Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) igi válasza killerjohn (#25600) üzenetére


igi
aktív tag

adpeter kolléga üzemelteti az említett boltot, próbáld meggyőzni :)

this is the beginning of a beautiful friendship

(#25602) killerjohn


killerjohn
addikt

kávé tárolós kérdés:
1) van 250gr-os vákuumos dobozom, de mit csináljak ha 500gr-os kávét veszek?
2) az őrlő teteje nem légmentesen zárt, ezért gondolom alkalmatlan nagy mennyiségű kávé tárolására, ugye?
3) hűtő? nem hűtő? :)

(#25603) Illesvik válasza killerjohn (#25602) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Meginni egyszerre. :))
Más: vakszűrő tersonet van?

(#25604) killerjohn válasza Illesvik (#25603) üzenetére


killerjohn
addikt

vakszűrő van, tersonet nincs. egyelőre azt sem tudom hogyan takarítsam.

- minden lefőzés után leveszem a kart, és kiengedek egy kis vizet
- kimosom a szűrőt
- visszateszem a kart VAKSZŰRŐ NÉLKÜL, és azon is átengedek egy kis vizet

néztem visszamosásos leírást, de ha jól értem, akkor az csak annyival több, hogy a végén a kart a vakszűrővel teszem vissza, és úgy engedem bele a vizet, ami az alsó csövön megy majd ki a tálcába.

tersonet citromsav helyett van?

(#25605) ronin s8 válasza killerjohn (#25604) üzenetére


ronin s8
senior tag

Tersonet, vakszűrő, citromsav és hidegzsíroldó kell.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25606) killerjohn válasza ronin s8 (#25605) üzenetére


killerjohn
addikt

OK főnök, és utána ? :)
vakszűrő, citromsav van otthon.
hidegzsíroldóból bármilyen jó? pl amit a tűzhelyre használok, sűrű gél?
tersonet-et rendelek majd valahonnan, de gondolom hogy ezek a havi nagytakarításokhoz kellenek...

(#25607) ronin s8 válasza killerjohn (#25606) üzenetére


ronin s8
senior tag

Este írok majd részletes használatit.

/Be kéne már tenni az összefoglalóba valamit./

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25608) Illesvik válasza killerjohn (#25604) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Itt [link] olvasgass.

(#25609) killerjohn válasza Illesvik (#25608) üzenetére


killerjohn
addikt

pontosan ezt olvastam :)

(#25610) radi8tor válasza ronin s8 (#25607) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha valaki megírja a szöveget, minden további nélkül be tudom tenni az összefoglalóba.

Összefoglaló jelenlegi szövegét itt találhatjátok, próba topikban nyugodtan lehet szerkesztgetni az újat is akár.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#25611) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

A szitálásos módszerről van videó?

(#25612) simi.esp.28 válasza adriankoooo (#25611) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Nem mai anyag.

Én egy ilyen cuccba szitálok, egy nagyobb szitával. Aztán egy ügyes mozdulattal berendezem a szűrőbe ami félre ment, és mehet a tamperelés.

[ Szerkesztve ]

(#25613) adriankoooo válasza simi.esp.28 (#25612) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Gyors vagy! :)

Brutál jó a videó, nem láttam még linkelve! :R kipróbálom ezt a módszert is.

Szerk:

Ez mi ez, hol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#25614) bl4ze válasza killerjohn (#25602) üzenetére


bl4ze
veterán

Már korábban írtam neked, hogy a legjobb az adagonkénti őrlés ún. single dosing
itt a te K6-od nagytestvére egy K10 single dosing darálása [link]

A kávét tarthatod a dobozban ha van olyan Illy-s akármi 250 grammos doboz, de az egyirányú szelepes zacskó is jó, levegőt kinyomkodva szépen belőle

[link]

.:. bl4ze .:.

(#25615) adriankoooo válasza simi.esp.28 (#25612) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Teszteltem is, gyártottam tölcsért KFC-s salitálból és szósztartóból. :D Nyitott karral teszteltem és ugyanazt tapasztaltam mint a videóban: míg korábban nem egyszerre szakadt át, most igen. Szép lefolyás lett a végére.

Esetleg lehetne kombinálni egy porcukorszóróval?

