Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) chab7 válasza cigam (#50649) üzenetére


chab7
addikt

Na eddig én is így csinálom, azzal a különbséggel, hogy ha - főleg most nyáron - kiülök a kerti padra esténként akkor 1-2 (3) órát ott netezgetek és szobába visszatérve vissza a kanócra, másnap estig rajta van.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#50652) Francia91 válasza Chaser (#50650) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem 20% minimum, és 80% maximum van beállítva. Dokkon folyamatosan 80%-on van tartva, ha filmezek, akkor van akksiról használva, akkor merítem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50653) Chaser válasza Francia91 (#50652) üzenetére


Chaser
titán

Tök mind1, csak ne legyen csontig merítve meg teljesen feltöltve és csepptöltés ne menjen. Nyugodtan tolhatod neki 90-ig is.
T500 is lefagy ha dokkon van és lehúzod a tápot?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50654) cigam válasza Chaser (#50650) üzenetére


cigam
félisten

Vajon ha nem csinálsz ilyen juju varázslatot, akkor meddig bírta volna?
Vajon csak a Lenovo töltőelektronika tervezői tudják a tuti paramétereket, a többi mind kókler?

csepptöltés ne menjen
Mert a töltőelektronikát tervezők még nem hallottak róla, hogy a csepptöltés árt az új generációs akkumulátoroknak.

meg teljesen feltöltve
Miért?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50655) westlake válasza Pluto69 (#50646) üzenetére


westlake
félisten

Vissza kell vinni a szervizbe, hogy előtte nem volt ilyen hibája.

Play nice!

(#50656) Chaser válasza cigam (#50654) üzenetére


Chaser
titán

Valószínűleg nem eddig..mivel más gépnél nem találkoztam ilyen életkorú és kapacitású akkukkkal így elég reális hogy a töltésszabályzás közrejátszik az élettartamban.

"Mert a töltőelektronikát tervezők még nem hallottak róla, hogy a csepptöltés árt az új generációs akkumulátoroknak." Az nem is árt nekik. Csak ha egy akku használat nélkül is merül, márpedig a legtöbb merül kisebb-nagyobb mértékben az ciklusokat jelent hosszú távon. Ha kap egy teljes ciklust, vagy egy cilust 20 ilyen csepptöltésből az is egy egész ciklus eredményét nézve. És a mai akkuk meg pláne nem arra vannak tervezve, hogy 4-500 cikluston felül még egyáltalán működjenek valamennyire.

Ha te nem látod benne a vudut' nem használod, mások meg használják.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50657) Francia91 válasza Chaser (#50653) üzenetére


Francia91
veterán

Ha lecsukott állapotban húzom le a dokkról, akkor nincs kép miután felnyitom sem (bár maga a Win működik, nem értem a dolgot...), ha nyitott állapotban követem el a dolgot, akkor csak kiírja a Win7, hogy a dokkoló le lett választva, és hibátlanul megy tovább.
Lecsukva akkor használom, ha csak a torrent fut, töltögessen csak vissza :)

Szerk.: ma egy BluRay BD25-ös FullHD filmet néztem akkuról integrált Intel VGA-val. Bőven kibírta a 2,5 órás filmet, és még maradt benne 30 perc szufla (80%-os töltöttségről kezdtem el a filmet nézni)
Ki vagyok békülve ezzel a T500-zal :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50658) cigam válasza Chaser (#50656) üzenetére


cigam
félisten

Nem meggyőzni akarlak, a hitvitáknak nincs értelme.
De pl. konkrét fizikai magyarázatot szívesen fogadok arra, hogy pl. miért nem jó teljesen feltölteni,miért kell megálni 80%-on.

Mi a difi aközött, hogy sok kicsi rátöltés kiad egy teljes (töltés)ciklust, vagy egy teljes ciklust töltesz?

"csepptöltés ne menjen"
aztán meg azt írod "az nem is árt nekik". Mit értettem félre?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50659) Pluto69 válasza westlake (#50655) üzenetére


Pluto69
tag

Köszönöm.
Néztem a BIOS-t, hogy ott lehet-e valami beállítás, de nem találtam.

(#50660) soldi3r válasza cigam (#50654) üzenetére


soldi3r
veterán

Vajon ha nem csinálsz ilyen juju varázslatot, akkor meddig bírta volna?

valoszinuleg rovidebb ideig, mivel igy kevesebb ciklus megy bele, nem kezd el esz nelkul tolteni amint kap egy kis tapot, tehat kevesebb ciklus lesz benne

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#50661) cigam válasza soldi3r (#50660) üzenetére


cigam
félisten

Találgatás. Nem csak a ciklusok számossága határozza meg az élettartamot.

