Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) radi8tor válasza bl4ze (#24396) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudták volna kihagyni a kávéval foglalkozó műsorból a kapszulásat meg a 3 az 1-bent. :(

⭐ Stella

(#24402) adpeter


adpeter
tag

Holnap nyit Mr.ROCKETeer... :C

Aki tud menjen,hadd izzadjon a srác! :D

[link]

Bp. 1092 Bakáts tér 8/A

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#24403) Parci válasza adpeter (#24402) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó fukker, nem bírunk menni, de addig is, innen is, HAJRÁ ROCKETEER!! (és vegyél végre egy rendes gépet persze, mint mondjuk a silvano :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24404) paljoc válasza radi8tor (#24401) üzenetére


paljoc
tag

Ja, apró háttérinfo: ez nem kifejezetten kávéval foglalkozó műsor. A kérés az volt, hogy idézem "Mari néni is értse" módon fogalmazva egy kis információval szolgáljon a témáról a jó értelemben vett átlag fogyasztó számára, aki mint olyan, ihat 3in1-től kezdve a Nescafé-n át bármit. Ha jól értettem arra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy ha lehet, akkor valami jobb minőségű szemest és otthon darálva merítse ki az érdeklődő a kávézás fogalmát, ha módja van rá. Erről és nem többről szólt a műsor.

[ Szerkesztve ]

(#24405) ronin s8 válasza paljoc (#24404) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jó voltál! :R Kevesen tudnak két összefüggő mondatot elmondani kamerába...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24406) radi8tor válasza ronin s8 (#24405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Háhá. :)

⭐ Stella

(#24407) adpeter


adpeter
tag

Nyúúú ájtemsz :DDD

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#24408) bbuffy válasza hunspikey (#24384) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én így vettem a gépet, de az előző tulaj, Paljoc szakkolléga keze által jutott hozzá.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#24409) jolti válasza adpeter (#24407) üzenetére


jolti
senior tag

Nagyon pofásak! :C Tetszenek! Kár, hogy pont most vettem.
Mennyi az annyi?

(#24410) tariattila válasza adpeter (#24407) üzenetére


tariattila
veterán

oooÓóooo ....ríli kúúl!
:C

(#24411) weinmaker válasza tariattila (#24410) üzenetére


weinmaker
őstag

Ilyen szerintem neked is van :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#24412) tariattila válasza weinmaker (#24411) üzenetére


tariattila
veterán

helyes, helyes! :C
csak maradjanak egyben..... :D

(#24413) hunspikey válasza bl4ze (#24392) üzenetére


hunspikey
őstag

Persze hogy adnak - csak nem értem mibe került volna a digitális display-en átszámoltatni a táblázat szerint.

Ehelyett ők azt csinálták, hogy állíthatóvá tették a bojlerhőmérsékletet, melyet 1 C-fokon belül tart is a gép - és ehhez képest megadták a táblázatban, hogy melyik bojlervíz hőmérséklet milyen zuhanyvíz hőmérsékletet eredményez - épp hogy csak kellemes számolgatást nem kívántak...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#24414) And06 válasza hunspikey (#24413) üzenetére


And06
aktív tag

talán azért a bojlerhőmérsékletet irja ki, mert azt méri a PID.
nyilván minimális eltérés lehet a kávét érő viz hőfokában ugyanolyan bojlerbeállitás mellett, igy ha ezt irná ki, és ezt szabályoznád, az nem lenne valós. jobb ez igy.

(#24415) bl4ze


bl4ze
veterán

Ma a Moszkva Széll Kálmán tér felé araszolva a kocsival mit látok :

...nem annyira sikerült a felirat "Speciaty" :D valaki ismeri a helyet, milyen kávéval dolgoznak ?
La Marzocco Linea-t lattam + Mazzer.....

.:. bl4ze .:.

(#24416) hunspikey válasza And06 (#24414) üzenetére


hunspikey
őstag

Igen - megértettem aztán lassacskán - elsőre volt fura...

illetve nagyon gondosan kell a hűtőcsapolást elvégezni ha már órák óta megy, plusz én minden reggel kazánfelmelegedés után azért kiengedek 600 ml vizet az orrán - mielőtt kávéfőzésben gondolkodnék.

