Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) sbazsi válasza Gondwana (#13599) üzenetére


sbazsi
veterán

és hol van meg esély az aznapi javításra?

(#13602) Vegha


Vegha
senior tag

billentyűzet javításban tudna vki segíteni ? Megtisztogattam az R60-am billentyűzetét, de a space alatt lévő két oldalsó emelő pillér összecsuklott (nem feszít felfelé irányba). Eleinte csak az egyik oldal volt petyhüdt, de mielőtt neki láttam volna az operációnak a másik is összeesett. Az tuti, hogy nincs bennük eltörve semmi sem, mert azt már észrevenném, de valamiért szétcsúsztak a műanyagok illesztései és így most baromi szar érzés egy félig süppedt space-t nyomkodni.

(#13603) vizcsap


vizcsap
tag

Mostanában rakoncátlankodik a T60-m ventillátor vezérlése. Olyan 55 fok körül bekapcsol majdnem max fordulatszámon, visszahűti 41-2 fokra, de utána nem lassul le a venti, fél óra után is ugyan úgy közel maxon pörög, viszont ha FN+F3 választok egy másik profilt(vagy ugyan azt ami már ki volt választva) akkor azonnal leállítja. Másnál is így működik?

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#13604) BobMaster válasza sbazsi (#13598) üzenetére


BobMaster
senior tag

szia,

Én a SmartService-hez hordok mindent, www.smartservice.hu, ugyanúgy XI. kerület, és nincs sorbanállás

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#13605) sbazsi válasza BobMaster (#13604) üzenetére


sbazsi
veterán

Nekem mindegy lenne, kb, hogy hova viszem, de az lenne az ideális, ha pár óra alatt meg tudnák csinálni.
Tudom, kb esélytelen...

Neumann János utcában sorbanállás van :F

[ Szerkesztve ]

(#13606) feelgood


feelgood
tag

X200tmen van 2 pixel hiba. kékek, lenovo nem csereli, mert csak 3-tol lehet. :R

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13607) Napfénysüti válasza feelgood (#13606) üzenetére

Ejh az pech. :( Most azért szurkoljak hogy eltűnjenek vagy hogy legyen még egy? :D

Més que un club!

(#13608) Cyberpunk válasza feelgood (#13606) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja az elég frusztráló tud lenni. Nekem is volt pixelhibás monitorom nem tudtam megbarátkozni vele. Nem is az hogy annyira zavaró lett volna csak a tudat hogy ott van. Attól kezdve hogy észre vettem mindig azt kerestem a szememmel hogy megvan e még a drága ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13609) feelgood


feelgood
tag

az a fura hogy csak ritkán látszik. pl teljesen fehér háttéren se latszik, se teljes piroson.

de pl ha nézek egy filmet, egyből ott van. most sincsenek ott. szóval elég fura ez.

de amúgy előzőleg volt egy X41em, azon 3 pixel hiba is volt, ráadásul azokat kezdettől láttam és tudtam róluk. ezekről nem, de mégsem idegesít, nem olyan zavaró, esetleg filmeknél lehet gáz. ha pedig xp-t használnék még, akkor mégannyira se zavarna a kék fejléc miatt. :D

szóval ezert volt az hogy mikor vettem, nem látszott, de mondjuk ha látszott volna is ugyanúgy megveszem, 2 furán halott pixelen nem múlik egy x200 tablet. :D

[ Szerkesztve ]

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13610) Gondwana válasza feelgood (#13606) üzenetére


Gondwana
addikt

Nálam a T60 UXGA paneljén van egy ilyesmi kékes pixel: bootoláskor az XP csíkszaladgálásakor látványos, de 2-3 percre rá már nem látszik se sötét, se világos háttéren.
Gondolom, az előző tulaja végigpróbálta az összes lehetséges képernyővillogtató progit, amikkel néhányan sikeresen élesztettek fel halott szubpixeleket, de azért még egy próbálkozást szerintem megér (a pixel vezérlőtranzisztora a sok maltretírozástól észre térhet)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13611) feelgood válasza Gondwana (#13610) üzenetére


feelgood
tag

Hát azért érdekes lenne ez, mert ha 3 vagy annál több halott pixel lett volna rajta, azt kicserélték volna neki, ugyanis 2013-01-ig garis. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13612) Brutusmedve


Brutusmedve
csendes tag

Egy alaplaphibás t43-as laptopot mennyiért hadjak ott a szervizben beszámításra? A többi alkatrész működőképes 2668-as széria, a többit ne kérdezzétek mert nem tudom 2 percig volt a kezemben.

