Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) bajnokpityu válasza gyurczy (#39699) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor úgy fogalmazok, nem azért jó valami, mert nehéz. dacoknál látom,h pl a kinaiak elképesztő igényesen megépítik a cuccukat, minőségi, nehéz, nagy. Majd jön egy európai,töredék alapanyagból másfél kilóból jobb hangot csinál.

nem kerülne ám sok pénzbe nehéz cuccokat csinálni. erősítőnél elég egy böszme trafó, 1-2 ezer forint a vasmag.Ami lehet,h zajosabb,mint a fele súlyú. hangfalnál beleborítasz még 3 réteg pozdorját+50kiló Vagy megmerevited MDFből +1kg.melyik merevebb? nyilván utóbbi.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39702) gyurczy válasza kimi02 (#39700) üzenetére


gyurczy
őstag

kimi02: Egy komoly sztereó végfok sem 10 kg. :))

bajnokpityu: Ebben úgy érzem nem fogunk egyezni. :D A súly nyilván nem mindegy, de az eddigi tapasztalatom az, hogy amiben benne van az anyag, az általában hallható is.

[ Szerkesztve ]

(#39703) f27 válasza Ed Parker (#39661) üzenetére


f27
aktív tag

Mondjuk a 22év tapasztalat? :)
De egyépként sokmindentől függ az hogy kiszárad e a kondi egy erősítőbe vagy sem!
jól mondod az üzemórát max-tól maxig.
De
A kondikat ha jól összevannak válogatva akkor nem megy 105 fokon sőt még 30 fokon sem!
Ha egy 30V tápfeszen nem 35V kondi tátog ,hanem mondjuk egy 60 vagy egy 75V-os akkor ugye épp fele tudását használod ki ergó minek haldokolna olyan korán?
Egyépként már szedtem szétt 40 éves 10,000mF kondit, és tocsogott az olajba :))

(#39704) bajnokpityu válasza gyurczy (#39702) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egy dologban biztosan jobb a nehéz cuccnál: hosszabb az e-penis. Hangban önmagában sztem semmit nem jelent. rögtön el is kezdtem mesélni az ellenpéldákat, a nehéz,de szar hangú lomokat.

azonos hang esetén én is a nehezebbet venném, szóval működik rám is a placebo :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39705) kimi02 válasza gyurczy (#39702) üzenetére


kimi02
őstag

Ezt mondom én is , hogy a súly is számit azért valamit.
Igaz az Onkyo 876 25kg és sztereó zenén nem hozta azt amit a CA tud :B

[ Szerkesztve ]

(#39706) zolaas


zolaas
senior tag

Kisjányomnak? :O

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#39707) BBéci válasza kimi02 (#39696) üzenetére


BBéci
titán

A nagyobb tápegység leadott wattokban jelent pluszt, a hangminőségre vajmi kevés hatása van. Természetesen ez most a két CA erősítő viszonylatára vonatkozik. A súlykülönbözet egyik oka ugyanez, a nagyobb trafó, aztán a plusz két erősítőcsatorna, a méretesebb készülékház és a szolgáltatásokhoz szükséges elektronikai alkotóelemek. Ezek sincsenek hatással a hangminőségre.
Nem azt állítom, hogy az 551R ugyanolyan hangminőségű, mint a 650, csupán elképzelhetőnek tartom, hogy nagyon közel állhatnak egymáshoz.
Két hete egy vevő betért az Audiophyle Szalonba, hogy Denon 3313-at vegyen. Ha már ott volt, kíváncsiságból meghallgatta a 351R-t és azt vitte el. Pedig a Denont extra árengedménnyel kaphatta volna meg. Lemondott egy halom szolgáltatásról a hangminőségért cserébe.

(#39700) kimi02
Azért nem 10 kiló, mert a nagy teljesítményhez szükséges tápegység és a hűtőbordák súlyosak.
Viszonyítsd a régi Onkyo erősítőd súlyát a mostanihoz! Saccra legalább 7-8 kilóval könnyebb a CA, mégis az szól jobban. Látom, közben Te is ugyanerre jutottál. :K
Vagy nézzük meg az Arcam AVR400-at! Ha jól emlékszem 15,5 kg és nem csak a hangja, a teljesítménye is brutális.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39708) Ed Parker válasza kimi02 (#39705) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

már nem emlékszem annak a sony avr-nek a típusára,ami baromira nehéz volt,csak éppen a hangja volt gyenge.
azt mikor szét lett kapva,egy 10mm-es vaslemez volt az aljába :D

Béci:az avr400 súlyban egy kiscsoportos és nem kiemelkedő a többi avr-ek között.
a legtöbb nagy teljesítményű hasonló súlyú.
a primare spa21 25kg volt :)

[ Szerkesztve ]

(#39709) t-bali3 válasza BBéci (#39707) üzenetére


t-bali3
senior tag

Uh most nézem, hogy kapható a 351R. Korábban még nézegettem, Stream Audio-tól árat is kértem, csak akkor jelent meg. Sajnos elég vastagon árazták...

