Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) chab7 válasza lakkusjj (#50250) üzenetére


chab7
addikt

Akkor így van :R lényeg a kérdezőnek,hogy nem marad bill.világítás nélkül a széria esetnén ez tuti ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50252) Chaser válasza lapa (#50247) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell ott pöttyözni. Telefon kamerája bőven elég, ha vibrál azt nem fogja becsapni. Majd lehet készjtelt róla fényerő függvényében hogy változik. Én is csak egy órát bírtam a dell előtt, utána feladta a szemem. Tény, hogy nem 100%-os a szemem hw-e, de érdekes mód ccfl előtt egész nap ülhetek, nem fárad el jobban mintha könyvet olvasnék. Ledesből bőven elég 1 óra is hozzá ha "vibrálós".

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50253) chab7 válasza Chaser (#50252) üzenetére


chab7
addikt

Ezzel én is így vagyok. És most hogy írod örülök neki hogy a T500-amban ugyanolyan egyszerű ccfl kijelző van mint az R52-ben volt, csak épp nagyobb felbontás és sokkal jobban világosítható, mert én is nagyon sokáig bírtam az előtt a kijelző előtt, és akkor ez előtt is fogom. Ez fontosabb mint hogy - ennél is - jobb színei vagy csillogása legyen ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50254) Ed Parker válasza Chaser (#50252) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

led-ből én a hp pavilion-t utáltam,bivalyerős gép volt,minden extrával,de akkora tré kijelzőt raktak bele hogy az már fájt.
ezalól az elitebook sem kivétel,van sok a cégnél.

(#50255) Csedit válasza Chaser (#50239) üzenetére


Csedit
aktív tag

Én meséltem annak idején, hogy két T60 billentyűjét mostam rendszeresen mosószeres vízbe áztatva.
Az egyikbe egy fél doboz kóla borult. Aztán száradt úgy ragacsosan kólástul legalább egy hetet külön a géptől mikor megkaptam. Fullra bele a mosószeres vízbe. Ázott 1-2 órát, öblítés, majd száradt két napot.
Jobb lett, mint újkorában :) Minden bilentyű működött utána rendesen.

(#50256) lapa válasza Chaser (#50252) üzenetére


lapa
veterán

megnéztem a képernyőt úgy, hogy feketére állítottam a hátteret, az egér meg jó nagy. ha mozgatom darabokban látszik. szóval ledes, bár ez nagyon valószínű volt már a kamerán át nézve is.

akkor mi lesz? ezt is upgradelje az ember ccfl-es affs-re? ez nekem ilyen hagyományos keretes kialakítás.

(persze nem fogok nekiállni, mert annyira nem téma. csak elvi síkon kíváncsiskodom. wacom levágásban már úgyis profi vagyok).

(#50257) Chaser válasza chab7 (#50253) üzenetére


Chaser
titán

Ebből a szempontból a T60 IPS mindent visz, mintha az ablakon néztem volna ha tájkép volt a háttér:) kicsi dell meg arra való ha véletlen elő kell venni utazás közben akkor nagyon jó, egyébként itthon meg monitorról használnám, de nem nekem lesz. Havernak intéztem, ha őt nem zavarja engem se.

Ed Parker: Ezért mondtam ez nem a dell sara, TP-ben is ugyanúgy villog a ledes, biztos ebben is vannak fokozatok, de a jelenség valamilyen szinten megmarad. Szóljon a dell javára, hogy legalább bevilágítás nincsen mint sok panelnél és tényleg brutál nagy fénye van, gyanítom ezt közvetlen napfénynél is lehet látni.

Csedit: Komplett billről beszélek. Talán T40, vagy T41. Ez már sok éve volt, mikor az első TP-met vettem. Azóta már egész sok modellen túl vagyok, csak T60-ból volt min. 10 db:)

szerk: Nem is mosógép volt, hanem mosogatógép :DD

Ha meg T60 bill. Van nekem egy kvázi új T60 T500 T400 stb billzetem, kénytelen voltam beáldozni most az "N" gombot egy eladásra szánt gépbe. NMB mechanikához való kell, onnan ismerkszik meg, hogy kékes-zöldes a kupak alatti rész. Ha van valakinek felesbe szánjon már meg, nem ingyen kérem. Lehet lesz egy de még nem biztos.

lapa: Ha téged nem zavar hagyod, ha zavar megoldod ha tudod. Nem tudom kivitelezhető-e. Led-esbe biztos meg lehet oldani a ccfl-t, de fizikai kivitelezését nem tudom az eltérő fedlap miatt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50258) Ed Parker válasza Chaser (#50257) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na most direkt megnéztem,kamerával,ami ugye nem hazudik,a gépem semmit nem villog.