Ezért szeretnék hőmérőt, mert csak tippelem hogy mennyire hatékony az említett két módszerem - nem tudom pontosan hány fokos víz megy a pogira.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#24417) bl4ze válasza hunspikey (#24416) üzenetére


bl4ze
veterán

paljoc-tól a kávé mellé tudsz rendelni E61 fejhőmérőt is tudtommal :D

.:. bl4ze .:.

(#24418) hunspikey válasza bl4ze (#24417) üzenetére


hunspikey
őstag

oh vazz - most jött tőle csomag - no mindegy - next tájm

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#24419) Parci válasza bl4ze (#24415) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

speciaty? spéci atty? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24420) bl4ze válasza Parci (#24419) üzenetére


bl4ze
veterán

yeahhh. annyit tudtam meg, hogy az a kávé van ami Madal-ban is. az a pörkölő szállít a kapucsininak is.

.:. bl4ze .:.

(#24421) Illesvik válasza bl4ze (#24342) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Pesten kapok valahol ilyet?

Üdv

(#24422) bl4ze válasza Illesvik (#24421) üzenetére


bl4ze
veterán

Gourmet by Tobia beírod a google-ba és a forgalmazóval Farfalla Kft. egyeztess.

.:. bl4ze .:.

(#24423) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, ki milyen felsőszűrőt használ Gaggia-hoz a gyári helyett ?

Emlékszem volt itt valami Danetti-s beszerzés talán IMS.

Kinek mi jött be ? Lehet lecserélném a gyárimat , így ötleteket-tapasztalatokat szívesen veszek :)

.:. bl4ze .:.

(#24424) And06 válasza bl4ze (#24423) üzenetére


And06
aktív tag

én az expolygonos iparit használom. a gyári vizteritőbe meg kell reszelni a szélét, hogy beleférjen. Ha jól tudom Monyesz is ilyet használ évek óta az övén, neki több tapasztalata van vele. duplához szerintem jobb mint a gyári, picivel szebb lesz a lefolyás nyitott karral. LM szimplánál szvsz mind1, mivel ott úgyis először feltöltődik a perem rész vizzel, és a gyárival sem rossz a vizterités, úgyhogy nem veri szét a 3mm-re levő pogácsát.

(#24425) mutyi válasza bl4ze (#24423) üzenetére


mutyi
őstag

Nekem Fragola a PID beszerelésekor cserélte le a gyári felsőszűrőt egy ipari szűrőre,ami anyagra is más,sokkal recésebbnek érzem.
Mivel a PID-el együtt lett beszerelve,így nem tudom hogy a felsőszűrőnek mekkora jelentősége van,de a PID-et nagyon szeretem, nagyon fincsi kávékat húzok vele.

(#24426) bl4ze válasza mutyi (#24425) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, köszi az infókat :D

.:. bl4ze .:.

(#24427) jolti válasza bl4ze (#24423) üzenetére


jolti
senior tag

Én is expolys iparit használok. Jobb szerintem mint az eredeti.
Egy Ims-re beneveznék egyszer majd. Egyelőre egy Reneka szűrőn gondolkodom. Csak nem tudom, hogy megéri-e a befektetett pénzt egy Gaggiával.

(#24428) mutyi


mutyi
őstag

Az előbb húzni akartam egy kávét és most először,de a kart lerúgta a gép majdnem. Még jó hogy ott álltam és észrevettem hogy megindul a portafilter,és elkaptam, közben próbáltam kikapcsolni a gépet,de nem sikerült,majd hátul sikerült megnyomni a bekapcsoló gombot.

Szóval a múltkor pideléskor ki lett cserélve a kartömítés,ez viszont lényegesen keményebb. A réginél simán túl húztam a felénél a portafiltert,de ennél meg épp csak picit tudok húzni, valószínűleg ez okozhatta hogy ledobta. Persze minden tiszta trutyi lett.
Most viszont félek,mert húztam egy másikat és figyelve hogy biztos erősen rá legyen szorítva, mégis éreztem,hogy megint elindult,majd gyorsan kikapcsoltam,húztam rajta és újra be.
Persze a kávé olyan is lett. :(((
A vakszűrőnél szerintem jobban rászorul.
Mi lehet? Eldeformálódott az egyes szűrőm vagy ez az új kartömítésre a keménysége miatt túl sok zac felrakodhatott 2 hét alatt?

