Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#122451) lemmy71 válasza canniball (#122448) üzenetére


lemmy71
őstag

Felesleges pénzkidobás, az a hideg kő pikk pakk elviszi azt a kevés meleget amit a fűtőfólia adna, ráadásul a laminált hőszigetel ;)

(#122453) Veron


Veron
őstag

10 mm-es erősített pk. lemez mennyire nyúlhat túl az utolsó alátámasztáson? 10-20 cm között látok neten mindenféle számot.
Elszabták a "mesterek" a kocsibeállót és jelenleg 24 cm-t lóg túl, ami soknak tűnik. Azonban ha nagyon megkurtítom, akkor meg a hasznos fedett hosszból veszek el, így padig kilóghat alóla az autó orra.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#122454) ph_5.5 válasza #46372352 (#122452) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Általános használatra ütvefúró-csavarozó jobb választás. Sokoldalúbb, a hengeres befogású fúrószárak olcsóbbak, és jó fémre, fára, falhoz... és csavarozáshoz is.
Vagy 25 éve Ni-Cd akkus kínait kaptam ajándékba. (2 akkus hulladékot) 2 hónapot sem bírt. Vettem Skilt, 1.3 Ah-s akkuval. 2-3 évet húzta, akkor elegendőnek tűnt. Majd 6-7 éve lett Metabo, de még mindig Ni-Cd akkus. 35 Nm körüli értéket tudott, és szerettem. Csak az akku miatt meg kellett várni hogy lemerüljön... szóval felejtős technológia. Utána jöttek a Parkside Li-ion cuccai. 20V-os rendszer. KIbírtak egy komlett lakásfelújítást, meg utána egy halom otthoni melót. Úgy ovltam vele ennél jobb nem kell. Ütvefúró-csavarozó és ütvecsavarozó páros remekül kiegészíteték egymást.
Utána kezembe került egy minőségi cucc... (Makita) és akkor elhatároztam a Parksideok mennek tartalékba. Nem bántam meg. És nem Makita lett hanem DeWalt, mert a teszteken jobbat hoztak. És nem csalódtam. Kisebbek, erősebbek, gyorsabbak, pontosabbak.

(#122456) lemmy71 válasza #46372352 (#122455) üzenetére


lemmy71
őstag

Neki ha előtte meglazítottad kézzel :D

(#122457) ph_5.5 válasza #46372352 (#122455) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ez a kis sárga 205 Nm nyomatékkal dolgozik. 120 Nm re huzzak átlagban az alufelniket. Szoval igen, megbirkozik vele.

(#122460) biker válasza ph_5.5 (#122454) üzenetére


biker
nagyúr

Értem, hogy oda van írva a 205 meg utána egy N és egy m, de rohadtul meglepne, ha a 1/4" bitfej kibírná, vagy valami nagyon állat anyagból.
Az is fura, hogy max M12 miközben a hasonló vagy kicsit kisebb nyomatékú négyszögtengelyes makita M16-M20-ig tud csavarozni.
Nem viccből nem bitfejjel dolgoznk a gumisok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#122461) Caldera válasza biker (#122460) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ütve csavarozóhoz külön vannak keményre edzett crowa fejek.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#122462) biker válasza Caldera (#122461) üzenetére


biker
nagyúr

attól még a 6,35mm bit szárának van egy fizikai határa, amit elvisel.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#122463) pjen válasza ph_5.5 (#122457) üzenetére


pjen
félisten

Én a Lidlis ütve csavarozóval nem birtam maxon se levenni a kereket.

(#122464) Morris válasza pjen (#122463) üzenetére


Morris
veterán

Mert az csak papíron tud annyit.
De amúgy érdemes kézzel megfogni a krowa fejet és akkor leszedi. Valamiért lötyög a fej a csavaron.

