Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) feelgood


feelgood
tag

istenem, miert kellett szerencsetlen X200t-t elbaszni azzal hogy nem raktak ra valami dedikalt scrollozo gombot vagy gorgot.

sajnos bal kezes vagyok es eleg kenyelmetlen igy atnyulni a kijelzon a csuszkaig. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13552) Gondwana válasza feelgood (#13551) üzenetére


Gondwana
addikt

Nincs az elbxva, én a ceruzàval görgetek, mint a telefonon is.
Na jò, nem pont, mert nincs kinetikus meg grab-and-scroll, csak nyolc irànyù gesztusmozdulat-billentyűkombinàciòk.
x61t-n volt valami joypad, de valamiért elhagytàk.

OOOO: én BIOSban azt nézem, hogy Security alatt az összes NotSet legyen (a beàllìtott de nem aktìv pass sem mindig jò òmen)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13553) metal01 válasza dbius (#13508) üzenetére


metal01
őstag

Akkor nem csak nálam jelentkezik a "hiba"...

(#13554) feelgood válasza Gondwana (#13552) üzenetére


feelgood
tag

Nem lenne ezzel semmi gond, csak én balkezes vagyok, és emiatt a bal kezemben va na cerka, a scrollbar pedig jobb oldalon van. :D Nincsen más hátra, meg kell tanulnom a jobb kezemmel is irni. ;)

Egyik családtagom is bal kezesnek szuletett, de tökéletesen át tudott szokni a jobb kezére, és így mindkét kezével tokeletesen tud irni, meg kéne probalnom nekem is.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13555) Gondwana válasza feelgood (#13554) üzenetére


Gondwana
addikt

Akkor még egyszer, mert amint látom, nem értetted: FLICKS - ez az a cucc, ami neked kellene. (kb. 10 perc, mire megszokod a használatát, utána már hiányozni fog...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13556) feelgood válasza Gondwana (#13555) üzenetére


feelgood
tag

Ja, arra gondolsz hogy a toll ( ide cerkát akartam írni, de kicsit félreérthető lett volna :U :DD ) huzogatasaval tudok Page Up/Downolni?

Azt annyira nem szeretem, egyelőre félek hogy megkarcolja egyszer a toll a kijelzőt. :/ :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13557) Gondwana válasza feelgood (#13556) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha annyira karcolódós lenne, Ámerikában nem is mernék piacra dobni, mert mindenki vinné vissza reklamálni, hogy rendeltetésszerű használattól tönkrement. Ráadásul azért vannak a tollhoz a tartalékhegyek, és nem a kijelzőhöz a tartalékplexi, mert a toll gyorsabban kopik. (Wacom Graphire4 tollhegyét 2 év alattannyira leamortizáltam, hogy alig 1mm volt ki a ceruzából, nemrég kapot új piros hegyet)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13558) feelgood válasza Gondwana (#13557) üzenetére


feelgood
tag

ha a toll elkopik, akkor se fogja karcolni? :) nekem valami ilyesmit mondtak.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13559) Napfénysüti válasza feelgood (#13551) üzenetére

A balkezesek nem tudják könnyen megtanulni a jobbkezes használatot? ;)
Bocs de ezt nem hagyhattam ki. Egyszer hallottam erről meg faterom is balkezes és a jobb kezét is ugyanúgy tudja használni.
Scroll gombra viszont igazat adok tényleg hasznos lenne. :R

Més que un club!

(#13560) Tim82 válasza Napfénysüti (#13559) üzenetére


Tim82
nagyúr

Faterod valszeg azért tudja könnyedén használni a jobbkezét, mert kiskorában rákényszerítették. Kb. 20-30 évvel ezelőttig ugyanis "gyógyítható" jelenségként szemlélték a pedagógiában a balkezességet...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13561) feelgood válasza Tim82 (#13560) üzenetére


feelgood
tag

Igen, pont ez volt mamámmal is.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13562) audi100td


audi100td
nagyúr

Mobility Radeon 9600 64MB-vel megy mar a Win7 Aero, nem?

Gondwana: Köszi.

(#13563) Tim82 válasza audi100td (#13562) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13564) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na pénteken megyek az X60s ért ha minden ok akkor el is hozom :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13565) BobMaster


BobMaster
senior tag

Milán, milyen nick-en futsz? Nem talállak a privátjaim között. Szeretném megköszönni...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#13566) bwoay válasza Tim82 (#13560) üzenetére


bwoay
nagyúr

saját magamon kívül is ismerek olyan balkezest, aki mondjuk a kanalat a bal kezében fogja evésnél, de a villát meg a kést már úgy használja, mint a jobbkezesek. egeret szintúgy jobbkézzel használja (én is), illetve ha touchpaddel v. trackpaddel kell operálni, az megy mindkét kézzel. ez egyikünknél sem vezethető vissza arra, hogy kiskorunkban kényszerítve lettünk volna (bár ha "kétkezes" lennék, azt nem is bánnám). vannak viszont "ortodox" balkezesek, akiknek még a gitárt is át kell húrozni, ld. Jimmy Hendrix.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13567) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

vennék egy megkímélt állapotú 15"-os IBM T60(p)-t, olyat, amelyiknek 1600x1200-as a felbontása (Flexview). Ha van Neked ilyen eladó, vagy tudsz ilyenről, akkor kérlek írj magánban.

Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#13568) Tim82 válasza bwoay (#13566) üzenetére


Tim82
nagyúr

A te korosztályodat már valóban nem kényszerítették talán.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13569) Gondwana válasza Tim82 (#13568) üzenetére


Gondwana
addikt

Tánciskolában történt, kb. 14 évesek lehettünk, a tanár elmondta a lépéssort az angolkeringőben, erre az egyik haverom odamegy hozzá, hogy "És nekem hogy kell, én balkezes vagyok." A tánctanár letudta egy olyannal, hogy "Menj haza apádhoz és mondd neki, hogy fejezzen be!"

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13570) Cyberpunk válasza Gabócza (#13567) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez [link] vagy ez [link]. Mondjuk egyiknél sem írják hogy IPS paneles lenne. De egy kérdést megér.
Az utolsó az elég drága szerintem :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13571) feelgood válasza Cyberpunk (#13570) üzenetére


feelgood
tag

semmi

[ Szerkesztve ]

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13572) audi100td válasza Cyberpunk (#13570) üzenetére


audi100td
nagyúr

A masodik IPS-es, de tenyleg irto draga.

[ Szerkesztve ]

(#13573) Gabócza válasza Cyberpunk (#13570) üzenetére


Gabócza
senior tag

Szia, köszi a választ, ezeket én is megtaláltam. Wiki-n utánanéztem, az első nem Flexview, a második viszont igen. Neki írtam is ma reggel. Ha még megvan, tényleg szép állapotú és az irreális árból is lehet faragni, akkor érdekelne.

Egyébként ahogy a netet bújom, nem nagyon van manapság IPS-es notebook, pontosabban találtam egy HP-t ami 700e körül van :O , úgyhogy úgy döntöttem, hogy az nem is tetszik...

Nem tudom, hogy van-e bármi más alternatíva manapság a MacBook Pro-n kívül...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#13574) Cyberpunk válasza Gabócza (#13573) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát IBM/Lenovo gépek ezek vannak IPS panellel [link] táblázat közepe felé.
R50p az valami brutális azzal a felbontással :DDD
Sajnos elég ritkák ezek a kijelzők, én is beletörődtem és inkább veszek egy X60s-t a nagy gép monitorja amúgy is H-IPS-es ;]
Régebbi Dell Precision modellekben van még alighanem IPS panel :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13575) TOZ válasza bwoay (#13566) üzenetére


TOZ
addikt

Az ortodox balkezeseknek eleve balkezes gitarjuk van. Lasd Tommy Iommi (mondjuk o meg durvabban adja, hiszen ujjpercei is hianyoznak egy baleset miatt).

Van olyan kolleganom, aki balkezeskent egy jobbkezre beallitott egeret hasznal, balkezzel. Az se semmi...

(#13576) mv válasza Gabócza (#13573) üzenetére


mv
aktív tag

Érdemes lehet még a tabletek között körülnézni. Az én X61 tabletem pl IPS paneles. ;]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#13577) radamsky


radamsky
senior tag

Nektek megy a Lenovo thinpad oldala??

egy drivert szeretnék letölteni a weblaprol, de nem müködik a support felület nálam. Már 3 gépen probáltam ua a hiba. A lap nem megjelenithető

(#13578) Shadowfax válasza TOZ (#13575) üzenetére


Shadowfax
addikt

Paul McCartney viszont jobbkezes gitáron tanult meg játszani, nem is húroztatta át, hanem csak szimplán megfordította és úgy, fordítva fogja le az akkordokat. Nekem is van haverom, aki ugyanúgy megtanulta ezt, így nincs mindig a saját gitárjához "kötve", bárkinek a hangszerén tud játszani.

(#13579) feelgood válasza radamsky (#13577) üzenetére


feelgood
tag

Nálam is halott. :) Pont mikor két TP is itt van amit telepíteni kell, ürülök nagyon,

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13580) Gabócza válasza Cyberpunk (#13574) üzenetére


Gabócza
senior tag

Én is ezen az oldalon néztem, hogy melyik flexview-s. :)
Dell-nek utánanézek. Köszi.

mv: Ha jól látom az X61 12"-os. Az sajnos kicsi. Minél nagyobb kellene, fotók visszanézéséhez lenne rá szükség, mobil változatban. Sajnos LCD monitort nem vihetünk magunkkal.

