Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) killerjohn válasza dugesz77 (#25546) üzenetére


killerjohn
addikt

Nekem nagyon bejön ez a kesernyés íz, ami pár perc állás után átmegy egy mandulás, fanyar ízbe. Imádom :) Persze a kaland csak most indul, alig várom hogy beüzemeljem a darálót (kellene egy manual hozzá mert nem értem hogyan működik) és kávékat fedezzek fel, és megjöjjön a tamper :)

(#25552) ronin s8 válasza Deadzone41 (#25550) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez a gőzölés hülyeség. :U
Kívülre, ahol kávéval érintkeznek a felületek (fej, szűrők, kar), hidegzsíroldózás a leggyorsabb (ez pontosan azt jelenti: a leghatásosabb és legkörnyezetkímélőbb). Belülre a csőrendszerbe, ahol vízkövesedés van, citromsavas átmosás. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25553) ronin s8 válasza killerjohn (#25551) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nálad a Compak is...?😎

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25554) killerjohn válasza ronin s8 (#25553) üzenetére


killerjohn
addikt

nálam de még be se kapcsoltam mert lövésem sincs hogyan kellene...

(#25555) lagoon79 válasza killerjohn (#25554) üzenetére


lagoon79
tag

dugd be, babtartalyba kave, bekapcsol, adagolo oldalan levo kart magad fele huzva a kave belekerul a szurobe amit a tarto villara teszel a karral egyutt. orlesi finomsagot az allitotarcsaval tudsz valtoztatni.

(#25556) soldier2 válasza killerjohn (#25554) üzenetére


soldier2
őstag

Azért nem vagy semmi :) Hogy sikerült megoldani a darálót is. Én is türelmetlen fajzat vagyok, de ez már túltesz rajtam is.
Beállításokban legjobban egy pár youtube video megnézése segít.

Silent: daráló nélkül sajnos csak nyűglődés, ha pár héten belül meglehet, akkor addig inkább jegeld, nehogy elvegye a kedved az egésztől.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25557) ronin s8 válasza killerjohn (#25554) üzenetére


ronin s8
senior tag

Balmenetes a finomságállító, tehát pont fordítva működik, mint egy normál csavar. ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25558) killerjohn válasza lagoon79 (#25555) üzenetére


killerjohn
addikt

a tetején van egy ezüst valami. arra rájöttem hogy a borítás alatt van egy leszorító, és akkor tudom állítani a finomságot, ha azt kilazítom. Van egy skála de lövésem sincs még kbra se hogy merrefelé állítsam...

(#25559) ronin s8 válasza soldier2 (#25556) üzenetére


ronin s8
senior tag

Vazze idejön tök lámaként, és három napon belül övé a legtuttibb otthoni szett! :W :DDD :)) :DD A zeszemmegál!😎

Sok jó kávét kívánok neki!😃😃😃

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25560) Pgabor79 válasza And06 (#25549) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Tehát akkor szerinted nem kell az automatákat zsírtalanítani???

(#25561) Illesvik válasza ronin s8 (#25559) üzenetére


Illesvik
csendes tag

:C

(#25562) ronin s8


ronin s8
senior tag

Kis esti olvasnivaló... :)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25563) soldier2 válasza ronin s8 (#25559) üzenetére


soldier2
őstag

Az élethez szerencse us kell :) :) Hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem is, irígység leghalványabb árnyéka nélkül. Remélem Silentnek is meglesz a darálója hamarosan.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25564) ronin s8 válasza soldier2 (#25563) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát az a helyzet (és most nem bókolni akarok neki, tudjátok, az nem az én műfajom), hogy ez okos, gyors döntések sorozata volt.. Gratula, tényleg! :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25565) soldier2 válasza ronin s8 (#25564) üzenetére


soldier2
őstag

Meg egy rohadt nagy adag szerencse. Nem minden nap bukkan fel egy pides Primo, és másnap jó áron egy macap. Eszem megáll :DD Anno heteket (na jó 2 hetet) vártam valami hasonló színű babyre, akkor nem volt. Ráadásul másodikra eltalálja a kb megfelelő finomságot, és este iszik egy jó kávét, majd nem érti, miért nem tud aludni.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25566) Szyszko


