Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32401) nesa válasza BRIKLY (#32400) üzenetére


nesa
veterán

Lentrol leszamolsz egy csempenyit aztan megjelolod utanna fogod a hosszu aluminium lecet es vizbe alitod/rogzited es erre lehet rakni az elo sort, nemtudom megtudod-e csinalni hogy ne legyen hullamos a vegere, plane ha osztalyon aluli csempet veszel.

A kad aljahoz csinalj beugrast,hameg nemfalaztad fel, bar en akkor is kivesnem, es a furdo fele legyen szellozese.

[ Szerkesztve ]

(#32402) BRIKLY válasza nesa (#32401) üzenetére


BRIKLY
veterán

De akkor hogy kerülöm el azt,hogy a kádnál vágni kelljen? nem szeretnék ott megint 3 centis cafatokat látni...

"fogod a hosszu aluminium lecet es vizbe alitod/rogzited" hogy mit? :B (nem kiolvasni nem tudom,hanem nem tudom hogy milyen alumínium lécről van szó...)

Nem tervezem,hogy hulladék minőségű csempét vegyek,bár tény,hogy nem márkában hanem színben válogatok.. Konyhába amit raktam 3000Ft/négyzetméter volt, de a minőségében sem csalódtam,mindenhol passzol ahogy kell.

+A kad aljahoz csinalj beugrast,hameg nemfalaztad fel, bar en akkor is kivesnem, es a furdo fele legyen szellozese."
Ne erre elképzelésem nincs, hogy mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#32403) nesa válasza BRIKLY (#32402) üzenetére


nesa
veterán

A csempezeshez nemtudok tobbet irni minthogy az elso sort alulecre rakd 100 burkolobol 101 igy csinalja, aztan ha meghuzott elveszed a lecet es atrakod masik falra....

Kad beugras lent labnak igy hogyha ki kell mosni ennyivel is kozelebb birj menni, ma szeretik ezt kihagyni de szerintem baromira fontos.

[ Szerkesztve ]

(#32404) neduddki válasza genndy (#32399) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es akkor mi van a turnyos es kongyi kazanokkal??:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32405) genndy válasza neduddki (#32404) üzenetére


genndy
addikt

Azt kifejtheted te :P
A kérdés a cirkóra és a konvektorra vonatkozott, arra válaszoltam.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#32406) neduddki válasza genndy (#32405) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tesske mondnai nagyvonalkban any fajtaj van a cirkoknak???:- )

udv

neduddki

mod: nem-e lehet-e hogy-e kintru szijja a aerot vmellik fajta?...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32407) Met válasza nesa (#32403) üzenetére


Met
Topikgazda

Én anno amikor csempéztem a kádnál aminek a pereme persze lejtett a lefolyó felé, úgy csináltam hogy húztam egy vízszintes vonalat kb. háromnegyed csempe magasságban, kiméricskéltem hogy milyen méretű csempéket kell vágni, levagdostam, feldobáltam és így tudtam korrigálni a kád ferdeségét.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32408) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Lentebbi linken láthattok képeket egy kb 20 éves beton lapostető eléggé megviselt vízszigeteléséről. Egy helyen be is ázik, ami nem is csoda. Mit tanácsoltok, hogy lehetne a legolcsóbban rendbehozni? Milyen anyagok kellenének? Magunk csinálnánk, talpraesetség van annyi, hogy meg tudjuk csinálni, de ott elakadtunk, hogy mivel is kellene dolgozni. Nem akarunk nagy pénzt beleölni, mivel eladósorba kerül a ház.

[link]

Tanácsot, tippet előre is köszönöm mindenkinek! :R

Szer: Még annyi, hogy a teljes terület mindössze pár nm...

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#32409) Met válasza csiben1 (#32408) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt a kátrányos réteget fel kellene szedni , rá kátránypapír és disznópörzsölővel ráolvasztani.
Amúgy van annak a tetőnek valamennyi lejtése?

axioma szerintem a kád kimosására gondolt :U

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32410) axioma válasza nesa (#32403) üzenetére


axioma
veterán

Van me'g aki mos kezzel is? Vagy mint anyam, a mosogepbe dobas elott mindent ami koszos lehet elore kimos? Me'g ha kicsi gyerek fureteset irtad volna, de mosas miatt en egyszer nem hajoltam me'g a kadba.