(#39710) zolaas válasza Ed Parker (#39708) üzenetére


zolaas
senior tag

bezony-bezony a sony már rég tudja, h a súly teszi az erősítőt...meg a kütyüket...bele is pakolnak csuda dolgokat. Nemrég mikor 1 ES szériás magnójukat kaptam szét, még gondoltam is, h itt vmi nem frankó, mert kurva nehéz..szétkapom, hát ha nem is 10mm az alja, akkor is 1 vicc volt:) Szóval nem az elektronikától nehéz:D

viszont mostanság tuti nem veszek csuda dolgokat, mert költözöm, ha minden igaz sajátba végre:P

Ed: ha lesz időm fotózom:)

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#39711) Ed Parker válasza zolaas (#39710) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a magnókba is raktak? :D

(#39712) kimi02 válasza Ed Parker (#39708) üzenetére


kimi02
őstag

Én azt nem mondtam , hogy minden a súly.
Inkább akkor azt mondom , hogy kell egy bizonyos súly is a jól megépitett cuccokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#39713) f27


f27
aktív tag

Egy erősítő 95% kiszámolható aszerint,hogy a hálozatrol felvett max teljesítményből elkell venni 30%-ot és -50W rendszer felvételt majd leosztani csatornákra.
pl 1000W 220V-on az 700W max, 50W rendszer fogyasztás és marad 5x130W max kimeneti teljesítmény.

Sokszor nevetséges mikor hálozatro felvesz egy erősítö 300W-ot és az erősítő szol 7x130w-ot. :DDD A maradék 700W honnan veszi a végfok a fényből? :DDD

Egy komoly erősítő ahogy azt látni lehet 25-30Kg mivel maga a nyers trafó már magába 8-10kg a hűtőborda 2-3kg kondik 1kg panelok fetek alkatrészek 1kg és máris a nyers erősítő 14k minden nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#39714) Ed Parker válasza f27 (#39713) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy arcam avr400-as 1,5kW-os táppal van szerelve, 7x90W teljesítmény tud a gyártó szerint.
Nem mértem hogy mennyit vesz fel, de majd megmérem.

Kimi: a súly önmagában nem minden, lásd Sony:)
De tény, ha jó cuccokból van szerelve, hamar összejön a kiló.

(#39715) BBéci válasza f27 (#39713) üzenetére


BBéci
titán

"Sokszor nevetséges mikor hálozatro felvesz egy erősítö 300W-ot és az erősítő szol 7x130w-ot. A maradék 700W honnan veszi a végfok a fényből? "
Azoknak az erősítőknek az adatlapján az is szerepel, hogy egyszerre csak egy csatornán, mérőjellel, ami mondjuk 1 kHz-es, érvényes a 130 W.
Ami viszont tényleg érdekes és nem kamu, az a Pioneer SC-LX erősítőinek leadott teljesítménye a specifikált 300-350 wattos legnagyobb felvetthez képest.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39716) f27 válasza BBéci (#39715) üzenetére


f27
aktív tag

Igen 1 csatornán ,de ez akkora átverés akkor is :)
Mert ugye 5x XXX értéket adnak meg ami ugye igaz is meg nem is! 1-1 csatorna megtud szolalni anyin ha a többi tiltott! de 5.1 nél minden csatorna szol és akkor 300W bol mimarad? 5x35-40W max? :)

(#39717) BBéci válasza f27 (#39716) üzenetére


BBéci
titán

Nem átverés, mert a műszaki leírásban egyértelműen leírják a mérési adatokat, körülményeket.
A Samsung és LG bögreszettek 1000 wattja sokkal inkább lehetne átverés, de az sem az, különben bárki pert nyerhetne ellenük. Ki van ez találva nem hülyék a gyártók, csak minket akarnak annak nézni.
4 hónapja nyüstölök egy SC-LX76-ot, a hátlapján max. 370 W szerepel és egy cseppet sem nevezhető erőtlennek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39718) vation


vation
tag

Sziasztok
Van itt valakinek Onkyo 616?
Lenne egy kérdésem .
Thx

(#39719) BBéci válasza vation (#39718) üzenetére


BBéci
titán

Ide nem járnak újgazdagok, akik vadiúj erősítőre szórják el a pénzüket, ahelyett, hogy ugyanannyiért két kategóriával jobb, használtat vennének. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39720) takky-92


takky-92
csendes tag

Hi, ti milyen/mekkora kábelt használnátok: 5m x 1.5mm2 vagy 5m x 2,5mm2 ?? frontokhoz (6Ohm+banán dugasz) és centerhez (6Ohm) kellene majd...

