Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#137701) _q válasza beers (#137694) üzenetére


_q
addikt

Köszi.

(#137702) LOTR válasza pjen (#137700) üzenetére


LOTR
addikt

ha kapcsolós lenne a sima áramra kötött fűtőbetét, akkor jó lenne tartaléknak

de igazából 100 alkalomból talán néhány eset miatt felkészíteni a rendszert, szerintem már régen túlléptünk a gazdaságosság kérdésen ezekkel, itt már bőven a kényelmi igényeké a főszerep

One Ring to rule them all

(#137703) pjen válasza LOTR (#137702) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapcsólós, de akkor is eléggé értelmetlen. A vezérelt áram eléggé véletlen szerűen van, felfűtöd normál áramról, mikor már kész, megjön a vezérelt,de nem tudod elhasználni.Ez addig volt jó, ameddig egy fizikai óra kapcsolta a vezéreltet. Főeg mert össze lehetett tolni az érintkezőket. Szinte mindíg volt vezérelt.

[ Szerkesztve ]

(#137704) LOTR válasza pjen (#137703) üzenetére


LOTR
addikt

de pont ez az, hogy a normál áramra kötött fűtőszál szinte sosem fog dolgozni, mert alapból kikapcsolt állapotban van, csak ha már érezni, hogy elfogy a melegvíz, akkor kell bekapcsolni (valószínűleg ekkor várni is kell kicsit, mire fürdeni lehet) - ezért mondtam, hogy ez már inkább átmegy kényelmi kérdésbe, de talán valóban ezzel lehetne legegyszerűbben megoldani a "mindig rendelkezésre álló és gazdaságoshoz közeli" hmv kérdést

amúgy létezik ilyen hmv tartály, amibe lehet 2 fűtőpatront is szerelni?

One Ring to rule them all

(#137705) weiss válasza LOTR (#137704) üzenetére


weiss
addikt

amúgy létezik ilyen hmv tartály, amibe lehet 2 fűtőpatront is szerelni?

Vicces, hogy Amerikában szinte az összes olyan, és tök hasznos. [link]

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#137706) YAS-dude válasza pjen (#137700) üzenetére


YAS-dude
őstag

A nappali tarifás termosztátja alacsonyabb hőfokra lenne állítva, hogy csak akkor kapcsoljon be, ha muszáj.

(#137707) pjen válasza LOTR (#137704) üzenetére


pjen
félisten

Igen, érezni,hogy elfogy a meleg víz, rátolod a normál villanyt, felfűtöd 40 fokra, lekapcsol a szabályzó és 5 perc múlva ott röhög a vezérelt

(#137708) pjen válasza weiss (#137705) üzenetére


pjen
félisten

Amerika egy más világ. Nálunk még az erkély napelem is tilos, normális helyen a közértbe is kapható. Csak kicsit kéne módosítani a szabályt. Be lehessen építeni egy autómata átkapcsolót, azzal nem lopna senki semmit.

(#137709) YAS-dude válasza pjen (#137708) üzenetére


YAS-dude
őstag

De a vezérelt tarifával pont az a cél, hogy a szolgáltató tudjon saját igényei szerint rákapcsolni terhelést a hálózatára túltermelés esetén. Ezért adja olcsóbban.

(#137710) F34R


F34R
nagyúr

Udv skacok

A kis garaly labazatarol lejott a cementes vakolas, konkretan elnyilt a regi felulettol (nem volt alapozva gondolom en. ) Lehet ra EPS-el rahuzni egy vastagabb reteget akar behalozva? megemlitenem meg hogy laposban van es vizterhelt kicsit.

(#137711) pjen válasza YAS-dude (#137709) üzenetére


pjen
félisten

Igen a szolgáltatónak az a célja és akkor miért is nem lehet bármire használni? Mondjuk rá akasztanám a mosógépet, télen egy villany radiátort. Ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy az én meleg víz igényem és a túltermelés egyszerre keletkezik.

(#137712) LOTR válasza pjen (#137707) üzenetére


LOTR
addikt

de ha folyamatosan változtatjuk a kiinduló feltételeket, akkor mindenbe bele lehetne kötni

ugye a kezdeti probléma az volt, hogy kellene, hogy fűtsön a vezérelt fűtőszál, de nem tud, mert csak órák múlva lesz áram rajta, tehát ebben az esetben felfűtjük normál áramról és újra el lehet használni a hmv-t, tehát nem lesz még 5 perc múlva vezérelt áram, de ha esetleg meg mégis lesz, akkor egyszerre dolgozik a kettő fűtőpatron és gyorsabban lesz melegvíz

nem ismerem az erre vonatkozó szerződésben foglaltakat, de az viszont jó kérdés, hogy miért nem lehet bármire használni a vezérelt áramot

#137705 weiss
akkor mondhatni lehet, hogy piaci rés nyílt európában :D

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#137713) pjen válasza LOTR (#137712) üzenetére


pjen
félisten

Én nem kötök bele semmibe. Legtöbbször este 7-8 óra körül fürdünk és ki is fürdenénk a meleg vizet. A bojler fűt normál tarifáról, este 11 ig és lemapcsol. Negyed 12 kor bekapcsol a vezérelt és elvesz részedre.Ennyi.