(#32411) csiben1 válasza Met (#32409) üzenetére


csiben1
tag

Igen szépen lejt lefelé!
Nem nagyon találok kátránypapírt, leginkább minden kereső a bitumenes vízszigetelőt dobja ki. Ez ugyan az? Pl itt van ez [link]

You can walk straight through hell with a smile

(#32412) Met válasza csiben1 (#32411) üzenetére


Met
Topikgazda

Erre gondoltam :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32413) csiben1 válasza Met (#32412) üzenetére


csiben1
tag

Még egy kérdés :B Felszedjük a régi kátránypapírt, letakarítjuk a betont és az új réteget csak símán rámelegítjük a tiszta betonra? Nem kell semmi ragasztó vagy bármi más közé?

You can walk straight through hell with a smile

(#32414) Met válasza csiben1 (#32413) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem nem kell mást tenni vele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32415) csiben1 válasza Met (#32414) üzenetére


csiben1
tag

Köszönöm a segítséget :R

You can walk straight through hell with a smile

(#32416) Met válasza csiben1 (#32415) üzenetére


Met
Topikgazda

Majd úgy tegyétek le hogy a falra is felérjen olyan tíz centit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32417) föccer válasza csiben1 (#32415) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy igazándiból kellene, de mindegy. Elég ha megolvasztod és úgy leragasztod. Arra figyelj, hogy mindenhol leragadjon és sehol se lyukadjon ki.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32418) nesa válasza axioma (#32410) üzenetére


nesa
veterán

Szo nem volt ruharol, a kadat kell kimosni neha, es kurvara nem mindegy milyen kenyelmessen es milyen kozel birsz menni hozza, ez kb 20 evesen mind1, 30-40korul ha szerencses vagy meg mindig mindegy de ahogy az ido halad minden cm szamit.

(#32419) Dluinet válasza DonThomasino (#32398) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a cirkos biztonságosabb, ha zárt égésterű (turbo), mert figyeli a levegő áramlását

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32420) szabjan válasza Dluinet (#32419) üzenetére


szabjan
tag

A konvektor is zárt égésterű ha parapetes.. ;) Más hátrányai mellett persze...

a vizesember

(#32421) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Skacok! Valyoghoz van valami speckos tipli? Egy hosszu nehez polcot kellene feltenni, ehez jo lenne tipp!

Vagy itt is olyan mint a csajoknal, minel hosszabb annal jobb?

Retro

(#32422) föccer válasza Retro DJ (#32421) üzenetére


föccer
nagyúr

Átmenő menetesszár, és a túloldalt egy kereszt gerenda. Ha tényleg nehéz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32423) laszak


laszak
tag

Sziasztok!

Úszókapuval (akár építésében) van valakinek tapasztalata?

(#32424) nesa válasza Retro DJ (#32421) üzenetére


nesa
veterán

Fogsz eg yjominosegu nem eltoros fajta 160-180as csavart es tipli nelkul betekered ugy hogy ne szakicsd meg, valyog meg mindig jobb ilyen szempontbol mint az ytong, ha akarod tiplizni is lehet csak nemtudom van e ertelme, meg ugy kell berakni a csavart hogy akkor is tartson ha megszakad, enyhen lefele kell furni.

[ Szerkesztve ]

(#32425) TA68


TA68
senior tag

Elérkezett az ideje a régi higiénia felső öblítésű WC tartály cseréjének. Vettem egy Dömötör Lux-ot, és úgy gondoltam, hogy érdemesebb lenne a WC csésze mögé szerelni. A felső sarokszeleptől mivel tudnám levinni a vizet a tartályig? Flexibilis cső megfelelne erre a célra? (120cm hosszú kellene)

(#32426) Nkboy válasza Retro DJ (#32421) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szerintem a tokrögzítő csavar elég neki, mondjuk egy 182-s.

Most akkor, hosszabb vagy vastagabb? Vagy mindkettő? Vagy elég a 8,5 -ös bankkártya? :DD

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#32427) Retro DJ válasza Nkboy (#32426) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Koszi mindenkinek!

Retro

(#32428) csemberlen válasza Retro DJ (#32427) üzenetére


csemberlen
őstag

Hosszú faék+csavar

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#32429) axioma válasza nesa (#32418) üzenetére


axioma
veterán

Ja, vagy ugy! Az jogos, bar rovid ideig tarto, kevesbe gondolnam hogy szamit, plane akkor az egesz kad menten hajolgat az ember, nem csak egy helyen, talan ezert nem ez ugrott be. Nekem a 41 evemmel eddig kadtisztitashoz belepo valahogy sose hianyzott, de hat nem vagyunk egyformak.