(#50259) Chaser válasza Ed Parker (#50258) üzenetére


Chaser
titán

Fényerő mekkora? A dellnél se látszik ha fullon van, csak ha veszem le a fényerőt, legkisebb fokozaton már simán hozza a crt villogását. Egyébként megoldható, pwm mentes szabályzással. Nekem is van ledes monitorom ami nem villog semmilyen fényerőn. De gondolom vagy 300ft-tal drágább a másik megoldás..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50260) Ed Parker válasza Chaser (#50259) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

4-es fényerő,16-ig lehet világosítani,de egyesen sem villog,most próbáltam,semmit.

(#50261) Chaser válasza Ed Parker (#50260) üzenetére


Chaser
titán

Akkor neked mákod van:) De egy pill, most melyik gépról beszélünk :F :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50262) chab7 válasza Chaser (#50261) üzenetére


chab7
addikt

Na, legsötétebbre levéve némi csíkozódást én is látok a telón keresztül, de amolyan "minta nagyon lassan menne lefelé egy redőny" típusút :D

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50263) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

sziasztok keresek thinkpad t60/t61-es modelt.
Amit vga-val is lehet kicsit feljebb turbozni, főleg munkára lenne a gép, de néha egy-egy régebbi játékkal is játszanék.
Ez a széria elég strapabíró azért ilyet választanék 2-t is nyúzok melohelyen de még nem bontottam meg őket.
MXM-es kártya megy valamelyikbe illetve mi az ami max bele tud menni ?
T7100-as procival nézegettem modelt esetleg tudtok jó vételt ajánlani ?

(#50264) Ed Parker válasza Chaser (#50261) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A szar apple retina macbook pro :D

(#50265) Francia91 válasza ADAM1337 (#50263) üzenetére


Francia91
veterán

ThinkPad-okban nincs MXM-es VGA, mind forrasztott, a T60/T61-asban is. T61-esek nVidia Quadro NVS140M 128 Mb/ Quadro FX570M 256 Mb VGA-val vannak, de ezek szeretnek elhalálozni, amelyik nem jó szériából van (asszem, hogy a 2008. Augusztus utániak a "megbízhatóbbak"). T60-nál ATI Mobility Radeon X1300 (64 Mb)/ X1400 (128 Mb) GPU-k vannak, T60p-nél ATI Mobility FireGL V5200/V5250 (256 Mb GDDR3, 128 bit) GPU van. Nekem egy FireGL V5250-nel megáldott T60p-m volt, sok mindenre elég volt. Játékok terén COD4-ig bírta a nyúzást, CS Source-t 1680x1050-es felbontáson Medium beállítással gyönyörűen vitte. Erősebb VGA-val T60p-t érdemes venni, olyat még nem hallottam elhalálozni gyártási hiba miatt.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50266) azbest


azbest
félisten

No de, ha jól tudom a T61-eknek nem ledes még a kijelzője (Lenovo LP141WP1-TLB8), akkor mitől villog alacsony fényerőn? Találtam egy videót is amin oszcilloszkóppal vizsgálják: [link]

Mondjuk ott a hálózati táp használata (talán energiagazdálkodás függő) kapcsán mutatják.

(#50267) ADAM1337 válasza Francia91 (#50265) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Rendben köszönöm, akkor t61p lesz. :R

(#50268) YumeD


YumeD
tag

Inteles kollégák próbálkozhatnak fényerő pwm ügyben ezzel, tapasztalatokat osszátok meg :)

http://rghost.net/45052752

(#50269) YumeD válasza YumeD (#50268) üzenetére


YumeD
tag

Nna válasz magamnak közben: win 7 x64, Quadro FX880M, W510: registryben az összes "PanelPWMFrequency" -t átírtam (DEC) 600 -ra(220on volt), reboot, mintha kevésbé villogna(ezeréves macskadobáló(tm) SE k630i kameráján keresztül nézve legalabbis...). Fényerő állítgatás után is úgymarad, ahogy elnézem. Jó kísérletezést :D

(#50270) lakkusjj válasza YumeD (#50269) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

ez nem csak INTEL vga-hoz használható? nekem a readme-ből ez jön le

szerk: közben látom előző hozzászólásban írtad

[ Szerkesztve ]

(#50271) Chaser válasza Ed Parker (#50264) üzenetére


Chaser
titán

Jah jó, na még az lenne gyönyörű ha az villogna. Az 16:10-es, világítás tuti led? Bár megoldhatták.

