Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) cotagg válasza iatti (#100638) üzenetére


cotagg
tag

Ha a csavart kicsavarod a fa rész simán lejön, nincs ragasztva. Én az összes fa alkatrészt rögtön leszedtem, csiszoltam és olajoztam, mert nem tetszett a megmunkálása. De szinte minden fa dolgommal így teszek (tamper, karok stb.).

(#100652) cotagg válasza home.barista (#100622) üzenetére


cotagg
tag

Győri Tescoban én nem találtam még, de lehet rossz helyen keresem... Metroban még mindig volt, amikor mentem érta.

(#100653) iatti válasza cotagg (#100651) üzenetére


iatti
aktív tag

köszi az infó! most hogy iso 2020-as kontrolt csináltam :DD a négy lábból kettő megmunkálásától se vagyok hasra esve. lehet hogy túl nagyok az elvárásaim? azért két kilóért legyen már rolls royce minőség :W de egy pozitív van akkor a fa részekben.jól lett megtervezve a rögzítése.gondolt a könnyű cserére :DD

(#100654) Nutra válasza Toobee (#100647) üzenetére


Nutra
tag

Nem hullik mellé, csak szép magas kúpot épít és belekocogtatáskor hullhat egy kevés mellé, ha nem vagyok óvatos. Igen, most még egy "kevésbé kár érte, de megiható" sötét pörkölésű megy, megpróbálom a nedvesítést (azt elhagytam, akikor a 702 saját edénye helyett a fémbe kezdtem őrölni). Hétvégén előveszek egy jó kis közepes pörkölésűt ás meglátom miben lesz más.
A nyitott karon viszont már ez is csodaszép lefolyású, a Graeffal csak néha jött össze így.
RetepNyaraB, 57mm :(( Egyszer vettem egy gyűrűt aliról, de (ehhez) rossz méretűt kaptam... Szerintem pár nap és menni fog gyűrű nélkül. Utána meg vissza az IMS kosár, ami kicsit laposabb :)

(#100655) weinmaker válasza fragola.6035 (#100627) üzenetére


weinmaker
őstag

Én meg a Bestmaxot használom régóta. Nemcsak kávéra, hanem inni is. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#100656) Wolfy999 válasza adriankoooo (#100637) üzenetére


Wolfy999
tag

A konyhai csaphoz vitessetek kulon egy elkerulo agat, ami nem megy at ezen, mert ezt nem ajanlott inni. Keseru kicsit es hashajto is allitolag. A kavezast se ebbol old meg.

(#100657) vicces1 válasza cotagg (#100651) üzenetére


vicces1
aktív tag

Talán ha 300ezer lenne, akkor beleférne a remekműbe a filléres felületkezelés is a gyárban ....
(ez kimaradt a nemzetközi fórumok dicshimnuszaiból) :D

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#100658) bbuffy válasza vicces1 (#100657) üzenetére


bbuffy
senior tag

Valószinuleg nem sűrűn fordul elò. Mellesleg mindenki hibázik. Done.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100659) bbuffy válasza Toobee (#100644) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszi, elvesztem a polipcsápok között.
Nem tárazok be, csak filterhez, a simát én pörkölöm. Sajnos nem jó a Gene erre a feladatra igazán.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100660) PeterAgos válasza cotagg (#100651) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Milyen olajjal?

(#100661) #75655680 válasza bbuffy (#100643) üzenetére


#75655680
törölt tag

Awaken-től én még rosszat nem ittam....most van BF kedvezmény is.

https://awakencoffeeroasting.com

(#100662) Xabi78 válasza Nutra (#100654) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én évek óta ezt a szűrőmagasítót használom:

Ok, csúnya, mint egy lóharapás, de a célnak megfelel, olcsó, könnyen pótolható, 57es kosárral.is kompatibilissé tehető. Ez speciel egy sparos tejfölösdobozból készült.

Cave canem!

(#100663) mgy válasza fragola.6035 (#100646) üzenetére


mgy
senior tag

Köszi fragola, megpróbálom!

