Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) lagoon79 válasza Parci (#24499) üzenetére


lagoon79
tag

hozza ugyanazt a szintet mint az r-58 csak szazszor egyszerubb reprodukalni ugyanazt az eredmenyt. kindemelett 12 perc alatt uzemkesz (es valoban az) ahonnan csapolasok utan 1 perc utan ujra tized fokra ott van mint elotte.

alapvetoen sok ev tavlatabol azt mondom, h e-61 vagy mas tipusu fej tokmindegy, ha jo a vizterites, megfelelo
a vizhozam, stabil a homerseklet es korrekt az elokeszites akkor egy vak lo is megcsinalja mindegyikkel a tutit.
a szuromeret, tipus szamithat, pl. melyseg szempontjabol is.

plusz ahogy irtam is, kinottem a mazzert, viszont a kovetkezo lepcso 500 korul kezdodik, ami egyelore nem
vallalhato.....

[ Szerkesztve ]

(#24502) soldier2 válasza lagoon79 (#24501) üzenetére


soldier2
őstag

Gratula a géphez.
És mi lenne a következő lépcső daráló téren?

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24503) Parci válasza lagoon79 (#24501) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ügyes vagy, megcsináltad végül azt, amiről anno árpival csak álmodoztatok. szóval egy dream come true :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24504) lagoon79 válasza soldier2 (#24502) üzenetére


lagoon79
tag

koszi. ez egy nagyon nehez kerdes, mivel szemelyes tapasztalat nincs, igy csak olvasas alapjan lehet valasztani. pl az idei vilagbajnoksag elso olroje nem lenne rossz valsztas :) anfim super caimano. vagy esetleg ceado. compak f8-ban is gondolkodtam, de azota vannak olyan infok, h erosen rogosit (ennek meg utana jarok). robur...de ez mar megint nem az 500-as kategoria. termeszetesen csak kaebaorlos, ezert is fontos, h ne rogositsen.

koszi Parci! sok segitseget kaptam, Hifis Gabor es Durko Norbi nelkul nem sikerult volna!!!!

[ Szerkesztve ]

(#24505) fragola.6035 válasza lagoon79 (#24504) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ügyes vagy!! Még egy Procont erőltess bele valahogy!

https://caffe35.webnode.hu/

(#24506) mester6 válasza lagoon79 (#24498) üzenetére


mester6
tag

Csak ámulok!!!! Nagyon ügyes vagy! Remélem a daráló álmod is megvalósul! :C

[ Szerkesztve ]

(#24507) lagoon79 válasza fragola.6035 (#24505) üzenetére


lagoon79
tag

köszönöm!

volt több roto pumpás gépem és bizony előáztatás lehetősége nélkül többet tuti nem használnék olyat. megmondom őszintén, h ebben a vastömegben, korrekten felfogatva bizony teljesen elveszik a rezgő kerregése és számomra (lehet hogy már) kicsit sem zavaró. plusz így megkapom az előáztatást is egyben :)

(#24508) hifis50 válasza lagoon79 (#24504) üzenetére


hifis50
csendes tag

Csak a fúrás - faragásba tudtam besegíteni a szerszámgépes háttérrel, és ez sem volt sok.Ez valójában teljesen a Te munkád.

(#24509) hunspikey válasza lagoon79 (#24504) üzenetére


hunspikey
őstag

Most csöngetett a postás - meghozta a Ceado E92-met - csak azért írom, mert láttam, hogy gondolkozol ilyenben - visszajelzek neked, hogy mennyire kupacol értelmes darálási finomság / lefolyási idő tartományban.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#24510) bl4ze válasza hunspikey (#24509) üzenetére


bl4ze
veterán

Honnan rendelted, mennyire jött ki ?

.:. bl4ze .:.

