Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100851) RetepNyaraB válasza 72lakiluk (#100836) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

közben full off lett látom, de azért eltolom a mantrát:
a bütüt is lehet ugyanolyan tükrösre csiszolni, mint a lapot. A légy összecsomózza rajta a lábait. A tölgy persze hálátlan fos és visszapofázik, de a módszer ugyanaz: mondjuk 120-as papírral kezdve, szigorúan egy irányban (nem körkörösen, de az oda-vissza nyilván oké) csiszolni, majd enyhén nedves ronggyal vizezni. Ha megszáradt, kezded elölről. Nem kétszer-háromszor sajnos, inkább 5-6. Ha már vizezéssel se nagyon dobja ki a szálakat, vattadarabot nem szöszölő rongyba csavarva (jó minőségű vászonlepedő pl) paraffin olajjal (vagy ikeással, vagy konyhai munkalap ápoló "kemény olajjal", ettől olyan lesz a végén, mintha lakkozva lenne) körkörösen bedörzsölöd, de ne tocsogjon. Különös tekintettel a bütü érvégződéseire. Aztán csiszolod, de már jóval finomabb papírral. Egy irányban. Letörlöd a dzsuvát. Hagyod száradni pár órát, vagy éjjelre, aztán megismétled. Kétszer elég, nem hegedű ez (mondjuk azt nem olajozod szárazon :N ).

Végén megírod a kapitalistáknak, hogy hívod ukrán barátaid és nem lesz mivel fát reszelniük, ha nem adnak ingyen másik cájgot...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#100852) sz.zs. válasza Kávé Kálmán (#100845) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem tudom minek kellene történnie ahhoz, hogy én egy ilyen Robotba bele szeressek :F :DDD Ez a szín egyébként tényleg mindent visz, de maga a Robot forma nekem nagyon nem bejövős.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100853) von toth válasza sz.zs. (#100571) üzenetére


von toth
tag

Szerinted Oscar vizlagyitó is ilyet csinál?

(#100854) sz.zs. válasza von toth (#100853) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezzel kapcsolatosan nincsenek tapasztalataim. Csupán amiket itt olvastam róla, hogy egyeseknél valami fehér, iszapszerű trutyi képződött a bojlerben tőle. Mások viszont nagy megelégedéssel használják. Én biztosan nem használnék Oscart, azt tudom.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100855) Kávé Kálmán válasza sz.zs. (#100852) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Nekem a Robottal a problémám a Faema Baby. Amúgy az egyszerűsége az ámulatbaejtő ezeknek a fűtés nélküli cuccoknak. Pont az, hogy amit húzol velük azt minden szemlesütés nélkül odatehető egy olyan géppel készített eszpresszó mellé, amit mérnök"hadseregek" tettek össze hónapok/évek kemény munkájával. Persze más a használatuk, a célcsoportjuk.

(#100856) vicces1 válasza Kávé Kálmán (#100845) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez tényleg szép.
Ez a Faema red szerintem. A mindenki által ismert neves masinához keverték ki ezt a fényes piros-bordót pár évtizede.

(nekem ilyen a De Rosa bringám)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#100857) #64275200


#64275200
törölt tag

Filterhez tud valaki ajánlani 64 mm-es kést. Van egy kiszolgált La Cimbali Junior itthon, most operálom le róla a dózert és abba kellene valami jó filteres kés.

(#100858) Bazsee71 válasza #64275200 (#100857) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha van aki megcsinálja, akkor egy K30 kés nyerő megoldás lehet.

(#100859) sz.zs. válasza Kávé Kálmán (#100855) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem kérdőjeleztem meg a vele készített kávé minőségét, csupán “vizuális hányingeremnek” adtam hangot :D

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100860) bbuffy válasza sz.zs. (#100859) üzenetére


bbuffy
senior tag

Szemnek szép ezzel a szinnel, de en egy funkciót tudnék elkepzelni neki, az meg a dekoráció. Arra meg minek. Bár egy eozinos delelő bivaly háromszor ennyi. :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100861) WarLock07222 válasza Kávé Kálmán (#100831) üzenetére


WarLock07222
tag

Remélem ez elment már. Az a baj, hogy ha még 3-4x visszagörgetek, akkor lehet a végén beleszeretek. Nekem ez a szín adja ki leginkább amúgy (mármint a kórház zöld).

(#100862) Parci válasza Kávé Kálmán (#100855) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az mondjuk egy elég nagy probléma, szerintem is... kínos, akárhányszor ránéz az ember, eszébe jut, not good.

az egyszerűsége ezeknek tényleg szuper, bár szerintem egy fűtött, nyitott bojleres gép is nagyon egyszerű még, és az már egy "igazi" kávégép.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100863) 72lakiluk válasza RetepNyaraB (#100851) üzenetére


72lakiluk
tag

Hasznos. Kösz.

(#100864) bl4ze válasza 72lakiluk (#100863) üzenetére


bl4ze
veterán

Na volt már kávézás, használtad ? :)

.:. bl4ze .:.