(#100664) Sic.Transit válasza bbuffy (#100643) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

CasMo, Awaken, Warda, RoastOpus mind folyamatosan próbált, és fini.

(#100665) Toobee válasza Toobee (#100332) üzenetére


Toobee
veterán

Roastopus Starfish filter pörkölés eszpresszóra:
Jól állt neki ez a 1,5 hét. Kinyíltak az ízek, én a ráírt jegyeken kívül még valami exotikus gyümölcsöt is beleképzelek, papaya vonal talán. Nagyon szépen jön le, nem fröcsög egyáltalán (naked kar természetesen). Ajánlom, hogy kóstoljátok meg, ez tényleg egy izgalmas kávé. Semmi kesere, citrom sincs benne.

Videóhoz nem annyira érte, így, darabokban tudtam feltölteni a Baratza Sette 270Wi darálást:
eszpresszó állás
filter állás
Látszik, hogy nem szórja az őrleményt. Én azt gondolom, hogy a kartartó beállítással lehet még gondod. Ezt a videót nézd meg hozzá.

https://barbieripnk.hu/

(#100666) cotagg válasza vicces1 (#100657) üzenetére


cotagg
tag

Fórumokon elég sokan csináltak fotót arról milyen lett az otthoni felületkezelés után. Én az én verziómról tudok nyilatkozni, ennek nem volt igénytelen a kivitele, csak jobban szeretem a teljesen simára kezelt tölgyet, ellentétben a rusztikusabb verzióval, ami mellett a Niche döntött. Ez valószínűleg a gyárban csak egy csiszoláson és olajozáson esik át, a tölgy pedig úgy viselkedik, hogy bármilyen alapos is legyen a felületkezelés olajozás után kidobja a fa az erezetét. Kell neki 3-4 csiszolás és olajozás, közte 12-24 órás száradási idővel, hogy teljesen sima felületet kapjunk. Valóban nem egy agysebészet, de időigényes. Ez azért a teljes képhez hozzátartozik, nem feltétlenül arról van szó, hogy igénytelen munkát végeztek - döntse el ki-ki maga. Az árról szerintem nehéz vitatkozni, amíg a saját árszintjén más gyártó nem kínál alternatívát (nagy késes, single dosing, elektromos).

(#100667) bl4ze válasza cotagg (#100666) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

én sem hívnám igénytelennek, az én EU fekete modellem teljesen szép megmunkálással érkezett, nekem tetszik és megfelel minden igénynek.

.:. bl4ze .:.

(#100668) general


general
addikt

Az utóbbi napokban keletkezett egy problémám az aeropress papírokkal. Konkrétan jön a víz oldalt az illesztésnél, ahová a portafiltert felcsavarom. Néha jobban, néha kevésbé. Eddig sosem volt ilyen probléma. Pár napja tisztítottam a Lelit Annát, zsírtalanítás és vízkőtlenítés is volt (hozzávaló Puly vegyszerekkel), de továbbra is csinálja.
A papír minősége nem megfelelő. nem engedi át rendesen a vizet, vagy valami más okozhatja? A nyomásmérőt nézve nem látok az eddigiektől eltérést, szépen felépül a nyomás.

(#100669) Wolfy999 válasza general (#100668) üzenetére


Wolfy999
tag

Valószínűleg a kartömítés örgedett el. Idővel megkeményedik és ereszt. Lehet az AP papír ront a helyzeten, de valószínűleg hamarosan annélkül is ereszt majd. Filléres tétel, egyszerű cserélni.

(#100670) RetepNyaraB válasza general (#100668) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

edit.: megelőztek, régen frissült az oldalam :)

Kartömítés beadta a kulcsot..?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#100671) home.barista


home.barista
kezdő

Ha a GC alu felső vízterelője teljesen rendben van, akkor valószínű, hogy a kazán is a Laica után, ugye? :) Mert ha együtt szoktak nagyjából leamortizálódni, akkor rendben vannak, még nem lett kár bennük.

