Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) ^Clown válasza feelgood (#13646) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

X40 és X41-ben a 4 cellás (nem kilógós) abszolút nem lötyög, a 8 cellás (kilógós) viszont igen.

(#13652) feelgood válasza ^Clown (#13651) üzenetére


feelgood
tag

hat en elhiszem hogy a nem kilogosok nem lotyognek. de az elobb kb ugy tamadtak nekem mintha, nem letezne olyan thinkpad, amibe lotyog, pedig kb az osszes olyan szinte.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13653) ^Clown válasza feelgood (#13652) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szvsz. nem támadt rád senki...

(#13654) adorjant


adorjant
senior tag

X41 wifi kártyája nincs valakinek elfekvőben?
Illetve,ha már az akku téma szóbajött,rossz-gyenge 4 cellás akku is érdekelne :)
Valamint,figyeltétek,hogy már az utángyártott Lenovo akkuk is fejlődnek? Power Manager nem visít,hogy nem eredeti akkut használsz :)

(#13655) Mészike válasza adorjant (#13654) üzenetére


Mészike
aktív tag

Amennyiben jó bele az Intel PRO/Wireless 2100 kártya, akkor van egy a polcon, ha kell.

(#13656) adorjant válasza Mészike (#13655) üzenetére


adorjant
senior tag

Tudtommal nem szerelték ilyennel az X41-et,de talán egy próbát megérne :R
Helyileg merre vagy? (Ha nem publikus,jöhet privátba is ofkóz)

(#13657) Mészike válasza adorjant (#13656) üzenetére


Mészike
aktív tag

Veszprém, vagy Székesfehérvár.

(#13658) yanna


yanna
őstag

Úgy tűnik nálam meggyógyult a System Update. 7 és Vista alatt is.

(#13659) ^Clown válasza Mészike (#13655) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tudtommal ez a két kártya megy bele:
Intel PRO/Wireless 2200BG Mini-PCI Adapter
Intel PRO/Wireless 2915ABG Mini-PCI Adapter

Tim82 -nek elvileg van egy halott 4 cellása, keresd meg!

[ Szerkesztve ]

(#13660) Tim82 válasza ^Clown (#13659) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyakorlatilag is megvan még.

Egyébként tudtommal minden miniPCI és IBM FRU-s wifikártya belemegy, így a 2100 is.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13661) ^Clown válasza Tim82 (#13660) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Akkor próba-cseresznye :)

(#13662) audi100td válasza adorjant (#13654) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha esetleg rossz 8 cellas is erdekel (gyari), dobj egy pü-t, en nem tudok vele mit kezdeni, ingyen vihetö.

(#13663) audi100td


audi100td
nagyúr

Miota Win7-et hasznalok X41-en, gyakran (vagy talan mindig) magatol bekapcsol a gep par percel azutan, hogy lecsuktam a fedelet es alvo modba kapcsolt. Elöfordult ez masnal is? :F

(#13664) Tim82 válasza audi100td (#13663) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, T42-nél, szintén Win 7-tel csinált nekem is ilyet, bár nekem nem pár perccel, hanem akár 4-5 órával később is. Ezt megelőzendő jó ideje úgy állítottam be, hogy hibernálja magát fedéllecsukásra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13665) audi100td válasza Tim82 (#13664) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor ugy nez ki nem marad mas megoldas, köszi az infot, mondjuk kivancsi lennek, hogy ez vajon windows vagy power manager baki lehet-e.