Köszi a segítséget...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#13581) ABE válasza radamsky (#13577) üzenetére


ABE
őstag

Az utóbbi időben többször is belefutottam ilyen hibába. Most speciel működik nálam.

(#13582) ^Clown válasza ABE (#13581) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mostanság én is észrevettem ugyan ezt :(

(#13583) feelgood válasza Gabócza (#13580) üzenetére


feelgood
tag

pedig ha tudnád hogy egy 12" gép mennyire király fotók mutogatására..

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13584) feelgood válasza ^Clown (#13582) üzenetére


feelgood
tag

szerencsére most amíg ment legalább x200ra letudtam szedni a drivereket. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13585) Cyberpunk válasza feelgood (#13583) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ja cipelni meg még jobb ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13586) Gabócza válasza feelgood (#13583) üzenetére


Gabócza
senior tag

Biztos így van, de édesapám fotós és minél nagyobban szeretné visszanézni az épp elkészült képet...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#13587) feelgood válasza Gabócza (#13586) üzenetére


feelgood
tag

szombaton valaki egy x200 tablet kalibrálásra nem ér rá? :)

nagyon kivancsi vagyok rá, hogy lehetne-e még ennél jobb is. (?)

[ Szerkesztve ]

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13588) TOZ válasza Shadowfax (#13578) üzenetére


TOZ
addikt

Nem ortodox balkezes, hanem megalkuvo 8-)

(#13589) Gondwana válasza feelgood (#13587) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha eljössz Szabadkára, megcsinálom (i1D2) vagy felpakolom valahova a saját ICC-met. (jelenleg csak 2.2 Gammás van, de egyre inkább az a gyanúm, hogy ez a kijelző még jobb képet mutatna 2.0 gammával, 6000K színhőmérsékletre)

... ja és után fél magyar államigazgatás (az a fele, aki nem adta el a céges gépét) ezt a profilt fogja használni :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13590) Napfénysüti válasza feelgood (#13583) üzenetére

Én nemsokára azt tudom meg hogy egy 14-es gép mennyire jó rá. Legalábbis vettem egy normális fényképezőt. :)
Persze majd lövök képeket a két TP-ről is. ;]

Més que un club!

(#13591) feelgood válasza Gondwana (#13589) üzenetére


feelgood
tag

Hát nekem ez talán picit messze van. :(

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13592) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

T42 mennyire valogatos RAM teren? Van valakinek erröl tapasztalata? 2x1GB-ot szeretnek bele, jelenleg van mar benn egy 1GB-os modul. E melle berakhatok barmilyen mas tipust, vagy csak ugyanolyan jo?

(#13593) Cyberpunk válasza audi100td (#13592) üzenetére


Cyberpunk
félisten

PC2700 DDR 333MHz-es modulok mennek bele. De rakhatsz bele akár 400MHz-est is. Csak akkor azok is max 333MHz-en fognak menni.
Márka az mindegy, de az a jó ha passzentosak, órajel és időzítés szempontjából is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13594) audi100td válasza Cyberpunk (#13593) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, tudom, hogy milyen sebessegü kell bele, csak azt nem, hogy melyik gyartot szereti, melyiket kevesbe, itt hirdet valaki egy infineon modult, ö is T42-be vette, de nem ette meg. :(

(#13595) Cyberpunk válasza audi100td (#13594) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem Kingston vagy Kingmax felé nézelődj azokat általában megeszi minden.

Curical-t
biztos hogy megeszi.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13596) audi100td válasza Cyberpunk (#13595) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, remelem talalok, ujat nem szeretnek, irto draga.

(#13597) audi100td válasza audi100td (#13596) üzenetére


audi100td
nagyúr

CSX-el nincs valakinek tapasztalta? A-Data elvileg jo, de olyat nem talaltam hasznaltan.

(#13598) sbazsi


sbazsi
veterán

hol érdemesebb egy thinkpad-et gariztatni?
jobb, ha a neumann jános utcába kerül, vagy mindegy, mehet akár bármelyik bp-i szerviz :F
itt főleg az alkatrész raktárkészletre gondolok, hogy hol készülhet el a leggyorsabban :U

(#13599) Gondwana válasza sbazsi (#13598) üzenetére


Gondwana
addikt

Tudtommal Neumann J.1-ben valamikor 11-12h körül szokták leadni az aznapi alkatrészrendelést a raktár felé (szintén XI. ker.), tehát olyankor gyakori náluk az aznapi határidős javítás, ha ebbe belekerülsz. Teljes alkatrészkupacot általában nem tart egyik szervíz sem (max. egy-két fődarabot ami valamiért megmaradt)

OOOO: Nálam az X32-ben 2db 1GB 400MHz CSX teszi a dolgát jóól (ugyanezek a modulok voltak próbálva T41-ben is, de oda elég lett végül 2x512 is)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13600) audi100td válasza Gondwana (#13599) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszi szepen. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.