(#100865) 72lakiluk válasza bl4ze (#100864) üzenetére


72lakiluk
tag

Nem. Sem idő sem türelem nem volt még hozzá :)

(#100866) vicces1 válasza Parci (#100862) üzenetére


vicces1
aktív tag

Vagy akkor úgy kellene kommunikálni pl. hogy "az újragondolt legenda" vagy ilyesmi, hozzá téve, hogy egy az egyben lemásoltuk. :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#100867) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Nagyon fontos kérdés következik:

A Faema helyes kiejtése "féma" vagy "faéma" vagy "faema". Lévén az eredete egy betűszó: Fabbrica Apparecchiature Elettro Meccaniche e Affini

Eddig én azt gondoltam, Féma, de most elbizonytalanodtam.

Cave canem!

(#100868) #64275200 válasza Bazsee71 (#100858) üzenetére


#64275200
törölt tag

Sajnos nincs senki fémmunkás a közelemben. Most átmenetileg kap egy Mazzer SJ késpárt. A régitől minden csak jobb lehet :D
Szemezek most a Wilfa őrlőkkel, csak nem tudom, hogy a régi kúposok vagy az új sík késes felé hajoljak.

(#100869) norkov84 válasza Kávé Kálmán (#100845) üzenetére


norkov84
tag

Grat! Passzol a Creminahoz :)

(#100870) norkov84


norkov84
tag

Ma lemértem én is, hol állok a "ki milyen gyorsan tekeri a Kinut" versenyben :D

Nekem az első, bemelegítő tekerést követően a második adag, 17.5g Kalmár-féle Costa Rica 45s ideig tartott. Igaz ez az előáztatásos, rugós-karos profil miatt olyan fél - 1 számnyit finomabbra őrőlt, mint egy sima, profil nélküli presszó esetén. És most kicsit gyorsabban pörgettem, mint szoktam, de még számomra bőven OK tempóval. Ezekel alapján normál esetben olyan 1 perc nekem az őrlés vele / főzet.

(#100871) brumi1024 válasza Xabi78 (#100867) üzenetére


brumi1024
veterán

“Fáémá”, utolsó á rövid.

(#100872) Parci válasza brumi1024 (#100871) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

grazie! (az első és utolsó é meg jól megnyomva, ugye?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100873) waxos válasza Xabi78 (#100867) üzenetére


waxos
csendes tag

olasz gyártóról lévén szó, fáémá

[ Szerkesztve ]

(#100874) Toobee


Toobee
veterán

Rémlik, hogy valaki keresett Sage SDC400BSS brewert. Akciós, 80k.

https://barbieripnk.hu/

(#100875) brumi1024 válasza Parci (#100872) üzenetére


brumi1024
veterán

Talaltam egy aktualis reklamot rola. ;]

(#100876) mjxb90


mjxb90
csendes újonc

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Elolvastam az összefoglalókat, nagy érdeklődéssel követtem a mostanában tárgyalt "vizes" témákat (BWT víz kontra ozmózis , Nestlé , Norda..) illetve igyekszem minél több hozzászólást elolvasni az oldalról.
Ennek ellenére még mindig van egy kis homály eszköz téren így inkább a Ti tapasztalataitok alapján kérnék segítséget: Tudnátok nekem konkrét típusokat javasolni karos kávégép és őrlő kategóriában? Fejenként max. 50.000 Ft-ra gondoltam, hátha. (ebben a kategóriában igen sok típussal lehet találkozni ha jól látom és egyelőre nem látom át , hogy pár ezer forintos különbség mellett "mivel tud többet az egyik a másiknál")

előélet: jelenleg egy kotyogós főzővel és egy TravelPress-el rendelkezem, vizet marketből vásárolok (Norda és Nestlé Vera)

Nagyon köszönöm előre is!

(#100877) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Meguntam a Graefet három hetes csecsemő mellett (ütlegelés, pulthoz verés). Beszereztem egy használt Phoenixet. Nem sok időm volt egyelőre b@szakodni az állító tárcsával sajnos, ezért hol patakzik, hol meg bedugul, de majd kialakul. Viszont az íze így is szintlépés a Graef után. Egyáltalán nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges. :R

mjxb90@
eladom neked a Graefet egy huszasér', a maradékot hozzácsapod a főzőhöz és 70-ből már könnyebb gazdálkodni :K

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#100878) sz.zs. válasza mjxb90 (#100876) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Őrlőben Graef CM702 és Mazzer között gyakorlatilag nincs élet, hacsak nem nézzük a designt. Kávéfőzőből pedig Gaggia Baby, vagy Classic, ha a használt is szóba jöhet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100879) mjxb90 válasza RetepNyaraB (#100877) üzenetére


mjxb90
csendes újonc

háh :D az jó, 3 hét és itt is jön a picúr.. na mindegy, hátha :D

Képeket tudnál küldeni? Kezelése mennyire bonyolult? (ha lesz időd :) )

Köszi!