Szyszko
tag

Srácok,

Beszéltem fragolaval, viszem hozzá átnezetni a baby twint, mert használtan vettem, és szeretem rendbe tudni a dolgaim.
Felmerült viszont, ha már viszem rakjon-e bele egy pidet. 3 hete tudom miaz a presszógép, épphogy lehúzok egy 25mp/30ml-es duplát. Azt a szót hogy pid 2 hete még nem is hallottam :)
Kell ez nekem bele ilyen "gyorsan", mit javasoltok? Vagy az lenne az előnyösebb ha pid nélkül használnám?
De ha szerintetek mindenképpen előnyös akkor belerakatom.

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#25567) ronin s8 válasza soldier2 (#25565) üzenetére


ronin s8
senior tag

Némi szerencse is kell, az tény, de ezek a hirdetések fent voltak már egy ideje (pár napja, de az mindegy, bárki elvihette volna - nem vitték), azon kívül Gaggiából három jelölt is volt. Privátban leveleztünk, elmondtam azt, amit gondolok, de Ő! választott - a legjobbat. Elhitte, amit a darálókról vartyogtunk, átvariálta a családi költségvetést, és megint jól döntött. Ez nem szerencse... :N Kinyílik egy ajtó: Te döntesz, bemész vagy nem. ;)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25568) killerjohn válasza ronin s8 (#25564) üzenetére


killerjohn
addikt

Maradjunk annyiban, hogy az én okos és gyors döntésem egy Media Markt Tour lett volna, ahol vettem volna egy 40.000-es kávé főzőt meg egy 15.000-es legolcsóbb darálót, ami szép krómos, oszt' jónapot.

Nélkületek szarra se mentem volna, na, mondjuk ki :)

És köszönöm a gratokat, remekül érzem magam minden egyes alkalommal amikor elmegyek a szóban forgó fél köbméter vas mellett. Párom kicsit furán néz rám azóta is, hogy elhozta a darálót, és még vissza is kérdezett a kedves eladónál, hogy BIZTOS jó eszközt ad-e neki :)

Btw elfogyott a davidoff. 96 fokon főztem (lövésem sincs mennyi az ideális), pohártalp tampereléssel (jóval kisebb volt a pohár mint az szűrő átmérő), lövésem sincs mennyi erővel. De azért jó lett :) Tudod, az nekem nagyon fontos volt hogy elérjem azt a minőséget, amit eddig ittam, méghozzá anélkül, hogy észak felé kell imádkoznom egy órán keresztül. Ezt még a párom is meg fogja tanulni, egyszerű mint a szög. Holnap reggel Illy, de lehet hogy nem lesz időm meló előtt belőni a darálót, pláne hogy nem tudom még közelítően se hogy milyen számra állítsam (tipp legalább kb-ra?), szóval simán lehet hogy az is Hario-s lesz, és a délutáni kávét lesz csak időm finomítani. Majd írok, milyen lett. Ja és kell szereznem csészéket :)

Jah, és a polcot le kell csekkolnom vízszint-ügyileg, mert a bal pohárban kb 30%-al több lett a kivonat, mint a jobb oldaliban. Egyébként az OK, hogy nem 90 fokban áll a kar a berakás után, hanem balról jobbra nézve kb 100-110 fokban (értsd: inkább jobbra mint balra)? Csak mert így a dupla kifolyó se párhuzamos a géptesttel...

A gőzölőre még nem jöttem rá, hogyan működik. A középső gomb "csésze" állásban van alapból, és a jobb gombbal tudom a pumpát bekapcsolni. De hogyan kell gőzölni? Átállítom "gőz" állapotba, várok amíg a PID eléri az X fokot (X = ?), majd mit csinálok? Beteszem a teljes bögrét a gőzölő alá, ÉS ? Puma? Vagy a felső fekete fordítható gomb a tetején?

