet a festés.

De ha kellően egyenes a felület, akkor akár gipszkartont is ragaszthatsz a falra (persze az alapozás után)

[ Szerkesztve ]

(#32571) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően az a baj gondolom, hogy betonra vakoltak és neki is arra kéne... az meg nem olyan könnyű amatőrben... :( [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32572) Morris válasza philoxenia (#32571) üzenetére


Morris
veterán

Akkor marad a gipszkarton ragasztás. :U

(#32573) BRIKLY válasza kisninja (#32569) üzenetére


BRIKLY
veterán

Sima rendes hungarocellre gondolsz? milyen vastagot? Nekem az jutott eszembe,hogy teszek fel hungarocell álmennyezetet.Nem tudom ez fürdőbe jó-e.
Viszont ettől az ablak felett a peremet valahogy meg kéne csinálni..

(#32570) Morris: középtől lefelé vékonyabb a vakolat, ott nem is igazán akar lejönni.Volt egy jó fél zsák flexi csemperagasztóm,nekiálltam azzal szintre húzni. elég is lett másfél négyzetméterre,aztán oda tettem a vízmértéket.Ja! kb 3 centi dőlés van a falban. :W Most ezzel mit kezdjek, kenjek rá 3 centi ragasztót én is? :U Egyébként csempézve lesz az egész fal amiről szó van.

(#32572) Morris: Impregnált kéne,igaz? Hát az nem épp olcsó móka..

[ Szerkesztve ]

(#32574) Morris válasza BRIKLY (#32573) üzenetére


Morris
veterán

hungarocell álmennyezet jó. Nekünk is az van (a fürdőben is)

Azt nehéz lesz szintbe hozni csempével. Én még mindig a gipszkartonnal csinálnám függőbe. Lehet, hogy itt ott több anyag kell neki, de legalább egyenes lesz.
Ide nem fontos a flexi ragasztó. Lehet sima 800ft-os is.

(#32575) BRIKLY válasza Morris (#32574) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ok,akkor fal melletti rés a mennyezetnél pipa. Marad az ablak szél,meg a szuper egyenes fal.
Gipszkartonból így is impregnált kell, hogy telibe lesz csempézve?
Igen,gondoltam hogy az is jó lenne,de most ez volt itthon, a többiért,meg csempéért holnap megyek.

[ Szerkesztve ]

(#32576) philoxenia válasza BRIKLY (#32575) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annyira nem nagy árkülönbség, mert kevés négyzetméter....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32577) BRIKLY válasza philoxenia (#32576) üzenetére


BRIKLY
veterán

Lehet,csak nekem a gipszkartonnal kapásból az a problémám,hogy utánfutót kell hozzá bérelnem,mert az ismerősömébe nem fér bele.. Akkor így marad aztán lesz amilyen lesz..elegem van már az egészből.. :W :(((

(#32578) Ton-ton válasza BRIKLY (#32575) üzenetére


Ton-ton
tag

Csempe alá mindenképp impregnált karton kell (ha egy egyébként vízmentes helyre használod akkor is).

http://qtp.hu

(#32579) BRIKLY válasza Ton-ton (#32578) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ok,akkor jól bekészülök csemperagasztóból,majd egyengetek azzal. Szerencse,hogy csak 2 négyzetméter ahol brutál könnyen lejött a vakolat. Ezen a részen meg úgyis ott lesz a mosdó, tükrös szekrény felette, wc tartály.. nem fog annyira látszódni 1-2 centi dőlés.
végén meg ha marad meg csemperagasztó az nem baj,úgy is kell jövő hónapban járólapozáshoz megint pár zsák..

(#32580) Met válasza BRIKLY (#32579) üzenetére


Met
Topikgazda

Jól csináld meg ha nem akarod hogy ez mind leszakadjon :D
Inkább több vékonyabb rétegből hozd szintbe mint egy vastagból, ha lejött a vakolat mindenhonnan akkor portalanítsd és menj át falfix-el hogy megkösd a még lejönni akaró részeket.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32581) szőröscica


szőröscica
addikt

Felrakták a 25*40-es selma marrone és avorio csempéimet állítva, úgy hogy a 40 centi hosszú listellot vízszintesen rakták...

Én nem is gondoltam volna, hogy ezt külön ki kell emelni nekik, eddig minden burkolatnál ha nem voltak biztosak, megkérdezték kétszer is, hogy hogyan legyen csinálva. Ez meg tetőtéri fürdőszoba, a parapet vonalánál megy körbe a listello és osztja kétfelé a sötét és világos csempéket. Én nem gondoltam volna, hogy képesek állítva felrakni a csempéket, az én szemem nagyon bántja így. Le fogom veretni... :(

Fotót nem csináltam, de el tudjátok képzelni szerintem. 25 centis csempék, 40 centis listellok, kész káosz a fugázás így.

(#32582) BRIKLY válasza Met (#32580) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem falfix-eztem,csak alaposan lesöpörtem, meg persze ahol már elindult a vakolat,ott az utolsó szemig lekapartam. De úgy tapadt rá a flexi ragasztó mint a takony.Ha poros maradt volna rá sem tapad úgy ahogy kell. Majd erre kap még egy réteget,aztán száradhat amíg a másik falat csempézem.