(#122465) ph_5.5 válasza biker (#122460) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ma megyek kereket cseréltetni (téli szettre). 18"-as aluk vannak fent, ha ezt le tudom ott lazítani akkor a netes videok sem kamuk.
Az erőmérős teszteken ahol kalibrált ezsközökön mérik a nyomatékot, a DeWalt mindig hozta azt amit a gyártó ráírt.
A Pakrside esetén nem csodálkoznék ha olyan lenne mint a '90-es évek kínai piaci magnói. 8000W (p.m.p.o- jelentsen ez akármit is :D )
Ha hazaértem beszámolok a kerék leszedésről.

(#122466) ph_5.5 válasza biker (#122462) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A 205 Nm = 20 kg 1m-es száron. Egy edzett minőségi acél ezt el tudja viselni.

(#122467) Donki Hóte válasza #46372352 (#122452) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mától akciós ütvefúró a lidliben:

Otthonra bőven elég.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#122469) ph_5.5 válasza ph_5.5 (#122465) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Megvolt a kerékcsere. A szerelő Makita 1/2"-os akkus ütvecsavarozót használ (1000 Nm), mosolygott egyet amikor meglátta a DeWaltot. Tavasz óta vannak fent a kerekek, 120 Nm-el mehúzva. (és beletéve kb 10e Km a meghúzás óta)
Nos a teszt egyszerű volt. Vittem egy gagyi átalakító szárat, ami kb 300 Ft volt a Praktikerben anno. Erre rámegy a sima négyszög befogású chrova fej. 17-es a sima csavar, 19-es a kerékőr. A lényeg, kb 3 sec alatt megindult a kerékcsavar, és egy pillanat alatt ki is tekeri utána. Csak 2Ah-s akku volt nálam, de ezzel is tudja azt ami "rá van írva". Kényszerhelyzetben tehát simán leszedhető vele a kerék, még ilyen gagyi átalakítóval is. A mások által készített yt videok ez alapján valósak.

(#122470) mezis válasza ph_5.5 (#122469) üzenetére


mezis
nagyúr

Én egy vascsővel hosszabbítom meg a kéziszerszám nyelét, amikor a service 250N-al húzza meg a kerékcsavart. Teherótóra áll a kezük! :W
A Zsiguli (Lada) leírásában 7mkp (70N) volt...

mezis

(#122471) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Srácok!

Szomszédnak kéne vennem 18V Makita KOMPATILIS akksit.
Felőlem lehetne eredeti is, de az egy vagyon. Szóval kellene valami, aminek a sín/láb kiosztása azonos. Tudom, létezik parkside akksire 3D nyomtatható közdarab, de most tényleg a legolcsóbb, nem gány megoldást kérte.

Lehet kínai rendelés is, ali, BG, stb.
Egy BG-s akkus géphez kell, aminek elnézte a leírását és mégsem volt akksi a csomagban. Véginézte az összes meglévő akksiját meg én is neki az enyémeket, de kicsit más. Furcsa mód a BG-n nem láttam aftermarket cuccot; aztán lehet, rosszul kerestem.

Köszi! :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#122472) Borisz76 válasza MittuDomain_ (#122471) üzenetére


Borisz76
veterán

KOMPATIBILIS kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#122473) MittuDomain_ válasza Borisz76 (#122472) üzenetére


MittuDomain_
őstag

jólvanna, de értitek, az a lényeg :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#122474) ph_5.5 válasza mezis (#122470) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ez a 120 Nm az alukereknél bevált érték lett. Ahogy pl a 16-20 Nm a gyertyánál :)

A régi ütvecsavarozót volt egy idő amikor az autóban hagytam, hogy ha a párom defektet kap akkor azzal majd ki tudja cserélni a kereket. Amikor autót cseréltünk pár éve, akkor viszont defektjavító készlet volt csak hozzá- így érdektelenné vált az eszköz :)

(#122475) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

Halk lécsőházi villanykapcsolót keresek lépcsőházba.
Tudtok esetleg ajánlani konkrét márkát, típust?

[link] kialakításra ilyen kellene, tönkrement, és jó lenne ha nem hallatszana be a lakásba ahogy nyomkodják.

köszönöm

(#122476) ph_5.5 válasza MittuDomain_ (#122471) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Amazonról 5Ah klón akku szállítással 15e környékén áll meg. Sokan vásárolták, vannak negatív értékelések is, de sok a pozitív. (nem olvastam végig őket)
Ez legalább tuti van, ide is ér és nincs macera a postával vámmal mert uniós.