Ja, és néha csöppen egyet a gözölő, pedig kv módban van a gép. Gondolom nem gond, de pont nem a tálcára csöppen hanem kicsit jobbra tőle, azért nem vezeti el.

Kv-t van spéci hely ahol érdemes venni, vagy van pár féle ajánlott amit lehet boltban is? Érdekelne egy ilyen kv lista is, ha esetleg megírjátok hogy mit érdemes és mit nem.

Szóval ennyit erről. Alig várom már hogy ne 2mm-es crema legyen, és még krémesebb, még finomabb, stb...

(#25569) Parci válasza Szyszko (#25566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem a gyerek ruhája és kajája helyett költöd rá a pénzt, akkor mindenképp, pid nélkül én biztos nem akarnék lottózni ezekkel a gépekkel. sokkal nehezebb úgy jól eltalálni a kávét, ergo még ki is dobsz vacakul sikerült kávéra szép lassan egy csomó pénzt.

szóval, igen, kell, hajrá!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25570) killerjohn válasza lagoon79 (#25555) üzenetére


killerjohn
addikt

Azt a tartó villát nem teljesen értem, minek oda, hiszen a kar nem áll meg rajta, elfordítva meg suta az egész. Tehát így is, úgy is a kezemmel kell tartani a kart, amíg söprök bele... A rászerelt tamper meg gondolom sz@rt se ér, ugye? Egyébként is kisebb legalább 3 mm-el, mint a szűrő.

Ötlet, hogy az Illy-t kb milyen "számmal" daráljam reggel? Ha nincs, akkor Hario/4.

"Compak K6" órák óta nem tudom megtanulni az őrlőm nevét...

[ Szerkesztve ]

(#25571) ronin s8 válasza killerjohn (#25568) üzenetére


ronin s8
senior tag

A vízszintet lecsekkolhatod, de szinte bizonyos, hogy a pohárral végzett tömörítés a felelős: az egyik ágon csatornák, amiken gyorsabban folyik a kávé. Ezt majd el kell kerülni, mert ilyenkor elégtelen a kioldódás, ízetlenebb a kávé. Erre való a tamper. :K

A gőzcső csöpögése sajnos normális - ez Gaggia betegség.
Egyelőre a gőzölést még hagyd, bezavarna. Pár napig a nespresso-s eszközzel is tudsz tejhabot készíteni. ;)
Először érdemes egy stabil, jó espresso-t kikisérletezni.

Én a helyedben holnap délutántól a Compak-kal nyomnám... :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25572) ronin s8


ronin s8
senior tag

Megkérek Mindenkit, ha kávé ajánlásra kerül sor, egy kollégánkra való tekintettel (tuggyukki) privátban legyetek szívesek megtenni. Megvan az oka, hogy miért kérem... :(((

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25573) Peti...(16v) válasza killerjohn (#25570) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Lődd be most a Compakot az Illyhez, reggel már csak csapolni kell.

És gratulálok, tényleg nagyszerű szettet vettél, előre megspórolva pár lépcsőfokot és egy csomó feleslegesen kidobott pénzt :K :C

(#25574) killerjohn válasza ronin s8 (#25571) üzenetére


killerjohn
addikt

Hát naná, hogy holnap délutántól Compak lesz az eszköz, csak reggel nem lesz időm ezzel kísérletezgetni.
Viszont tényleg jól este valami IRÁNYmutatás hogy 10-20-30-40 vagy mennyi a "kb-espresso" minőség rajta. Kevesebbet kell kiöntenem a csapba...

Sajnos sokat fogok errefelé kérdezni, mert ez nálam olyan mint a fotózás: nem elég hogy néha jó egy kép, néha meg rossz, meg kellett értenem az egész "fény" témakört ahhoz, hogy elégedetten tudjak hozzányúlni a 7D-hez. Pedig előtte remekül elvoltam a kompakttal. Ilyen végletes állat vagyok - ha valamit csinálok, akkor vagy minimum vagy maximum szinten teszem... (na jó, maximum-3%, mert az élet legtöbb dolgában a top 3%-ot több befektetés faragni, mint előtte a 97-et :) )

Jajaja, a tejet egészen biztos hogy jó ideig a nespressoval fogom csinálni, mert roppant kényelmes, és pont olyan habot csinál, amit a párom szeret.

