Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) Francia91 válasza ixtom (#50850) üzenetére


Francia91
veterán

Grat a masinához, ritkaság! :)
Január-február tájékán költözök ki Németországba, asztali masina céljából majd odakint én is W700/701-ast szeretnék, QuadCore verziót :). Brutális ThinkPad :D
A T500 meg tökéletes lesz hurcolászni munkahelyre, melózni :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50852) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
Adott egy x301, amely külső monitoron sem ad képet.
Alaplapcsere vagy lehet javítani?
Köszönöm.

® visions created with passion

(#50853) westlake válasza Uzmany (#50852) üzenetére


westlake
félisten

Be kell vinni olyan szervizbe, ahol IC-ket is tudnak cserélni. Ha szerencséd van, akkor nem olyan ragasztóval vannak leragasztva, amit nem nem tudnak "oldani".

Play nice!

(#50854) Uzmany válasza westlake (#50853) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm. Tudnál egy ilyen szervizt javasolni? Kb mennyibe kerülhet?

® visions created with passion

(#50855) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan magyar webshopot , ahol lehet olyan W530 laptopot kapni , amiben nem quadro k1000 hanem quadro k2000 van ? Sehol sem találok ilyet , pedig ez fontos szempont lenne. Előre is köszi !

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#50856) donjohnson válasza |DavidWoody| (#50855) üzenetére


donjohnson
addikt

ez jó?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#50857) |DavidWoody| válasza donjohnson (#50856) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Igen ezt megtaláltam énis , de nem vagyok h**e , hogy 816 ért vegyem meg , ugyan ezt megkapom akár melyik webshopba bruttó 500k ért , egyetlen különbség a VGA. Azért 300k-t nem ér egy quadro k2000m :) De köszönöm szépen a linket !

-woody-

(#50858) Francia91 válasza |DavidWoody| (#50857) üzenetére


Francia91
veterán

Esetleg eBay... Ha itthon végképp nem találsz, és nem 816 ezer :)
Nem tűnik rossznak, eladónak meg 100%-os értékelése van

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50859) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Használ valaki 30-as végű Thinkpadet displayporton keresztül külső monitorra kötve, aminek van bépített hangszorója?
Az lenne a problémám, hogy hol a notebook hangszorója szól, hol pedig a monitoré.
Teljesen random.

(#50860) |DavidWoody| válasza Francia91 (#50858) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Ebay.el az a baj , hogy mindenképp magyar kiosztású kell , ott meg hiába olcsó , nem amgyar a bill. Amit konkrétan linkeltél azzal pedig az a gond , hogy gyengus a processzor , mindenképp valami QM kellene.

-woody-

(#50861) Francia91 válasza |DavidWoody| (#50860) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt találtam csak itthonról, ami K2000-es és Quad Core-os...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50862) rgeorge válasza |DavidWoody| (#50857) üzenetére


rgeorge
addikt

Egy próbát megér: takforsys.hu. Nincs árlistájuk, de kérhetsz árat.
Francia91: radium.hu nem a magyar billentyűzetes gépekről híres. A jó árakról se mindig.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#50863) |DavidWoody| válasza rgeorge (#50862) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Francia91 : Köszönöm

rgeorge : Hát mint kiderült a jó árairól tényleg nem :D

szerk.: takforsys nem árul W szériát sajnos

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#50864) Francia91 válasza rgeorge (#50862) üzenetére


Francia91
veterán

Amúgy magyar billentyűzetes... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50865) cigam válasza Uzmany (#50854) üzenetére


cigam
félisten

reballing.hu

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50866) rgeorge válasza |DavidWoody| (#50863) üzenetére


rgeorge
addikt

Annak idején (2011 vége), amikor a W520-at vettem a takforsys-nél, a radium-nál a kicsit gyengébb konfig egy százassal volt drágább.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#50867) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Tudom , hogy ThinkPad fórum , nyilván mindenki azt preferálja ( egyébként énis épp ezért keresem a megfelelő W530 at ) , de mivel egyenlőre nem jártam sikerrel , erről a két gépről valakinek valami információja , véleménye esetleg ? HP EliteBook 8570w , Dell Precision M4700