MIért ártalmasabb a sok kicsi rátöltés, ami idővel kiad egy egész ciklust, mint egy teljes ciklust belepumpálni egyszerre?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50662) lapa válasza cigam (#50661) üzenetére


lapa
veterán

én csak találgatok: a nagyobb hőhatás?

(ja értem, pont fordítva kérdezed. akkor a hit miatt van).

[ Szerkesztve ]

(#50663) brd válasza cigam (#50658) üzenetére


brd
nagyúr

Mert a maximum feszültség közelében a Li-Ion kémiája olyan, hogy gyorsabban öregszik. Minden töltés visszafelé módosítja a kémiai elegyet, még ha kis ideig tart is, ez szintén öregíti. Ha bővebben akarsz utánaolvasni, akkor javaslom a "li-ion aging" keresőszavakat.
Persze a jó minőségű akku' a megfelelő odafigyelés mellett sem megy olyan hamar tönkre, de ha itt valamit lehet jól is csinálni, miért zavar az, hogy valaki csinálja is?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#50664) sutszi válasza cigam (#50658) üzenetére


sutszi
veterán

Mondjuk lehet válasz a kérdéseidre, hogy a Lenovo saját beállításai szerint is ha automata akkukímélő módot állítasz be akkor sem tölti fullra, csak 80%-ra..(vagy 90-re...már nem tudom).

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50665) cigam válasza brd (#50663) üzenetére


cigam
félisten

Nem az zavar, hogy csinálja. A miértjére nem tudott rajtad kívül senki épkézláb választ adni.

Én arra tippeltem volna, hogy a gyorstöltés miatt 80%, és kimarad a normál töltés ciklus, ami felvinné 100%-ra. Érdekes, hogy a legtöbb spec. a 80%-ra való feltöltés idejét adja meg.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50666) Cyone válasza sutszi (#50664) üzenetére


Cyone
tag

Nálam az automata akku kímélő módban is feltölti egy idő után 100%-ra az akkut. Bár mintha lassabb lenne a töltési folyamat.
Érdemes használni ezt a módot vagy inkább manuális beállítás?

[ Szerkesztve ]

Cyone

(#50667) brekiisti válasza cigam (#50665) üzenetére


brekiisti
tag

lényegében ha túlmeríted 5% alá ill ha állandóan huzamosan töltve van maxon akkor viseli meg legjobban a cellákat és emiatt hamarabb fog öregedni "kopni az akku" ha minden nap mobil vagy nem tudod elkerülni ezt a folyamatot együtt kell tudni élni vele. Ha desktopnak használod a power managerbe beállíthatod a kíván töltődést. Valahol azt olvastam hogy 50% kezdjen tölteni kb (+/- 10) és 60% hagyja abba a töltést és így cirkuláltatni. Ez a leg kíméletesebb (de itt is eltérnek a vélemények)

update: Kihagytam a B verziót kb 50% feltöltöd majd kiveszed és száraz hűvös helyre rakod de akkor ugye az áramkimaradással számolni kell :)

[ Szerkesztve ]

(#50668) soldi3r válasza Cyone (#50666) üzenetére


soldi3r
veterán

szinte biztosan lassabban tolti, ami kevesbe art az akksinak, mint a gyorstoltes

E30 (oo=[][]=oo)

(#50669) Tikakukac válasza cigam (#50665) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagy árammal ütögeted az akksit, nem egyszer és aztán tartod, hanem folyamatosan csapkodod vele. Még szép, hogy nem ugyanaz lesz a vége. Mint ahogy nem ugyanúgy kopik az autópályás autó motorja sem, mint a városon belül futkározós.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50670) Intelligencs

Tegnap belerakattam az X230-ba háttérvilágítós billentyűzetet. Így első blikkre nagyon szuper! A thinklight néha kicsit zavart tök sötétben, szerintem ez jobb lesz.

Smartservice-ben rendeltem, ott is rakták bele. Korábban bekértem árajánlatokat a billentyűzetre kereskedőktől, 35e és 52e közötti árajánlatokat kaptam. :Y Itt meg meghozták egy 20-asért (bruttó).

A szervizes srác jó fej volt, kérésemre még az SSD-m fedelét is rácsavarozta a helyére, ami nem is lenovos sztori lett volna. (Ugyanis amikor eltávolítottam a 7mm-ről 9mm-re bővítő műanyag keretet az Intel SSD-ről, akkor a gyárilag hozzáadott csavarok már túl hosszúak voltak, és kb. 3 boltban jártam, de sehol sem tudtak adni ilyen kis átmérőjű (2mm) és ilyen rövid (kb. 3-4 mm) csavarokat.)