(#25616) dugesz77 válasza bl4ze (#25614) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát az ilyen videókat elnézve nekem például tökéletes választás volt a kis Graef 702. Nem megkövezni érte de : tökölne vele a franc ennyit . Babtartályban van kb. 10 dkg kávé. Egy rövid nyomás a gyári műanyag tartóba(jó lesz növények alá) így megszabadulva a pangó őrleménytől a többi éles egyenesen a karba joghurtos tölcsérrel. Nem grammozok, tele kosár ha több sikerül lehúzom késsel. Tamperelés. Igaz én szeretem egyszerűsíteni a dolgaimat.

(#25617) Surda- válasza dugesz77 (#25616) üzenetére


Surda-
őstag

Én ugyan minden alkalommal megmérem mennyi kávét darálok,de a dózeres megoldások nekem sem tetszenek.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#25618) bl4ze válasza dugesz77 (#25616) üzenetére


bl4ze
veterán

Mindenkinek más jön be.
Nekem is volt dózeres őrlőm, pont Compak K6, még luigi szerezte nekem.
Eladtam, azóta Vario 4 éve, és hibátlan, imádom :)

.:. bl4ze .:.

(#25619) killerjohn válasza bl4ze (#25614) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi!

én amitől agyvérzést kapok, az a daráló tartókarja. amikor belemegy a szükséges kv mennyiség a szűrőbe, akkor már olyan "kúpban" áll a szűrőben a kv, hogy nem lehet kihúzni a szűrő tartókarja miatt, mert fülöl leborítja a beépített tamperelő a "kúpot", és minden áll a kávéban... ráadásul ma megjött a tamper, de nem voltam itthon, ezért holnap mehetek a postára. szóval most kicsit akadályozva érzem magam, mert még 15 kg-ig mérő mérlegem sincs, rendes kv-m se, se csésze, se tamper, és a darálót is rühellem... Lehet hogy csak a rossz idő miatt vagyok morgós, de mára ennyiben hagyom a kávézást :)

A videóról: az bevált szokás, hogy csak a szűrőt teszik a daráló alá, nem az egész kart, benne a szűrővel?

[ Szerkesztve ]

(#25620) landi válasza bl4ze (#25618) üzenetére


landi
csendes tag

Neked még a "ráncfelvarrás" előtti szériából van, ugye?

(#25621) Peti...(16v) válasza killerjohn (#25619) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Az élet nagy problémái :DD

Nem volt még Compakom, de itt is megoldás lehet, hogy nem csattogtatod ki az összes ledarált kávét a dózerből, hanem kb. fele mennyiségnél kihúzod a kart, picit elegyengeted az őrleményt a szűrőben, majd vissza a dózer alá és mehet bele a többi. Az egyengetés amúgy sem árt és így nem keletkezik akkora kúp és nem fogja lehúzni a tamper a csúcsát.
A szűrőbe darálást én feleslegesnek tartom, de más meg erre esküszik. Szerintem egy felesleges plusz lépcső. A dózeres Mazzerral én rengetegszer eljátszottam ezt az elején, mindig mértem a kávé tömegét őrlés előtt és után is, de mivel 1-2 tizedgrammnyi eltérések voltak csak mindig (kizárólag szigszalagtuninggal és ecseteléssel), így nem láttam értelmét, és inkább közvetlen a karba adagoltam.

Hamar belejössz majd, kialakul a rutin és gyerekjáték lesz, hidd el! ;)

Ja, és a "kalácsember" (Blaze avatarjára mondta a kisfiam :D ) által linkelt videón csak szerintem viszi túlzásba a srác az ecsetelést?

[ Szerkesztve ]

(#25622) killerjohn válasza Peti...(16v) (#25621) üzenetére


killerjohn
addikt

nekem nincs is olyan, ahol a srác ecsetel. az én doserembe felülről esik az őrölt kv, ezért ha akarnám se tudnám realtime sepregetni...

(#25623) Peti...(16v) válasza killerjohn (#25622) üzenetére


Peti...(16v)
tag

A srác levette a fedelet. De nem biztatlak átalakításra így rögtön az elején, mert nem tudom mennyire macerás. Majd elmondják akiknek ilyen darálójuk van, hogy érdemes -e egyáltalán, és ha igen akkor hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

(#25624) ronin s8 válasza Peti...(16v) (#25623) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Compak tökéletesen seper, nincs szükség tuningra, ez nem Mazzer! ;]
Miután méretéből adódóan nem a legkisebb garattal rendelkezik, marad benne 3-4 g pangó őrlemény, de majdnem ennyi bármelyikben marad, az otthoni "első kávék" nemolyanjóságát okozva ezzel. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25625) killerjohn válasza Peti...(16v) (#25623) üzenetére


killerjohn
addikt

majd lefotózom az enyémet...

