Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Illesvik válasza Silent77 (#25446) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Üdv!
Ebből a vadi új 43.000, én nemrég 25.000-ért vettem egy 13 hónaposat.

(#25452) killerjohn válasza fragola.6035 (#25449) üzenetére


killerjohn
addikt

wow, nagyon köszönöm! felár?

Parci: egészen biztos vagyok benne hogy a limit én leszek, no meg a Hario :)

[ Szerkesztve ]

(#25453) Silent77 válasza Illesvik (#25451) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, akkor sok az ár. Ezen gari sincs. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#25454) fragola.6035 válasza killerjohn (#25452) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nincs felár, belefér.

https://caffe35.webnode.hu/

(#25455) killerjohn válasza fragola.6035 (#25454) üzenetére


killerjohn
addikt

:R

(#25456) Peti...(16v) válasza enterlaci (#25367) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ez egy ipari gép, annak minden előnyével és hátrányával. A 80-as évek közepén készült ez a széria, a formaterv is ennek megfelelő, és a full műanyag külső borítás is ezt a korszakot tükrözi. Szerintem egyike a legrondább kávégépeknek :Y de talán emiatt még szerethetőbb :)

A belseje: HX (hőcserélős) rendszerű, kb. 3,4 literes rézbojler van benne, szintérzékelővel és automatikus utántöltéssel. A fej termoszifonos fűtésű, de nem a megszokott E61-es, viszont a vízterítése azonos kialakítású. Ebben a példányban ugyanolyan ULKA rezgőszivattyú van, mint a kisgépekben, de létezik rotoszivattyús változatban is. Vízhálózatra köthető, saját beépített vízlágyítója van, de most a szokásos kis vízlágyító patronon szívja a vizet egy vázából :DDD
Lali.hu jóvoltából került bele fejhőmérő is. Kb. 45 perc melegedés után beáll 98 fokra, most 1 barra van állítva nyomáskapcsoló, ami kicsit lassan reagál, majd kicserélem benne a membránt.

Sajnos kevés időm volt vele játszani, de az már most biztos, hogy gyönyörű lefolyásokat tud produkálni, és tankönyvi a zaccpogi állapota (ilyet Gaggiával soha nem láttam), tehát a vízterítéssel nem lesz gond :K A hőmérséklettel annál több...

(#25457) Peti...(16v) válasza Silent77 (#25453) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Silent77: ne csüggedj, amint meglesz a darálód, pikk-pakk összejön a jó eszpresszó! Addig meg ne is reménykedj. Szar (=nem friss, döglött bolti) kávéból a legkomolyabb hardverrel sem lehet jót készíteni, még több év gyakorlattal sem, pláne nem propelleres darálóval.
Kis gyakorlás után csukott szemmel is menni fog (persze ha minden szabályt betartasz) és nem is fogod érteni, hogy mi nem ment az elején. Kitartás! ;)

Killerjohn: gratula a csúcs Gaggiahoz! Neked is sok sikert kívánok. A fragola(lali.hu) tamper 20%-kal növeli az esélyedet a tökéletes eszpresszó elérésére :K

(#25458) hunspikey


hunspikey
őstag

Ugh - köszi mindenkinek a választ! :R

Már csak egy kérdésem van: van otthoni méretű - értsd giotto méret - félautomata, dual bojleres, rotációs pumpás, PID-es, előáztatásra képes gép 3000 euró alatt? Vagy ez az ami még leányálom egyenlőre?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#25459) ronin s8 válasza hunspikey (#25458) üzenetére


ronin s8
senior tag

Utána kéne nézni. Ezeket variálják (szándékosan nem fejlesztést írok, mert berakni, kivenni egy 40 éves technikai apróságot, az nem fejlesztés), lehet, hogy már egy R58-as is tudja az előáztatást, vagy ha nem, megnézni a többi konkurrens gyártó dual bojleres gépét...☕️

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25460) lagoon79 válasza ronin s8 (#25459) üzenetére


lagoon79
tag

sztem az ECM, a QM és az Alex Duetto is tudja az előáztatást. mindegyik e-61-es, rotos db gép. árakat nem tudok, olvass utána.

egyébként ahogy már sokszor leírtam régebben, a Catler 9010 baromi jó választás otthonra, minőségben hozza az r-58 szintjén, használhatóságban simán leveri és árban a fele. vszeg tartósságban nem, de azt még ki tudja. persze ez rezgős, de sztem ha jól van kialakítva a gép, akkor nem zavaró.