Amíg van ez a Smartservice, én nem aggódok a szerviz miatt. Ráadásul a melóhelyemtől 1 utcányira van.

The Amiga, Born a Champion

(#50671) scarbantia válasza Francia91 (#50614) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem olcsó, de azért ki lehet fogni jó árban 4Gb-os DDR2-es modult.
Én 16e Ft-ért vettem 2X4Gb-ot(illetve 32e-ért összesen 4x4Gb-ot), 800Mhz-es, és simán kezeli mindkét T61p.
Szerintem ennyit megért, egészen élhető lett vele a gép, T9xxx-es processzorral már egész tuti lesz.

Más: nagyon tájékozatlan vagyok SSD-k terén, alapvetően valami kicsi, közepes gyorsaságú(kb. 200Mb/s olvasási sebességű, a jelenlegi 45Mb/s-hoz képest bőven sok), de tartós SSD érdekelne rendszer számára. Intel X25-E-t néztem, de a 32Gb azért kicsi, 64Gb-os lenne jó, de az ritka, meg elég drága. Van valami hasonlóan tartós alternatíva?

Amúgy ugyanaz a 7200-as HDD, a T60p-ben 37Mb/s-os sebességet tud, a T61p-ben meg 47Mb/s-ot.
Middleton BIOS-al kb. ugyanennyit.

(#50672) soldi3r válasza scarbantia (#50671) üzenetére


soldi3r
veterán

samsunggal nemigen nyulhatsz melle

E30 (oo=[][]=oo)

(#50673) Tim82 válasza scarbantia (#50671) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak személyes tapasztalatokat írok, a többiek majd mondanak többféle SSD-t is.

Szintén Intel: X25-M G2 nagyon szépen muzsikál. Ajánlanám a G1-et is, de ott nincs TRIM, "csak" valamilyen saját garbage collection. Mindkettő problémamentesen működik itthon (G2: T500, G1: Z61p). A G1-et eleve 94%-os kondícióval vettem használtan, előtte szerverben nyúzták... én meg lassan két éve használom és nem romlott tovább.

OCZ Vertex 2-t így visszatekintve nem vennék, vannak random lagjai egy idő után. Nem mintha nem viselném el...

A T60 hardveresen SATA I-es vezérlőjéből még a Middleton BIOS sem tud SATA II-t csinálni, így annyira nem csodálom a sebességkülönbséget (még ha a SATA I elméleti csúcssebességétől messze is vannak az értékek).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50674) Dhampir válasza brekiisti (#50667) üzenetére


Dhampir
félisten

Valahol azt olvastam hogy 50% kezdjen tölteni kb (+/- 10) és 60% hagyja abba a töltést és így cirkuláltatni.

Lenovo IdeaPadeken így működik az akku-védelem üzemmód.

(#50675) scarbantia válasza soldi3r (#50672) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Itt a fórumon többen is dicsérik, de abból is van több kategória.
Leginkább a tartósság a fő szempont, bár lehet hogy IT cuccoknál erről le kéne szokjak, úgy is pillanatok alatt elavul.

Tim82: Megnézem ezeket az X25-M-eket, ha jól olvastam így elsőre, akkor ezek is viszonylag tartósak azért.
Kérdés, hogy idővel mennyire lassulnak le.

A Middleton BIOS értelemszerűen a T61p-n van.

(#50676) Tim82 válasza scarbantia (#50675) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tapasztalatom alapján a G1 sem lassult le eddig. A topikban Flashcash hsz.-eire keress még rá, ő is hasonlókat írt.

Modbios T60-ra is van, azért gondoltam, hogy arra is gondolsz a Middleton-féle BIOS említésével.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50677) Ed Parker válasza Tim82 (#50676) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na megjött az x230-as.
a típus ami kérdéses volt,valóban nem az amit a kedves eladó leírt.
2324-GG3 :D

(#50678) Tim82 válasza Ed Parker (#50677) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy legalább jó állapotú?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50679) Ed Parker válasza Tim82 (#50678) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

gyönyörű,mintha zsírúj lenne.
te a suttyó UK tápot küldött,annak ellenére hogy 2x kértem,hogy semmi nem fogom tudni használni,meg a gép kiír egy olyan üzenetet,hogy kamu az akksi és ezt bizony nem fogja tölteni.
maga a gép egyébként makulátlan.

