Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) nemethsza válasza landi (#24649) üzenetére


nemethsza
tag

Halihó, engem érdekel :-)

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#24652) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Srácok, na mit sikerült vennem az előbb a boltban?

Barista tejet! :Y

[ Szerkesztve ]

(#24653) dugesz77


dugesz77
őstag

Ezeket a kávékat kóstolta már valaki Marley , Corsini ?

(#24654) mutyi válasza adriankoooo (#24648) üzenetére


mutyi
őstag

89-94?
Én CM-et 94-96 között húztam eddig Gaggia-val.

Mit tapasztaltál 89-91 fok körül? Mivel volt másabb az íze?

(#24655) Daneeka


Daneeka
senior tag

Arra figyeltem fel, hogy ismeretségemben az idősebb generációk gyakorlatilag az egységesen a következő módon kávéznak:
-vesznek egy nagyobb adag gyárilag eszpresszó őrölt kávét, segafredo-t stb. mert az "igazi olasz"
-átöntik egy kávétartónak nevezett valamibe aminek van egy szanaszét repedt teteje ami persze nem zár már évek óta, ebben ha kell hónapokig áll az őrölt kávé
-teletömik vele a mokkát, összenyomják mert látták, hogy a kávét össze kell nyomni, túl töltik a mokkát és addig égetik amíg ki nem jön minden víz belőle mert akkor jó
-tejjel, cukorral fogyasztják

Na szerintetek nekik előrelépés lehet ez a "tablettás" Nespresso vagy nem? Én azt hiszem, hogy mindenképpen de soha sem ittam még ilyet. (abból indulok ki, hogy az ilyenben végig zárt a kávé a kapszulában egészen a főzésig és talán az extrakció is jobban be van lőve a gépben mint az előbb említett minden mindegy eljárásnál)

Páran az előbb említett csoportból kérdezték tőlem, hogy vegyenek-e olyat.

(#24656) enterlaci válasza Daneeka (#24655) üzenetére


enterlaci
senior tag

Hi!

Én ittam egész sokáig (kb 1év :B ) kapszulás kávét, Nespresso-t. Azt kell mondjam, nem igazán előrelépés, sőt kimondottam egyirányú haladás egy durván drágább kávéfogyasztási utcába. A kapszulásak közül egyébként a Nespresso és az Illy a legjobb, ha mindenképpen ragaszkodnak - de ezen a fórumon szvsz kb ennyi a max ami kijön a témából. :)

Ajánlani fognak talán POD gépet, az tök jó továbblépés lehet, vagy még javaslom a Brikka és egyéb Bialetti kotyogókat. Gondolom egyértelmű, igazából kell külön kávédaráló és espresso képes kávéfőző ahhoz hogy jó kávét tudjanak készíteni.

A tej és cukor szerintem ízlés kérdése, attól még fontos a kávé minősége és készítési módja.
A ledarált kávé meg sajnos elég hamar elveszíti minden előnyét-bedöglik, oxidálódik..

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#24657) Surda- válasza Daneeka (#24655) üzenetére


Surda-
őstag

Nálam van itthon egy használtan vett nespresso, hajnali kelésekhez használom,mikor nem akarok őrléssel zajongani + erőm sincs :D
Szerintem eléggé egyforma íze van a kapszuláknak, pedig próbáltam már egy csomót.
A másik,hogy piszok drága.
Egy kapszula 100-120forintra jön ki.
Ha ketten isztok reggelente két presszót, az kb 500 forint, ami az általad említett omniás körnek egy hétre elegendő kávé ára.
Ízre se biztos,hogy tetszeni fog nekik, ugyanis nagyon távol áll a méregerős, rommá égetett kotyogós ízvilágtól.
Én lebeszélném őket róla.
Legfőképp a a költségek miatt, eszméletlen mennyiségű pénzt lehet elkölteni a kapszulákra, egy zseni volt aki ezt kitalálta.
(egyébként abban igazad van,hogy valószínűleg jobb kávé készíthető vele,mint a klasszik, régi kotyogós+ egy hete szellőző omnia párossal)

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24658) landi válasza nemethsza (#24651) üzenetére


landi
csendes tag

Vettem, várom a p.ü-t. :)

(#24659) ronin s8 válasza Surda- (#24657) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én már nem tudnék visszamenni a Nespresso-ra. :N Azóta nagyon finnyás lettem. :DD Egy Illy-t esetleg, ha nagyon nem lenne más lehetőség, még bevállalnék, de szerencsére vannak más alternatívák. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24660) bl4ze válasza dugesz77 (#24653) üzenetére


bl4ze
veterán

Corsini volt már a korzón - tessék használni a kávékeresőt !!! :DDD :Y

.:. bl4ze .:.