-woody-

(#50868) Francia91


Francia91
veterán

T500 esetében hogyan tudom csekkolni, hogy megvan-e a WWAN modemnek az előkészítés? Ha nincs, akkor mennyire macerás megoldani a dolgot?
Kezdek készülődni a németországi életre, független, T500 kompatibilis WWAN/3G/GPS modemet már találtam, SIM foglalat benne van a T500-ban, így érkezett hozzám.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50869) Tim82 válasza Francia91 (#50868) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link] - úgy értem, kék és piros színű antennát keress, amik kb. a billentyűzet alatt balra lévő mini PCI-e helyhez közel lehetnek leragasztva.

Meg hát egy olyan faceplate sem ártana, amin van WWAN LED.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50870) Francia91 válasza Tim82 (#50869) üzenetére


Francia91
veterán

A WWAN LED-es faceplate megvan a T500-asomon

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50871) Tim82 válasza Francia91 (#50870) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor valószínűleg az antennák is megvannak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50872) Francia91 válasza Tim82 (#50871) üzenetére


Francia91
veterán

Na van egy kék és egy vörös kábel, úgy néz ki, hogy akkor megvan az előkészítés :)
Viszont van még egy üres slot, úgy nézem, hogy félmagas MiniPCIe mehet oda... Ide miket tehetek?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50873) Tim82 válasza Francia91 (#50872) üzenetére


Tim82
nagyúr

Whitelist-mentesített BIOS-szal én ilyesmit tennék: [link]

De ha a tárhelynek bővében vagy, akkor ennek sincs túl sok értelme. (Esetleg valamilyen mini PCI-e DVB-T tuner, de gondolom, annak kellene antenna.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50874) Francia91 válasza Tim82 (#50873) üzenetére


Francia91
veterán

Van USB-s DVB-T tunerem, így a tuner kilőve. Tárhelyem van, viszont jó lenne belülre is valamilyen féle tároló, amiről tudok boot-olni, egy telepítőt létrehozni rajta. Vagy még tárhelynek, mert folyamatosan fogy most is :). Akkor a Dual MicroSD-s cucc lesz a nyerő dolog :)
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50875) Tim82 válasza Francia91 (#50874) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szívesen. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50876) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok hol találhatok nem leharcolt használt t61p-t ?
Ami lényeges aksija is legyen jó, bill kiosztás nem érdekes.

(#50877) FoxiestFox válasza ADAM1337 (#50876) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azert azzal ovatos legy..en megszivtam vele, eleg rakoncatlan gpu-tokozasa van
Neha felbukkan itt is egy-egy, de tavaly en is kerestem egy ideig, mire talaltam.

(#50878) ADAM1337 válasza FoxiestFox (#50877) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez a tipus ami árban egész jó lenne nekem munkára kéne, a másik a T500 de az kb 2x annyiba kerülne.

(#50879) FoxiestFox válasza ADAM1337 (#50878) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lehet jo aron rabukkanni t500-ra, elobb-utobb talasz, es aki el akarja adni, nem is szab neki tul eszement arat..
Szerencsere zuhan az ara mindennek, ami laptop..most annyiert lehet t500-akat talalni, amennyiert kb 10honapja a t61p-t vettem..
Mondjuk a minap lattam egy t61p-t 80ert..ott is elgurult valami.. :D

(#50880) Francia91 válasza ADAM1337 (#50878) üzenetére


Francia91
veterán

Mennyit szánnál rá maximum?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50881) parkasz válasza ADAM1337 (#50878) üzenetére


parkasz
senior tag

Hát 70k környékén már találsz t500-at ami ati vga-s. Kis alkuval még kevesebb is lehet. Szerintem ha hosszabb távon gondolkodsz inkább ilyet vegyél. t61p-t meg tuti nem kapsz fele annyiért.