(#32430) philoxenia válasza Retro DJ (#32427) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szögletes tipli, mondjuk a csavar hosszához és átmérőjéhez viszonyított méretben, nagyobbhoz akár tetőlécdarab. Enyhén kivésve a helye és beütve, hogy szoruljon.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32431) TA68 válasza TA68 (#32425) üzenetére


TA68
senior tag

Nem fogja rosszabbul levinni a cuccot, hogy lejjebb van a tartály?

(#32432) philoxenia válasza TA68 (#32431) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alacsony beépítésre nem ajánlják...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32433) TA68 válasza philoxenia (#32432) üzenetére


TA68
senior tag

Félreérthetően fogalmaztam. Olyan 90cm magasságban lenne egy Cersanit President C 20 wc csésze fölött.

(#32434) philoxenia válasza TA68 (#32433) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra azért érdemes vigyázni, hogy egy kétméteres ember se verje bele a fejét "ülés" közben...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32435) csibor


csibor
őstag

Érdeklődnék ablak festés után. Szerintetek nagyjából menyit kérhet el a festő fa ablak újrafestéséért? Illetve redőnyről a festék leégetésért, és festésért? Vagy miben számolnak?

(#32436) TA68 válasza philoxenia (#32434) üzenetére


TA68
senior tag

Nem fogja :) A kérdés még mindig adott, mennyivel lesz rosszabb az öblítése, (ha az lesz) mint a 180 centin levő mostaninak?

(#32437) genndy válasza csibor (#32435) üzenetére


genndy
addikt

Négyzetméterben számolnak. Nekem 2800 Ft/m2 volt, csiszolással, alapozással, zománcfestékkel, anyag+munkadíj.
Redőnyt nem tudom.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#32438) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Fürdőbe 2 db mennyezeti spotlámpát terveztem (6 nm-re).Vettem is kettőt,de a villanyosok szerint,mivel nincs búrája,nem alkalmas vizes helységbe.Van olyan spotlámpa,ami kifejezetten fürdőbe való?

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#32439) szuszinho válasza szilchi (#32438) üzenetére


szuszinho
őstag

(#32440) runner 125


runner 125
nagyúr

Itt a nyár, lőttem pár képet a tavacskámról. :)
5 év munkája, gyakorlatilag minden évben alakítottam rajta ezideáig.

01, 02, 03

Kár, h nem vagyok egy nagy madártani szakértő, rengeteg féle jár inni és fürdeni, a hétvégén éppen azon gondolkodtam, h kellene csinálnom egy álcasátrat és úgy fotózni őket, mert nagyon érzékenyek, hamar elröppennek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32441) Mate válasza runner 125 (#32440) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem semmi :R

Nekünk 1 év után abba kellet hagyni, mert "valakik" lebontották a házat a telken :D

(#32442) szuszinho válasza runner 125 (#32440) üzenetére


szuszinho
őstag

Nagyon fain!

(#32443) neduddki


neduddki
nagyúr

hI!

3/4 ev utan felavatva a furdo:- )

uvd

neduddki

p.s. eddig kijartunk a sarokra kuthoz de tilen igen kelemtlen vot....

mod: mate3553; vot ma:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32444) Mate válasza neduddki (#32443) üzenetére


Mate
nagyúr

Kép hol marad? :D

(#32445) DeFranco válasza neduddki (#32443) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szóltak már, hogy legalább pünkösdkor megfürödhettél volna?

(#32446) neduddki válasza DeFranco (#32445) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszontak rigen vcot ma 99nyara miko belesett az evezo a Tiszba oszt utannaugrottam;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32447) DeFranco válasza neduddki (#32446) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De akkor meglett a tavaly karácsonyra kapott piros pulcsi ;)

(#32448) neduddki válasza DeFranco (#32447) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI

2ky-r kapott:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32449) Stafni válasza runner 125 (#32440) üzenetére


Stafni
aktív tag

Nagyon szép lett. Én is szeretnék majd, de előbb a fateraszt kellene összehozni. :)

(#32450) philoxenia válasza Stafni (#32449) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Előbb a fater? Aszt kellene összehozni? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.