(#25626) Peti...(16v) válasza ronin s8 (#25624) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Elhiszem, biztos szuper is, de nem tök mindegy, ha a garatban benne hagysz 3-4 grammot? :Y

(#25627) bl4ze válasza landi (#25620) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, régi még a nagyon első szériából

.:. bl4ze .:.

(#25628) killerjohn válasza bl4ze (#25627) üzenetére


killerjohn
addikt

wow ez nagyon menő :Y

(#25629) ronin s8 válasza Peti...(16v) (#25626) üzenetére


ronin s8
senior tag

De! :DDD
Igazság szerint ki lehet szedni belőle a következő trükkel: miután üresre járattad, tisztára sepred a garatot egy ecsettel (nem a dózert), majd újra elindítod pár mp-re. Így hajlandó kiköpni a maradékot is. Megismétled ezt még egyszer. :)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25630) Peti...(16v) válasza bl4ze (#25627) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ha valaki ilyet keresne, Badhun kolléga árul egyet 70-ért. Megbízható a srác, ajánlom! (a darálót nem láttam)
itt van

(#25631) Peti...(16v) válasza ronin s8 (#25629) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Én is így szoktam a Mazzernél. Sőt! A tetején is bele kell kotorni az ecsettel, mert felülnek a babok a felső késtartó kitüremkedéseire. Majd járás közben tenyérrel, kis pofozásokkal pumpálok egy kis levegőt, így teljesen üres lesz a gyomra :K
Bonyolultnak hangzik, de egyáltalán nem az, és kb. 5 mp az egész. Nekem ennyi még épp belefér.

(#25632) bl4ze válasza Peti...(16v) (#25630) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, csak ez már egy újabb széria, nem az első - a kijelző, gombok is más mint nálam.
Ebből volt már amire panaszkodtak, elmászik az állító "pöcök" stb... Lehet kissé rizikós nem tudom badhun mennyire járatta meg, tesztelte..... stb....

.:. bl4ze .:.

(#25633) adriankoooo válasza bl4ze (#25632) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Huhh, pedig már nagyon ráizgultam itt közben én is, de akkor visszafogom magam. :)

(#25634) Peti...(16v) válasza bl4ze (#25632) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Sokszor volt már róla szó, hogy az új széria problémás, de meg mertem volna rá esküdni, hogy ez még a régi. Nekem olyan egyformák, hogy most se nagyon látom az általad beszúrt képhez képest a különbséget...
adriankoooo: tehetsz egy próbát, simán visszaveszi a srác, ha problémád lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#25635) adriankoooo válasza Peti...(16v) (#25634) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Tudom, már vásároltam tőle nagyon jó cuccokat. :) Egyelőre maradok a szitálásnál, az olcsóbb. :P

[ Szerkesztve ]

(#25636) soldier2 válasza bl4ze (#25627) üzenetére


soldier2
őstag

Annyira, de annyira rohadtk..va jól néz ki a Vario, mindig elfog a birtoklási vágy, amikor meglátom: kompakt, csendes, könnyen állítható, ráadásul pangó örleményben is nagyon jó. Ha nem lenne ez az elállítódás nyűgje, már rég vettem volna.

Peti...(16v): ezt a tenyérrel pumpálós dolgot én is szoktam, egybekötve egy jó erős csapással a daráló tetejére (babtartó levesz). Így az imatnál 1g alatt a pangó örlemény, de volt, hogy a visításra nem ébredt fel a család, a pofozásra viszont igen :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25637) killerjohn válasza Peti...(16v) (#25630) üzenetére


killerjohn
addikt

Hogy ez mennyivel sokkal szimpatikusabb mint a batár állat K6!
Egyszerűen nem jutok vele dűlőre... :(
Ma meg azt vettem észre, hogy - rendes tamper hiányában - a beépített tampert amikor lenyomom, nem megy vissza. Alatta a szűrő. benne a tamper, úgy kell minden irányból b@szogatnom, hogy felemelkedjen.

(#25638) And06 válasza ronin s8 (#25629) üzenetére


And06
aktív tag

a mazzeren is igy csinálom, annyi különbség, hogy söpör-ráindit- söpör a folyamat csak. igazából egy müanyag kanalat megfaragram úgy, hogy pont jó legyen kikotorni a garatot, és azzal csinálom.

(#25639) bl4ze válasza soldier2 (#25636) üzenetére


bl4ze
veterán

Ki kell próbálni, beszélni badhun-nal.
Ez lehet azért még régi szériás, a gombok kicsit másak de nem a teljesen új verzió, design.