(#100880) #75655680 válasza bbuffy (#100860) üzenetére


#75655680
törölt tag

Ez a kis gép egy hihetetlen jó dolog. Egyszerűen megunhatatlan számomra, minden egyes kávékészítés örömet okoz.
És ami a fura, hogy persze az elején míg beállítok egy adott kávét sikerülnek nagyon jó és középszerű italok is, de rosszat, ihatatlant marha nehéz vele csinálni. Tapasztalatom szerint.
Az előmelegítést egy kis vízforraló ibrikben csinálom gázon amibe pont belefér a henger. Míg a víz forr, a henger is átmelegszik. 1,5 dl vizet rakok a 4 decis ibrik aljába. Ezzel a módszerrel a világos pörköléseket sem éreztem soha hőhiányosnak.
Mivel a flat white a kedvencem, ha megjön a Nanofoamer szerintem igen ütős kombináció lesz. Legalábbis remélem. :))

(#100881) Parci válasza Toobee (#100874) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pillanatra elméláztam rajta, de konzutáltam az oldalbordával, aki azt mondta, hogy azért ő kb. mindig az eszpresszót választaná. úgyhogy filter off.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100882) sz.zs. válasza #75655680 (#100880) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nanofoamerról majd kérünk véleményt! :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100883) Xabi78 válasza brumi1024 (#100871) üzenetére


Xabi78
aktív tag

... és waxos

Köszönöm :) én latin irányból jövök, ott az ae=é az evidencia. Dw hát ugye ez meg olasz :D

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#100884) hogyaza


hogyaza
csendes tag

Tud valaki forrást Gaggia 3 járatú szeleptengelyre?Ha lehet nem vennék kompletten.

(#100885) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, meg is jött az ethicoffee zöld kávé, maguk a srácok hozták ki, nagyon kedvesek voltak. tuti a kofi is pazar lesz!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100886) bl4ze válasza Parci (#100885) üzenetére


bl4ze
veterán

"maguk a srácok hozták ki"
Etióp srácok hozták ki? :) :)

[ Módosította: Parci ]

.:. bl4ze .:.

(#100887) Tomi_Sci válasza sz.zs. (#100878) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Amúgy csak én érzem úgy, hogy elszálltak a Graef árak? Egy új CM800 vagy CM802 több mint másfélszer annyi mint amennyiért én vettem pár éve.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#100888) Parci válasza bl4ze (#100886) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100889) sz.zs. válasza Tomi_Sci (#100887) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem nézegettem ez idáig mostanában, de most ránéztem a 702-re és valóban, már a legolcsóbb helyen is 36e holott idáig 32e körül azért lehetett kapni.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100890) Toobee


Toobee
veterán

Végre! Feladták a Fellow Ode-t.

https://barbieripnk.hu/

(#100891) ZsZolee válasza 72lakiluk (#100806) üzenetére


ZsZolee
csendes tag

Pár napja pont így járt a haverom. Ugyanúgy Anglia, ugyanúgy DPD.

(#100892) bbuffy válasza Parci (#100885) üzenetére


bbuffy
senior tag

Basszus, elfelejtettem.... :W
Buktam is, mar Rendes Áron.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100893) #75655680 válasza sz.zs. (#100882) üzenetére


#75655680
törölt tag

Mindenképpen! Már várom hogy megérkezzen. Nem tudom az ünnepek előtt ideér-e.

(#100894) Tomi_Sci válasza ZsZolee (#100891) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ez inkább design problémának tűnik, a tipikus fröcsöntött pöszmösz kritikus funkcióval. Helyből kötném ki a mikrokapcsolót, majd én eldöntöm, hogy csukott tetővel akarok-e darálni :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#100895) bbuffy válasza Tomi_Sci (#100894) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez nem az a daráló ahol lehet nyitott tetővel darálni.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100896) iatti válasza bbuffy (#100895) üzenetére


iatti
aktív tag

én úgy használom ,hogy csak a tetővel indítom-állítom. a fő kapcsoló állandóan be van kapcsolva.reméljük bírni fogja,vagy cseréli. gondolom nem kell neki a negatív reklám :D

(#100897) Tomi_Sci válasza bbuffy (#100895) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ezért fogja ez ember, és lecsukja.

Ja már ha nem törött le a miniatűr pöcök még a szállításkor :))

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#100898) bbuffy válasza Tomi_Sci (#100897) üzenetére


bbuffy
senior tag

Inkább semmi...

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100899) von toth válasza sz.zs. (#100854) üzenetére


von toth
tag

Egészségtelen?

(#100900) Toobee


Toobee
veterán

Goosebumps kávékat kóstolta már valaki? Láttam idén nem csak Roastopus van az ajándékterminálon. Az árazás mondjuk elég erős, bár ez a doboz szerintem kapásból elvisz 3-400 Ft-ot.

https://barbieripnk.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.