(#24511) hunspikey válasza bl4ze (#24510) üzenetére


hunspikey
őstag

Olaszország - gyártótól kb 600e a vége.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#24512) fragola.6035 válasza lagoon79 (#24507) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Pár hete én is elkezdtem egy hasonló gépet csinálni egy Gaggia TD-ből, amit írtam is. Ennek a feje teljesen független a kazántól és egy 500 wattos patron fűti. Megcsinálom kétkazánosra. A kávékazán most készül rozsdamentes acélból és kb. 1 literes lesz.

https://caffe35.webnode.hu/

(#24513) lagoon79 válasza fragola.6035 (#24512) üzenetére


lagoon79
tag

kíváncsi leszek, az komoly méret. nálam a fejfűtés 175 watt, ezért kell a 3 kilós fejhez kb. 13-15 perc, viszont onnantól kezdve pillanatok alatt korrigál.

hunspikey: köszi és gratula az új darálóhoz. várom az infókat. érdekes lehet majd a bent maradó őrlemény kérdése is.

[ Szerkesztve ]

(#24514) bl4ze válasza hunspikey (#24511) üzenetére


bl4ze
veterán

Az igen! Szép!
Majd számolj be róla.

.:. bl4ze .:.

(#24515) ronin s8 válasza fragola.6035 (#24512) üzenetére


ronin s8
senior tag

Miért nem rézből csinálod...? (Csak érdekel...)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24516) jolti válasza lagoon79 (#24498) üzenetére


jolti
senior tag

Gratulálok! Nagyon pöpec! :R :DD

(#24517) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok,

valakinek nincs itt esetleg Baby Twin, aminek a csepptálcájának van gumitömítése?

(#24518) enterlaci válasza lagoon79 (#24498) üzenetére


enterlaci
senior tag

Fú, ez a masina!! :Y Nagyon szép munka volt, gratulálok!

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#24519) mozza


mozza
csendes tag

Sziasztok!

Megvan életem első őrlője, de a kérdésem, hogy az őrlésfinomság beállítását járó vagy álló motornál kell végezni?

(#24520) lagoon79 válasza mozza (#24519) üzenetére


lagoon79
tag

ha finomítasz, azaz közelíted a késeket, azt járó motor mellett érdemes.

(#24521) soldier2 válasza lagoon79 (#24520) üzenetére


soldier2
őstag

Volt egy hsz-om, de úgy tűnik nem ment át, így ujból roviden. Azért ez darálófüggő nagyon. Az Imat/Nemox párost egyszer megpróbálod járó motorral állítani elszöszölsz vele, míg ujból beindul. Azt csak álló helyzetben, üres babtartállyal lehet.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24522) lagoon79 válasza soldier2 (#24521) üzenetére


lagoon79
tag

azert szoktak a jaro motort javasolni, h ne szoruljon a kesek koze bab, ami megfeszitheti a szerkezetet. ha tutira kipucolod elotte, akkor nem kell jaratni.

[ Szerkesztve ]

(#24523) mozza válasza lagoon79 (#24522) üzenetére


mozza
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Megoldottam. Mellékelek egy képet is a "szettről" :)

(#24524) mozza


mozza
csendes tag

Ez sikerült....

(#24525) soldier2 válasza lagoon79 (#24522) üzenetére


soldier2
őstag

Persze. Nem belepofázni akartam, csak az Imat/Nemox Lux esetében olyan szerencsétlenül oldották meg a kések rögzítését, hogy ha járó motorral próbálod állítani, akkor a motor teljes nyomatékával összezárja a késpárt. Kb fél órás szenvedés volt mire segítséggel sikerült szétcsavarni. Minden más estben úgy van ahogy írtad, és ezért nem figyeltem eléggé én sem az Imat állításakor. Azóta felkerült rá az Iberital fokozatmentes állító csigája, így nincs ilyen gond, de nekem majdnem sikerült tönkrevágni a késpárt még azelőtt, hogy összekávéztam volna a darálót.

mozza: szép szett, és van ott egy naked kar is :) crema kicsit világosnak tünik, de lehet csak a fényképezőgép fehéregyensúlya a hibás.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24526) mozza válasza soldier2 (#24525) üzenetére


mozza
csendes tag

Valóban világos a crema, a lefolyás rendben. Mit korrigáljak?

(#24527) lagoon79 válasza mozza (#24526) üzenetére


lagoon79
tag

ha a lefolyas rendben volt ahogy irtad, akkor kicsit probalj meg tobb hoz adni neki. ha nincs valtozas vagy rosszabb, akkor kicsit nezd meg lefele is.