Kérdezz rá mennyit használta, lehet teljesen oké és nem problémás. Ár is jó.

.:. bl4ze .:.

(#25640) killerjohn


killerjohn
addikt

Ilyen a K6 belseje. Az a lelógó izébizbasz lehetetlenné teszi, hogy benyúljak kiseperni a maradék kávét...
Amit tökre nem értek, az a "vigyázz, áram" jelzés, meg hogy nem lehet visszaönteni a felesleges kávét? :o

(#25641) ronin s8 válasza killerjohn (#25640) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azt az izét ki kéne belőle szerelni, csak útban van... :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25642) killerjohn válasza ronin s8 (#25641) üzenetére


killerjohn
addikt

Attól félek, hogy azzal (enyhén szólva) "nehezen eladható" állapotba kerülne a gép :)
A Gaggiával nagyon hamar nagyon jóban lettünk, de ez a daráló... hangos, de legalább nagy, és kényelmetlen használni... Ma reggel kiszedtem a karból a szűrőt, hogy abba seprek, de akkor meg ugye - mint ahogy írtam feljebb is - a beépített tamper b@szta fel az agyamat...

(#25643) soldier2 válasza killerjohn (#25640) üzenetére


soldier2
őstag

Csak figyelmeztet, hogy vigyázz, ez egy elektromos daráló :). Itt mindenki a pangó örlemény miatt sír, ne akard visszaönteni a felesleges kávét. Annak sajnos kukában a helye, vagy összegyűjtöd, és kedvenc vendégeidnek lefőzöd kotyogóval :) (ez csak vicc, bár a feleségem már játszotta el).

A kompaqal szívni fogsz egy ideig, de ha kiismered, már sima ügy lesz. Vario itt többeknek volt, és csak a Blaze-nek jött be. Lehet egyszer teszek vele egy próbát, de most szünetel a kávés beruházás.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25644) killerjohn


killerjohn
addikt

Elfogyott a kávém, de úgy hogy egy szem sincs, ezért ma valami boltban (értsd: Pólus Center bármelyik boltja) kell vennem szemes kávét, mert rendelésre nincs N napom... Valami tipp? Vagy vegyek megint Davidoffot ? ;]

(#25645) ronin s8 válasza killerjohn (#25642) üzenetére


ronin s8
senior tag

Emiatt az adagoló miatt nehézkes, különben az egyik legkönnyebben használható gép. Az, hogy hangos, relatív. A többi is. És nagy. :D Hát ez ilyen, aki egy ideig kisebbet használ, előbb-utóbb vágyni kezd egy nagyobbra.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25646) bl4ze válasza killerjohn (#25644) üzenetére


bl4ze
veterán

Váci út Molinari , van fél kilós szemes kávé is : Espresso - elég bolondbiztos, de még negyed kilós fém dobozos kávé is van, a barna Cinque Stelle - az is jó kávé !!!

[link]

A bolti kávékat nem annyira ajánlanám.

A K6-ból azt pedig gyorsan csavarozd ki, semmi értelme - elrakod és ha eladod akkor vissza lehet csavarozni.
Nekem is kb. az első dolgom volt.

.:. bl4ze .:.

(#25647) killerjohn válasza bl4ze (#25646) üzenetére


killerjohn
addikt

őőő ezt a boltot látom az ablakból... a Forgách - Lomb sarkán dolgozom :)

(#25648) bl4ze válasza killerjohn (#25647) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkor tessék lemenni, kérj egy ristrettot és vegyél szemes kávét
Nagyon jó klasszik cuccok, 250-500-1000 grammos kiszerelésben.

A koffeinmentes kávéjuk is nagyon jó, ha esti kávézásban is gondolkodnál :)

.:. bl4ze .:.

(#25649) killerjohn válasza bl4ze (#25648) üzenetére


killerjohn
addikt

Így tettem :DDD Benyomtam kollegával egy ristrettot, nagyon finom volt (bocs, de nekem nem megy ez a "testes volt enyhe szőlő beütéssel" típusú elemzés), és vettem egy 500 grammos Molinari Espresso szemes kávét :) A barista srác nagyon jófej volt, mutatta a tamperolást, kaptam tippeket, beszélgettünk egy kicsit.

(#25650) ronin s8 válasza killerjohn (#25649) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nah. Itt volt az ideje, hogy megtedd a nulladik lépést. :P :P
És legalább közel van a munkahelyi alternatívája. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.