Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) azbest válasza Integra (#50800) üzenetére


azbest
félisten

MElyik fajta t61 van neled? 14.1" wide-hoz tőle vettem már többször is [link] [link]. Eredetinek tűnnek és kb 2 év folyamatos (24/7) használatot bírnak.
Az első link lehet nvidiás géphez lenne, míg a második inteleshez. Annyi a különbség, hogy az intelesnek van egy pici plusz gallérja a tengely körül, valamivel kisebb lehet a légszállítása. Mindkettő jól megy az inteles gépeimben.

Ha másmilyen t61esed van, akkor az eladó cumói közt lehet ahhoz is lesz, csak nem oem-et válassz, mert az utángyártott és nem teljesen olyan, mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#50802) norbyone

T61 boist lehet visszafele is frissíteni?

(#50803) Integra válasza azbest (#50801) üzenetére


Integra
titán

14 collos a brutál szar 1440x900-as kijelzővel, inteles, semmi nvidia.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50804) janston


janston
aktív tag

Üdv!
Valaki meg tudna erősíteni abban, hogy egy Edge E320-ba (1298-7PG) tehető mSata SSD? Látszólag van egy olyasmi slot benne, de semmilyen leírást nem találtam, ami konkrétan utalna rá.
Köszi!

(#50806) westlake válasza janston (#50804) üzenetére


westlake
félisten

15-ös alkatrész.

Play nice!

(#50807) bajuszati


bajuszati
tag

Sziasztok,

volt egy gondom a t60 bekapcsolásával, amit az egyik memória eltávolítása megoldott.
mit kezdjek azzal a memória férőhellyel? bármelyik memóriát cserélem oda, nem működik a gép.
egyik modult így nem tudom használni....

üdv A.

[ Szerkesztve ]

(#50808) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Sziasztok!

Lenovo Z500 laptopról mi a véleményetek? Netezésre, filmezésre, office-ra lenne használva.

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#50809) Ed Parker válasza Intelligencs (#50805) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem jo annyiba,akkor majd este ranezek.
Koszi a tippet

(#50810) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit béna kérdés:
Milyen driver kell hozzá, hogy Tp-n (T61p) a fényerő és hangerő állítást kijelezze a képernyőn?

(#50811) Tim82 válasza scarbantia (#50810) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hotkey Features Integration

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50812) scarbantia válasza Tim82 (#50811) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi szépen!

(#50813) scarbantia válasza Tim82 (#50811) üzenetére


scarbantia
aktív tag

És hogy tudom működésre bírni? (Telepítettem, Win7 64)

(#50814) Tim82 válasza scarbantia (#50813) üzenetére


Tim82
nagyúr

Újraindítás után sem működik? Merthogy a Readme szerint az kell neki.

Kitömörítés után telepítetted is, vagy csak kitömörítés volt meg?

System Update?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50815) scarbantia válasza Tim82 (#50814) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Megvolt, nem megy.

Amúgy nincs olyan gyűjtőpakk, amiben benne van minden (fontosabb ThinkVantage stb.) okosság?
Egyenként összehalászni nem olyan jó.

Ja, most nézem, még a trackpoint, tapipad drivere sincs fent. :((

[ Szerkesztve ]

(#50816) scarbantia válasza Tim82 (#50814) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A telepítés is megvolt, valami 4 elem fel is ment, a telepített programok között ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#50817) Tim82 válasza scarbantia (#50816) üzenetére


Tim82
nagyúr

Win 7 x64-en is működnie kellene pedig. Mondjuk nem tudom tesztelni, nekem 32 bites W7 van fent. Gondolom, megnézted, hogy pl. a hang némító gombra a billentyűzeten megjelenik-e valami a képernyőn.

Az UltraNav drivereit biztosan felteszi a System Update.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50818) soldi3r válasza Pickle Rick (#50808) üzenetére


soldi3r
veterán

ne a thinkpad topikban kerdezz egy ideapadrol, mert jol le fogjak huzni :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#50819) Francia91 válasza scarbantia (#50816) üzenetére


Francia91
veterán

Power Management Driver-t feltetted?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50820) Tim82 válasza Francia91 (#50819) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fakk, azt én alapnak vettem, hogy fent van neki. Ebbe mindig belefutok. :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50821) bajuszati


bajuszati
tag

50807-re valaki?