(#137714) Tamy válasza LOTR (#137712) üzenetére


Tamy
senior tag

Gondolom ha bármire lehetne használni, akkor mindenki rácuppanna, megnőne a fogyasztás, egyre rövidebb lenne a holtidő, akkor meg már a bojlernek sem lenne elég, hogy felfűtse, gyakorlatilag meg is lehetne szüntetni a kedvezményes tarifát, hiszen a holtidőszak is csúcsidőszakká nőne.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#137715) Borisz76


Borisz76
veterán

Picit átgondolva ezt a meleg víz témát :

Kell egy 2 patronos tartály.
Kell 2 db hőmérséklet érzékelő , szabályozó.

Vezértelt áramra kötött érzékelőt fel kell tolni 80 fokra.
Ekkor ha megjön a vezérelt áram, akkor fűt amíg bír.

Ha 4-6-8 ember zuhanyzik, fürdik és lassan elfogyna a meleg víz és nincs éppen vezérelt áram....akkor a normál áramról indul a fűtés ....mondjuk a vezérlő lehet 50-60 fokra állítani.

Tehát normál áramról csak az alacsonyabb hőmérsékletre melegít.
Ez így működhetne és igazából az ellen vég, hogy mindíg legyen meleg víz.

Mod : 3. körnek pedig be kell építeni egy napkollektort....
1000 L-s puffertalytállyal.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#137716) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok,

Ismét lenne pár kérdésem.

Fürdőszobába a pultot úgy gondoltam, hogy átíveljen a mosógép felett, kb 120-130 cm hosszú lenne

Kérdés a, hogy egy 4-5 centi vastag bútorlap elég merev ahhoz, hogy ne kelljen középre is egy fal, csak 1-1 szélére? Nyilván nem fogunk ugrálni rajta, mosdó lesz rajta, az is az egyik végén, nyilván pipere holmik a másikon

Ezt hogy szokták rögzíteni a falhoz? Épített ytong fal lesz, viszont ötletem sincs, hogy hogyan fog az rögzülni,

Más: Csempe, végül is találtam fehér csempét fekete kis mintákkal, az nagyon megtetsztett, viszont tök jól nézne ki fekete járólappal, tényleg annyira gáz vízkő/koszolódás szempontjából a fekete? Ha meg nem fekete, akkor valami sötétebb szűrkét gondolnék oda, vagy igazából milyen-el lehetne kombinálni a fehéret?

Megint más: Fürdőkád, öntöttvas lenne az igazi, de az eszméletlen drága, így marad az Akkril, és a lemez, lemez sztem nem jó, de javítsatok ki, akkrilból mi az, amit tényleg érdemes megvenni, és ha beleejtek valami tárgyat nem karcolja szét?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#137717) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Gipszkarton csavarfejek elglettelését lehet úgy csinálni, hogy 1-szeri glettelés elvigye, vagy mindenképp zsugorodik annyit, hogy 2x kell?

(#137718) macilaci78 válasza bandi0000 (#137716) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A vasatagabb pult is csak 38 mm. Kell alátámasztás, mert szemmel láthatóan meghajlik. Ha a függőleges bútorlap nem tetszik, akkor csinálj zártszelvényből egy L, vagy T alakú konzolt, a függőleges szárát pedig vésd be az ytongba. Akár a falon átmenő csavarral is rögzítheted.

Kaldewei acéllemez kádam van, szűk 4 mm vastag anyagból. Lehetőleg a tusfürdő, sampon flakonokon kívül ne ejts bele semmit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#137719) bandi0000 válasza macilaci78 (#137718) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hogy érted ezt a függőleges bútorlap dolgot?

Igen én is a valami vas alàtàmasztásra gondoltam

Xbox One: bandymnc

(#137720) Met válasza Atomgeszi (#137717) üzenetére


Met
Topikgazda

Általában 2x kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#137721) mastodon


mastodon
aktív tag

Hol tudok venni készen 60 cm széles, 25-35 cm mély üvegpolcot, tartójával? (csempézett falra). Fürdőszobába lenne, törülközőnek, papír dolgoknak, esetleg tusfürdők ilyesmik lennének rajta. Jobbára csak 20 cm mélyeket látok.