(#25461) killerjohn


killerjohn
addikt

jó reggelt!
Eljött hát a nap, este kávé ffffffőzééés :)
Nos, agyaltam a daráló dolgon, és az a kérdésem, hogy mit ajánlotok? Mondjuk 40, max 70 környékén milyen opcióim vannak? Új? Használt fórumról? Felfújom a pofám és ha mondtok valami jót akkor még ma szerzek egyet :) Költségvetési rémálom ez az eszpresszózás :)

(#25462) ronin s8 válasza killerjohn (#25461) üzenetére


ronin s8
senior tag

40-70 közé szinte bármelyik használt ipari őrlő befér, akár egy Mazzer is, ami a darálók Rolexe... ;)
Én mindenképpen iparit vennék, mert az már az út vége. Mazzer SJ, Compak K6, esetleg régi Macap, Faema...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25463) bl4ze válasza ronin s8 (#25462) üzenetére


bl4ze
veterán

azért Mazzert 70-ért lecsapni sem olyan egyszerű, nem mindig van....

.:. bl4ze .:.

(#25464) killerjohn válasza ronin s8 (#25462) üzenetére


killerjohn
addikt

esetleg ha látsz valamit aprón, akkor hozzám vágnád a linket? :U
nekem egészen kínai hogy melyik mit tud. Pl sokszor láttam itt hogy késes = NO WAY, mégis láttam drágát, késsel...

erről van szó?
Ha jól látom, ez is késes? :F

[ Szerkesztve ]

(#25465) lagoon79 válasza killerjohn (#25464) üzenetére


lagoon79
tag

először is, őket felejtsd el, nehogy vegyél tőlük bármit.

a mazzer sj síktárcsás daráló. a késesre mi itt a pár ezerért kapható acélkéses darálókat érjük, amiben két penge forog.

(#25466) killerjohn válasza lagoon79 (#25465) üzenetére


killerjohn
addikt

para cég?

(#25467) lagoon79 válasza killerjohn (#25466) üzenetére


lagoon79
tag

igen, elég sok a rossz tapasztalat a tőlük vásárolt darálókkal kapcsolatban.

(#25468) killerjohn


killerjohn
addikt

aha, rendben, tiltólistára tettem :) máshol viszont nem látok ilyen Mazzer (Super) Jolly darálót.

[ Szerkesztve ]

(#25469) bl4ze válasza killerjohn (#25468) üzenetére


bl4ze
veterán

ezekre is rá lehet menni K6

[link]

[link]

.:. bl4ze .:.

(#25471) soldier2 válasza lagoon79 (#25467) üzenetére


soldier2
őstag

Meg otthonra dozeres gép nem ideális, és gondolom nem szeretné átalakítással kezdeni.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25472) Szyszko válasza killerjohn (#25461) üzenetére


Szyszko
tag

Én 3 hete vettem, egy Graef CM800 as darálót, 37 ezer forintért, újonnan, nagyon szeretem (biztos van profibb) ráadásul szerintem nagyon jól is néz ki (nekem fontos a kinézet is!!) szerintem ár/érték arányban jelenleg jó választás.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#25473) lagoon79 válasza soldier2 (#25471) üzenetére


lagoon79
tag

lehet, h nem kényelmes, de hasznos lehet. darálója válogatja, bizony van ahol szükséges, különben az őrlemény nem áll másból csak rögökből. nem véletlenül szerelik a gyártók a darálóikat adagolóval. ott nem kell törődni, h rögösít vagy sem.

(#25474) soldier2 válasza Kalandor (#25470) üzenetére


soldier2
őstag

Kisméretben Imat (Nemox)Lux. Az iberital belseje van benne, de sokkal kisebb. Kis pofozással, sepregetéssel 1g körüli pangó örlemény. Viszonylag olcsó fokozatmentesíteni ha van rá igény.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25475) ronin s8 válasza bl4ze (#25469) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én ezek közül választanék. Jobb az adagolójuk, mint egy Mazzeré, és olcsóbbak. Nekem is ilyesmi van.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25476) killerjohn válasza soldier2 (#25471) üzenetére


killerjohn
addikt

dozeres?