(#122477) lemmy71


lemmy71
őstag

Ezt a rakás gépet meg kéziszerszámot, miért nem viszitek át az Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás topikba ha már van ilyen :F

(#122478) canniball válasza lemmy71 (#122451) üzenetére


canniball
nagyúr

& macilaci78!

Elszomorítottatok. Tudom, hogy a laminált hőszigetel, illetve hogy a hidegburkolat (önmagában) húzza lefelé a meleget, de bíztam benne, hogy ha az említett rendszer az előírtak szerint kerül lerakásra (padlófűtéshez is használható laminált + a fűtőfólia alá helyezett szigetelés), akkor megvan a megoldás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#122479) mezis válasza canniball (#122478) üzenetére


mezis
nagyúr

Ne szomorkodj!
Tapasztalatom: Ha nem tökéletesek a nyílászárók, fal is csak Thermoton, semmi plusz hőszigetelés, akkor a beton (járólap, laminált) ugyan meleg, de a falaknál, nyílászáróknál keletkező hideg levegő lent kereng a padló fölött. Vagyis a talpadnak meleg, a bokád meg fázik.
Ha meg tökéletesek a nyílászárók, falak, födém hőszigetelt, akkor meg alig kell fűteni, még a talpadnak sem lesz meleg.
De van reménysugár: [link] ;] :N

mezis

(#122480) lemmy71 válasza canniball (#122478) üzenetére


lemmy71
őstag

"...(padlófűtéshez is használható laminált + a fűtőfólia alá helyezett szigetelés)..." persze ezek jól hangzanak a termékek reklámozásánál, de az életben sajnos nem így működik.
Én 3 éve alaposan utána jártam ennek a dolognak, 80m² padlófűtés feletti burkolatot cseréltem, első körben én is csak egy lamináltat szerettem volna letenni a meglévő burkolatra. De mindenki lebeszélt róla, így maradt a komplett felszedés és újraburkolás rengeteg munkával és költséggel. De így utólag belegondolva, jó döntés volt :K

(#122481) macilaci78 válasza canniball (#122478) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szabvány szerint minden laminált alkalmas vízbázisú padlófűtésre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122482) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok,
ha a fürdőben az eddigi zuhanytálca helyére épített zuhanytálca kerülne süllyesztett folyókával, vissza lehet javítani a szigetelést a teljes padló felszedése nélkül? A lefolyót arrébb kellene tenni, akkor biztosan sérül az addigi szigetelés.
köszi

(#122483) lemmy71 válasza zsolt008 (#122482) üzenetére


lemmy71
őstag

Miért ne lehetne, kikened azt a részt valami vízszigetelő anyaggal, vagy arra a részre nehézlemezt melegítesz.

#122481 macilaci78
Bármit tehetsz a padlófűtésre csak kérdés hogy mennyire hőszigetel stb. Az hogy a gyártó mit is ír az meg más tészta, mert ott csak az eladási profit a lényeg ;) A fórumtárs esetében pedig, utólagos "fűtőfóliára" menne a laminált. Az meg alapban is gyenge fűtőértékű és ráadásul alatta a beton nincs hőszigetelve. Amit adnak alátét szigetelést (ha adnak egyáltalán) a fűtőszál alá az egy vicc kategória, 3 - 4 mm -is szigeteléstől ne várjunk már csodát :N

[ Szerkesztve ]

(#122484) canniball válasza lemmy71 (#122480) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy mondod: "rengeteg munka és költség". És még több ideg. Nekem meg tele a púpom az építőiparral és legfőképpen a "mesterekkel" (mivel olyan a helyzet amilyen tuti ami fix már januárban lebeszéltem mindegyikkel, hogy felújítás lesz, március végén nekiálltunk és örülök ha karácsonyra meglesz, pedig menet közben több mindenről lemondtam csak hogy haladjunk...és nem is a komplett házról van szó, csak kb. harmadáról), úgyhogy ekkora fába tuti nem vágom a fejszét. Ezért is döntöttem a laminált mellett, azt le tudjuk mi is rakni a cimborámmal, nem kell hozzá szak"ember".