(#137722) macilaci78 válasza mastodon (#137721) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Helyi üvegessel vágatsz a kívánt méretben és formában 6 mm vastag edzett üveget. Adja a tartót is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#137723) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Szerintetek ez mukodik?
Filc egy lemez sufni/garazs tetejere a pára ellen.

Antikondenzációs páramentesítő filc
Megoldás a páralecsapódás ellen - amennyiben a külső hőmérséklet lecsökken, páralecsapódás keletkezhet, csepegéshez vezethet.
Megoldás: Antikondenzációs páramentesítő filc

[kép]

OK

(#137724) Z_A_P válasza Z_A_P (#137723) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez az: [link]

Nem az lesz hogy ugyanugy parasodik, de a filc felfogja, elazik, aztan alatta peneszedik, rohad? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#137725) pjen válasza Z_A_P (#137724) üzenetére


pjen
félisten

Egy nyitott ablakkal, ventilárorral többre mennél.

(#137726) Ton-ton válasza Atomgeszi (#137717) üzenetére


Ton-ton
tag

Mindenképp legalább kétszer kell.

http://qtp.hu

(#137727) Chris0321 válasza Z_A_P (#137723) üzenetére


Chris0321
addikt

Szoktak a trapézlemez alá rakni fóliát vagy valamit, hogy ne csöpögjön le róla a víz.

(#137728) Dorian válasza Z_A_P (#137724) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogynem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137729) Z_A_P válasza Dorian (#137728) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na fasza, akkor mégiscsak marad a faház, aztán lehet 3 évente átfesteni kurva drágán :W
Ami nekem kell 3x3.5m + 3..4m oldaltető az
Lemezből kb 0.5M
Vastag fából kb 1M
Szendvicspanel 2-3M

[ Szerkesztve ]

OK

(#137730) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Panelben a konektorokban erősen meg vannak nyomorgatva a kábelek fogóval, a legtöbbről le van koptatva a szigetelés, és csak azért nem zárlatosak, mert épp nem arra görbül a tömör réz.
Nekem ez így marha ijesztő, de sajna 3-as wagokkal van megoldva nagyon rövidre vágva, így nem tudom rendesen megcsinálni. Újrahúzni meg nagyon macera lenne; parketta szegély felszedés, vésés, gipszelés, festés, stb.
Létezik valami szigetelő trutyi, amit rá lehet kenni a kábelekre, ami ha később szerelni kell, akkor is rajtamarad, vagyis rugalmas?
A körömlakknál profibb megoldásban gondolkodom. :DDD

Kössz előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#137731) AXisBOLD válasza weiss (#137705) üzenetére


AXisBOLD
addikt

de szép lenne, ha itt is működne így...
buta amerikaiak, mindent rosszabbul csinálnak :U

Aurea mediocritas

(#137732) Dorian válasza Z_A_P (#137729) üzenetére


Dorian
félisten

A trapézlemez tető alá fóliát kell fesszíteni és azt kivezetni, úgy nem csepeg a kicsapódó nedvesség le. Én is nemsokára fogok csináltatni egy 4x3 alapterületű kerti tárolót a garázs fala mellé csatlakozva, trapézlemezből.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137733) pjen válasza Dorian (#137732) üzenetére


pjen
félisten

Legyen szerencséd, de szerintem a fólia meg fog nyúlni és egy pocsolya lesz belőle. Én biztos maradnék a szellőztetés mellett.

(#137734) Z_A_P válasza Dorian (#137732) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat ez nagyon gaz :(
En is tarozot akartam, de az osszes szerszam/kisgep tonkre megy ha szetazik.
Gondolkozzunk, para akkor csapodik ki ha nedves a levego es hideg (harmatpont alatti) feluletel erintekezik.
Ez kulteri, futes nelkul, tehat a benti homerseklet kb annyi mint a kint.
Mikor tortenhet itt kicsapodas? :F

@pjen: de hogy, ejjel nappal menne egy venti a kerti sufniban?