(#24429) ronin s8 válasza mutyi (#24428) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem tudom, mi van vele, de ez így biztosan nem jó! Talán mégis a vékonyabbat kellene használnod, vagy bevállalni egy drágább szilikonost...? :F

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24430) ronin s8 válasza bl4ze (#24423) üzenetére


ronin s8
senior tag

Miért, Neked mik a tapasztalataid...?
Lassan én is lecserélném a gyárit valami esztétikusabbra...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24431) ronin s8


ronin s8
senior tag

Egy gyors kérdés: gaggiával hány fokon szoktátok lefőzni Paljoc Yirgáját? Mennyi hőt igényel?

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24432) bl4ze válasza mutyi (#24428) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha expolygonos vagy danettis kartömítés azok nagyon nem jók: iszonyú kemény és nem lehet jól felhúzni a kart.

A legjobb a gyári amit a Cady-Trade ad, de az 1500-1600 Ft per darab ár az horror....

DE: most tesztelek egy új kartömítést, és úgy néz ki szuper JÓ! Ha ez beválik akkor nagyon jó áron lesz gyárival 1:1 megegyező minőség. A forgalmazóval még egyeztetek :)

ronin : Nekem is a gyári van, ezért kérdeztem :)

.:. bl4ze .:.

(#24433) vendingo válasza bl4ze (#24432) üzenetére


vendingo
veterán

Pár hónapja tettem be az expolygonos tömítést a GB-be, már nem megy fel a kar, annyira megkeményedett.
Az Izzoba is olcsó tömítés van, de azzal semmi gondom.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24434) mutyi


mutyi
őstag

Na levettem a felsőszűrőt és a kefével kicsit megdörzsölgettem a kartömítést és most hidegen pl. tök jól fel megy rá a portafilter.
Lehetséges hogy melegen keményedik fel ez a tömítés és az okozza a bajt?

(#24435) soldier2 válasza ronin s8 (#24431) üzenetére


soldier2
őstag

Egy icipicivel átlag feletti hő kellett a Sidamonak, ha ez segít. Mióta megvan a pid Yirga még nem járt nálam. Ha sikerül belőni a számodra optimális hőt, dobsz fel a végeredményről képet?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24436) norral


norral
aktív tag

Szeretném megköszönni Simi kollégának a PID-elést a Gaggia Classic-on.

Keressétek őt bátran, ha PID-elésen gondolkodtok. Nagyon segítőkész és rugalmas volt. Részletesen elmagyarázta a "műtétet", meg egy csomó hülye kérdésemre is válaszolt. Sokat dumáltunk, és úgy érzem okosabb lettem, sok jó tanácsa volt számomra, nem csak a PID-del kapcsolatban.

Mindemellett nem csak a PID-et szerelte fel, hanem teljesen át is nézte a gépemet, részletesen elmondta mi a helyzet vele.

Volt helyzet azért:
Link

Úgy tűnik a Laica vízszűrő kancsó nem barát a GC-vel, mert szűrés közben megváltoztatja (gyanúnk szerint) a kémhatását a víznek. Tesztelni nem teszteltük a dolgot, szóval ne vegyétek isteni kinyilatkoztatásnak. Szerencsére még nem volt komoly kár az alu kazánomban, Simi ki tudta pucolni ezt a trutyit belőle. A biztonság kedvéért azt hiszem azért átállok Norda vízre.

Hazaérés után főztem két kávét direkt ugyanazzal a hőfokkal, és nagy örömömre ugyanolyanra sikerültek. :) Nem voltak még tökéletesek, de elmúlt a random faktor. Holnap indul a kísérletezgetés, ma már nem merek több kávét inni, mert félek, hogy egész éjjel csak forgolódom majd alvás helyett. :)

Azt hiszem már majdnem minden megvan, hogy jó kávékat (egyelőre duplákat) főzzek.
GC+PID
Mazzer Mini E
0.1g pontos mérleg
58,35 mm-es tamper
Reneka szűrő

Ja igen, és kaptam egy ipari felső szűrőt is Simitől ajándékba. :)