(#39721) TCr válasza takky-92 (#39720) üzenetére


TCr
veterán

Rendszer kicsit bővebben?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39722) lemmy9 válasza BBéci (#39719) üzenetére


lemmy9
őstag

:DD

Szerintem!

(#39723) Parson válasza Parson (#39229) üzenetére


Parson
addikt

... No meg persze a helyragok (hova: -ba / -be és hol: -ban / -ben) helytelen használatától (mint pl itt is, de még számos helyen...) tudok még falramászni, ami sokszor masszívan látszik, hogy bizony nem gépelési hibából, hanem tudás hiányából / nemtörődöm lustaságból (22 meg hasonló hosszú évnyi tapasztalat mellett ez igencsak elvárható alapműveltség lenne) adódik elég komoly visszatetszést keltve...

Amúgy végre felkerültek a hátsó hangfal konzolok nálam is az egyik rendszernél (Onkyo HT-R548 + SKS-HT728)... na így már valóban jól szólnak. :))
(képek majd később, de csak ha van rá igény... :U )

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39724) vation válasza BBéci (#39719) üzenetére


vation
tag

muhahaha

(#39725) #09634560 válasza vation (#39718) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ird be azért a kérdésed, hátha más onkyós is tudja a választ rá.
f27: én az 1000-egyből 300 Watt elvételt soknak tartom, 100-at aláirok...

[ Szerkesztve ]

(#39726) Peak válasza Peak (#39690) üzenetére


Peak
addikt

Próbáltam neten olvasgatni erről az erősítőről, de úgy tűnik, hogy ez egy picit túlárazott márkás gagyi. :)
Marantz PM66SE.
Szerintem nem érdemes megjavíttatni.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#39727) vation


vation
tag

Tehát a kérdésem akkor az lenne hogy:

miért nem írja ki az aktuális hangsávot a kijelzőm, csakis a forrás nevét. Ha pl DD vagy DTS van, csak a bal felső sarokban van jelezve pici pirossal. A hangsávot pedig ki kéne írnia valahogy, de hiába állítgatom semmi.
Ha nyomok display-t, kiírja a hangsávot, de 2-3 mp múlva újra vissza ugrik és ismét csak a forrás nevét illetve a hangerőt mutatja.

Erre valaki tudja a megoldás?
Thx

(#39728) MunezXBK válasza vation (#39727) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Többször nyomd meg a displayt.

(#39729) vation válasza MunezXBK (#39728) üzenetére


vation
tag

ezek a körök már le vannak futva.
ilyenkor tovább ugrik a képi információra stb, és újból ott köt ki, ahol eddig.
Próbáltam hosszan nyomni az sem vezet megoldásra.

(#39730) MunezXBK válasza vation (#39729) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem képi infot nem ír. :D

(#39731) fokukac válasza vation (#39727) üzenetére


fokukac
nagyúr

2-3 mp nem elég Neked, hogy tudd, hogy mi szól?
Miért nem inkább a filmet nézed? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39732) vation válasza MunezXBK (#39730) üzenetére


vation
tag

1080p 720p etc..

(#39733) MunezXBK válasza vation (#39732) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tudom mi a képi info, de akkor sem írja.

(#39734) subset


subset
senior tag

Egy HM erősítő összes csatornáján soha nem fog egyszerre egy időben maximumon szólni semmi sem.
Ezért elég pl. egy 7x100W -os erősítőbe 400W-os táp.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#39735) subset


subset
senior tag

Egy modern HM erősítő méréseim alapján 20nm -es lakótelepi szobában "normál" (nem szomszédűző) hangerőn ( -30dB) kb. 40-60W -ot fogyaszt.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#39736) #09634560 válasza subset (#39734) üzenetére


#09634560
törölt tag

Már miért ne szólhatna?? :) Denonom töbször is megtette. Az más kérdés hogy nem lesz százakárhány watt csatornánként a teljesiitménye, amennyit IEC-ben megadnak, de Full Channel sztereóban nyugodtan le fogja adni a max teljesitményt az összes csatornán, de az összes hangfalra valót, ami lehet 40-50-60-80 wat is, érzékenységtől, impedanciától fügően.... pl a 80 Wattot ad le az öszes csatornán ha annyit tud és a hangfalak mondjuk épp anyi és annyi Ohmosak és épp akkora érzékenységüek, amekkorára a 80 Wattnak a maxkimeneti teljesitmény érték valósul meg. Remélem megérted hogy irom.