(#24661) dugesz77 válasza bl4ze (#24660) üzenetére


dugesz77
őstag

Kerestem,néztem de nem találtam igazán semmit. Annyit találtam, hogy a MM-be érkezett egy csomó a korzós tesztben meg nem ezeket kóstoltatok,meg már elég régi is. Ahogy néztem sima olaszos vonal. Nagyot nem lehet bukni velük. Azért köszi.

(#24662) bl4ze válasza dugesz77 (#24661) üzenetére


bl4ze
veterán

Emlékeim szerint teljesen oké kávé volt : klasszik vonal, igen.

.:. bl4ze .:.

(#24663) Surda- válasza ronin s8 (#24659) üzenetére


Surda-
őstag

Én se tudnék visszaállni.
Finnyás lesz az ember,ha megtudja mi a jó.
Múltkor kaptam valahol egy saecos automatából, nem akartam megsérteni a vendéglátót, beleittam,konkrétan a hányinger kerülgetett.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24664) Parci válasza Surda- (#24663) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég hisztis, nyafogós egy darab vagy te, hallod-e! a kávézó nem jó, mert túl kicsi, túl sznob, túl újhullámos, túl nagy, a barista túl ilyen, túl olyan. nem a legjobb az odeás kávé, de azért a hányinger abszurd, na.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24665) enterlaci válasza Parci (#24664) üzenetére


enterlaci
senior tag

:DDD +1
Bocsi Surda, én is így látom, neked vagy nem tetszik semmi, vagy azonnal kell és abból is 5! :) ...de tényleg no flame részemről, sőt bírlak! ..bár tudom, keveset írok és nem igazán ismerjük egymást.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#24666) bl4ze válasza enterlaci (#24665) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

.:. bl4ze .:.

(#24667) Surda- válasza Parci (#24664) üzenetére


Surda-
őstag

Te meg hajlamos vagy a túlzásokra :K
Hogy ezek a mostanában divatos kávézók sokszor a hely szűke miatt nem tetszenek,az igaz.
Utálom az olyan helyeket,ahol nem tudok kényelmesen ellazulva kávézni,mert szó szerint fapados a hely, vagy a mellettem ülő minden szavát hallom és/vagy minden ki-be tévedő ember hátbavág ahogy elmegy mögöttem.
Nekem az a furcsa,hogy ez csak engem idegesít :DDD
Egyébként pl a cirkuszt vagy a szentendrei úti TP-t kifejezetten szeretem.
A baristákat nem szoktam bántani,max ha nem baristák,hanem kiszolgáló személyzet.
Tény,hogy nekem fontos az is,hogy kedvesek legyenek abban az egy percben,amíg felveszik a rendelést.
Nem hiszem,hogy bármelyik elvárás túlzás lenne, nem is értem miért mondjátok ezt.

(Az "Odeás" meg nem odeás volt, valami régebbi saeco és elképzelésem sincs mitől olyan hihetetlen,hogy hányinger kávét kaptam belőle. :U )

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24668) mutyi


mutyi
őstag

Néha én is megkapom vagy furán néznek az ismerősök, hogy mennyire egy finnyás kis sznob lettem a kávézás terén,de igenis,ha az embernek kialakul egyfajta ízlésvilága, akkor a rosszat nem szívesen fogyasztja.
Ezzel én is így vagyok,ahol régen minden nap espressot ittam,mert utáltam itthon a szarvasit, azóta ott kényszerből iszok,ha épp úgy alakul,de már csak tejeskávénak hívom,mert annyira jellemtelen sz...
:)

(#24669) kaligula


kaligula
tag

Üdv!
Tud valaki jóféle barista képzésről Debrecenben?

rovidkv.reblog.hu

(#24670) Parci válasza Surda- (#24667) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert a vacak kávé és a hányinger ég és föld. egy égett, keserű, vacak kávéba beledöntöm a cukrot és megiszom, ha kell. hányingerem pedig legutóbb egy vírustól volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24671) Surda- válasza Parci (#24670) üzenetére


Surda-
őstag

Ezúton szeretnék bocsánatot kérni,hogy nekem hányingerem lett tőle! :R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24672) And06 válasza Parci (#24670) üzenetére


And06
aktív tag

mondjuk a mocsári robusztáktól nekem is hányingerközeli élményem van.