[ Szerkesztve ]

OK

(#137735) Dorian válasza Z_A_P (#137734) üzenetére


Dorian
félisten

A szigeteletlen fémlemez felülete biztosan hidegebb, mint a benti levegőé

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137736) pjen válasza Z_A_P (#137734) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell mindíg mennie. melóhelyen fém konténerek és lemez garázsok a raktárak. Papír és műanyag zsákokban tárolunk PVC, PE , PS granulátumot ami ugye nem szereti ha feldolgozásnál vizes. A lemez garázs eleve olyan, hogy a tetőnél körben szellőzik+szellőzőket is lehet kialakítani például ablak ráccsal, sz hálóval. Ha otthon vagy az ajtót is ki lehet nyitni

(#137737) Z_A_P válasza Z_A_P (#137734) üzenetére


Z_A_P
addikt

Oke, mondjuk telen/nyaron napkozben sut ra a nap, felmelegszik bent a levego, tobb parat tud felvenni, este elkezd lehulni, eloszor kivul, a lemez lehul, bent melegebb es parasabb a levego, emiatt kicsapodhat.

Vannak akik belulrol kifujjak habbal. Van aki xps-t rak fel (eps-t csak aki megorult). Nade a fenti logika alapjan ezek CSAK akkor ernek valamit, ha teljesen legmentesen sikerul felrakni a szigetelot, hogy a benti levego ne erjen a lemezhez sehol, mert ott parasodni kezd (a szigeteles ala).

A filc ( [link] ) lehet kb 1 mm? Az annyit szigetelne hogy a benti levego nem tud a lemezhez hozzaerni?

Pjen otlete (szelloztetes) elvileg valoban megoldhatna a problemat, annyi hogy akkor biztosan annyi lesz a benti homerseklet+para mint a kinti.
Csak ki es mikor kapcsolgatja a ventilatort?

[ Szerkesztve ]

OK

(#137738) Z_A_P válasza pjen (#137736) üzenetére


Z_A_P
addikt

Tehat furjunk par lukat a teto alatt korbe a 4 falon?

OK

(#137739) pjen válasza Z_A_P (#137738) üzenetére


pjen
félisten

Igen, sokat és ne csak felül, hanem alul is, hogy huzat legyen.

(#137740) Z_A_P válasza pjen (#137739) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem fog a lukaknal rozsdasodni?

OK

(#137741) pjen válasza Z_A_P (#137740) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, de lehet kapni horgany sprét. Én inkább ablakot vágnék vagy már olyat vennék.A cég lengyelből rendelte méretre,tesznek bele n,itharó ablakot. Az ajtó alatt is lehet 5 cm hézag.

(#137742) Z_A_P válasza pjen (#137741) üzenetére


Z_A_P
addikt

Es ez csak a teton vizesedik?
A falakon miert nem? :F

OK

(#137743) pjen válasza Z_A_P (#137742) üzenetére


pjen
félisten

Onnan lefolyik, atetőről lecsöppen, ha elég sok van.

(#137744) macilaci78 válasza Bici (#137730) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Zsugorfólia?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#137745) Z_A_P válasza pjen (#137743) üzenetére


Z_A_P
addikt

Onnan lefolyik
Ergo ott is parasodik :Y
Hat ez egy kalap sz@r akkor :(((
De most nezem, fahaz, ott is lemeztetovel aruljak. Kivancsi vagyok hogy van-e alatta fa teto is, vagy csak radobjak a fa falakra, irtam nekik.

OK

(#137746) Bici válasza macilaci78 (#137744) üzenetére


Bici
félisten

Hmmm, ez nagyon jó ötlet. :K

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#137747) pjen válasza Z_A_P (#137745) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem szellőztetsz minden párásodik, ha a faházon lemez tető van és alatt fa akkor az a párától elrohad. Nem is értem mi a gond, a lakásból is kiengeded a párát.

(#137748) Dorian


Dorian
félisten

Sztem én egyszerűen alul nem viszem le a betonig a lemezt, hanem hagyok 3cm rést, meg a fal-tető csatlakozásnál is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137749) Ton-ton válasza Bici (#137730) üzenetére


Ton-ton
tag

Zsugorcső.

http://qtp.hu

(#137750) Z_A_P válasza Dorian (#137748) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ja, es mashol legalabb leirjak normalisan, hogy a filc lenyege, hogy magaba szivja a parat, aztan kesobb kiparolog belole. DE emiatt kell szelloztetni igy is.

hanem hagyok 3cm rést, meg a fal-tető csatlakozásnál is.
Viszont igy a vilag osszes bogara be tud jonni (ok, szunyoghalo).
Meg a vizzel kell vigyazni (talajon a lejtes, fent meg csak nem csap be)

A legtobben elore kesz paneleket vesznek (en is azokat neztem), es ott erre nincs lehetoseg. Talan a talajnal meg oke, de tetonel nincs.

@pjen:
"Nem is értem mi a gond, a lakásból is kiengeded a párát."
Jogos! :R

[ Szerkesztve ]

OK

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.