(#50882) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Ma reggel a T60-am megemelte a pulzusom. Kb két hete cseréltem ki a ventilátort, mert zakatolt és fan errorral elköszönt.
Erre ma reggel meglepett újra egy fan error-ral. Semmi előjele nem vot, szép halkan teszi a dolgát, még játékkal sem emelkedik a proci/gpu 65 fok fölé.

Valakinek van ötlete mi okozhat még ilyet?
Többszöri újraindítás után sem volt hajlandó bootolni. Na, elkezdtem szétbontani. Amikor már láttam a ventit kicsit megfújtam, aztán áram alá helyeztem és elindult.. :F
Most megy szépen, de nem szeretném, hogy megint meglepjen. Pláne, hogy dolgozom rajta és számomra elég fontos anyagokat tárolok rajta.

(#50883) Francia91 válasza parkasz (#50881) üzenetére


Francia91
veterán

Én 65k-ért vettem a T500-asomat, kb 2 hónapja. ATI HD3650+ Intel VGA-val, 4 Gb RAM-mal, P8600 és WSXGA+ kijelzővel. 75k-ról alkudtam le 65-re úgy, hogy dokkoló és HDD nem kellett.
T61p-nél az a gond, hogy még azokat is érinti a GPU elhalálozás, ha nem is olyan mennyiségben, mint az NVS140M-et, de fenn áll a veszélye. T500 jobban megérné, minden téren modernebb, ráadásul árban is baráti sztem.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50884) Francia91 válasza ben11 (#50882) üzenetére


Francia91
veterán

Kapd szét a ventit, és kend meg a tengelyét fehér kenőzsírral, vagy grafitos zsírral, hátha csak száraz.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50885) ben11 válasza Francia91 (#50884) üzenetére


ben11
őstag

A furcsa az, hogy szépen hűti a komponenseket, de a laptop alja rohadt meleg tud lenni. Vagy lehet, hogy csak ez a nagy hőség okoz gondot és alulról nem szellőzik annyira a gép?

(#50886) Francia91 válasza ben11 (#50885) üzenetére


Francia91
veterán

A T500 alja nekem is elég meleg szokott lenni 1 óra intenzív használat után :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50887) Dhampir válasza Francia91 (#50883) üzenetére


Dhampir
félisten

Hol vetted, Hardverapróról? :)

(#50888) westlake válasza Francia91 (#50884) üzenetére


westlake
félisten

Nem ez a megoldás, ha új a ventilátor. :U
#50882: Össze lehet szerelni úgy a notebook-ot, hogy valami odaszorul a ventilátorra és emiatt nem tud pörögni. Szerintem szedd szét megint és azt nézd meg, hogy például a fémlemez nem nyomódik-e rá a lapátokra.

Play nice!

(#50889) sutszi válasza ben11 (#50885) üzenetére


sutszi
veterán

Nem teljesen értem....Van amikor nem fan error-al indul és megy a venti, vagy minden indításnál fan error van már?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50890) ben11 válasza sutszi (#50889) üzenetére


ben11
őstag

Reggel óta nem kapcsoltam ki. De reggel többszöri bekapcsolás során, mindig fan error-t kaptam.

(#50891) sutszi válasza ben11 (#50890) üzenetére


sutszi
veterán

A ventilátor tuti, hogy új?
Ha igen akkor nyertél egy szép élményt. Mert nálam (t61) hasonló történet volt.
Dióhéjban: Egyszer csak fan error. Ventilátort cseréltem és szintén fan error továbbra is.

Egy TP fórum mélyén az internet legeldugottabb sarkában olvastam, hogy van egy bizonyos (talán F4 nevű) biztosíték ami a ventilátorszabályozó áramkör része. Ha az kimegy akkor is fan error van, de addig nem tudod mi a baj amíg rá nem próbálsz egy másik ventivel.

Nem bíztatok senkit erre, de én "megpatkoltam" és azóta jó(2011).