[ Szerkesztve ]

(#100672) Parci válasza home.barista (#100671) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érzésre :N

az egyikben áll a víz, ami sokszor 90+ fokos, a másik naponta 1 percig érintkezik forró vízzel/kávéval. az is amortizálódni fog, de inkább a kávé savai miatt, míg a kazán a benne lévő víztől tud

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100674) general válasza Wolfy999 (#100669) üzenetére


general
addikt

Köszönöm, utánanézek akkor, honnan lehet venni, aztán megnézem, hogyan tudom kicserélni. Még nem csináltam ilyet.

(#100676) Nutra válasza Toobee (#100665) üzenetére


Nutra
tag

Köszi, kartartó szerintem rendben beállítva, a video így is hasznos, jól látszik a lényeg (és tudom, hogy jól csináltam ;-) :R
Nem az őrlő szórja az őrleményt, addig rendben. Én szórok ki pár tized grammot, ha nem vagyok elég ügyes, amikor kocogtatva egyengettem. Most simán ujjal elterítem és rendben van. Hétvégén lesz időm, előjön egy dugi OneEleven és gyakorlok tovább. Nagyon rendben van ez az őrlő, nekem kell hozzászoknom. :B

(#100677) Toobee válasza Nutra (#100676) üzenetére


Toobee
veterán

En egy kis saslikpálcával szoktam síkba húzni, de akár egy kés vagy bármi más jó hozzá. Viszont így már értem, hogy mire gondolsz :) Nagyon sok hasznos dolog van fent a weboldalukon, csak bökj rá a Sette Seriesre.

Jöhet videó + képek is a kofíról, engem érdekel. Meg majd a távlati tapasztalataid.

Nézelődtem közben, ha valaki jó áron szeretné ezt a minőséget, akkor lehet egy AP30+tuning is működhet. Úgy látom az 90k környékén beszerezhető + kell hozzá egy 270 állítómechanika.

https://barbieripnk.hu/

(#100678) zolnagy


zolnagy
őstag

Ma nekem is megjött a TDS mérőm.
Csapvíz: ~280 (Győr)
Tisztított csapvíz: ~280. Érdekes, hogy nem változott, mert ízre ez határozottan jobb, mint a sima csapvíz (nincs klóros íze). 3 szűrő van ilyen sorrendben: 10 mikron, aktív szén, 1 mikron
A DM deszt vízre 2-3 TDS-t mutatott.
A gépbe nagyjából felesben kevert (fele DM víz, fele tisztított csapvíz) vízre: 138

(#100679) Szabász válasza zolnagy (#100678) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!

Csak fordított ozmózisos rendszernél változik a TDS érték. Egy sima fizikai szűrésnék nem változnak az értékek. Én 80-as értékre szoktam keverni a vizet, 138-nál vízkövesedés lesz!

(#100680) bl4ze


bl4ze
veterán

Elfogyott a 7gr kávé, a végére már toleráltam, volt egy pont ahol nagyon nem ízlett :)

Ma új kávé bontás : Drago MOCAMBO : Suprema

Közben másik változás is volt, nem tudtam megállni és újból/megint Classic tulajdonos lettem :) :)

Jó érzés megint Classic-kal készíteni a kávét !
Köszönet szzs-nek a szép és lelkiismeretes munkájáért ! :R

A Baby is jó helyre került, egy Vario mellett fog szolgálni újból :)

.:. bl4ze .:.

(#100681) sz.zs. válasza bl4ze (#100680) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az a 41-es tampernyél nem illik a képbe! ;]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100682) bl4ze válasza sz.zs. (#100681) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, az túl sötét. Fene egye meg ! :D :D

.:. bl4ze .:.