[ Szerkesztve ]

(#13666) Tim82 válasza audi100td (#13665) üzenetére


Tim82
nagyúr

Utóbbira szavazok, szerintem Win 7 alatt nem az igazi a Power Manager. Ami engem nagyon bosszant, hogy egy 8 cellás, 70%-os állapotú X41 tablet akkumulátorból - Win 7, PM telepítve, Lenovo SSD - nem tudok 3, jó esetben 3,5 óránál több üzemidőt kihozni. Azt hiszem, hamarosan neki fogok rugaszkodni a CPU undervoltingnak, nagyon örülnék, ha stabil 4 órát sikerülne kisajtolnom vele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13667) adorjant válasza audi100td (#13662) üzenetére


adorjant
senior tag

Nagyon szépen köszönöm,de kifejezetten 4 cellásat keresnék,kevesebbet kelljen "cipelni" :R Úgy fest,sikerült is találni :)

(#13668) feelgood


feelgood
tag

audi100td, Tim82:

ennyi lenne a megoldás, ezek után nem fog felébredni sleepből, állítsátok be ezt arra a profilra amit "elalvás" előtt használtok.

[ Szerkesztve ]

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13669) audi100td válasza feelgood (#13668) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi szepen.

Tim82: 3,5-nel többet nem igen ment nekem Xp alatt sem, bekapcsolt wifi-vel, közepes fenyerövel, vegyes hasznalat mellet, amibe belefer nehany youtube video is, de ugyebar nekem sima X41-em van, nem tudom ez mennyit szamit es szinten 70%-os akku.

adorjant: Ok, nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#13670) Tim82 válasza feelgood (#13668) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszi, de nekem - már csak a fogyasztás miatt is - jobb a hibernate. :R

audi100td: IPS panel valamivel többet fogyaszt, bár nem láttam még komparatív mérést.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13671) audi100td válasza Tim82 (#13670) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyebkent meglepödtem, hogy Win7 milyen gyors, meg a tetü vinyoval is, multkor szerintem tul hamar feladtam, lehet pont windows deffender csesztette a vinyot, vagy akkor meg csak 1GB RAM-om volt, mar nem emlekszem, de tenyleg pörgösebbnek tünik mint Xp, annak ellenere, hogy több eröforrast zabal. Akksit meg nem tudtam tesztelni, altalaban taprol megy.

(#13672) Tim82 válasza audi100td (#13671) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, nekem is egészen használható volt még a vinyóval is a tableten a Win 7 (már 2 GB-os modullal, utólag nem tudom, számított-e bármit is az SDHC mint ReadyBoost).

Ja, a fogyasztásról még annyit, hogy jelenleg egy 16 GB-os Class4-es SDHC van a kártyaolvasóban, mint extra tárhely, gondolom, pár percet ez is rövidít az akkuidőn. Class4 ide vagy oda, a kártyaolvasó nem egy gyorsvonat - nem SD-ről fogok filmeket nézni, mert oda másolt DivX filmek szaggatnak VLC-n. Marad a külső vinyó, azzal nem tapasztaltam ilyet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13673) audi100td válasza Tim82 (#13672) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem egy USB-s HSDPA modem zabalja le az akksit, elegge zavaro, mert igy legalabb fel oraval kevesebbet bir mint sima wifi-vel, de hat ez van...

(#13674) Tim82 válasza audi100td (#13673) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem PCMCIA-s HSDPA van, de mostanában szinte mindenhol van wifi, ahova vinni szoktam magammal. (Vettem a barátnőmnek egy TP-Link WR941ND-t. :DDD )

Itthon néha bedugok egy Linksys WPC300N-t, ha kevésnek találom a G-s sebességet, de ilyenkor úgyis töltőről megy.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13675) BobMaster


BobMaster
senior tag

Mai találós kérdésünk: Mi van a képen? ;)

[ Szerkesztve ]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#13676) ABE válasza BobMaster (#13675) üzenetére


ABE
őstag

Egy ThinkPad?

(#13677) Gondwana válasza BobMaster (#13675) üzenetére


Gondwana
addikt

Ráadásul, ha ez van a hátán, nekem is kell!
(jön a karácsony, most készültem ilyesmiket nyomattatni kockahaveroknak)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13678) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na jelentem meg van a kis X60s-em:D Kisebb sérûlés van rajta de elhanyagolható hiba. Viszont nagyon jòálapotban van az akksi 8 cellás.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13679) Napfénysüti válasza BobMaster (#13675) üzenetére

Nekem egy kedves fórumtárs jóvoltából van egy fekete pólóm elöl Thinkpad hátul Lenovo felirattal. :R Majd teszek fel képet róla. Csak melóba nem merem felvenni mert még überkockának néznének. :DDD A céges gépem amúgy is ThinkCentre. :))

Més que un club!