[ Szerkesztve ]

(#24437) Surda-


Surda-
őstag

"Teszteltem" a Czuczor utcai TP-t is.
A parkolás mission impossible, a hely picike, de a kávé jó volt.
Sajnos ezek a kávézók nem hosszas beülésekre, dumálgatásokra vannak kitalálva, én meg nem vagyok az a papírpohárból, utcán ivós fajta..
Ahhoz nem vagyok elég modern :D
Ma az Extractionba mentem volna, ( a képeken nem tűnik picinek) , de sajnos csak 13ig voltak.
Kár... :((

Végére értem a hondurasi monterosanak.
Érdekes, kakaós ízvilág, ez nekem új volt.
Én a picit fűszeresebbet szeretem,de a családban nagy siker volt és persze nekem is ízlett.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24438) adpeter válasza Surda- (#24437) üzenetére


adpeter
tag

Huhh! Mázli! :P

Én pont ma voltam 11-től 13-ig Rakétás Robinál.
Még szerencse,hogy nem futottunk össze! :DDD

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#24439) Surda- válasza adpeter (#24438) üzenetére


Surda-
őstag

Ménem szótá?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24440) jolti válasza Surda- (#24439) üzenetére


jolti
senior tag

Örült, hogy elbujdokol előled! :D

(#24441) lagoon79 válasza Surda- (#24437) üzenetére


lagoon79
tag

azt a kartarto allvanyt honnan szervaltad?

(#24442) Surda- válasza lagoon79 (#24441) üzenetére


Surda-
őstag

Ismerősöm olyan helyen dolgozik, ahol le tudta nekem gyártatni.
Hasznos nagyon.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24443) soldier2 válasza Surda- (#24437) üzenetére


soldier2
őstag

A Váci úti Tamp and Pull már beülős. Jó hangulat, finom kávé, tágas hely.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24444) Surda- válasza soldier2 (#24443) üzenetére


Surda-
őstag

Igen,ott már voltam többször is,tényleg nagyon jó hely, egyik kedvenc.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24445) Illesvik válasza Surda- (#24442) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Szia!

Pofás az állvány. Valakinél láttam ilyet már fából :) A tiéd miből készült? Esetleg az ismerős szeretne még gyártani? Biztos mást is érdekelne.

Üdv Viktor

(#24446) ronin s8 válasza Surda- (#24437) üzenetére


ronin s8
senior tag

Grat! Profi cucc, profi lefolyás! :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24447) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Sziasztok!

Az Iberitalt használókat kérdezném. Az időkapcsolót maximumra állítva sem elég a mennyiség a GB gyári 2 adagos szűrőhöz. Ha újraindítom akkor meg a főkapcsolót kell lenyomni ugye.
Valaki megcsinálta már az időkapcsoló kiiktatását?

Üdv V.

(#24448) Surda- válasza Illesvik (#24445) üzenetére


Surda-
őstag

Jolti kollégának van fából,ha jól emlékszem.
Sajnos nem tudok velük többet csináltatni,ezt fusiban intézték melóhelyen.
Nem is lett teljesen pontos, mert rosszul mértem le a kar résznél,icipicit billeg,de ettől függetlenül nagyon hasznos cucc.
Ha igazán profira akarnánk megcsinálni,kéne egy gumi szegély felül körben, ami elnyeli kicsit a nyomást és alulra is,hogy ne csúszkáljon semmilyen felületen.

ronin s8 köszi!

Azért bevallom PID nélkül nem volt ám mindig ilyen szép, elég nehéz hűtőcsapolással jól elkapni ezeket a világos pörköléseket.
Itt már érzi az ember a szett korlátait.
Hiába van belőve az opv, elég hamar szőkülnek, vizesednek,de azt vettem észre,hogy ez profi kávézókban is így van,direkt figyeltem.
Ezeknél a világos pörköléseknél szerintem ritka a klasszikus, szép 30mp-es lefolyás.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24449) Parci válasza adpeter (#24438) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és, milyen a hely? robi érzi még a bugit az ujjaiban? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24450) bl4ze válasza norral (#24436) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezt évek óta "pofázzuk" : Laica, Brita kancsós víz nem ajánlott Gaggia gépekhez.

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.