(#13613) Cyberpunk válasza feelgood (#13609) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor az subpixel hiba. Csak bizonyos színeknél látszik. A képernyő alján vannak akkor meg aztán tényleg nem annyira zavaró. Nekem a képernyő közepe felé volt két kéken világitól pixel. És mind ez egy prémium paneles Dell monitornál :W még szerencse hogy sikerült lezsírozni a cserét alap esetben nekem sem cseréltek volna. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13614) feelgood válasza Cyberpunk (#13613) üzenetére


feelgood
tag

Nekem a kijelző legtetején vannak, szóval ezért nem tépem miatta a hajam én sem.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13615) feelgood válasza Napfénysüti (#13607) üzenetére


feelgood
tag

Legyen még egy. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13616) brd válasza vizcsap (#13603) üzenetére


brd
nagyúr

Használd ezt.

The only real valuable thing is intuition.

(#13617) Vasy09 válasza Brutusmedve (#13612) üzenetére


Vasy09
őstag

Én adnék 15ezret a komplett gépért! Ha ok, keress meg!:)

Gamertag: Vasy09

(#13618) ABE válasza Brutusmedve (#13612) üzenetére


ABE
őstag

Attól függ, milyen felszereltségű/állapotú. Az enyémet szétbontottam (szintén hibás volt az alaplap), asszem több, mint 50e forintot hoztam ki belőle. Igaz, az egy jó állapotú darab volt, hibátlan kijelzővel, erős akku, sok memória és nagy HDD volt benne. Viszont sok macera.

[ Szerkesztve ]

(#13619) Cyberpunk válasza ABE (#13618) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az akkor jó ár volt. Pláne hogy ennyiért már komplett működő gépet is lehet venni :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13620) ABE válasza Cyberpunk (#13619) üzenetére


ABE
őstag

Jó ár volt, de ez annak is köszönhető, hogy olyan alkatrészek voltak a gépben, amikre volt kereslet, és egész normál áron el tudtam adni őket. Tehát nem alapkiépítésű T43 volt, hanem "tápos". :) Közel két hónapon keresztül árultam ki az alkatrészeit, bár a nagyobb összegek kb. 2 hét alatt bejöttek. Szóval ez a szétbontósdi annak opció, aki tud várni a pénzére, és van ideje foglalkozni az eladással.

(#13621) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

R50-es thinkpad mennyi ramot tud max kezelni? DDR333-as kell bele, ezt jól tudom? W.

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#13622) audi100td válasza Warpig (#13621) üzenetére


audi100td
nagyúr

2x1GB, 333-as kell bele, de 400-as is jo, csak visszaveszi a sebesseget.

(#13623) Antonio válasza Antonio (#13317) üzenetére


Antonio
senior tag

Senkinek semmi ötlet?

Megint ciripel :(

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#13624) audi100td válasza Antonio (#13623) üzenetére


audi100td
nagyúr

Biztos, hogy a ventiböl jön a zaj? A gep tapellatasa is ciripelhet.

(#13625) Antonio válasza audi100td (#13624) üzenetére


Antonio
senior tag

szerintem valamilyen ventilátor, nagy fordulatú csapágyból képzelek el ilyen hangot, csak azt nem tudom miért nem rendszeres ha netán már "rossz" illetve kell e számítanom komolyabb hibára stb ...

A tápom az már ciripelt és ki is lett cserélve nemrég

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#13626) Brutusmedve


Brutusmedve
csendes tag

Vasy09 pü!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#13627) Tim82 válasza Brutusmedve (#13626) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még ilyen "szakmai" hozzászólásokat kérünk! Sokat! Most!

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13628) Brutusmedve válasza Tim82 (#13627) üzenetére


Brutusmedve
csendes tag

Boccs csak úgy gondoltam, nem figyeli az üzeneteit de ezt a topicot nézi. Amúgy mennyiért lehet venni most akár használtan (gondolom már újonnan nem kapok, mert nem gyártják) alaplapot venni T43-hoz?

(#13629) audi100td válasza Brutusmedve (#13628) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem 20-25k, de nezz körül aproban...

(#13630) Tim82 válasza Brutusmedve (#13628) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nem figyeli a privátjait, akkor úgy járt.

Szerintem egyébként változó az ár, eBay-en nézelődj, mert valószínűleg olcsóbb, mint itthon lenne (itt, szerencsétől függően 35-60k között találsz, ha éppen van).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13631) audi100td válasza Tim82 (#13630) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az durva, 60-ert mar fullos gepet lehet kapni, söt 45-50-ert is.

(#13632) Tim82 válasza audi100td (#13631) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig gyakran van így, hogy az alaplap horror áron van a noti összértékéhez képest is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13633) kem


kem
addikt

Szerintetek el lehet tavolitani az X1400 es a hutoborda kozt levo szurke szivacs szeru hovezeto parnat? Nekem semmi bizodalmam nincs ezekben, viszont abban sem vagyok biztos, hogy sima pasztaval osszeernenek-e a feluletek. Sajna miszlikbe kellett szednem a T60at mert szet volt csuszva a haz 1-2 helyen meg tulmelegedett a GPU STALKER alatt, de remelhetoleg holnap reggelre olyan lesz mint uj koraban. Rendeltem eBayrol komplett csavarkeszletet hozza 5Fontert, ma erkezett meg. Sajna hianyzott 1-2 jelentektelen csavar raadasul az elso nap elhagytam az egyik procihutes lefogato csavart, de ma mar ossze tudom rakni a keszletnek hala. :DDD

Köszi!