(#13680) feelgood válasza Napfénysüti (#13679) üzenetére


feelgood
tag

a kedves forumtars miatt van most bobmasternek is ilyen polobol sok. vegyél nala uj thinkpadot es kapsz egyet ingyen. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13681) Tim82 válasza Gondwana (#13677) üzenetére


Tim82
nagyúr

Te elöl fekete, hátul fehér alapszínű pólókban szeretsz járni?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13682) Napfénysüti válasza feelgood (#13680) üzenetére

Olyan elégedett vagyok a T400-al hogy nem tervezem a közeljövőben cseréjét. :D
Ellenben párom gépét szívesen leváltanám csak hát azok a fránya anyagiak... :N

Més que un club!

(#13683) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egy kis help kéne. A gépre XP van rakva meg az alap driverek. Viszont szeretném a Thinkpad-es programokat is felrakni.
Mit és honnét szedjek le?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13684) Gondwana válasza Cyberpunk (#13683) üzenetére


Gondwana
addikt

Én úgy szoktam, hogy a blankó XP kap egy hálókártya-drivert, egy DotNet2.0-t, meg egy System Update-t.

Esetleg egyenként levadászod, ami még hiányzik.

Tim82: igen, mert így asszonypajtás már messziről tudja, hogy most éppen jövök, vagy megyek - az eszemtől. :)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13685) #65755648


#65755648
törölt tag

Üdv!

Kellene egy kis help!
Egy ismerősöm gépe vacakol, sajnos nem tudom a pontos típusát, valami 6 év körüli IBM Thinkpad Intel procival és alaplapi videokártyával. A kijelzőjén 3 függőleges, 1 pixel széles vonal jelent meg, mind3 egymástól különböző színű. Állítása szerint 2 vagy néha akár mind3 vonal is eltűnik kb 10 perc filmnézés után. Elvileg nem volt megütődve a laptop, de ilyen idős gépnél ez már nem zárható ki. Ha fizikai károsodás miatt van, akkor melyik alkatrész sérülhetett meg?
Videokártya drivert amúgy újrainstalláltam a gépén, de újraindításnál vettem észre hogy már a Bios üdvözlőképernyőnél, a bootolás előtt is látszanak a csíkok. Viszont amikor elindult a windows pár másodpercre eltűntek a csíkok majd fokozatosan tűntek elő újból.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#13686) Cyberpunk válasza Gondwana (#13684) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Köszi.

Nekem viszont az a DotNet2.0 nem volt valamiért jó. MS oldaláról leszedett már viszont jó :K

Más: Kisebb hibák vannak itt-ott kopott egy picit és van rajta néhány karc. A legnagyobb hibája meg hogy a kijelző fedél jobboldali kis műanyag pöcke le van törve. Mondjuk eleve elég gyenge műanyagból van ez rossz pont a Lenovonak :(( De minden esetre jól zár a maradék eggyel is.
Az akku az elég jó használt létére 78%-os kondícióban van.
Viszont ventilátor zaj terhelve van alapjáraton szinte hangtalan. Lehet hogy szét kéne szedni és kipucolni :U
No igen melegedés mérve nem nagy 45 fok körül van üresjáratban, terhelve meg 60 körül. Viszont az alja az eléggé átmelegszik hosszabb távon ölben használva nem valami jó már :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13687) ^Clown válasza #65755648 (#13685) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem inverter hiba lesz, de vannak itt rutinosabb arcok is, az ő véleményüket is várd meg. Ha az inverter a ludas, akkor pár ezerből orvosolható.