(#50680) Tim82 válasza Ed Parker (#50679) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kb. 160k-ért még így is jó vétel volt, ha a serial alapján valóban van rá gyártói garancia.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50681) Ed Parker válasza Tim82 (#50680) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a lenovo oldalán nincs.
az akksit most megnéztem,az gyári,de mégis szarakodik,hogy not supported.

(#50682) sutszi válasza scarbantia (#50671) üzenetére


sutszi
veterán

Hol vettél 2x4GB-ot 16K-ért? Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#50683) scarbantia válasza sutszi (#50682) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Itt a Hardveraprón.

Igaz, 4db-ot vettem egyszerre, így volt egy kis alku benne. (ha valakivel össze tudsz állni, akkor működik)
Micron márkájút kaptam, nekem kicsit noname, de legutóbb épp egy T61p-ben találkoztam vele, feltehetően gyári RAM-ként, illetve 2006-os Mac gyári RAM-jaként.

(#50684) Chaser válasza scarbantia (#50683) üzenetére


Chaser
titán

A micron nem noname:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50685) scarbantia válasza Chaser (#50684) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Annak örülök, én annyira nem vagyok benne a témában, és eddig kevésszer jött szembe, ellenben a többivel. (Hynix, Samsung, Kingston, stb.)

(#50686) Chaser válasza scarbantia (#50685) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól rémlik Crucialnak szállít főként chipeket, de találkoztam már vele Kingston lés Kingmax ramon is. Anno mikor tuningoltam desktopot ha valamiben micron chip volt már előre dörzsöltem a tenyerem:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50687) rgeorge válasza Chaser (#50684) üzenetére


rgeorge
addikt

A Micron nagyon nem noname.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#50688) Schuby válasza Chaser (#50686) üzenetére


Schuby
aktív tag

A Crucial pedig a Micron márkaneve. Egy cég

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#50689) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

van esetleg valami tippetek,hogy egy lenovo akksi miért nem tölthető egy lenovo géppel?
nyomtam már FW frissítést is.
de már bios szinten mikor bejelentkezik kiírja hogy ez nem támogatott és nem is fogja tölteni.
valami ötlet?

(#50690) brekiisti válasza Ed Parker (#50689) üzenetére


brekiisti
tag

milyen gép ?
Az akku milyen forrásból van ?

(#50691) cigam válasza Ed Parker (#50689) üzenetére


cigam
félisten

Ereeti aksi beszerzése, vagy külső töltő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50692) Ed Parker válasza brekiisti (#50690) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

x230
az akksi eredeti elvileg,minden matrica rajta van.
nyyomtam bios frissítést,akksi fw frissítést,de nem javult meg.
9ciklus van benne,2% elhasználódás.
ja az akksi a géppel jött.
a gép szinte új.

(#50693) Chaser válasza rgeorge (#50687) üzenetére


Chaser
titán

Én nem is mondtam hogy noname :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50694) brekiisti válasza Ed Parker (#50692) üzenetére


brekiisti
tag

akkor azonnal szerviz !

(#50695) Ed Parker válasza brekiisti (#50694) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

még holnap kipróbálok valamit,mivel most egy travel adapterbe van bedugva egy uk töltő,lehet hogy ez kavar be :F

(#50696) brekiisti válasza Ed Parker (#50695) üzenetére


brekiisti
tag

Ha noname lehet

Ha Lenovo az hogy UK csak a fal és az adapter közti madzagot jelenti mást nem befolyásólhat

(#50697) rgeorge válasza Chaser (#50693) üzenetére


rgeorge
addikt

Én csak megerősítettem, amit írtál.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#50698) westlake válasza Ed Parker (#50695) üzenetére


westlake
félisten

Cseréltem már alaplapot ilyen hibajelenség miatt. Szervizbe vele, majd ott jól megnézik neked, mi a hibája.

#50699: Felesleges próbálkoznod. Vagy akkumulátor, vagy alaplap. A visszavásárlási garancia jó dolog. Kérdés, hogy megéri-e vele szenvedni (nem tudom honnan van a notebook). Egyébként egy normális szerviz két nap alatt elintézi a javítást.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#50699) Ed Parker válasza brekiisti (#50696) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

így van,ezért fogom holnap kipróbálni,azt ha nem jó,akkor vissza a feladónak.

#50698) westlake:eszem ágában sincs szervizelni,van visszavásárlási garim.

[ Szerkesztve ]

(#50700) Ed Parker válasza westlake (#50698) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

írtam az arcnak,hogy küldjön másik elemet és akkor kiderül,hogy mi a rossz.

de a power manager egyértelműen azt mondja hogy nem eredeti,illetve cseréljem le egy eredetire.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.