(#50822) westlake válasza bajuszati (#50821) üzenetére


westlake
félisten

Ki kell próbálni egy másik processzorral. Ha azzal sem megy mindkét modul, akkor javítani kell(ene) az alaplapot, ami (szerintem) nem éri meg. Ja és lehet, hogy nem is tudják javítani sem.

Play nice!

(#50823) Francia91 válasza bajuszati (#50821) üzenetére


Francia91
veterán

Lehet, hogy rossz a foglalat, bár még nem találkoztam ilyennel T60 esetében...
Biztos, hogy jó a memória, amit oda teszel? Ha tényleg nem jó semmilyen modullal az adott foglalatban, akkor a foglalat lehet a hibás...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50824) scarbantia válasza Francia91 (#50819) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Az elvileg fent van, már ha a Power Manager az.

(#50825) lakkusjj válasza scarbantia (#50824) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

A Power Manager nem egyenlő a Power Management Driverrel.

(#50826) Francia91 válasza scarbantia (#50824) üzenetére


Francia91
veterán

Nem, nem az... :U
Power MANAGEMENT Driver :D
Ha ez nincs fent, akkor nem fog menni az OSD

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50827) soldi3r válasza bajuszati (#50807) üzenetére


soldi3r
veterán

forrasztasi hibat neztel? nem engedett el egy lab?

E30 (oo=[][]=oo)

(#50828) scarbantia válasza Francia91 (#50826) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ok, nemtuttam. :B
Most a System Uptate cuccal felnyomtam jópár dolgot, szerintem olyat is amit nem kellett volna, többek között megjelent egy Access Connections a tálcán, amire szerintem semmi szükségem, és a win nem töltötte be újraindításkor a színprofilomat... :W

(#50829) Tim82 válasza scarbantia (#50828) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az SU-nál kiválasztható, hogy mit szeretnél telepíteni. Feldob egy listát, aztán csak oda teszel be pipát, amit tényleg szükségesnek érzel... :) (Gondolom, all-on hagytad.)

AC szerintem nem árt semmit, leszedhető, illetve ha nem akarod leszedni, csak eltüntetni a Win eszköztárai közül, az is csak pár kattintás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50830) vzsryl


vzsryl
nagyúr

T41-es:
-nincs kép, de megy
-sípszó: 1 hosszú, két rövid

Mi a baja?

Szerk.: Megvan, videokártya hiba.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#50831) Intelligencs válasza vzsryl (#50830) üzenetére

One long and two short beeps, and a blank or unreadable LCD.

1. System board.
2. LCD assembly.
3. DIMM.

Gyári kézikönyv, 63. oldal.

The Amiga, Born a Champion

(#50832) vzsryl válasza Intelligencs (#50831) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszönöm a választ!

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#50833) scarbantia válasza Tim82 (#50829) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nem jelöltem be mindet, csak ami fontosabbnak tűnt.
Viszont nem működik. Még pár Win7 frissítés van a listában, és egy Hotkey Features patch (build 01), ami viszont nem megy fel. Ha a manuális telepítésre kattintok, akkor nem csinál semmit.

Színprofil az előbb jó lett, de most megint nem töltötte be.
A trackpoint és a touchpad most ok. A trackpoint középső gombjára nem lehet beállítani, hogy egy kattintásra a hivatkozást új lapon nyissa meg?

(#50834) Tim82 válasza scarbantia (#50833) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Hotkey Features patch ez volna, de elvileg nem nagyon van rá szükséged.

Megnéztem az UltraNav beállításokat T60-on, ott ilyet nem lehet beállítani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50835) scarbantia válasza Tim82 (#50834) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A critical update-ek közé sorolja. :F
Kár, pedig akkor teljesen helyettesíthetné az egér görgőjét.