(#25572) ronin s8: ez wtf? nem szabad kávét ajánlani?

(#25573) Peti...(16v): nem tudom belőni, mert nincs kedvem kávét inni így fél 12-kor, a gyerekek alszanak, a párom meg leszedi a fejemet ha most kezdek el darálni...

[ Szerkesztve ]

(#25575) Peti...(16v) válasza killerjohn (#25574) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nem kell meginni, főleg a rosszakat nem :) Akkor jó, ha nagyjából hozza a 25-30 ml/25-30 mp-et.
A másik érved viszont támadhatatlan :B

Én napok óta alig alszom, mert vasárnap este 10-kor készült el a gépem :W , és minden este későn értem haza, de nem bírtam ki, hogy ne kísérletezzek az új játékszerrel, így lecsúszott néhány (nem túl jó...) kofi este 8-9 között, amihez nem vagyok hozzászokva...

[ Szerkesztve ]

(#25576) ronin s8 válasza killerjohn (#25574) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nespresso tejhab: csak addig fogja szeretni, amíg a kis Gaggia meg nem mutatja neki, mi is az a tejhab. ;]

Minden darálón van egy "Joker"-állás, ami nincs jelölve - ki kell tapasztalni. Minden daráló máshogy van skálázva, és késcsere után azt is újra kell gondolni.
Javaslatom: álló állapotban (nem jár a motor) tekerd össze óvatosan érintkezésig a késeket, és onnan vegyél vissza 2-3 fokozatot. Ezután kapcsold be a darálót, és próbáld ki. Ha nem jó a lefolyás, állíts a fokozaton. Miután nem kicsi a géped, egy-egy állítás után (fél fokozatonként) legalább két adag kávét le kell őrölnöd, mire kiderül, hogy jó-e az új fokozat. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25577) ronin s8 válasza ronin s8 (#25572) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ebben a hsz-ben csak a kolléga a lényeg, a többit lehet ajánlani nyíltan is...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25578) jolti válasza killerjohn (#25574) üzenetére


jolti
senior tag

Gratulálok a pöpec cucchoz! Sok jó kávét kívánok!
Javaslom nézz videókat a you tube-on. Sokat lehet tanulni belőlük.
Van darálóbeállítás, akár típusra is, ideális lefolyás, visszaöblítés, fej tisztítás stb, stb. Könnyebben megérted, ha látod, mintha körbeirkáljuk

[ Szerkesztve ]

(#25579) killerjohn válasza ronin s8 (#25576) üzenetére


killerjohn
addikt

2-3 fokozat?? ezen 0-tól 60-ig van osztás egyesével :)
meg valami ezüst színű izé...

(#25580) ronin s8 válasza killerjohn (#25579) üzenetére


ronin s8
senior tag

Esetleg megkérdezni az eladót, ő melyik fokozatokat használta, vagy megnézni hogy hagyta...? :F

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25581) lagoon79 válasza killerjohn (#25579) üzenetére


lagoon79
tag

tekerd addig ahol osszeernek a kesek es onnan gyere visszafele

(#25583) soldier2 válasza Kalandor (#25582) üzenetére


soldier2
őstag

Érdemes lehet. Az őrlőmű tudtommal az Iberitalcjallangeből jön. Az másik kérdés, hogy ritkán van eladó. Érdemes nézni itt, a kávéológián, kávékorzó apróhirdetései közt, avx-en, apróhirdetési oldalakon.