#122483
Nem adnak a fűtőfóliához semmiféle szigetelést, ezt a szerepet a laminált alá kapható xps hivatott betölteni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#122485) canniball válasza macilaci78 (#122481) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt nem tudtam; úgy rémlik soknál, de nem mindegyiknél láttam feltüntetve hogy alkalmas rá, ezek szerint mégis, köszi!

Ha már lamináltazunk két újabb kérdés:
1. A lerakásnál a fal mentén körbe ugye el kell hagyni rést, hogy tudjon mozogni. Viszont nálunk a konyha úgy néz ki, hogy két egymással szemben lévő falon végig szekrény van (de lehetne a példa akár egy szoba is sok szekrénnyel), ott hogy fog mozogni?
2. A bejárati ajtón és a mellette lévő világító ablakon elég hülyén nézne ki a szegély, ott mivel érdemes/lehet lezárni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#122486) canniball válasza mezis (#122479) üzenetére


canniball
nagyúr

A falak (ha a manapság már soknak nem számító 7 centivel is, de) szigeteltek, az ablakokat 3 éve cseréltettem, egyedül a födém szigetelése van össze-vissza, még azon kell igazítani. Viszont ahogy említettem nem ez lenne a fő fűtés, így nem termosztát vezérelné hanem én ha épp úgy látom jónak, ha kell fűteni ha nem. :)
A "reménysugár" érdekes, csak nem látom magam előtt hogy miként mozgok benne...illetve látom, de jobb ne látnám! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#122487) macilaci78 válasza canniball (#122485) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1. Nehezen, vagy sehogy. Nem illik egymással szemközti oldalait egyszerre lesúlyozni.
2. Úgynevezett L-profil, vagy indító/végzáró profil kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122488) RexpecT válasza canniball (#122485) üzenetére


RexpecT
addikt

Csak érdekességképp:
A diego nem ajánlja konyhapult alá a lamináltat, mert ott pontszerű terhelést kapna a felület. Egy kanapé, fotel, szék esetén nem tudom milyen más terhelést kap a laminált. :DDD

(#122489) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Volt mar kerdes es valasz is volt ra de az esetemben nem jo. Epitett zuhanykabin tervezesi fazisban vagyok. Csempe teljes mertekben ki van zarva ne is menjunk bele, az 1000% hogy nem lesz.
A Mapei-tol kaptam egy leirast LVT-vel epitett zuhanykabinhoz, de van egy sotet pont es el is erkeztunk a korabban is mar foltett kerdeshez. Ajto rogzitesehez at kell furnom a vizszigetelest. Erre korabban azt a valaszt irta itt valaki hogy csak a csempet kell atfurni.
Oke, es mi a tendo ha csempe nincs csak egy 3mm vastag LVT. Az elkepzeles nagyban stimmel amit mar en is irtam it valakinek (es jott ra hogy egy vagyonba kerulne :D):
1) fal
2) mapelastic aquadefense 1reteg naturan beagyazva hajlaterositovel majd megegy reteg (de ha jol ertem ide mar nem jon kulon hajlaterosito)
3) planiprep 4 lvt (ezzel kell az aquadefense szaradasa utan visszaallitani a sima feluleteket amikre mar lehet ragasztani az LVT-t; ez szaradas utan vizallonak irjak)
4) A ragasztas falon Eco MS 4 LVT Wall, foldon, talcaban Eco MS 4 LVT-vel tortenjen tisztasor.
5) erre jon az LVT (ebbol ha jol ertelmezem teljesen mindegy hogy click-es vagy ragasztosat valasztok igyis ugyis telibe kell ragasztani)
6) es ami kimaradt tolem de mindenkeppen javasoljak: Mapecoat 4 LVT-vel lekenni az egesz feluletet. A sarkokban Mapesil T-vel kihuzni mindent (ez ha jol ertem valami szilikon).