(#24528) SiD- válasza mozza (#24523) üzenetére


SiD-
tag

a fóliát ne hagyd rajta sokáig a csepptálca rácsán, mert utána kínszenvedés lesz leszedni!

(#24529) mozza válasza lagoon79 (#24527) üzenetére


mozza
csendes tag

úgy érted 8-9g körül próbálkozzak?

(#24530) lagoon79 válasza mozza (#24529) üzenetére


lagoon79
tag

bocs, elirtam. tehat elso korben a hovel jatsz kicsit, de szimplanal 8-9 gramm ala ne nagyon menj sztem. duplanal 16-20 is lehet, kaveja valogatja, minek mi all jol.

(#24531) mozza válasza lagoon79 (#24530) üzenetére


mozza
csendes tag

oké, köszi. holnap próbálkozom.

(#24532) landi


landi
csendes tag

Jártatok már úgy, hogy a lefőzött kv pogácsa odaragadt a felsőszűrőhöz? Mostanában ezt csinálja… és nem bírok rájönni, hogy mitől… Nem töltöm túl a szűrőt, van elég helye duzzadni az őrleménynek.

(#24533) Surda- válasza landi (#24532) üzenetére


Surda-
őstag

Persze,valószínűleg nincs háromjáratú a gépedben.
Milyen kávéfőződ van?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24534) landi válasza Surda- (#24533) üzenetére


landi
csendes tag

Van benne 3 járatú... eddig nem volt ezzel gondom... 3-4 napja csinálja ezt... csináltam visszaöblítést is, tökéletesen működik a 3 járatú szelep. Ezért nem értem, hogy mi lehet a gond....

(#24535) jolti


jolti
senior tag

Jó reggelt!
Én reggel egy fájintos Lollo csészéből nyomom! Tényleg nagyon faja! Mondjuk ez is szűk eszpresszós. ( Köszi Adapter! )

(#24536) bbuffy válasza landi (#24534) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nekem is van néha, ki tudja miért. Annyira nem aggódom miatta.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#24537) soldier2 válasza jolti (#24535) üzenetére


soldier2
őstag

Bár a csésze nem espressos, de a ma reggeli P&y Honduras egész jól sikerült. 20g-ból lett kb 50 ml

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24538) ronin s8 válasza soldier2 (#24537) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jól nléz ki! :) Én is szoktam ilyen csészéből kávézni. Ha egy picit hosszabra hagyod (60-70-80 ml), máris kész a café créme, amit Párizsban is hasonló csészékben szervíroznak. :K

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24539) soldier2 válasza ronin s8 (#24538) üzenetére


soldier2
őstag

OPV még nincs belőve (a réz OPV még a fiókban pihen), 20 s után már vizesedik ha fejre állok is :) de ahogy írtad egy dupla espressonyi adaghoz pont megfelelő méretű a csésze, és annyi kávé már nem is hűl annyira gyorsan, én meg elszürcsölgetem pikk pakk :)

Szűrőre tapadó kávé: a Gaggia simpla szűrővel nekem is gyakran csinálta, de az VST szimplával nincs ilyen gond, a 20g-os mezei szűrővel amit a duplához használok sosem volt ilyen gond. Szerintem a Gaggia simpla szűrő kialakítása miatt fordul elő néha.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24540) jolti válasza soldier2 (#24537) üzenetére


jolti
senior tag

Jól néz ki!
Azt f@sza kis csészét Szulejmántól kaptad? :D

(#24541) salapp válasza jolti (#24540) üzenetére


salapp
addikt

Az egy zsolnay csésze. A minta az ún. kék búzavirágos.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#24542) soldier2 válasza jolti (#24540) üzenetére


soldier2
őstag

Szülinapi ajándék volt a feleségemtől, és mivel van ugyanilyen teás készlet is, így adta magát, egyébként a Zsolnay porcelánmanufaktúra műve :D, de a dupla nem fér bele a kis espressos csészémbe, így néha előkerül ez is - napi használatra egyébként is sajnálnám.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24543) ronin s8 válasza soldier2 (#24537) üzenetére


ronin s8
senior tag

A csésze bajor porcelán (nagymama), a kiskanál svájci (Rolex), a kávé etióp café créme (P&Y Yirga), a vizespohár Ikea, a laptop kínai... :DD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24544) bbuffy válasza soldier2 (#24537) üzenetére


bbuffy
senior tag

Szép csésze, szeretem ezeket. :C

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#24545) itaprak


itaprak
csendes tag

Végre sikerült tovább haladnom a Gaggia tuningommal ([link]). Az elmúlt hetekben elkészült a REX-C100-at kiváltó fűtés irányítás Raspberry PI-al.