(#13634) Brutusmedve válasza Tim82 (#13632) üzenetére


Brutusmedve
csendes tag

Az nem semmi!! Akkor a javítást inkább hagyom, majd veszek valakitől egy másik notit.

(#13635) Tim82 válasza Brutusmedve (#13634) üzenetére


Tim82
nagyúr

Előbb nézz körül, hogy találsz-e olcsóbban alaplapot. Amikor én utánanéztem 2-3 hónapja valamiért, akkor ilyen ársávban találtam.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13636) ^Clown válasza Antonio (#13625) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Próbáld ki a következőt, amikor "ciripelni" kezd: a füledhez emeled a notit (közel a gép szellőzőnyílásához), és előre-hátra döntögeted a notit (tehát kitéríted a vízszintes helyzetből). Ha felerősödik a zaj akkor, amikor megdöntöd, akkor szinte biztos, hogy a ventiből jön a hang.

(#13637) lapa válasza audi100td (#13600) üzenetére


lapa
veterán

nekem hullott már el (desktop) csx ramom.

(#13638) audi100td válasza lapa (#13637) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mar uton van felem, mondjuk ilyen barmilyen gyartonal elöfordulhat szerintem.

(#13639) Antonio válasza ^Clown (#13636) üzenetére


Antonio
senior tag

Köszönöm, kipróbálom ha hazamegyek és újra produkálja a zajt.
(na persze ilyenkor van az hogy hetekig nem fog előjönni)

Ha kiderül hogy ventiből jön a zaj, akkor mire készüljek, számítsak (mert ez egy előjel ha úgy vesszük)? Kell félnem hogy tönkremegy idővel, vagy igazából az hogy zajos még egyenlőre "csak" kellemetlen jelenség de a dolgát még közel 100% ellátja ?

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#13640) Vasy09 válasza Brutusmedve (#13628) üzenetére


Vasy09
őstag

Figyeltem, válaszoltam is! :) Ami az alaplapot illeti, az a baj, hogy k..va nehéz kifogni olcsón egy jót! Egyébként meg az ebay-n is járhatsz úgy, hogy jóként megveszed, s mire ideér, már nem lesz jó! Tapasztalat! :(

Gamertag: Vasy09

(#13641) Cyberpunk válasza Antonio (#13639) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szét kell szedni, kipucolni és portalanítani.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13642) ^Clown válasza Antonio (#13639) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha zajos, akkor az sajnos súlyosbodni fog idővel - de hogy milyen mértékű lesz a romlás, azt nem lehet előre megmondani. Ki kell venni a ventit, portalanítani, plusz "bezsírozni" (ebben nem tudok segíteni). Nem 100%, hogy használni fog, de meg kell próbálni. Ha nem, akkor irány az eBay, annyira nem vészesen sok egy új venti (persze az itthoni árszinthez képest).

(#13643) feelgood


feelgood
tag

érdekes amúgy hogy a tableten megtudták oldani, hogy ne lotyogjon az aksi, a tobbi gepen meg szarnak rá.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13644) Napfénysüti válasza feelgood (#13643) üzenetére

Igen, kissé bosszantó is mikor úgy cipeled a gépet hogy az akksit markolod meg (6 és 9 cellásnál). :U

Més que un club!

(#13645) kem válasza feelgood (#13643) üzenetére


kem
addikt

Nekem van 2 gépem, meg másik 2 szervizelés céljából nálam, és ennyiknek se lötyög az akksija.

Köszi!

(#13646) feelgood válasza kem (#13645) üzenetére


feelgood
tag

en pedig sose láttam még thinkpadot aminek ne lötyögött volna. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13647) Cyberpunk válasza feelgood (#13646) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én nem rég láttam egy kis T23-ast annak például nem lötyögött :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13648) feelgood válasza Cyberpunk (#13647) üzenetére


feelgood
tag

én: x41, x200s, t61, t43, t500

mindegyikek lotyogott picit az aksija.

napfénysüti most írta hogy a t400asa is ilyen.

de kövezzetek nyugodtan :U

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13649) Napfénysüti válasza feelgood (#13648) üzenetére

Igen nekem a T400-ban picit lötyög a 9-es. De az is érdekes hogy emlékeim szerint a 4-es viszont nem volt ilyen illetve párom R61-ében a "kasztniba" simuló 6 cellás szintén stabil.

Nálad is csak a kilógó akksik mozognak?

Més que un club!

(#13650) feelgood válasza Napfénysüti (#13649) üzenetére


feelgood
tag

nem kilógot sose láttam még. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.