Ez a Compak K6 jó cucc? Még ma el kellene intéznem, nap közben hogy estére legyen daráló ;]

ronin s8: mindkettőt ugyanaz az ember árulja, szerintem csak 2 hirdetést tett fel ugyanarról a darálóról. Szóval szerinted jó cucc, vegyem meg? Mik lehetnek a buktatók?

szerk: nem, nem ugyanaz mindkettő. az egyiknél azt írja hogy valami centi van rajta, meg nincs automatika (mi nincs???), meg törött a teteje. A másiknál nem írja ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#25477) bl4ze válasza ronin s8 (#25475) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is volt Compak K6, jó őrlő és tényleg full tisztára seper. Gyors is.

Én a felső budapestire lecsapnék, lehet még egy kis alku is belefér :)

.:. bl4ze .:.

(#25478) ronin s8 válasza killerjohn (#25476) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem otthonra a legjobb választás (ha van helyed, és ne ijedj meg a méreteitől!). Szimpi a hirdetés, bár nem ismerem az illetőt.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25479) killerjohn válasza bl4ze (#25477) üzenetére


killerjohn
addikt

erre? [link]

tudtok mondani 2-3 dolgot, amit meg tudok kérdezni az eladótól telefonban? csak hogy kizárjuk az ilyen gixereket, hogy nincs benne automatika :DDD

szerk: ez valami iszonyat nagy cucc :( hova a fenébe fogom tenni? :(((

ha jól értem akkor a GRAEF CM 800 a kanyarban sincs ehhez képest ?

[ Szerkesztve ]

(#25480) soldier2 válasza killerjohn (#25476) üzenetére


soldier2
őstag

A daráló elejére szerelt adagolót hívják így. Ahogy Lagoon is írta jót tesz a rögösítés ellen, doseressel dosert sepersz, másikkal a rögök miatt WDT-zel, vagy szitálsz. Megannyi lehetőség :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25481) killerjohn válasza soldier2 (#25480) üzenetére


killerjohn
addikt

nem teljesen értem hogy ez mit is csinál (persze azon kívül hogy darál) [link]

az espresso logótól balra az a kis tartókar a kávé karnak (benne a szűrő) van kialakítva, és így közvetlenül abba fogok darálni?

fölötte az a kerek "tamperolónak tűnő valami" micsoda ?

ÁLLJ: [link] ugye ez nem ekkora, csak hallucinálok?
nem teljesen értem hogy napi 80g kávé őrléséhez miért kell egy 5 literes ballon a tetejére :DDD

lol mekkora poén, találtam róla youtube videót, és az őrleményt tényleg egy kis karral "söpri" bele a szűrőbe :)

[ Szerkesztve ]

(#25482) ronin s8 válasza killerjohn (#25479) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nagyjából mindent leírt: tartalék gyári kés, keveset használt...
Az ott az elején a beépített olasz tamper. ;]

Se egy Iberital, se egy Graef a kanyarban nincs e mellett.😆

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25483) killerjohn válasza ronin s8 (#25482) üzenetére


killerjohn
addikt

Köszönöm, akkor hívom az eladót :)

És megkérdem tőled is: ez tényleg akkor mint a videón? Kicsit úgy érzem, hogy pofátlanság egy ekkora gép ahhoz, hogy ledaráljak két maréknyi KV-t.

Jah, kérdés: a teteje ennek "légzáró", azaz beleönthetem a megvásárolt szemes kv-t MINDET (általában 250-500gr ugyebár), és benne hagyhatom, vagy azzal is szívni kell hogy saját edényben tárolom, és a darálóba csak annyit teszek amennyi kell (azaz 20 grammot...)

[ Szerkesztve ]

(#25484) bl4ze válasza killerjohn (#25481) üzenetére


bl4ze
veterán

itt látod mekkora :

https://www.youtube.com/watch?v=QoCsdsEqoN4

https://www.youtube.com/watch?v=Ch0xpQ0D6rc

.:. bl4ze .:.

(#25485) soldier2 válasza killerjohn (#25481) üzenetére


soldier2
őstag

Ha anno lett volna türelmem kiváni egy ilyent, most lehet nem azon agyalnék, mire cseréljek :) Igen ezek rohadt nagy darabok, ezért ipari darálók, és ezért akkora a babtartály, mert kávéházi használatra van. Ne töltsd tele, mindíg csak annyit, amennyit épp elhasználsz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25486) killerjohn válasza soldier2 (#25485) üzenetére


killerjohn
addikt

francba, pedig eléggé megörültem, hogy ha már ekkora, akkor legalább a kávét tárolja...