YumeD: Ez használható más gépekhez is?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50272) YumeD válasza lakkusjj (#50270) üzenetére


YumeD
tag

*törölve*

[ Szerkesztve ]

(#50273) YumeD válasza Chaser (#50271) üzenetére


YumeD
tag

Gondolom intel gfx-esekhez használható, dell-en is láttam hogy valaki játszott vele, intel driverhez intéz hívásokat úgyhogy elm. mennie kell intel grafikus cuccokkal ami támogatja.
Ha a registry-s cuccra vonatkozik, akkor annak nvidia-val elm mennie kell.
A kijelzőm 1600x900, 16:9, LED-es :)

[ Szerkesztve ]

(#50274) lakkusjj válasza Chaser (#50271) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

úgy tűnik, hogy a ledes T400-amon intelre kapcsolva működik, már csak azt nem tudom, hogy hogy is kell startup programok közé berakni. vagy ez magától bekerül? (win7 x64)

(#50275) Chaser válasza YumeD (#50273) üzenetére


Chaser
titán

Majd meglesem a dellen :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50276) lapa


lapa
veterán

hát ha kiderül, hogy ez az alacsony frekis villogás ráadásul szoftveresen javítható, akkor pláne bekaphatja a lentel csipetcsapat a bal izémet.

(#50277) YumeD


YumeD
tag

Azért az érdekelne, mi lehet a valós maximum freki... valaki kimérhetné műszerrel :)

[ Szerkesztve ]

(#50278) xcds válasza YumeD (#50269) üzenetére


xcds
őstag

Nekem telefon kameráján keresztül nézve függőleges csíkok mennek jobbról balra. Ez a fényerő állítgatásával sem változik. Szabad szemmel meg nem látok semmi villogást.

[ Szerkesztve ]

(#50279) YumeD válasza xcds (#50278) üzenetére


YumeD
tag

Az érdekes, vízszintes csíkokat kéne látnod/nemlátnod :)

(#50280) caprine válasza Chaser (#50193) üzenetére


caprine
aktív tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Engem a T61 ICHM8 vezérlőjének SATA1-re korlátozásának feloldása érdekelne (1,5->3GB/s). Angol forumokat néztem, de ott sok vita ment belőle, jó lenne valami tuti megoldás, pláne magyarul. Ötlet?

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#50281) PNP válasza YumeD (#50279) üzenetére


PNP
őstag

Lehet csak elforgatta a telefont 90 fokkal.

(#50282) fungi válasza xcds (#50278) üzenetére


fungi
aktív tag

T61 Intel X 3100 Képernyő Lenovo LP141WP1-TLB8 [14.1" LCD] 1440x900

telefon kameráján csíkok vonulnak a maximum fényerő alatti szinttől, szabad szemmel nem látok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#50283) xcds válasza YumeD (#50279) üzenetére


xcds
őstag

A képernyőn függőlegesek a csíkok. Megnéztem fényképezővel is, ott nincsenek csíkok, viszont villog. Ezek szerint nem minden kamera egyformán működik.Elindítottam ezt a pwm controlt, de nekem nem csinál semmit.

(#50284) YumeD válasza fungi (#50282) üzenetére


YumeD
tag

Állítgatod a cuccot nem lesz sűrűbb/ritkább/gyorsabb/lassabb? :)

(#50285) Chaser válasza caprine (#50280) üzenetére


Chaser
titán

Még mindig a mod BIOS :P lehet az angolok tudnak valamit, itt mindenkinek megy/ment a SATA2. SATA2-es T61-ről írtam ezt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50286) fungi válasza YumeD (#50284) üzenetére


fungi
aktív tag

Nem igazán, egy lépcsővel a max. fényerő alatt kevésbé kivehetőek a csíkok mint lejjebb, sötétebb háttérnél
erősebbek, igazán sebesség vagy más különbséget nem fedezek fel, lehet hogy van, de nem érzékelem...