(#39737) JohannZimu válasza subset (#39735) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nálam a -30dB már a "szomszédűző" kategória, téglafalak vannak. Így ismertem meg az alsó szomszédot :D , szerencsére visszament külföldre dolgozni. Elüldöztem... :D

(#39738) subset válasza JohannZimu (#39737) üzenetére


subset
senior tag

Na jó, bevallom csak nappal merem -30dB -ig tolni :) ( de inkább csak -35)
Ahogy leszállt az éj és elcsendesedett a ház -40dB körüli értékre tekerem vissza.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#39739) subset válasza #09634560 (#39736) üzenetére


subset
senior tag

Nagyjából értettem...köszönöm.
A "Full Channel sztereó" -ról igazából megfeledkeztem, ott valóban ugyan annyit kapnak a csatornák, nem mint egy 5.1-es anyag esetén.
:R

Használj Te is szabad szoftvert !

(#39740) Dorian válasza JohannZimu (#39737) üzenetére


Dorian
félisten

Kb. 11-ig szoktam filmezni olyan -8-10-es hangerőn :) Igaz az erősítő beméréskor a dobozokat -8-9 körülre visszavette, így a valós kb. -15-20dB. 91-s érzékenységű frontokkal :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39741) fokukac válasza Dorian (#39740) üzenetére


fokukac
nagyúr

sok ideális szomszéd akad ebbena topicban...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#39742) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Wharfedale wr 300 hoz hátsó hangszórókhoz nem tudtok valami megoldást falra vagy állványozni?
Köszi!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#39743) lemmy9 válasza Zjunior (#39742) üzenetére


lemmy9
őstag

Falra, csavar vagy szög, állványra állvány az ötletem :D
Bocs ezt nem tudtam kihagyni.
Előszőr döntsd el hová szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#39744) Oldfighter válasza vation (#39727) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A kezelési útmutató mit ír? Nem biztos, hogy valójában ki kell, hogy írja, az általad említett kis logók vannak általában többségben.

Viszont szeretnék tőled kérdezni valamit. Az AV fórumában láttam, hogy vettél ilyen piramis alakú szivacsot. ( grat amúgy a szobádhoz, hihetetlen amit kihoztál belőle :) ) A kérdésem az lenne, hogy mennyire vállt be? Én is tervezek majd ilyet venni a hangdobozok mellé, mögé.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#39745) zolaas válasza Dorian (#39740) üzenetére


zolaas
senior tag

Hát én családi házas környezetben lakom. Messze távol senki:) -20 körül mozizom a NAD-on. Zene meg - függ az elfogyasztott alkoholos ital mennyiségétől - padló:P

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#39746) nobeige válasza Dorian (#39740) üzenetére


nobeige
tag

Hát -8, -10 az már elég hangos tud lenni, bőven 90 dB fölötti (95-97 dB) közötti csúcsokkal.
Béketűrő szomszédaid vannak.

(#39747) Dorian válasza nobeige (#39746) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, tényleg azok :) Bár a -8-10 a beméréskori -dB-ek miatt igazából -16-20

De lakást is úgy választottam, hogy mellettem egyik oldalról lépcsőház, másikról szomszéd épület, felettem haverom. Igazából csak egy alsó és egy oldalsó szomszédom van. De aki eddig szólt (össz. 3x volt ilyen 4 év alatt): az 1. a szomszéd épületbeli szomszéd, 2. a lépcsőházban a szinten átellenesen lakó, 3. 2 szinttel alattam lakó.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39748) Dorian válasza Dorian (#39747) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy meg a 2x30W-os sztereóm (ugyanezekkel a hangfalakkal) fél hangerőre (vagyis 12 órás potiállásra, mert ugye a kettő nem feltétlen ugyanaz) szinte sosem tekerem, 11 óra már a bőven elég hangos kategória. A wattosdi pont semmit sem jelent.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39749) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Milyen erősítőt ajánlanátok ehhez a hangfalszetthez?

(#39750) Dorian válasza atom18 (#39749) üzenetére


Dorian
félisten

H/K 360 és legalább 30m2

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.