(#25487) Surda- válasza killerjohn (#25486) üzenetére


Surda-
őstag

Lassan időszerű lesz egy lakáscsere is,ha mindent megvettél :D
Nálam pl ez az ipari ellen szól,egyszerűen nem fér el.

#25488) killerjohn Frissen pörkölt kávéd van-e? :D
Csak úgy mókából szánj rá kis pénzt, hogy össze tudd hasonlítani a szipiszupi Davidoffal :D

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#25488) killerjohn


killerjohn
addikt

OK, megvettem :) Remélem most már vége a költekezésnek... Na jó, még kellene pár csésze, mert az ikeás bögre max a párom teljes cuccainak jó, egy presszót már szivesebben innék annak valóból :)

(#25489) Hoek válasza fragola.6035 (#25346) üzenetére


Hoek
tag

Szia Lali.hu! Írtam Neked a facebookon, azt nem olvasod?

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#25490) killerjohn válasza Surda- (#25487) üzenetére


killerjohn
addikt

Mé' bántod a davidoffot? :( egyébként abból már alig van (50gr), illyből viszont van kb 150gr.

(#25491) Surda- válasza killerjohn (#25490) üzenetére


Surda-
őstag

Teljesen új, kevésbé hangzatos neveket kell megtanulnod.
Úgy,mint Lucky cap, Monterosa, Pacificaffe ...
A rossz hír,hogy egyiküknél sincs free wifi, iphone töltő és bejelentkező szelfit sem fognak csinálni.
Remélem az Illy jó ideje kibontva áll a konyhában.

UI: Nem tudom mennyire tetováltak a pörkölők, a másik fórumon kiderült,hogy ma már az is alapkövetelmény...

[ Módosította: Parci ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#25492) bl4ze válasza killerjohn (#25488) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem kell rá a babtartály, érdemes adagonként őrölni - akkor meg elég a tampert, vagy egy kupakot ráteszel a garatra és nem kell rá a 1.5 - 2 kilós tartály. (kis tartály nagyon drága külön)


(itt csak a tamper miatt - más őrlő, de a K6-nál is megy ez!)

.:. bl4ze .:.

(#25493) ronin s8 válasza Surda- (#25487) üzenetére


ronin s8
senior tag

Elviccelődünk ezeken a beruházásokon, de a havi pár tízezres kávéfogyásról kussolunk, mi? :DDD :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25494) Surda- válasza ronin s8 (#25493) üzenetére


Surda-
őstag

Jah, megvesz mindent,aztán készül a jó kis bontott illyből a finomság :D
Egyébként nálam nem rúg több tízezerre a havi fogyasztás, kb egy kiló fogy/hó.
Nekem bejött a Pacifictől a la piazza és a ház kávéja is, ezek 4-5ből megvannak.
Aztán mellé mindig próbálkozok világosabb pörkölésekkel is, hogy ne unjam meg.
A 40fokban hogy tároltok 1kg kávét?
Sajnos nincs kamránk,ami hideg lenne.
Kiporciózzak 250grammot,amit csak hűtőben tárolok és a maradékot a saját zacsijában jól lezárva mélyhűtőben?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#25495) killerjohn válasza Surda- (#25494) üzenetére


killerjohn
addikt

lezárt fémdobozban van...

bl4ze: a képek nem látszanak :(

[ Szerkesztve ]

(#25497) Surda- válasza soldier2 (#25496) üzenetére


Surda-
őstag

Ezen már rég túlvagyok, a kérdés a hűtő,nemhűtő,mélyhűtő háromszög.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#25498) And06 válasza Surda- (#25497) üzenetére


And06
aktív tag

én egy ideje fagyasztom őket, beválik. jobb mint a 2-3 hónapos normál tárolás.

(#25499) Surda- válasza And06 (#25498) üzenetére


Surda-
őstag

És,amit épp használsz, azt hűtőbe teszed napközben?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#25500) killerjohn


killerjohn
addikt

tudom hogy szokatlan kérés, de nem tudna valaki utalásban segíteni? el kellene utalni a daráló árát, én meg átküldöm paypalon. Nem megy a CIB tokenem ezért nem tudok én utalni, csak paypallal...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.