[ Szerkesztve ]

(#13688) i400


i400
senior tag

kis segítséget kérnék tpfancontrol ügyben: hogy lehet a smart módhoz tartozó értékeket beállítani? csak annyit szeretnék beállítani hogy amikor erre váltok akkor vegye maxra a fordulatszámot.
köszi a segítséget!

(#13689) ABE válasza i400 (#13688) üzenetére


ABE
őstag

Arra való a manual mód!

(#13690) i400 válasza ABE (#13689) üzenetére


i400
senior tag

tudom de akkor mondom pontosan mi a bajom vele amiért ezt akarom beállítani. újraindítás után programinduláskor automatikusan ebben a módban indul és brutálisan felmegy a hőmérséklet.

(#13691) feelgood válasza i400 (#13688) üzenetére


feelgood
tag

edit tpfancontrol.ini

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13692) i400 válasza feelgood (#13691) üzenetére


i400
senior tag

// "Active=0" program just reads config.
// "Active=1" allow program to modify fan.
// "Active=2" program will come up in smart mode.
// "Active=3" program will come up in manual mode.
// bei "Active=0" wird nur die Konfiguration ausgelesen.
// bei "Active=1" die Veränderung des Lüfterverhaltens ist aktiviert.
// bei "Active=2" startet das Programm im "Smart"-Modus.
// bei "Active=3" startet das Programm im "Manual"-Modus.

Active=2

ezek szerint ha az Active=2-t átírom 3-ra akkor jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#13693) feelgood válasza i400 (#13692) üzenetére


feelgood
tag

ha jól értem hogy mit szeretnél, akkor igen, bár gondolom azóta kipróbáltad. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13694) i400 válasza feelgood (#13693) üzenetére


i400
senior tag

köszönöm a választ! még nem volt restart majd holnap reggel kiderül :)

(#13695) number666


number666
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo N200 típusú laptopom. Nagyon szépen működik már legalább 3 éve. Az akksi is bírni szokott 2 órát.
De! Most valami érthetetlen okból kifolyólag képtelen tölteni a laptop az akksit. Ha rádugom az adaptert, akkor felvillan a narancssárga led, de 2sec alatt ki is alszik.. :S
A Win7 azt jelzi, h az akksi 10%-ra van feltöltve, de ha lehúzom az adaptert, akkor kikapcsol a gép.
Próbáltam kivenni/visszatenni az akksit, de a jelenség ugyan ez. Tisztán hálózatról jól működik a laptopom.
Van ötletetek, hogy tudnám megszerelni a gépet, vagy egyáltalán rájönni, h pontosan mi okozhatja a hibát? Elég tanácstalan vagyok. :S

(#13696) number666 válasza number666 (#13695) üzenetére


number666
tag

Közben találtam egy fórumot, ahol ugyan ezzel a problémával küzdenek.
http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-3000-and-Value-line/N200-Battery-Plugged-In-But-Not-Charging/td-p/26933

(#13697) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Próbálkozott már valaki SSD-vel a Thinkpad-ében? Én most ezen gondolkozók. Valami olcsó darab kéne. Nem baj ha olvasásban az alja rendszernek úgy is az elérési idő számít.
Így sebesség érzett szempontjából jelentősen gyorsulna szerintem :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13698) g.gergo válasza Cyberpunk (#13697) üzenetére


g.gergo
senior tag

Igen, ég és föld.

(#13699) Cyberpunk válasza g.gergo (#13698) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az jó. Valami olcsó 64GB-os kéne nekem 20k körül, de annyiért max 32-es van még csak :((

Ventilátor szabályzásra mit ajánlotok? Mert így alapesetben szerintem indokolatlanul nagyon tekeri a ventilátort s így zaj is van.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13700) g.gergo válasza Cyberpunk (#13699) üzenetére


g.gergo
senior tag

20k körül használt, normális 64-eseket nem fogsz találni, ha esetleg mégis, annál sztem vmi baj lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.