(#24673) bbuffy válasza And06 (#24672) üzenetére


bbuffy
senior tag

Egy jó többhetes bontott piros Szega, az nagyon adja, hosszúra főzve.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#24674) ronin s8


ronin s8
senior tag

Nekem ilyenkor, mikor egymást osztjátok, annyi ingerem támad, azt sem tudom, hány ingerem van... :O :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24675) Surda-


Surda-
őstag

Siminek köszönhetően már nálam is egy PID-es Baby díszeleg a konyhában.
A bojlert is átnézte,nem volt egy matyóhímzés,köszönet neki!
Paljoc Yirga és Brazol yellow bourbon van itthon, szerintetek kb mennyire állítsam a PID-et?
Ugye ez a bojlernél mér,nem a fejben, mennyit hül vajon a víz, mire a kvhoz ér?
Mondjuk egy 94 fokot kedvelő kávéhoz hány fokra állítsam a PID-et? :R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24676) adriankoooo válasza Surda- (#24675) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Persze, hogy senkinek nem tetszik a készülékbe épített PID. :C

(#24677) Parci válasza Surda- (#24675) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az is lehet, hogy a fejhez érve melegszik a víz. ki kell tapasztalni, nincsenek abszolút referenciaértékek, még két ugyanolyan setup mellett is eltérhetnek az értékek. sőt, nálam is változik a gép annak függvényében, hogy mennyire vízköves stb., volt már 93 fok is a joker, mostanában inkább 90 fok. próbálkozz, aztán kitapasztalod.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24678) radi8tor válasza Surda- (#24675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fura a perspektíva a keskenyedő felső rész miatt.
De nagyon csini ez a krémszínű kivitel. :K
Nem tudom miért álltak le vele.

⭐ Stella

(#24679) Surda- válasza Parci (#24677) üzenetére


Surda-
őstag

Hm,na akkor ezzel elleszek,köszi.
Azt szeretném kitapasztalni,hogy ha mondjuk korzón azt írják egy kv-ra,hogy x hőfokot szereti,akkor ehhez képest nekem hova kell állítanom a PID-et.
Tudod nem akarnék hányinger kávét inni :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24680) ronin s8 válasza Surda- (#24675) üzenetére


ronin s8
senior tag

Csatlakozva Parcihoz, még az is előfordulhat, hogy akár 115 fokot kell használnod valamelyik kávéhoz.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24681) soldier2 válasza Surda- (#24675) üzenetére


soldier2
őstag

Én megkérdezem tőle, ha olyan kávét veszek, amilyen még nem volt mióta pid van (mindíg olyant veszek, amíg végig iszom a kínálatát). Pontos ertéket senki sem fog tudni mondani, de annyit, hogy kb hol keresd, igen. A Sidamo 96c fokon indult nálam, a vége felé emelnem kellett 98 C-ra. A Yirga vsz hasonlóan kissé átlag felett lesz valahol. A brazilt meg valahova átlag alá tippelném, bár amikor próbáltam, még nem volt pid.

Gratula a géphez. A Babykben jól néz ki a belső pid, majd meglátjuk, hogy bírja a meleget (nálam naponta több órát megy). A bézs babyért kicsit irigyellek, sokat kerestem anno :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24682) Parci válasza Surda- (#24679) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem megúszható a kísérletezés. viszont pár kávé után szemre megmondod már az első húzás előtt, hogy kb. mi lesz jó, ez 80%-ban működik is, a többinél meg még egy-két húzás és ott vagy. a korzó sem szentírás egyébként, azt sem tudom, hogy ott ki és hogyan méri meg, hogy "93 fokon frankó a cucc" (nincs scace filter senkinél a csapatból kb.).

ráadásul az őrleményfinomság is befolyásolja, hogy mi a jó hőfok. be köll lőni otthon, bátran, nem félve, nem megúszásra játszva. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24683) Surda- válasza Parci (#24682) üzenetére


Surda-
őstag

Oké,köszi mindenkinek. :K

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24684) paljoc válasza Surda- (#24683) üzenetére


paljoc
tag

Ha egyszer visszajut hozzam a jo ideje a topictarsaknal keringo nyomasmerom, megcsinalom a PID-es Gaggiamat es felirom hogy melyik hol volt szerintem es az en gepemmel a legjobb!:-)

(#24685) Surda- válasza paljoc (#24684) üzenetére


Surda-
őstag

Helyes,helyes!
Mindent írj!
Használt víz, csésze, kv, pid-állás, napállás, páratartalom stb :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24686) adriankoooo válasza paljoc (#24684) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Uhhh, de megköszönnénk ezt a tesztet.

(#24687) Parci válasza adriankoooo (#24686) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neked is csak azt tudom mondani, hogy két azonos típusú gépnél sem igazán összevethetők az értékek. ahogy az sem, hogy ki milyen finomra darált. ahogy az sem, hogy kinek melyik arca ízlik igazán a kávénak, a 2 fokkal forróbb, durvábbra vett, rövidebb ideig engedett lefolyású? vagy épp inkább lassítom, túl finomra őrlöm és kevesebbet teszek a kosárba? egyszerűen nincs értelme megpróbálni megúszni azt, hogy magad kitaláld. és félni sem kell tőle.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24688) bl4ze válasza Surda- (#24683) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezt ki kell tapasztalni, minden gép más - másféle PID beépítés stb. stb.