(#32583) Rick4 válasza AndrewTdi (#32560) üzenetére


Rick4
félisten

Letakarod a medencét egy fekete fóliával, mikor nem akarsz benne ülni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32584) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék attól aki már csinált ilyet. Veszünk egy lakást (panel), amiben padlószőnyeg van (nem tudom mikori, de lehet nem is túl régi csak pár éves). Viszont mivel ez koszos, és ahogy láttam vékony is, így mindenképpen cserés lenne. Padlószőnyeget szeretnénk mindenképpen, de valami normálisabbat. Először arra gondoltunk hogy felszedjük a régit, utána megy a padlószőnyeg alátét nevezetű valami (8 mm vastag, Diego-ban néztük). Erre meg ugye a szőnyeg. Az alátétet folyékony ragasztóval, az alátétre a szőnyeget pedig 2 oldalú ragasztóval tennénk. Felvetődött, hogy mivel a régi padlószőnyeg foltos, de lehet kitakarítható, meg egyébként nem szakadt, nem lenne olcsóbb és egyszerűbb ha erre raknánk az új szőnyeget?
Szerintetek?

(#32585) genndy válasza BRIKLY (#32579) üzenetére


genndy
addikt

3 centit csemperagasztóból? Nem lesz az jó...
Keress vissza, nemrég írták jobban hozzáértők (talán szabjan) hogy a csemperagasztó "vékonyágyazású"=~4-5 mm. Ha te centiket akarsz egyenlíteni, ahhoz más anyag kell. (Azt viszont már nem tudom, hogy mi, de ugyanabban a kommentben ott van.)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#32586) philoxenia válasza genndy (#32585) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mosott sóder nagyszemű homok belekeverve a ragasztóba...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32587) Morris válasza genndy (#32585) üzenetére


Morris
veterán

Nekem bevált. Én a kád alatt egyenesítettem ki a talajt. kb 5 centi vastagon húztam. Olyan lett mint a beton.
Mondjuk nem gáz ha feljön, mert csak esztétikai szerepe van, meg amúgy is kidobtam volna, így meg elhasználtam.

(#32588) philoxenia válasza Morris (#32587) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem kötött már bele zsákba.... szét se lehet verni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32589) Morris válasza philoxenia (#32588) üzenetére


Morris
veterán

Jah 2 éve én is fel szerettem volna használni egy fél zsák ceresit csemperagasztót és az is betonra kötött a zsákban. :DDD

(#32590) föccer válasza Morris (#32589) üzenetére


föccer
nagyúr

A csemperagasztó definíció szerint beton. Egyébként 40-60%-a tiszta portland cement.

üdv. föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32591) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Konyhában,ahonnan levettem a parapetet a lyukba a téglákat csemperagasztóval ragasztottam be, és kívül is kapott néhol több centit. Még ott sem lett semmi baja,pedig nem is fagyálló volt..Ezzel,(vagy EPS ragasztóval,nem emlékszem pontosan) csináltam meg a konyha ajtó feletti élt, ahol szintén több centi van.Annak sincs semmi baja.Szóval nem félek én ettől.
Ja,meg a folyosón a járólap alatt néhol van 4 centi.. jó pár talicska betonnal,meg törmelékkel megfordultam már rajta,és semmi baja.

(#32592) Morris válasza föccer (#32590) üzenetére


Morris
veterán

Így már tiszta. Mindenre jó! ;]

(#32593) sanzik


sanzik
senior tag

Ha majd ráborul véletlenül a fal csempével együtt akkor is álljatok egymás mögé itt,hogy azt pedig lehet kenni több cm vastagon....
Persze,hogy lehet. Sőt lehet 10 esetből 9-nél nem is lesz vele gond. De akkor elmondom megint:
Ezek az egyszerűbb csemperagasztók vékonyágyazású habarcsok. Ha vakolni kell akkor vegyen zsákos vakolatot vagy vannak nagyon jó állékony fal kiegyenlítő habarcsok.
Meg vannak közép és vastagágyazású csemperagasztók is,de még azok se kimondottan fal kiegyenlítésre vannak,hanem csemperagasztásra.
Mert aztán majd jön a sírás mint a purhabnál a kád alatt.... Vagy ha valaki nem ért hozzá akkor ne adjon tanácsot.
Én se okoskodok másik topikba,hogyan kell weblapot készíteni,mert lövésem sincs róla... :U

(#32594) BRIKLY válasza sanzik (#32593) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ezt most hogy érted? tán a vastag csemperagasztó feloldja a betont,hogy rám borul a fal? :U
Véleményem szerint max annyi bajom lesz hogy leesik 1-2 csempe.. Az meg majd az én bajom lesz,amiért nem vettem nem tudom hányféle anyagot.. De biztos vagyok benne,hogy nem fog az onnan leesni,esetleg véső,kalapács segítségével darabokban.

(#32595) philoxenia válasza BRIKLY (#32594) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem. Mindenestül leeshet. Azért mondtam, hogy tegyél bele mást is. Tiszta kötőanyagból nem jó építeni, mintha vastag Technokollal ragasztanál. Minden ragasztó annál hatékonyabb, minél vékonyabban használod.
Nagyon vastagon a habarcsok sem az igaziak egyébként. Igazai kókányolásnál kell bele cserépdarab, ha még vastagabb, akkor tégla.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32596) föccer válasza philoxenia (#32595) üzenetére


föccer
nagyúr

Fel kell rabicolni és nem fog leesni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32597) philoxenia válasza föccer (#32596) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ha biztosra akarnék menni, akkor befúrnék a betonba tipliznék a rabicolás mellett...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32598) BRIKLY válasza philoxenia (#32595) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mindenestül? Mármint a csempe a fugázó anyaggal,meg esetleg a rajta lévő kosszal ha nem takarítanám elég gyakran ugye? :DDD
Szúnyoghálón átszitált sóderet tudnák esetleg rakni bele.

Na túlzásba azért nem menjünk már, még mindig nem az atombunkert építem. ;]

(#32599) föccer válasza philoxenia (#32597) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, a rabichálót valahogy rögzíteni kell...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32600) neduddki válasza föccer (#32599) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ima?

udv

neduddki

p.s. bocsika:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.