Nem volt egy egy fáklyás menet. Először MAX chipekkel próbálkoztam, a már beszerelt K-típusú hőszondát megtartva, de kiderült, hogy ezek nem működnek, ha a mért test - jelenleg a bojler - földelve van. :(

Ezért második körben az itt megírt TSIC306 digitális hőszondát választottam. De ezt bele is kellett valahogy applikálnom a bojler M6-os menetébe. Jó ötletnek tűnt a régi szondának a fejét kiszedni és abba begyömöszölni:

Finoman próbáltam betekerni, mert emlékszem amikor Paljoc mondta a telefonban még ősszel, hogy megpróbált egy ilyen darabot megmunkálni, de egy pillanat alatt szétforgácsolódott. Hiába voltam óvatos, ez az anyag tényleg valami hihetetlen sz*r, az út 3/4-énél beletört a bojlerbe.

Mivel az út nagyját megtette és a menetbe tettem bőven hővezető pasztát, gondoltam megnézem hogy működik-e. Működött is egészen 3 napig :). Ez alatt megírtam hozzá a hőszabályzó algoritmust és pár kiegészítő kódot. A harmadik nap viszont a szondára küldött 3 volt - gondolom a törésnél - a bojlerbe szivárgott ami miatt lett egy csúnya leállása a PI-nek. Fájlrendszer sérülés, és elvesztek az elmúlt napokban írt kódjaim... :O

Másnap este kb. 2 óra szenvedéssel, de sikerült kitekernem a betört fejet ráadásul úgy, hogy a hőszonda is épségben kijött és a bojler is érintetlen maradt:

A szekrényben volt egy másik M6-os hőszondám, aminek kicsit jobb minőségűnek tűnt a feje. Azzal újra összeraktam. Ezt már simán betekertem, a kódokat is újraírtam és gondoskodtam az állandó backup-jukról :)). Idáig remekül működik, a gép oldalára ragasztott REX C100-tól pedig végleg megvált a Gaggia. :D

Szóval jelenleg így áll a Gaggia tuning listám:

1.: a REX C100 kiváltása a Raspberry-vel, a hőmérséklet állítása és nyomon követése a telefonról

2.: Főkapcsoló ki/be kapcsolása telefonról, szervo motorral, az eredeti gombok és azok funkcióinak a meghagyásával.

3.: A csaplás kezdetekor automatikusan induljon el egy stopper a mobilalkalmazásban, a leállításkor pedig magától álljon meg.

5.: A csapolás maximális időtartamát be lehessen állítani a telefonon keresztül, amit ha elér akkor automatikusan kapcsoljon le a pumpa.

4.: Nyomásprofilozás

6.: Rancilio silvia gőzkar

7.: Ipari vízteritő és felsőszűrő, 7 grammos VST szűrő

8.: Aktív pohárfűtés

(#24546) Toobee válasza itaprak (#24545) üzenetére


Toobee
veterán

Lettem a hajam :R

https://barbieripnk.hu/

(#24547) RBJ


RBJ
addikt

androidos kávéfőző nesze. :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24548) weinmaker válasza itaprak (#24545) üzenetére


weinmaker
őstag

Hat ez tényleg besz@rás! Gratulálok!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#24549) Parci válasza itaprak (#24545) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, neked kéne egy ilyen fűtött fejes db zsuga, ott aztán lenne mit paraméterezni! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24550) cekkk válasza itaprak (#24545) üzenetére


cekkk
veterán

Gratulálok! :R :R

Mikor lehet vinni hozzád a sajátomat? :DDD

PID hozzáértőktől kérdezném, hogy amikor a mért érték össze vissza ugrál és akár elmegy 300-400ig valamint nem fűti fel a kazánt akkor a PID romlott el, vagy a hőelemmel van gond?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.