Amirol nem szol a fama ebben a leirasban az a zuhany ajtajanak rogzitese. Itt ugye csempe nincs es van kb 5-6mm a vizzaro retegig ami ugye nem eleg hogy megfogjon egy edzett uveg ajtot. Nekem itt konkretan at kell furnom a vizzaro reteget. Ilyenkor a kifurt lyukat feltoltom a Mapesil T-vel es ugy csavarozok rozsdamentes csavarral amit megint lekenek vagy mi lenne a megfelelo modszer?

:R

(#122490) pjen válasza Exodion (#122489) üzenetére


pjen
félisten

Nem láttam, csak ötlet, lehet hülyeség. Olyan zuhany ajtót vennék amihez van küszöb és arról nyílik. Azt a küszöböt esetleg le lehetne ragasztani.

(#122491) csababarca


csababarca
őstag

Elkezdtük beszerezni az alapanyagokat építkezéshez, repkednek az összegek.
tégla 1,5M, födém szigetelés fél milla, cserép 2 milla, vas 1 milla.
És mindegyiket nyomott áron vettük, ismerős által. Spóroltunk így is ezeken 1,2 millió forintot.
És még hol a vége :DDD
De legalább meg lesz minden, januártól minden emelkedik megint, már cserepet is úgy vettük, hogy jelezték, hogy még most van ezen az áron, utána már több lesz.

Nem tudja valaki, hogy a 50%-os támogatásos napelem, hőszivattyú támogatás (van belőle 100%-os is), az csak régi rendszer cseréjére van, vagy teljesen új házba is meg lehet igényelni?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#122492) Veron


Veron
őstag

itt meg tudod kérdezni, úgy tudom egy éve kell ott lakni, hogy jogosult legyél... meg persze a gyerek.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#122493) Exodion válasza pjen (#122490) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ah egy 180x80cm-es 6mm-es uveget ragaszto nem fog meg.

(#122494) lemmy71 válasza Exodion (#122493) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerinted :D Próbálj kerámia padlólaphoz fa - fém vagy műanyag küszöböt ragasztani, sikaflexel vagy szélvédő ragasztóval, 48 óra múlva csákánnyal sem szeded fel :N

(#122495) Exodion válasza lemmy71 (#122494) üzenetére


Exodion
aktív tag

De lvt-rol beszelunk :D .

(#122496) lemmy71 válasza Exodion (#122495) üzenetére


lemmy71
őstag

Tök mindegy, ha az lvt telibe ragasztod akkor az is megtart bármit, ugyan ez vonatkozik az oldalfalra is, lényeg hogy jó legyen az előkészítés (hálóbeágyazás dübelezéssel stb) ;)
Bár hosszútávon a kerámia burkolat jobban megéri, ilyet én max eladásra csinálnék.

(#122497) macilaci78 válasza Exodion (#122489) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fischernek van olyan új dübele, ami vízzáró. A burkolat felőli vége vastagabb, galléros, a csavarjának magvastagsága is nagyobb ezen a részen és szépen tömít.
Persze a csempe rugalmatlan, a vinylt viszont enyhén felnyomhatja.

Amúgy üvegestől kérj 1 mm vastag szilikonlapkát és vágj belőle alátétet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122498) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
Praktikerben melyik gyártmányú csempét, lapot szabad megvenni? Fürdőszobához. Most van 15% kedvezmény.

És az obiban melyik(ek)et?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#122499) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!
Gipszkartonozott padlástérben 15 év alatt keletkezett pár kicsi hiba. Át szeretném festeni fehér + kék kombóra. Meg tudnátok mondani, hogyan javítom ki és festem újra szakszerűen és milyen anyagokkal szabad itt dolgozni? Pár márkajavaslatnak is örülnék. Köszönöm!
hibák: [kép] [kép]

(#122500) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Fotó tapétát, rakott már valaki?
Tapasztalat, szakmai trükkök.
Esetleg ajánlott ,kerülendő tipusok?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.