(#50287) lapa


lapa
veterán

azt mondom megint, hogy sötét szobában fekete háttér belő, desktopon középre egy világos ikon behúz, majd gépet kartávolságban jobbra-balra dinamikusan mozgat. ha szaggat (mint mikor ledes lámpájú kocsi elmegy és sokszorosítva látod a fényt), akkor led. legalábbis én ezt vettem ki.

[ Szerkesztve ]

(#50288) YumeD


YumeD
tag

Teszt:
[link]

Ahogy elnézem, utána nagyjából konstans nem villog. Előtte meg fényerőnöveléssel csökken a villogás:)

(#50289) Borote válasza lapa (#50287) üzenetére


Borote
addikt

Vagy alacsony fényerőn (ahol jobban előjön a PWM-es villódzás) kell mozgatni egy tollat, vagy akár az ujjunkat a kijelző előtt. Ha szaggatva látjuk, mint a tévénél, akkor PWM-es lesz.

A CCFL is villódzik, alacsony fényerő mellett ott is látható lesz, de nem annyira domináns, mint a LED-nél, mert míg utóbbinál gyakorlatilag négyszög-hullám jellegű a fényerő esés, addig CCFL-nél miután kikapcsol egy pillanatra, relatíve lassabban sötétedik el, így lankásabb a fényerő esése.

(#50290) Tim82 válasza caprine (#50280) üzenetére


Tim82
nagyúr

Márpedig a Middleton-féle moddolt BIOS-nál nincs a SATA 2-re jobb megoldás T61-nél. Nem tudom, hogy milyen vitákra gondolsz, kb. mindenki, aki nem merevedik le a félelemtől a "modbios" szó hallatán és használta, ajánlja az angol nyelvű fórumokon is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50291) YumeD válasza Tim82 (#50290) üzenetére


YumeD
tag

A nagyon parásak meg töltsenek vindózt grub-bal, ott setpci-al beírhatják a megfelelő regiszterekbe a megfelelő értékeket, ha ettől jobban alszanak :D (Amúgy anno én is használtam, nem kell tőle félni +1)

(#50292) Ed Parker válasza Chaser (#50271) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az kell hogy legyen,mi mással lehet megoldani egy kb 5mm vastag kávába?:)

(#50293) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,T420 ba milyen hdd kell 9.5 vagy 7mm ?

Zero Defect.No Compromise !

(#50294) Francia91


Francia91
veterán

A Transformers-ben is ThinkPad van :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50295) ben11


ben11
őstag

Megjött a venti a t60-ba. Ki is cseréltem, plusz megcsináltam Francia91 1Ft-os moddingját egy kevés mx-4-gyel ahova csak kellett.
Szépen csendben teszi újra a dolgát szeretett kis gépem, remélem még sokáig.

Köszönöm mindenkinek aki segített!

(#50296) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Tegnap konyhabútorokat raktam fel, a friss albiban, az asszony T60-ja még a táskájában, ahogyan hazaért a munkából.
Egyszer csak az egyik szekrény eldőlt, és a kb 45 ' szögben álló sarokba támasztott gépet sarokkal telibe verte.
Messziről úgy látszott hogy ennek a dalnak itt a vége, de kikaptam a táskából, és nézegetni kezdtem. Akku törött, ultra bay és akku közti műanyag átrepeve, a teljes gép lcdvel együtt kb 1cmt megtekeredett.
Remegő kézzel kapcsolom be. És: MŰKÖDIK! minden MŰKÖDIK.
Szegény nagyon legatyásodott, a dvd pedig surrog (valószínüleg kaparja a lemezt).
Rollcage. az isten ajándéka. Eléggé utálom magam most...

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#50297) lapa válasza Francia91 (#50294) üzenetére


lapa
veterán

hol? (gonosz on)

(#50298) Francia91 válasza lapa (#50297) üzenetére


Francia91
veterán

Transformers 3, az Autobotok-nál

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50299) Chaser válasza YumeD (#50269) üzenetére


Chaser
titán

Mit írtál át pontosan? Dellen annyi történik, hogy villan egyet a kijelző mikor elindítom a sw-t. Csak a ccp filet írod át vagy közvetlen registryben is?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50300) ben11 válasza Francia91 (#50298) üzenetére


ben11
őstag

Elég igénytelen az a böhöm Lenovo felirat a káván.. :U

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.