Létezik nagy felbontású alaplapkép ami mutatja hol kell keresni ezt a kis jószágot... meg találtam mindenféle áramköri rajzokat is a anno...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50892) Gondwana válasza sutszi (#50891) üzenetére


Gondwana
addikt

... és egy sűrítettlevegős ventillátortfelpörgetős takarítás tökéletes kezdete egy ilyen biztosítékkinyírásnak (báris akkor, ha nem veszed figyelembe, hogy ha lefogod az ujjaddal, akkor nem lesz a ventinek generátor-üzemmódja ami kinyírhatja a biztosítékot, amíg sűrített levegővel pörgeted)

Más: X230 IPS színprofil

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#50893) sutszi válasza Gondwana (#50892) üzenetére


sutszi
veterán

Na ezt nem is tudtam..... :Y
Szerencsére nem így végzem a takarítást...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50894) Francia91 válasza westlake (#50888) üzenetére


Francia91
veterán

Mindössze azért írtam ezt a lehetőséget, mert jártam már úgy, hogy megjött az új venti, beszerelés után kapásból "Fan Error" üdvözölt. Eztán ismételt szétszedés során megnéztem a venti tengelyét, csontszáraz volt, hajszálnyit megkenegettem grafitos zsírral, és 2 éve hibátlanul megy... :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50895) brekiisti válasza Francia91 (#50894) üzenetére


brekiisti
tag

Nem tudom javítsatok ki ebben nem vagyok biztos de nem magleves elven üzemelnek ezek a ventik semmi csapágyazás ill gyári kenés sincs benne( ezen írásnál erőteljesen thinkpad ventikre gondolok)

(#50896) parkasz


parkasz
senior tag

Urak!
Pont ventilátor karbantartás előtt állok. (x200 és t500)
Tud valaki egy szabatos, korrekt és főként hatékony módot erre?
Visszaolvasva pont a sűrített levegőről derült ki, hogy nem az igazi, pedig bennem is az merült fel elsőként.
Hogy is kell ezt rendesen csinálni? Légyszi tegye valaki közkincsé! :R

(#50897) Tim82 válasza parkasz (#50896) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmi gond nincs a sűrített levegővel, csak pöcköld/támaszd ki a ventilátorlapátokat pl. egy fogpiszkálóval vagy fültisztító pálcikával, hogy ne pörgesse azokat a fújkálás.

Meg szerintem alap, hogy normális takarításhoz a hűtőt kivesszük a gépből.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50898) westlake válasza parkasz (#50896) üzenetére


westlake
félisten

Minden esetben ugy kell(ene) kifújni a ventilátort, hogy kézzel (bármivel) le van szorítva, hogy nem pöröghessen. Egy nagyobb teljesítményú kompresszor még a lapátokat is le tudja törni.

#50899: A gépek sosem pörgetik fel olyan fordulatszámra a ventilátorokat, mint amennyire egy kompresszorral, vagy sűrített levegővel fel lehet. Elég ebből kiindulni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#50899) soldi3r válasza Tim82 (#50897) üzenetére


soldi3r
veterán

azert csaknem, olajcserehez a motort is kiveszed?

en eddig soha nem tamasztottam ki meg semmivel, igaz, nem negyed orat szoktam fujkalni a hutot, de artani biztosan nem art

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#50900) scarbantia válasza Tim82 (#50897) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Én is arra gondoltam, hogy ha az alaplapon van a biztosíték, akkor le kell kötni a ventilátort, és akkor tuti nincs gond. Szerintem a motorja simán kibír egy kis pörgetést.

Amúgy meg legutóbb egy R60e-t már úgy takarítottam, hogy szétkaptam az egész hűtőt, mert iszonyú vastag por volt benne. Vízben kimostam a ventilátort, aztán zsírozva ment vissza. (Lithiumos kenőzsírt kapott, mert az volt épp, remélem nem folyik ki belőle a hőtől)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.