(#100683) weinmaker válasza bl4ze (#100680) üzenetére


weinmaker
őstag

Szép kis szettet dobtál össze! Grat! ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#100684) weinmaker


weinmaker
őstag

Mostanság alacsonyan szállnak a flairek? A facsén is hirdetnek egyet nyomásmérővel. Én mostanság egy űrgaggia upgrade-en gondolkodom, bár nem tudom, hogy jobb lenne-e a rézkazános, meg a pumpa szabályozás. A többi cucc az enyémben is benne van.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#100685) sz.zs. válasza weinmaker (#100684) üzenetére


sz.zs.
senior tag

...és 1 hete vette ő is.

Más, mindenkihez: nem tudjátok esetleg, hogy SSP kést lehet valahonnan EU-ból rendelni? Majorhoz kellene...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100686) verti1 válasza sz.zs. (#100685) üzenetére


verti1
tag

Nagyon hamar feladják a kollégák a dolgot...😀

(#100687) sz.zs. válasza verti1 (#100686) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én ezért nem veszek, mert tudom magamról, hogy nem lennék hajlandó végigcsinálni a procedúrát.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100688) iatti válasza weinmaker (#100683) üzenetére


iatti
aktív tag

ebből már van itt pár darab ;) /már mint szett/

(#100689) iatti


iatti
aktív tag

tegnap őröltem egy negyed kiló púdert török kávéhoz. gondoltam így két legyet ütök egy csapásból :DD megy ajándékba,és járódik egy picit a kés is. presszózás már csak jövő héten indul vele. utána kitakarítottam,látom ezek mazzer kések benne?

(#100690) gyd456 válasza sz.zs. (#100685) üzenetére


gyd456
csendes tag

Mordor?

(#100691) cotagg válasza iatti (#100689) üzenetére


cotagg
tag

Igen, 63mm-es Mazzer Kony kés (0191C) van benne. Jópár kg kávé kell a kések bejáratásához, emlékeim szerint 5-10 kg között kezdett alakulni a dolog.

(#100692) Parci válasza sz.zs. (#100687) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olyan ez, mint nekem a caravel volt. párat húztam vele, értettem, hogy miért szeretik mások, de rögtön éreztem, hogy utálom használni. a pavoni meg pont fordítva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100693) bl4ze válasza cotagg (#100691) üzenetére


bl4ze
veterán

Én 1 kg-ot daráltam át vele, és számomra teljesen jó már a végeredmény :)

.:. bl4ze .:.

(#100694) iatti válasza bl4ze (#100693) üzenetére


iatti
aktív tag

az én malbórón meg barackpálinkán edződött ízlelő bimbóimnak meg szerintem mindegy :B na persze ez azért nem igaz,sok felé járok áruszállítás közben. amikor kapok valami kotyeszos bravost,stb, meg amit itthon csinálok,kiérzem a különbséget :DD persze a jó szándék tisztelendő,valahol még meg se kérdezik,kér valamit inni? ;)

(#100695) iatti válasza bl4ze (#100693) üzenetére


iatti
aktív tag

akkor úgy látszik a 151c drogheria késeknek több kell :DD #100134

(#100696) jugeen válasza sz.zs. (#100685) üzenetére


jugeen
addikt

itt

bár gyanúsan olcsó

[ Szerkesztve ]

(#100697) jugeen válasza jugeen (#100696) üzenetére


jugeen
addikt

Benéztem, ez nem SSP.

(#100698) Tomi_Sci válasza verti1 (#100686) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Azért annyira nem lehet elrontani :U Eddig kb. 10-et húztam vele, mindegyik teljesen jó lett, a harmadiktól már egészben esik ki a pogi.

Azt megértem, hogy a process nem jön be valakinek, hétközben én is GC-vél csinálom a reggeli triplát éhgyomorra ;]

Ugyanitt Flair Classic tamper valakinél? Sajnos az esztergályos ismerős most egy kis szünetet tart.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#100699) sz.zs. válasza jugeen (#100697) üzenetére


sz.zs.
senior tag

És nem is Major :D

gyd456: nincs készleten :(

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100700) sz.zs. válasza iatti (#100695) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem a Niche-nél is ~8 kg körül jöttek meg az ízek.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.