(#50836) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

X61-es gépemen 2.21-es bios van fent, amit szeretnék frissíteni a 2.22-es middleton biosra. Simán csak megfuttatom a WINUPTP.EXE-t vagy előtte fel kell tennem a gyári 2.22-es biost? :F

Z

(#50837) Tim82 válasza scarbantia (#50835) üzenetére


Tim82
nagyúr

A linkelt oldalon a Notes résznél írja, hogy mire való igazából. Ártani nem fog, abban biztos vagyok.

z00li: előbbi elég.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50838) z00li válasza Tim82 (#50837) üzenetére


z00li
senior tag

Hálás köszönet. :R

(#50839) Tim82 válasza z00li (#50838) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk a legbiztonságosabb módszer elvileg az ISO fájlból készített CD-vel/pendrive-val lenne, de az a lènyeg, hogy nem kell előtte ugyanolyan verziószámú gyári BIOS-ra frissítened.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50840) scarbantia válasza Tim82 (#50837) üzenetére


scarbantia
aktív tag

No, most elvileg minden vacak fent van, színprofil ok, de amiért ezt az egészet elkezdtem, az még mindig nem jó, tehát hangerő, fényerő állítást nem jelez a kijelzőn. :(
A patch-et is feltettem, de a System Uptade most is telepíteni akarja. (persze nem megy)

Most nézem, a kicsomagolás után nyomok egy Finish-t(bepipálva hogy telepítés, stb) és utána nem telepít.

[ Szerkesztve ]

(#50841) Tim82 válasza scarbantia (#50840) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még egy tipp: szedd le a Hotkey Features-t (amit linkeltem) és keress eggyel régebbi verziót hozzá. (lap alján)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50842) bajuszati válasza Francia91 (#50823) üzenetére


bajuszati
tag

üdv,

memória a másik foglalatban működik, tehát csak a slot hibája lehet....
picit áttisztítom, aztán meglátjuk...

(#50843) scarbantia válasza Tim82 (#50841) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Kezd az agyamra menni, az On Screen Displayt se leszedni, se feltenni nem tudom.
Ott van a listában, de amikor uninstallt akarok nyomni, akkor nem található. (a win alkalmazáslistában és a Hotkey telepítőnél egyaránt) Feltenni meg nem engedi addig a régebbit.

(#50844) Tim82 válasza scarbantia (#50843) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valahogy sérülten települhetett fel akkor. CCleaner-rel is próbáld meg leszedni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50845) scarbantia válasza Tim82 (#50844) üzenetére


scarbantia
aktív tag

No, minden szép és jó. CCleanerrel lepucoltam a maradékot, majd újra fel, és lám működik.
Az eggyel régebbi verziót tettem fel, lehet az újabbal is menne, de nem akarom elcseszni.

Köszönöm a sok segítséget!

(#50846) Tim82 válasza scarbantia (#50845) üzenetére


Tim82
nagyúr

Beugrott, hogy 1 vagy 2 hónapja valakinek volt itt hasonló problémája és nála ez oldotta meg. Előbb is eszembe juthatott volna. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50847) Francia91 válasza Tim82 (#50846) üzenetére


Francia91
veterán

Visszagondolva egy picit:
Még a T60p-men, Win7 alatt a System Update felrakott egy, a gépen rajta lévő verziónál újabb Hotkey Features-t, és nem ment aztán az OSD. Ezután töröltem, újratettem a régebbit, és megint volt OSD. Ezt írtam is ide a topikba emlékeim szerint... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50848) Tim82 válasza Francia91 (#50847) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nálam a legújabb van, de update-tel, nem nulláról települve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50849) Tim82 válasza Tim82 (#50848) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lemaradt, hogy nálam meg működik persze...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50850) ixtom


ixtom
tag

Nagyon jó ez a W700. :C Gyönyörű állapotban van. Itt-ott van pár zavaró apróság:
- billzet kicsit süpped, majd szerelek rajta.
- kijelző (inverter?) minimálisan hangoskodik (este, néma csendben hallani), de a hűtés zaja elnyomja (ez egyáltalán nem hangos)
- szép a kép, de sajnos TN, ez látszik rajta.

Most érzem azt, hogy megérkeztem, ez az ami nekem kell. :B
Tableten nincs Thinklight, itt most két LED is van, áhhh. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.