Killerjohn: az egyik tegnap linkelt videóban részletesen elmutogatja a beállítást.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25584) killerjohn


killerjohn
addikt

Na, a ma reggel sokkal sikertelenebb volt :)
Első kör, Illyből, Hario/4, poharas tamper, szerintem közel nem nyomtam 15 kilóval, de le se főtt...
Második kör, ugyanez de alig tamperoltam: kb egy perc alatt főtt le a dupla és egészen nem lett jó.
Harmadik kör: idegességemben bekapcsoltam a darálót, talán 35 vagy 45 állásban, poharas tamper saccra ugyanúgy mint a másodikat: csatornázás miatt teljesen egy oldalra főtt a kávé, de legalább finom volt :)

(#25585) ronin s8 válasza killerjohn (#25584) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hehe, sokan voltak, akik a reggeli Bumerángot hallgatták önszopatási célzattal. :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25586) killerjohn válasza ronin s8 (#25585) üzenetére


killerjohn
addikt

hogy mi?

(#25587) ronin s8 válasza killerjohn (#25586) üzenetére


ronin s8
senior tag

Bekapcsolták a rádiót, hogy jó legyen nekik. :Y Aztán odébb tekerték. Valami ilyesmi vár Rád is... ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25588) And06 válasza killerjohn (#25584) üzenetére


And06
aktív tag

kattintsd át a hariot 5ösre, és úgy jó lesz az illy normál tamperelés mellett.

(#25589) killerjohn válasza And06 (#25588) üzenetére


killerjohn
addikt

ja, hát ahhoz kellene egy tamper :) ráadásul kiderült hog a konyhai mérleg csak 5 kilóig mér, fürdőszobai meg nekünk nincs :DDD

(#25590) killerjohn


killerjohn
addikt

bejöttem az irodába, és oda vagyok a gyönyörtől, hogy ezt a negyedévente vízkőtlenített szarvasi csodából főzött tschibo family-t ihatom 2 bogyóval :C

(#25591) killerjohn


killerjohn
addikt

kérdés a munkafolyamatról:
- szerzek kv-t ami szimpatikus
- megtanulom a 15kg-os tampert, mert az FIX paraméter
- addig finomítom az őrlőt, amíg a 15kg-os tamper mellett pont 25mp-ig folyik a kávé.
- most már az őrlés is FIX
- addig finomítom a PID-en a hőmérsékletet amíg az íze is tetszik (na ez még kínai. most fix 96 fokon van, de azt látom hogy talán ennél kisebbre szoktátok állítani)

bocs, programozó vagyok, nekem minden algoritmus :)

[ Szerkesztve ]

(#25592) ronin s8 válasza killerjohn (#25591) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jó a gondolatmenet! :) Sokat segíthet egy fotó vagy videó... :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25593) killerjohn válasza ronin s8 (#25592) üzenetére


killerjohn
addikt

Mármint én vegyem videóra a munkamenetemet ?

(#25594) ronin s8 válasza killerjohn (#25593) üzenetére


ronin s8
senior tag

Felvehetem itthon én is... :F :C :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25595) soldier2 válasza killerjohn (#25591) üzenetére


soldier2
őstag

Ha már minden más megvan, akkor 2-3 fokos lépésekben érdemes játszani a pid-el, amíg a crema már nem világos színű, ha mindent jól csináltál akkor olyan tigriscsíkos lesz. Aztán annak a környékén próbálkozhatsz, hol ízlik joban.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25596) Szyszko válasza soldier2 (#25595) üzenetére


Szyszko
tag

Tehát a crema minőségét/milyenségét is befolyásolja a hőmérséklet tartomány??
eddig erről nem szólt a fáma :Y

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#25597) killerjohn


killerjohn
addikt

ilyet érdemes betenni a tartályba ?

(#25598) ronin s8 válasza Szyszko (#25596) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mert még csak az 1.0-ás alapoknál tartunk... ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25599) ronin s8 válasza killerjohn (#25597) üzenetére


ronin s8
senior tag

Megoszlanak a vélemények. Nekem egy ideig volt. Szerintem nem. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25600) killerjohn válasza ronin s8 (#25599) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi! akkor passzolom. akartam venni pár kelléket a linkelt weblapon, de nem lehet paypallal fizetni :W

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.