Ez egy Don Cortez Decaffeinato, 96.5 fokos PID beállítással. 90-99 között jártam vele, most így a zacskó végén ez a 96-97 fok tartomány a legjobb neki.

DE: az előző kávé Molinari Decaffeinato pld. 80 (!!!) fokos PID beállításon volt bomba!

Szóval nagyon nagy kilengések lehetnek.

.:. bl4ze .:.

(#24689) salapp válasza Surda- (#24667) üzenetére


salapp
addikt

Kellene neked egy villa, benne egy 12m2-es WC, egyik irányba egy nagy panorámaablakkal a saját erdőségeidre, a másik irányba egy átadóablakkal, amin keresztül a saját bérbaristád átnyújtja a napi mesterműveit.

Ellazulás és ízélvezet a maximumon.

😃

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#24690) Surda- válasza salapp (#24689) üzenetére


Surda-
őstag

Engem senki se zavarjon a wc-n :D

(#24688) bl4ze Eljátszogatok vele, szerencsére elsőre 98fokos beállítással már egész jó lett.
Aztán lementem 96-ra, még fincsibb.
Ma fogy majd rendesen a Yirgából .

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24691) bl4ze válasza Surda- (#24690) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem P&Y kávék 90-94 fok között voltak jók, az rémlik.

.:. bl4ze .:.

(#24692) Parci válasza bl4ze (#24691) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nálam meg 85 és 93 között, a felső tartományban viszonylag ritkán

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24693) Surda- válasza Parci (#24692) üzenetére


Surda-
őstag

Te milyen gépen/piddel méred?
Mert,ha a fejben, akkor nyilván más lesz az érték.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24694) zolnagy válasza Surda- (#24693) üzenetére


zolnagy
őstag

Sztem még QM Silvano, ha nem tévedek.

(#24695) mutyi


mutyi
őstag

Szerintem totál szubjektív dolog ez a hőfok beállítás, nemcsak a gépek különbözősége miatt,de az ember ízlésvilága végett is.
Én 90 fok alá nem is merek menni,mert annyira langyos a kávé tejhabbal,hogy az nálam a kihűlt kategória.
Én eddig 90-96 között próbálkozom,de mire tesztelnék több hőfokot adott kávéból,már el is fogy. :)

(#24696) WiZARD


WiZARD
addikt

Nekem Gaggia Babyvel ujhullamosokhoz 100-104 fok körüli beállítás a nyerő...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24697) jolti válasza WiZARD (#24696) üzenetére


jolti
senior tag

Nekem kaveja válogatja, de olyan 87-94 között szokott mozogni.
Most nagyon melepodtem, mert 80-81fokon nyomom a Lollo 70/30-asát!
Ilyen alacsony hőmérsékleten még nem is nagyon készítettem kávét.
Ja ez nem neked ment volna, hanem mindenkinek, csak rosszra nyomtam rá. :-)

[ Szerkesztve ]

(#24698) bl4ze válasza jolti (#24697) üzenetére


bl4ze
veterán

Molinari Decaf 80-83 fok között nálam, Pasucci Decaf szintén ez a tartomány 82-84 fok között.

AVX Café 100% arabica decaf 90-92 fok között volt jó, a P&Y Decaf pedig ha jól rémlik szintén 90 körül....

.:. bl4ze .:.

(#24699) jolti válasza bl4ze (#24698) üzenetére


jolti
senior tag

Betyár mi?
Ilyenkor elgondolkodtató, hogy hogy p..ba lehet pid nélkül kávét főzni....

(#24700) adpeter válasza Surda- (#24693) üzenetére


adpeter
tag

Ugggyanolyan hardvered lett,mint nekem! Istenem....de jó! :DDD

100as arabicákat 95fokon szoktam kezdeni,onnan általában plusz-minusz
1-2 fokon belül mehet a játszás.

Sötétebb pörkölések,robusztás cuccok 92-93 és onnan lefelé.
Volt nekem is amivel le kellett mennem 84 fokig. De már nem annyira
iszom ilyen kávékat! :D

Ja igen! ...a sz@rbaxos kávétól amiből nagylelkűen nekem is adtál,
szó szerint nekem is hányingerem lett. A zacskón keresztül áradó dögszagtól.
Szóval van ilyen..megerősítem! :)

[ Szerkesztve ]

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.